FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 VIS - KOMIŽA

Go down 
+57
Goran Hibler
Zoran I
Srecko Eka
smokovac85
bojičić
trabakul
Marić Goran
rkv
prvi nisandzija
WilliamV
Gandi21-2
Sloba1
Luka Medić
mirko bratuš
Gojakovic
vojniks
svejk
013gonzo
Zlaja.ferari
shaljivac
Jaso
flexi
bojnik
East&West
PINJIĆ KEMAL
Gringo
semsudin
lacoš
PINJIC AMILA
PORUCNIK
M.No
Blagoje
Gvozden
Damjo
more6
Vojnik Graničar
Vis 86-87
miki venom
svedok
Mmatrix
Jozo Trklja
saban
taz
Uča
dpuric
bugmenot2013
purger
SveJug
Max Blitz
Stazio
zzzoran
masterkasap
Matrix
Kaplar M
Rodic Zeljko
alexandar
mgalic2
61 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorPoruka
Srecko Eka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2018-03-28
DOB : 54
M(j)esto Maribor-Slovenija

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeWed Mar 28, 2018 2:13 am

Uča (citat):
Pozdrav svima! Služio sam vojni rok 89/90. kasarna "Rogači" - Komiža. Bio ćata u prvoj četi. Puno dobrih utisaka nosim iz tog perioda. Želio bih da se čujem sa nekim iz tog vremena služenja vojnog roka.Baš mi je drago što postoji ovakav forum, nadam se da ću se čuti sa nekim iz tog vremena.

Pozdrav ! i ja sam služio vojni rok 89/90 kasarna Rogač-Komiža .Bio sam prva četa ,prvo odl.prvi vod..
Na vrh Go down
Zoran I
Poručnik
Poručnik
Zoran I


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2446
ČLAN OD: : 2015-01-02
M(j)esto Izola

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeFri Oct 12, 2018 9:52 am

ČEŠKA VILA NA VISU

Vlada donijela odluku o prodaji Češke vile na Visu: očekuje se investicija od oko 100 milijuna kuna

Vlada je na sjednici u četvrtak odlučila putem javnog natječaja prodati tzv. Češku vilu na otoku Visu, za što će početna cijena biti 32,1 milijun kuna, (4.280.000 €) a ministar državne imovine Goran Marić nada se da će biti zainteresiranih kupaca te procjenjuje da bi investicija u hotel više kategorije mogla biti oko sto milijuna kuna.
Sukladno odluci Vlade, tzv. Češka vila, a riječ je o vojarni bivše JNA, prodavala bi se javnim natječajem po početnoj cijeni od 32,1 milijun kuna, što je jednako vrijednosti te nekretnine procijenjenoj po ovlaštenom procjenitelju. 
Češka se vila prodaje po cijeni od 30-ak milijuna kuna, ali će investicija sigurno biti i do sto milijuna kuna, izjavio je novinarima nakon sjednice Vlade ministar državne imovine, potvrđujući da se očekuje da na toj nekretnini bude hotel više kategorije. 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Podsjetio je kako je prostornim planom točno predviđeno što i pod kojim uvjetima treba biti izgrađeno te da će kupac morati izgraditi ono što je predviđeno.
Naime, prostornim i urbanističkim planom predviđena je izgradnja turističko-ugostiteljskih sadržaja, a to bi bila obveza kupaca i prema predviđenom javnom natječaju. 
Taj natječaj predviđa i da zainteresirani svoje ponude za Češku vilu daju do 30. studenoga. Bit će izabrana ponuda s najvišom ponuđenom kupoprodajnom cijenom te koja će prihvatiti posebni uvjet izgradnje i stavljanja u funkciju turističko-ugostiteljske namjene u skladu s urbanističkim planom uređenja Češke vile u roku od 36 mjeseci od dana sklapanja ugovora o kupoprodaji.
Po riječima ministra Marića, u idealnim bi uvjetima gradnja hotela mogla početi za godinu i pol dana. 
Ministar državne imovine je također podsjetio da će ovo biti drugi natječaj za Češku vilu, ali je prvi natječaj bio za pravo građenja, dok se sada vila prvi put pokušava prodati.
"Prvi se put ide po procijenjenoj vrijednosti i nadam se da će biti ponuda", rekao je Marić. 
Nada se da će biti zainteresiranih iako je riječ o otoku i iako se, dodaje, "vrlo često događa da procjenitelji precjenjuju vrijednost".
[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]
                                                                  Bivša vojašnica JNA Češka vila na Visu

[You must be registered and logged in to see this image.]
                                                                       Idilična lokacija Češke vile
Na vrh Go down
Zoran I
Poručnik
Poručnik
Zoran I


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2446
ČLAN OD: : 2015-01-02
M(j)esto Izola

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeSat Oct 13, 2018 5:37 am

flexi (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]



vela glava Entrance to ARK, Vela Glava. The underground command center of the island and the secondary command center or the peoples navy of Yugoslavia. [You must be registered and logged in to see this link.]

ARK VELA GLAVA

Ob peš poti številka 1 od Visa do Komiže mimo vrha Hum je pri Veli Glavi skrito proti-atomsko zaklonišče in poveljniško komandno mesto za mornarico za celotni Jadran (imenovano tudi Atomska ratna komanda Vis – ARK VIS), ki je bilo pod nadzorom JNA (Jugoslovanske narodne armije). Takšnih objektov je po otoku precej, govori se o številki 37. In skupaj naj bi bilo pod zemljo izkopanih približno 70.000 metrov tunelov. To je 70 kilometrov! Jugoslovanska vojska je bila na otoku Visu skorajda vsepovsod. Bili so v vojašnicah in v tunelih na področju Samogora, Starina, Rogača, Smokove, Nove Pošte, Huma, Vele Glave, Češke vile, Sv. Andrije, Taleža, Zlo Polja, Ravna, Stupišća, Barjaka, Korita in Radina brda in bili so vsepovsod po morju. Stalna postava naj bi štela do 3000 vojakov in še dodatno približno 2000 rezervistov, ki so bili neprestano na otoku. In v primeru napada so bili priskrbljeni za več kot 45 dni!
Velja opozorilo, da je potrebno biti ob obiskovanju vsakega takšnega zgodovinskega objekta posebno pazljiv, saj se v bližini teh objektov še danes nahajajo mine. JNA je te mine med svojim odhodom iz otoka leta 1993 kar raztresla po svoji okolici in o tem žal ne obstajajo nobeni minski zapisi. Zato naj vas tudi tukaj opozorim, da se vsekakor ne priporoča samostojno obiskovanje teh objektov temveč samo v pristojnosti vodičev.
Največji podzemni tunel na celotnem otoku je Vela Glava, kjer je pod zemljo okoli 400 metrov tunelov. Celotni tunel in sobe so približno 60 metrov pod zemljo. Centralni hodnik, ki vodi do vseh prostorov, je dolg približno 200 metrov, ostalih 200 metrov je tunelov kot pomožnih izhodov na prosto v slučaju nevarnosti ter tuneli za kable in inštalacije. In še velik tunel do antene nad samim podzemljem.
Objek Vela Glava so vojaki imenovali po svoje: »velja glava« ali kar »rupa«. Danes se na forumih spominjajo dobrih in slabih stvari njihovega preživljanja in služenja obveznega vojašnega roka. Pravijo, da naj bi na koncu obdobja, ko se je že bližala osamosvojitev imeli celo vsak svojo sobo in da so v prostem času veliko preigrali namiznega tenisa.
V prostorih in hodnikih tega tunela na Veli Glavi so lahko namestili 110 ljudi. V tunelih Vele Glave pa je bilo zares vsega: hrana in s tem kuhinja in restavracija, voda, trafo-postaja in elektrika ter dva električna agregata za rezervno napajanje, klimatizacija, ventilacija, stranišča, pralnica perila, kuhinja, ambulanta, žičnate in brezžičnate komunikacije, operativna dvorana za spremljanje pomorske in zračne situacije na Jadranu. In seveda dva izhoda za primer nevarnosti na površino, ki sta imela tankovske kupole na vrhu pokrite s kamenjem, da se jih sploh in opazilo.
Ali se bo ta dediščina začela uporabljati še za kaj drugega kot samo za neurejene turistične obiske je seveda danes veliko vprašanje. Dokler so se kresale besede in so vsi skupaj razmišljali kaj bi s temi objekti, so žal danes vsi zapuščeni in devastirani in tonejo v pozabo. Pravzaprav za večino še danes ni jasno komu pripadajo. Ali je to lastništvo države in s tem vojske ali bi lahko te objekte prepustili vsaj v upravljanje občinam, kjer stojijo, se seveda za večino njih še niso dogovorili.
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
* Slučajno sem si ogledoval prodajo bivše vojašnice JLA oziroma Češke vile na Visu in naletel na ta forum s slikami:

[You must be registered and logged in to see this image.]
                                                                              Hodnik I ARK Vela glava

[You must be registered and logged in to see this image.]
                                                                          Hodnik II - ARK Vela Glava

[You must be registered and logged in to see this image.]
                                          Tankovska kupola je bila nič drugega kot zakamufliran izhod iz ARK Vela Glava
Na vrh Go down
Goran Hibler
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2019-05-29

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeWed May 29, 2019 6:16 am

Bok svima... trenutno na Visu... posjetio par lokacija pa ako koga zanima? 😊
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeThu May 30, 2019 12:33 am

Goran Hibler (citat):
Bok svima... trenutno na Visu... posjetio par lokacija pa ako koga zanima? 😊
Dobro došao na forum...
Ako ti nije problem, kafić "Jonie" (Džoni) se nakad zvao.
Zgrada "Televizor" iza nekadasnjeg restorana "Mornar", nekadašnji restoran "Mornar", diskoteka nekadašnjeg hotela "Issa"... za sada. Hvala puno!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Goran Hibler
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2019-05-29

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeThu May 30, 2019 1:50 am

Upravo na odlasku...mogu poslikat Issu i ništa za sad više jer sam na pristaništu čekam za ulazak na "Hektorovića"...ostalo kad se vratim.
Hvala na gostoprimstvo u vaš "svijet".
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeThu May 30, 2019 6:00 am

Goran Hibler (citat):
Upravo na odlasku...mogu poslikat Issu i ništa za sad više jer sam na pristaništu čekam za ulazak na "Hektorovića"...ostalo kad se vratim.
Hvala na gostoprimstvo u vaš "svijet".
Je li na Visu preživjela ijedna parola ispisana po zidovima kuća iz vremena SFRJ i JNA.
Sijećam se kad sam došao po zadatku na Vis odmah nasuprot pristaništa gdje staje trajekt bila je velika parola pisana crvenom bojom: "Živilo oružano bratstvo srba i hrvata". Wink
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Goran Hibler
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2019-05-29

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeThu May 30, 2019 11:11 am

Teško je za naći... premda nisam previše obraćao pažnju na taj dio...🤔😊
Na vrh Go down
Goran Hibler
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2019-05-29

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeThu May 30, 2019 5:59 pm

Ne znam dali si objavljene slike koje sam stavio...? 🤔
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeThu May 30, 2019 8:21 pm

Vojnik Graničar (citat):
Goran Hibler (citat):
Upravo na odlasku...mogu poslikat Issu i ništa za sad više jer sam na pristaništu čekam za ulazak na "Hektorovića"...ostalo kad se vratim.
Hvala na gostoprimstvo u vaš "svijet".
Je li na Visu preživjela ijedna parola ispisana po zidovima kuća iz vremena SFRJ i JNA.
Sijećam se kad sam došao po zadatku na Vis odmah nasuprot pristaništa gdje staje trajekt bila je velika parola pisana crvenom bojom: "Živilo oružano bratstvo srba i hrvata". Wink
Parole su se obnavljale, jer bi, vremenom izblijedile.
Sumnjam da ih SUBNOR obnavlja još uvijek.
Gorane, slike se ne vide...

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Goran Hibler
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2019-05-29

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeThu May 30, 2019 10:13 pm

Kad se dočepam laptopa riješim 😊
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeFri May 31, 2019 3:43 am

Goran Hibler (citat):
Kad se dočepam laptopa riješim 😊
Možda će trebati da prođe nedelju dana od registrovanja na forum, ali nema žurbe salutiranje

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Goran Hibler
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2019-05-29

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeFri May 31, 2019 4:07 am

Nema problema. 😊
Na vrh Go down
avtomoto
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2020-03-16

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeWed Mar 18, 2020 2:50 am

Živjo vsem,

ali kdo ve kaj o Slovencu Robert Šibila, ki je menda bil glavni v JNA na Visu v 70-80ih ?


Hvala
Ivan
Na vrh Go down
trabakul
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2017-06-02
DOB : 65

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Tad je Kwcman imao na sebi lacosta pulover .Kad su ga doveli u ambulantu nije dozvolio Andriću da ga istječe jer da je to skupo komad.   VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeTue Dec 01, 2020 3:28 am

PORUCNIK (citat):
bojnik (citat):

tako je 84/85 je Bančević bio komandant MAD, a kasnije Cvetković koji je kasnije prešao u komandu uporišta, no ti bolje znaš o tome bio si puno više dolje, ja samo paušalno, davno je bilo.
Cvetkovica se dobro sjecam. Onako punasan, bio je vrlo duhovit. Ali i dalje se ne mogu sjetiti imena i likova svih s kojima sam saradjivao i sretao se, ili povezati ime i lik.
On je, mislim, nosio morbaricku uniformu.
Kecman je jednom za malo stradao, kad mu je u stanu eksplodirala plinska boca. Srecom, njegovi nisu bili tu.
Na vrh Go down
trabakul
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2017-06-02
DOB : 65

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeTue Dec 01, 2020 6:08 am

avtomoto (citat):
Živjo vsem,

ali kdo ve kaj o Slovencu Robert Šibila, ki je menda bil glavni v JNA na Visu v 70-80ih ?


Hvala
Ivan

Nažalost kbb Robert Šibila je prije par godina umro.
Na vrh Go down
Goran Dinic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-03-05
M(j)esto Komiža

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeSat Mar 06, 2021 8:55 am

Za Uču veliki pozdrav,Ako se sećas Goran Dinić,služili smo zajedno decembarska 89/90 klasa.Ja sam bio prvi vod prvo odeljenje.Vodnik Torbica Milenko je kod mene u komsiluku,cujemo se često.
Ja se često čujem sa Marjanom Lukićem i Robertom.na fejsu me možes naći.
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-04
M(j)esto Aleksinac

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeThu May 27, 2021 11:03 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Potkop  na Visu   u danasnje vreme

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
donevs
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2017-07-07
DOB : 54
M(j)esto Vis

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeMon Jun 07, 2021 7:16 pm

Evo i jedna tužna vijest 5.6.2021 umro je meštar Mate(Mateo Fiamengo)civil radio kao mehaničar u Samogoru.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeMon Jun 07, 2021 8:55 pm

donevs (citat):
Evo i jedna tužna vijest 5.6.2021 umro je meštar Mate(Mateo Fiamengo)civil radio kao mehaničar u Samogoru.
Bog dao mir duši njegovoj!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
hazmat
Gušter
Gušter
hazmat


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2021-07-22

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeThu Jul 22, 2021 2:58 am

Pozz svima!

Služio na Visu, kasarna Samogor, od februara 1990. pa sve do kraja tj. septembra 1990. Moj put u JNA je bio Mali Lošinj (obuka), Pula - Vladimir Gortna (obuka za protivpožarca) i onda sedam mjeseci Vis i njegovi "fantastični" požari.

Mi iz PP smo spavali u intendantskom vodu gore na kraju kasarne. Ako neko zna šta o braći Smiječanin Halilu i Muji i Sarajliću iz intendantskog neka se javi.

Volio bih ponovo doći na Vis da obiđem neka mjesta...

Ako neko zna u auto-parku u Samogoru na izlazu je bio nacrtan grb - da li postoji i danas? To sam ja radio.

Žao mi je što je umro Mate (a ki je ur?) Sad

Pozz

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeThu Jul 22, 2021 5:15 am

hazmat (citat):
Pozz svima!

Služio na Visu, kasarna Samogor, od februara 1990. pa sve do kraja tj. septembra 1990. Moj put u JNA je bio Mali Lošinj (obuka), Pula - Vladimir Gortna (obuka za protivpožarca) i onda sedam mjeseci Vis i njegovi "fantastični" požari.

Mi iz PP smo spavali u intendantskom vodu gore na kraju kasarne. Ako neko zna šta o braći Smiječanin Halilu i Muji i Sarajliću iz intendantskog neka se javi.

Volio bih ponovo doći na Vis da obiđem neka mjesta...

Ako neko zna u auto-parku u Samogoru na izlazu je bio nacrtan grb - da li postoji i danas? To sam ja radio.

Žao mi je što je umro Mate (a ki je ur?) Sad

Pozz
Ko je bio komandir intendantskog voda dok si služio na Visu?

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
hazmat
Gušter
Gušter
hazmat


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2021-07-22

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeMon Jul 26, 2021 2:52 am

Koliko se ja sjećam bio je Poručnik, a da li se prezivao Perković ili tako nešto nisam više siguran. Bio je negdje iz Hrvatske, imao brčiće, antipatičan tip...

Žao mi je što se ne sjećam prezimena.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeTue Jul 27, 2021 1:27 am

Ja sam 1986. godine predao dužnost zastavniku, ne znam ko me je naslijedio, jer zastavnik je privremeno i povremeno obavljao tu dužnost - dok dođe novi komandir, kad ode stari.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
hazmat
Gušter
Gušter
hazmat


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2021-07-22

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeMon Sep 20, 2021 12:32 am

PORUCNIK (citat):
Ja sam 1986. godine predao dužnost zastavniku, ne znam ko me je naslijedio, jer zastavnik je privremeno i povremeno obavljao tu dužnost - dok dođe novi komandir, kad ode stari.
Taj Zastavnik, da nije bio brkica? Bio je tu jedan Zastavnik, brko sa kovrdzavom kosom. Mogao je da cuci satima, a mi smo ga nazvali sumar jer mu je tako nekako smijesno stajala uniforma...
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6021
ČLAN OD: : 2014-12-20
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeMon Sep 20, 2021 3:42 am

Kad god vidim Vis, odmah se setim kolega pitomaca koji nisu završili ŠRO i onda su poslati na Vis u prekomandu. Ne znam da li je to baš ovo mesto, ali verujem da jeste. Nema više Visova.
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeThu Nov 11, 2021 8:16 am

Sloba1 voli ovaj upis

Na vrh Go down
trabakul
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2017-06-02
DOB : 65

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeMon Jun 06, 2022 11:27 am

Max Blitz (citat):
Vis 1982.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ma slici se nalaze s lijeva:Luka Piplpvić iz Brštanova,Branko Peran,Šibenik,Jozo Redžić,Vrlika i Nikola Ježić,Metković.

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeMon Jun 06, 2022 9:26 pm

hazmat (citat):
PORUCNIK (citat):
Ja sam 1986. godine predao dužnost zastavniku, ne znam ko me je naslijedio, jer zastavnik je privremeno i povremeno obavljao tu dužnost - dok dođe novi komandir, kad ode stari.
Taj Zastavnik, da nije bio brkica? Bio je tu jedan Zastavnik, brko sa kovrdzavom kosom. Mogao je da cuci satima, a mi smo ga nazvali sumar jer mu je tako nekako smijesno stajala uniforma...
Drug  [You must be registered and logged in to see this link.] me je podsjetio privatnom porukom dase zvao Mihailo Rade. Bog me ubio aako sam siguran šta je ime, a šta prezime. A inače, jako drag i simpatičan čovjek.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness

hazmat voli ovaj upis

Na vrh Go down
hazmat
Gušter
Gušter
hazmat


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2021-07-22

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeWed Jun 08, 2022 4:01 am

hazmat (citat):
Koliko se ja sjećam bio je Poručnik, a da li se prezivao Perković ili tako nešto nisam više siguran. Bio je negdje iz Hrvatske, imao brčiće, antipatičan tip...

Žao mi je što se ne sjećam prezimena.

Dobio sam informaciju da se k-dir pozadinske čete zvao Milan Ristić, poručnik ili pporučnik, iz Hrvatske...

Stariji vodnik Mićo Stojanović je bio naš glavni - za protivpožarnu jedinicu...

Sjeća li se ko?

PORUCNIK and trabakul vole ovaj upis

Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeWed Jun 08, 2022 8:28 pm

hazmat (citat):
hazmat (citat):
Koliko se ja sjećam bio je Poručnik, a da li se prezivao Perković ili tako nešto nisam više siguran. Bio je negdje iz Hrvatske, imao brčiće, antipatičan tip...

Žao mi je što se ne sjećam prezimena.

Dobio sam informaciju da se k-dir pozadinske čete zvao Milan Ristić, poručnik ili pporučnik, iz Hrvatske...

Stariji vodnik Mićo Stojanović je bio naš glavni - za protivpožarnu jedinicu...

Sjeća li se ko?
S Mićim sam se družio povremeno. Poznavao je ljude i uspijevao je da unovči čekove koje smo dobijali kao kredit za ogrijev, ili slično.
Tenički vod, auto-odjelenje, PPO i intendantski vod su bile samostalne jedinice, nije bila pozadinska četa dok sam tamo radio.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness

trabakul voli ovaj upis

Na vrh Go down
hazmat
Gušter
Gušter
hazmat


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2021-07-22

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeWed Jun 08, 2022 9:52 pm

PORUCNIK (citat):
hazmat (citat):
hazmat (citat):
Koliko se ja sjećam bio je Poručnik, a da li se prezivao Perković ili tako nešto nisam više siguran. Bio je negdje iz Hrvatske, imao brčiće, antipatičan tip...

Žao mi je što se ne sjećam prezimena.

Dobio sam informaciju da se k-dir pozadinske čete zvao Milan Ristić, poručnik ili pporučnik, iz Hrvatske...

Stariji vodnik Mićo Stojanović je bio naš glavni - za protivpožarnu jedinicu...

Sjeća li se ko?
S Mićim sam se družio povremeno. Poznavao je ljude i uspijevao je da unovči čekove koje smo dobijali kao kredit za ogrijev, ili slično.
Tenički vod, auto-odjelenje, PPO i intendantski vod su bile samostalne jedinice, nije bila pozadinska četa dok sam tamo radio.

Kad kažem pozadinska mislim na to da smo svi spavali gore u istoj zgradi. Za šta ste Vi bili odgovorni?
Znate li šta o Mići, gdje je sada i dal je uopšte živ? Dobar je to starješina bio, mnogo nas je vatrogasce puta spasao gladi i žeđi. Iz vojske niko nije znao gdje smo sa našom cisternom kad izbije požar, tako da nije bilo hrane iz kasarne. Mićo je to sve organizovao preko civilnih vatrogasaca tako smo imali dobru klopu na terenu. Mineralna voda i piva je isto stizala tim putem.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeThu Jun 09, 2022 7:19 am

hazmat (citat):
Citat :
S Mićim sam se družio povremeno. Poznavao je ljude i uspijevao je da unovči čekove koje smo dobijali kao kredit za ogrijev, ili slično.
Tenički vod, auto-odjelenje, PPO i intendantski vod su bile samostalne jedinice, nije bila pozadinska četa dok sam tamo radio.

Kad kažem pozadinska mislim na to da smo svi spavali gore u istoj zgradi. Za šta ste Vi bili odgovorni?
Znate li šta o Mići, gdje je sada i dal je uopšte živ? Dobar je to starješina bio, mnogo nas je vatrogasce puta spasao gladi i žeđi. Iz vojske niko nije znao gdje smo sa našom cisternom kad izbije požar, tako da nije bilo hrane iz kasarne. Mićo je to sve organizovao preko civilnih vatrogasaca tako smo imali dobru klopu na terenu. Mineralna voda i piva je isto stizala tim putem.
Bio sam komandir intendanskog voda na VPU Vis, tako se zvala zvanična funkcija. Nadređen svim kuvarima, pekarima, intendanskim servisima (sa frizerima, naravno), praonicom i hemiskom čistionom...
Zgrada je bila podijeljena na dva dijela: za tehnički vod i drugi za intendante. Zgrada PPO je bilo poviše naše zgrade, a auto odjelenje je bilo blizu heliodroma.
Na visu sam bio samo godinu dana i ne znam šta je sa Mićom, na žalost.
Jedne prilike sam, nakon predaje dužnosti dežurnog oficira morao sa PPO na cisternu i na mjesto požara u neku borovu šumo, znatno prije civilnih vatrogasaca. Na zalost, nismo mogli prići cisternom, pa je kasnije stigla vojska sa naprtnjačama i onim metalnim mlatilicama, zaboravio sam pravi naziv, ako nije maklja. Sve bilo uzalud dok nije došao kanader...

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
trabakul
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2017-06-02
DOB : 65

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeSun Jun 19, 2022 9:36 am

hazmat (citat):
hazmat (citat):
Koliko se ja sjećam bio je Poručnik, a da li se prezivao Perković ili tako nešto nisam više siguran. Bio je negdje iz Hrvatske, imao brčiće, antipatičan tip...

Žao mi je što se ne sjećam prezimena.

Dobio sam informaciju da se k-dir pozadinske čete zvao Milan Ristić, poručnik ili pporučnik, iz Hrvatske...

Stariji vodnik Mićo Stojanović je bio naš glavni - za protivpožarnu jedinicu...

Sjeća li se ko?
Dok sam ja bio k-dir moto odjeljenja u tehničkom vodu,mićo stojanović je bio upravnik skladišta rezervnih dijelova.sszašno dobar drug.kednom smo sa njegovim bijelim golfom desetak dana putovali po b i jh i crnoj gori.. nezaboravno.

bugmenot2013 and PORUCNIK vole ovaj upis

Na vrh Go down
trabakul
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2017-06-02
DOB : 65

VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitimeSun Jun 19, 2022 9:38 am

trabakul (citat):
hazmat (citat):
hazmat (citat):
Koliko se ja sjećam bio je Poručnik, a da li se prezivao Perković ili tako nešto nisam više siguran. Bio je negdje iz Hrvatske, imao brčiće, antipatičan tip...

Žao mi je što se ne sjećam prezimena.

Dobio sam informaciju da se k-dir pozadinske čete zvao Milan Ristić, poručnik ili pporučnik, iz Hrvatske...

Stariji vodnik Mićo Stojanović je bio naš glavni - za protivpožarnu jedinicu...

Sjeća li se ko?
Dok sam ja bio k-dir moto odjeljenja u tehničkom vodu,mićo stojanović je bio upravnik skladišta rezervnih dijelova.sszašno dobar drug.kednom smo sa njegovim bijelim golfom desetak dana putovali po b i jh i crnoj gori.. nezaboravno.
Ispravak,nije mićo stojanović već stojančević.
Na vrh Go down
Sponsored content





VIS - KOMIŽA  - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 7 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
VIS - KOMIŽA
Na vrh 
Stranica 6/7Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: