FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Skopje - Ohrid - Frangovo - Trišilka

Go down 
+4
sego
Pero™
Kemo Specijalac
yugraničar
8 posters
AutorPoruka
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Skopje - Ohrid - Frangovo - Trišilka - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skopje - Ohrid - Frangovo - Trišilka   Skopje - Ohrid - Frangovo - Trišilka - Page 2 Icon_minitimeThu 7 Mar 2013 - 20:58

U moje vreme sinjeli su se u zimskom periodu nosili kao deo sluzbene i svecane uniforme. Staresine su dolazile na posao u sinjelima, obavljali sluzbu dezurstva i prilikom svecanosti
Na vrh Go down
yugraničar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2013-02-09

Skopje - Ohrid - Frangovo - Trišilka - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skopje - Ohrid - Frangovo - Trišilka   Skopje - Ohrid - Frangovo - Trišilka - Page 2 Icon_minitimeSun 10 Mar 2013 - 16:45

Mislim da graničari u planinama imali su i planinske uniforme.Kot nas nismo imali ali sigurno so neke jedinice u planinama imale.Mislim da su bile ove uniforme redke.Kod kuče imam jednu ovaku uniformu.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Skopje - Ohrid - Frangovo - Trišilka - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skopje - Ohrid - Frangovo - Trišilka   Skopje - Ohrid - Frangovo - Trišilka - Page 2 Icon_minitimeWed 23 Apr 2014 - 14:53

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovo mislim da pripada karauli Frangovo.
Na vrh Go down
Sponsored content





Skopje - Ohrid - Frangovo - Trišilka - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skopje - Ohrid - Frangovo - Trišilka   Skopje - Ohrid - Frangovo - Trišilka - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Skopje - Ohrid - Frangovo - Trišilka
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Ohrid graničari
» Ohrid
» Ohrid 89/90
» Ohrid 90/91 maj
» Isufi Šerif

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: