FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

  Kruševac, januar '84.

Go down 
+10
Troha
amansio
dpuric
abehajac-og
Najveca krivina bataljona
shogun
Aca S
pješadinac1
janez63
SOHA
14 posters
AutorPoruka
SOHA
Gušter
Gušter
SOHA


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2009-12-14

 Kruševac, januar '84. Empty
KomentarNaslov komentara: Kruševac, januar '84.    Kruševac, januar '84. Icon_minitime18.12.09 15:23

Da li ima nkoga još da se sjeća Kruševca i kasarne u centru a da je iz klase januar 84 .
Na vrh Go down
janez63
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-01-05

 Kruševac, januar '84. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kruševac, januar '84.    Kruševac, januar '84. Icon_minitime05.01.14 10:29

Ja sam bio u Kruševcu septembar 83 - jun 84, ali ne u centru nego malo van grada, VP2223. Ako se pravo sečam, tamo u centru je bila neka manja kasarna pored koje sam prolazio par puta.
 
Kruševac je bio raj za vojnike, oko kasarne nije bilo žice, posle podne mogao si u grad ako si samo htio, šofer na autobusu nikad ti nije naplatio kao vojniku ("samo ti uđi vojniče!"), problem je bio samo u financijama, a pivo mogao si popiti i u kantini. I još nešto, u Kruševcu nije bilo nikakve vojne policije, bio je samo oficir koji je bio vikendom kao neki dežurni grada in s patrolom se malo provozakao gradom za svaki slučaj, video ga nisam nikada ...
 
Život u kasarni nije bio težak, komandovao joj je major Perunović, strog i zajeban Crnogorac, do njega major Stojanović, Srbin velikog srca i za njim major Radovanović, isto Srbin, koji ne bi zajebao vojnika ni u snu. Mene je neko popodne sreo u gradu, naravno ja bio bez dozvole, samo je pozdravio i išao dalje. Kad sam sledeči dan davao raport kao komandir, nešto sam mu se izvinjavao, a on je samo mahnuo rukom i pokazao nek ne pričam, da neko ne čuje ...
 
Nekoliko meseci od vojnog roka preživio sam i na straži na nekom brdu pored Kruševca, iznad sela Jasika i Srnje. Tamo je bio pravi život, nije bilo aktivnog oficira, ja sam najradije bio pomočnik komandira straže jer mi je smena bila noču kad se nije ništa događalo. Čuvali smo nekoliko magazina s municijom, bilo je 30 vojnika, nas nekoliko s čvarcima + kerovođa. Kontrole bile su veoma retke, uglavnom petkom noču jednom na dva meseca, kad se Perunović kojeg smo zvali Perunika, nacvrckao u vojničkom klubu i u sitne sate zvao šofera da dođe po njega jer "mora da vidi one svoje lešinare tamo na brdu, koji mu sigurno prave neki javašluk!" Kad se izderao, otišo je kuči, jebiga, kolko se sečam čovek nije bio oženjen i mogu ga razumeti Smile
 
Najbolje je bilo kad smo subotom čuli kako cepa muzika iz Srnja ili Jasike, ako nismo bili na dužnosti išlo nas je nekoliko tamo jer smo znali da je dole svatba. Onda smo se kao slučajno našli negde u blizini velikog šatora i zapalili cigare, te pričekali par minuta da nas neko primeti. Velika srpska gostoljubivost nas nikad nije dugo pustila čekati, pozvali nas uskoro unutra - a tamo jedi i pij koliko ti pusti duša, jao jao, ponekad neki se vračali i po sve četiri ... Događalo se stvarno svašta, i danas teško verujem tim uspomenama

SOHA voli ovaj upis

Na vrh Go down
pješadinac1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-02-25

 Kruševac, januar '84. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kruševac, januar '84.    Kruševac, januar '84. Icon_minitime25.02.14 22:12

moj jerane drago mi je da si se javio ,samo mi napissi koje godine si bio u Krusevcu.po tome kako pissess dosta kasnije od mene.
Ja sam bio 84 i tada su u toj kasarni bili oficiri u skoli iz Africhkih zemalja 
Ima li neko da se toga sjeca
Na vrh Go down
SOHA
Gušter
Gušter
SOHA


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2009-12-14

 Kruševac, januar '84. Empty
KomentarNaslov komentara: Kruševac kasarna u centru    Kruševac, januar '84. Icon_minitime02.05.14 18:24

Pozdrav svima 

sluzzo sam vojsku JNa u Krusevcu kasarna u gradu 84 godine .....doso sam u prekomandu iz surdulice i odmah me rasporedili na na benzinsku pumpu.kod zastavnika eto neznam mu ime..

neka se javi ko je bio u Krusevcu a joss bolje ako je iz moje klase.da se prisjetimo lijepih dana ...


 Very Happy 

hvala
Na vrh Go down
Aca S
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-11-30

 Kruševac, januar '84. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kruševac, januar '84.    Kruševac, januar '84. Icon_minitime01.12.14 13:22

SOHA (citat):
Pozdrav svima 

sluzzo sam vojsku JNa u Krusevcu kasarna u gradu 84 godine .....doso sam u prekomandu iz surdulice i odmah me rasporedili na na benzinsku pumpu.kod zastavnika eto neznam mu ime..

neka se javi ko je bio u Krusevcu a joss bolje ako je iz moje klase.da se prisjetimo lijepih dana ...


 Very Happy 

hvala
Pozdrav klasiću. Aprilska klasa 1984, kasarna 7.Juli, vp 2270/6, 21 Klasa Kursa Laboranata. Bio sam tu ceo vojni rok 423 dana. Gorivo sam uvek točio na poligonu Ravnjak, ali svejedno, viđali smo se po krugu i kantini svakako.
Na vrh Go down
shogun
Gušter
Gušter
shogun


BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2015-02-04
DOB : 53
M(j)esto Ljubljana

 Kruševac, januar '84. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kruševac, januar '84.    Kruševac, januar '84. Icon_minitime05.02.15 10:57

Bio sam tamo ali sep. 88
Na vrh Go down
SOHA
Gušter
Gušter
SOHA


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2009-12-14

 Kruševac, januar '84. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kruševac, januar '84.    Kruševac, januar '84. Icon_minitime31.01.16 0:33

pješadinac1 (citat):
moj jerane drago mi je da si se javio ,samo mi napissi koje godine si bio u Krusevcu.po tome kako pissess dosta kasnije od mene.
Ja sam bio 84 i tada su u toj kasarni bili oficiri u skoli iz Africhkih zemalja 
Ima li neko da se toga sjeca
pozdrav pjesadinac.
Drago mi je da smo klasa.doso sam u Krusevac u Januaru krajem.i tu zavrsio sa vojskom u kojoj si jedinici bio ja u centru.tada su bili oni iz SVAPO pokreta skolovali se ,zajedno smo isli na rucak .dodouse oni uvjek prvi.bio sam u jedinici OTS.kod onog brkatog zastavnika .zaboravio sam mu ime ...
hajde javi se
Na vrh Go down
Najveca krivina bataljona
Gušter
Gušter
Najveca krivina bataljona


BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-02-12
DOB : 59
M(j)esto Svilojevo

 Kruševac, januar '84. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kruševac, januar '84.    Kruševac, januar '84. Icon_minitime12.02.16 11:13

janez63 (citat):
Ja sam bio u Kruševcu septembar 83 - jun 84, ali ne u centru nego malo van grada, VP2223. Ako se pravo sečam, tamo u centru je bila neka manja kasarna pored koje sam prolazio par puta.
 
Kruševac je bio raj za vojnike, oko kasarne nije bilo žice, posle podne mogao si u grad ako si samo htio, šofer na autobusu nikad ti nije naplatio kao vojniku ("samo ti uđi vojniče!"), problem je bio samo u financijama, a pivo mogao si popiti i u kantini. I još nešto, u Kruševcu nije bilo nikakve vojne policije, bio je samo oficir koji je bio vikendom kao neki dežurni grada in s patrolom se malo provozakao gradom za svaki slučaj, video ga nisam nikada ...
 
Život u kasarni nije bio težak, komandovao joj je major Perunović, strog i zajeban Crnogorac, do njega major Stojanović, Srbin velikog srca i za njim major Radovanović, isto Srbin, koji ne bi zajebao vojnika ni u snu. Mene je neko popodne sreo u gradu, naravno ja bio bez dozvole, samo je pozdravio i išao dalje. Kad sam sledeči dan davao raport kao komandir, nešto sam mu se izvinjavao, a on je samo mahnuo rukom i pokazao nek ne pričam, da neko ne čuje ...
 
Nekoliko meseci od vojnog roka preživio sam i na straži na nekom brdu pored Kruševca, iznad sela Jasika i Srnje. Tamo je bio pravi život, nije bilo aktivnog oficira, ja sam najradije bio pomočnik komandira straže jer mi je smena bila noču kad se nije ništa događalo. Čuvali smo nekoliko magazina s municijom, bilo je 30 vojnika, nas nekoliko s čvarcima + kerovođa. Kontrole bile su veoma retke, uglavnom petkom noču jednom na dva meseca, kad se Perunović kojeg smo zvali Perunika, nacvrckao u vojničkom klubu i u sitne sate zvao šofera da dođe po njega jer "mora da vidi one svoje lešinare tamo na brdu, koji mu sigurno prave neki javašluk!" Kad se izderao, otišo je kuči, jebiga, kolko se sečam čovek nije bio oženjen i mogu ga razumeti Smile
 
Najbolje je bilo kad smo subotom čuli kako cepa muzika iz Srnja ili Jasike, ako nismo bili na dužnosti išlo nas je nekoliko tamo jer smo znali da je dole svatba. Onda smo se kao slučajno našli negde u blizini velikog šatora i zapalili cigare, te pričekali par minuta da nas neko primeti. Velika srpska gostoljubivost nas nikad nije dugo pustila čekati, pozvali nas uskoro unutra - a tamo jedi i pij koliko ti pusti duša, jao jao, ponekad neki se vračali i po sve četiri ... Događalo se stvarno svašta, i danas teško verujem tim uspomenama



Kolega iz 2223, pozdrav.

Ja sam bio izvidjac ABHO, VP 6849/3, oktobarska 83, siguran sam da smo mnogo puta stajali zajedno na pisti u Zakicevu, prilokom dizanja zastave i smotre. Ja sam ti taj tip od abehajaca, koji je odmah nakon smotre otisao, trcecim korakom do tzv Kabineta, odmah do KPS i bio zaduzen za meteoroloski izvjestaj, prikazivanje filmova i hvatanje najvece moguce krivine u 515. bataljonu ABHO.
Peruniku smo znali onako, iz cuvenja, kao i ostale oficire "pjesadince" smo vas samo tako zvali.

Da li se sjacas mog zemljaka Geze Molnara, on je isto vjecno bio strazar na objektu Jasika...
Na vrh Go down
abehajac-og
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-03-11

 Kruševac, januar '84. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kruševac, januar '84.    Kruševac, januar '84. Icon_minitime19.03.16 14:07

Pozdrav svima koji su sluzili JNA u Kruševcu a posebno za izviđače VP 6849/3  Meni osobno je svih 14 mijeseci ostalo u dobrom sijećanju i pohvaljujem sve oficire,građane Kruševca i naravno sve vas koji ste gulili vojni rok u to doba ili prije-kasnije. Ja sam bio april 1984 i najduže smo čekali guštere jer su idući došli tek u augustu. Gospodo iz aprila javite se a ovaj put pozdravljam Gezu i Tomu koji su me uspjeli nagovoriti da preuzmem kabinet i patim se sa meteorološkim izvještajima,fotografiranjem i izradom slika,podizanjem kod mog zemljaka Cindrića i prikazivanjem filmova itd itd.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

 Kruševac, januar '84. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kruševac, januar '84.    Kruševac, januar '84. Icon_minitime19.03.16 14:17

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum! Da li je u to vreme u kasarni bio oficir Babic. Kasnije je bio puk. - nacelnik centra ABHO
Na vrh Go down
amansio
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-08-10

 Kruševac, januar '84. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kruševac, januar '84.    Kruševac, januar '84. Icon_minitime15.08.16 0:10

U 6 mj.88' stigao iz T.Mitrovice u prekomandu VP2223  malo van Kruševca i tamo "cepao"stražu i na još 2 lokacije Pakašnica i Jasika do januara89'
Na vrh Go down
Troha
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-07-11

 Kruševac, januar '84. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kruševac, januar '84.    Kruševac, januar '84. Icon_minitime17.08.16 13:36

Pozdrav svima ABH-ajcima.

Služio sam jna u Kruševcu kao izviđač ABHO oktobar 83 do decembar 84., VP 2270/4 A, Ravnjak. 1. vod, 2. čete, komandir 1. voda bio vodnik Kuruca Branislav, komandant 2. čete kapetan Radić. Posle obuke prekomanda v kasarnu 7. julij, VP 6208/4. Ima koga, da se seča ove klase?

Milenko Blagojevic voli ovaj upis

Na vrh Go down
SOHA
Gušter
Gušter
SOHA


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2009-12-14

 Kruševac, januar '84. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kruševac, januar '84.    Kruševac, januar '84. Icon_minitime24.08.16 8:14

Pozdrav Troha...
bio sam tamo od januara 84 ali u kasarni u centru ....dolazio sam povremeno u kasarnu Ravnjak na benzinsku da se sipa gorivo ..i to pjese ....a inace sam radio na benzinskoj pumpi kasarni u centru grada
Na vrh Go down
sandi125
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2016-10-23

 Kruševac, januar '84. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kruševac, januar '84.    Kruševac, januar '84. Icon_minitime23.10.16 21:47

Pozdrav svima, stigao sam u Krusevac 11.11.88. kao vozac iz Kiceva i bio sam vozac na ABHO poligonu ravnjak. Skinuosam se 16.9.89. Imam prelijepa sijecanja iz tog perioda.
Na vrh Go down
Pantomimičar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-01-26

 Kruševac, januar '84. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kruševac, januar '84.    Kruševac, januar '84. Icon_minitime26.01.17 0:18

Ja sam bio u ŠRO ABHO od septembra 87 do marta 88.
Na vrh Go down
asadmaloja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-06-13

 Kruševac, januar '84. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kruševac, januar '84.    Kruševac, januar '84. Icon_minitime13.06.17 18:07

pješadinac1 (citat):
moj jerane drago mi je da si se javio ,samo mi napissi koje godine si bio u Krusevcu.po tome kako pissess dosta kasnije od mene.
Ja sam bio 84 i tada su u toj kasarni bili oficiri u skoli iz Africhkih zemalja 
Ima li neko da se toga sjeca

Bili su iz Angole, i sjecam se da su po prvi put vidjeli snijeg i nisu mogli da vjeruju svojim ocima, liskali su snijeg, staja li samo u stope onih koji su prosli prije njih da ne bi kvarili tu divotu.
Na vrh Go down
Milenko Blagojevic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-10-19

 Kruševac, januar '84. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kruševac, januar '84.    Kruševac, januar '84. Icon_minitime19.10.21 19:34

Troha (citat):
Pozdrav svima ABH-ajcima.

Služio sam jna u Kruševcu kao izviđač ABHO oktobar 83 do decembar 84., VP 2270/4 A, Ravnjak. 1. vod, 2. čete, komandir 1. voda bio vodnik Kuruca Branislav, komandant 2. čete kapetan Radić. Posle obuke prekomanda v kasarnu 7. julij, VP 6208/4. Ima koga, da se seča ove klase?
Pozdrav Troha , čini mi se Uroš. Bili smo u isto vrijeme na Ravnjaku samo što sam ja bio u 2. vodu 2. čete. Tu sam ostao do kraja vojnog roka.
Na vrh Go down
Sponsored content





 Kruševac, januar '84. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kruševac, januar '84.    Kruševac, januar '84. Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kruševac, januar '84.
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.
» Ilirska Bistrica - izviđači
» MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91
» PTUJ 87/88 ARJ/PVO
» ŠRO ABHO Kruševac sept. 1988

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: