FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec

Go down 
+15
iverdev
danijel P7b
Milan Cvetković
elvis
Max Blitz
DejanS
SveJug
lacoš
igor gomze
Aca
pukovnik
Stazio
mladen 69
janeztrdi
BORUTUS
19 posters
AutorPoruka
elvis
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2017-01-04

VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec   VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec - Page 2 Icon_minitime07.06.18 9:25

Alen P (citat):
Ja sam bio pre 32 godine secanja blede, TOB ako je upste ta skracenica je bio jedan od glavnih predmeta nesto u vezi odrzavanja, snabdevanja, predavao ga bivsi artiljerac mislim da je slabije cuo mozda se prezivao Lukač 
POV1 i POV2 je bilo nesto u vezi marksizma. Zgrada br 2 bi trebalo da je bila mala montazna sa dve ucionice i WC-om u njoj je bila i moja ucionica.

Bio si prije a sjećaš se bolje od mene  Smile

POV 1 i 2 je bilo Političko Obrazovanje vojnika. Zabravio sam je li na 1 ili 2 , možda na 2 je bio predavač neki profesor filozofije ili tako nešto pa iako sam jedva držao oči otvorene bilo je nekako modernije i zanimljivije. Onaj drugi POV je držao IIRC neki "klasični" predavač i tu sam samo spavao, makar imao oči otvorene.
Na vrh Go down
Kapetan Peković
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2018-08-01

VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: ŠRO 1989 g.   VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec - Page 2 Icon_minitime01.08.18 12:41

Pozdrav

Secam se jednog kap. Pekovića, a glavni škole je bio mislim da podpukovnik mag. Rajevac Ljubimko. A onaj Peković, kod predaje raporta, ko da mu je bila metla u guzici
Na vrh Go down
elvis
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2017-01-04

VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec   VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec - Page 2 Icon_minitime24.12.18 17:33

Klasa septembar 89/90 pred odlazak na pješačku obuku na poligon Slunj.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ssavicc
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2018-12-04

VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec   VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec - Page 2 Icon_minitime07.03.19 14:56

5. vod, 77. klasa ŠRO TSl KoV Zagreb, v.p. 3566/1d, septembar 1989 - mart 1990:
(neka ne zamere oni koje sam zaboravio da pomenem)

- Miloje Simić, Šabac
- Srđan Klikovac, Podgorica (Titograd)
- Dušan Ilić, Beograd
- Igor Brnović, Beograd
- Kosta Nikolovski, Zagreb
- Borna Šimić, Zagreb
- Robert Frajlić, Zagreb
- Andrej Fajmut, Šmartno
- Jure Culiberg, Ljubljana
- Andrej Šoštarič, Rimske Toplice
- Predrag Basta, Gospić
- Milisav Žigić, G. Kostajnica
- Petar Vorkapić, Vranje
- Goran Zeković, Berane (Ivangrad)
- Denis Tafra, Omiš
- Aleksandar Stanišić, Paraćin
- Nenad Predrevac, Orahovica
- Dario Dutina, Našice
- Vlado Mitev, Skopje
- Gregor Kovačič, Celje
- Dušan Kalezić, Loznica
- Alen Kolombo, Drniš
- Dragan Jelić, Šabac
- Goran Ivandić, Zadar
- Zoran jovanović, Našice
- Branislav Ignjatić, Banja Luka
- Aleksandar Pantić, Surdulica
- Shaipi Veton, Priština
- Slobodan Savić (tj. ja), Trstenik

Bilo je još par njih kojima se sećam lika ali ne mogu da se setim imena. U svakom slučaju, ukoliko neko zna nešto o ovim ljudima, bio bih zahvalan da dobijem neku informaciju.
Na vrh Go down
Makarije
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2019-04-11
DOB : 53
M(j)esto Beograd

VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec   VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec - Page 2 Icon_minitime11.04.19 10:07

Pozdrav,

75 kl. ŠRO TSl KoV (što mislim da je bio pun naziv) 88/89
Komandant je bio ppuk Ljubinko Rajevac (sklonjen od daljeg napredovanja jer je u nekom trenutku pod dejstvom alkohola kao tada perspektivan oficir izašao pijan i u gaćama u krug)
Zamenik komandanta kIk Peković Dragoje (ako se dobro sećam imena) - poznat po tome što je sjajno zakucao koš, samo svojoj ekipi (pričali su da je dobio udarac loptom u glavu pa bio dezorijentisan)
Od oficira - predavača kao kroz maglu se sećam:
- Lukač TOB (Tehničko obezbeđenje)
- Major Denić, mislim da je Milan (Topografija), verovatno pozitivno najluđi oficir kojeg sam upoznao (nadimak Denč)
- ppuk Sućeska Muhamed, bio posle u komisiji za ispitivanje rušenja mostarskog mosta (eksplozivi)
- dežurni oficir kasarne povremeno bio kapetan (ili beše kIk) Bičkaj Rama
- verovatno najbolji oficir kao primer za ugledanje - kIk Kršić Vojislav, predavao taktiku
- Čikvar Zdenko (mislim da je Zdenko, možda i Željko ime i da je tada bio kIk) - predavao TOB
e sad ... ako Alchajmer ne preuzme ... morao bih da potražim arhivu sa fotografijama
Na vrh Go down
Sponsored content





VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec   VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Zagreb VP 2602 tehnička četa Črnomerec
» Zagreb - 1960
» Vojan pošta 3216 Zagreb
» kasarna Borongaj Zagreb 81/82.
» Kasarna Borongaj, Zagreb 89/90

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: