FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Share

Karaule JNA u Srbiji

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14
AutorPoruka
Rade58
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 17
REPUTACIJA : 0
ČLAN OD: : 2019-08-03

Karaule JNA u Srbiji - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 14 Icon_minitime05.09.19 20:21

rade58 dižise vojsko dosta spavanja šta to svi ste zaspali ajmo breže to bugari dolaze  tenk
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik
Vodnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
BROJ POSTOVA: : 492
REPUTACIJA : 9
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 57
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 14 Icon_minitime06.09.19 12:40

Kako vidim sve je to zaspalo dubokim snom...opustili se...udebljali...samo misle na meso i pivo....ja pokušavam godinama da animiram nekog ko je bio u M Jasenovcu da se javi ali nema šanse....niko se nikad nije javio sa te karaule....a možda su im zasmetali i neki moji komentari...a izgleda da i forum polako umire...izgleda da mnogima godine čine svoje...a šteta je...
Na vrh Go down
Rade58
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 14 Icon_minitime07.09.19 20:44

rade58,štaje vojsko probudite se štaste zaspali nije valjda da vas je sve minilo štaje sa vojskom sa karaule vera radosavljević gde ste se izgubili, i štaje sa vojskom iz kasarne hajduk veljko negotin nije valjda daste se i tamo izgubili ajde javljaj te se živela avgustovska 77 ban
Na vrh Go down
Rade58
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 14 Icon_minitime10.09.19 21:22

rade58,dragi moji graničari zaječarskoga okruga žao mije što se ne javljate znam da vas ima dosta ali vi nećete dase javljate neznam zašto a znam da vas ima dosta koji ste služili vojsku u negotinu na obuci pase isto nećete da javljate i da komenarišemo kako nam je bilo na obuci u negotinu vi to neželite da komentaršete neznam zašto očitno vas nezanima žao mije ali i ovoga puta se i ja odjavljujem sa ovoga foruma nemam sa kime da komentarišem o našim lepim danima koje smo sprovodili u jna jase stime ponosim štosam bijo vojnik jna i toćemi ostati u srcu do kraja moga života pa drugovi moji doviđenja žalosno da ste taki.rade slijepčević. stražar
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8129
REPUTACIJA : 121
ČLAN OD: : 2014-08-01
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 14 Icon_minitime11.09.19 3:39

@Rade58 (citat):
rade58,dragi moji graničari zaječarskoga okruga žao mije što se ne javljate znam da vas ima dosta ali vi nećete dase javljate neznam zašto a znam da vas ima dosta koji ste služili vojsku u negotinu na obuci pase isto nećete da javljate i da komenarišemo kako nam je bilo na obuci u negotinu vi to neželite da komentaršete neznam zašto očitno vas nezanima žao mije ali i ovoga puta se i ja odjavljujem sa ovoga foruma nemam sa kime da komentarišem o našim lepim danima koje smo sprovodili u jna jase stime ponosim štosam bijo vojnik jna i toćemi ostati u srcu do kraja moga života pa drugovi moji doviđenja žalosno da ste taki.rade slijepčević. stražar
Vidi, Rade58,
Ne javljaju se zato što, kao ti, izgube strpljenje pa odu.  Isto tako će se pojaviti neki od tvojih drugova, pa otići i ećete se sresti.
Predlažem ti dabudeš malo strpljiv, a da dok čekaš napišeš neko svojje sjećanje na te divne dane. A ima i drugih tema, ne samo graničarskih, u kojima možeš učestvovati. salutiranje

Rade58
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 14 Icon_minitime11.09.19 21:02

rade56/hvalati druže na podržci izgleda daje baš tako,sećam se kada smo bili na obuci u negotinu kako smo pili rakiju kupujući kod seljaka bijo jedan čuklek đuro on je uvijek išo po tu rakiju znao je gde treba ići po nju oporili smo žicu ograde i kroz nju je išo taj đuro mi smo dali prae ja i još dva kolega savić milivoje i topić tomo i još jedan kuvar on nam je obezbeđivao mezu razne salame ali nije dugo trajalo neko ja nas izdo a onda problemi naš komandir čete zemalj tahiri sve sazno onda smo najebali svaki dan izredno požarstva ribanje wc i čak dva dana zatvora,ali nema veze izdržalo se je posle smo bili primerni vojnici,i kada se toga setim stvarno se može doterati da budeš pravi čovek u vojsci i kada izađeš iz nje si stvarno čovek ja je neću nikada zaboraviti time se ponosim što sam služijo vojsku jna a posebno što sam bijo graničar na karauli vera radosavljević kod negotina selo kobišnica,živela avgustovska 77.
Na vrh Go down
Rade58
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 14 Icon_minitime11.09.19 21:29

rade58/dragi graničari kome spada ovaj broj pošte vp5390.
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8129
REPUTACIJA : 121
ČLAN OD: : 2014-08-01
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 14 Icon_minitime11.09.19 23:21

U svakoj generaciji je bio neki specijalac za nabaavljanje i dostavu rakije u kasarnu. Nepisaano praavilo, izgleda Very Happy

posavljak
Vodnik
Vodnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
BROJ POSTOVA: : 492
REPUTACIJA : 9
ČLAN OD: : 2013-04-08
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 14 Icon_minitime17.09.19 13:34

Neki su nabavljali rakiju...a mi u Malom Jasenovcu smo nabavljali vino iz Šipikova... Very Happy
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 14 Icon_minitime

Na vrh Go down

Karaule JNA u Srbiji
Na vrh 
Stranica 14/14Idi na stranicu : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14