FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ortnek - Ribnica

Go down 
+23
Ribnica '90.
Tuzlak45
Marjan1234
srmkd
RADISA JADRANKO
jozl52
zika jovic
jarmbo1
advokat
Max Blitz
Arsa956
centrum
VP 1298/23
kekec
Nenad Bg
Tex777
Pero™
dpuric
tocrank
zastavnik
Vinko Lavrič
Matrix
projc
27 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
projc
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-04-21

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime21.04.13 4:00

Zdravo svim članovima ovoga foruma.
Ima li koga da je služio u Ribnici ili Ortneku na Dolenskom?
p.

Dr.Mala voli ovaj upis

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime21.04.13 10:32

Dobrodošao projc.Napiši i godinu služenja,olakšaće ti traženje cheers

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Vinko Lavrič
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-09-19
M(j)esto Slovenija - Ribnica

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime29.09.13 20:02

Ja živim u blizini Ortenka . Tamo je bilo za časa JUGOSLAVIJE skladište benzina . Sada je sve zapušteno , pokradeno , razbijeno . Tako je to kad nema komande i stražara.
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime29.09.13 22:27

Vinko Lavrič (citat):
Ja živim u blizini Ortenka . Tamo je bilo za časa JUGOSLAVIJE skladište benzina . Sada je sve zapušteno , pokradeno , razbijeno . Tako je to kad nema komande i stražara.
Ortnek je, kao i Mokronog, bio jedno od skladišta goriva u 9.A, a u sastavu 528. tehničke baze. Mokronog je, koliko znam, još u delimičnoj funkciji. Inače, pored armijskog goriva, u tim skladištima se čuvalo i gorivo iz saveznih i republički robnih rezervi.
Na vrh Go down
tocrank
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-10-06
M(j)esto Budapest

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime06.10.13 9:55

Dobar dan svima. Sinoć sam sanjao kapetana Guduraša i jutros kad sam ustao pravo na Google maps da vidim šta je ostalo od kasarne u Ribnici. Prvo sam se u krevetu preslišao da vidim da li se sećam gde je bila koja zgrada... sećam se u detalje. Jedino sam komandu zaboravio. Kasarna se pretvorila u nekakav zanatski centar ili šta slično... Dom JNA istrulio... našao sam i Ugar  - izgleda da su objekti još uvek tamo.
Služio sam od septembra '88

p.s. jedan detalj kog sam se setio je da je pored portirske kućice na ulazu, ispod mosta, u vodu bila bačena stara kapija i za nju vezana žica koju su "uključivali" u struju i tako pecali ribu Smile


tocrank: komentar modifikovan dana: 06.10.13 19:00; prepravljeno ukupno 2 puta (Reason for editing : obrisao neadekvatnu rečenicu)
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime06.10.13 10:24

tocrank, dobrodosao na forum!Jedna napomena > ako nisi procitao pravila foruma, na forumu nije dozvoljeno komentarisanje dogadjaja koji se ticu sukoba na prostoru bivse SFRJ.
Na vrh Go down
tocrank
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-10-06
M(j)esto Budapest

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime06.10.13 12:38

Nisam, priznajem... odlično pravilo!
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime06.10.13 13:08

Tocrank, dobrodošao na forum.

Napisao si 98, dali si pravilno napisao? Da nije 89? Ako je 98 onda nisi bio u JNA. Ali ipak nema veze i ostali su dobrodošli, ali stvarno ajde da se držimo pravila da ne pričamo previše o današnjoj politici, događajima oko raspada YU i tako dalje.

Pozdrav iz Ljubljane.
Na vrh Go down
tocrank
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-10-06
M(j)esto Budapest

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime06.10.13 13:16

Ispravio grešku. '88 je u pitanju. Već sam makao i neumesno pitanje.
Na vrh Go down
Tex777
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2014-06-08
M(j)esto Beograd

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime08.06.14 12:17

.

Proveo sam godinu dana na obuci u Ribnici, 1981/82. Naravno, pogledao sam na Google Earth kako to sada izgleda - sve je slicno onome cega se secam.

Cudi me da je Dom JNA propao, to je bio dobar objekat, mogao je da se iskoristi.
Na vrh Go down
Nenad Bg
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-06-27

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime27.06.14 16:11

tocrank (citat):
Dobar dan svima. Sinoć sam sanjao kapetana Guduraša i jutros kad sam ustao pravo na Google maps da vidim šta je ostalo od kasarne u Ribnici. Prvo sam se u krevetu preslišao da vidim da li se sećam gde je bila koja zgrada... sećam se u detalje. Jedino sam komandu zaboravio. Kasarna se pretvorila u nekakav zanatski centar ili šta slično... Dom JNA istrulio... našao sam i Ugar  - izgleda da su objekti još uvek tamo.
Služio sam od septembra '88

p.s. jedan detalj kog sam se setio je da je pored portirske kućice na ulazu, ispod mosta, u vodu bila bačena stara kapija i za nju vezana žica koju su "uključivali" u struju i tako pecali ribu Smile

Pozdrav ja sam sluzio 88/89 u Ribnici mozda se znamo voleo bih da stupimo u kontakt ako nemas nista protiv
Mozes me naci na Facebook Nenad Petrovic zivim u Becu
Pozdrav

Na vrh Go down
kekec
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2012-04-02

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime24.08.14 11:22

pozdrav projc!

Evo ja radim na Ortneku, objekat je još u funciji. I sada je tu skladište. Možeš na google pogledati.

Lp iz Ortneka
Na vrh Go down
VP 1298/23
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-10-08

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime08.10.14 23:53

Pozdrav svima na forumu.
Ja sam služio u Ribnici VP 1298/23 od 18.09.1988 do 04.09.1989.(septembarska klasa).
Bio sam druga baterija artiljeriskog diviziona kod kapetana Vlade Guduraša.
Na vrh Go down
VP 1298/23
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-10-08

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime09.10.14 0:00

Na Ugaru sam imao preko 100 dana straže!
Kad se samo sjetim onog kruga koliko sam ga puta obišao.
Na vrh Go down
Tex777
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2014-06-08
M(j)esto Beograd

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime09.10.14 15:52

100 dana straze na Ugaru...???...strasno.
Na vrh Go down
VP 1298/23
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-10-08

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime09.10.14 17:02

Da preko 100 dana,ali ne sve kao stražar već i kao razvodnik straže te nešto kao zamjenik komadanta straže.
Doživljaj koji se nikad ne zaboravlja!
Na vrh Go down
Tex777
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2014-06-08
M(j)esto Beograd

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime10.10.14 6:39

.
Isao sam u patrole po Ugaru nekoliko puta. Ja ga pamtim kao ne bas prijatno mesto.
Na vrh Go down
kekec
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2012-04-02

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime15.10.14 20:05

Hahaha kad sam pročitao, da je tocrank sanjao kapetana Guduraša, pitao sam suradnika dali ga poznaje (suradnik je za vrjeme JNA, bio u Ribnici u kasarni zaposlen kao civilno lice-Paić Mladen), odmah je telefonom zvao kapetana Guduraša (živi u Ribnici)i reko mu "pa dobro čevječe, šta si ti to ljudima radio, da te sanjaju poslje ovoliko godina?"............

Pozdrav iz Ortneka
Na vrh Go down
tocrank
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-10-06
M(j)esto Budapest

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime16.10.14 11:29

@1298/23

Čekaj bre, služio si isto kad i ja kod istog kapetana.. znači služili smo zajedno. Ako se dobro sećam bio je samo jedan iz Zagreba... Uh, uh... AAAAAAAAAA setio sam se - Keranović!!

Da li si to ti Keranoviću?!

p.s. i ja imam blizu stotke na Ugaru, više od pola kao stražar. 
Na vrh Go down
VP 1298/23
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-10-08

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime16.10.14 15:08

Ma Nikola to si TI čovječe eeeee nemogu vjerovati.
Ja sam Mario Kavelj bio sam desetar vezista u našoj bateriji.
Da samo znaš kako mi je drago!
Ja nisam rođeni Zagrebčanin!U Zagreb sam se doselio mjesec dana nakon JNA.
U Konjicu sam rođen.E još ne vjerujem da si to Ti.
Pušio si samo Marlboro koliko se sjećam.
Da li se sjećaš našeg ćate Miloša Ćirića?
Pa Alexandra Zaškova,Petra Čelika,Špingler Alena,Sulejmani Satki,Atila Balaš,Darko Rodi,Šmitran Dragoljub,pa makedonca Stojančeta,Agović Samira pa onaj mali vozač bosanac Hamdija njega sam prije cca 1 god. vidio u Zagrebu na aerodromu.Fotografa Sašu s Cresa na znam kako se preziva od puno ljudi iz naše baterije imam još uvijek slike ispred očiju ali od dosta njih  ne mogu se sjetiti kako se zovu.Neznam kako se zvao onaj što je svirao trubu on je bio negdje iz Vojvodine mislim Subotica ili Senta ali nisam siguran,pa onaj kerovodac Zeć neznam ime.Budem se sjetio još nekog ja se nadam.
Ti si živio u Beogradu koliko se sjećam!?


VP 1298/23: komentar modifikovan dana: 16.10.14 15:43; prepravljeno ukupno 3 puta
Na vrh Go down
VP 1298/23
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-10-08

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime16.10.14 15:10

A taj zagrebčanin se zvao Adem Keranović!
Mislim da Keranović nije bio kao nas u bateriji već kod kapetana Senada Kusture u prvoj bateriji nisam siguran,možda i u trećoj kod kapetana Petkovskog!


VP 1298/23: komentar modifikovan dana: 16.10.14 16:03; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
VP 1298/23
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-10-08

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime16.10.14 15:13

A kapetana Guduraša sam našao preko facebooka!
Poslao sam mu pozdravnu poruku i odgovorio mi je.
Na vrh Go down
tocrank
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-10-06
M(j)esto Budapest

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime16.10.14 18:56

Eej Mario ćoveče!! Sećam se svih likova ladno. Atilu Balaša srećem po Budimpešti, dete mu ide u školu u mojoj ulici, sa Darkom Rodijem se dopisujem preko Facebook-a, on je u glavnom u Italiji, tamo radi pa malo u Rijeci... spremamo se da se negde nađemo.. na pola puta u Zagrebu Wink
Sulejmanija sam u više navrata pokušao da nađem... Keranović je bio s nama ali su ga nešto šetkali ako se sećam i na njega sam naleteo posle vojske na Visu
I s Gudurašom sam razmenio par pisama... Agovića sam se setio pre neki dan, krenuo drugar da se mi objašnjava kako je izgledala značka primernog vojnika... na kraju je nađe na interneu... kako sam je ugledao tako mi je Agović iskočio pred oči.

Trombonista se zvao Pajtić, Branislav iz Zrenjanina, Zeć se preziva Binakaj... Zuka Ibuš, Mehemt Biljali...

Iz Beograda sam ali sam utekao kad je počelo zezanje, u Portugal pa u Grčku... u par navrata sam se vraćao u Bg nakratko i na kraju '97 stignem u Budimpeštu...


Čoveče, Šmitran Dragoljub.. mislio sam da sam ga zaboravio Smile 

Taj Hamdija je bio oniži rastom?

Bio je i jedan vozač iz Šapca... 
 

A mlađi vodnik...? Džafić Munib!

Ćiru sam isto sretao posle vojske po Beogradu 

Šaljem ti poruku!
Na vrh Go down
tocrank
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-10-06
M(j)esto Budapest

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime16.10.14 20:18

Upravo sam našao Džafića na FB. isti ko što je i bio! I onog martovca desetara Miletu Isailovića, sledio sam se kad sam ga ugledao - on me je dočekao kad sam stigao u vojsku, bio je dežurni u bateriji. Inače je bio OK, malo strožija struktura ali nije drndao bez potrebe. 

I naš vozač iz Šapca se zvao Mileta - ne sećam se prezimena. A i našeg klasića mlađeg vodnika ne mogu da se setim. Sećam ga se ali mi ime ne dolazi. Bošnjak je bio toga se sećam. Malo isturenija vilica, rumen u licu,  fini momak.

A Ugar, sunce ti poljubim!! Mogao bih da rekonstruišem ceo put u krug. Svih straažarskih mesta se sećam, najgora su mi bila poslednja dva, ni noću nisi mogao da se opustiš. Najviše sam voleo 3. to je ono na gornjoj kapiji. Razvođenje je bilo pesma ako Zmija nije bio komandir Smile
Na vrh Go down
centrum
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-11-06

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime06.11.14 23:08

Zdravo,i ja sam sliužio vojni rok u Ribnici 1991,martovska klasa poručnik mi je bio Ivan Zanoškar VP 1298/11 do zakletve a onda sam prešao u VP 1298/23 ,kapetan mi je bio Guduraš Vlado,podporučni je bio mislim Buđi Zoltan mađar po rodu.Molim ako je ko služio 1991 martovsku klasu neka se javi.
Na vrh Go down
Arsa956
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-02-17

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime17.02.15 18:50

Zvali su me Arsa ibio sam vodnik 1 klase od 76-79 na VBR-u.Komandir je bio suljevic sefket a komadantjagos lukovac.Tegodine sam otisao upenziju.Prijtelji su mi bili bjelobrk nikola(piksi, beli, glisovic srecko,buric milan-kuvar, zlatko i mile konobari u domu jna.aleksandar(saca).Branio sam mali  fudbal.Posle79 nikada vise nisam bio u Ribnici.                      molim sve one koji znaju vise informacija da na forumu napisu nesto.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime21.03.16 0:36

S ebay-a...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
advokat
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-05-03
DOB : 53
M(j)esto Niš

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime03.05.16 11:45

Pozdrav svima na forumu.
Ja sam služio vojni rok u Ribnici od 19.09.1989. - 24.08.1990. godine (nisam koristio redovno odsustvo pa sam se skinuo 20-tak dana ranije), 
i to najpre u drugoj bateriji kod kapetana Guduraš Vlade (zamenik potporučnik Pljakić Ramiz), a zatim u komandnoj bateriji kod poručnika Peljaj Avdule (zamenik stariji vodnik Josip Jelušić). Komandant diviziona je bio major Popović Ljubomir, a njegov zamenik kapetan I klase Ugrenović Dragoljub. Ribnica je jedan predivan gradić. Ostala mi je u lepom sećanju. Ko je služio u tom periodu (septembar 1989/1990) neka se javi. Voleo bih da evociramo uspomene.
Na vrh Go down
Tex777
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2014-06-08
M(j)esto Beograd

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime01.07.16 20:12

.
Pozdrav i tebi.
Nisi napisao u kom si divizionu sluzio. Prema tome sto je zamenik komandira baterije bio Jelusic, mogu da pretpostavim da se radi o divizionu 105mm, ali bi bilo lepo da napises.
Na vrh Go down
advokat
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-05-03
DOB : 53
M(j)esto Niš

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime16.07.16 14:38

Mislim da je bio divizion 155 mm. To je bio jedini aktivni divizion u kasarni. U njemu je vojsku služilo oko 200 vojnika. Pored tog diviziona aktivna je bila i komandna baterija puka i deo pozadinskog bataljona. Ostalo je sve bilo u rezervi.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime16.07.16 23:56

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Tex777
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2014-06-08
M(j)esto Beograd

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime17.07.16 20:14

advokat (citat):
Mislim da je bio divizion 155 mm. To je bio jedini aktivni divizion u kasarni. U njemu je vojsku služilo oko 200 vojnika. Pored tog diviziona aktivna je bila i komandna baterija puka i deo pozadinskog bataljona. Ostalo je sve bilo u rezervi.
.
U tom slucaju se mnogo toga promenilo od 1982. godine. Tada su bile aktivne tri baterije 105mm (komandna, I i II), tri baterije 155mm, komandna baterija puka i u VBR-u verovatno 2-3 baterije.
.
Na vrh Go down
jarmbo1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-08-10

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime16.08.16 11:50

pozdrav,

Ako ima koga koji je sluzio u Ribnici kod kap.Guduras u vrijeme mart 1990 - mart 1991 neka se javi.
To je bila druga artiljeriska baterija. Ja sam inace bio vozac.

pozdrav
Jarm
Na vrh Go down
zika jovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2016-10-28
DOB : 58
M(j)esto Jagodina

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime29.10.16 2:56

Dobro vece. 
Ja sam bio na Ortnek-u 1986(Januar - Septembar). Prvo sam cepao strazu pa posle bio razvodnik,...
Ne mogu da se setim imena kapetana(neki brka), secam se da je St. vodnik bio neki Makedonac i da bio je u tom trenutku upravo zaposljeni pporucnik Komadina Milos. 
Ako imam nekog iz nase klase (avgust 85) ili neki fazan (decembar 85) bilo bi lepo da se opet cujemo, vidimo,...
Na vrh Go down
jozl52
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
jozl52


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 788
ČLAN OD: : 2016-09-07
DOB : 72
M(j)esto kočevje

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime06.11.16 13:41

po letu 85 sem bil dvakrat v kasarni v ribnici v rezervi, komandant nas rezervistov je bil kapetan Džekić, če se prav spomnim..., je bil dosti "neugoden"...
Na vrh Go down
RADISA JADRANKO
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-11-08

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime08.11.16 13:52

Pozdrav forumasima
bio sam u Ribnici od 27.1.1985-15.08.1985 stazo kod kap.Poceva,st.vodnik Jelusic
Major Vrcelj,pok.Vipotnik
Ako ima neko iz toga perioda neka se javi.
Na vrh Go down
jozl52
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
jozl52


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 788
ČLAN OD: : 2016-09-07
DOB : 72
M(j)esto kočevje

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime08.11.16 16:10

rezerva v kasarni ribnica pred letom 90???:
za Džekiča sem že napisal, da je bil do nas rezervistov malo neugoden, ko smo šli po poti - pisti od prijavnice do zbornega mesta je že tulil na nas boge rezerviste, nezapet, opasač, pa torba, pa ranče-bre..., pa neobriti, pa dolgi lasje, pa brez kape, no saj res nismo bili podobni pravi vojski, bolj banda..., še posebno pa po koncu te kurč... rezerve, kam gremo zdaj, kamor češ samo domov ne... drunken , bolje bi bilo, da nas nebi klicali, učinka ni bilo nobenega..., no ta dan so gostilne in bifeji imeli "žegnjanje", slavu...

ta dan je bilo po "planu rada jedinice gadžanje", tudi prav, bil sem bolničarska desetina, dali so nam automatske puške in tt-jevce, da jih najprej očistimo, dobro s tt-jevci je šlo kot za šalo, nosil sem ga kot prijavničar dest mesecev, sve radnje su išle vezanih očiju

no potem je pa bilo potrebno razstaviti te ap-je, vsi smo bili že malo starejši in ap-jevk nismo "nikoli" videli do sedaj, no eden jo je poznal, vendar smo mu rekli naredi se neumen kot mi vsi - pojma nimamo

no pa pride kapetan DŽEKIČ, pa že od daleč kriči, kaj zopet vi bolničari sami problemi z vami, kaj še niste očistili pušk, mi pa, kapetan to mi danes prvič vidimo, ne upamo si niti prijeti v roke..., on pa, dobro katero vojsko ste vi služili, mi pa v en glas: kapetan titinu, katero pa..., a puška ljubica nam je bila M48, jedno od najboljih....
Džekič se je pokril z ušesi in nam potem pripeljal kao enega orožarja in tisti dan se nas je ogibal v velikem krogu, imeli smo mir pred njim...

ja bilo je pa v septmebru ali oktobru, že kar hladno, v takem vremenu pa moraš "formacijski" imeti u ranče - bre nekaj za "gretje", da preživiš...
Na vrh Go down
jozl52
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
jozl52


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 788
ČLAN OD: : 2016-09-07
DOB : 72
M(j)esto kočevje

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime26.11.16 19:46

ribnica danes doplodne:

[You must be registered and logged in to see this image.]

vhod prijavnica

[You must be registered and logged in to see this image.]

po vhodni poti / pisti, desno so kanali še vedno...

[You must be registered and logged in to see this image.]

hangari desno od vhodne poti / piste
v prostorih "kar dogaja", je večina zgradb je v funkciji, trgovine, kafiči, delavnice, skladišča, nekaj zgrad  praznih, gradi se tudi na novo
dom jla je pa tudi v zelo "žalostnem" stanju škoda..., morda bodo prišli tudi zanj boljši časi, če se ne bo podrl, če bo predolgo nevzdrževan - zapuščen...

še to: če se bo podrl, ta dom ali, če ga bodo, bo po moje najbolj prav, kar naj se, ker s svojo arhitekturo, ki je bila pred destletji "in" in ah in oh, sploh ne sodi v ribniško okolje..., je "grdddd"/ružan kot Evil or Very Mad

dejan100 voli ovaj upis

Na vrh Go down
srmkd
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-12-01

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime01.12.16 8:16

VP 1298/23 (citat):
Ma Nikola to si TI čovječe eeeee nemogu vjerovati.
Ja sam Mario Kavelj bio sam desetar vezista u našoj bateriji.
Da samo znaš kako mi je drago!
Ja nisam rođeni Zagrebčanin!U Zagreb sam se doselio mjesec dana nakon JNA.
U Konjicu sam rođen.E još ne vjerujem da si to Ti.
Pušio si samo Marlboro koliko se sjećam.
Da li se sjećaš našeg ćate Miloša Ćirića?
Pa Alexandra Zaškova,Petra Čelika,Špingler Alena,Sulejmani Satki,Atila Balaš,Darko Rodi,Šmitran Dragoljub,pa makedonca Stojančeta,Agović Samira pa onaj mali vozač bosanac Hamdija njega sam prije cca 1 god. vidio u Zagrebu na aerodromu.Fotografa Sašu s Cresa na znam kako se preziva od puno ljudi iz naše baterije imam još uvijek slike ispred očiju ali od dosta njih  ne mogu se sjetiti kako se zovu.Neznam kako se zvao onaj što je svirao trubu on je bio negdje iz Vojvodine mislim Subotica ili Senta ali nisam siguran,pa onaj kerovodac Zeć neznam ime.Budem se sjetio još nekog ja se nadam.
Ti si živio u Beogradu koliko se sjećam!?
****"pa makedonca Stojančeta"


pozdrav svima od Stojance Ristovski... i ja sam bio deo od te jedinice. ne mogu da verujem da sam nashao ovaj forum danas posle 28 godina..
dali neko ima kompletnu listu od svih imena i kako da kontaktiramo? za start mozemo koristiti ovaj forum.


(izvinite, ali moj srpski nije bash dobar ovih dana )

_________________
Stojanche Ristovski
Na vrh Go down
Marjan1234
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-12-02

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime02.12.16 20:29

Spoštovani
Služil sem vojsko sept 1987 do septembra 1988 v vp 1298/22 pri kaperanu
Kusturi
Kolegi so bil Trajkoski, 
Jovanovič, Cako in drugi tudi mnogi slovenci Tomaž 
Vuk in ostali

Če vidite ta forum se javite da vidimo kje ste

Po osnovi sem bil artiljerac potem pa voznik

LEP POZDRAV VSEM

MARJAN JARC
Na vrh Go down
Tuzlak45
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-01-29

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime29.01.17 19:31

jozl52 (citat):
ribnica danes doplodne:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ovo je Stacionar, a tamo u pozadini komanda, kantina i zgrada u kojoj sam bio smješten. LP

dejan100 voli ovaj upis

Na vrh Go down
jozl52
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
jozl52


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 788
ČLAN OD: : 2016-09-07
DOB : 72
M(j)esto kočevje

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime29.01.17 19:56

a to je bil "stacionar"???, potem je bila prijavnica na desni strani vhoda/kapije, ko sem bil na pregledu ali sem sposoben za jla ali ne leta 70...72 sem bil v ambulanti v "komandi", če se še prav spomnim, sem bil pa po "odlazku" jla iz slo. tu v tej zgradbi /zgradi stražar kasarne..., vozil sem kombi s hrano na ugar in Ortnek...
Na vrh Go down
Tuzlak45
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-01-29

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime29.01.17 21:09

Da, sjećam se kao da je bilo danas jer sam tu išao stomatologu i odležao gripu nekoliko dana. Na Ugar i Ortnek nisam bio. Preko puta stacionara je bila prijavnica i stražara. Sa te strane je niže bilo košarkaško igralište i vojničke prepreke a iza njih fudbalski stadion sa stazom za trčanje. Sjećam se skladišta na drugoj slici a preko puta njih su bile učionice i prijemne prostorije. Do njih je bila kupaonica pa kuhinja.
Na vrh Go down
Ribnica '90.
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-01-31
M(j)esto Beograd

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime31.01.17 22:35

Pozdrav svima! Sluzzio sam u Ribnici od 18. septembra 1989. do 9. septembra 1990. u KBD-a, kod poruccnika Peljaj Avdule i njegovog zamenika starijeg vodnika prve klase Josipa Jelussicia... ako ima na forumu nekog iz te klase bilo bi lepo da stupimo u kontakt...
Na vrh Go down
Ribnica '90.
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-01-31
M(j)esto Beograd

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime31.01.17 22:56

advokat (citat):
Pozdrav svima na forumu.
Ja sam služio vojni rok u Ribnici od 19.09.1989. - 24.08.1990. godine (nisam koristio redovno odsustvo pa sam se skinuo 20-tak dana ranije), 
i to najpre u drugoj bateriji kod kapetana Guduraš Vlade (zamenik potporučnik Pljakić Ramiz), a zatim u komandnoj bateriji kod poručnika Peljaj Avdule (zamenik stariji vodnik Josip Jelušić). Komandant diviziona je bio major Popović Ljubomir, a njegov zamenik kapetan I klase Ugrenović Dragoljub. Ribnica je jedan predivan gradić. Ostala mi je u lepom sećanju. Ko je služio u tom periodu (septembar 1989/1990) neka se javi. Voleo bih da evociramo uspomene.
Pozdrav i tebi. I ja sam u tom periodu sluzzio. U komandnoj bateriji diviziona skoro ceo rok. Ne mogu da se setim nikoga iz Nissa, mozzda kad bi napisao ime ili nadimak. Ja sam Slobodan Radovanovic i zvali su me Rassa. Najvisse vremena sam provodio sa Dorotic Sinissom iz Zagreba, Stojiljkovic Zoranom iz Smedereva i Patic Draganom iz Nikssicia.
Na vrh Go down
vladanj
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-04-24

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime24.04.17 20:38

Pozdrav svima,

Ja sam služio u drugoj bateriji 105mm, 1298-13, oktobar 1983 - avgust 1984. Komandir je bio poručnik Duško Petrovski, zamenik potporučnik Vladan Milićević zvani Gavra. Marta 1984 sam prekomandovan u pozadinu, prvo kao ćata kod potpukovnika Novoselca, pa kad se on penzionisao zadužio sam magacin hrane. Na temi 1298 Ribnica sam pisao o starešinama, ovde bih hteo da ispričam kako je izgledalo kada nam je iz Ljubljane stigla provera direktno iz štaba Ljubljanske oblasti, da vidi da li nam se stanje u magacinu poklapa sa onim što piše u knjigama. 

Kao što možete da pretpostavite, svi su hteli da se ogrebu o sokove i napolitanke i svaki magacioner je svaku uslugu kao što je recimo istovar namernica plaćao tim artiklima. Da bih nadoknadio minus, ja sam nedelju dana pred dolazak kapetana iz Ljubljane skupljao prazne kartonske kutije, punio ih ciglama koja sam nalazio po krugu kasarne, i stavljao ih u centar gomile gde su bile napolitanke i sokovi. Znali smo da će kapetan da traži da otvorimo nasumice odabrane kutije, ali smo isto tako znali da neće da nas tera da sklanjamo 20 kutija da bi odabrao one u centru. 

I dobro samo taj posao uradili, nije falilo mnogo sokova i napolitanki, ali je falilo 3 tone kiselog kupusa.  Shocked Za kiseo kupus smo odlazili na ekonomiju van kasarne, i kupus tovarili vilama, bez merenja,  u kartonske kutije. Jasno je da smo uvek stavljali malo više, ali mi nikako nije jasno kako je moglo da se dogodi da za par godina između provera zafali 3 tone kupusa... za tri meseca koliko sam bio magacioner, mislim da sam samo jednom otišao da uzmem taj prokleti kupus. 

Na kraju ništa nije bilo zbog toga, kupus je jeftin pa niko nije pravio probleme. Ali se i danas sećam tog apsurda, da je namernica koju niko nije voleo bila ono što je najviše falilo kada se svodio račun.
Na vrh Go down
Tex777
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2014-06-08
M(j)esto Beograd

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime11.06.17 5:16

.
Pozdrav,
Ja sam bio u komandnoj bateriji 105mm od oktobra '81. Uopste ne mogu da se setim da li smo ikada jeli taj kiseli kupus Smile
Na vrh Go down
jozl52
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
jozl52


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 788
ČLAN OD: : 2016-09-07
DOB : 72
M(j)esto kočevje

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime31.08.17 23:50

se je zaljubil vojak kot oni lepotec od maxa (ma faca mi je poznata, jebo...ga) v Ribničanko, sedita ob bistrici, to je reka, ki teče skozi ribnico, objeta, in... kokice jedem kokice I love you ...

in pravi vojak lepotan;

dobro dušo moja, kaži nešto slatko...
ona (kmečka butara)????: mrmulada ( to mu dodje kao pekmez)...

vojnik lepotan: ma dobro dušo kaži nešto duboko...

ona (kmečka butara - "selendra" ali dobro dekle, ne želim nikogar žaliti, bila je kakršna je bila): štirna (to mu dodje kao bunar)...

eto to je bila romantika u ribnici...
Na vrh Go down
lugar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-09-16

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime17.09.17 11:54

Pozdrav svima, ja sam sluzio u Ribnici jedinica 1298/23 na haubici 155, 1988 na 89, kod Vlade Gudurasa. Ako ima neko da je u tom periodu sluzio volio bi da se cujemo. Pozdrav Smile
Na vrh Go down
dejan100
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2021-06-28

Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime28.06.21 6:41

Ribnica '90. (citat):
Pozdrav svima! Sluzzio sam u Ribnici od 18. septembra 1989. do 9. septembra 1990. u KBD-a, kod poruccnika Peljaj Avdule i njegovog zamenika starijeg vodnika prve klase Josipa Jelussicia... ako ima na forumu nekog iz te klase bilo bi lepo da stupimo u kontakt...
Ja sam te nasledio, 19. Septembar 90 do 91.  selidbe i prelaska u Brčko ...
Iste starešine 😎
Na vrh Go down
Sponsored content





Ortnek - Ribnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Ortnek - Ribnica Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ortnek - Ribnica
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kraljevo Ribnica VP 8415
» VP 1293 Ribnica
» kasarna Ribnica-Kraljevo V.P.8415, jun 91

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: