FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Srednja vojna škola KoV

Go down 
+11
brzokontov
krule
M.No
PORUCNIK
pukovnik
Colonelo54
milutins
Boske
Stazio
Max Blitz
zastavnik
15 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Srednja vojna škola KoV - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Srednja vojna škola KoV   Srednja vojna škola KoV - Page 3 Icon_minitime02.03.15 11:43

zastavnik (citat):
Pa konji sigurno nisu bili u KMT. Znam sa smo mi išli u Neđariće na obuku iz VtSl, imali smo nekih 5 časova te obuke i to smo obavili u jednom danu.
Naravno na nisu mogli biti u KMT. I mi smo isli,ne sjecam se da li u Butile ili na Nedzarice i "pogledali" konje. I ono "Primi!" prije svake radnjeili stavljanja opreme na konja.
Vjerovatno su oni cesce isli tamo, kao sto su pjesadinci u Hadzice, a mi u Butile, na terensku obuku.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
krule
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-01-02

Srednja vojna škola KoV - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re:SVŠ Kov Sarajevo 30 klasa, Traži se Jovanović Tihomir   Srednja vojna škola KoV - Page 3 Icon_minitime12.01.16 0:09

bijeg Tražim prijatelja iz osnovne škole. On je završio SVŠ KoV u 30 klasi, primljen je u aktivnu službu u činu vodnika artiljerijsko raketnih jedinica PVO, zove se Jovanović Tihomir rodom je iz Đakova. 

lumpovanje
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Srednja vojna škola KoV - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Srednja vojna škola KoV   Srednja vojna škola KoV - Page 3 Icon_minitime13.10.18 15:23

Zastavni vod, pitomci 38. kl. Sarajevo 1991.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
brzokontov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-10-18

Srednja vojna škola KoV - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Srednja vojna škola KoV   Srednja vojna škola KoV - Page 3 Icon_minitime21.12.18 12:31

[You must be registered and logged in to see this image.]

ako neko ima fotografiju ovog objekta sa ove strane bio bih mu veoma zahvalan, bilo da se radi o cijelini ili o fragmentu.
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Srednja vojna škola KoV - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Srednja vojna škola KoV   Srednja vojna škola KoV - Page 3 Icon_minitime14.06.20 18:45

Nikjer nisem našel teme "Vojaške gimnazije" pa sem se ustavil kar pri tej temi. Mogoče mi bo lahko Poročnik pomagal. Doma sem našel znak Vojne gimnazije bratstva in Enotnosti, verjetno iz Beograda. Gre za znak v velikosti 60 mm x 55 mm, slika je spodaj. Pa me zanima ali je to znak, ki so ga prejeli maturantje, ko so končali gimnazijo ali je to nek splošen znak. In še to me zanima, ali so dijaki, ki so se zaposlili takoj po gimnaziji v vojski, na uniformi nosili ta znak, kot n. pr. poročniki, ki so nosili znak vojaške akademije na levem žepu uniforme. Tu pa sta sliki, spredaj in zadaj:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Srednja vojna škola KoV - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Srednja vojna škola KoV   Srednja vojna škola KoV - Page 3 Icon_minitime14.06.20 18:46

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Srednja vojna škola KoV - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Srednja vojna škola KoV   Srednja vojna škola KoV - Page 3 Icon_minitime15.06.20 17:56

arcibald01 (citat):
Nikjer nisem našel teme "Vojaške gimnazije" pa sem se ustavil kar pri tej temi. Mogoče mi bo lahko Poročnik pomagal. Doma sem našel znak Vojne gimnazije bratstva in Enotnosti, verjetno iz Beograda. Gre za znak v velikosti 60 mm x 55 mm, slika je spodaj. Pa me zanima ali je to znak, ki so ga prejeli maturantje, ko so končali gimnazijo ali je to nek splošen znak. In še to me zanima, ali so dijaki, ki so se zaposlili takoj po gimnaziji v vojski, na uniformi nosili ta znak, kot n. pr. poročniki, ki so nosili znak vojaške akademije na levem žepu uniforme. Tu pa sta sliki, spredaj in zadaj:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nije bilo obavezno, ali smo mogli nositi na džepu đačke bluze. Takođe smo imali i okrugle značke sa ispisanim rimskim brojem godine koju pohađamo, koju smo mogli nositi na reveru bluze...

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Srednja vojna škola KoV - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Srednja vojna škola KoV   Srednja vojna škola KoV - Page 3 Icon_minitime15.06.20 20:01

Poročnik, hvala za informacijo. Tega namreč nisem vedel, da so dijaki gimnazije ta znak smeli  nositi vsa 4 leta. Mislil sem, da je to znak, ki so ga dobili, ko so končali šolanje, to je ko so maturirali ali kako se je zaključek šolanja takrat pač imenoval. Nekaj podobnega kot je bil znak vojne akademije, ki so ga prejeli diplomanti vojne akademije ob diplomi.

Te tvoje informacije mi veliko pomenijo, ob vsakem znaku ali znački ali medalji napišem kdo je to nosil, kakšni so bili pogoji, skratka vse o znaku, znački ali medalji. Čas naredi svoje, ljudje se starajo, pozabljajo in ne nazadnje tudi umirajo. In ko ni več ljudi, ki so znake nosili, se tudi o teh znakih ne ve ničesar več. Zato si vse zapišem. Mogoče bo zanamce vendarle kdaj to tudi zanimalo. Mogoče nekega dne tudi moje otroke ali vnuke, sedaj jih ne zanima nobena stvar. Čeprav so bili otroci rojeni še v SFRJ.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Srednja vojna škola KoV - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Srednja vojna škola KoV   Srednja vojna škola KoV - Page 3 Icon_minitime16.06.20 22:16

arcibald01 (citat):
Poročnik, hvala za informacijo. Tega namreč nisem vedel, da so dijaki gimnazije ta znak smeli  nositi vsa 4 leta. Mislil sem, da je to znak, ki so ga dobili, ko so končali šolanje, to je ko so maturirali ali kako se je zaključek šolanja takrat pač imenoval. Nekaj podobnega kot je bil znak vojne akademije, ki so ga prejeli diplomanti vojne akademije ob diplomi.

Te tvoje informacije mi veliko pomenijo, ob vsakem znaku ali znački ali medalji napišem kdo je to nosil, kakšni so bili pogoji, skratka vse o znaku, znački ali medalji. Čas naredi svoje, ljudje se starajo, pozabljajo in ne nazadnje tudi umirajo. In ko ni več ljudi, ki so znake nosili, se tudi o teh znakih ne ve ničesar več. Zato si vse zapišem. Mogoče bo zanamce vendarle kdaj to tudi zanimalo. Mogoče nekega dne tudi moje otroke ali vnuke, sedaj jih ne zanima nobena stvar. Čeprav so bili otroci rojeni še v SFRJ.
Evo jedna fotka iz druge godine VoGi, gdje jedan učenik nosi tu značku.
Pri izradi fotke, film je na pogrešan način postavljen u aparat za uvećavanje, pa je ispalo da je džep i značka a desnoj strani, a u stvari su bili na lijevoj...

Fotku ću postaviti drugi put, kad me neki vrag ne bude pitao za adresu i lozinku...

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
voja64
Džomba
Džomba
voja64


BROJ POSTOVA: : 116
ČLAN OD: : 2016-11-14
M(j)esto Srpski Itebej-Banat

Srednja vojna škola KoV - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Torta sa nedavnog sureta i obeležavanja 40 godina od početka školovanja moje klase u Novom Pazaru.   Srednja vojna škola KoV - Page 3 Icon_minitime30.01.21 13:17

[You must be registered and logged in to see this image.]

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Srednja vojna škola KoV - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Srednja vojna škola KoV   Srednja vojna škola KoV - Page 3 Icon_minitime30.01.21 17:34

PORUCNIK (citat):

Pri izradi fotke, film je na pogrešan način postavljen u aparat za uvećavanje, pa je ispalo da je džep i značka a desnoj strani, a u stvari su bili na lijevoj...

Fotku ću postaviti drugi put, kad me neki vrag ne bude pitao za adresu i lozinku...
[You must be registered and logged in to see this image.] 


Pri izradi fotke, film je postavljen naopako, pa je sslika kao u ogledalu, obrnute lijeva i desna strana...

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Srednja vojna škola KoV - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Srednja vojna škola KoV   Srednja vojna škola KoV - Page 3 Icon_minitime30.01.21 17:50

Da nebi vise bilo zabune na kojoj strani stoji dzep, znacka, na koju se stranu ko ceslja...
...ja sam izvukao stari film, okrenuo ga kako treba i ponovo izradio sliku.  clown


[You must be registered and logged in to see this image.]

Hvala druze Pero, nema na cemu druze Ness.... Laughing
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Srednja vojna škola KoV - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Srednja vojna škola KoV   Srednja vojna škola KoV - Page 3 Icon_minitime30.01.21 19:02

pera84 (citat):
Da nebi vise bilo zabune na kojoj strani stoji dzep, znacka, na koju se stranu ko ceslja...
...ja sam izvukao stari film, okrenuo ga kako treba i ponovo izradio sliku.  clown


[You must be registered and logged in to see this image.]

Hvala druze Pero, nema na cemu druze Ness.... Laughing
cheers Svaka čast!
Ja pomišljao da je fotkam telefonom kao selfi i onda bi bilo ok.
Tek sad vidjeh da ima na ACDSee ta opcija study 
Hvala ti salutiranje

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
ivo72
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2010-06-28
DOB : 51
M(j)esto Užice

Srednja vojna škola KoV - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Srednja vojna škola KoV   Srednja vojna škola KoV - Page 3 Icon_minitime17.05.21 23:35

zastavnik (citat):
Colonelo54 (citat):
Radovan Miletic je bio vojni atase Vojske Srbije u Bugarskoj. Penzionisan je 2005 godine i zivi u Beogradu.
 
Podatak je netačan (neprecizan). Pošto je penzionisan 2005, nije mogao biti vojni ataše Vojske Srbije, jer u to vreme VS nije ni postojala. Bio je vojni ataše Vojske Jugoslavije.
Posle završetka škole, prvi put sam se sa njim ponovo sreo u jan. '92 u Sarajevo kada je nekim poslom došao u komandu 2.VO. Kasnije sam se sreo sa njim 2009 u Beogradu.
I ja sam bio u komandi 2.VO kao vojnik u periodu od početka 92. pa do kraja aprila 92., kada sam prešao u Lukavicu.
Na vrh Go down
Sponsored content





Srednja vojna škola KoV - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Srednja vojna škola KoV   Srednja vojna škola KoV - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Srednja vojna škola KoV
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Sanitetska Srednja Vojna Škola
» STARA KONJIČKA ŠKOLA gen. avgust 1984/85
» Vojna policija JNA
» Vojna Glazba
» vojna vježba

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: Kopnena vojska-
Idi na: