FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 ULCINJ I KARAULE

Go down 
+25
Kemo Specijalac
žare
Bojan Stražar
Gringo
mornar71
krajišnik
mrčko
nikolaul
bluemonday
milutko
Tiki
kutres
purger
ugovorac
stokilaš
Max Blitz
saban
Vojnik Graničar
lacoš
dpuric
Makiavelli
Pero™
ZAGORAC
Stazio
IVAN MILOVIC
29 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
AutorPoruka
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime12.08.13 19:41

[You must be registered and logged in to see this image.]  

Zagorac evo još bolje graničarske iz Ulcinja,cijela desetina u akciji.Oprostite krivo sam naveo godinu na prijašnjo fotografiji,radi se o 1989.Shocked Cool Laughing
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime12.08.13 19:50

lacoš (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]  

Zagorac evo još bolje graničarske iz Ulcinja,cijela desetina u akciji.Oprostite krivo sam naveo godinu na prijašnjo fotografiji,radi se o 1998.Shocked Cool Laughing
Kad vidim ove,pa se sjetim svojih........
Negdje sam već napisao,iza prve polovice 84" na granici sa Albanijom lakše se disalo.
Boljitak se dao naslutiti i na početku (druga polovica veljače)83".
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime03.10.13 11:37

[You must be registered and logged in to see this image.]
bas dobra slika
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-29

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime03.10.13 12:58

Drugari, na ovoj temi je jedna jedina ista slika stavljena (ponovljena) ravno deset puta, na nepune dvije stranice... scratch
Kad se komentira nečiji post sa slikom zar se mora vuć baš svaki put i slika?
Ako je očito na što se odnosi komentar (a slika je u neposrednoj blizini), to je sasvim nepotrebno; preporučam da se onda slika ukloni iz tuđeg 'quote'...
S druge strane pak, kad se komentira stariji post i prenosi na neku dalju stranicu, onda je dobro prenijeti i sliku.
Na vrh Go down
stokilaš
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-10-28

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime28.10.13 20:34

Ja sam bio u Zoganju od ožujka 1988. do rujna 1989. Mislim da imam nešto slika iz tog doba, (zbog kojih nisam umalo zaglavio) ako ih pronađen stavit ću ih tu. Od tadašnjih časnika sijećam se da je major bio Milan Adamović tu je još bio poručnik Dušević ili nešto slično dok je nama vezistima linijašima bio nadređen stariji vodnik Srećko Ilić. Ponekad se upitam šta je sa tim ljudima, šta je sa ekipom pošto sam od čitavog voda vezista u vezi samo sa jednom osobom. Ako netko zna nešto o časnicima (oficirima) iz tog doba volio bih znati što je sa tim ljudima. Pozdrav svim septembarcima 1988. godine.
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime28.10.13 20:45

Pozdrav i tebi stokilaš, dobro došao.

cheers 
Na vrh Go down
ugovorac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-01-11

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime11.01.14 21:45

salutiranje Sluzio sam na karauli bojana,mislim da je bila najlepsa karaula u bivsoj jna.O reonu da i ne govorim,patrolna staza nam je prolazila kroz nudisticko naselje ada bojana.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime11.01.14 21:49

ugovorac (citat):
salutiranje Sluzio sam na karauli bojana,mislim da je bila najlepsa karaula u bivsoj jna.O reonu da i ne govorim,patrolna staza nam je prolazila kroz nudisticko naselje ada bojana.
ŠTAAAA  affraid

ja bi opet da idem u JNA, ali da se menjamo za mesto.

Dobrodošao na forum, pozdrav iz bugarske granice.

Pero
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime12.01.14 22:14

Dobro došao ugovorac.
Da nisu granicu na Adi čuvale ovakve patrole?  Very Happy 

[You must be registered and logged in to see this image.]

 lol! lol!  
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime13.01.14 11:47

Stalno bi bježao na toj karauli!

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime13.01.14 13:01

purger (citat):
Stalno bi bježao na toj karauli!


 [You must be registered and logged in to see this image.]  Purger ,čuvari su opaki Laughing  Laughing
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime13.01.14 14:08

Još kad bi me pogodila onim iksom Smile .......recimo u ........no dobro nema veze... Smile idemo dalje na karaule!

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
kutres
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-01-12

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime13.01.14 16:46

Verujte to su bili nezaboravnih dvanaest meseci,nisam verovao u sve price oko te karaule.Kada sam dosao u Bar u kasarnu kojoj ni danas neznam ime(bio sam tamo samo tri dana)na pregledu jedan oficir me pita da li sam gledao film lepota poroka,ja reko jesam kaze ti ides tamo.Nisam imao potrebu da bezim sa karaule,ja sam non stop bio na reonu kao patrola,rejonski strazar,osmatrac.Klasic je pisao dnevnu zapovest i stalno me slao na adu bojanu.Slika koju je postavio Stazio otprilike tako je izgledalo.Zimi smo obili one bungalove koji se vide iza ledja onih jahacica tamo smo spavali patrole sa oba reona stvarno smo uzivali.
Na vrh Go down
Tiki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-01-21

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime21.01.14 1:32

Bio sam na rijeci Bojani od jeseni '87 do ožujka '88. Bili smo prvi mornari na toj karauli. Tamo smo stigli sa Skadarskog jezera. Nas četvorica mornara i neki mladi vodnik. Gliser kojim smo patrolirali bio je prava zvijer. Dvije Volvo Pente sa po 250 konja. I onda izađeš na more pokraj Ade i gledaš dvogledom na nudističku plažu - raj za oči. Inače bila dobra ekipa na karauli u to vrijeme. Ima li netko na forumu tko je bio tada na Bojani.

Pozdrav iz Dubrovnika
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime21.01.14 9:59

Tiki, dobro došao.

 cheers
Na vrh Go down
milutko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-01-23

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime23.01.14 21:33

pozdrav svima, sluzio na karauli u sukobinu 1991 godine .voleo bih saznati sta je bilo sa vodnikom koji mi je tamo bio staresina do mog odlaska marta 91 ,on je bio na polaganju za potporucnika , nazalost ime sam mu zaboravio 
mozda bi trebalo jos da spomenem da sam bio decembarska klasa 90 godine na obuci u titogradu tadasnjem a potom dosao na karaulu sukobin 
toliko za pocetak
Na vrh Go down
bluemonday
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-12-28

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime30.01.14 22:01

Da li u ovu temu spada i radarska postaja na brdu Mavrijan ? Ako se dobro sjećam imena.
To je brdo iznad uvale Valdanos u kojoj je bilo vojno odmaralište. Nalazi ne nedaleko
Ulcinja prema zapadu. Znam da je gore bilo nekih 10 plavaca i nas 10 stražara iz Bara.
Smjena nam je bila po 7 dana i gore smo se svi išli dobro odmoriti, najesti i naspavati.
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2014-02-26
DOB : 66
M(j)esto Ulcinj MNE

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime27.03.14 15:16

Drago mi je da se poneko sjeca dana provedenih u Ulcinju i njegovoj okolini.
Moj otac je kao profesionalni vojnik proveo preko 20 godina na karaulama u
zoni VP u Ulcinju. Ja sam kao dijete proveo dosta vremena zajedno sa vojnicima
granicarima i uvjek se tih vremena rado sjecam. Predpostavljam da sam poneki put
trazio pomoc i od tadasnjeg ljekara staziste a koji je postavio tekst o karaulama u
Ulcinju.
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime27.03.14 15:38

nikolaul, dobro došao.

 cheers
Na vrh Go down
mrčko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-01-25
DOB : 54
M(j)esto BIHAC

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime17.04.14 21:16

PROVEO SAM LJEPI OSAM MJESECI  U ULCINJU 1989g, septebarska klasa, pozdrav za sve na forumu.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-29

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime17.04.14 21:42

Evo da se malo prisjetite Ulcinja iz vremena Yu:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2014-02-26
DOB : 66
M(j)esto Ulcinj MNE

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime18.04.14 16:02

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo jedne stare fotografije Ulcinja na kojoj se vidi zgrada komande garnizona.
Komanda je bila stacionirana na brdu Meterizi do zemljotresa 1979.godine, kada
je u istom bila tesko ostecena, a nakon toga je sjediste komande premjesteno u mjesto Zoganje,
gdje je ostala do rasformiranje granicnih jedinica.
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.08.14 8:04

pozz ja  sam bio na karauli VASO STRUGAR  u sukobinu od septembra1988do maja89 b od polava za selauz bojanuio sam desetar imali smo rejo od rijeke bojene neki potok koji se zvao kravarski potok znam da je bilo9 grnični kamenova karaula je bila u sredini .niajljepše mije bilo tu  - imali smo ribe koliko smo hteli - bojana se izlije kad se povuče ostane ribe u bazenima tosu bazeni otvarani da se napravi brana
evo neki imena kojisu bili na karauli  hamzić amir suljić admir rozgić gora stefan milenković pantelić milš branko grubelnik lepir munib zoran stanković graca zihna sejo halilović komandir karaule bioželko mirojević  dević slobodan
sad toliko ako ima ko nek se javi pozzz
admir fetić
bos. otoka bosna ihercegovina
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.08.14 8:09

Krajišnik dobrodošao na forum. cheers 
Malo polakše piši Laughing ,ima vremena

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.08.14 15:12

lacoš (citat):
Krajišnik dobrodošao na forum. cheers 
Malo polakše piši Laughing ,ima vremena
ok nema problema
 Basketball  Very Happy
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.08.14 18:41

kod tih granični incedenata ima jedankojise desio na karaliu suobin otišla patrola u rejonske stražare tj ophodnju i nasem vojniku bilo doosadno on uzeo pušku čstio i okrenuo prema granici oni su zabilježili vreme mjesto gde se to desilo i prijavili granični incident
.sutradan ide jedan oficir i jedan iz opštine ulcinj iijedan milicioner na riješavanje tog incidenta
svese dobro završilo avojnik graničar je priznao greškujer u to vrijeme su bili na dužnosti po dnevnoj zapovesti pozzz
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.08.14 20:08

Znaci granicari su morali imati zestoku obuku i sva ostala pravila sluzbe.Da cujemo jos koji prekrsaj ili neku zgodu za vreme patrole.
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2014-02-26
DOB : 66
M(j)esto Ulcinj MNE

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.08.14 21:37

Evo jedna starija fotografija sa granice sa Albanijom.
Nastala je davne 1965.godine ispred karaule Jezero
u selu Sveti Đorđe pored rijeke Bojana opština Ulcinj.
Ako neko prepozna svoga oca ili djeda neka mi javi, bilo bi
mi drago.
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime25.08.14 19:07

ima jedna anegdota u februaru 1989god održavala se vežba kao upala diverzantska grupa koja je prešla granicu . ta   diverzantsku grupu su sačinjavali vojnici iz karule iz svake republike SFRJ - po jedan i onda su nas iz ostalie jedinice pokušavale da uhvate - sve je bilo planski naprvljeno od pješadijski mina tenkovski ali to su bile dimne . ali poenta je ta da se treći dan vežbe predkraj rijeka bojana izlije ija i ostali koji smo bili u bari tj na livadi nas voda poplavi a veći apsurd da pola ljudi nije znalo plivat .livada ispresjecane kanalima -spašavaj ljude oko neki vrba drveća a komanda po nas da izvuče slati čamac ali gore što su moraki iči u zoganje po čamac kad su nas izvukli vratili u karaulu tri dana nismo imali nikakvi obaveza nitko se nije prehladio -jedno lijepo iskustvo i druženje pozzz
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2014-02-26
DOB : 66
M(j)esto Ulcinj MNE

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime25.08.14 20:30

Fotografija o kojoj sam govorio je korak niže.  Dali vam je neko sa fotografije poznat ?


nikolaul: komentar modifikovan dana: 25.08.14 22:00; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime25.08.14 21:02

Kao decak u domu JNA u Valjevu igrao sam sah sa jednim regrutom poreklom izBujanovca zvao se Trajce.Posle isvesnog vremena rekao mi je da odlazi na granicu sa Albanijom.Kasnije sam saznao da je iz Valjevskog garnizona najvise odlazilo vojske na karaule.
Nikolaul da li si i ti bio u Valjevu.
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2014-02-26
DOB : 66
M(j)esto Ulcinj MNE

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime25.08.14 21:11

Nažalost nijesam bio u Valjevu, jedino sam kroz Valjevo prolazio na putovanju za Beograd.
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2014-02-26
DOB : 66
M(j)esto Ulcinj MNE

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime25.08.14 21:45

[You must be registered and logged in to see this image.]
Vojnici i starješine /veći dio/ karaule Jezero , selo Sveti Đorđe na Bojani opština Ulcinj. Godina 1965.
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime11.09.14 12:49

milutko (citat):
pozdrav svima, sluzio na karauli u sukobinu 1991 godine .voleo bih saznati sta je bilo sa vodnikom koji mi je tamo bio staresina do mog odlaska marta 91 ,on je bio na polaganju za potporucnika , nazalost ime sam mu zaboravio 
mozda bi trebalo jos da spomenem da sam bio decembarska klasa 90 godine na obuci u titogradu tadasnjem a potom dosao na karaulu sukobin 
toliko za pocetak
jasam služiood sep.1988do maja1989god u sukobinu biosam desetar natoj karauli a oficir koji je bio komandir karaule a išao na vojnu akademiju se zvao ŽELJKO MIROVIĆ  pozz od krajšnika
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-29

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime11.09.14 13:17

Ulcinj 1989., ... s fb...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime21.09.14 18:35

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime21.09.14 19:05

Stavi slike i imena ljudi pusti facebok....tu se nalaze kolege bivši, više ljudi koje zanima JNA ima tu!!1

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.09.14 9:58

Gringo (citat):
Stavi slike i imena ljudi pusti facebok....tu se nalaze kolege bivši, više ljudi koje zanima JNA ima tu!!1
ok staviću
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.09.14 9:59

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.09.14 10:08

krajišnik (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]Ovoje slika majske klase1988/89god NIKŠIĆU drugog vodakod agusi isa   prve čete kod kapetana ALEKSIĆ RADOVANA na slici su admir fetić toni martinjas tihomir čupič nikola karač osman kuč radu zoran isić senadovo su koje se mogu momentalo sjetiti ako ko ima nedamože poznati nek dopiše imena bilo je dobro ilijepo smo se družili  pozzz
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.09.14 10:27

[You must be registered and logged in to see this image.]na ovoj slici su admir fetić branko grubelnik pantelić milos nakarauli sukobin u ulcinju 88/89godbrankom sam stupio u kontakt
 pozzz
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.09.14 10:28

[You must be registered and logged in to see this image.]admir fetić u krugu karaule u sukobinu888/89god
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.09.14 10:30

[You must be registered and logged in to see this image.]na slici admir fetić i miljenko vučković ispred karaule u sukobinu 88/89 god
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.09.14 10:32

[You must be registered and logged in to see this image.]
nna ovoj slici lepir munib i admir fetić 88/89god
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.09.14 10:34

na slici zoran stanković i admir fetić
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.09.14 10:46

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.09.14 10:47

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Bojan Stražar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2014-11-18
DOB : 68
M(j)esto žalec /SLO

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Izgleda,da sam ja odslužio svoje prije nego što si ti došao u ulcinj.Ja sam se skinuo 28 04 1975 i ne sječam se da je iko vozio kampanjolu jer je bila uvijek u kvaru Ja sam bio vozač daica zastavnik me zvao mungo .Ako je neko služio u vremenu od 06 05 197   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime18.11.14 21:24

IVAN MILOVIC (citat):
Ja sam služio vojni rok u Ulcinju davne 1975. godine kao lekar stažista.Pomoćnik i vozač kampanjole je bio Miran iz Ptuja.Postojale su 4 karaule u to vreme: Podstegvaš, Sukobin, Sveti Nikola i Bojana ako se dobro sećam. Komandiri karaula nisu tamo spavali već su imali stanove u Ulcinju a i komandna zgrada je bila u Ulcinju. Samo oko 20 vojnika a komandant potpukovnik.Valjda je to bilo važno mesto u to vreme.Vojnici na karaulama posle podne i noću ostanu sami a sa Albanske strane skoro svakodnevne provokacije.Sa njihove strane bunkeri i brisani prostor da ne beže preko granice.Međutim, veoma često graničari uhvate prebege i predaju ih miliciji. Nikada ih nisu vraćali u Albaniju - kasnije dobiju politički azil.
U jesen 1975.pređe neki albanski vojhni čamac u naše teritorijalne vode, presretne ih naše plovilo (predpostavljam iz baze u Kumboru) opomene ih tri puta po pravilima a ovi tvrdoglavi i ne obaziru se. Naši otvore vatru iz mitraljeza i ubiju im kapetana. Majko mila! Zatvoriše granicu, dolaze generali iz Beograda,međudržavne komisije, ozbiljan pogranični incident.Sve se to završi a u novimana, naravno, ni reči o događaju.
Mnogo davno je to bilo, oficiri sigurno više nisu živi,i moja generacija je pri kraju životnog veka.Posle smo mislili da je bilo teško ali sada vidim da je bilo lepo i da se ništa tako nije u životu ponovilo (prijateljstvo, zajedništvo, drugarstvo, pomaganje, razumevanje, solidarnost).
Ja sam im stalno davao neke upute za preglede kod specijalste da mogu da se odmore nekoliko dana, ponekad i na VMA a potpukovnik me zove na raport i pita je li to normalno da su skoro svi bolesni.
Bilo pa prošlo.
Na vrh Go down
Bojan Stražar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2014-11-18
DOB : 68
M(j)esto žalec /SLO

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Izgleda,da sam ja odslužio svoje prije nego što si ti došao u ulcinj.Ja sam se skinuo 28 04 1975 i ne sječam se da je iko vozio kampanjolu jer je bila uvijek u kvaru Ja sam bio vozač daica zastavnik me zvao mungo .Ako je neko služio u vremenu od 06 05 197   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime23.11.14 22:18

IVAN MILOVIC (citat):
Ja sam služio vojni rok u Ulcinju davne 1975. godine kao lekar stažista.Pomoćnik i vozač kampanjole je bio Miran iz Ptuja.Postojale su 4 karaule u to vreme: Podstegvaš, Sukobin, Sveti Nikola i Bojana ako se dobro sećam. Komandiri karaula nisu tamo spavali već su imali stanove u Ulcinju a i komandna zgrada je bila u Ulcinju. Samo oko 20 vojnika a komandant potpukovnik.Valjda je to bilo važno mesto u to vreme.Vojnici na karaulama posle podne i noću ostanu sami a sa Albanske strane skoro svakodnevne provokacije.Sa njihove strane bunkeri i brisani prostor da ne beže preko granice.Međutim, veoma često graničari uhvate prebege i predaju ih miliciji. Nikada ih nisu vraćali u Albaniju - kasnije dobiju politički azil.
U jesen 1975.pređe neki albanski vojhni čamac u naše teritorijalne vode, presretne ih naše plovilo (predpostavljam iz baze u Kumboru) opomene ih tri puta po pravilima a ovi tvrdoglavi i ne obaziru se. Naši otvore vatru iz mitraljeza i ubiju im kapetana. Majko mila! Zatvoriše granicu, dolaze generali iz Beograda,međudržavne komisije, ozbiljan pogranični incident.Sve se to završi a u novimana, naravno, ni reči o događaju.
Mnogo davno je to bilo, oficiri sigurno više nisu živi,i moja generacija je pri kraju životnog veka.Posle smo mislili da je bilo teško ali sada vidim da je bilo lepo i da se ništa tako nije u životu ponovilo (prijateljstvo, zajedništvo, drugarstvo, pomaganje, razumevanje, solidarnost).
Ja sam im stalno davao neke upute za preglede kod specijalste da mogu da se odmore nekoliko dana, ponekad i na VMA a potpukovnik me zove na raport i pita je li to normalno da su skoro svi bolesni.
Bilo pa prošlo.
Na vrh Go down
Bojan Stražar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2014-11-18
DOB : 68
M(j)esto žalec /SLO

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime23.11.14 22:28

Izgleda,da smo se momoišli ja sam se skinuo 28.04.1975.Služio sam u Ulcinju bio sam vozač kamiona komandir mi je bio Momir Kasalica.Najbolji prijatelj na žalost pokojni Ljubiša Trajić.Vozio je TAM 2001(tamič).Koliko se sečam imao je udes i sa njim je bio lekar stažista,da nisi slučajno bio ti?Slupan je bio tamič a povređen nije bio niko.Napiši još šta pa da vidimo jel smo služili skupa .Ujedno pozivam ako ima još neko ko je služio u Ulcinju da se javi nema veze koje je nacionalnosti ja sam slovenac pozdrav svima
Na vrh Go down
Sponsored content





ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
ULCINJ I KARAULE
Na vrh 
Stranica 1/3Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Karaula Nikolić Dojransko jezero
» Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor
» Karaule u HR
» Karaule JNA u Srbiji
» Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR CRNA GORA-
Idi na: