FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Zrenjanin septembar 1968. sanitet

Go down 
+10
zastavnik
East&West
Bogart
ajdedadanimaajdedanocima
Atila
Max Blitz
Gringo
Boske
purger
boris51
14 posters
AutorPoruka
boris51
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2012-11-22
DOB : 72

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Zrenjanin VP 2367/3, 1972. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeThu 22 Nov 2012 - 18:02

Dragi moji nekadašnji drugovi vojnici sanitejci iz 2.čete IV. voda iz kasarne u Zrenjaninu! Zajedno smo bili od 14. 8 do 26. 12. 1972 godine! Ako se neko poslužuje ovog foruma voleo bih da mi se javite, kako bi se ponovo setili naših mladih dana! Zdravo!
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeThu 22 Nov 2012 - 21:07

Dobrodošao Boris cheers

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 59
M(j)esto Austrija

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeThu 22 Nov 2012 - 21:14

boris51 (citat):
Dragi moji nekadašnji drugovi vojnici sanitejci iz 2.čete IV. voda iz kasarne u Zrenjaninu! Zajedno smo bili od 14. 8 do 26. 12. 1972 godine! Ako se neko poslužuje ovog foruma voleo bih da mi se javite, kako bi se ponovo setili naših mladih dana! Zdravo!

Dobro nam došao Borise! E davno je bila ta 1972. godina i ako je netko džomba na ovom forumu onda si to zaista ti cheers

_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
boris51
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2012-11-22
DOB : 72

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeThu 22 Nov 2012 - 22:46

Posle obuke stari džombe pravijo je plombe kao zubni asistent na VMA na Banjici u Beogradu!
Moje plombe od mlađeg sanitejca, sada starog džombe imao je i general Branko Mamula! Neka počiva u miru sa mojim plombama! Shocked
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 59
M(j)esto Austrija

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeThu 22 Nov 2012 - 22:52

boris51 (citat):
Posle obuke stari džombe pravijo je plombe kao zubni asistent na VMA na Banjici u Beogradu!
Moje plombe od mlađeg sanitejca, sada starog džombe imao je i general Branko Mamula! Neka počiva u miru sa mojim plombama! Shocked

Mala ispravka: nekadašnji načelnik Generalštaba JNA, Branko Mamula je bio po činu admiral a ne general.

_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
boris51
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2012-11-22
DOB : 72

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeThu 22 Nov 2012 - 22:57

Pardon, ali bio je načelnik VMA!
Na vrh Go down
boris51
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2012-11-22
DOB : 72

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeThu 22 Nov 2012 - 23:02

Opet sam pogrešio! Bio je načelnik VA KOV u Beogradu! Idea
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 59
M(j)esto Austrija

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeThu 22 Nov 2012 - 23:10

BRANKO MAMULA

Partizanski borac i nositelj Partizanske spomenice 1941., obnašao je odgovorne dužnosti u oružanim snagama SFRJ, između ostaloga, bio je i zapovjednik Vojno-pomorske oblasti. Od 1979. do 1982. bio je načelnik Generalštaba Jugoslavenske narodne armije. Godine 1982. postavljen je za Saveznoga sekretara za narodnu obranu (ministra obrane), na kojoj se dužnosti zadržao sve do 1988. godine, kada je službeno umirovljen.

U najviši vojni čin admirala flote (četiri generalske zvjezdice) unaprijeđen je 1983. godine.


_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeFri 23 Nov 2012 - 17:19

boris51 (citat):
Dragi moji nekadašnji drugovi vojnici sanitejci iz 2.čete IV. voda iz kasarne u Zrenjaninu! Zajedno smo bili od 14. 8 do 26. 12. 1972 godine! Ako se neko poslužuje ovog foruma voleo bih da mi se javite, kako bi se ponovo setili naših mladih dana! Zdravo!

Dobrodošao Borise, živ ti nama bio i rupe...punio!!!! lol!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
boris51
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2012-11-22
DOB : 72

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeFri 23 Nov 2012 - 19:24

Nadam se da ču rupe još dugo puniti ali ne one od metaka! Razz
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeFri 23 Nov 2012 - 22:05

Ma one prave!! [You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeSat 24 Nov 2012 - 6:44

Druže Boris, neobično mi je zadovoljstvo pozdraviti te na ovom forumu! Ti si valjda najstarija džomba u kasarni. Dobro došao! Eto, dobili mi svi ovdje prekomandu u ovu kasarnu, i sad pričamo jedni drugima kako nam je bilo na temeljnoj obuci prije više desetaka godina. Priče su vrlo zanimljive i inspirativne, prošaraj malo forumom. Čim se sjetim postavit ću ti koje 'stručno' zubarsko pitanje. Ja sam ti jedan od rijetkih mornara aktivnih na forumu (Stvarno, gdje su mornari?). Ako te zanima more i brodovi, posjeti KUMBOR '86./'87., tamo ti ja pričam svoju priču. (Slobodno mi postavi neko morsko pitanje, rado ću ti odgovoriti, ako znam.) Ne samo tamo, naravno, ali ovdje nekako volimo da teme imaju glavu i rep radi lakšeg snalaženja. Ovdje prisutni forumaši, su moji dobri drugovi i družim se s njima i na Kumboru. Živio i piši, samo piši, pratimo te. Very Happy
Na vrh Go down
boris51
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2012-11-22
DOB : 72

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeSat 24 Nov 2012 - 9:33

Drugovi vojnici- ZDRAVO!

E pa onda evo jedne priče kako je bilo kada sam došao sa vlaka 14. 8. u 15 sati, prvi dan na kapiju kasarne još u civilu, da se javim na služenje vojnog roka! Nisam ja bio sam! Dolazili su momci i sa Hrvatske, BIH, Srbije, Makedonije ali od Slovenaca onaj dan bio sam samo ja!
Prilazim ja kod oficira i pokažem prijavnicu on je pogleda. Onda on meni onako malo zezavo: "E pa vidi ti, još nam samo treba i Talijana, pa ti si iz Trsta !" Mene je to jako uzrujilo pa ja njemu nazad: "Kakav ste vi oficir kad neznate da je za nekada večinom slovenački Trst ginulo 6000 partizana?" On se iznenadio takvoj reakciji i rekao: "E pa izvini druže ti si prvi koji dolazi iz Trsta!"
Tek sam ja drugi dan na postrojavanju upoznao da je taj oficir moj kapetan Perica Prodanović!

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeSat 24 Nov 2012 - 10:31

boris51 (citat):

On se iznenadio takvoj reakciji i rekao: "E pa izvini druže ti si prvi koji dolazi iz Trsta!"

U tu jedinicu ili općenito na odsluženje vojnog roka u JNA? Ne znam cijeli kontekst priče, ali zar nisu Slovenci i Hrvati u Trstu imali jugoslavensko državljanstvo? Ili samo talijansko? Ili sam ja sad nešto pobrkao? Kako je to išlo s ostalima, baš me zanima kad si to spomenuo. Inače si iz Trsta? Još živiš tamo? Arrow
Na vrh Go down
boris51
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2012-11-22
DOB : 72

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeSat 24 Nov 2012 - 13:07

Ja sam rođen u Trstu 1951. Tada je to bilo STO (Slobodno tržaško ozemlje) nije bilo ni pod Jugoslaviju ni pod Italijom. Nešto tako kao danas Knježevina Monako. U to vreme u Trstu je živelo oko 130000 stanovnika. Samo Slovenaca bilo je više od 50000, Srba 2000, Hrvata 1000, Armenaca 1000 i oko 500 Austrijanaca. Ostalo su bili Italijani ali od toga više od polovina bilo jih mešovitih u zakonu sa slovenačkim podrijetlom! Sva okolina Trsta bila su čista slovenačka sela. Onda se 1954 desilo ono što smo i pomalo očekivali. Nekadašnji naši saveznici Amerikanci, Englezi, Francuzi i Rusi, Trst i okolinu su predali Italiji i za malo nije došlo do rata. Tada se moj otac odlučio da pređemo u Jugoslaviju, jer nije imao poverenja u talijanske vlasti zbog onoga što je doživeo za vreme taljanskog fašizma. Tako smo postali Jugosloveni ali u svim dokumentima nama je pisalo da smo rođeni u Trstu (Italija), što je mene uvek iritiralo jer kada sam se ja rodio je to bilo STO. Kada sam dopunio 18 godina morao sam se odlučiti koje državljanstvo preuzimam. Naravno, da sam se odlučio za Jugoslovensko! Tako sam išao na vizitu, a posle toga u JNA. Na te naše odluke sam još danas ponosan! Od tada živim u selu Lokev odmah iza granice u Sloveniji ali se uvek osečam pomalo i Jugoslovena!

Na vrh Go down
Atila
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2012-09-20

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeSat 24 Nov 2012 - 13:31

boris51 (citat):
Dragi moji nekadašnji drugovi vojnici sanitejci iz 2.čete IV. voda iz kasarne u Zrenjaninu! Zajedno smo bili od 14. 8 do 26. 12. 1972 godine! Ako se neko poslužuje ovog foruma voleo bih da mi se javite, kako bi se ponovo setili naših mladih dana! Zdravo!

Dobrodošao !!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeSat 24 Nov 2012 - 19:04

boris51 (citat):
Ja sam rođen u Trstu 1951. Tada je to bilo STO (Slobodno tržaško ozemlje) nije bilo ni pod Jugoslaviju ni pod Italijom. Nešto tako kao danas Knježevina Monako. U to vreme u Trstu je živelo oko 130000 stanovnika. Samo Slovenaca bilo je više od 50000, Srba 2000, Hrvata 1000, Armenaca 1000 i oko 500 Austrijanaca. Ostalo su bili Italijani ali od toga više od polovina bilo jih mešovitih u zakonu sa slovenačkim podrijetlom! Sva okolina Trsta bila su čista slovenačka sela. Onda se 1954 desilo ono što smo i pomalo očekivali. Nekadašnji naši saveznici Amerikanci, Englezi, Francuzi i Rusi, Trst i okolinu su predali Italiji i za malo nije došlo do rata. Tada se moj otac odlučio da pređemo u Jugoslaviju, jer nije imao poverenja u talijanske vlasti zbog onoga što je doživeo za vreme taljanskog fašizma. Tako smo postali Jugosloveni ali u svim dokumentima nama je pisalo da smo rođeni u Trstu (Italija), što je mene uvek iritiralo jer kada sam se ja rodio je to bilo STO. Kada sam dopunio 18 godina morao sam se odlučiti koje državljanstvo preuzimam. Naravno, da sam se odlučio za Jugoslovensko! Tako sam išao na vizitu, a posle toga u JNA. Na te naše odluke sam još danas ponosan! Od tada živim u selu Lokev odmah iza granice u Sloveniji ali se uvek osečam pomalo i Jugoslovena!

Hvala Boris! Ovakva objašnjenja se inače traže na forumu! Da, kad sam postavljao pitanje, na trenutak sam zaboravio da si ti ipak nešto stariji od nas, pa nisam povezao s pričom koju si nam upravo rekao. Znam inače što se događalo s teritorijem STO iz povijesti, koju inače volim. Previdio sam da si ti tada tu rođen. Znači nije više u Trstu poslije bilo 'naših' naroda koji su ostali tamo živjeti, a uzeli jugoslavensko državljanstvo? Je li to uopće bilo moguće? Zanimaju me ovakve stvari, pričat ćemo o svemu, ima vremena! Very Happy
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeSun 25 Nov 2012 - 0:54

boris51 (citat):
Tako smo postali Jugosloveni ali u svim dokumentima nama je pisalo da smo rođeni u Trstu (Italija), što je mene uvek iritiralo jer kada sam se ja rodio je to bilo STO.

Je, u jednu ruku si u pravu, ali nama, ovdje rođenima, danas u dokumentima za državu rođenja ne piše Jugoslavija, nego ove nove države. Tako da je to neka ista logika.
Na vrh Go down
ajdedadanimaajdedanocima
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2010-11-10
DOB : 59
M(j)esto USA

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeSun 25 Nov 2012 - 0:57

Pise i Jugoslavija
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 59
M(j)esto Austrija

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeSun 25 Nov 2012 - 1:09

ajdedadanimaajdedanocima (citat):
Pise i Jugoslavija

Prije je to bilo tako regulirano tako da si ujedno bio državljanin i Jugoslavije i tvoje matične republike. Znači ispravno je npr. da si rođen i u Jugoslaviji i u Makedoniji, tj. bio si državljanin i Jugoslavije i Makedonije. Tako je pisalo u potvrdama o državljanstvu. Znači (u konkretnom primjeru) sada si samo državljanin Makedonije jer država Jugoslavija više ne postoji. Jasno kao dan ili, što bi se u Srbiji reklo, prosto k'o pasulj Smile

_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik
Bogart


BROJ POSTOVA: : 435
ČLAN OD: : 2012-06-07

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeSun 25 Nov 2012 - 7:26

Max Blitz (citat):
boris51 (citat):
On se iznenadio takvoj reakciji i rekao: "E pa izvini druže ti si prvi koji dolazi iz Trsta!"

U tu jedinicu ili općenito na odsluženje vojnog roka u JNA? Ne znam cijeli kontekst priče, ali zar nisu Slovenci i Hrvati u Trstu imali jugoslavensko državljanstvo? Ili samo talijansko? Ili sam ja sad nešto pobrkao? Kako je to išlo s ostalima, baš me zanima kad si to spomenuo. Inače si iz Trsta? Još živiš tamo? Arrow

U Trstu zive i Srbi, jos od 18. veka. Very Happy

Na vrh Go down
boris51
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2012-11-22
DOB : 72

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeSun 25 Nov 2012 - 9:05

Probati ču da odgovorim na sva pitanja!
Svi koji su živeli u Italiji i bili tamo rođeni prije nije bilo moguče imati duplo (dvojno) državljanstvo!Od ulazka Slovenije u EU to je moguče. U starim dokumentima SFRJ bilo je zapisano; narodnost - Slovenac, državljanstvo- Jugosloven!
Trst je bio za vreme Austro- ugarske največa luka imperija. Bio je to više etnički grad u kojem je živelo više različitih naroda i religija nego bilo gdje u drugim gradovima tadašnje Europe. Tada u Trstu nije bilo nikakvih sukoba svi su lepo živeli u miru i sarađivali. Ali več u početku 20.stolječa italijanski iredentisti započeli su sa provokacijama. Posle I. svetskog rata veliki deo Slovenačkog Primorja, Istra i Dalmacija pripali su Italiji, 1920 na vlast su došli fašisti pa su u Trstu počeli progoniti Slovence i Hrvate. Uništili su sva slovenska poduzeča, spalili Narodni dom, škole i vrtiče, zabranjeno je bilo pričati u slovenačkom i hrvatskom jeziku. Sve su učitelje i državne radnike konfinirali u Italiju. U glavnom veliki teror sve do razpada Italije 1943. Trst je oslobodila IV. armija i slovenački 9.korpus 2.maja 1945. Več juna morali su se povlačiti u zaleđe. Posle rata saveznici su napravili conu A i conu B. Cona A bila je u našim rukama, B pod savezničku upravu. 1947 je to postalo STO (Slobodno Tržaško Ozemlje), koje je 1954 pripalo Italiji. Sve do Osimskih ugovora 1956 godine prelaz granice bio je jako problematičan. Posle toga dobili smo prepustnice i pasuže, pa je to bilo lakše. Skoro svi smo imali tamo rođake pa i svoje parcele. Slovenačka manjina još živi tamo i dobro se drži ali se mora stalno boriti za svoja prava. Posle ulazka u EU odnosi na lokalnom nivoju su puno bolji!

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeSun 25 Nov 2012 - 15:05

Bogart (citat):
U Trstu zive i Srbi, jos od 18. veka. Very Happy

affraid

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeSun 25 Nov 2012 - 15:36

Gringo (citat):
Bogart (citat):
U Trstu zive i Srbi, jos od 18. veka. Very Happy
affraid



Bez panike ljudi, Boris nam sve lijepo objašnjava. Ja stalno zaboravim da je u vojsci bio '72. Svaka mu čast na uključivanju u forum. cheers
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik
Bogart


BROJ POSTOVA: : 435
ČLAN OD: : 2012-06-07

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeMon 26 Nov 2012 - 8:46

Hm, da nije nas Boris promasio neki od onih "golicljivih" sajtova, sa nestasnim tetama, pa slucajno dospeo na ovaj forum... kao ja... Embarassed Laughing
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeMon 26 Nov 2012 - 14:51

Bogart (citat):
Hm, da nije nas Boris promasio neki od onih "golicljivih" sajtova, sa nestasnim tetama, pa slucajno dospeo na ovaj forum... kao ja... Embarassed Laughing

Eh. da je bilo sačuvat slike onih golih teta iz 'Starta' i 'Reportera', što smo ih lijepili po kasetama i unutar njih. Pa ih sada stavit na forum. To bi bio urnebes.... lol!
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 59
M(j)esto Austrija

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeMon 26 Nov 2012 - 19:30

Max Blitz (citat):
Bogart (citat):
Hm, da nije nas Boris promasio neki od onih "golicljivih" sajtova, sa nestasnim tetama, pa slucajno dospeo na ovaj forum... kao ja... Embarassed Laughing

Eh. da je bilo sačuvat slike onih golih teta iz 'Starta' i 'Reportera', što smo ih lijepili po kasetama i unutar njih. Pa ih sada stavit na forum. To bi bio urnebes.... lol!

Svaka čast druže! Karijera napreduje jocolor Ma znao sam ja da će od tebe biti nešto, rođeni si vojnik. Ne bih da puno smetam na dežurstvu samo još da čestitam i poželim puno uspjeha u radu!

_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik
Bogart


BROJ POSTOVA: : 435
ČLAN OD: : 2012-06-07

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeTue 27 Nov 2012 - 3:17

Max Blitz (citat):
Eh. da je bilo sačuvat slike onih golih teta iz 'Starta' i 'Reportera', što smo ih lijepili po kasetama i unutar njih. Pa ih sada stavit na forum. To bi bio urnebes.... lol!

Embarassed Laughing  Laughing  Laughing Doduse bilo je po kasetama i postera mejnstrim umetnica, npr. Sofi Marso. Smile

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeTue 27 Nov 2012 - 3:43

Bogart (citat):
Embarassed Laughing Laughing Laughing Doduse bilo je po kasetama i postera mejnstrim umetnica, npr. Sofi Marso. Smile

Kad smo kod kaseta.... mornari su (kao i svi valjda, s flomasterima svašta ispisivali po kasetama). Još tada su mi jedne od omiljenijih rock grupa bile U2, Simple Minds, The Cure. I ispisao ja to s prednje strane kasete velikim slovima debelim flomasterom. Nitko od oficira ni riječ, sumnjam da su svi znali što to uopće znači.... Valjda im je bilo neugodno pitati....

lol!
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik
Bogart


BROJ POSTOVA: : 435
ČLAN OD: : 2012-06-07

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeTue 27 Nov 2012 - 3:48

Max Blitz (citat):
Bogart (citat):
 Embarassed  Laughing  Laughing  Laughing Doduse bilo je po kasetama i postera mejnstrim umetnica, npr. Sofi Marso. Smile

Kad smo kod kaseta.... mornari su (kao i svi valjda, s flomasterima svašta ispisivali po kasetama). Još tada su mi jedne od omiljenijih rock grupa bile U2, Simple Minds, The Cure. I ispisao ja to s prednje strane kasete velikim slovima debelim flomasterom. Nitko od oficira ni riječ, sumnjam da su svi znali što to uopće znači.... Valjda im je bilo neugodno pitati....

Hahahahaha... Kao onaj policajac iz vica, kad mu u diskoteci cura kaze "pustili su erkondisn", ono njegovo cuveno: "Aha. Slusam ih i ja, dobri su." Laughing

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeWed 28 Nov 2012 - 16:14

Boriseee! Gdje si? Vrati se na forum. Okupirali smo ti temu dok te nema, daj vrati je u zadane okvire........ čekamo te s nestrpljenjem. Cool Priče iz zrenjaninske kasarne...pardon, zubarske ordinacije....
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 67
M(j)esto BG

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeWed 28 Nov 2012 - 17:41

Max Blitz (citat):
Bogart (citat):
Embarassed Laughing Laughing Laughing Doduse bilo je po kasetama i postera mejnstrim umetnica, npr. Sofi Marso. Smile

Kad smo kod kaseta.... mornari su (kao i svi valjda, s flomasterima svašta ispisivali po kasetama). Još tada su mi jedne od omiljenijih rock grupa bile U2, Simple Minds, The Cure. I ispisao ja to s prednje strane kasete velikim slovima debelim flomasterom. Nitko od oficira ni riječ, sumnjam da su svi znali što to uopće znači.... Valjda im je bilo neugodno pitati....

lol!

Evo prvi ja u to vreme nisam znao za grupe koje nabrajaš. U stvari čuo sam za njih, međutim kao noviji talas (za mene) nisu me interesovale. Ne znači da nisam imao omiljene grupe koje su već tada spadale u klasiku. Isti slučaj i sa narodnjacima. Jedan boracu kaseti imao sliku folk pevačice u usponu, a ja ga pitao: Jel ti ovo devojka, lepa je?.

Što se tiče vojne discipline makar na kaseti pisalo i The Beatles ili moja omiljena CCR , vlasnik te kasete i potpisnik grafita najkraćim putem je morao doći do nitro razređivača ili acetona. Što se tiče unutrašnje strane vrata na kaseti , tamo je trebala biti ona šema kako se slaže oprema. Tolerisao sam sve što nije bilo "upereno protiv naroda i države". Ipak, jednom mesečno kada su bili tzv periodični pregledi koje je obavljala pretpostavljena komanda, morala je vojska poskidati sve sa unutrašnje strane vrata. Bilo im lepo objašnjeno zašto i niko se nije bunio.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeWed 28 Nov 2012 - 17:50

East&West (citat):

Što se tiče vojne discipline makar na kaseti pisalo i The Beatles ili moja omiljena CCR , vlasnik te kasete i potpisnik grafita najkraćim putem je morao doći do nitro razređivača ili acetona. Što se tiče unutrašnje strane vrata na kaseti , tamo je trebala biti ona šema kako se slaže oprema. Tolerisao sam sve što nije bilo "upereno protiv naroda i države". Ipak, jednom mesečno kada su bili tzv periodični pregledi koje je obavljala pretpostavljena komanda, morala je vojska poskidati sve sa unutrašnje strane vrata. Bilo im lepo objašnjeno zašto i niko se nije bunio.

Nije kod nas u Kumboru tako strogo bilo.....mislim, bio je red, al' ipak...jednom mjesečno? Ne sjećam se toga, ne nije bilo... Nas je st. vod. I kl. Boki pokrivao, i mi njega. Volio bih ga vidjet. Pitat ću Stazija jel' zna što o tom čovjeku, živio je u Herceg Novom. Very Happy
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik
Bogart


BROJ POSTOVA: : 435
ČLAN OD: : 2012-06-07

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeWed 28 Nov 2012 - 22:48

U Banja Luci nije bilo redovne kontrole kaseta i ormarica, samo jedna vanredna kontrola, staresine su reagovale na brojne kradje opreme i licnih stvari tek taj jedan jedini put i to kad se pojavila fotka jednog od glavnih lopova iz naseg voda u sinjelu majora koji je komandovao pitomackim bataljonom, onda je izveden pretres u celoj jedinici, a u sadrzaj sopstvenih kaseta dobili smo kompletan uvid jos i kad je dolazila GINA i kad smo bili pod uzbunom zbog sukoba na Plitvicama. Lopovi su redovno inventarisali sve kasete i ormare. U prekomandi u Nisu niko nije kontrolisao kasete, a i manje se kralo, meni je samo dzemper nestao, ukrao mi ga neki dzomba, zao mi je i dan danas sto nisam stigao da mu se osvetim zbog toga, nije bilo prilike.
Na vrh Go down
boris51
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2012-11-22
DOB : 72

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeWed 20 Feb 2013 - 0:06

Evo mene ponovo sa vama dragi nekadašnji drugovi vojnici! Bile su neke frke sa forumom ali sredili smo i to! Ja sam dobro! Pošto je zima i sneg ponovo sam se vratio kod mog omiljenog hobija izrađivanja zrakoplovnih maketa! Večeri su dugački pa vreme tako brže prolazi! Vidim da do sada se nije niko javio od onih mojih starih drugara iz VP Zrenjanin! Izgleda da sam najstariji od forumaša ali možda i ne!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeWed 20 Feb 2013 - 0:26

boris51 (citat):
Evo mene ponovo sa vama dragi nekadašnji drugovi vojnici! Bile su neke frke sa forumom ali sredili smo i to! Ja sam dobro! Pošto je zima i sneg ponovo sam se vratio kod mog omiljenog hobija izrađivanja zrakoplovnih maketa! Večeri su dugački pa vreme tako brže prolazi! Vidim da do sada se nije niko javio od onih mojih starih drugara iz VP Zrenjanin! Izgleda da sam najstariji od forumaša ali možda i ne!

Zdravo Borise!! Very Happy
Stvarno te dugo nije bilo.
Nisi najstariji, pogledaj:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Drug Slobodan je služio JNA daleke 1964.g. i to u ŠRO Bileća!! Exclamation
Većina nas je u usporedbi s njim u JNA bila na praznicima!!

Svašta smo ti pisali po temi dok te nije bilo, brzo zavedi neki red i dovedi je na pravi put!! Very Happy
Pozdrav!!

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeThu 21 Feb 2013 - 4:35

boris51 (citat):
Dobro nam došao druže Slobodane! Baš me obraduje da ima i starijih od mene!

Svaka ti čast- veoma te poštujem! Ja sam vojsku služio kao "gospodin - vojnik"; bio sam zubni asistent!

Je li i kod vas bilo ovako Borise? Laughing Laughing
[You must be registered and logged in to see this image.]
Laughing Laughing Laughing
Ispričaj nam neku anegdotu iz zubarske ordinacije u JNA! cheers

Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeThu 21 Feb 2013 - 9:09

VP 2367 - sanitetski školski centar, je 1976 godine preseljena iz Zrenjanina u Novi Sad, u kasarnu "Dr. Arčibald Rajs", koja sad stoji pusta i zaboravljena u Futoškoj ulici u Novom Sadu. Sanitetski školski centar je rasformiran 1994 kad i sve srednje vojne škole, a ŠRO SnSl je preseljena na VMA. Ne znam da li još uvek radi, ali je ponovo proradila VMA kao školska ustanova i tamo se sada školuju trupni lekari (lekari opšte prakse), što im se priznaje kao završen medicinski fakultet.
Na vrh Go down
Colonelo54
Gušter
Gušter
Colonelo54


BROJ POSTOVA: : 46
ČLAN OD: : 2013-03-14

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeThu 14 Mar 2013 - 21:39

Samo da objavim da je prosle godine umro potpukovnik JOVANOVIC CEDOMIR dugogodisnji nacelnik Garnizone ambulante u Zrenjaninu. Inace, sada u Zrenjaninu NEMA NISTA od Vojske. kasarna je data na prodaju, ali vec godinama stoji zapustena i propada - sve je sablasno prazno. Dom JNA je vec nekoliko godina zatvoren i on je na prodaju- polako ali sigurno propada.

_________________
Otvaraj se SMB kapijo da izadje ko je odsluzio
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeMon 18 Mar 2013 - 23:36

Potpukovnika Jovanovića sam zatekao u Zrenjaninu kad sam došao u prekomandu '92. Bio je u aktivnoj službi do '95, a posle je '96 došao poručnik Banodović za načelnika GA, iako nije bio lekar (med. tehničar sa završenom višom upravnom školom).
Na vrh Go down
Colonelo54
Gušter
Gušter
Colonelo54


BROJ POSTOVA: : 46
ČLAN OD: : 2013-03-14

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeTue 19 Mar 2013 - 14:22

zastavnik (citat):
Potpukovnika Jovanovića sam zatekao u Zrenjaninu kad sam došao u prekomandu '92. Bio je u aktivnoj službi do '95, a posle je '96 došao poručnik Banodović za načelnika GA, iako nije bio lekar (med. tehničar sa završenom višom upravnom školom).

Tacno je tako, druze zastavnice.

_________________
Otvaraj se SMB kapijo da izadje ko je odsluzio
Na vrh Go down
Apotekar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-04-05

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeSun 28 Apr 2013 - 0:50

Pozdrav svima na Forumu.Volio bih saznati,o prvom vodu prve čete u Zrenjanunu.Sreo sam se u medjuvremenu s jednim od drugova posle nekoliko godina od odsluženja.Nislim,da smo svi otišli u prekomande.Ja sam otišo u Novi Sad,naime,došlo je do promene,jer sam bio odredjen za prekomandu u Prilep,vjerojatno u garnizonsku ambulantu.Zašto je došlo do promjene,sam saznao tek na dolasku u Novi Sad.Tada sam tek shvatio,zašto sam morao na raport komadiru čete, Kapetanu Kukiču koji je u stvari,bio major. Taj raport je u stvari bio razgovor o stučnim temama:saniteta  i medicina uopšte,kemija,farmakologija,biokemija.Tada nisam znao,da sam razgovarao sa kasnijim komandantom, potpukovnikom.Zrenjanin mi se stvarno svidio,ali nikako ne mogu više smisliti Peskare i košave te "nagradnih" uzbuna  Sad
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeSun 28 Apr 2013 - 11:38

Apotekar, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
barbican
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 43
ČLAN OD: : 2017-07-01

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeTue 3 Dec 2019 - 2:07

Bio sam u Zrenjaninu desetar (bolnicari) od septembra 1974. do kraja januara 1975. 



Ovo je zima u zrenjaninu, mozda oktobar novembar. Zaboravih kako se zvao taj teren dje smo isli.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
barbican
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 43
ČLAN OD: : 2017-07-01

Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitimeTue 3 Dec 2019 - 15:43

zastavnik (citat):
VP 2367 - sanitetski školski centar, je 1976 godine preseljena iz Zrenjanina u Novi Sad, u kasarnu "Dr. Arčibald Rajs", koja sad stoji pusta i zaboravljena u Futoškoj ulici u Novom Sadu. Sanitetski školski centar je rasformiran 1994 kad i sve srednje vojne škole, a ŠRO SnSl je preseljena na VMA. Ne znam da li još uvek radi, ali je ponovo proradila VMA kao školska ustanova i tamo se sada školuju trupni lekari (lekari opšte prakse), što im se priznaje kao završen medicinski fakultet.

VP 2367, to je bila i moja vojna posta, samo ja sam imo i "/6", VP2367/6, ne sjecam se sto mu je bilo to "/6".
Ja sam bio na obuci za bolnicara (sanitetskog) desetara u Novom Sadu april 1974. do septembra 1974. i onda ko desetar dobio prekomandu u Zrenjanin (komandant odjeljenja), valjda se tako zvalo i bio tamo od septembra 1974. do februara 1975. Otiso u otkomandu u GA petrovaradin dje sam se i skinuo u julu 1975..

Znaci ja sam bio jedna od zadnjih generacija i u Novom Sadu i u Zrenjaninu.


I za kraj, zna li ko sta je sa tom "sanitetskom" kasarnom u Novom Sadu. Koliko se sjecam bila je sluzbeno "Kasarna Xlll (udarne) vojvodjnske brigade"
a vojska je zvama Mileticeva kasarna, valjda se tako zvala ulica u kojoj je bila, Mileticeva pa tako i kasarna.
Sjecam se da je bio I ko naki mali bazen ja mislim kod menze sa nekim plinom koji je vazda gorio.
Na vrh Go down
Sponsored content





Zrenjanin septembar 1968. sanitet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin septembar 1968. sanitet   Zrenjanin septembar 1968. sanitet Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Zrenjanin septembar 1968. sanitet
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd
» Pivka - Postojna sanitet 89/90
» Zrenjanin Maj '85. (tenkisti)
» Zrenjanin avgust 1984.
» Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA :: SAP VOJVODINA-
Idi na: