FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti

Go down 
+111
Alan P
Denis Nova Gorica
6550/33 avgust 84
goran9030
VBČ
Davor P
Biberče
barbican
Sven
akulis
Zoran I
Silvija
Srdjan Staletovic
UčaVaske
pera84
PORUCNIK
cvikiuzice
Živoslav Miloradović
Milan Obradović
3OPAH
TomažM
MAKI DAMA
semsudin
Sloba1
Ivan Jug
Munja68
Vojnik malac
Igor-Ri
nenad bugarski
zeljko007
radioteleprinterista
Sercer sep '86
loshmius
jozl52
zoranb
Zoran Pavlović
dusanm
Srdjan Radovanov
1806016
Boban68
Cehim
Kolodvorska
patković
teleprinterist
selimi seljami
Зоран НИШ
betabori
Keča Zoran
Branko Bgd
IvanV
blizanac krško
VZ12
ZAGORAC
Krusevac
10.08.2014
pusycat
Zoran Kojic
PetarS
GoranI
Pero™
Max Blitz
saban
Cimba
Arcus
East&West
miro1
Stazio
Zlatnik
mahi
jumba
dpuric
BEOGRAD
PAJA
žare
Muzikant
ture
Xanadu
Kemo Specijalac
vladimir
Tomaž Može
janeztrdi
zastavnik
Pajche
Boske
Gringo
Zdrale53
karel
missar
Trubac
FOSIL
mb
ramšak
vojniks
MK-veza
Miroslav Mrkic Cile
frenkiboy
atanasov
bežigrad
alexandar
purger
Sosa
dkivi
jelen pivo
coper
ludi slovenac
vojnik s
boraf
mad-max
ppsupercop
mgalic2
šercer
115 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
TomažM
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2018-02-14

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime14.02.18 17:55

nenad bugarski (citat):
Pozdrav svima,Munja68 je pomenuo Marija Vrankica,te ovom prilikom cu reci nekoliko reci o njemu.Zajedno smo svirali u orkestru,Marijo je pevao i svirao gitaru,pamtim ga kao velikog smekera i lafa.Iako stariji od mene 8 godina uvek je bio ortacki i fer raspolozen prema svima pa tako i prema meni.Sada je uspesan novinar u Mostaru.
...sečam se ga i ja, uvjek je bio moderator na priredbama i totalni frajer...
Na vrh Go down
TomažM
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2018-02-14

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime14.02.18 17:59

Pozdrav....
Generacija Mart 87/88, 6550/43, TT četa,kapetan Jovanovič, bio sam bataljonski čato kod majoras Dobrodolca i bubnjar u vojnom orkestru....
Ima li još neko tu od moje generacije???
Na vrh Go down
TomažM
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2018-02-14

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime14.02.18 18:15

selimi seljami (citat):
GENERACIA 87-88
[You must be registered and logged in to see this image.] link za sliku
Miroslav Pavlovic
Seljimi Seljami
Efendic Fajko
Kotori Naser
Kapiti
Vlado Babic Porocnik
Dragan Jovanovic Kapetan
Erceg Radivoje
Mujic Nedzat
Kurtuvic Suat
Pozdrav stari druže. mene nema na slici, verovatno sam bio kod kuče...nekdje u septembru 88...
Na vrh Go down
3OPAH
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2018-02-14

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime14.02.18 20:50

Puno pozdrava svima, januar 78 Novo Mesto ,a od avgusta Ljubljana u komandi 9 armije. Realno ne bih mogao da se zalim na mnogo toga, ali sam zeleo sve to sto pre da zaboravim. Sada mnogo jace zelim da se setim svega, al' ne ide.
Ne secam se ni kako se zvala kasarna u Ljubljani u okviru komande, ni kako mi se zvao staresina, mada mu se lika poprilicno secam.. Bio sam u nekom vodu iz koga smo rasporedjivani kao kuriri u komandi Armije.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime14.02.18 21:47

[quote="3OPAH"]Puno pozdrava svima, januar 78 Novo Mesto ,a od avgusta Ljubljana u komandi 9 armije. Realno ne bih mogao da se zalim na mnogo toga, ali sam zeleo sve to sto pre da zaboravim. Sada mnogo jace zelim da se setim svega, al' ne ide.
Ne secam se ni kako se zvala kasarna u Ljubljani u okviru komande, ni kako mi se zvao staresina, mada mu se lika poprilicno secam.. Bio sam u nekom vodu iz koga smo rasporedjivani kao kuriri u komandi Armije.[/quote
Pozdrav Zoran i dobrodošao na forum.Kasarna u kojoj si služio u Ljubljani se ja zvala ,,4 juli,, i bila je u Metelkovoj blizu željezničke postaje.Tu je bila komanda 9 armije kao i vojni zatvor.Postoji tema o kasarni 4 juli pa možeš tamo pregledati i naravno pisati iz tvog perioda služenja vojnog roka.Naravno opušteno salutiranje salutiranje
Na vrh Go down
3OPAH
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2018-02-14

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime14.02.18 22:11

Zahvaljujem od srca.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime14.02.18 22:13

3OPAH (citat):
Puno pozdrava svima, januar 78 Novo Mesto ,a od avgusta Ljubljana u komandi 9 armije. Realno ne bih mogao da se zalim na mnogo toga, ali sam zeleo sve to sto pre da zaboravim. Sada mnogo jace zelim da se setim svega, al' ne ide.
Ne secam se ni kako se zvala kasarna u Ljubljani u okviru komande, ni kako mi se zvao staresina, mada mu se lika poprilicno secam.. Bio sam u nekom vodu iz koga smo rasporedjivani kao kuriri u komandi Armije.

Pozdrav Zoran i dobrodošao na forum.Kasarna u kojoj si služio u Ljubljani se zvala,,4 juli,,i bila je u Metelkovoj blizu željezničke postaje.Tu je bila komanda 9 armije kao i vojni zatvor.Postoji tema o kasarni 4 juli pa možeš tamo pregledati i naravno pisati iz vremena tvog služenja vojnog roka.Naravno opušteno salutiranje
Molim admine da 1 suvišni post obrišu
Na vrh Go down
nenad bugarski
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-01-16
DOB : 56
M(j)esto obrenovac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime25.03.18 22:24

TomažM (citat):
nenad bugarski (citat):
Pozdrav svim clanovima foruma.Ja sam generacija septembar 86,u Sercer sam dosao iz Sl.Pozege pocetkom novembra u k.s.6550/1.Bio sam vozac i clan orkestra(bas g.).Nadredjeni staresina mi je bio st.vodnik I. kl. Gacic o kome mogu reci sve najbolje.Uglavnom se secam skoro svih pomenutih oficira mada mnogo bolje oficira iz k.s.Pomenuo bih neke od njih.Maj. Nikolic bezbednjak,maj.Torbic saobracajac ,maj. za kulturu je bio Slovenac(nesecam se prezimena),pot.puk.Katanic intendant,pot.puk.Marinkovic zam.komandanta, puk.Kukavica komadant.Neko je pomenuo zene vojnike koje sam i ja zatekao u kasarni ali vrlo kratko jer su sredinom decembra 86.odsluzile svoj rok kao 13.poslednja generacija zena.Nadam se da ce se neko od mojih genica javiti a do tada pozdrav.
Nenade, evo tu i mene. god 87/88, svirali smo zajedno u orkestru....bio sam bubnjar. Tu je bio i Mario, Hotič, Ždinjak, Nedo Škorič....
...imam in nekoliko slika...objavit ču...
....
Pozdrav Tomaz,nemozes ni da zamislis koliko mi je drago sto mogu da te kontaktiram posle 30g.Pominjao sam te mnogo puta muzicarima kao primer dobrog bubnjara.Ti i Nedo ste dosli u isto vreme u bend i od tog trenutka smo poceli da sviramo i zvucimo kao pravi bend.Nisam siguran cini mi se da ste ti Miska Samo iz Kopra i Mitja Velikonja iz Laskog bili ortaci.Ja sam i dalje u muzici,sviram u bendu Dzepovi iz Bg-a,i zivim relativno dobro i mirno koliko je to moguce u Srbiji.Ozenjen sam i nemam dece mada ko zna...Imao sam sliku sa neke svirke vojnog orkestra gde se i ti vidis ali poplava 2014 mi je unistila sve slike tako da uspomene na slikama vise nemam ali secanja su jos tu.Eto toliko do sledeceg puta.
Na vrh Go down
blizanac krško
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-12-14

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime27.03.18 23:44

Zdravo svima! 

Odlučio sam i ja, da se javim, pošto sam pročitao mnogo vaših sečanja i komentara. U kasarnu Ljube Šercera, došao sam zajedno sa bratom blizancem, tog vručeg 15. septembra 1987, u 6550/43,TT četa, telefonski vod. Došli smo u drugi bataljon, to je zgrada bliže stadionu. Komandant Bataljona bio je Kap. 1.klase Janičije Dobrodolac, koji je za vreme mog služenja bio unapređen u majora. A komandir čete bio je kapetan Jovanović Dragan. Vlado Babić, potporučnik bio je naš komandir 2. voda TTčete. Desetari su u našem vodu bili Popović Veroslav iz BG, Jovićević Negovan iz Ćaćka i Darko Sombol, ne sećam se odakle je bio. Sećam se svih drugova iz voda, medžu njima i Tomaža Može iz Sežane, koji je takodže prijavljen na ovom forumu. Moji su drugovi, septembraci iz voda bili: Metod Tomac, Bujar Surdulli, Nenad Adžić, Danijel Prijatelj, Lupić Vedad, Milan Tatić, Ljuben Bimbiloski, Miodrag Radenković, Marijan Kešinović, Vaso Radišić, Robert Rozman, Uroš Ložak, Nexmedin Kapiti, Rasim Sutaj, Adem Gashi, Zejnulla Morina, Milan Ljaljić, Hyseni Shycheri, Fajko Efendić,Selami Selimi,Marin Pleško, moj brat Marko. Ako sam nekog zaboravio, neka mi oprosti. Oficiri našeg voda bili su: stariji vodnik Suad Kurtović, vodnici I. kl. Dejan Đurović i Zoran Bjeljac. Posle obuke, nas dvoje blizanaca otišli smo u kas. 4. jul, na Metelkovu, na telefonsku centralu, kod legendarnog zastavnika Franje Šimonića. Tada je stanovao na Bratovševoj pl. i imao je kčer Karolinu. Da, loženje peći i priprema drva za loženje, to je bila posebna priča u Šercerovoj. Na Metelkovi, u kas.4.jul, bilo je centralno grijanje i sve je bilo drukčije. Pozdrav svima. Javite se. Janez.
_______

Javljam se ponovo, jer se javio i Tomaž M iz Sežane, koji je tada bio ćato bataljonski ,za vreme sept.87 do jan 88, dok smo nas dvojica braća Janez i Marko bili na obuci vezista-telef., a onda smo otišli na telef. centralu u kas. 4. jul, na Metelkovu ul., što sam več opisao u gornjem tekstu u dec 2014 g. Želim pozdraviti Tomaža Može iz Sežane. Pozdrav svim drugim genićima,s kojim smo zajedno služili u 6550/43 ,3. bataljon, komandanta maj. Janičije Dobrodolca. Jedinica, koja je na fotki, kao najbolja jedinica je baš naša ćeta, ali nas dvojica s Markom nismo više bili tamo, jer smo u februaru 1988 otišli u 4.jul, u prekomandu kod zastavnika Franje Šimoniča.
Tomaž! Ne spominjam se, da si igral v orkestru, se pa spomnim, da smo imeli v Šercerjevi kasarni tudi pevski zbor, kamor nas je z avdicijo novačil en drugi Škorić, Nedeljko Škorić. Lp vsem, Janez
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime28.03.18 21:02

Vidim da je 87 ili 88 godine doslo do smanjenja 308 puka veze i do njegove transformacije.Ćitajuci post blizanca Krska secanje me vraca na 84 kad sam ja bio u Serceru.Oficirski kadar koji je pomenut mi je skoro nepoznat osim vodnika Đurovic Dejana za koga mislim da je bio iz Kraljeva ,Neka me neko ispravi ako gresim.Grejanje u Serceru je bila posebna stvar.Lozenje malih Preporodovih peci je bio sizifov posao po jakoj hladnoci.Zime 84-85 koliko je bilo hladno zamrzavala je voda u casi koja bi preko noci ostala na kaseti a svi smo spavali obuceni.

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Milan Obradović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2018-04-30
DOB : 55
M(j)esto Vrbas

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime02.05.18 19:59

Boban68 (citat):
Svim vojnicima  JNA veliki pozdrav iz Smedereva!
Zovem se Stojanović Boban, služio sam vojsku mart 1988/89. U kasarni Ljubo Šercer, radiorelejac.
Moji drugari su bili Joldzić Radovan, Garić Đorđe, Prekić Srđan, Pastulović Ante, Dumica Ferat, Kadrić Nedzad, Stajnko Ferdinand, Ivica iz Valpova...Starešine su nam bile Turšijan Jovica, Gušić Zahid, Pejović Peja, Robert Lajtman, Abaz Mirko....
                        Relejci javite se!!!
Svima veliki poydrav!

Milan Obradović, služio sam vojsku u kasarni "Šentvid" a kasnije smo prebačeni u "Šercer",inače bio sam vozač među relejcima,1987/88(septembar),od nabrojanih vojnika se sećam Pastulović Ante, mada su mi još neka prezimena poznata ...ali vreme čini svoje... ,inače u dok smo bili u Šentvidu Robert Lajtman zastavnik ako se dobro sećam,i kapetan Petrović su nam bili oficiri, pa smo maja ili juna 1988 prebačeni u Šercer.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime03.05.18 2:40

Milan Obradović, dobro došao na forum!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Vojnik malac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2017-05-08
DOB : 58
M(j)esto Smederevo

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime05.06.18 20:47

generacije 85/86 , 6550/32. Sem mene i Igora iz Rijeke niko se vise ne javlja a bili smo dobra i slozna ceta. I oficiri su bili dobri , mlo je Ceki  glumio strogocu, ali ostali super , Refik Miyic voleo da popije koju ali ljudina... Voleo bi da se javi jos neko da se cujemo gde smo i sta radimo. Pozdrav svima.
Na vrh Go down
PetarS
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-05-12
DOB : 61
M(j)esto Iz Podgorice, sada u Beogradu

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime08.06.18 3:03

Vojnik Malac, u Kim su vidi bio?
1. vod - poor Stamatovic
2. vod- Cerovak
3. vod - Mizic
Komondir cete Kap. Janevski Milanco

Stamatovic Petar
Na vrh Go down
Živoslav Miloradović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2018-06-06

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime17.06.18 19:27

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
Živoslav Miloradović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2018-06-06

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime17.06.18 19:28

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime21.10.18 22:25

Sa uživanjem sam procitao oba teksta g-dina Miloradovića pogotovu tekst u kome je opisao kasarnu.Istog momenta sam se prisetio onih  oker zidova i teške zelene kapije na ulazu u kasarnu iz Titove ulice.Setih se i dugih hodnika i ogromnih spavaona za 40 vojnika  sa onim velikim prozorima koji su gledali na kuhinju i pistu za postrojavanje.Od svega toga sada nije ostalo ništa osim sećanja.

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Vojnik malac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2017-05-08
DOB : 58
M(j)esto Smederevo

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime06.12.18 19:15

Bio sam u drugom vodu, mislim da je sa nama bio i vod. Milenkovic. Vi ste tada bili potporucnik. Ja sam bio vozac, dosao iz Pozege sa Tafra Davorom. A ti si ostao do kraja, sa gnjavatorom Jozom Kukavicom.
Vodnik je bio i  Robert Sirnik. Kapetan za saobracaj je bio Gojko radosevic, mislim.
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime02.01.19 22:59

Svim vezistima, vojnicima i starješinama sretna i uspješna Nova godina.
Želim svima dobro zdravlje i dug život, kako bi mogli biti oslonsc svojim obiteljima
i kako bi se mogli i dalje družiti i ovdje.
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime04.01.19 17:53

Bežigrad,
tebi lično i tvojoj porodici želim  puno zdravlja i sreće u 2019 god.

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime04.01.19 22:20

Hvala 6550/33 avgust 84,


Eto nakon dužeg vremena sam se javio ovdje, (mada često zavirim na ovaj forum), prilika je pa da poželim svima dobro u Novoj godini...

Malo sam pogledao po postovima u 2018. pa mi se sidjelo kako je blizanac krško opisao svoj dolazak i boravak u Šerceru i to točno tamo gdje sam i ja bio (nekoliko godina ranije...) u 6550/43 ili 2. bataljon, TT četa.Žao mi je što nikako da saznam gdje je moj komandir čete kap. I kl. Stoje Ilijevski. Bio je vrlo dobar i moralan čovjek i komandir. Za mnoge oficire i ml. oficire nisam uspio saznati gdje su završili u onim turbulentnim vremenima 91. i dalje, mada su do tada mnogi već otišli u penziju..,
jedino za legendarnog Jozu sam čuo da je sve te godine bio u Šerceru a još 76./77. je bi načelnik štaba puka. Blizanac spominje Dobrodolca kao k-ta bataljona a kad sam ja bio tamo 76./77. malo se sjećam Dobrodolca kao pporučnika ili možda poručnika, nisam siguran. 
Kako si i sam 6550/33 avgust 84 rekao u svom postu gore, sasvim se promijenio sastav starješina tih godina a koliko sam uspio razumjeti iz nekih postova i ustroj i struktura puka se značajno promjenio. Mislim da je negdje 87. došlo do preustroja i smanjenja puka. Čini mi se da bi to dobro mogao znati šercer, da je u neko to vrijeme bio tamo, tako reče jednom...
A što se tiče loženja peći u onim velikim spavaonama..., ha, ha, i sam sam jednom skoro nagrabusio kad sam htio na brzinu ugasiti vodom užarenu peć. Poslije 22 sata peć kao nije više smjela da gori dok vojska spava. Ja bio dežurni i neko mi dojavio da dolazi dež. of. u obilazak iza povečerja.
Ja na brzinu zgrabio neku posudu, natočio malo vode, otvorim vratašca i pljusnem je u peć,
ej, peć samo što nije eksplodirala, suknuo pepeo i dim....
Dež. of. malo kasnije došao, samo prošetao dugačkim hodnikom, jel sve u redu ? je ! brojno stanje? svi prisutni ! i on ode. Dobro je sve završilo... Eto malo da se prisjetim davnih dana i ljudi....

Sve skupa, sad vidim da je to dobra životna škola za daljnji život, koju današnji mladići nemaju jer nema vojnog roka.

Još jednom, svim "Šercerovcima" sretna  Nova godina..
Na vrh Go down
šercer
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2009-10-27

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime05.01.19 21:46

Svima "Šercerovcima" Sretna nova godina. Većina nas je sada u trećoj životnoj dobi, ali rado se prisjetimo tih lijepih dana, kada se tražilo znanje i rad a preziralo sve što razdvaja ljude. I danas se prisjećam svih svojih radnih kolega, svojih potčinjenih straješina, dosta vojnika, a najveće mi je zadovoljstvo što niti jedan vojnik nije otišao sa odsluženja vojnog roka ni ogreban, a kamo li nešto teže. Briga za čovjeka je bio prioritet, sa svojim starješinama sam znao na terenu ne spavati po tri noći, obilazeći vojnike na uređajima veze, kada je vani bila  temperatura i do -20 C na Kureščaku kod Ljubljane, vodeći računa na neko ne zaspi i smrzne se.
Bilo je vremena i za šalu, sport, druženje... Danas je neko novo vrijeme, dosta mladih ljudi nema predstavu o drugom i drugačijem, ne čujemo jedni druge, naša priča je istina, drugi su krivi... i tako u krug se vrtimo. Volio bih da za svoga života vidim da ovo ludilo prođe, nadam se, ali nisam optimista.
Još jednom Sretno i puno zdravlja.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime05.01.19 23:25

šercer (citat):
Svima "Šercerovcima" Sretna nova godina. Većina nas je sada u trećoj životnoj dobi, ali rado se prisjetimo tih lijepih dana, kada se tražilo znanje i rad a preziralo sve što razdvaja ljude. I danas se prisjećam svih svojih radnih kolega, svojih potčinjenih straješina, dosta vojnika, a najveće mi je zadovoljstvo što niti jedan vojnik nije otišao sa odsluženja vojnog roka ni ogreban, a kamo li nešto teže. Briga za čovjeka je bio prioritet, sa svojim starješinama sam znao na terenu ne spavati po tri noći, obilazeći vojnike na uređajima veze, kada je vani bila  temperatura i do -20 C na Kureščaku kod Ljubljane, vodeći računa na neko ne zaspi i smrzne se.
Bilo je vremena i za šalu, sport, druženje... Danas je neko novo vrijeme, dosta mladih ljudi nema predstavu o drugom i drugačijem, ne čujemo jedni druge, naša priča je istina, drugi su krivi... i tako u krug se vrtimo. Volio bih da za svoga života vidim da ovo ludilo prođe, nadam se, ali nisam optimista.
Još jednom Sretno i puno zdravlja.
Ako imaš vremena, podijeli s nama neka svoja sjećaanja, druže šercer study salutiranje

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
ture
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 24
ČLAN OD: : 2013-02-10
DOB : 59
M(j)esto GOSTIVAR Makedonija

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime13.01.19 21:11

Generacija 84/85 relejci[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
http://www.edilgraniti.mk
ture
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 24
ČLAN OD: : 2013-02-10
DOB : 59
M(j)esto GOSTIVAR Makedonija

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: 84/85   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime13.01.19 21:25

Relejci[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
http://www.edilgraniti.mk
ture
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 24
ČLAN OD: : 2013-02-10
DOB : 59
M(j)esto GOSTIVAR Makedonija

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime13.01.19 21:26

[You must be registered and logged in to see this image.]

Dejan Mihajlović voli ovaj upis

Na vrh Go down
http://www.edilgraniti.mk
ture
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 24
ČLAN OD: : 2013-02-10
DOB : 59
M(j)esto GOSTIVAR Makedonija

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Kapetan Milenko Lukic i Aco Gogov   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime13.01.19 21:33

Kapetan Lukic Milenko[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
http://www.edilgraniti.mk
Ivan Jug
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2017-11-03

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime16.04.19 6:29

E pa dosta je vremena prošlo otkad se nisam javljao.Pozdrav MOM GUŠTERU IZ BEOGRADA zna on koji je a kritika svima koji se ne sječaju generacije 86-87 i mojim nepismenim geničima jer se ni jedan nije javio do sada,svi su informatički nepismeni ili su zaboravili da smo bili drugovi tada a i danas smo ostali drugovi samo svaki u svoji9m cipelama i sa svojim životom.STARIJI smo ali nikako nebi smjeli zaboraviti što smo imali tih dana bez obzira na kasnije događaje na koje mi nikako nismo mogli utjecati jer je to iznad nas a i iza nas.Da bi danas netko od nas svojoj djeci objasnio kako smo mi proživjeli te dane u JNA  TREBA MU JAKO PUNO VREMENA pa me čudi zašto nema više kontakata izmeđe nas.Žalim za tim. Drugarski pozdrav
Na vrh Go down
cvikiuzice
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2019-10-14
DOB : 63
M(j)esto Užice

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime14.10.19 14:18

Cehim (citat):
Drugovi pozdrav!  Moje je ime Miha!
U Šercera sam ušao 07.01.1981 a izašao 27.11.1981.
Bio sam radiorelejac (RR) kod  kapetana  prve klasa Opačič Duleta  1 četa,  I vod.; Istovremeno sam bio (posljepodnevna nastava) i kod Dobrovoljca u II. četi telegrafista, jer sam bio radioamater pa sam istovremeno radio dvje obuke. Tu negde do kraja Februarja. Poslje završene obuke, a i več prije, radio sam na kapiji, kod kapetana za obezbedženje Nikoliča.
Komandat kasarne tada je bio p.puk Kukavica Jozo, zamjenik i načelnik štaba je bio Tica Mile.
Sa mnom u vodu bili su Časar Štefan, pa Bogdan Slavko iz Novog Sada. Evo toliko za početak. Nadam se da sretnem sa nekom.
Na kapiji radio sam sa Žarko Rašeta Zagreb, Ethem Tirič Zenica, Drago Škerget Murska Sobota.
E evo i mene ovde. Nov sam na ovom forumu ali vidim da odavno niko ništa ne piše.
Spominješ Tirić Ethema i Draga Škergeta. Moja klasa - aprilska 1981. godine. Zajedno završili obuku. Isti vod, ista spavaona (6550/33). Kapetan Željezić Božidar, otišao negde u prekomandu. Posle završene obuke Tirić i Škerget otišli kod bezbednjaka Nikolića (njegova kancelarija i portirnica, na smenu) a Milan Ilić i ja (Radmil Filipović - Cviki) kod kapetana prve klase Ljubenović Slavoljuba (i majora Mirković Vujadina) u kancelariju - ćate. Sa Ilić Milanom i njegovim bratom Zoranom (bio u drugom bataljonu) sam u stalnom kontaktu. Na razne načine sam pokušavao pronaći Tirić Ethema i Škerget Draga ali ne uspevam. Na razne načine sam slao poruke ali mi niko ne odgovara. Na fejsbuku ih nisam pronašao. I jedan i drugi su diplomirani pravnici. Tirić je, mislim radio u MUPu (policija) Zenica a Škerget je možda advokat (Murska Sobota ili Ljubljana). Ako bilo ko šta zna o njima, voleo bih da ih kontaktiram.

Šercer1977 voli ovaj upis

Na vrh Go down
cvikiuzice
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2019-10-14
DOB : 63
M(j)esto Užice

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime14.10.19 14:28

Mogao bih mnogo toga pisati iz doba kad sam bio u ''Ljubo Šercer'' kasarni. Pročitam neki komentar - priču, pa se setim. Evo recimo, neko je pitao kako se zvala prodavačica u kantini. Ne znam da li su se menjale, ali u vreme kad sam ja bio u JNA, to je bila Slavica. A dobro sam je zapamtio jer je dolazila u kancelariju kod majora Mirkovića. A pre sedam dana sam se prvi put posle vojske sreo sa Karanović Goranom iz Obrenovca. On mi je rekao za ovaj forum pa sam tako i ja počeo pisati. I kao svaki ćata, brzo kucam pa mi nije teško da naširoko pišem i pisaću ako budem video da je oživeo forum. Pozdrav za sve Šercerovce, Ljubljanu i celu Sloveniju.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime14.10.19 16:09

cvikiuzice (citat):
Mogao bih mnogo toga pisati iz doba kad sam bio u ''Ljubo Šercer'' kasarni. Pročitam neki komentar - priču, pa se setim. Evo recimo, neko je pitao kako se zvala prodavačica u kantini. Ne znam da li su se menjale, ali u vreme kad sam ja bio u JNA, to je bila Slavica. A dobro sam je zapamtio jer je dolazila u kancelariju kod majora Mirkovića. A pre sedam dana sam se prvi put posle vojske sreo sa Karanović Goranom iz Obrenovca. On mi je rekao za ovaj forum pa sam tako i ja počeo pisati. I kao svaki ćata, brzo kucam pa mi nije teško da naširoko pišem i pisaću ako budem video da je oživeo forum. Pozdrav za sve Šercerovce, Ljubljanu i celu Sloveniju.
Forum neće "oživjeti", ako i ti, kao neki predhodni, odustaneš od objava i odeš... Kao Ćehim, prije tebe Mad

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
cvikiuzice
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2019-10-14
DOB : 63
M(j)esto Užice

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime15.10.19 14:28

E pa druže Poručniče (general potpukovniče) volim znati gde su i šta rade svi ti ljudi sa kojima sam bio u JNA. Ima nas nekolicina koji smo u kontaktu i znamo gde smo i šta radimo ali bih voleo znati i za još mnogo njih i mislim da zato neću odustati od ovog foruma. Generalno mogu reći, i dan danas tako mislim, da mi vojska nije ostala nimalo u prijatnom sećanju. Možda je najbolje da ne govorim o tome (ili nekom drugom prilikom). Otišao sam i tražio poziv da idem u vojsku, birao između Ljubljane, Skoplja, Lastova i Slavonske Požege. Izabrao Ljubljanu i nikad se nisam pokajao. Žao mi je samo što nisam bio dovoljno zreo i pametan da ostanem da živim u Ljubljani. Ali i ovaj život u Užicu nije loš pa zato i ne kukam. Čak i sad bih prihvatio da se vratim na sedam (ili mesec . . . ) dana da se ponovo vidim i družim sa svim tim ljudima. Od svih njih, sa svim svojim vrlinama i manama, moglo se naučiti nešto. Od nekoga kako treba raditi u životu a od nekoga kako ne treba raditi. Kako nekoga pridobiti da ti bude prijatelj i da mu budeš prijatelj a kako se od nekoga kloniti i zaštititi. U tom smislu je to bila škola života. Da nije bilo JNA, verovatno bih samo nekad prošao kroz Ljubljanu (odnosno pored). A ovako je obožavam i obožavam celu Sloveniju.
Na vrh Go down
cvikiuzice
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2019-10-14
DOB : 63
M(j)esto Užice

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime15.10.19 14:44

Rekao sam već da sam bio ćata kod kapetana Ljubenovića i majora Mirkovića. Zbog posla koji sam radio retko kad sam mogao doći na postrojavanje za ručak. I tako jednoga dana, dok je zadnji vojnik iz mog voda ulazio u trpezariju na ručak ja sam dotrčao i priključio se vodu. Dežurni oficir, kapetan prve klase Đukanović, neda mi da uđem jer nisam došao na postrojavanje. Kažem mu ja: pa druže kapetane, bar Vi znate da ja ne mogu zbog posla da dođem na postrojavanje, a on meni: ne interesujeme, čakaj rashod pa onda. To je značilo još ceo drugi bataljon i ko zna ko još da prođe pa tek onda ja. Mislim ja, e nećeš. Uđem na izlazna vrata od trpezarije, prođem kroz celu trpezariju i uđem u red koji je već bio na liniji. Sedeo sam i ručao zajedno sa Ilić Zoranom iz Sarajeva (julska klasa 1981., sada živi u Novom Sadu), lagano izašao iz trpezarije i prolazimo pored ulaza i kapetana Đukanovića. Već sam bio i zaboravio šta mi je rekao. Pita on mene: Fićo hoćeš ručati. Kažem mu ja da sam već ručao. Kuda si ušao pita on. E pa druže kapetane, godinu dana sam ja već u ovoj kasarni. Pobesneo je. Iz nekog razloga je posle pet-šest dana bio ponovo deržurni. Zahtevao je da svaki vojnik po spisku mora biti na postrojavanju za ručak bez obzira da li hoće da ruča ili neće.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime15.10.19 17:16

cvikiuzice (citat):
E pa druže Poručniče (general potpukovniče) volim znati gde su i šta rade svi ti ljudi sa kojima sam bio u JNA. Ima nas nekolicina koji smo u kontaktu i znamo gde smo i šta radimo ali bih voleo znati i za još mnogo njih i mislim da zato neću odustati od ovog foruma. Generalno mogu reći, i dan danas tako mislim, da mi vojska nije ostala nimalo u prijatnom sećanju. Možda je najbolje da ne govorim o tome (ili nekom drugom prilikom). Otišao sam i tražio poziv da idem u vojsku, birao između Ljubljane, Skoplja, Lastova i Slavonske Požege. Izabrao Ljubljanu i nikad se nisam pokajao. Žao mi je samo što nisam bio dovoljno zreo i pametan da ostanem da živim u Ljubljani. Ali i ovaj život u Užicu nije loš pa zato i ne kukam. Čak i sad bih prihvatio da se vratim na sedam (ili mesec . . . ) dana da se ponovo vidim i družim sa svim tim ljudima. Od svih njih, sa svim svojim vrlinama i manama, moglo se naučiti nešto. Od nekoga kako treba raditi u životu a od nekoga kako ne treba raditi. Kako nekoga pridobiti da ti bude prijatelj i da mu budeš prijatelj a kako se od nekoga kloniti i zaštititi. U tom smislu je to bila škola života. Da nije bilo JNA, verovatno bih samo nekad prošao kroz Ljubljanu (odnosno pored). A ovako je obožavam i obožavam celu Sloveniju.
Bravo! Želim ti što više susreta! salutiranje

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
cvikiuzice
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2019-10-14
DOB : 63
M(j)esto Užice

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime23.10.19 13:54

Slabo se ovo nešto čita! Ajde da ja ispričam:

KAKO JE PROPALA MOJA KARIJERA PEVAČA

Posle nekog vremena od dolaska moje klase (aprilska 1981.), još smo bili gušteri (ili ti fazani), stiže komanda da svi idemo u vojnički klub, proba za hor, da se vidi ko može i šta može pevati u tom horu. Kažem ja da neću jer sam antitalenat za pevanje. Međutim, nema u vojsci neću. Svi moraju. Dobro, ajde. Razmislim ja, pa ja nikad nisam ni probao da pevam u horu (pevao sam samo po radnim akcijama kad peva cela brigada), možda bih ja i mogao da pevam, nije to loše, ideš po raznoraznim priredbama, izlazi se negde iz kasarne, dobro je to, ajde da probam. Gledam šta i kako drugi rade pa ću i ja. Pojedinačno svaki vojnik prilazi kapetanu prve klase (oni muzički činovi) sa harmonikom, on stisne dirku, vojnik peva: laaaaaaaa, laaaaaaaa, laaaaaaaa. Ti si prvi glas, ti si drugi glas, ti nisi za hor . . . I tako dođe red na mene. Ja maksimalno napregnem uši, skoncentrišem se da što bolje otpevam ono: laaaaaaa. I bi tako samo tri puta laaaaaaaa. Marš napolje, koga ti zajebavaš, kaže meni kapetan. Šta mu bi? Pitam se ja. Razmišljao, razmišljao i jedini mogući zaključak je bio da je to toliko loše zvučalo (a ja se maksimalno trudio) da je on mislio da ga ja zajebavam. I tako propade moja pevačka karijera.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime23.10.19 19:01

cvikiuzice (citat):
Slabo se ovo nešto čita! Ajde da ja ispričam:

KAKO JE PROPALA MOJA KARIJERA PEVAČA

Posle nekog vremena od dolaska moje klase (aprilska 1981.), još smo bili gušteri (ili ti fazani), stiže komanda da svi idemo u vojnički klub, proba za hor, da se vidi ko može i šta može pevati u tom horu. Kažem ja da neću jer sam antitalenat za pevanje. Međutim, nema u vojsci neću. Svi moraju. Dobro, ajde. Razmislim ja, pa ja nikad nisam ni probao da pevam u horu (pevao sam samo po radnim akcijama kad peva cela brigada), možda bih ja i mogao da pevam, nije to loše, ideš po raznoraznim priredbama, izlazi se negde iz kasarne, dobro je to, ajde da probam. Gledam šta i kako drugi rade pa ću i ja. Pojedinačno svaki vojnik prilazi kapetanu prve klase (oni muzički činovi) sa harmonikom, on stisne dirku, vojnik peva: laaaaaaaa, laaaaaaaa, laaaaaaaa. Ti si prvi glas, ti si drugi glas, ti nisi za hor . . . I tako dođe red na mene. Ja maksimalno napregnem uši, skoncentrišem se da što bolje otpevam ono: laaaaaaa. I bi tako samo tri puta laaaaaaaa. Marš napolje, koga ti zajebavaš, kaže meni kapetan. Šta mu bi? Pitam se ja. Razmišljao, razmišljao i jedini mogući zaključak je bio da je to toliko loše zvučalo (a ja se maksimalno trudio) da je on mislio da ga ja zajebavam. I tako propade moja pevačka karijera.
Da si gucnuo jednu ljutu (no nije imaalo) pjevao bi k'o slaavuj Smile

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
cvikiuzice
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2019-10-14
DOB : 63
M(j)esto Užice

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime24.10.19 21:56

''Da si gucnuo jednu ljutu (no nije imaalo) pjevao bi k'o slaavuj'' reče ti general-potpukovniče. A kako da se unese. Bio ja ćata i to ne neki nego bataljonski, kod majora Mirković Vujadina. Otišao na odsustvo, (za 29. novembar, Dan republike), vraćam se i nosim litar rakije. Šta je litar rakije za spavaonu od 40 vojnika? Ništa. Idem ja na kapiju pravo, flaša sakrivena u torbici, računam neće mene niko jer me svi znaju, em stara kuka, em bataljonski ćata. Kad na kapiji požarni neki gušter, otera me dežurnom oficiru na pregled torbice. Dežurni oficir Škrbina Silvo (mislim da je bio tad poručnik). Aha, mislim ja, iz mog bataljona, ja mu dođem ko pretpostavljeni jer sam ćata kod njemu nadređenog oficira. Zna me. Mislim neće. Kad oćeš đavola: Filipoviću, ima li šta? Ma jedna flašica rakije. Sad sam jednu prosuo kaže on. Oooo, nemojte ni slučajno, ovo sam poneo majoru. Svi su znali da major voli dobru rakiju. I tako ja prođoh a flaša osta. Posle nekoliko dana kaže meni major: Auuu, dobra ti ona rakija. Znači došla do njega. Ali ne lezi vraže. Prošlo možda i deset dana a bezbednjak Nikolić, kad me sreo u komandi puka, kaže: Filipoviću čujem za onu flašu. Stanem, razmišljam, ne znam o kakvoj flaši priča, mislim nešto u bataljonu, pa se setim da misli na onu što mi uze Škrbina Silvo. Aaaa, ma ja to poneo za majora. Moglo je to malo drugačije, reče on i ode. Idem i ja i razmišljam: nikad je on ne bi ni dobio da me ne uhvatiše, jer nije bila njemu ni namenjena.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime25.10.19 3:22

Bar ti je major bio zahvalan drunken 
Dobro si prošao pored vojnih policajaca u vozu i na stanicama.
A flaša rakije se ne "krije" u torbici, nego u zadnjem džepu vetrovke, kad ulaziš na kapiju. Iz kancelarije izlaziš natraške Laughing

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime25.10.19 17:09

Citat :
A flaša rakije se ne "krije" u torbici,

Na meni je prijavnica pokusala da ostri patku kad sam se posle Uskrsa pojavio ne s jednom nego dvije torbe u kojima je bilo pola praseta, rakija, sirnica velicine tocka od "dajca", kolaci i sarena jaja. Klempo je trazio da pobacam "velikosrpski, antidrzavni materijal" (jaja i prase) a rakiju da stavim na sto. Posto sam vec bio pod uticajem nekih elemenata iz ranca, ja sam mu rekao da "materijal" ostaje u transportnoj a flasu mogu samo da mu zabijem u dupe. Na njegovo hvatanje za TT sam mu obecao da i to ide odmah iza flase. Slijedi dizanje slusalice i "druze kapetane, desetar blablabla...."
Na njegovu nesrecu dezurni oficir me je vrlo dobro znao jer sam redovno dolazio njegovoj kuci da pazim bolesnog clana porodice, a im'o je i neki pik na njega. Tako da se jadnik vrlo brzo presao iz "odjeljenje u napadu" u kopanje rova za stojeci stav. I dok ga je kapetan driblao "bolje bi ti bilo da ovaj svinjac od prijavnice dovedes u red" iz GA je dosao doktor stazista, uzeo transportne i na izlasku mu rekao da ce ga na iducem pregledu poslati na kolonoskopiju na VMA.
Te noci u trpezariji garnizone ambulante sav "propagandni materijal" je unisten zajednickim snagama svih naroda i narodnosti a uprkos strogim preporukama ljekara da su oslobodjeni "obuke, straze, terena, fizickih aktivnosti i fiskulture" ucesce su uzeli i bolesni iz stacionara. 
cheers
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime01.01.20 21:50

Svima, iz svih republika koji (često ili rijetko) navraću na ovaj forum sretna i uspješna Nova 2020. godina. Puno zdravlja, sreće i uspjeha, mir i dobro...
Na vrh Go down
jozl52
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
jozl52


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 788
ČLAN OD: : 2016-09-07
DOB : 72
M(j)esto kočevje

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime04.01.20 11:06

sem bil "prijavničar" od decembra 72 do oktobra 73, ko sem prišel na prijavnico sem imel okoli 80 kil, po treh mescih "hudega" dela so šle kile na več kot 90!!!, grozljivka, ampak dobro, delali smo po PS - u, je pa kdaj pa kdaj šlo tudi malo "skozi", nikoli pa z dežurnim oficirjem..., kako bre odojče, pa janje, pa kaka litrica... (sa opozorenjem, namoj, da se napiješ, to podeli drugarski..., dobro jedna je ostala u prijavnici..., bez toga nema vize...)
Na vrh Go down
UčaVaske
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2020-04-30

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime11.07.20 9:28

Vidim da veoma malo ima članova foruma koji komentarišu 1976/77. godinu. Ja sam bio oktobarska klasa 76., radio-relejna četa (komandir kapetan Dušan Lukač), drugi vod (RRU 800 - vodnik Zlatko Milanović). Major Jozo Kukavica bio načelnik komande stana. Krajem proleća 77. hrana se više dana spremala negde na terenu (ne sećam se iz kog razloga) i onda je za skoro svaki ručak služen pire (zeleni) od graška. Jozo jednom prilikom, za vreme ručka, ide trpezarijom izmedju redova stolova i prilazi vojnicima u mojoj blizini koji ručaju. Pita ih kako im se čini hrana, svi ćute, gledaju pred sebe i sa mukom gutaju. Onda fiksira mene, kao desetara i pita kakva je hrana. ja kažem, obilna i neukusna. On odgovara ljutito da to nije tačno i da je lično probao. Bilo mi dozlogrdilo i onda nepromišljeno, bez formalnog obraćanja starešini kažem da je on probao danas, jednom a mi to radimo deset dana. Pošto se sve to dešava medju vojskom, major Kukavica traži da se predstavim i kažem ko mi je neposredni starešina. Naravno, sutradan je usledio raport kod komandira čete Lukača, ali za mene  nije bilo daljih posledica, a verovatno je kapetan izriban zbog ponašanja desetara.
Kada sam zimus (2020.) saznao da je i kako je tragično završio pukovnik Dušan Lukač (ubijen u svojoj kancelariji u Glini 1993. godine), bio sam veoma potrešen jer ga pamtim kao veoma dobrog i odmerenog čoveka (iako me kaznio sa četiri dana produženja vojnog roka; to sam zaslužio jer sam na redovno odsustvo otišao dva dana ranije i vratio se dva dana kasnije; po odlasku na odsustvo odao me u ponedeljak, možda nenamerno, jedan šofer iz Novog Sada, vodniku Franji Šimonjiću rekavši da mene nije bilo u kasarni ni preko vikenda; onda su mi postavili zasedu da vide kada ću se vratiti a ja sam u ne sluteć zasedu vratio se sa odsustva u nedelju umesto u petak.
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime13.07.20 0:38

UčaVaske, konačno da se neko javi neko iz "Šercera". Pozdrav tebi i svima iz "Šercera".
Ispada da smo tamo bili u isto vrijeme. Ja sam došao sredinom-krajem  9. mj. 1976. i otišao krajem maja 1977. Bio sam u 2. bataljonu, TT četa (zgrada u ćošku kod raskršća i stadiona Olimpije).
Komandir čete kap.I kl. Stoje Ilijevski, dobar čovjek i oficir, obrazovan i umjeren. Ne mogu nikako da saznam gdje je kasnije dospio, možda je otišao u penziju prije rata, ne vjerujem da je otišao iz Slovenije. Kapetana Lukača se pomalo sjećam iako nije bio niti u mom 2. bataljonu.
Koliko ga se sjećam, mislim da je bio ok čovjek i oficir, korektan i odmjeren prema vojnicima.
Šteta da čovjek tako pogibe, u uredu, na službi, ali od budale. Bilo je toga na žalost i drugdje, to je ono što donosi rat. Sjećam se još mnogih starešina iz 1. bat. pa vaših RR antena i vozila, vodnik Nikolić i telegrafisti RĆ, major Mile Tica, prč, Đukanović, prč. Abutović i st. vod. Petrušić. itd,
A legendarnog Jozu pamtim dobro, (laka mu zemlja i mir vječni).
Žao mi je što se ne javlja više Šercerovaca, iako nam kasarne više nema ali valjda uspomena i sjećanja imamo još... Pozdrav svima.
Na vrh Go down
Srdjan Staletovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2020-07-15

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime15.07.20 23:22

Dragi momci,

Prvi put sam na forumu i JAKO sam se obradovao kad videh da postoji. Zovem se Srdjan Staletović i služio sam od septembra 88. do avgusta 89. teleprinterista i vozač. Komandir voda bio je poručnik Boško Beronja. Kasnije sam malo bio i desetar. Ima li među vama moje generacije iz, posle svih ovih godina, divnog Šercera?

Živeli!
Na vrh Go down
šercer
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2009-10-27

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime17.09.20 8:38

Pozdrav Šercerovci,
nisam se dugo javljao, ali nezaboravljaju se najbolje godine a i sa njima sve ono što preživiš. Kao potporučnik dobio sam službu u puku veze u kasarni "Ljubo Šercer" i tu bio od 1978. do 1988.godine. Rado pročitam ove komentare. Najveće mi je zadovoljstvo da mi se tokom cijele karijere nije povrijedio niti jedan vojnik. Bilo je tu raznih dogodovština, ali mislim da su zanimljivije ove priče od običnih vojnika.
Pošto sam bio komandir velikom broju vojnika, ne sjećam se svih, prošlo je puno vremena. Starješina se sjećam svih, je deset godina je ostavilo traga, neki od kolega nisu među živima, neki su propatili u vrtlogu devedesetih godina. Drago mi je da čujem bilo kakve informacije za svakog od vojnika i starješina.

PORUCNIK and Šercer1977 vole ovaj upis

Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime17.09.20 10:53

šercer (citat):
Pozdrav Šercerovci,
nisam se dugo javljao, ali nezaboravljaju se najbolje godine a i sa njima sve ono što preživiš. Kao potporučnik dobio sam službu u puku veze u kasarni "Ljubo Šercer" i tu bio od 1978. do 1988.godine. Rado pročitam ove komentare. Najveće mi je zadovoljstvo da mi se tokom cijele karijere nije povrijedio niti jedan vojnik. Bilo je tu raznih dogodovština, ali mislim da su zanimljivije ove priče od običnih vojnika.
Pošto sam bio komandir velikom broju vojnika, ne sjećam se svih, prošlo je puno vremena. Starješina se sjećam svih, je deset godina je ostavilo traga, neki od kolega nisu među živima, neki su propatili u vrtlogu devedesetih godina. Drago mi je da čujem bilo kakve informacije za svakog od vojnika i starješina.
Kao što ti voliš pročitati, tako vole i drugi, pa i ti češće napiši nešto iz svog iskustva, opiši neke doživljaaje, a bilo ih je raznih i na VA, i u službi salutiranje

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness

bežigrad voli ovaj upis

Na vrh Go down
Silvija
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2020-10-05
DOB : 58
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime05.10.20 0:12

6550/33 avgust 84 (citat):
Pajo pošto smo mesec dana u isto vreme bili na istom mestu verovatno se i ti sećas tkz.šupljeg voda iz objekta iza trepezarije.Nekima su bile baš osveženje u našoj maloj kasarni. cheers Pozdrav
O, pa hvala za "šuplji vod", baš lepo... Evo, da se i ja javim, bila u Šerceru avgusta '84, iz Beograda, poručnik, a kasnije, kad je pobegao od nas, kapetan Dmitar Mijoković (ako neko zna šta je bilo s njim, bila bih mu zahvalna), umesto njega došao nam kapetan bezbednjak iz Sarajeva, čije ime nisam upamtila... Pozdrav, drugari, tu smo...

bežigrad and 6550/33 avgust 84 vole ovaj upis

Na vrh Go down
Zoran I
Poručnik
Poručnik
Zoran I


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2446
ČLAN OD: : 2015-01-02
M(j)esto Izola

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime06.10.20 21:17

LJUBO ŠERCER

Na današnji dan leta 1942 so na Mokrcu ustanovili narodnoosvobodilno brigado Ljuba Šercerja.
Zelo zanimiva je tudi spodnja slika narodnega junaka Ljuba Šercerja, poročnika jugoslovanske vojske in komandanta polbataljona slovenskin narodno-osvobodilnih partizanskih čet, ki je bil izdan in ustreljen skupaj s petimi partizani 22.11.1941 v Tomišlju. Pokopan je v Tržiču v Italiji. Založba OF je izdala letak, ki je stal 2L(liri) izkupiček pa namenjen za partizanske vdove in sirote.Za narodnega heroja je bil proglašen 25.oktobra 1943.

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]
                                               Narodni junak Ljubo Šercer


Zoran I: komentar modifikovan dana: 07.10.20 21:03; prepravljeno ukupno 3 puta

bežigrad voli ovaj upis

Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime06.10.20 23:33

Pozdrav Silvija,
Lijepo da si se javila, bit ćeš jedina dama ovdje i osvježenje.
Sosa nam je nestala, ne javlja se više.

Napiši nam nešto kako je tebi i ostalim djevojkama bilo u "Šerceru".
Nemoj i ti nestati...
Na vrh Go down
Silvija
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2020-10-05
DOB : 58
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime07.10.20 10:04

Hvala za dobrodošlicu 😉 pa šta znam, ja sam malo subjektivna po tom pitanju, verovatno zato što sam htela u ŠRO i da probam da ostanem u vojsci kao podoficir ili dokle bih, kao žena, mogla da radim, učim i napredujem. Ja sam posle povratka iz Vojske, a tad su već dozvolili upis devojaka u srednju vojnu školu, išla u opštinski vojni odsek da se raspitam oko uslova upisa, s obzirom na to da sam vojsku služila, ali je to važilo samo za učenice srednje škole, i za mene je bilo kasno, nažalost...
Na vrh Go down
Sponsored content





Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 9 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti
Na vrh 
Stranica 8/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Ljubo Sercer i Ajdovscina 1981
» Ljubo Sercer
» Ljubljana, kasarna Kodeljevo
» Kasarna Fužine Ljubljana
» Ljubljana kasarna Kodeljevo

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: