FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kasarna Dugo Selo

Go down 
+62
BFwashere
BKelmendi
Vuk Đ.
staža/20
predragpego
Zoran L.
Mirko Dobrnjac
joža82
rudolf
avgust 85
2.četa Dugo Selo
Miro Salaj
Saša 7464/19
pera84
Sretenko Maric
Sretenko
ČVRRV
Aprilac64
Dragoslav
ZLAYA_67
Tuzlak 81/82
Vanja
zlatokosi
zwrkan
tuzlak01
J.Markovic
mkostic
causevic hajro
Dugoselo
odaaaa
ZLATKO67
GROM
Kalfa
narednik1971
longvillage
Hdamir
palčič
East&West
marijo71
Brkakougar
karateka
Saša 7464
Caka
JanuziMejdi
ZAGORAC
zvezda
Trovač
Cato ko Vukovica
M.No
1988-1989
Matjaž1970
max1211
LiS55
Srdjan Avramov
bgd
milutins
Guster 1991
Max Blitz
pukovnik
vladimir
SveJug
Tenkić
66 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorPoruka
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6132
ČLAN OD: : 2011-01-25

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime22.02.13 22:49

pa jeste ,pise velikim slovima dobrodosli a sa druge strane table ovde ste najebali.
Na vrh Go down
Guster 1991
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-05-24

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime24.05.13 21:27

Pozdrav OMJ 1991 godina Staresina Djordjevic Ljubisa a tadasnji komadant kasarne je bio Mustafa Tuholjak


Guster 1991: komentar modifikovan dana: 24.05.13 21:31; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Guster 1991
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-05-24

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime24.05.13 21:28

Novi sam na forumu imali oko od Junske klase 1991 Oklopno mehanizovana jedinica odnosno BVP
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime25.05.13 10:00

Guster 1991 (citat):
Pozdrav OMJ 1991 godina Staresina Djordjevic Ljubisa a tadasnji komadant kasarne je bio Mustafa Tuholjak

Evo ti kako danas izgleda (treći sa desna). Živi u Varaždinu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3597
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime25.05.13 13:43

pukovnik (citat):
Max Blitz (citat):
Tenkić (citat):
Nešto kasnije na vježbalištu u Dugom Selu, prilikom nekakvog komandantskog pregleda, prepotentno je pozvao potpukovnika Tomšića da dođe trčećim korakom. Nisam mogao vjerovati da dojučerašnji potpukovnik, pred vojnicma tako neukusno demonstrira silu nad također visokim časnikom i kolegom. Izgledalo mi je to vrlo neukusno. I taj događaj me čini prilično sigurnim da je tada komandant garnizona bio izvjesni potpukovnik Tomšić.

Tenkić, pozdrav i dobro došao na forum! Very Happy

Za ovakve ljude kakav si primjer naveo postoji jedan lijepi izraz - 'dno dna'! Evil or Very Mad

To je između ostalog bio jedan od razloga zašto je ovo sve skupa i otišlo dovraga.


Ovo nije usamljeni slučaj. Sjećam se da sam ostao šokiran kada sam vidio na pisti kako se major nekontrolirano dere (ne obazirući se na prisutnost vojnika, podoficira i oficira) na kapetana I klase koji pred njim stoji u stavu "Mirno". Pitao sam kolegu oficira o ćemu se radi a on mi odgovori: Ludi Gašić opet demonstrira sillu i moć. Ovaj na kojeg se dere je Jovanović k-dir 1.tč u njegovom bataljonu.

Posle ovakvih postova jedino mi preostaje da stavim prst na celo,duboko se zamislim...........................

Na vrh Go down
Tenkić
Gušter
Gušter
Tenkić


BROJ POSTOVA: : 22
ČLAN OD: : 2013-02-13
DOB : 52
M(j)esto Slavonija

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime10.06.13 23:50

U veljači ove godine put me slučajno odveo u Dugo Selo, pa rekoh da se provozam do kasarne.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Zgrada 2. bataljona, lijevo u prizemlju je bila i "moja" spavaona.

 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Zgrada 1.bataljona (žuta) i zgrada komande (siva), desno od prijavnice.

 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Zgrada nekadašnjeg Doma JNA, sada Glazbena škola Dugo Selo.

Na vrh Go down
bgd
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-06-07
DOB : 52
M(j)esto bgd

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime15.07.13 17:19

Ovo budi lepa sećanja, ti si bio blizu stražarskog mesta br.1. Ja sam bio u žutoj zgradi prvi sprat četvrti prozor.Pokušaću da nađem slike sa zakletve,pa da ti ih pošaljem. Veliki pozdrav.
Na vrh Go down
Tenkić
Gušter
Gušter
Tenkić


BROJ POSTOVA: : 22
ČLAN OD: : 2013-02-13
DOB : 52
M(j)esto Slavonija

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime15.07.13 17:27

To bi bilo super, baš bih volio vidjeti kako je to izgledalo iznutra. Na jednoj zakletvi sam čak tukao strojak u onom počasnom vodu. Ja svoje slike iz objektivnih okolnosti nisam uspio ponijeti.
Pozdrav i tebi!
Na vrh Go down
bgd
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-06-07
DOB : 52
M(j)esto bgd

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime15.07.13 17:35

Ja sam tukao strojak u počasnom vodu u maršalci, a još smo imali zaduženje kao posmrtni vod nosiocima spomenice 1941 to je tek bilo smaranje. Mislim da su na tim slikama Kereta i Ferari Very Happy .
Na vrh Go down
Tenkić
Gušter
Gušter
Tenkić


BROJ POSTOVA: : 22
ČLAN OD: : 2013-02-13
DOB : 52
M(j)esto Slavonija

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime15.07.13 18:44

E baš bih volio ponovno vidjeti tog lika Ferarija.
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 96
ČLAN OD: : 2009-10-10
DOB : 57
M(j)esto Novi Sad - Churug

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime10.11.13 22:05

Nisam bio na ovom forumu sto godina, ali, mojih jos nema, hahaha. Izumrli. Vidim da se vodila polemika o kdantu kasarne, da nije puk Tonkovic u pitanju? Imate moj topik o Dugom Selu, VP 8793, pogledajte spisak oficira, pa da prokomentarisemo, mozda neko nekog zna . . .
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime11.11.13 16:35

Srdjan Avramov (citat):
Nisam bio na ovom forumu sto godina, ali, mojih jos nema, hahaha. Izumrli. Vidim da se vodila polemika o kdantu kasarne, da nije puk Tonkovic u pitanju? Imate moj topik o Dugom Selu, VP 8793, pogledajte spisak oficira, pa da prokomentarisemo, mozda neko nekog zna . . .
Umirovljen u činu brigadira OS RH. Na žalost pokojni je. U Dugo Selo je došao iz Jastrebarskog. Jovanović i Branković su u Dugo Selo došli iz Bjelovara.

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 96
ČLAN OD: : 2009-10-10
DOB : 57
M(j)esto Novi Sad - Churug

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime11.11.13 16:40

Brankovica sam sreo u Subotici 1993. kad sam bio u rezervi, bio je NS, kasnije otisao u Nis, mislim da je dobio cin generala. Voleo bih da znam gde je zavrsio Gnjidic a i Ribaric?
Na vrh Go down
LiS55
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-11-16

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Bilogora 77 - Slunj   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime16.11.13 19:57

Pozdrav,
u Dugom Selu, sam stigao 01.03. pa do kraja služenja 30.12., kao 2. vojnik, iz Sente, a godina je bila 1977.
Služio sam u tehničkoj službi. Bio sam autoelektričar za točkaše, kod Pavlović Uroša (stari vodnik), super čovjek. Onda je komandir tehničke čete bio PORUČNIK Latković Zdravko. Ako se dobro sijećam Stoimenov je tada bio KAPETAN. Ime komandanta kasarne se ne sijećam, ali je po izgledu bio isti Führer.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime16.11.13 23:28

LiS55 (citat):
Pozdrav,
u Dugom Selu, sam stigao 01.03. pa do kraja služenja 30.12., kao 2. vojnik, iz Sente, a godina je bila 1977.
Služio sam u tehničkoj službi. Bio sam autoelektričar za točkaše, kod Pavlović Uroša (stari vodnik), super čovjek. Onda je komandir tehničke čete bio PORUČNIK Latković Zdravko. Ako se dobro sijećam Stoimenov je tada bio KAPETAN. Ime komandanta kasarne se ne sijećam, ali je po izgledu bio isti Führer.
Zdravko Latković je umirovljen kao Načelnik tehničke službe VI. Zbornog područja u činu pukovnika OS RH i živi u Varaždinu.

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6132
ČLAN OD: : 2011-01-25

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime17.11.13 1:39

pukovnik ili brigadir je isti cin, ili ja gresim ?
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime17.11.13 21:59

vladimir (citat):
pukovnik ili brigadir je isti cin, ili ja gresim ?
Ako misliš na usporedne činove različitih oružanih snaga onda je. Recimo američki i njemački pukovnik je u OSRH brigadir, ali je u OSRH brigadir iznad pukovnika a ispod brigadnog generala.

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime18.11.13 0:05

pukovnik (citat):
vladimir (citat):
pukovnik ili brigadir je isti cin, ili ja gresim ?
Ako misliš na usporedne činove različitih oružanih snaga onda je. Recimo američki i njemački pukovnik je u OSRH brigadir, ali je u OSRH brigadir iznad pukovnika a ispod brigadnog generala.
 
 
Stvar je zapravo u tome da OSRH nemaju čin potpukovnika.
Nakon bojnika (majora) ide odmah pukovnik, pa brigadir.
Dakle, potpukovnik JNA bi bio pukovnik OSRH.
Tako se to može tumačit malo ovako, malo onako, ovisi s kojim činovima (drugih vojski) se uspoređuje.
Na vrh Go down
max1211
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-12-10

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime10.12.13 1:19

Dugo selo 9 mjesec 89 na 90 godinu , Zapovjednik vojarne ppukovnik Rato Tomić , zap OM Bataljona major Josip Tomšić, 1MČ zap kap Mirković ,2MČ kap Gutić Mirsad 3MČ kap Đorđecić MB 120 mm kap Ljucović na kraju vojnog roka Tomić odlazi u Maršalku a Josip Tomšić preuzima zap kasarnom u Dugom selu i dobiva cin ppukovnika
Na vrh Go down
max1211
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-12-10

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime10.12.13 1:27

Tomšić je u Dugo selo dosao iz Bjelovara sa činom majora a u Dugom selu je dobio cin ppukovnika i sa mjesta kom bataljona preuzeo komandu Kasarne kada je umisljeni Tomic presao u Marsalku , ali su se u tom periodu
Na vrh Go down
max1211
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-12-10

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime10.12.13 1:29

Izdesavalo dosta stvari kada smo se skinuli u 9 mjesecu 1990 godine ocito je u vojarnu Dugo selo dosao novi zap kadar
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 96
ČLAN OD: : 2009-10-10
DOB : 57
M(j)esto Novi Sad - Churug

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime10.12.13 20:58

Bila su dva Tomica, ali ovaj ppuk je valjda onaj sto je puk Tonkovicu bio Nacelnik staba ili Pomocnik kdanta za .... ne mogu da se setim za koju oblast. Secas li se ko je bio kdir izvidjackog voda? U moje vreme, cuj izjave, 85 - 86 je bio por Radanovic Milutin.
Na vrh Go down
max1211
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-12-10

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime10.12.13 21:15

Da to je taj Tomić , a izviđačkog voda nesjecam se ,znam da je bezbjednjak bio Albanac neki jeben tip a bas u to vrijeme nekako na vjezbi u Slunju ili iz skladista kap Đoke je nestalo neko oružje par Škorpiona a tada maltretiranje od bezbednjaka
Na vrh Go down
max1211
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-12-10

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime10.12.13 21:19

Od podoficira se sjecam St vodnika Fuada Mrskovica , Vod.Ikl Rosuljas Srpka , Vod Ikl.Fikreta Bricića ....
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 96
ČLAN OD: : 2009-10-10
DOB : 57
M(j)esto Novi Sad - Churug

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime10.12.13 21:25

Kapetan Djordjevic, veciti baksuz.... bio kdir moje prve cete, MC u 1 OKB posle kap 1 kl Gnjidica. jeste cepali strazu u sumi, straza br 2? Srpka se secam samo po imenu ,Meskovic mi je bio kdir voda kad sam dosao, ima ga na fejsu, ali nije bas aktivan , Bricica se secam takodje po imenu. Kele Rudolf, jel i on bio tada, trebalo bi da je vec porucnik?
Na vrh Go down
max1211
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-12-10

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime10.12.13 23:01

Jesmo izdvojena straza iznad kasarne kod hangara uzivancija. , a u kasarni uzas svakodnevno maltretiranje, svi su htjeli ici na izdvojenu strazu a Rudolfa se bas nesjecam mozda u to vrijeme nije bio u D.selu
Na vrh Go down
max1211
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-12-10

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime10.12.13 23:14

A sto se tice Fude nakon prekomande 2000 god u Vojsci federacije BiH dobio sam raspored u SBO Glamoč tj Sjedište za borbenu obuku OPFOR bojna /bataljon u odjelu sigurnosti tj bivse bezbjednosti , prilikom ulaska u zgradu zapovjedništva stoji covjek vani i pusi ko lud , prolazim pored covjeka ima slike nema tona znam ga odnekud zastanem i filim se u glavi vrati st vodnik Fuad Mesković , pruzim mu ruku i pitam jeli to on a on sa smjeskom odgovara da je , nakon 11 godina me se sjetio , tada kap. Oficir za Materijalno financijsko poslovanje !

Saša0101 voli ovaj upis

Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime10.12.13 23:49

max1211 (citat):
A sto se tice Fude nakon prekomande 2000 god u Vojsci federacije BiH dobio sam raspored u SBO Glamoč tj Sjedište za borbenu obuku OPFOR bojna /bataljon u odjelu sigurnosti tj bivse bezbjednosti , prilikom ulaska u zgradu zapovjedništva stoji covjek vani i pusi ko lud , prolazim pored covjeka ima slike nema tona znam ga odnekud zastanem i filim se u glavi vrati st vodnik Fuad Mesković , pruzim mu ruku i pitam jeli to on a on sa smjeskom odgovara da je , nakon 11 godina me se sjetio , tada kap. Oficir za Materijalno financijsko poslovanje !

Jel tamo i poligon Barbara.

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
max1211
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-12-10

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime11.12.13 0:42

Je poligon bsrbara
Na vrh Go down
max1211
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-12-10

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime11.12.13 0:46

Na poligonu su izvođene Rotacije sa postrojbama tj vjezbe rang bojna /bataljon -Brigada
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime11.12.13 0:58

max1211 (citat):
Na poligonu su izvođene Rotacije sa postrojbama tj vjezbe rang bojna /bataljon -Brigada

Kad uhvatim vremena postavit ću ti neke slike. Bio sam tamo.

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
Tenkić
Gušter
Gušter
Tenkić


BROJ POSTOVA: : 22
ČLAN OD: : 2013-02-13
DOB : 52
M(j)esto Slavonija

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime14.01.14 9:15

max1211 (citat):
Da to je taj Tomić , a izviđačkog voda nesjecam se ,znam da je bezbjednjak bio Albanac neki jeben tip a bas u to vrijeme nekako na vjezbi u Slunju ili iz skladista kap Đoke je nestalo neko oružje par Škorpiona a tada maltretiranje od bezbednjaka
Adem Zizaku, mislim da je bio poručnik i svi su ga se bojali drunken.
Na vrh Go down
Tenkić
Gušter
Gušter
Tenkić


BROJ POSTOVA: : 22
ČLAN OD: : 2013-02-13
DOB : 52
M(j)esto Slavonija

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime14.01.14 9:32

max1211 (citat):
Dugo selo 9 mjesec 89 na 90 godinu , Zapovjednik vojarne ppukovnik Rato Tomić , zap OM Bataljona major Josip Tomšić, 1MČ zap kap Mirković ,2MČ kap Gutić Mirsad 3MČ kap Đorđecić MB 120 mm kap Ljucović na kraju vojnog roka Tomić odlazi u Maršalku a Josip Tomšić preuzima zap kasarnom u Dugom selu i dobiva cin ppukovnika

Sjećam se Gutića, u moje vrijeme je bio kapetan I klase i često ga se moglo vidjeti u kantini sa bocom piva.Tada se tamo moglo kupiti samo odvratno Podravkino "KAJ" pivo, preteča današnjeg "PAN"-a, koje je posve druga priča. Mali, crni, bucmasti brko Mirković je također bio kap I klase i bio je nadležan za provedbu "doobuke" nas 5-6 pristiglih vozača iz Zalužana
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime20.01.14 12:29

Preneseno sa mycity-military.com, označeno je stanje u kasarni Dugo Selo krajem 90-tih...
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6132
ČLAN OD: : 2011-01-25

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime20.01.14 14:33

Adem Zizaku   ostao u Zagrebu
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime09.05.14 2:45

Vojnički orkestar JNA Dugo Selo 83/84, slike s bloga:

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Matjaž1970
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-05-22

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime22.05.14 9:03

U toj kasarni sam služio armiju u godinama 1989/90. Komandir 1. čete bio je kapetan 1. klase Mirković, mali crni sa brkovima, o vodnik bio je stari vodnik 1. klase Kostić, mršavi i žilavi. Imeli smo i pporučnika Arsenovića.
Na vrh Go down
1988-1989
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-04-01

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime28.05.14 11:00

Sluzio sam u kasarni Dugo Selo septembar 88-89 kod kap. I kl. Mirkovic Ilija.Komandir voda mi je bio stv. I kl. Kostic Miroslav.Cetni staresina je bio Zastavnik Mihic Vladimir.U aprilu 89 deo jedinice je otisao na Kosovo i bili smo tamo do septembra 89.Pozdrav svima koji su bili u toj kasarni.
Na vrh Go down
M.No
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2014-07-30

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime30.07.14 12:32

U varazdin su bile stacionirane jedinice sa vojnim vozilima u kasarn smo jednu vecer isli na popunugoriva
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime30.07.14 13:17

M.No (citat):
U varazdin su bile stacionirane jedinice sa vojnim vozilima u kasarn smo jednu vecer isli na popunugoriva

Baš i ne razumijem ovaj post jer ne vidim poveznicu Dugog Sela i Varaždina osim što su u oba bile kasarne. No dobro, valjda je to danak želji za pisanjem o svemu i svaćemu pa makar i bez veze.

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
Cato ko Vukovica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-08-26

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Sta je sa oficirima?   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime26.08.14 15:24

Tenkić (citat):
Kasarna Dugo Selo, bio sam septembarac 1990/1991, vozač tenka, 2.bataljon, četa kapetana Vukovića, komandiri voda potporučnik Milan Šušnjar, vodnik Musić Mustafa, zastavnik Pero (makedonac, zaboravio prezime). Došao sam u prosincu 1990. iz Zalužana i dezertirao sredinom kolovoza 1991. Jedno vrijeme sam svirao bas gitaru u orkestru sa gitaristom Alenom Lešinger iz Zenice, bubnjarem Perom Minev, Šahbazom...vodio nas je zastavnik Čiplić. Sjećam se da je komandant kasarne bio potpukovnik Josip Tomšić, od ostalih starješina se sjećam - bezbjednjak Adem Zizaku, kapetan Mirković, potuporučnik Glišović...  
Ima li koga???  


Zastavnik Pero Atanasovski mu je ime. Znate li kakva je sudbina oficira Vukovica i ostalih u ceti?
Na vrh Go down
Tenkić
Gušter
Gušter
Tenkić


BROJ POSTOVA: : 22
ČLAN OD: : 2013-02-13
DOB : 52
M(j)esto Slavonija

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime08.09.14 9:27

Vuković je Francuskoj, Šušnjar u Austriji, Musić i Čiplić u Dugom Selu, svi su napustili službu kada je počelo sranje...za ostale ne znam.
Koje si godine bio ćato?
Na vrh Go down
Cato ko Vukovica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-08-26

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime14.09.14 20:15

1989-1990, septembarac. Jedna od najlepsih godina u zivotu. Mnogo dobrih ljudi je bilo tamo.
Izlasci u Zagreb, teren u BiH (Manjaca) i na Slunju. Izvrsno je bilo. Steta za sve sto se desilo
kasnije. Cuo sam da su Vukovic i Music stradali, ali dobro je ako nisu.

Sulja Agron voli ovaj upis

Na vrh Go down
Trovač
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-10-29

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime05.11.14 21:38

pukovnik (citat):
M.No (citat):
U varazdin su bile stacionirane jedinice sa vojnim vozilima u kasarn smo jednu vecer isli na popunugoriva

Baš i ne razumijem ovaj post jer ne vidim poveznicu Dugog Sela i Varaždina osim što su u oba bile kasarne. No dobro, valjda je to danak želji za pisanjem o svemu i svaćemu pa makar i bez veze.

Ako se dobro sećam, u moje vreme (septembar 88/89) pored komande stana, veze, tehničke službe i sl. koji su pripadali originalnoj dugoselskoj jedinici (oklopna ili mehanizovana 31. brigada u rezervi, valjda, ne sećam se detalja, čija se tehnika i naoružanje nalazila u hangarima u šumi) u kasarni je bio smešten i 2. mehanizovani bataljon 32. brigade iz Varaždina. Tada mu je komandant bio kapetan prve klase, kasnije major Zlatomir Gnjidić. Bataljon je bio borbeno gotova jedinica i pripadao je Varaždinskom korpusu kojim je tada komandovao general-major Jevrem Cokić. Bataljon nije pripadao vojnoj pošti Dugog Sela, već Varaždina (V.P. 7464). 

Jedinica je preuzela borbenu gotovost nakon završnog logorovanja obuke na Slunju u martu 1989. i vrlo brzo je velik deo, u aprilu, poslat u otkomandu na Kosovo.
Služio sam kod kapetana Mirkovića u I četi kao operater na BVP-u. Sećam se još starijeg vodnika Kostića i zastavnika Mihića iz I čete. Sećam se da je II četom komandovao kapetan Vuković, da je bezbednjak bio potporučnik Viktor Jurleka. Ostala imena su mi, nažalost, izvetrela iz sećanja.

Pozdrav svima

Saša0101 voli ovaj upis

Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime05.11.14 23:12

Trovač (citat):
pukovnik (citat):
M.No (citat):
U varazdin su bile stacionirane jedinice sa vojnim vozilima u kasarn smo jednu vecer isli na popunugoriva

Baš i ne razumijem ovaj post jer ne vidim poveznicu Dugog Sela i Varaždina osim što su u oba bile kasarne. No dobro, valjda je to danak želji za pisanjem o svemu i svaćemu pa makar i bez veze.

Ako se dobro sećam, u moje vreme (septembar 88/89) pored komande stana, veze, tehničke službe i sl. koji su pripadali originalnoj dugoselskoj jedinici (oklopna ili mehanizovana 31. brigada u rezervi, valjda, ne sećam se detalja, čija se tehnika i naoružanje nalazila u hangarima u šumi) u kasarni je bio smešten i 2. mehanizovani bataljon 32. brigade iz Varaždina. Tada mu je komandant bio kapetan prve klase, kasnije major Zlatomir Gnjidić. Bataljon je bio borbeno gotova jedinica i pripadao je Varaždinskom korpusu kojim je tada komandovao general-major Jevrem Cokić. Bataljon nije pripadao vojnoj pošti Dugog Sela, već Varaždina (V.P. 7464). 

Jedinica je preuzela borbenu gotovost nakon završnog logorovanja obuke na Slunju u martu 1989. i vrlo brzo je velik deo, u aprilu, poslat u otkomandu na Kosovo.
Služio sam kod kapetana Mirkovića u I četi kao operater na BVP-u. Sećam se još starijeg vodnika Kostića i zastavnika Mihića iz I čete. Sećam se da je II četom komandovao kapetan Vuković, da je bezbednjak bio potporučnik Viktor Jurleka. Ostala imena su mi, nažalost, izvetrela iz sećanja.

Pozdrav svima
 
Zapovjednik 32. korpusa JNA bio je general major Jevrem Cokić a Načelnik štaba mu je bio pukovnik Sreten Raduški. Početkom 1991 godine dužnost komandanta korpusa od generala Cokića je preuzeo general major Vlado Trifunović a bataljon koji spominješ je bio iz sastava 32.mehanizirane "A" brigade  smještene u Varaždinu kojom je zapovjedao pukovnik Berislav Popov. 
U sastavu Korpusa su bile:
- 32. mehanizirana "A" brigada JNA razmještena u Varaždinu kojom je zapovijedao pukovnik Berislav Popov,
- 265. mehanizirana "A" brigada JNA razmještena u Bjelovaru kojom je zapovijedao pukovnik Rajko Kovačević,
- 73. motorizirana "R" brigada JNA razmještena u Koprivnici kojom je zapovijedao pukovnik Zvonimir Mihajlović,
- 32. mješoviti artiljerijski puk JNA razmješten u Varaždinu kojim je zapovijedao potpukovnik Vladimir Davidović,
- 411. mješoviti "R" protuoklopni artiljerijski puk JNA razmješten u Križevcima kojim je zapovijedao pukovnik Jove Radosavljević,
- 32. inženjerijski puk JNA razmješten u Čakovcu kojim je zapovijedao major Josip Babić.
U zoni odgovornosti 32. korpusa JNA bile su smještene i pogranične karaule koje su bile pod zapovijedanjem 43. graničnog odsjeka u Koprivnici sa zapovjednikom potpukovnikom Milutinom Neterbašićem dok mu je zamjenik bio kapetan Veroljub Simović.
Cijela zona odgovornosti 32.Korpusa obuhvaćala je nekadašnje općine: Varaždin, Čakovec, Bjelovar, Čazma, Daruvar, Đurđevac, Garešnica, Grubišno Polje, Ivanić Grad, Klanjec, Koprivnica, Križevci, Kutina, Ludbreg, Pregrada, Sveti Ivan Zelina, Virovitica, Vrbovec, Dugo Selo, i djelomično grad Zagreb.

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
zvezda
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-11-18

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime18.11.14 19:36

Postoji li neko od drugara da se javi iz klase DECEMBARASKA 1985-86 kasarna Bjelovar(Bozidar Adzija)divizion ARJ-PVO?
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime18.11.14 19:50

zvezda, dobro došao na forum cheers
Na vrh Go down
JanuziMejdi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-12-29

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime29.12.14 20:27

...
Na vrh Go down
JanuziMejdi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-12-29

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime29.12.14 20:52

generacija 83/84-Dugo selo je bio ljep gradic,secamse kafic long wilich,
Na vrh Go down
Caka
Gušter
Gušter
Caka


BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2015-01-10

Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav svima ! Novi sam clan , i se secam dosta toga a vi secate li nekog od ovih   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime10.01.15 22:42

Cedo Brankovic ,Justin Ivan ,Tudja Ivica, Nenad Jovanovic , Numanovic Ismail ,Pero Petrasinovic , Stjepovic Mirceta , Bajzek Antun ,Persin Nenad , Branko Janicijevic , Misa Jovanovic , Rade Tomic , Radomir Tomic  , Ferenc Bognar , Jacimovic Ratomir, Krstic.... mnogo ih ima
Na vrh Go down
Sponsored content





Kasarna Dugo Selo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kasarna Dugo Selo
Na vrh 
Stranica 1/7Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Dugo Selo VP 8793, avgust 1985-1986
» SREMČICA
» Karaula Brile selo Radojevo
» Nikšić septembar 1988/89
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: