FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Share | 

Kardeljevo - Ploče

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Minolovac
Desetar
Desetar

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 287
REPUTACIJA : 44
Član od : 2013-03-09
Dob : 58
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kardeljevo - Ploče   15.07.17 10:39

Motorista, moram te ispraviti. Glavni Paxmani 12 YHM 12 cilindara V, snaga 550 KS, drager za razminiranje u centrali isti Paxman ali bez prednabijanja 500 KS, pomoćni 3 Perkinsa po 80 KS, za struju, istosmjerna 220 V. Maksimalna brzina oko 13 čvorova ( u odredu je bio najbrži 141 koji je poslije nasukavanja dobio ratne propelere. 144 je pouzdano Amići, umjesto Paxmana je dobio 2 Volvo Penta po 500 KS, kompletna manovra je s mosta i može povući oko 12,5 ćvorova. Na prvoj slici je Amiči danas, vozi turiste od Skradina do slapova Krke, i jedini je naš ofšorac koji plovi. Na drugoj je strojarnica sa motorima Volvo, dosta su manji, a iza njih se vidi mala galerija prema kontrolnoj kabini, koja više nije u funkciji.

Bio sam ukrcan na 143, 161, 142, i 144 (moj zadnji brod) a Mišura (špedicija Bugojno) je bio mladi vodnik 1979 kad sam došao.
Na vrh Go down
Motorista m143
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
REPUTACIJA : 0
Član od : 2017-03-26

KomentarNaslov komentara: Re: Kardeljevo - Ploče   15.07.17 11:27

Ha ha Misura cucalo 88 je bio stariji vodnik ,valjda zato jer je bio star,onje jedini pio vise od broda.Nisam vise siguran dali sam bio na Ml 142 ili Ml143 ,poslije sam se sjetio da su bila samo 3 mala minolovca 141,142 i 144 ,cini mi se da je 143 imo neko havariju,na brodu su bila 2 perkinsa v 12 sa po 550 ks,tako je dva kamionskamotora za struju cini mi se fap,i Drager u posebnoj prostoriji.Bilo je zahtjevno vozit ,pogotovo kad su bike vjezbe,najprije si morao odgovoriti na komandu koju si dobio s mosta,pa onda tek ti ,i onda oni kotacici za fino podesavanje,najgore je bilo po ljeti otvarati tankove ,kad si ga potegnuo sa onom spagom uvijek bi dobio malo nafte po licu ,pa si smrdio na km ,drugo sta je bilo grozno po ljeti je bilo pumpanje pritiska u motore rucno ao ljeti je dole bilo preko 70 c.Mladen Macan iz Pule bio komandant kad sam ja dosao,Kuhar Karic Mevludin iz Zivinica,Ante Rajkovaca iz Doboja,lopina taj bi ukro sve sta je vidio,cak i znacku sa komandantove kape,Goran Mihajlovic Iz Novog Sada najveci cigar grebo j povijesti jna.Ilic neki iz Zg.cini mi se da je to sidriste bila neka kazna i za oficire i mornare,Ja sam bio pobjegao iz Rojca 3 dana pa sam zavrsio tamo,a svi oficiri st.vodnici ,jefino komandanti brodova potporucnici ,upadali u sidriste sa zastavama i picili do daske Crvenu jabuku,.
Na vrh Go down
mikulaotpisani
Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
REPUTACIJA : 0
Član od : 2016-02-17

KomentarNaslov komentara: Re: Kardeljevo - Ploče   17.06.18 22:28

Evo jos malo fotki od mene:

Na prvoj fotki je (pocevsi sa leve strane) Vlado Satrak iz Vrbovca (ZG), ja - Srdjan Rakic iz Sremske Kamenice (NS), Vladan Pavlovic iz Sapca i Gregorcic Vlado iz Mokronoga (NM)
Snimljeno na platou ispred limenog hangara, onog ispod puta za vodovod. Odmah pored je bila spavaonica. Iznad nas prema putu za vodovod je bila jos jedna mala spavaona sa mornarima, ne znam kojoj jedinici su pripadali.

Na drugoj fotki sam ja pored kamiona na putu od piste do vodovoda.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 23108
REPUTACIJA : 631
Član od : 2012-10-30
Dob : 50
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kardeljevo - Ploče   11.09.18 17:38

Ploče, studeni 1970.

Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 7193
REPUTACIJA : 102
Član od : 2014-08-01
Dob : 56
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kardeljevo - Ploče   12.09.18 13:02

Veliko gradilište. A pitao sam se zašto nema privatnih kuća u gradu...

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kardeljevo - Ploče   11.10.18 22:34

Ploče, 1974.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kardeljevo - Ploče   13.10.18 3:01

NSU Prima III starješine JRM, 1966.
Netko će prepoznati lokaciju i zgrade...

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kardeljevo - Ploče   

Na vrh Go down

Kardeljevo - Ploče
Na vrh 
Stranica 4/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Kardeljevo - Ploče