FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Share

Kratke priče iz moga kraja...

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Next
AutorPoruka
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8182
REPUTACIJA : 123
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 57
M(j)esto Bijelo Polje

Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Icon_minitime30.08.18 20:52

ČEKAO JAJA

Jedno vrijeme je Bada, uz proizvodnju jaja, držao i kafanu. Nevzad ima piljaru i kod njega je kupovao jaja. A znao je i da zasjedne u kafani. Onako, duhovit i dobrodusan, bio je jedan od najomiljenijih gostiju.
Često je svraćao u kafanu, a i da, u dobrom društvu, uz hladan špricer i obilato meze, zasjedne do kasno.
Tako je jednom baš zasjeo.
Kad je stigao kući, njegova majka, dobrodušna i pobozna, stara gradska gospođa, bila ustala da klanja sabah.
Vidjevši sina kad dolazi kući, blago ga je prekorjela:

- Zaboga, sine, gdje si bio do sad?
- Išao po jaja, majko - mirno joj je odgovorio Nevzad.
- Kakva jaja do ovo doba? - čudila se starica.
- Znaš, majko - vadio se Nevzad, - čekao sam da snesu, a ne nose sve u isto vrijeme. Neke nose u dva, neke u tri, a neke u četiri sata... Morao sam da sačekam.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24335
REPUTACIJA : 657
ČLAN OD: : 2012-10-30

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Icon_minitime31.08.18 0:34

Objava uzrujanog čovjeka na FB, tema je Splt:

"Jednostavno imamo problem s mentalitetom. Količina frustracije u objavama na društvenim mrežama iz nekog kompleksa i zlobe je nemoguća.
Svakome nešto smeta, ovaj parkira ovdje, onaj vozi ondje, ovaj ima crveni pitar, a do njega su zelena vrata, onome vire žice poviše radnje i butige, onome vrata ne leže dobro na zid.... ma mislim niste normalni. Kao da u svakome leži jedan diktator i samo vam treba dati prilike i vi bi gasili radnje, zatvarali konobare i gazde, podavili bi prodavače s peškarije i pazara, sve bi vi makli iz grada.
Majke mi, navigan od 1999.g. i ja ovakve frustracije i zlobe ka u Splitu nisan vidija. Vama samo treba dati šansu, kao onima kad su išli krojiti izgled nove rive, i pokazalo bi se kakvi ste. Tako su nam oni makli sve s rive, stavili sve u istu boju... od rive napravili zubarsku ambulantu. Nemam pojma zašto i odakle vam ta količina frustracije?
Vi zaista mislite da ste JEDINI NA SVITU koji znaju da tu ne treba parkirati, voziti, imati kafić i štekat, šetati pasa.... ovo je došlo PREBOLESNO društvo. I da upravo VI ste krivi šta neka policija ili carina piše kaznu nekome čovjeku šta prodaje Božićne aranžmane kod Tommya. Nitko drugi neko VI. Jer taj vaš mentalitet i frustraciju prenositi i na svoje poslove koje radite, cinkarite susjede koji se bore da zarade kruh.
Znate li kako izgleda život u ostalim gradovima Mediterana? Vi zaista mislite da izgleda onako ZABRANJENO kako je u vašim glavama?
Jel' hoćete da vam svaki dan pošaljem sliku s drugog mjesta koje je jednako staro ko Split i gdje ljudi žive i rade opušteno, makar vama to bio nered po vašim kriterijima.
Ti gradovi nisu ljepši od Splita, ali su skupi i imaju zaradu jer svak brine o svom poslu a ne zabada nos čangrizavo okolo.
Kod vas ne valja Zapadna obala, u gradu je, ne valja ako nije u gradu, ne može se vezati krmom, a ne valja ni bokom, kod vas ne mogu hidroavioni ni helikopteri slijetati... kod vas FRUSTRIRANIH ništa se ne može.
Zbog vas smo mi tu di jesmo, jer ćete baš vi sutra doći na neko političko mjesto i krojiti svoju frustriranu politiku. Samo vam treba dati šanse..."

Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Icon_minitime02.09.18 20:38

JAZUK JAJA

Nevzad u svojoj piljari prodaje jaja. Njegova majka, štedljiva i razumna žena, takođe ih je tu uzimala. Znala je da napukla neće niko kupiti, a s obzirom da su svježa - jazuk baciti. Pregledala bi sve kornete i pokupila ulubljena.
Jednom je tako pregledala, trebala joj jaja, ali nije bilo krnjavih ni napuklih. Nevzad je gledao šta radi i bilo mu krivo što sitničari.

- Nema "jazuka" - prokomentarisala je starica naglas.
- Kako nema? - pitao je Nevzad čukajuci jaja jedno o drugo i ulubljujuci ih. - Samo reci koliko ti treba.

PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Icon_minitime08.09.18 5:42

USLUŽIVANJE

Kad dobije inspiraciju za zafrkavanje, Ćiva postaje neumoljiv.
Došao Ness kod njega da se namiri.

- Daj mi jednu sijalicu - zatražio je.
- Hoćeš li sobnu ili vanjsku? - pitao je Ćiva.
- Daj mi za terasu! - vidi Ness da je Ćiva u elementu. - Ona može i vani i u sobi.
- Nema za terasu - mirno mu kaže Ćiva.
- Dobro - kaze Ness. - Daj mi za hodnik!
- Od kol'ko ćes vati? - pita Ćiva uslužno.
- Daj od sto vati.
- Nema od sto vati - kaze Ćiva.
- Pa daj onda od sedamdesetpet! - Nesu je bilo svejedno.
- Nema ni od sedamdesetpet - kaže mu mladi prodavac.
- Pa od koliko imas? - pita Ness rezingrirano.
- Nema sijalica uopšte - kaze Ćiva mrtav ozbiljan. - Nestalo prije četiri dana.

Ness poceo da kuva, ali se smiruje polako.

- Dobro, care, - kaze mu Ness - imaš li imalina?
- Za lijevu ili desnu cipelu? - pita Ćiva potpuno mirno.
- A kojom cipelom hoćeš da te odalamim? - pobjesnio je Ness. - Lijevom ili desnom?

PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Icon_minitime18.09.18 14:10

IPAK - BOLJE

Selim je bio jak čovjek, ali i šaldžija.
Jednom je došao u Ćivinu prodavnicu, dok je jos Midžo radio kao trgovac.
Po običaju, šalio se i zafrkavao. Izgleda da je malo pretjerao i nečim isprovocirao Midža.

- Eno, bate! - rekao mu je Midžo ljutito. - Ili me udari, ili da te udarim!
- Udari ti mene! - rekao mu je Selim smješkajući se i gledajući Midža i njegovih pedesetak kilograma. - Biće manje posljedica.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Icon_minitime19.09.18 12:50

Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Kava_p10

Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Icon_minitime23.09.18 17:53

STROG DESETAR

Gubavčani znaju Tuju kao mirnog, staloženog i dobrodusnog čovjeka. I uvijek je bio dobar radnik. Bio je i dobar vojnik i zato su ga, vjerovatno, odredili za kurs za desetara.

Završio je kurs i dobio prvu generaciju vojnika, kao komandir odjeljenja.
Regruti, jos prije dolaska u vojsku pripremljeni na strogost, pozdravljali su i strepili od svakog ko je imao nešto na ramenu.

Poslije završenog časa obuke, za vrijeme pauze, desetaru Tuji se obratio regrut:

- Druže desetaru, mogu li da trknem do kantine, da kupim cigarete?

- A-da ne - odgovorio je ležerno "strogi" desetar.

PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Icon_minitime13.10.18 0:10

TREBAŠ MI

Te godine je trava baš rodila, bar prva ruka. Kišno vrijeme je potrajalo i nije mogla da se kosi. Napokon se vrijeme poboljšalo i konačno je bila hora da se pokosi, osuši i poplasti. Tako je uradio i naš Tuja.
Dotjerao je sijeno kući i tražio mjesto u kotaru gdje da ga strpa. Naravno pri trpanju sijena svaka je pomoć dobrodošla. Tu mu je bila porodica da pomogogne.
Tuja je bio malo neodlučan gdje da počne da trpa sijeno i koliku podinu da postavi.Dugo je zagledao mjesto.
Dok se on odlučivao gdje će, šta će, Nena (supruga) je stajala kraj njega. Vrt nije oplijevila i čekao ju je i taj posao.
- Trebam li ti ja?- pitala je Tuju, misleći na posao koji je čeka.
Tuja nije odgovorio. I dalje je zagledao mjesto gdje da otpočne trpenje sijena.
- Trebam li ti ja? - pitala je Nena ponovo.
Tuja je zagledao šta da postavi ispod sijena kao podinu i opet nije odgovorio. Nena je žurila i da skuha rucak, a ovo stajanje i čekanje joj je bilo kao gubljenje vremena.
- Trebam li ti ja? - pitala je i treći put.
Tuja lagano i smireno podigne glavu, pogleda je začudjeno i odgovori:
- Ene! Da mi ne trebaš ne bih te ni oženio.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Icon_minitime19.10.18 17:20

"Ulaz u Lidl, Zagreb Trešnjevka. Čovjek kleči na podu s krunicom u rukama, pognute glave i jeca.
Pred njim šešir i karton s natpisom, kaže gladan je i traži pomoć. Smuči ti se čim vidiš, počinješ proklinjati državu, sustav, političare, sve po spisku. Ulazim u dućan misleći kako ću mu na izlazu ubaciti ostatak kovanog novca koji mi blagajnik vrati.
Uzimam si doručak, koji mi je već odavno prisjeo i još potresen stižem na blagajnu, pogledavajući pred ulaz da vidim što se događa s čovjekom. Vidim, nema ga, i u taj tren stariji muškarac ispred mene se okreće i raspaljeno se zadere: ‘Gle tamo! Nečuveno!’ Pokazuje prstom kroz prozor.
Prije samo nekoliko minuta skrušeni ‘prosjak’, agilno trčkara ulicom s ‘boli me ku**c’ izrazom na licu, vadi kutiju cigareta iz jakne, pripaljuje jednu i pije iz iz pivske boce. Na licu ni traga očaju, bespomoćnosti, grču. Ni brige na svijetu. Svima koji ste mu udijelili pokoju kunu iz samilosti: upravo ste ispali potpune budale. Profesionalac vas je nasanjkao, popušio kruh vašem djetetu i zapio mu mlijeko. Razmislite kad idući puta netko igra na vašu samilost".

Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Icon_minitime21.10.18 13:07

KAKO DA GA KAZNI?

Poslije jednog od brojnih dječačkih nestašluka uhvati Ćako Paja(sina) za uvo, odvede u štalu, uzme sjekiru i pita ga:

- Sta više voliš da ti odsječem: ruku, il' nogu?

PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Icon_minitime03.11.18 2:33

UBILI GA

Ile je, jedne večeri, do kasno sjedio kod Raze (svoje sestre). Bilo je gluho doba kad se vraćao (iz susjednog sela).
Prolazeći pored Pajove kuće, vidio je Paja da mokri s terase.
Kako je imao kod sebe startni pistolj, izvadio ga je i,kao, ispalio nekoliko ćoraka nišaneći u Paja.

Prestrašen tolikom pucnjavom, Pajo se skljokao.

- Kuku mene! Ubise me! - kriknuo je prestravljeno.

Posto nije osjecao bol, prepipao se po grudima i stomaku. Shvativši da nije pogođen, pobjegao u kuću kukajući.

Kuknjavi se pridruzila i njegova žena, dok je Ile ispaljivao jos nekoliko ćoraka ispred kuće.

PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Icon_minitime12.11.18 5:27

NAPIO SE

Pajo je volio malo da popije.
Jednom je malo više popio u kafani. Zaspao je za stolom. Poslije fajronta gazda i jedan od treznijih gostiju ga stave na rucna kolica i odvezu kući.
Pozovu Pajovog oca.
Videvši Paja kako spava u kolicima, Ćako je zatvorio vrata govoreći:

- Istresite ga na đubre!

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Icon_minitime25.11.18 22:38

Eh, da...

"Statistika i Hrvatska - Ne znam sve te silne liste, te smo najsiromašniji, te najslabije napredujemo, te smo gori od Rumunjske, Bugarske, Albanije.... dva dana, tri centra, City Centar + Emmezeta, parking pun, automobili u kolonima nadiru; Kika + Lesnina, kupuje se namještaj, televizori, jastuci, tabletići, parking krcat; Arena Centar, parking pun do Novog Zagreba, ne možeš ni bicikl parkirat, kupuje se sve i svašta, s karticama, kešom, na bonove, restorani dupkom puni, automobila svih marka i fela, od Ferrarija, Mercedesa, BMW-a, VW-a, SUV-ova, VAN-ova. Gledam slike Rumunjske, Bugarske, pa jebate tamo se još voze u konjskim kolima, sirotinja i bogu žalosna, a kod nas Black Friday nacionalni praznik, i pazi, kraj mjeseca, a tek ljudi, sve to fino obučeno, dječica razigrana, teen generacija ne znaš tko ima bolji mobitel... pa jebote kako bi bilo da smo ispred Rumunjske i Bugarske..."

Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Icon_minitime26.11.18 8:56

@Max Blitz (citat):
Eh, da...

"Statistika i Hrvatska - Ne znam sve te silne liste, te smo najsiromašniji, te najslabije napredujemo, te smo gori od Rumunjske, Bugarske, Albanije.... dva dana, tri centra, City Centar + Emmezeta, parking pun, automobili u kolonima nadiru; Kika + Lesnina, kupuje se namještaj, televizori, jastuci, tabletići, parking krcat; Arena Centar, parking pun do Novog Zagreba, ne možeš ni bicikl parkirat, kupuje se sve i svašta, s karticama, kešom, na bonove, restorani dupkom puni, automobila svih marka i fela, od Ferrarija, Mercedesa, BMW-a, VW-a, SUV-ova, VAN-ova. Gledam slike Rumunjske, Bugarske, pa jebate tamo se još voze u konjskim kolima, sirotinja i bogu žalosna, a kod nas Black Friday nacionalni praznik, i pazi, kraj mjeseca, a tek ljudi, sve to fino obučeno, dječica razigrana, teen generacija ne znaš tko ima bolji mobitel... pa jebote kako bi bilo da smo ispred Rumunjske i Bugarske..."

A koliki su dugovi?

PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Icon_minitime02.12.18 23:08

MOŽE DA VOZI

Jedne prilike pošli momci iz Gubavča i Voljavca na muziku.
Bili su malo popili i prije polaska.
Mujo ih vozio svojim autom.

U kafani su se lijepo proveli i prilicno popili. Narocito Mujo - vozač.
Kad su odlučili da se vrate, bilo je očigledno da Mujo bas i nije pouzdan vozač.

- Pusti mene da vozim - predložio je Ado.

Mujo nije htio ni da čuje. Može on to.

I vozio je nekako do Strojtanice, ali na ravnom dijelu puta je dodao gas i - zakucao se u ogradu.

- Ado - rekao je izašavši iz auta - vozi sad ti!

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Icon_minitime25.12.18 18:38

"Svake godine možete se kladiti, s više vjerojatnosti nego na Bozanićev govor, na to da će barem deset ljudi na TV lelekati o "konzumerizaciji i komercijalizaciji".
Iz nekog razloga to je uglavnom desna ekipa - crkvenjaci, komentatori s "desnice" i takvi.
Interesantno je da se ljevica uglavnom ne žali na to, njima kapitalizam valjda smeta 365 dana u godini, ili ih nitko ne zove na TV u ovoj sezoni.

Kome god slijeva i zdesna smetaju konzumerizam i komercijalizacija - ima razloga za veselje.
To je, naime, najlakši ekonomski problem na svijetu.
Riješiti ga može apsolutno svatko!

Smeta ti komercijalizacija i konzumerizam?
NEMOJ KUPOVATI!!!
One koji vole kupovati pusti da kupuju. Riješen problem.
Sretan Božić!"

Autor: Oleg Maštruko

Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Icon_minitime27.12.18 18:37

Prva cigareta poslije buđenja.
Temperatura na krevetu

Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Wp_20127

Pade mi na pamet da provjerim temperaturu u frižideru

Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Wp_20128

Pitam se: da li bi namirnice bolje čuvale svježinu ako ih izvadim?

pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
pera84

JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4056
REPUTACIJA : 676
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Icon_minitime27.12.18 20:20

Porucnik, ne valja ti frizider.  Laughing
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Icon_minitime27.12.18 20:30

@pera84 (citat):
Porucnik, ne valja ti frizider.  Laughing
Pa nisam ni siguran da mi  treba. Ili termometar nije dovoljno dugo bio unutra. trebala bi biti temp između 4 i 6...

pera84
pera84

JM10 JM
BROJ POSTOVA: : 4056
REPUTACIJA : 676
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Icon_minitime27.12.18 20:58

Jbg, lako ti je taj problem rijesit.
Hranu izvadi na krevet a ti jastuk i cjebe pa u frizider. clown
Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator
VBČ

Član foruma od prvog dana SP
BROJ POSTOVA: : 7451
REPUTACIJA : 174
ČLAN OD: : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Icon_minitime27.12.18 21:16

Ja ovih dana nikako ugrijat stan. Ma šta da radio, i kako grijanje puštao... uvijek pomalo hladno clown

Tko je ta što dolazi iz pustinje, naslonjena na dragoga svoga? (Pjesma nad pjesmama 8,5)
Na vrh Go down
http://jna-sfrj.forumbo.net
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Icon_minitime28.12.18 0:45

@pera84 (citat):
Jbg, lako ti je taj problem rijesit.
Hranu izvadi na krevet a ti jastuk i cjebe pa u frizider. clown
Provjerih . Dobro je. Nakon 15 minuta u frižideru termometar pokazuje 5,2.
Ali sam u sobi nariktao na preko 21 stepen, poslije duže vremena. Sitno nacijepana drva brže izgore, ali i bolje ugriju...

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Icon_minitime28.12.18 23:41

He, he, navali narode...

"Kratko, ali jasno! Tri sata u 'Mall of Split'... Zaključak: mi smo stoka i idioti koji pohrle na oznaku "SALE".
Uz to nađemo izvučenu robu iz naftalina koju godinama nitko ne kupuje, pa su je u doba blagdana izvukli sa skladišta, udarili cijenu osmeroduplo višu od obične, pa su tu cijenu snizili na 50% (!), pa je onda i ta cijena još uvijek troduplo viša nego što bi te iste štrace prodavali svaki obični dan kad nitko nikad tu istu robu ne kupuje.
A ROBU KOJA ZAISTA VRIJEDI STAVILI U SKLADIŠTE DA PRIČEKA DOK SHOPPING-GROZNICA PROĐE!!! Pa dragi moji... ovo je globalno zajebavanje naroda da se rasproda roba koja se nikad ne kupuje jer je očajno nekvalitetna i ružna i to se rasprodaje za velike pare !!!... U tri sata bezveznog skitanja po dućanima, u nadi da nađem bar i jednu poštenu majicu, bluzu, jaketu koja bi mi se svidjela... a ne govorim o kaputima i sl... Čak i u dućanima poput "Gracije" i "Guessa", Modiane" .... Sranje teško!!! Sve nas smatraju za idiote koji neće shvatiti da se rasprodaje samo ono što ne valja..."

Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator
VBČ

Član foruma od prvog dana SP
BROJ POSTOVA: : 7451
REPUTACIJA : 174
ČLAN OD: : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Icon_minitime29.12.18 0:48

pitanje

Tko je ta što dolazi iz pustinje, naslonjena na dragoga svoga? (Pjesma nad pjesmama 8,5)
Na vrh Go down
http://jna-sfrj.forumbo.net
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Icon_minitime29.12.18 1:09

Šta nije jasno, kratko zapažanje posjetioca shopping centra u Splitu ovih dana.

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče iz moga kraja...   Kratke priče iz moga kraja... - Page 14 Icon_minitime

Na vrh Go down

Kratke priče iz moga kraja...
Na vrh 
Stranica 14/15Idi na stranicu : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Next