FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Oklopno mehanizovane jedinice

Go down 
+64
posavljak
Arif Kendić
ianmarkk
croato
tepsic
feniks48
tenkista 19891
Miran Samec
Mikula 67
zwrkan
Zemce
hawk
hezekija
mjesec
dpuric
transporter
013gonzo
195.ič
Brkakougar
čato
Stanko1
zile54
Srdjan Radovanov
M.No
Dino-Priboj
ŠOKAC
lizard
Zemunac
strela
SveJug
alexandar
ultimax
Meki
East&West
lacoš
zastavnik
vladimir
Stazio
Max Blitz
bojnik
janeztrdi
bvp
flado
Boske
Fiume
Profa
purger
Bogart
KeleOMJ
Patrick
pukovnik
ZAGORAC
T-55
palestinac
Borgo
jun91 osijek
zk 10
Matrix
Gringo
veroljub
mgalic2
Kapetan D.S
Marduk
Srdjan Avramov
68 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorPoruka
čato
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 138
ČLAN OD: : 2010-04-09
DOB : 73
M(j)esto Ljubljana

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime10.03.16 23:06

Jaska 69g, 2 bataljona po 2 čete novih T55A sa brojevima 18200 +  . U rezervi u najdonjoj garaži rezervna popuna za 3 bataljon i treće  čete bataljona  oni tenkovi T54 sa brojevima 8000,  koje su zamjenili ovi novi T55A . Kad su došli T72 i T84 , neznam koje godine , T55A su išli u rezervu,   a sve one stare T54 i 55 iz donje garaže  i  dio T55A   su negdje dislocirali . Brojevi T55A 18222 do 18232 koji su nekada pripadali 2b/2ć dislocirani su 90 g. u Knin , al  ne iz Jaske,  nego puno bliže Kninu . Gdje je bila najbliža MTB Kninu , koja je imala T55A 18222-18232 , jer u Kninu oklopa  bilo nije do 1990g. 
Dali se netko sjeća gdje je završio T55A 18217 , kao i izvlakać 10002 , koga je vozio u moje vreme Papak Milenko iz B. Manastira . Zna li tko Miljenka , danas ima oko 67g.
Na vrh Go down
čato
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 138
ČLAN OD: : 2010-04-09
DOB : 73
M(j)esto Ljubljana

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime10.03.16 23:24

Matrix (citat):
zwrkan (citat):
i te kako su imale veze i spadale u te brigade. i sam rat je pokazao da su bile obostrano najbolje brigade!
3 pješačka bataljuna i oklopni bataljun-temelj svih gardijskih brigada. isti ustoj imala je kninska i benkovačka brigada. definitivno najsposobnije brigade.
oklopne su čisti promašaj.

ja sam u Šibeniku....ti?



Da samo se to odnosi na HV i VRSK pa odlazimo u nepotrebne godine koje nisu za forum.
44,5 km na zmorac od tebe.
Ja bih nadodao samo to , da je uspeh tih MTB bio samo radi toga , jer se RH nije imala sa ćime oduprijeti oklopu, dok oklop nije došao do točke , gdje je bilo - nesme proći - i bila sva sredstva  za protuoklopnu borbu koncentrirana na toj jednoj tački . I kad je došlo do stani pani , oklop je išao napred kao SOB,  a ne kao MTB hoću da kažem,  bez podrške pešadije odnosno obratno , pešadije prije oklopa nije bilo ! Osvojen je cjeli prostor sa MTB ali bio bi osvojen i sa SOB , jer u tom prostoru odbrane nije ni bilo ! Nemojte sad misliti , da šta navijam za koga , ja sam Slovenac i  boli me ,  samo prićam o stanju na terenu .
Siguran sam , da je u pravcu Šibenskoga mosta nastupala SOB , umjesto 1 Ok ć MTB , nema boga, koji bi je zaustavio . Ovako je bilo ni tić ni miš . Bar ja znam šta je SOB kad izađe na bojno polje  !
Na vrh Go down
tenkista 19891
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2016-03-23

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime23.03.16 21:17

Pozdrav svima. Da se predstavim: komandir tenka t-55, decembarska klasa 1991. 51 mehanizovana brigada, 1tč 2okb Vrsac. Komandir cete kapetan Branislav Dobras. Ako ima neki klasic neka se javi. Posle vojnog roka me zakacio produzetak, a po zavrsetku istog sam ostao da radim u vojsci prvo kao vpu, a zatim kao podoficir. Nakon toga skolovanje za cl u vojsci-tenkovski mehanicar-sta bi drugo... Tako da sam se sa 55-cama druzio skoro 15 godina. Sta bi dao da ga ponovo mogu ganjati.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime23.03.16 21:39

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum! Nisam siguran da si procitao pravila foruma. Da jesi, shvatio bi da vreme tvog boravka u vojsci nije period JNA kako je to na ovom forumu regulisano. No, to ne znaci da ti ne mozes da se ukljucis u rad foruma postujuci pravila.
Na vrh Go down
tenkista 19891
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2016-03-23

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime23.03.16 22:01

Izvinjavam se. Moja greska.  Istina je da nisam ceo vojni rok proveo u jna, ali prvih nekoliko meseci jesam jer je u decembru 1991 kad sam dosao na odsluzenje jna jos uvek postojala.   Ako ne gresim mislim da je jna promenila naziv i izbacila petokraku negde u prolece 1992.
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime24.03.16 15:10

tenkista 19891 (citat):
  Ako ne gresim mislim da je jna promenila naziv i izbacila petokraku negde u prolece 1992.
U ovom segmentu sigurno ne griješiš ali u pravilima foruma navodi se nešto drugo kao datum prestanka postojanja JNA.
Trebalo bi se toga pridržavati jer nažalost po ko zna koji puta otići će sve u krivom smjer.

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
tenkista 19891
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2016-03-23

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime24.03.16 15:50

Jos jednom se izvinjavam. Procitao sam pravila malo detaljnije. Nije mi uopste namera i ne bih zeleo da sve ode tamo gde ne treba jer na kraju krajeva nismo zbog toga ovde vec da se prisetimo zajednickih dana u vojsci i ako je moguce pronadjemo drugove iz vojnickih dana.  Iako je  pocetak  mog vojnog roka posle datuma navedenog u pravilima foruma, smatram sebe pripadnikom jna jer je u mojoj ceti bilo vojnika iz skoro svih republika osim iz Slovenije, a i dao sam svecanu obavezu kakvu su davale i starije generacije vojnika.
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime24.03.16 19:45

Tenkista sve ok!

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime29.03.16 0:20

Max Blitz (citat):
Borbeno vozilo M-86 jugoslavenske proizvodnje (obično se koriste kraći termini: BoV, BoV-VP) je namijenjeno za potrebe vojne policije te za transport vojnika po i na borbenoj liniji. Koristi se u borbi protiv diverzantskih grupa i kod suzbijanja građanskih nereda.

Svojstva:
Posada: 2+8
Dužina 5.7 m, širina: 2.53 m, visina: 2.33 m, težina: 9.1 t
Oklop i naoružanje: oklop 15 mm, osnovno naoružanje: mitraljez 7.62 mm, pogon: Deutz F6L413 150 KS
Brzina na cesti: 95 km/h, domet: 150 km

BOV M-86 poslužili su i u mirovnoj misiji ISAF (Afganistan)...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
čato
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 138
ČLAN OD: : 2010-04-09
DOB : 73
M(j)esto Ljubljana

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime10.05.16 22:37

tenkista 19891 (citat):
Pozdrav svima. Da se predstavim: komandir tenka t-55, decembarska klasa 1991. 51 mehanizovana brigada, 1tč 2okb Vrsac. Komandir cete kapetan Branislav Dobras. Ako ima neki klasic neka se javi. Posle vojnog roka me zakacio produzetak, a po zavrsetku istog sam ostao da radim u vojsci prvo kao vpu, a zatim kao podoficir. Nakon toga skolovanje za cl u vojsci-tenkovski mehanicar-sta bi drugo... Tako da sam se sa 55-cama druzio skoro 15 godina. Sta bi dao da ga ponovo mogu ganjati.
Koje brojeve tenkova ste imali, da vidim jel moj završio kod vas ?
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 55
ČLAN OD: : 2016-02-23

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime14.05.16 19:16

ultimax (citat):
Jel se neko sječa ,kako je išla himna tenkista.Početak :Posle noči tamne ,rodila se zora,u škripanj čelika i tutanj motora.......

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 55
ČLAN OD: : 2016-02-23

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime14.05.16 19:43

zwrkan, ...

""""""""a načelnik tehničke službe, 20ak godina ranije je radio u jaski;-))......"""""

da nije Ćulibrk???
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime03.06.16 13:05


Izložba borbenih oklopnih vozila i drugih instalacija kojom se obilježava 95 godina povijesti tvrtke 'Đuro Đaković' - od 7. do 10. lipnja 2016. na Rooseveltovom trgu ispred muzeja Mimara, Zagreb.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
tenkista 19891
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2016-03-23

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime08.11.16 0:18

Pozdrav kolegama tenkistima i ostalima. Nije me dugo bilo na forumu, ali nikad nije kasno da se procaska. Pokusacu da odgovorim cato dzombi na pitanje o brojevima tenkova. Bilo je davno, ali cu pokusati da se prisetim: 19897, 19900, 19901, 19903,19823, 19820,19907, 19894, 19889, 19891-moj tenk. A sto se tice tog Culibrka nisam siguran, ali mislim da zivi u Vrscu u penziji je-ako mislimo na istog coveka.
Na vrh Go down
tepsic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-11-10

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime10.11.16 23:03

Bio sam u Zaluzanima. od januara do septembra 1990.Koliko se sećam kom kasarne je bio pot.Trivo Vujic.Bio sam na tenku t 55 kod potporu.Mitevski Saso.Desetar komandir tenka, ne mogu se setiti imena oficira.Od Vojnika: Grcic Rade cato,Buduric Sinisa Strpci,mislim Agim Nudi,Limani Abedin,Krasnići Kadri koji mi je plakao na pisti da ga pustim u grad...ekstra momci.Ne mogu se setiti više.des.Ratkovic
Na vrh Go down
tepsic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-11-10

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime10.11.16 23:10

Neko je pitao za koračnicu:posle noći tamne rodila se zora, uz škripu čelika i tutanj motora,od mašina moćnih crni dim da kulja, od tenkova teških i zemlja se ljulja.Sve posade čvrsto kao stene stoje na braniku mile otadžbine svoje.Tenkisti se nikog i ničeg ne boj
e, a tenkove vole ko devojke svoje
Na vrh Go down
tenkista 19891
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2016-03-23

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime23.12.16 20:58

Svim pripadnicima bivse JNA srecan Dan JNA zeli tenkista 19891 (sa malim zakasnjenjem).
Na vrh Go down
croato
Džomba
Džomba
croato


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 194
ČLAN OD: : 2012-12-08

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime25.03.17 11:10

Drugovi oklopnjaci, zdravo!
Ima li itko od vas nacrte ( 3 projekcije ) OT M-60 ? Dosla mi volja da uradim maketu .....
Unapred zahvalan
croato
Na vrh Go down
ianmarkk
Vodnik I klase
Vodnik I klase
ianmarkk


BROJ POSTOVA: : 508
ČLAN OD: : 2014-07-07
DOB : 60
M(j)esto Ljubljana

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime29.03.17 21:46

Evo ja služio u Puli samohodna jedinica na tako zvanim "Jacksonima" sa novom kupolom, boljim topom, durbinom itd. nadgrađena bolja verzija i dosta niža od originala.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Dosta brz i lagan, jedino troši puno benzina 550KS avionski motor....
Na vrh Go down
zwrkan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-07-20

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: ????   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime16.04.17 19:57

čato (citat):
Matrix (citat):
zwrkan (citat):
i te kako su imale veze i spadale u te brigade. i sam rat je pokazao da su bile obostrano najbolje brigade!
3 pješačka bataljuna i oklopni bataljun-temelj svih gardijskih brigada. isti ustoj imala je kninska i benkovačka brigada. definitivno najsposobnije brigade.
oklopne su čisti promašaj.

ja sam u Šibeniku....ti?



Da samo se to odnosi na HV i VRSK pa odlazimo u nepotrebne godine koje nisu za forum.
44,5 km na zmorac od tebe.
Ja bih nadodao samo to , da je uspeh tih MTB bio samo radi toga , jer se RH nije imala sa ćime oduprijeti oklopu, dok oklop nije došao do točke , gdje je bilo - nesme proći - i bila sva sredstva  za protuoklopnu borbu koncentrirana na toj jednoj tački . I kad je došlo do stani pani , oklop je išao napred kao SOB,  a ne kao MTB hoću da kažem,  bez podrške pešadije odnosno obratno , pešadije prije oklopa nije bilo ! Osvojen je cjeli prostor sa MTB ali bio bi osvojen i sa SOB , jer u tom prostoru odbrane nije ni bilo ! Nemojte sad misliti , da šta navijam za koga , ja sam Slovenac i  boli me ,  samo prićam o stanju na terenu .
Siguran sam , da je u pravcu Šibenskoga mosta nastupala SOB , umjesto 1 Ok ć MTB , nema boga, koji bi je zaustavio . Ovako je bilo ni tić ni miš . Bar ja znam šta je SOB kad izađe na bojno polje  !
što ti je SOB? koja je to formacijska ili taktička postrojba-jedinica?
Na vrh Go down
Arif Kendić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2017-04-19
DOB : 54
M(j)esto Šumatac

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime20.04.17 7:52

Tenkista u Pirotu 89/90,treća četa posle prekomanda u Niš u komandu stana u Panteleju
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 61
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime21.04.17 11:32

Vidim da gore pominjete Trivu Vujića kao tenkistu.
Nažalost na derventskom ratištu 1992 godine na lokaciji Rabić bio sam u neposrednoj blizini kada je poginuo kao tenkista. Bio je jako hrabar i energičan oficir. Jedna ulica u Derventi nosi njegovo ime.
Na vrh Go down
Arif Kendić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2017-04-19
DOB : 54
M(j)esto Šumatac

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime21.04.17 13:02

U Nišu na Panteleju je bio rezervni bataljon sa 32 tenka T-55 koji su bili sredinom 1990 odkonzervisani i prebačeni u Zaječar
Na vrh Go down
Arif Kendić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2017-04-19
DOB : 54
M(j)esto Šumatac

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime21.04.17 13:24

Dali tko poznaje dva vozača tenka klasa 89/90 u Pirotu Mate Šokčević i Šetka Samir
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 96
ČLAN OD: : 2009-10-10
DOB : 57
M(j)esto Novi Sad - Churug

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime16.07.17 13:52

Danas je Dan OMJ JNA !
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime03.09.17 15:23

Prvomajska parada Zagreb 1955., današnji 'zeleni val'.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
RedovSD
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2018-01-12
DOB : 45
M(j)esto Smederevo

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime15.01.18 12:36

1.oklopna brigada Vozdovac 2002/2003 god (4 meseci tu a 211 oklopna brigada Niš (5 meseci i obuka pešadijska ) sve u svemu M84 itd +BVP-jci svasta nesto Njabolji staresina tada kod tenkista Veljanovski Borce makedonac KIKlase posle verovatno i visi cin Komandir bataljona Stipo Brkan Kom 211 brigade puk.V.Trkulja  itd a u BG-U Kom. brigade puk.Miličko JANKOVIĆ a nač staba ppuk Stojnić mislim a najveća legenda u kasarni pom.komandanta za pozadinu ppuk Ljubiša Rajić a bio je tu i ppuk Milan Malbaša moralista pa ppuk Knežević za prekomande pa ppuk Zelić,ppuk Gojko Rajak za saobraćaj,pa ppuk popovic moj smederevac pa ppuk matović itd i major Bašić tehnička služba zatim poručnik Milentijević veterinar,major Gengo Miroslav intedant pa ppuk Krstevski Mile
Na vrh Go down
sremskioklop
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-02-01

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime24.03.18 16:57

zastavnik (citat):
Jeste, Irak je imao jednu tenkovsku brigadu sastavljenu od naših tenkova M-84 i to specijalno prilagođenih i poboljšanih za njihovo područje, tj za pustinju. Takođe i Kuvajtu je bilo isporučeno nekih 50 takvih tenkova.
Ирак НИЈЕ ИМАО ни једну тенковску бригаду састављену од тенкова М-84 и Ираку НИКАДА НИЈЕ ИСПОРУЧЕН ни један тенк М-84 из бивше Југе... Првих 6 (шест) тенкова М-84 који су испоручени Кувајту (распоређени у тенковској школи у Џахри) ирачке снаге су заробиле приликом упада на територију Кувајта и те (6 комада) тенкове ирачани су користили против фашиста током тзв. пустињске олује...
Пре тзв. Пустињске олује Кувајту је испоручен 71 тенк М-84 и у пролеће 91. чини ми се још 33 комада... Било је још неких испорука 1992.

Значи, током копнене операције са Кувајтске стране коришћени су поменути 71 тенк М-84, а са Ирачке оних заробљених 6 комада...
Na vrh Go down
sremskioklop
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-02-01

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime24.03.18 17:04

tenkista 19891 (citat):
Pozdrav svima. Da se predstavim: komandir tenka t-55, decembarska klasa 1991. 51 mehanizovana brigada, 1tč 2okb Vrsac. Komandir cete kapetan Branislav Dobras. Ako ima neki klasic neka se javi. Posle vojnog roka me zakacio produzetak, a po zavrsetku istog sam ostao da radim u vojsci prvo kao vpu, a zatim kao podoficir. Nakon toga skolovanje za cl u vojsci-tenkovski mehanicar-sta bi drugo... Tako da sam se sa 55-cama druzio skoro 15 godina. Sta bi dao da ga ponovo mogu ganjati.
Поздрав тенкисти из најпознатијег сремачког села... Cool Поздравља те 19907 (једно извесно време корисник 19891) Smile
Na vrh Go down
sremskioklop
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-02-01

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime24.03.18 17:27

Mikula 67 (citat):
Mapa verovatno nije dobra, matori mi je bio tenkista i to u Vršcu (na mapi nema) isto tako je
bilo tenkista i u Šapcu (takođe na mapi nema)...
Микула 67 - Распоред оклопно механизованих бригада не приказаној карти СФРЈ је 100% тачан... Приказане су локације у којима су биле смештене команде поменутих бригада... Ти знаш да је Команда 51.мбр била у Панчеву, а оно што је било у Вршцу (мб (до 1990.), окб, схад и батерија 57/2) био је део 51.мбр и због тога Вршца нема на карти...
Тенковски батаљон у Шапцу је био у саставу пешадијске бригаде и због тога није приказан на карти, као ни остали такви батаљони по пешадијским (моторизованим) бригадама...

Да ли ти је матори жив???
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime11.10.18 23:52

Oklop milicije, TAB-71, BTR-50, BRDM-2

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
tenkista 19891
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2016-03-23

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime08.11.18 23:16

Izvinjavam se, nema me dugo na forumu.  Odgovor Arifu Kendicu za tenkove t55 iz Nisa koji su prebaceni u Zajecar. Tacno je da su bili tamo jer sam ih licno remontovao (kvacila, kocione trake, motori...) u periodu 1995-1996 god. Pozdrav svima tenkista 19891.

sremskioklop voli ovaj upis

Na vrh Go down
balansero
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 68
ČLAN OD: : 2021-03-14

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime15.03.21 0:41

pozdrav , tek sam večeras vidio ovaj forum i da pozdravim kolege tenkiste boravio sam u 4.oklopna brigada Jaska od 85 - 88 , i vidim da jedan kolega se raspituje za neke tenkove T-55 , dok sam ja bio tamo bili su ti tenkovi tamo nisu još bili uvedeni T-72
Na vrh Go down
Ivan1371
Gušter
Gušter
Ivan1371


BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2017-05-21
DOB : 46
M(j)esto Krusevac

Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime03.05.22 1:55

Зна ли неко колико пива стане у цев од тенка? Поздрави од бившег тенкисте, касарна ” Аеродром” у Руми, и Ср. Митровица ... 1999 - 2009 ...

_________________
МАКИЈАВЕЛИЗАМ ЈЕ СТАЊЕ УМА - СВЕ ОСТАЛО ЈЕ ИЛУЗОРНО !!!
Na vrh Go down
https://ivanblagojevic77.wordpress.com/2016/08/24/%d0%b7%d0%b0%d
Sponsored content





Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Oklopno mehanizovane jedinice - Page 6 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Oklopno mehanizovane jedinice
Na vrh 
Stranica 6/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» Topčider 83/84, VP: 9234/2 1.izviđačka četa, 1.proleterske mehanizovane divizije,1.Armije
» Planinske jedinice u JNA
» Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji
» Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.
» Istaknuti vojnici i vojne jedinice

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: Kopnena vojska-
Idi na: