FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Graničari Gevgelija '83.

Go down 
+27
bitola87gevgelija88
evo81
Lala Basaid
DubljeJna
milorads
Cacanin
putko
baljevac
janez83
Gringo
lacoš
đomba vž
jeronimo
milutins
stari FAZAN
zokika
Vojnik Graničar
Max Blitz
Kemo Specijalac
saban
Pero™
pera84
dojran
suca
ZAGORAC
MID
humka83
31 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorPoruka
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime28.01.14 17:21

suca, podastri podacima od kojeg do kojeg kamena je karaula Golubac imala rejon, ovaj kamen je pronadjen na rejonu karaule Yuma, ne preciziram ili se nesto mijenjalo posle mog odlaska, sto je vjerojatno nemoguce. Bit ce mi drago da malo analiziramo pa i sijeli teren GO Gevgelija. LP
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime13.02.14 22:17

[You must be registered and logged in to see this image.]

Karaulu Yumu pripremam za dolazak mojih granicara, nacrtano i napisano ovo sto je jos preostalo od nje, do grudobrana nedostaje jos jena mala kuca gdje je bio razni alat, ovo plavo do spremista hrane je bilo smetliste visoko ogradjeno sa malim i uskim vratima, na kojima sam uhvatio u zamku pokoju liju, a ona je bila redoviti gost tora. U stali smo imali jednog konja teretnog, imena se ne sjecam, te sam tu susio kozu od lija naravno razapetu na drvca, Da spomenem i ja pse na nasoj karauli Otal i Blek, ovaj prvi nis koristi moralo ga se je takoreci vuci da bi hodao, ljen je i nije bio za granicu, a Blek je bio nevjerojatan za otkrivanje ljudi to mu je bila specijalnost, dosao je iz Policije sa granicnog prelaza Bogorodica gdje je otkrio dosta migranata u raznim prijevoznim sredstvima a na granici je vitrouz, na nekoliko kilometara osjeti osobe, to nam je demonstrirao kad smo dosli na karaulu gdje smo imali novu obuku. Nisam oznacio njihov boravak ali se nalazi preko puta ( plavo)i slova "spavaone", sljivik. Ovi desno objekti koji se vide nisu bili "82/83 godine, mozda je poslije nesto gradjeno za potrebe vojnika ako se netko javi valda i bude potvrdio o kojim se objektima radi. Uz te objekte je uocljiv put koji isto nisam ocrtao a put je dolazak iz GO Gevgelija i sela Mojmilo, u karaulu na rampu i strazarsko mjesto br. 1. Karaula spremna za docek mojih granicara pa da onda ispricamo ljepu pricu o mladosti i provodu u sumama GO Gevgelije.LP

Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime14.02.14 6:00

Pozdrav Humka !!!
/
KASARNU GEVGELIJA  sam obisao...  neprimjecen preletio preko granice , okrenuo se u vazduhu par puta i osmotrio okolna brda. 
Vidim neki veliki ZELJEZNICKU trasu istocno od grada, pa jos malo istocnije i AUTO-PUT, 
(nije na zalost Bratstva-Jedinstva-ovoga puta)...(*mozda "Bankarskog Jedinsta I Bratstva")
ili ce tek biti po imenu nekog velikana iz "KUMA 2"...3...4... 

[You must be registered and logged in to see this image.]

spusta se noc i letim daleko na jug... 

Zore svice i evo me nazad...     vracam se u tvoj Rejion odgovornosti.
Tu je i KARAULA Bogorodica... na brdu posmatra te PROMJENE i ... gleda u daljinu zamisljena.
SVICE ZORA ...nad granicnim kamenjem nase zajednicke mladosti. 

[You must be registered and logged in to see this image.]


SVANULO JE ... Zakrecem krilom nalijevo... ...i Vracam se na NASU STRANU... 

[You must be registered and logged in to see this image.]

/
MALO OSMATRANJA IZNAD SAME kasarne... PODSJECANJE NA JEDNO davno vrijeme. 
CINI MI SE ... komandu u kasarni su SRUSILI...???

[You must be registered and logged in to see this image.]


A ONI CEMPRESI sa lijeve strane I PORTA su jos tamo ...ako sam sletio u pravo sokace ???

[You must be registered and logged in to see this image.]
/
Idem da posjetim i Tvoju "HUMKU".  

Lavez Granicarskih pasa je davno utihnuo ,,, 
a i glasovi posade su nepoznati... pa se nisam spustao pre-nisko. Teko onako iz visine...  
proletio vodjen koordinatama tvoje depese. Obisao sve jos jednom... vidio  i potok i grudobran... 
i stalu za konja i kucicu za pse. 
Jedino vas onakvih mladih, nasmijanih u smb-uniforme nema. 
Nema ni komandira straze, da postroji sastav, ni kuhara a ni marljivog vodica konja. Sve je drugacije 
i niko nas tamo ne pamti, niti nas se sjeca.
STETA... Pmislio sam na jednog mog druga koji bi u takvim prilikama uvijek urezivao svoje ime u zidove i koru drveca...kao da je znao da ce sve da nestane...i eto da ostavi nekakav trag... 
Pozelio sam da svratim u taj kraj i prosetam starim putm do granice, nadjem to njegovo drvo i davno potamnjeli potpis... 
/
Napravih jos jedan krug pa se digoh u visne... u bjeline OBLAKA... ... 
U NJIMA mogu nesmetano da mastam kao da je sve jos tu... a i mi onakvi mladi 
veseli i puni nade, iscekivanja i planova hodamo oko KARAULE  !
/
[You must be registered and logged in to see this image.]

POZDRAV

Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime14.02.14 11:56

pozdrav FAZAN, ja ti se zahvaljujem sto si se potrudio pa doletio i obisao moj GO Gevgelija sa zasad tri karaule, koje su kako rece prazne samo su ostala vremena, sjecanja na te dane. Kao sto si vidio komanda je srusena, a ostali svu svi ostali objekti sad neznam u koju svrhu sluze i kome, cak i svinjci su netaknuti, vjerojatno da i danas imaju neke nove stanare. Za komandu sam cuo da je bila dosta popucala, stara gradnja te da su je srusili kako nebi doslo do ljudske tragedije, sto odobravam ali mi je isto tako zao sto ju nisam poslikao a toliko vremena proveo u njoj, cempresi su vec odavno narasli i zatrte su staze vojnickih cizama i koraka, zarasla ekonomija koje su vrijedne ruke odrzavale, kopale, sijale, proizvodile dobru eko hranu za mlade ljude koji su bili na razlicitim zadatcima, svega toga je kao u magli ostalo a ostala su samo sjecanja na te dane i tu mladost. Slobodno leti ali ne prelazi granicu jel ce te moji granicari vidjeti pa ce mi odmah poslati depesu na naslov "povreda zracnog prostora, ako letis sa avionom ili helicem ja bi javio jednim posebnim direktnim telefonom odmah u Skopeje generalima za sigurnost, mislim da ih je bilo 4 za tu dojavu ispod cin nije smio biti na toj duznosti. Za posljedice neznam sto bi se dogodilo, u moje vrijeme bio je jedan takav slucaj ali prelet Americkih vojnih aviona iznad grada pa su se vratili u Grcku tamo su jos i tada imali vojne baze a dogadjaj cu opisati drugi puta, LP.

Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime14.02.14 20:10

POZDRAV!
Juce i danas...dok sam letio iznad toga krajadivio sam se PRIRODI i pejzazima, 
NAROCITO KAO SE PENJES GORE KA HUMI ... SPEKTAKULARNO !!!

To mora da te je OPCINILO... i da ti je ostalo u srcu sve do danas. 
/
Majka PRIRODA i davno izgubljena veza sa onim PRAISKONSKIM - I TA PRADAVNA LJUBAV PREMA NJOJ

Ja sam tako odrastao 
okruzen sa mnogo prirode (ne u palninama) -ali na drugi nacin lijepoooo !!!
Pored rijeke , vocnjaka, vinograda, sumica, polja, trave, vrbaka, starih Austro-Ugarskih basta 
mostova i tunela, i okruzen nekim drevnim kasarnama, magicnim bodljikavim zicamma i skladistima, 
i smb-uniformama, 

Cini mi se da je to divno prirodno okruzenje i ljudska uzajamna POVEZANOST 
koju si dozivio-u stavri (* Healthy Interdependence !!!)  
razlog za to sto osjecas tu veliku privrzenost prema tim prozivljenim iskustvima. 
/
(*a ne MYTH & LAZ of "Independence" koju sam ja uocio...da se prodaje masovno na VELIKO i na MALO).

[You must be registered and logged in to see this image.]

pozdrav 

letim - ali u drugom pravcu... SLJAKA U LAVIRINU "matrixa".


stari FAZAN: komentar modifikovan dana: 15.02.14 13:32; prepravljeno ukupno 3 puta
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3646
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime15.02.14 6:53

..komentar obrisan zbog primitivizma administracije

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju


milutins: komentar modifikovan dana: 17.02.14 20:45; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime15.02.14 10:41

tu sam MILUTINE ... POZDRAV !!!
Sa visine posmatram TEREN !
krecem u izvidjanje prema tvojim koordinatama !!!

[You must be registered and logged in to see this image.]

pozdrav


stari FAZAN: komentar modifikovan dana: 16.02.14 0:58; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime15.02.14 13:44

predji na glavni polozaj !
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime15.02.14 21:17

stari FAZAN (citat):
POZDRAV!
Juce i danas...dok sam letio iznad toga krajadivio sam se PRIRODI i pejzazima, 
NAROCITO KAO SE PENJES GORE KA HUMI ... SPEKTAKULARNO !!!

To mora da te je OPCINILO... i da ti je ostalo u srcu sve do danas. 
/
Majka PRIRODA i davno izgubljena veza sa onim PRAISKONSKIM - I TA PRADAVNA LJUBAV PREMA NJOJ

Ja sam tako odrastao 
okruzen sa mnogo prirode (ne u palninama) -ali na drugi nacin lijepoooo !!!
Pored rijeke , vocnjaka, vinograda, sumica, polja, trave, vrbaka, starih Austro-Ugarskih basta 
mostova i tunela, i okruzen nekim drevnim kasarnama, magicnim bodljikavim zicamma i skladistima, 
i smb-uniformama, 

Cini mi se da je to divno prirodno okruzenje i ljudska uzajamna POVEZANOST 
koju si dozivio-u stavri (* Healthy Interdependence !!!)  
razlog za to sto osjecas tu veliku privrzenost prema tim prozivljenim iskustvima. 
/
(*a ne MYTH & LAZ of "Independence" koju sam ja uocio...da se prodaje masovno na VELIKO i na MALO).

[You must be registered and logged in to see this image.]

pozdrav 

letim - ali u drugom pravcu... SLJAKA U LAVIRINU "matrixa".

pozdrav FAZAN, vidim da puno letis i imas posla pa te samo molim da mi kazes koja je ovo planina na fotografiji, jel podsjeca me na planinu Kozuf koja se nalazi iznad Gevgelije, mozda je manja planina od ove na fotografiji po obliku i skoro vjecito pod snijegom je, kad si letio vjerojatno si se morao jako podici da bih ju preletio, a imali smo bas na toj planini tri ( 3 ) karaule koje su se spajale u zimska vremena u jednu u podnozju jel je bilo nemoguce boraviti u tim uvjetima na vrhu. LP

Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3646
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime15.02.14 21:28

razlog brisanja vec naveden.

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju


milutins: komentar modifikovan dana: 17.02.14 20:46; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime15.02.14 21:43

hvala milutins na pomoci, za ova mjesta gore sto si naveo, cuo sam i jako su mi poznata a cut cemo od naseg FAZANA koja je ovo planina pod snijegom.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime15.02.14 22:00

[You must be registered and logged in to see this image.]

vjeciti, hladni Kozuf pod snijegom, vjetrovima i maglom

Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime16.02.14 2:40

fotografija je bila u velikoj koleciji vezanoj za naslov granicni prelaz Bogorodica...
pa sam je ja izdvojio jer mi se cini da je taj krov dole lijevo na slici - vrlo moguce vrlo blizu KARAULE Bogorodica(???)(pretpostavka) a snimatelj gleda ka Gevgeliji- i po logici bi to u pozadini bila bas Кожув планинa.


[You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.] 

pozdrav

Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime16.02.14 17:11

hvala FAZAN, Kozuf sam gledao svakodnevno iz pozicije ulaza u komandu GO Gevgelija, nadvijo se nad gradom a ista takva slika mi je ostala jos u glavici, zato nisam bio dovoljno siguran, jel mi se cini da u je fotograf ipak malo priblizio, oblik je isti kao da ga sad uzivo gledam kao nekada prije toliko godina. Moram se jos potruditi za sad kako vidim sam i ovog odsjeka da pronadjem te tri karaule na Kozufu, i jos dvije da saznam nekako imena, a to je ona u vinogradima blizu komande i susjedna od Humke, postavit cu fotografiju pa mozda netko pozna.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime16.02.14 17:53

[You must be registered and logged in to see this image.]

 to je susjedna karaula ali nazalost zaboravio sam kako se je zvala, boravio sam u njoj, a kolega iz Zagreba kad je odlazio doma sa te karaule (u to vrijeme bio sam u komandi), nosio je 100 koza od lisice puna ona velika sportska torba a kako je isla prosedura kad se netko skine zastavnik je kopao i pregledao sve, otvorio je torbu ostao bez teksta pola minute nis nije rekao te ono malo stroze rece da to nemoze nositi doma, kolega je zgrabio torbu te rekao da ni on nejede i da se nece rastati od plijena koji je mukotrpno prikupljao. Pocele su konsultacije sa visim u komandi i nekako su mu ipak odobrili da ponese sa sobom, i meni je bilo drago jel sam i ja isto to radio ali puno krace i nisam nosio doma, davao sam vodniku kom. karaule on bi to prodao te kupili bi neke stvari za karaulu, za nas. Kolega je imao kako mi je rekao butik ili ness tako zato mu je bilo potrebna koza.

Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime17.02.14 21:20

Na Kozufu su bile tri karaule Konopiste,Golubac a trecoj se nesjecam imene ili se zvala Pepeliste koje su se spajale u zimsko vrijeme u jednu i to u najuzniju, mislim da je Konopiste. ovdje zaista je trebalo imati hrabrosti, zivaca, snage i opstati toliko vremena do civilizacije, i cestitam svim drckima koji su izdrzali kao sto je suca i drugi.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime26.02.14 18:29

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na ovakav nacin su nas gledali vojnici Grcke iz karaule Skra ali samo kad su je zaposjeli tj. kad su boravili u njoj ( bilo ih je po par i to ne svaki dan ) a gledali smo i mi njih i bili su stalno na nasem popisu dnevnog rasporeda duznosi pa tako da smo mi cuvali nasu i njihovu granicu, oni su bili bez brige dok smo mi patrolirali. Ovo je pogled na Yumu.

Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime26.02.14 18:43

[You must be registered and logged in to see this image.]

Grcka karaula Skra koja je bila pod stalnim nadzorom osmatraca, bila je udaljena nekih 1 km od granicne linije. Rjetko smo ih vidjeli a kad smo ih uspjeli vidjet bilo je to dizanje zastave vojnika u gacama koji bi istrcao oko deset sati i brzo ju podigao na jarbol. Kao sto sam vec pisao njihovu granicu su najvise cuvali lovci koji su lovili uz samu granicu a to su bili njihovi prof. vojnici i koji su zivjeli u pogranicnim mjestima. Vracali smo se u karaulu culi nekakve price te uz jedan granicni kamen doslovce zalegao te ceka divljac koju s druge strane su natjeravali ostali, samo nas je pozdravio i nastavio po svojemu, bilo je jako puno susreta i razgovora ali ok su bili, pravi profesionalci.

Na vrh Go down
jeronimo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 32
ČLAN OD: : 2014-02-26

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime26.02.14 20:06

Pozdrav svim granicarima. Bio sam 90/91 poslednja prava jna generacija i to na dve karaule Gevgelija,to je ona u vinogradima, 4 meseca i Huma 5 meseci!
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime26.02.14 21:09

humka83 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Grcka karaula Skra koja je bila pod stalnim nadzorom osmatraca, bila je udaljena nekih 1 km od granicne linije. Rjetko smo ih vidjeli a kad smo ih uspjeli vidjet bilo je to dizanje zastave vojnika u gacama koji bi istrcao oko deset sati i brzo ju podigao na jarbol. Kao sto sam vec pisao njihovu granicu su najvise cuvali lovci koji su lovili uz samu granicu a to su bili njihovi prof. vojnici i koji su zivjeli u pogranicnim mjestima. Vracali smo se u karaulu culi nekakve price te uz jedan granicni kamen doslovce zalegao te ceka divljac koju s druge strane su natjeravali ostali, samo nas je pozdravio i nastavio po svojemu, bilo je jako puno susreta i razgovora ali ok su bili, pravi profesionalci.

Jasas...calimera....potvrđujem istu situaciju i kod mene....sa Grčke strane su bile pošumljene terase po brdima pa su tamo lovili a mi sve to gledali,čopor pasa naganja jednog jadnog zeca.

Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime26.02.14 21:24

jeronimo (citat):
Pozdrav svim granicarima. Bio sam 90/91 poslednja prava jna generacija i to na dve karaule Gevgelija,to je ona u vinogradima, 4 meseca i Huma 5 meseci!

o oo pozdrav i tebi jeronimo, dobro nam dosao pa napokon da se netko pojavi sa mojih karaula i bilo je i vrijeme jel dugo sam sam u GO Gevgelija a sad te nepustam dok ne opisemo sve i svaki detalj ne prikazemo onako kako je bilo u moje a i u tvoje vrijeme, da ostalim granicarima, kolegama priblizimo bar malo atmosvere sa GO Gevgelije i sa karaula.

Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime26.02.14 21:48

jeronimo, za pocetak kazi nam koji rod si bio, od kud si dosao u GO Gevgelija u prekomandu i nadam se da ces procitati moje objave pa da krenemo dalje u obilazak nasih karaula i GO.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime26.02.14 22:00

dojran, na nasem rejonu karaule Humka je bio jako dobar ulov al samo za Grcke lovce tj. njihova vojna lica a bilo je zaista puno divljih svinja koje jedino nismo bili ustanju rijesiti i obuzdati, bilo ih je na obje strane a cini mi se da su vise bjezale k nama jel su ih ovi naganjali, kod nas nitko nije lovio. Jedne prilike isao je snama iz nekakve dosade KK u patrolu, naletjeli smo na ovece krdo, KK uzeo je PM i opalo reezultat nula ( 0 ), rabjezaale su se sve a KK kaze da nevalja oruzje da baca prevec i vec je zastarjelo. Mia sami kad bi isli nismo smjeli niti pomisliti da tako sto napravimo, a za mene je ipak bilo mirnije loviti lije u zamku na karauli.
Na vrh Go down
jeronimo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 32
ČLAN OD: : 2014-02-26

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime27.02.14 17:32

Prva i poslednja generacija koja je obuku imala bas u Gevgeliji, 2 meseca i 22 dana pa posle po karaulama. Pocela je da dolazi i decembarska klasa ali su bili tu samo par dana posto je bukvalno granicnom linijom protutnjao zemljotres i tesko ostetio zgradu komande koja je verovatno zbog toga i srusena. Sva vojska sem veze i pozadine su prebaceni u Strumicu. Ja sam posle mesec dana na karauli takodje otisao u Strumicu na kurs za snajperistu ali samo na nekoliko dana,od tada sam nosio glomaznu poluautomatsku snajpersku pusku m76 7.9mm! Na karauli Gevgelija sam bio do 14 aprila 1991.pa onda prekomanda na Humu gde sam bio do kraja vojnog roka.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime27.02.14 21:17

to je vrlo interesantno za tu obuku u Gevgeliji o kojoj nam mozes malo nesto napisati. Dolaskom u Gevgeliju koja si imena zatekao od starjesina, jel se ona karaula u vinogradu zvala Gevgelija, i tko je bio KK ( komandir karaule ) na karuli Huma?. Ja sam radio u komandi osle karaule na 261, to biti trebalo biti poznato, a prvi puta cujem da je od potresa zgrada nastradala i zao mi je sto mije opstala da bi se koristila u bilo koju namjenu. Vi ste spavali u desnom krilu zgrade, gdje je bila i kuhinja, nije bilo dosta vojnika te znam da je bio jedan granicni vod a zaboravio sam broj a svaki dan sam majoru predavao stanje vojnika, i svega sto bi se dogadjalo u krugu GO Gevgelija. Ako imas kakvih fotografija zaljepi ih. LP jeronimo.
Na vrh Go down
jeronimo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 32
ČLAN OD: : 2014-02-26

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime02.03.14 15:11

Komandant bataljona je bio ppuk. Slobodan Cvetkovic,kapetani prve klase Zlatko Onceski i Zarko Dobrijevic onih sa nizim cinom se ne secam, jedino se secam da je k dir voda za intervenciju bio Mile Zekic stariji vodnik jer je vod za intervenciju posle potresa prebacen kod nas na karaulu. Nabrojacu sve karaule Selemli,Goce Delcev (bogorodica),Gevgelija,Cvetan Dimov to je prva ceta, druga ceta Huma,Mirce Acev,Golubac i Konopiste (puljevac). Kdir prve cete je bio kapetan Aleksandar Stanojevic a druge cete porucnik Tot Franja. Sto se tice kdira karaula Huma nije tada imala stalnog cak mesec dana nismo imali nikog bili smo prapusteni sami sebi sto i nije bilo tako lose,a posle toga smo za 4 meseca promenili dvojicu starijih vodnika.

Tiki 90/91 voli ovaj upis

Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime05.03.14 14:47

jeronimo (citat):
Komandant bataljona je bio ppuk. Slobodan Cvetkovic,kapetani prve klase Zlatko Onceski i Zarko Dobrijevic onih sa nizim cinom se ne secam, jedino se secam da je k dir voda za intervenciju bio Mile Zekic stariji vodnik jer je vod za intervenciju posle potresa prebacen kod nas na karaulu. Nabrojacu sve karaule Selemli,Goce Delcev (bogorodica),Gevgelija,Cvetan Dimov to je prva ceta, druga ceta Huma,Mirce Acev,Golubac i Konopiste (puljevac). Kdir prve cete je bio kapetan Aleksandar Stanojevic a druge cete porucnik Tot Franja. Sto se tice kdira karaula Huma nije tada imala stalnog cak mesec dana nismo imali nikog bili smo prapusteni sami sebi sto i nije bilo tako lose,a posle toga smo za 4 meseca promenili dvojicu starijih vodnika.

ja ti se zahvaljujem na ovim informacijama, pa da usporedimo kako je u moje vrijeme bilo. Komandant GO Gevgelija bio je major nazalost nesjecam se imena a posle mene godinu dvije otisao je u pemziju ali covjek za pohvalu i svaki dan smo se morali gledati, bila su dva kapetana mislim jedan se zvao Naumovski a drugi je bio Zarko Dobrijevic ma isto ok covjek bar za nas koji smo radili u komandi, zastavnici Rodic isto te godine ili godinu posle je trebao u pemziju, pa plavi Riste zastavnik za ekonomiju neznam prezime, a vodnika je bilo isto par a mislim da je nekako taj Zekic te godine dosao, nesjecam se samo poznam Arpada (madjar) i Krunisica (makedonac), pamtim ih sve po dobromu, zaista je to bila ekipa pa i komandiri karaula, a KK Huma je bio Filip Filipovic iz Sombora  (kauboj, volio je jasiti konje koje smo imali, lipicanere), ostalih se KKne sjecam kad nam dojde netko iz tog vremena sjetit cemo se. Drago mi je za karaule napokon da ih imamo sve po broju, bio sam zaboravio Mirce Acev koja je pored Hume i koju sam postavio ovdje (fotografija), pa i Dmov skojom smo suradjivali kad bi morali postu slati u Gevgeliju. U moje vrijeme nije bilo tako podijeljeno u cete, bilo je sve jedno i sve karaule sa GO Gevelija. Koji su to stariji vodnici bili, i pisi ako se sjecas jos pokoih detalja, sa karaule i izvan nje. LP

Na vrh Go down
jeronimo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 32
ČLAN OD: : 2014-02-26

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Fotke sa Hume   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime05.03.14 18:43

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
jeronimo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 32
ČLAN OD: : 2014-02-26

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime05.03.14 18:46

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime05.03.14 19:39

zaista ljepe uspomene iz mladih dana, predzadnja slika je na grudobranu, kod zadnje se vidi strazar na onom brdascu iznad kuce, koja imena su imali psi, kod nas je bio Blek i Otal
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime05.03.14 19:47

moram komentirati ponesto pa ako ti se da odgovori, na drugoj fotografiji vidim a bio sam zaboravio poligon za vjezbu pasa, i koji su ovo objekti ovaj manji i kuca?, ovog zida od kamena se sjecam a mislim da je na objektu gdje su bile spavaone ili kuhinja.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime09.03.14 21:06

ovi moji granicari iz GO Gevgelija su ljeni i jos spavaju, jos od nikoga nisam cuo da je predavao izvjesca sa karaula o povredi ili incudentu na rejonu sto mi je poznato samo dnevno je bilo i preko deset depesa, dali je sada mirno, ocito da jest:
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime09.03.14 21:16

humka83 (citat):
ovi moji granicari iz GO Gevgelija su ljeni i jos spavaju, jos od nikoga nisam cuo da je predavao izvjesca sa karaula o povredi ili incudentu na rejonu sto mi je poznato samo dnevno je bilo i preko deset depesa, dali je sada mirno, ocito da jest:

Humak83.
O čemu ste naj češće izvještavali vaš granični odsjek.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime09.03.14 22:10

Vojnik Graničar, izvjesca ( depese ) sa karaula su ovisila o polozaku i rejonu karaula, sa nekih je bilo dnevno i desetak a sa nekih tolko u mjesec ili dva dana. Sa planine Kozuf sa karaula Golubac i Konopiste, Puljevac je dolazilo malo informacija pa i depesa, te karaule je samo mogao imati pod nadzorom njihovi KK, jel zaista su bili nepristupacni, bilo je nemoguce za ilegalni prelazak tako da sa tih karaula nije bilo ni glasa danima. Najcesce su se slale depese o krsenju, prelasku ilegalnih osoba iz jedne u drugu drzavu i obrnuto, sverc trgovina ilegalna sa svim stvarima, povreda zracnog prostora odnosno izlaz aviona iz koridora. Depese su slali vecinom zamjenici KK Karaule tj, desetari, u moje vrijeme nesjecam se nekih vecih prekrsaja ili slucajeva osim jednog gdje je bilo fakat gusto a to je brisuci let dva americka aviona ujutro nad Gevgelijom.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime10.03.14 21:53

ne javlja mi se jeronimo, te sam stoga zabrinut, nasi prelijepi psi su boravili ispred karaule u jednom vocnjaku, a vjerovatno su ih poslije premjestili na drugu stranu karaule gje je i bilo vjezbaliste za njih, cekam potvrdu od svog granicara, to se vidi i na fotografiji.
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime11.03.14 3:04

jeronimo zavrsio u REZERVATU kao i mi ostali... 
pa je odatle KOMUNIKACIJA slaba !!!
/
A ni dimni signali nisu kao sto su nekad bili ...  
HARP radi !

ha ha ...SALA... KAKO EJ 
NALETI DO kARLOVCA I NAS INZINJERACA KAD IMAS VREMENA 
DA SE MALO OKUPAS NA slapovima KORANE ONiH VREMANA.

POZDRAV
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime11.03.14 20:35

pozdrav FAZAN, hvala na informacijama i drago mi je vidjeti da nesto napises, sad je jos zima ali u ljeto sigurno cu proci pored Korane pa u vecu baru na Jadran Smile
Na vrh Go down
jeronimo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 32
ČLAN OD: : 2014-02-26

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime12.03.14 18:10

Manji objekat je svinjac a veci koji lici na kucu je konjusnica, bio je jos i RR magacin ali njega nemam ni na jednoj fotki. Mi smo imali samo jednog psa na Humi zvao se Kim i bio je ispred karaule. Na gevgeliji smo imali dva i jos dva koja su dosla sa vodom za intervenciju zvali su se Titan,Lenko,Brek i Kati.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime14.03.14 20:45

Mi na karauli Humka nismo imali kotce za svinje, nismo drzali svinje jel i nas bilo manje za obilazak granice, te neznam jeronimo, tko je bio zaduzen za brigu o giccama, drugo: ovo je nova stala i znam tetren di je napravljena ali je u moje vrijeme nije bilo, imali smo jednu drvenu stalu iza brdasca iza karaule tako da je bio samo jedan konj teretni na njoj razapete kozze lisice koje sam u kratko vrijeme ocerupao i na grani razapeo uz stalu. Veliko broj svinja i konja se drzalo u GO Gevgelija raspredjenog onako  kako se i vidi na googl erth, a budem postavio raspored pa da se ljepo vidi. Srusena je glavna komanda a vidim kotci za svinje nisu, sad da ne buncam ali kako se sjecam bilo je negdje oko 20-tak svinja i oko 10 konja lipicanaca al zaista ljepih s kojim je jrdnim od njih dojahao KK  Filipovic. ostalo pisemo dlje....
Na vrh Go down
đomba vž
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-07-25
M(j)esto Varaždin

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime25.07.14 21:31

Bio sam na karauli Golubac majska klasa 90-91. još je bilo 7 karaula Gevgelija,Demir kapija,Huma,Goce Delčev,Mirče Alcev,Konopište,Puljevac.Pozdrav svima iz Varaždina.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime25.07.14 21:52

dobro nam dosao kolega, napokon i moji granicari se bude, pa slobodno pocnes pisati od samog pocetka ako se prisjetis stogod, ako imas koju fotku zaljepis pa bumo ju komentirali. Preporucujem ti ako imas vremena procitaj komentare na ovoj stranici, vjerujem da ce ti se probuditi sjecanja na poodmaklo vrijeme. LP
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime25.07.14 21:52

đomba vž (citat):
Bio sam na karauli Golubac majska klasa 90-91. još je bilo 7 karaula Gevgelija,Demir kapija,Huma,Goce Delčev,Mirče Alcev,Konopište,Puljevac.Pozdrav svima iz Varaždina.
Dobro došel Varaždinec cheers i zemljak

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma

Tiki 90/91 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime26.07.14 19:18

đomba vž (citat):
Bio sam na karauli Golubac majska klasa 90-91. još je bilo 7 karaula Gevgelija,Demir kapija,Huma,Goce Delčev,Mirče Alcev,Konopište,Puljevac.Pozdrav svima iz Varaždina.
Dobro nam došel...prijatelj!!!! lol!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
janez83
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-09-03

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime03.09.14 11:38

Pozdrav svima,

javljam se vam 1.200 km daleko od Gevgelije. Bio sam generacija 83 v kasarni - komandi u Gevgeliji. 
Bio sam na svim karaulama ali samo po par sati. Moje zaduženje je bilo.....pa mislim, da bi mogao svaki znat. Od tada više nikada nisam bio u Makedoniji, ali bi bilo interesantno videti promjene i kako sam pročitao na forumu kasarne više nema, no već je i tada bila stara zgrada.

lp
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime03.09.14 11:53

Pozdrav Janez i dobrodošao na forum cheers 
Slobodno se uključi u rasprave,ti si interesantan jer kako kažeš prešao si sve karaule.

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime03.09.14 11:54

Dobro nam došao janez83  cheers
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime03.09.14 14:33

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime03.09.14 22:04

janez83 (citat):
Pozdrav svima,

javljam se vam 1.200 km daleko od Gevgelije. Bio sam generacija 83 v kasarni - komandi u Gevgeliji. 
Bio sam na svim karaulama ali samo po par sati. Moje zaduženje je bilo.....pa mislim, da bi mogao svaki znat. Od tada više nikada nisam bio u Makedoniji, ali bi bilo interesantno videti promjene i kako sam pročitao na forumu kasarne više nema, no već je i tada bila stara zgrada.

lp
dobro dosao u Gevgeliju, mi bi se morali poznavati to je vrlo zanimljivo te stoga raporiraj di si bil, kaj si delal, naravno pisi ili pitaj kaj te zanima.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime04.09.14 0:25

janez83 (citat):
Pozdrav svima,

javljam se vam 1.200 km daleko od Gevgelije. Bio sam generacija 83 v kasarni - komandi u Gevgeliji. 
Bio sam na svim karaulama ali samo po par sati. Moje zaduženje je bilo.....pa mislim, da bi mogao svaki znat. Od tada više nikada nisam bio u Makedoniji, ali bi bilo interesantno videti promjene i kako sam pročitao na forumu kasarne više nema, no već je i tada bila stara zgrada.

lp


Dobrodošel Janez

Pozdrav iz bugarske granice
Na vrh Go down
janez83
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-09-03

Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime04.09.14 7:03

Još jednom pozdrav, pogotovo humka83 kao najaktivnijem članu.

No, 83.g na proljeće sam došao u prekomandu u Gevgeliju iz Skoplja. Neko kratko doba, do skidanja staroga vozača sam radio na tel. centrali, mislim, da smo i tamo primali neke depeše, onda sam do kraja vojnoga roka bio osobni vozač komandanta GO Gevgelija. Bio je to major, mislim, da je bio Borče ili nešto tako, a prezimena se ne sjećam. Imali smo bjelu zastavu 101 i Fiat kampanjolu JD 1107. Vozila su stajala ispred komande. Sječam se i jednoga vozača koji je vozio DAJCA. Od imena vojnika sjećam se nekog Bokija ili Boška, mislim, da je bio iz Beograda, a bio je teleprinterista. Puno toga se spominjem ali za imena sam slab. A ha, bio je i jedan zastavnik, kojemu smo rekli "PS". Sada sam se setio i vojnika koji je bio njegov pomoćnik i on je bio iz Beograda. Ajde, za sada toliko, pa se čujemo.
Na vrh Go down
Sponsored content





Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Graničari Gevgelija '83. - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Graničari Gevgelija '83.
Na vrh 
Stranica 2/7Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Gevgelija Karaula Golubac
» Ohrid graničari
» Ohrid VP 7059/9, pa Gevgelija VP 8628, karaula Golubac
» ZNAČKA I PETOKRAKA
» Ohrid graničari

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: