FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 VIS - KOMIŽA

Go down 
+57
Goran Hibler
Zoran I
Srecko Eka
smokovac85
bojičić
trabakul
Marić Goran
rkv
prvi nisandzija
WilliamV
Gandi21-2
Sloba1
Luka Medić
mirko bratuš
Gojakovic
vojniks
svejk
013gonzo
Zlaja.ferari
shaljivac
Jaso
flexi
bojnik
East&West
PINJIĆ KEMAL
Gringo
semsudin
lacoš
PINJIC AMILA
PORUCNIK
M.No
Blagoje
Gvozden
Damjo
more6
Vojnik Graničar
Vis 86-87
miki venom
svedok
Mmatrix
Jozo Trklja
saban
taz
Uča
dpuric
bugmenot2013
purger
SveJug
Max Blitz
Stazio
zzzoran
masterkasap
Matrix
Kaplar M
Rodic Zeljko
alexandar
mgalic2
61 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorPoruka
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitime20.09.21 16:42

Kad god vidim Vis, odmah se setim kolega pitomaca koji nisu završili ŠRO i onda su poslati na Vis u prekomandu. Ne znam da li je to baš ovo mesto, ali verujem da jeste. Nema više Visova.
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitime11.11.21 20:16

Sloba1 voli ovaj upis

Na vrh Go down
trabakul
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2017-06-02
DOB : 66

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitime07.06.22 0:27

Max Blitz (citat):
Vis 1982.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ma slici se nalaze s lijeva:Luka Piplpvić iz Brštanova,Branko Peran,Šibenik,Jozo Redžić,Vrlika i Nikola Ježić,Metković.

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitime07.06.22 10:26

hazmat (citat):
PORUCNIK (citat):
Ja sam 1986. godine predao dužnost zastavniku, ne znam ko me je naslijedio, jer zastavnik je privremeno i povremeno obavljao tu dužnost - dok dođe novi komandir, kad ode stari.
Taj Zastavnik, da nije bio brkica? Bio je tu jedan Zastavnik, brko sa kovrdzavom kosom. Mogao je da cuci satima, a mi smo ga nazvali sumar jer mu je tako nekako smijesno stajala uniforma...
Drug  [You must be registered and logged in to see this link.] me je podsjetio privatnom porukom dase zvao Mihailo Rade. Bog me ubio aako sam siguran šta je ime, a šta prezime. A inače, jako drag i simpatičan čovjek.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness

hazmat voli ovaj upis

Na vrh Go down
hazmat
Gušter
Gušter
hazmat


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2021-07-22

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitime08.06.22 17:01

hazmat (citat):
Koliko se ja sjećam bio je Poručnik, a da li se prezivao Perković ili tako nešto nisam više siguran. Bio je negdje iz Hrvatske, imao brčiće, antipatičan tip...

Žao mi je što se ne sjećam prezimena.

Dobio sam informaciju da se k-dir pozadinske čete zvao Milan Ristić, poručnik ili pporučnik, iz Hrvatske...

Stariji vodnik Mićo Stojanović je bio naš glavni - za protivpožarnu jedinicu...

Sjeća li se ko?

PORUCNIK and trabakul vole ovaj upis

Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitime09.06.22 9:28

hazmat (citat):
hazmat (citat):
Koliko se ja sjećam bio je Poručnik, a da li se prezivao Perković ili tako nešto nisam više siguran. Bio je negdje iz Hrvatske, imao brčiće, antipatičan tip...

Žao mi je što se ne sjećam prezimena.

Dobio sam informaciju da se k-dir pozadinske čete zvao Milan Ristić, poručnik ili pporučnik, iz Hrvatske...

Stariji vodnik Mićo Stojanović je bio naš glavni - za protivpožarnu jedinicu...

Sjeća li se ko?
S Mićim sam se družio povremeno. Poznavao je ljude i uspijevao je da unovči čekove koje smo dobijali kao kredit za ogrijev, ili slično.
Tenički vod, auto-odjelenje, PPO i intendantski vod su bile samostalne jedinice, nije bila pozadinska četa dok sam tamo radio.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness

trabakul voli ovaj upis

Na vrh Go down
hazmat
Gušter
Gušter
hazmat


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2021-07-22

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitime09.06.22 10:52

PORUCNIK (citat):
hazmat (citat):
hazmat (citat):
Koliko se ja sjećam bio je Poručnik, a da li se prezivao Perković ili tako nešto nisam više siguran. Bio je negdje iz Hrvatske, imao brčiće, antipatičan tip...

Žao mi je što se ne sjećam prezimena.

Dobio sam informaciju da se k-dir pozadinske čete zvao Milan Ristić, poručnik ili pporučnik, iz Hrvatske...

Stariji vodnik Mićo Stojanović je bio naš glavni - za protivpožarnu jedinicu...

Sjeća li se ko?
S Mićim sam se družio povremeno. Poznavao je ljude i uspijevao je da unovči čekove koje smo dobijali kao kredit za ogrijev, ili slično.
Tenički vod, auto-odjelenje, PPO i intendantski vod su bile samostalne jedinice, nije bila pozadinska četa dok sam tamo radio.

Kad kažem pozadinska mislim na to da smo svi spavali gore u istoj zgradi. Za šta ste Vi bili odgovorni?
Znate li šta o Mići, gdje je sada i dal je uopšte živ? Dobar je to starješina bio, mnogo nas je vatrogasce puta spasao gladi i žeđi. Iz vojske niko nije znao gdje smo sa našom cisternom kad izbije požar, tako da nije bilo hrane iz kasarne. Mićo je to sve organizovao preko civilnih vatrogasaca tako smo imali dobru klopu na terenu. Mineralna voda i piva je isto stizala tim putem.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitime09.06.22 20:19

hazmat (citat):
Citat :
S Mićim sam se družio povremeno. Poznavao je ljude i uspijevao je da unovči čekove koje smo dobijali kao kredit za ogrijev, ili slično.
Tenički vod, auto-odjelenje, PPO i intendantski vod su bile samostalne jedinice, nije bila pozadinska četa dok sam tamo radio.

Kad kažem pozadinska mislim na to da smo svi spavali gore u istoj zgradi. Za šta ste Vi bili odgovorni?
Znate li šta o Mići, gdje je sada i dal je uopšte živ? Dobar je to starješina bio, mnogo nas je vatrogasce puta spasao gladi i žeđi. Iz vojske niko nije znao gdje smo sa našom cisternom kad izbije požar, tako da nije bilo hrane iz kasarne. Mićo je to sve organizovao preko civilnih vatrogasaca tako smo imali dobru klopu na terenu. Mineralna voda i piva je isto stizala tim putem.
Bio sam komandir intendanskog voda na VPU Vis, tako se zvala zvanična funkcija. Nadređen svim kuvarima, pekarima, intendanskim servisima (sa frizerima, naravno), praonicom i hemiskom čistionom...
Zgrada je bila podijeljena na dva dijela: za tehnički vod i drugi za intendante. Zgrada PPO je bilo poviše naše zgrade, a auto odjelenje je bilo blizu heliodroma.
Na visu sam bio samo godinu dana i ne znam šta je sa Mićom, na žalost.
Jedne prilike sam, nakon predaje dužnosti dežurnog oficira morao sa PPO na cisternu i na mjesto požara u neku borovu šumo, znatno prije civilnih vatrogasaca. Na zalost, nismo mogli prići cisternom, pa je kasnije stigla vojska sa naprtnjačama i onim metalnim mlatilicama, zaboravio sam pravi naziv, ako nije maklja. Sve bilo uzalud dok nije došao kanader...

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
trabakul
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2017-06-02
DOB : 66

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitime19.06.22 22:36

hazmat (citat):
hazmat (citat):
Koliko se ja sjećam bio je Poručnik, a da li se prezivao Perković ili tako nešto nisam više siguran. Bio je negdje iz Hrvatske, imao brčiće, antipatičan tip...

Žao mi je što se ne sjećam prezimena.

Dobio sam informaciju da se k-dir pozadinske čete zvao Milan Ristić, poručnik ili pporučnik, iz Hrvatske...

Stariji vodnik Mićo Stojanović je bio naš glavni - za protivpožarnu jedinicu...

Sjeća li se ko?
Dok sam ja bio k-dir moto odjeljenja u tehničkom vodu,mićo stojanović je bio upravnik skladišta rezervnih dijelova.sszašno dobar drug.kednom smo sa njegovim bijelim golfom desetak dana putovali po b i jh i crnoj gori.. nezaboravno.

bugmenot2013 and PORUCNIK vole ovaj upis

Na vrh Go down
trabakul
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2017-06-02
DOB : 66

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitime19.06.22 22:38

trabakul (citat):
hazmat (citat):
hazmat (citat):
Koliko se ja sjećam bio je Poručnik, a da li se prezivao Perković ili tako nešto nisam više siguran. Bio je negdje iz Hrvatske, imao brčiće, antipatičan tip...

Žao mi je što se ne sjećam prezimena.

Dobio sam informaciju da se k-dir pozadinske čete zvao Milan Ristić, poručnik ili pporučnik, iz Hrvatske...

Stariji vodnik Mićo Stojanović je bio naš glavni - za protivpožarnu jedinicu...

Sjeća li se ko?
Dok sam ja bio k-dir moto odjeljenja u tehničkom vodu,mićo stojanović je bio upravnik skladišta rezervnih dijelova.sszašno dobar drug.kednom smo sa njegovim bijelim golfom desetak dana putovali po b i jh i crnoj gori.. nezaboravno.
Ispravak,nije mićo stojanović već stojančević.
Na vrh Go down
Sponsored content





VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
VIS - KOMIŽA
Na vrh 
Stranica 7/7Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: