FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?

Go down 
+6
Bogart
SveJug
Pero™
Max Blitz
Stazio
Boske
10 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime05.02.13 22:35

Boske (citat):

E baš se danas sve izokrenulo. I ja poznajem par starih rokera koji se žale kako im djeca narodnjake slušaju Very Happy

What a Face Ova tvoja rečenica je iz moje najgore noćne more. Nekad se u hladnom znoju probudim kad ružno sanjam o ovakvoj varijanti! What a Face

Cockney Rejects - Oi Oi Oi !!



pirat
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime05.02.13 22:40

Max Blitz (citat):
Boske (citat):
E baš se danas sve izokrenulo. I ja poznajem par starih rokera koji se žale kako im djeca narodnjake slušaju Very Happy
What a Face Ova tvoja rečenica je iz moje najgore noćne more. Nekad se u hladnom znoju probudim kad ružno sanjam o ovakvoj varijanti! What a Face

Cockney Rejects - Oi Oi Oi !!
pirat
Nemojte da vam pustim Karleušu. lol!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime05.02.13 22:51

Plašite me s Karleušom! affraid
Nisam baš toliko neustrašiv!

SHAM 69 - Hersham boys



Cool
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 59
M(j)esto Austrija

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime05.02.13 23:30



_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime06.02.13 0:16

Boske (citat):
Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Tumblr_m1t7syFW251qhjnd9o1_500

Valja svako jutro ove frizure namještati! Nije ni to lako, veliki je to posao  Very Happy
 
Izvini što stavljam ovu sliku, ništa lično ali se uklapa u kontekst onog što želim da kažem.
 
Današnji Punkeri i Punkerice su daleko od onog što je bio punk u početku. Bio je bunt protiv establišmenta, ali taj establišment ga je i na brzinu pokopao.
 
Početci punka su u prvinskom rock'n'rollu, radničkoj klasi, otpora prema sistemu. Obučeni su bili kao obični klinci, kasnije je za koju godinu dve sve postalo šminka. Izgubilo smisao. Kad gledam ove sa frizuricama, roza kosicama, ponetovanim jaknama, pocepanim pantalonama.... šminka je daleko od pravog prvinskog rocka i punka.
 
do daljneg nekoliko komada prave muzike
 


 


 


Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime06.02.13 0:20

Slažem se Pero potpuno, imaš plus za ovaj komentar. cheers
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime06.02.13 0:28

Pero™ (citat):

Današnji Punkeri i Punkerice su daleko od onog što je bio punk u početku. Bio je bunt protiv establišmenta, ali taj establišment ga je i na brzinu pokopao.
Početci punka su u prvinskom rock'n'rollu, radničkoj klasi, otpora prema sistemu.

Pero je sve dobro rekao, kad zna o čemu govori!!!
Tako je Pero, ovdje potpuno isto mislimo, ima jedna lijepa riječ za to - jednoumlje!
Ovo uvijek mogu poslušat - Misfits!

The Misfits - Halloween (Live)



Twisted Evil

Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 59
M(j)esto Austrija

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime06.02.13 0:41

Otkrismo Ameriku! 'Ajde idemo dalje:


_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime06.02.13 0:48

Največa trauma za ovce je ako se odvoje od stada. Tako se ponašaju i mnogi ljudi. Mora da deluju čoporativno, jer neznaju sami da iskazuju neki identitet.

Gledam na onoj slici onu treču, po poruci iz slike: želela bi da bude ženstvena pa obukla neke kratke pantalonice i da joj se vide noge, pa ipak stavila neke čizme. Želela bi da ima roza frizuru da bude ženstvena, pa ipak obrijala pola glave. Za mene je to kriza identiteta, ako si punker, onda budi, do kraje, ne nešto na pola. Zbog irokeze ne postaješ punker, možda samo šminker.

Razumem da ljudi traže neko društvo što jih razume, ali dali če biti takvi i za 10 godina kad če trebati na posao? Imam nekoliko prijatelja što se vidimo još od osnovne i srednje škole. Još uvek furamo neke stare navike. Nismo baš neki što nas bi se prepoznalo na ulici, ali nikad nismo ni bili šminkeri bilo kog stila. A muzika... naravno, zna se!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime06.02.13 0:57

Pero™ (citat):
Razumem da ljudi traže neko društvo što jih razume, ali dali če biti takvi i za 10 godina kad če trebati na posao? Imam nekoliko prijatelja što se vidimo još od osnovne i srednje škole. Još uvek furamo neke stare navike. Nismo baš neki što nas bi se prepoznalo na ulici, ali nikad nismo ni bili šminkeri bilo kog stila. A muzika... naravno, zna se!

Nije loše to proći u nekoj mladosti, i ne mora se baš pri tome ići ni u neke totalne ekstreme, niti biti takav cijeli život.
Mnoge život kasnije prisili ili ukalupi, to je istina.
Ali se ne mora pošteno zarađivati kruh samo na način da se ujutro ustaješ cijeli život u 6 i dolaziš doma u 16 ili 17h. Ako misliš da je to jedini način ili jedini ispravan način, to je krivo. Sve ovisi o željama i sposobnostima. Mnogi ljudi baš žele tako živjeti, ali su ipak često ljubomorni na ove druge.
Ima raznih varijanti privatnog posla u npr. kulturi i umjetnosti, ili organizacijskim poslovima tih djelatnosti za koje je čak i poželjan drugačiji pristup, da ne kažem ležerniji, ali pri tome ne i manje ozbiljan. Exclamation
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime06.02.13 1:16

Zdravo,

problem interneta je da nešto napišemo, pa se ipak ne razumemo kako i u kom smislu je to napisano.

Nije ništa loše u tome da si klinci i klinke nađu neko društvo u kome se dobro osečaju. Dali če isto misliti posle XY godina? Neznam, večina verovatno neče. Možda sam ja isuviše individualista pa se još uvek držim nekih starih principa.

A što se posla i zarade tiče, ja imam svoju firmu. Poslednjih godina baš ne radim puno. Nekad jesam, ali sam pregoreo. Sada radim samo da se preživim. Moja žena je baš suprotno od mene. Ona je baš kao što si opisao, ode ujutru, dođe uveče. Šta joj ostane od dana? Malo!
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 59
M(j)esto Austrija

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime06.02.13 1:55

Ekipo pozdrav od mene! Ne mogu baš reći da sam razočaran, mogu samo reći da se potvrdilo staro pravilo da ljudi kad-tad pokažu pravo lice. Ni internet nije toga pošteđen Very Happy
Ja forumašim već godinama i uvijek se ponavlja stara priča; odbojnost prema gasterbajterima, politička tvrdoglavost i netrpeljivost, grupiranje po stupnju obrazovanja itd. Možda odlutam na neki novi forum ali možda i odustanem od forumašenja jer iskrenost, otvorenost i dosljednost i nisu neke vrline koje se na forumima cijene.
Hvala na druženju i ostajte mi zdravo!

_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime06.02.13 2:15

Boske, ne trebaš nigdje odlazit, samo se ne upetljavaj baš u sve priče. Pokrenuo si temu punka ne znam iz kojeg razloga, a o tome skoro ništa ne znaš, ili vrlo malo. Onda ili želiš provocirat ili želiš nešto o tome saznat, ne znam koji je treći razlog.
Ima tema na forumu koje osobno zaobilazim, jer ne poznajem dovoljno.
I stvari su u principu vrlo jednostavne.
Apriori nitko nije protiv gastarbajtera, ali se stari moj baš ponašaš kao tipični gastajbajter. Potvrđuješ sve stereotipe njihovog ponašanja. Pa, ajde nemoj!!
I SveJug je dugo u Švedskoj, ako ga smijem ovdje spomenuti, pa se ne ponaša tako. Primijetio sam i još kod nekih članova imena stranih gradova kod avatara, ali nisu toliko aktivni.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime06.02.13 9:04

Max Blitz (citat):
Boske, ne trebaš nigdje odlazit,  Question

ali se stari moj baš ponašaš kao tipični gastajbajter. Question Question
 
 
Pukasam pratiti koliko mogu i mozda sam nesto promasio pa nemam pravu sliku uvezi ovog gore. Jako mi je zao sto do ovakvih stvari dolazi. Negde sam procilao da su u nekim drugim forumima ljudi vredjali jedan drugog, za koje ja nisam mogao zamisliti ovde. Ipak je tema JNA, mislim u tom okviru.
 
"tipicni gastarbajter"? objasnjenje moze u PP.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime06.02.13 11:18



 
Jedna pesmica što se baš slaže sa ovom debatom.  lol!

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime06.02.13 13:52

Pero, Boske je otvorio ovu temu da bi se mogao sprdati s punkerima. On nema pojma što je to. Mislio je valjda da će imati neku masovnu podršku ostalih forumaša u kritiziranju punkera. Ne znam, nagađam. Gastarbajter je naš čovjek koji dugo živi i radi u inozemstvu. Sama riječ nije uvreda. To je u stvari njemačka riječ, napisana fonetski - gost radnik. Znači stranac koji je došao na rad u drugu zemlju, bogatiju i razvijeniju od njegove. Međutim, ti ljudi se nikada sasvim ne uklope u novu sredinu zbog više razloga. Često pate za starom zemljom, a često misle da je u njihovoj staroj zemlji sve ostalo onako kako su ostavili kad su otišli. Nađu se u životnom procjepu. Ne uspiju se godinama sasvim asimilirati u drugoj zemlji (ne bi ni trebali, ali to je posebno pitanje), a opet više ne pripadaju sasvim ni starom kraju. Moglo bi se reć - čardak ni na nebu ni na zemlji. Ni tu ni tamo su, kužiš. To može razviti kod ljudi razne frustracije i nezadovoljstva. Ima nešto više na:

http://sett.bloger.index.hr/post/gastarbajter/171772.aspx

http://wannabemagazine.com/sta-je-to-gastarbajter/

http://sh.wikipedia.org/wiki/Gastarbajter

I dobar blog o tome:
http://blog.udarnik.net/

Pero, sve pitaj prije nego komentiraš, ako postoji mogućnost da ne razumiješ!! Very Happy

Gastarbajteri najčešće idu na rad u inozemstvo s planom da tamo neće ostati cijeli život. Nego zaraditi nešto novaca i vratiti se kući. Zato se mnogi i ne trude sasvim naučiti ni strani jezik, ili usvojiti kulturne navike strane zemlje. Ali, htjeli, ne htjeli, dijelom ih usvoje, ali nevoljko. A ostane im i dio starih navika i ponašanja koje su stekli prijašnjim životom, to je normalno, ne može se sve to od ranije pobrisati. I ta mješavina svega i svačega često ne rezultira najbolje. Za naše ljude koji su odlazili na (privremeni ?) rad u Njemačku je postojao izraz - jugošvabe.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime07.02.13 2:11

Glazba, stav i stil grupe The Clash, utjecali su na mnoge grupe nakon 1980-ih. Epski Record A&R producent nazvao ih je 'jedinom važnom grupom'. U 2003. uvedeni su u 'Rock and Roll Hall of Fame'. U 2004. 'Rolling Stone' ih je stavio na 30. mjesto na njihovoj listi 100 najvećih umjetnika svih vremena.

The Clash - Rock The Casbah



I love you

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime08.02.13 1:38

Boske (citat):
Otpadnici od društva i narkomani ili sasvim normalni mladi buntovnici koji žele mjenjati društvo na bolje? Kakva su vaša razmišljanja i iskustva?
 
Nešto sam jednom napisao na jednom drugom forumu o muzici i pripadnostima grupa. Ali ajde sad polako na odgovore.
 
Punk je i muzika i način života nekih mladih ljudi. Naravno da nije isti punk kao od početka, ali ti mladci imaju neke ideale.
 
Pošto SH-HS nije moj prvi jezik ne razumem baš tačno šta si mislio sa odpadnici. Nema ni veze. Današnji Punkeri su klinci i klinke koji traže neki identitet, nisu nikakve propalice. Narkomani? Jao, nebi smeo to da kažeš. Naravno u današnja vremena ima puno više droge nego je bilo u našim vremenima, ali da si sve okarakterizirao sa drogerašima preterao si.
 
U neku ruku sa samom svojom pojavom su buntovnici, iako lično mislim da su puno više šminkeri. Dali misle promeniti svet pročitaj dole.

Pre nekoliko godina na internet sam napisao komentar na članak nekog ''novinara'' što se bunio na glasnu muziku iz auta. Probaču da još jednom napišem slično (ispašče puno krače).  
 
Osnova muzike je ritam. I danas se drži nekih pravila, i ritam se ponavlja preko cele ''pesme''. Bubnjevi su osnovni instrument. Ako nije bilo bubnjeva lupali so po drvu, ili ponavljali zlogove da se stvori ritam. I skoro do 20 veka su bubnjevi sačinjavali obaveznu opremu jedinica.
 
Samim time pojedinci se stavljaju u pojedine grupe i traže identitet i slične stavove kao drugi u grupi. Znači da bi punker mogao da bude i pripadnik grupe sa istim ciljevima.
Punkeri imaju dosta puta slične političke stavove. Ne samo frizure. To jih povlači u grupu. I recimo skinhedi imaju neke svoje stavove, a ima i dosta nepolitičkih grupa u slušanju muzike.
 
I samim izgledom ljudi daju na znanje kome pripadaju. Odma se zna ko sluša rockabilly, ko narodnjake, ko punk, ko skinhead muziku…
 
Zanimljivo je da se ljudi plaše ako neko u autu ''nabija'' muziku koja mu nije po volji, pa ako je to samo za 3-4 sekunde da auto prođe. Odma je panika i treba pisati po novinama. A
ako neko motorkom seče drva ceo dan, onda je uredu. Očito se ljudi boje muzike iz drugih plemena! Očigledno ima neki prastrah.  
 
Da zaključim: iako mislim da ovi novi panker nisu isti kao oni iz početka punka, pa ipak imaju oni neku svoju subkulturu i pripadnost grupi. Tako da novi punk je i životni stil i muzički pravac.
 
A za kraj jedan video iz pra punka, New York Dolls. Iako i oni imaju korene u starijoj muzici… ali tako je to.
 
A možemo da nastavimo i o novom valu i punku iz nekadašnje Juge…
 


Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime08.02.13 13:07

SveJug (citat):
Max Blitz (citat):
Boske, ne trebaš nigdje odlazit, Question

ali se stari moj baš ponašaš kao tipični gastajbajter. Question Question

Pokusavam pratiti koliko mogu i mozda sam nesto promasio pa nemam pravu sliku uvezi ovog gore. Jako mi je zao sto do ovakvih stvari dolazi. Negde sam procitao da su u nekim drugim forumima ljudi vredjali jedan drugog, za koje ja nisam mogao zamisliti ovde. Ipak je tema JNA, mislim u tom okviru.

"tipicni gastarbajter"? objasnjenje moze u PP.

Zdravo SveJug! Poslao sam ti PP, ali ne putuje do tebe?
Provjeri inbox, možda je pun. Slobodno se javi! Very Happy

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime10.02.13 1:05

Britanske punk rock legende U.K. SUBS predstavljaju svoj novi album 'XXV' 15. 2. 2013. u ljubljanskom klubu 'Gala Hala'

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Uksubswebfly
Punk rock legenda U.K. SUBS, ispisana na tisućama kožnih jakni širom svijeta, nastavlja konstantu svojih turneja. Ove godine povodom obilježavnja 35 godina postojanja benda kao i samog punk rocka, svirajući novim punk generacijama od kojih je većina bila tek u planu dok su njihovi roditelji gledali prvi nastup Charlie Harpera i njegovih U.K.SUBS na 'Top Of The Pops' 1978. godine. U.K. SUBS ovoga puta nastupaju u Ljubljani, u petak 15. 2. u klubu 'Gala Hala' koji se nalazi u alter kompleksu Metelkova* u blizini ljubljanskog željezničkog kolodvora. Na ovoj turneji U.K. SUBS predstavljaju svoj najnoviji, 25. album 'XXV', koji je izašao prije nekoliko dana, a na turneji ih prati još jedna punk legenda, bivši član punk rock grupe The Adverts, Tim Smith koji sada djeluje pod imenom TV Smith. Kao local support će nastupiti slovenski bend Kreshesh Nepitash.

P.S. Metelkova* - bivša kasarna u Ljubljani, sada autonomni kulturni centar
Metelkova mesto je autonomni kulturni centar, squatter naselje u bivšoj kasarni JNA, u centru Ljubljane. Naziv je dobila po slovenskom rimokatoličkom svećeniku, filologu iz 19. stoljeća Franu Metelku po kojemu je nazvana i obližnja ulica.
AKC Metelkova zauzima prostor od 12.500 m² i čini je sedam građevina među kojima su: galerija Alkatraz, klub Gromka, Trg brez zgodovinskega spomina, radikalna infoteka Škratova čitalnica, klub Monokel, klub Tiffany i umjetnički ateljei i radionice, a donedavno i Mala šola, koja je srušena 2. kolovoza 2006.

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Metelkova-ljubljana-by-eva-taucar
Ideja o autonomnom centru dolazi sa kraja 1980-ih kada se 200-tinjak ljubljanskih intelektualaca, umjetnika i aktivista okupilo u 'Mrežu za Metelkovu', nastojeći dobiti prostor kasarne. Nakon što je JNA 1991. napustila Sloveniju, počeli su stalni pregovori sa gradskim vlastima, s kojima je postignuta načelna suglasnost za dobijanje prostora. Neočekivano, u noći 9. na 10. rujna 1993. godine je počelo rušenje nekih od zgrada na Metelkovoj, na što je stotinjak ljudi preskočilo ogradu i zauzelo kasarnu, među kojima i određeni broj istaknutih ljubljanskih intelektualaca. Takođe je postojala jaka podrška slovenskog civilnog društva, umjetnika i poznatih osoba, uključujući i Majku Terezu, koja je poslala pismo podrške. Nakon tri mjeseca gradske vlasti su isključili struju i vodu. Danas u Metelkovoj postoje brojne vježbaonice za bendove, glazbeni studio, likovne radionice, izložbeni prostori, koncertni prostori, žensko savjetovalište, a često se u prostorima održavaju kulturne manifestacije.
sunny
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime02.03.13 4:39

Sex Pistols
 
Sex Pistols je bio jedan od najpoznatijih i najkontroverznijih punk sastava u drugoj polovici 70-ih godina. Početkom sedamdesetih rock glazba počela je biti dosadna, a britanski rock izvođači bogate svjetske zvijezde (npr. Elton John, Led Zeppelin, Pink Floyd...) s kojima se mladi nisu mogli identificirati.
Godine 1975. Malcom McLaren (tada vlasnik prodavaonice odjeće na King's Roadu u Londonu) okuplja Johna Lydona, kojemu odmah mijenja ime u 'Johnny Rotten' kao pjevača, Glena Matlocka (bas gitara), Stevea Jonesa (gitara) i Paula Cooka (bubnjevi). McLaren je cijenio ekstremne izvođače poput Iggyja Popa, MC5, The Stooges i New York Dolls (kojima je kratko bio i menadžer).
Prvi nastup tog sastava bio je 6. studenog 1975.g. Nastupali su na mjestima gdje su mogli sablazniti, a ostavljali su tako loš dojam da su naprosto izazivali zanimanje. Trik je bio vrlo uspješan i ubrzo se pročulo da je to najodvratnija grupa svih vremena. McLaren je čak s najuglednijom britanskom diskografskom kućom EMI potpisao ugovor za 50.000 funti. Prekretnica za Pistolse bio je šokantan nastup 1. prosinca 1976.g. u emisiji koja je promovirala zajedničku turneju punk rock glazbenika. Voditelj emisije bio je zasut bujicom pogrda, a to je opet povećalo zanimanje novinara. Very Happy
Njihov debitantski singl 'Anarchy in the UK' pojavio se u studenom 1976. g., dospio na Top 50, ali ga je kompanija EMI bila pritisnuta povući i raskinuti ugovor s Pistolsima.
 
Sex Pistols - Anarchy In The UK (Broadcast Debut)
 

 
 
Potpisivanje ugovora s kućom A&M bio je također pretvoren u medijsku atrakciju i samopromociju. Potpisali su ga ispred Buckinghamske palače, a povodom izlaska njihovog drugog singla 'God Save the Queen' (ironičan osvrt na srebrni jubilej Kraljice Elizabete II.).
 
Sex Pistols - God Save The Queen
 

 
 
Tada se prvi puta pojavio i John Ritchie, kojega je Rotten odmah preimenovao u Sid Vicious. Zbog sukoba s Rottenom i McLarenom, Glen Matlock napušta bend, a Vicious iako tek početnik na bas gitari, bio je savršena figura za oblikovanje. McLaren ga je poticao na drogiranje, povraćanje na javnim mjestima, napadima na ljude. Kuća A&M također otkazuje grupi, a 'God Save The Queen' objavljuje kuća Virgin s kojom su u svibnju 1977.g. potpisali ugovor. U veljači 1979. g. Sid Vicious umire od predoziranja heroinom dok je čekao suđenje za ubojstvo svoje djevojke Nancy Spungen u New Yorku.
Godine 2005.g. razmišljaju o ponovnom okupljanju, a John Lydon izdaje kompilacijski album s pjesmama Sex Pistolsa, Public Image Limited, Leftfield i ostalih izvođača. U New Yorku se 13. ožujka 2006.g. trebala održati svečana ceremonija uključivanja Sex Pistolsa u 'Rock and Roll Hall of Fame'. Svoj dolazak su odbili u svom tradicionalnom stilu, nazvavši 'Hall of Fame' smećem i ostalim pogrdnim nazivima.
study  Very Happy


Max Blitz: komentar modifikovan dana: 18.09.13 5:18; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime02.03.13 22:59




Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime07.03.13 2:31

Max Blitz (citat):
Godine 2005.g. razmišljaju o ponovnom okupljanju, a John Lydon izdaje kompilacijski album s pjesmama Sex Pistolsa, Public Image Limited, Leftfield i ostalih izvođača.

Public Image Limited na mini ex-YU turneji!

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Pilmast

Zagreb, Club Tvornica kulture, Croatia, June 12th 2013


Belgrade, Club SKC, Serbia, June 13th 2013


Skopje, Skopsko Kale, Macedonia, June 14th 2013

Britanski post-punk bend Public Image Limited predvođen bivšim frontmenom Sex Pistolsa, Johnom Lydonom (tada Johnny Rotten), nastupit će sredinom lipnja u Zagrebu, Beogradu i Skopju. Promovirat će prošlogodišnji album "This is PiL".
Public Image Ltd osnovani su 1978., u vrijeme kad su se Sex Pistols bližili svom kraju. Uz Lydona originalnu postavu činili su basist Jah Wobble i gitarist Keith Levene. Postava se tijekom godina mijenjala pa je Lydon do danas ostao jedini stalni član. Prvi album 'Public Image: First Issue' objavljen je iste godine, da bi ga 1979. naslijedio 'Metal Box'. Nakon još šest albuma, grupa se razišla 1992., a okupila ponovo 17 godina kasnije.


Public Image Limited - One Drop




Public Image Limited - This Is Not A Love Song

bounce

Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik
Bogart


BROJ POSTOVA: : 435
ČLAN OD: : 2012-06-07

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime08.03.13 1:27




Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik
Bogart


BROJ POSTOVA: : 435
ČLAN OD: : 2012-06-07

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime08.03.13 1:35




Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik
Bogart


BROJ POSTOVA: : 435
ČLAN OD: : 2012-06-07

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime08.03.13 1:41

Przenje...  cheers
 


Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik
Bogart


BROJ POSTOVA: : 435
ČLAN OD: : 2012-06-07

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime08.03.13 1:45

Aaaaaaa... rokaj... svaka im valja... Laughing
 


Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime09.03.13 1:23

Bogart (citat):
THE CRAMPS
Dobro si se sjetio Bogarte, The Cramps svakako spadaju u ovu glazbenu temu, ali su ipak ponešto specifični, pa ću reći nekoliko riječi:
The Cramps su jedni od najznačajnijih predstavnika psychobilly-ja.
Psychobilly je spoj stilova rock glazbe koji miješa elemente punk rocka i rockabilly-ja. Može se reći i da je to jedan od nekoliko podvrsta rockabilly glazbe koje također uključuju trashabilly, punkabilly, surfabilly i gothabilly. Very Happy
Psychobilly često karakteriziraju lirske reference na znanstvenu fantastiku, horor filmove, sablasnu seksualnost i neke druge teme koje bi se općenito mogle smatrati tabuom, iako su često prikazane na duhovitom jeziku ulične mode. Psychobilly bandovi uglavnom koriste uspravni kontrabas umjesto električne bas gitare. Psychobilly je stekao underground popularnost u Europi u ranim 1980-im, a u SAD-u je ostao slabije poznat sve do kraja 1990-ih.

The Meteors, formirani u južnom Londonu 1980., smatraju prvim pravim psychobilly bendom.

The Meteors - Go Buddy Go




Još jedan odličan psychobilly band:

The Wolfgangs - Cannibal Family



pirat
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik
Bogart


BROJ POSTOVA: : 435
ČLAN OD: : 2012-06-07

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime11.03.13 4:07

U okviru panka bilo je razlicitih pravaca, nazovimo ih podzanrovima. Evo malo baskijske pank muzike:  
 


 


 


 


 
I jedna takoreci varijacija, pank pesmica galicijskog pop-rok benda Aerolineas Federales:
 


Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik
Bogart


BROJ POSTOVA: : 435
ČLAN OD: : 2012-06-07

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime11.03.13 4:38

Grupa koja je obelezila moje adolescentsko doba... I dalje ih gotivim. Very Happy
 


 


 


 


 

 
cheers  Basketball  drunken  bounce  geek  jocolor  flower

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime19.03.13 6:17


Rancid- Time Bomb



bounce

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime23.03.13 2:19

Stiže punk verzija Williama Shakespearea!
 
Billie Joe Armstrong, predvodnik američke punk rock skupine Green Day, piše glazbu za novu kazališnu adaptaciju slavne drame Williama Shakespearea "Mnogo vike ni za što".
Predstavu priprema kazališna trupa na znamenitom sveučilištu Yale, a u pitanju je moderna inačica slavnog djela.
Armstrongu ovaj projekt predstavlja povratak 'daskama koje život znače' pošto je prije tri godine u mjuzikl pretvorio i album Green Daya 'American Idiot'.
Nova verzija nosit će naziv 'These Paper Bullets' i  u središte radnje stavit će mladi bend iz Liverpoola.
 
 
Green Day's Broadway American Idiot Musical
 


 
Green Day - American Idiot
 

 
Cool


Max Blitz: komentar modifikovan dana: 18.09.13 5:16; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik
Bogart


BROJ POSTOVA: : 435
ČLAN OD: : 2012-06-07

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime01.04.13 7:01

Sjajna obrada...
 


Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime03.04.13 10:24

Niko ne pominje ''garažni'' punk iz šestdesetih  pale
 
 


Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime14.04.13 6:07


Leningrad Cowboys - All We Need Is Love



Very Happy
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime25.04.13 16:12

The Clash - Spanish bombs Live



cheers
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime13.05.13 6:37

The Ramones - Pet Sematary



Very Happy
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime17.05.13 1:34

ANL - komad od Ralph-a McTell-a
 


Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime17.05.13 1:39

Ali ovi su baš znali da prave različite vide-e ni jedan nije sličan drugom (not)
 


Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime17.05.13 2:15

E, lijepo da si se sjetio Anti-Nowhere League. To je engleski hardcore punk bend, nastao 1980.
Manje je poznat podatak da su 24.4.1983. snimili album u živo - 'Live in Yugoslavia' na koncertu u zagrebačkom klubu 'Moša Pijade'. To je današnji OTV dom, odnosno klub 'Boogaloo'. Na originalnom vinilnom izdanju, materijal je dosta grub i neobrađen, ima dosta usputnih psovki, kao i neukusnih referenci na predsjednika Tita. CD izdanje istog albuma je bilo cenzurirano.

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Antinolivef


1997. su snimili album - 'Return to Yugoslavia'...

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 36b035


Anti-Nowhere League - For you (Return to Yugoslavia)

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime23.05.13 16:57

Sham69 - Borstal Breakout



Cool
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime18.09.13 5:27

Toy Dolls - James Bond lives down our street
 

 
Very Happy
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime20.09.13 23:20

Sham 69 - If The Kids Are United



Jedan od boljih komentara:

True punk does'nt give a shit about what true punk is.

Pravog pankera baš briga šta je pravi punk.

Pogledajte sliku, kde su frizurice obojene kosice, irokeze, šminkerska kao opasna odela...lol! 
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime20.09.13 23:31


Angelic Upstarts - Solidarity

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime22.09.13 0:55

Vidi vidi... Max je imao svoju grupu a nije nam ništa rekao.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime22.09.13 1:03

Pero™ (citat):
Angelic Upstarts
 
cheers 
 
Angelic Upstarts - Last Night Another Soldier
 


Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime30.09.13 0:55

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 3xtv
 
 
JOE STRUMMER dobio 'trg' u Zagrebu
 
Na lokaciji Ulica Pavla Hatza 14-16 u Zagrebu, otvoren je novi Subkulturni centar u sklopu kojeg i novi glazbeni klub pod imenom Klub., namijenjen različitim glazbenim žanrovima i izvođačima, od rock'n'rolla, punka i indie bendova do elektronike, DJ-a i live actova. Uz dva odvojena floora, radnim vremenom do 4 ujutro, Klub. bi mogao postati novim glazbenim epicentrom Zagreba.
U dvorištu je otkriven kip Joea Strummera, pokojnog lidera grupe The Clash u prirodnoj veličini, djelo akademskog kipara Marina Marinića, a plan projekta je postavljanje još umjetničkih izložaka tematski vezanih uz povijest rocka. Dvorišni kompleks je neslužbeno preimenovan u Trg Joe Strummera. U bližoj budućnosti tamo se planira otvorenje nakladničke kuće i TV studija, studentskog hostela i drugih sadržaja kojima će se širiti urbana kultura kroz glazbu, kazalište, književnost, film i likovnu umjetnost.
 
Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 O2h5


Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 9xh9


Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 U221

Joe Strummer (The Clash)
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime30.09.13 1:31

U čast pokojnog, rokera...


http://en.wikipedia.org/wiki/Joe_Strummer
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime11.10.13 11:21

THE RUTS - BABYLONS BURNING

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime27.10.13 0:06

The Stranglers - No More Heroes

Na vrh Go down
Sponsored content





Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?   Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil? - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?
Na vrh 
Stranica 1/3Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» The Voice među narodnjacima. Samo je jedan kralj!
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič
» Aerodrom Slatina Priština
» Bileća ŠRO

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: DOM JNA :: O GLASBENI UMETNOSTI IN KULTURI-
Idi na: