FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 POSTOJNA JUN '91.

Go down 
+16
mirko-nbgd
Vojnik Graničar
postjna 86
Srdjan Radovanov
menso
Jovanovic zoran
alexandar
abab
Krndija
vladimir
Zoranpd
javr
mex
tose
purger
živčo
20 posters
AutorPoruka
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

POSTOJNA JUN '91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: POSTOJNA JUN '91.   POSTOJNA JUN '91. - Page 2 Icon_minitime24.04.15 19:34

postjna 86 (citat):
Pozdrav svima , moje je ime Nenad  decembarska 86 Postojna a od 06/87 Pivka.
Operator polk9k11  Maljutka.
Također mi je jedno vrijeme Krndija Marko bio zapovjednik i osobno me razdužio , vratio sa terena, čistili smo granicu od granja, te otpeljal na vlak u postojnu.
Dobro došao Nenade maljutkašu.
Možeš li mi objasniti gdje ste čistili granicu od granja.
Možeš li se sjetiti pod kojim je to graničnim odsjekom bilo.
I ukojoj si ti jedinici tada bio kada si čistio granicu.!
Kako su baš vas angažirali da čistite granicu.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
postjna 86
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-04-24

POSTOJNA JUN '91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: POSTOJNA JUN '91.   POSTOJNA JUN '91. - Page 2 Icon_minitime25.04.15 8:58

tada sam bio u 3672/36 pivka
čistili smo negde nasuprot Molfacone a sad gdje tačno ne sjećam se
a zašto baš mi još manje znam.
Tamo smo bili možda cca 2-3 tjedna.Od tuda sam krenuo 03,12.87 na razduženje u Pivku . Por.Krndija mi je dodjelio 2x7 dana nagradno a kak je 2 dana prije mog službenog skidanja išao u Pivku pokupil me da se razdužim i otpeljal mene i našeg ćatu iz vojvodine na vlak u Postojnu.N 31 stranici moje knjižice piše
otpušta s ranije iz JNA zbog
1.nagradno odsustvo 7 dana
2. nagradno odsustvo 7 dana 
svega 14 dana
tvrdi i ovjerava poručnik Krndija M
Krndiju san vidio prvi puta jedno mjesec dana nakon prekomande u Pivku i to kada je došal po mene i otprljal me da držim predavanje i maljutkama vojnicima sa kosova u nekoj kasarni iz koje se samo sjećam jednog pravouaonog bazena sa ribama i malog vodoskoka
U pivki dok nije bilo krndije zapovjedao je vodnik. Meni se cjelo vreme mota po glavi prezima BLAŽIĆ ali bi mogal i biti Blaškić čak i liči na njega pa ako neko može potvrditi prezime.Inače kaj se tiče vojnog znanja vodnik je imal sve u malom prstu i nije se bojal nadređenih zato je i kružila priča da nije 2x dobil promaknuće zbog toga.
Na vrh Go down
mirko-nbgd
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-06-22
DOB : 56
M(j)esto beograd

POSTOJNA JUN '91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: POSTOJNA JUN '91.   POSTOJNA JUN '91. - Page 2 Icon_minitime22.06.15 18:11

pozdrav svima zovem se Mirko Krivokuca, u Postojnu sam dosao kao staza iz karlovca 11.9.1986.bio sam u samostalnoj inz ceti. k-dir cete Stojmanovski Dragoljub,ja sam bio k-dir 2 voda, secam se Cerovac Alda iz Rijeke,pesnika iz uzica,hasima(zvani hasis)iz Tetova, Gavranski Zorana iz Novag Sada. Objekat gde su bile spavaone i ucionica bile su odmah desno od kapije. Sa nama na spratu bili su i raketasi
Na vrh Go down
Khan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-01-12

POSTOJNA JUN '91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: POSTOJNA JUN '91.   POSTOJNA JUN '91. - Page 2 Icon_minitime21.01.16 21:48

Ja sam bijo decembarac 86 Postojna a prekomanda Pivka juni 87. U postojni sam bijo 3 četa komandir Kukić Dušan a pivka 3 ceta komandir Talić Ramiz. Pozdrav Nenade.
Na vrh Go down
zdravko_noršić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-03-07

POSTOJNA JUN '91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: pozdrav ja sam bio decembarac u izvidaćima ali u dokomandi u vezu noršić samoborac ne sječam se imena kapetana komandira čete ali nekih drugih oficira kapetana pojbiča poručnika brankovica ako neki od mojih kolega vojnika pročitaju ovaj komentar neka se j   POSTOJNA JUN '91. - Page 2 Icon_minitime07.03.17 19:27

alexandar (citat):
Veliki pozdrav Aleksandra , i dobro dosla na Forum Very Happy 
Iz prakticnih a i preventivnih razloga sam uklonio tel. brojeve, razumeces , moze doci do zloupotrebe, do eventualnog problema.......
Preporucujem da se zainteresovani tebi obrate putem PP , ili u slucaju da ne budes na Forumu , ja sam brojeve arhivirao pa mogu pomoci.
Verujem da ces se ukljuciti i prepricati neku uspomenu tvog oca Very Happy
Na vrh Go down
milan đukić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2018-01-05

POSTOJNA JUN '91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: POSTOJNA JUN '91.   POSTOJNA JUN '91. - Page 2 Icon_minitime05.01.18 13:28

mirko-nbgd (citat):
pozdrav svima zovem se Mirko Krivokuca, u Postojnu sam dosao kao staza iz karlovca 11.9.1986.bio sam u samostalnoj inz ceti. k-dir cete Stojmanovski Dragoljub,ja sam bio k-dir 2 voda, secam se Cerovac Alda iz Rijeke,pesnika iz uzica,hasima(zvani hasis)iz Tetova, Gavranski Zorana iz Novag Sada. Objekat gde su bile spavaone i ucionica bile su odmah desno od kapije. Sa nama na spratu bili su i raketasi
 Zdravo Mirko ime mi je Milan Đukić Bio sam generacija iza vas pozdrav iz Ljubljane
Na vrh Go down
NebojsaB
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2016-10-26
DOB : 55
M(j)esto Doboj

POSTOJNA JUN '91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: POSTOJNA JUN '91.   POSTOJNA JUN '91. - Page 2 Icon_minitime10.01.18 12:02

Комансир чете из 1132-11 у Љубљани Ненад Милојћић је после ГИОС-а прекомандован у септембру 1989 у Постојну. Зна ли ко шта је с њим после било .
Na vrh Go down
Sponsored content





POSTOJNA JUN '91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: POSTOJNA JUN '91.   POSTOJNA JUN '91. - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
POSTOJNA JUN '91.
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Pivka - Postojna sanitet 89/90
» Postojna, kasarna Veliki Otok VP 1385/2 VE4 1983.
» Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85.
» POSTOJNA, kasarna Milovan Šaranović 1978.
» Postojna - Nova Gorica aprilska 1983.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: