FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula Nikolić Dojransko jezero

Go down 
+33
PORUCNIK
kosic drago
pera84
Bg 011
Prke
jezda
pinz710m
dribler4
t.veles/s.dojran 88/89
Saša Nikolić
Gringo
STRUMIKS
Vojnik Graničar
Lala Basaid
harri
Pero™
stari FAZAN
ercov54
aleksa961
dpuric
ZAGORAC
milutins
SveJug
vladimir
Kemo Specijalac
Doda
missar
humka83
Boske
lacoš
Stazio
Max Blitz
dojran
37 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next
AutorPoruka
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeSat Jan 31, 2015 6:30 pm

Lala Basaid (citat):
Tu si dojrane.Kod ace sam bio samo jednom i vise nikad znamo da je cinko vincetijevicu ali mi smo tereli po nasim.Dali je NIKO ZUPANC bio komandir karaule JANKOVIC u tvoje vreme.Dali vas je vincetijevic terao da napravite nesto kao uspomena od klase mi smo pravili za ciscenje cizama.

Ako je to onaj plavi,povisoki momak....došao je 1983 u proljeće,do tada su bili bez gazde.Inače,činio nam se super tip.Od kada je došao morali smo ići do njihove karaule,do tada ....štanga,samo do mjesta s kojega smo mogli vidjeti Kviska,jer se poslije prijelaza nije čula radio stanica.....ne.e.e....č.....uujjee...sse..d...oo.bbr..o...u...t....u.un..ne...llllu...s....mm...ooo.A i nije nam se baš išlo gore,za nas rođene tamo gdje je prag najveći brijeg to je bio šok koji nikad nisam savladao do kraja a još i sad me to prati......drž' se ti ravnice.Jbt......kokoš mora ručnu povuć dok pase......!!
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeSat Jan 31, 2015 7:22 pm

Jeste to je on i mi smo danju morali ici do karaule a nocu smo se culi tel.i nismo isli.Leti sam isao vecinom kad sam od 18 do 22 imao sam zemljaka gore popnemo se za 30min.onda kafa i prica jel gore je bila i klasa iz T.Velesa svi iz cete kod MARKA ANGELOVSKOG.A leti da stnes u jedno mesto komarci ubise znas i ti kako je bilo onda bolje setati.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula nikolic dojransko jezero trepezarija kuhinja i magacin sa hranom.   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeThu Mar 26, 2015 9:17 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Trepezarija sa druge strane izlaz iz kuhinje i dole podrum sa hranom DOJRANE napokon nasa karaula zamolio sam da slikaju karaulu hvala im izgleda da je samo ovo ostalo.   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeThu Mar 26, 2015 9:22 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Magacin municije i oruzja.   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeThu Mar 26, 2015 9:26 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeFri Mar 27, 2015 4:32 pm

Dojrane sada mogu polako da pisem evo i nase KARAULE da se malo prisetimo na zalost karaulu nije slikao verovatno su je raskomodali ali ima objekat od trepezarije i magacina gde je stojala municija oruzije i levo vrata od magacina za karaulu jankovic tu je stojalo meso u zamrzivace a posto je njihov kurir svako jutro dolazio sa kobilom SONJOM po hleb nosio je i iz magacina.Secam se kada sam video stepenice gde se izlazilo iz kuhinje leti oko 17 č pili smo kafu svaki dan u to vreme zavisi od reona milina cuje se potok Vincetijevic nije tu posle fudbal. Jedino je fontana ostala. HVALA mu puno zamolio sam ga da slika obecomi i slikao.
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeFri Mar 27, 2015 9:12 pm

Lala Basaid (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
  

Bravo Lala,to je to,samooooo....kad sam ja bio tamo ovi borovi su bili mali?Vidim da su ju "kvalitetno"rasturili..
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeSat Mar 28, 2015 6:26 pm

Dojrane zamolio sam njih 2 da slikaju jedan je slikao rekao je i drugi da ce slikati.Neznam dali je karula rasturena oko staza je bila zivica lep park sa ruzama i cvecem bio je neki spomenik u parku dali je u tvoje vreme bio letnjikovac tu je bio gde je betonirano jos jedan magacin je bio u zemlju kad se ide na osmatracnicu a sto se tice borova ja kad sam bio bili su do pola. Misio sam da nesmeju slikati da je tamo pogranicna policija ipak je tu lako preci od karaule do jezera ali sad vidim da je pusto.
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeSat Mar 28, 2015 7:30 pm

Lala Basaid (citat):
Dojrane zamolio sam njih 2 da slikaju jedan je slikao rekao je i drugi da ce slikati.Neznam dali je karula rasturena oko staza je bila zivica lep park sa ruzama i cvecem bio je neki spomenik u parku dali je u tvoje vreme bio letnjikovac tu je bio gde je betonirano jos jedan magacin je bio u zemlju kad se ide na osmatracnicu a sto se tice borova ja kad sam bio bili su do pola. Misio sam da nesmeju slikati da je tamo pogranicna policija ipak je tu lako preci od karaule do jezera ali sad vidim da je pusto.


Da,ljetna terasa je bila tamo,metalna konstrukcija pokrivena sa salonit pločama koje sam opisao u jednom doživljaju.Skladišta u zemlji su bila prema osmatračnici i kod glavnog skladišta.Između glavnog skladišta i potoka smo imali vrt.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeSun Mar 29, 2015 10:46 am

Dojrane dali si mislo da izmedju potoka i glavnog magacina oruzija ste imali vrt mi smo tu sejali luk krompir pardajza smo imali od seljaka mozda nemozemo da se razumemo kod nas u banatu se kaze basta to nam je vincetijevic nabavljo semena.U magacin koji se nalazio u zemlji drzalo se krompir svezi kupus paradajz paprika i ostalo verovatno isto je bilo i u tvoje vreme isto a neki put se i patrola krila u njemu.
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeSun Mar 29, 2015 7:00 pm

Lala Basaid (citat):
Dojrane dali si mislo da izmedju potoka i glavnog magacina oruzija ste imali vrt mi smo tu sejali luk krompir pardajza smo imali od seljaka mozda nemozemo da se razumemo kod nas u banatu se kaze basta to nam je vincetijevic nabavljo semena.U magacin koji se nalazio u zemlji drzalo se krompir svezi kupus paradajz paprika i ostalo verovatno isto je bilo i u tvoje vreme isto a neki put se i patrola krila u njemu.


Da,da....tamo je bio vrt(bašta).
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeTue Mar 31, 2015 4:56 pm

Posto se doda nejavlja ja i ti smo jedini sa nase karaule kada dodje vincetijevic ujutro besan to je vika a nezna ni on zasto postrojavanje kolko nas je na karauli dizanje zastave citanje sta si na duznosti infomise nas posla opet vika dali ide patrola itd.kada dodje veseo pozdravis ga kapa u dzep i ladovina bio sam od maja do januara na karauli nikad nikom nije bio u kontrolnu patrolu samo je piso u izvestaj da je isao.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeTue Apr 28, 2015 9:52 am

Dojrane sa grcima ste se vidjali uglavnom kod GRANICNOG kamena 25 kao i mi mada je tu bila cistina sa osmatracnice se vidi neki su trazili da izvadimo okvir iz AP onda pitaju za DJENERAL mi odmahnemo rukom onda pridju razmena cigara uglavnom oni nude
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeTue Apr 28, 2015 6:55 pm

Lala Basaid (citat):
Dojrane sa grcima ste se vidjali uglavnom kod GRANICNOG kamena 25 kao i mi mada je tu bila cistina sa osmatracnice se vidi neki su trazili da izvadimo okvir iz AP onda pitaju za DJENERAL mi odmahnemo rukom onda pridju razmena cigara uglavnom oni nude

Tako je..tamo smo se viđali.Tamo je i stari presušeni bunar,zasjedno mjesto broj 1.
Nas nikad nisu tražili vađenje okvira a i oni su ponekad nosili svoje oružje(G3)koje smo sa zadovoljstvom razgledavali.
Moguće da se s generacije na generaciju prenosio glas o "ludom"zapovjedniku naše karaule koji je pucao po njima jer su se oni znali šetati po našem teritoriju iščekujući koju patrolu....naime mi smo se bili vrlo "udomaćili".Pucao je sa osmatračnice puškom od osmatrača i zamalo izazvao granični incident jer tko zna gdje su meci završili.
Cigarete....nismo im mogli "parirati" s našim cigaretama odnosno onime što je nama naša kupovna moć dopuštala....Filter Yu,Beograd,Niška i Sarajevo Drina.Razmjena je ipak išla i svi sretni i zadovoljni osim Hary-ja,koji je naj..... jer je Kvisko našao Grčke cigarete kod njega u Pinzu,odnosno ispale iz pretinca njemu pod noge.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeTue Apr 28, 2015 7:58 pm

Dojrane sto se tice zasednog mesta br.1 sve je isto ostalo sto se tice grckog naoruzanja nama je VINCETIJEVIC rekao da su opremljeni AP A3G3 a posto smo iz pocetka isli sa starom vojskom u patrole neki stari vojnici nisu smeli prici njima dali su se bojali na pocetku nas da ih ne izdamo samo su pisali izvestaj prvi put sam bijo sa draskom iz beograda sa GRCIMA ponudili su nam PAL MAL a sto se tice Pinca nije bio na karauli 87 vec je bio na karauli 4.0 znas koja je
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeWed Jul 01, 2015 11:28 am

Dojrane malo da opisem moj dolazak na KARAULU NIKOLIC. Od T.Velesa cu krenuti posle razduzenja oruzija sinjela to jest radne uniforme oblacenje gratckog odela sto ce na karaulu biti radna uniforma svi do jednog nove cizme i zamena oprtaca. 15 maj u 07 postrojavanje na pisti sa opremom dizanje zastave autobusi postavjeni pored hangara podelili nam SDO pozdravili se sa por.ANGELOVSKIM MARKOM pravci STRUMICA DEBAR DELCEVO. Kada smo stigli u STRUMICU cekali smo do 14c da nas podele po karaulama karaule NIKOLIC i JANKOVIC u zajednicki kamion i pravac DOJRAN. Kada smo stigli na KARAULU NIKOLIC cekali su nas MAJOR LUKIC MLADEN komadant grckog i bugarskog pravca nas st.vod. VICENTIJEVIC i st.vod.NIKO ZUPANC komandir JANKOVIC KAR.sa 2 vojnika koji su odma preuzeli vojsku oprema na ledja i gore na karaulu stara vojska sa nase i jankovica odma u kamion i za STRUMICU.Prvo smo se upoznali sa dzombama sep.86 posto nas je docekao pasulj sa suvom slaninom stara vojska nam je slozila kasete svlacenje u letnju uniformu i naj lepse STAVLJANJE GRANICARSKE ZNACKE na kosulji stara vojska nas je vodila da nam pokaze dokle je krug gde pocinje GRCKA njihova karaula MURJE gde se nalazi MAJOR LUKIC je to vece spavao na karauli. Sutra dan je pocelo predavanje i granicarska obuka koja je trajala 10 dana zadnji dan gadjanje iznad sela i od 18c odma na duznost sa star.vojskom patrole zasede i sve ostalo.Dok smo bili na obuci pito kvisko dali neko zeli da daje strazu oko karaule javili se nas 2. Prva patrola mi je bila od 22 do 02 do jezera sa albancem prenom to mu je ime nismo isli dalje od prvog zasednog mesta kod gr.kam.25 ubedjivo me ako kvisko pita da smo isli do kraja PA JA SAM BIO VECI KRIVINAS OD NJEGA. To je za nas bilo novo hrana dobra 5 puta te sleduje da jedes vidis GRCKU vojsku kupanje kad hoces odmor fudbal sloboda kad kvisko ode nebi dao karaulu nikad da mi nude sve naj u kasarni.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeSat Aug 15, 2015 3:57 pm

DANAS JE DAN GRANICARA 15 AVGUST CESTITAM SVIM GRANICARIMA
Na vrh Go down
dribler4
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-08-27

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeThu Aug 27, 2015 7:39 pm

čestitke svima.....graničar straoga dojrana 87.
Imam lepe uspomene na dane graničara.

pozdrav iz Slovenije
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeThu Aug 27, 2015 7:51 pm

dribler4 dobro dosao na forum.Gde si sluzio na kojoj karauli i koja si klasa moje klase je bilo 87 na tvojoj karauli svi smo iz velesa dosli 15 maja 87.Lala sa karaule NIKOLIC
Na vrh Go down
dribler4
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-08-27

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeThu Aug 27, 2015 8:06 pm

Zdravo Lala Basaid,

Ne mogu tačno da odgovorim, trebalo bi malo da pronjuškamu stare virove. Sječam se da sam na karaulu došao februara iz kasarne Strumica. Zadužio sam pasa ŠINa i slali su me za kerovođu u gevgeliju, gdje sam boravio na učenju dvije sedmice. Karaula je bila pored d,jezera. Tu je bio i novi granični prolaz, koji tad još nije bi otvoren. Pored karaule bi je i kam, koji stoji sada - bio sam tamo prije dve godine. Sve isto, samo što je jezero upalo zbog grčke krade vode. U karauli sada boravi policija i nema do nje pristopa.
Na vrh Go down
dribler4
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-08-27

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeThu Aug 27, 2015 8:10 pm

zaboravih da kažem, da sam bio poslednja generacija od 15 meseci...
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeThu Aug 27, 2015 8:41 pm

dribler4 bio sam na tvojoj karauli sa mojim staresinom imali ste i mornare 87 je bio neki st.vodnik i 3 mornara moja karaula nikolic je bila preko jezera to znas na tvojoj karauli su se davali svi izvestaji sa naseg pravca od karaule dub do jankovic karaule u moje vreme smo zvali ADAM to je bila sifra.Gde si obuku zavrsio.
Na vrh Go down
dribler4
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-08-27

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeSun Aug 30, 2015 6:51 pm

Mnogo je vremena prošlo. Koliko se ja sečam bio si jedino ti u pratnji svoge starešine. Potom si ostao vani - izpred karaule, na čekanju. Moguče je, da si to bio baš ti ili je to bila neka druga posjeta? U to vreme sam ja bio sa pasom sa druge strane dvorišta.  Nismo razgovarali pa i ne sječam se da li si sa kim.   Jeste, imali  smo tri mornare, zapovjednik im je bio stari vodnik. Stalno su držali stražu na pomolu pošto su cijelo vrijeme služenja bili bez čamca.
Obuku sam završio u Strumici - protioklopna jedinica sa bestrzajcima.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeTue Sep 15, 2015 11:24 am

dribler4 nisi me razumeo ja sam bio na tvojoj karauli 4.0 po sifri to jest na carini u septembru 1987 posto je moj staresina imao sastanak KPJ dosta sam ga pratio i na carini na konjrevo BUGARSKA GRANICA  u komandi u STRUMICI imao je auto citroen crvene boje bio je sila VINCETIJEVIC PREDRAG
Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2015-01-28
M(j)esto Nova Gorica

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeTue Sep 15, 2015 6:36 pm

Bio sam tamo godinu prije vas. Na Dojranu su i tada bili bez čamca. I ja sam bio u POČ v Strumici, beztrzajci, posle Bugarska granica kamen 24- 28.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeThu Sep 17, 2015 7:54 am

pinz710m neznam dali su imali camac verovatno bi ih vidjali da patroliraju jer sa moje karaule NIKOLIC se lepo videlo JEZERO a sa osmatracnice jos lepse.Bio si na BUGARSKOJ granici kolko karaula je pripadalo strumickoj komandi jer sa grckog pravca je bilo 5 karaula.
Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2015-01-28
M(j)esto Nova Gorica

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeSat Sep 19, 2015 9:53 am

Na Bugarskoj strani bile su karavle: od gore prema dole Staro Konjarevo, Anton Hlebec, Bajkovo, Hađice. Za ostale ne znam, dali je bila još koja prema vrhu Belasice se ne sečam, a u suprotnom pavcu, prema Berovu ne znam, dali je Strumička oblast pokrivala Berovo.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeSat Sep 19, 2015 12:14 pm

pinz710m hvala na obavestenju ja sam bio na karauli sa svojim staresinom na carini BUGARSKA granica na konjarevo karaula je bila gore a dole je bila carina kod karaule je bio GR.kamen blizo nemogu da se setim broja a neznam ni karaula kako se zove.
Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2015-01-28
M(j)esto Nova Gorica

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeSun Sep 20, 2015 7:14 pm

Karaula kod graničnog prelaza, pored sela Novo Konjarevo zvala se Anton Hlebec. Kod karaule nalazio se kamen broj 26.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeMon Sep 21, 2015 9:06 am

pinz710m ti si bio na karauli Anton Hlebec dali ste se vidjali sa bugarima mi smo sa GRCIMA redovno kad ode staresina nas VINCETIJEVIC
Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2015-01-28
M(j)esto Nova Gorica

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeTue Sep 22, 2015 6:57 pm

Viđali smo bugare, ali kontakta nije bilo. Nisu odzdravljali ako si jih pozdravio, zato to nismo ni činili. Moglo se dogoditi, da su se sakrili, ako je neko imao pušku u ruki ili nešto slično. Stvarno neprijatno ...
Ne verujem, da je iko komunicirao sa njima. Svetlili su reflektorom noču po Belasici, imali su neke žičane prepreke, pogled sa karaule. Gledali smo po nekad njihove programe po TV, neprijatelja moraš da pratiš ...
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeFri Sep 25, 2015 10:04 am

pinz710 pito sam te jer je moj brat sluzio na BUGARSKOJ granici komanda BOSILEGRAD isto je rekao da ih je video samo jednom i to na nekih 15 metera i odmah su nestali.Sto se tice TV hvatali smo neke GRCKE kanale tv beograd 1 program nikako tv je bio stari crno beli niko to nije ni gledao slobodno vreme fudbal,kosarka,stoni tenis koji je stajao u letnjikovac tako da nam kisa nije smetala.
Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2015-01-28
M(j)esto Nova Gorica

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeSun Sep 27, 2015 2:36 pm

Tako. Imali smo TV u boji, gledali ponekad programe Tv Skopje, inače šah, stolni tenis nismo imali, malo smo sportali, ja mislim nišata, puno sam bio na rajonu, svaki dan ujutro fiskultura, milim, da mije to bilo daosta, ponekad rad u bašti, mislim da sam pročitao par knjiga.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeSun Sep 27, 2015 7:51 pm

DOJRANE GR.kameni kada smo isli u patrolu 2 kod 1 zasednog mesta je negde bio GR.kamen 24 dalje prema jankovic karauli nisam video ni jedan nemogu da se setim dali je kod napustene karaule bio mali gr. kamen znam da je potok delio grnicu nemogu da se setim.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeTue Nov 10, 2015 11:10 am

DOJRANE gde si nisi mi odgovorio na pitanje.Dali znas za male gr.kamenove kod 2 zasednog mesta to jest kod smokve da je bio gr.kamen 25/5 kad se krene prema jezeru i izadje na cistinu kod male sume koja je bila od jablana ili topole nemogu da se setim bio isto mali gr.kamen 25/10 i dole do jezera gr. kamen 26.Zaboravio sam da kazem da je suma bila sa GRCKE strane.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeMon Jan 04, 2016 8:33 pm

DOJRANE gde si dali se secas svinskog potoka gde je bio most za prelaz blizu karaule JANKOVIC imam fotografiju ostao je isti verovatno je bio i u tvoje vreme takav.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Granicari karaule nikolic dali se secate ovog prelaza na reoni do karaule jankovic zvali smo ga svinjski potok   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeThu Feb 11, 2016 9:29 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeFri Feb 12, 2016 1:13 pm

Evo malo da napisem nesto o ovom prelaznom mostu koji se verovatno generacijama zvao svinjski potok nalazio se blizu karaule JANKOVIC u letnjem peridu nocu se kod mosta nije videlo ni prst verovatno zbog gustine sume na belasici danju smo cesto stojali na njemu jer smo cekali vreme da se javimo na karauli posto je bio gore staresina pa nismo smeli da se javimo ranije.Ja nisam imao prilike da vidim divije svinje koje su dolazile na pojilo ali je par puta patrola kada se vratila rekla vodniku.Kada je bio na nasu karaulu MAJOR KRICEK imali smo uzbunu u vezi pozara i vojska ga je pitala dali smemo da pucamo rekao je NE SAMO AKO TI ODKINE PARCE SA TEBE da bi pravdao municiju.Gore kada smo isli par puta smo videli zmije ali u patrolu do jezera je bilo puno.Ovaj most videti posle 29 god.je lep osecaj da je jos ostao isti.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeSun Feb 14, 2016 11:09 am

Posto se niko nejavlja sa moje karaule evo opet cu pisati nesto leti smo imali na reonu to jest patroli 1 koja je isla do jezera zmije i kornjace kada su poceli nas mlade granicare da stavljaju u patroli sukobili smo se sa kornjacama nocu smo vodili psa koji nije smeo da laje u patroli bilo danju ili nocu bili smo nocu od 02 do 06 ujutro sedili smo na drugom zasednom mestu kod stare Smokve granicari sa karaule Nikolic znaju gde je to mesto cuje se seta covek pas kondor vuce neznamo sta je gde bas da se desi nama puske odma na rafal cekamo krene stane sedeli smo do ujutro nismo pricali na karauli sta se desilo kasnije kad su pricali i mi smo rakli znaci kornjace su bile u pitanju.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeSat Feb 20, 2016 10:21 am

Granicaei Karaule NIKOLIC pa gde ste ja postavljam slike pitam za granicne kamenove malo da komentarisemo a vas nema.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeSat Mar 12, 2016 12:09 pm

Evo me na mojoj karauli ali nikog nema.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeSun Apr 10, 2016 5:17 pm

Granicari KARAULE NIKOLIC na DOJRANSKOM JEZERU sto se nejavljate poz
Na vrh Go down
jezda
Gušter
Gušter
jezda


BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2009-09-24
DOB : 56
M(j)esto Beograd

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeMon May 09, 2016 12:51 pm

Pero™ (citat):
Klasa septembar 86/87, na granici od januara do septembra. Karaula iznad sela Božica, nešto malo više od makedonske granice. Ima jedna tema otvorena oko toga. I da u pravu si oko univerzijade, tad smo imali po dve patrole na terenu i danju i noču, nismo imali ni vikenda ni godišnjih odmora.
Pero, mi smo klasići, ja takođe septembar 86, ali Zenica, VP 1034/3...ima tema. A ova tema sa karaulom Nikolić mi je zanimljiva jer mi je žena po majci Makedonka od Bogdanci, kako oni kažu, pa smo svake godine tamo, i skočimo i na Dojran. Ubava Makedonija  Smile
Na vrh Go down
http://www.tcs.rs
jezda
Gušter
Gušter
jezda


BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2009-09-24
DOB : 56
M(j)esto Beograd

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeMon May 09, 2016 12:56 pm

Dojran se nije pojavio od maja prošle godine, da li je neko u kontaktu s njim?
Na vrh Go down
http://www.tcs.rs
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeMon May 09, 2016 4:06 pm

Pozdrav jezdo ja sam sluzio na KARAULU NIKOLIC verovatno znas gde je selo nikolic pre Novog Dojrana karaula je blizu sela pa ako ides mozes da je slikas ja sam zamolio da je slikaju i hvala mu slikao je samo trepezariju i magacin a karaulu nije nema veze i ako je porusena jer imao sam puno slika sve su mi propale. Sluzio sam od maja 1987 do januara 1988 pisi pa cemo pricati.Poz
Na vrh Go down
jezda
Gušter
Gušter
jezda


BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2009-09-24
DOB : 56
M(j)esto Beograd

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeTue May 10, 2016 6:57 am

Lala Basaid (citat):
Pozdrav jezdo ja sam sluzio na KARAULU NIKOLIC verovatno znas gde je selo nikolic pre Novog Dojrana karaula je blizu sela pa ako ides mozes da je slikas ja sam zamolio da je slikaju i hvala mu slikao je samo trepezariju i magacin a karaulu nije nema veze i ako je porusena jer imao sam puno slika sve su mi propale. Sluzio sam od maja 1987 do januara 1988 pisi pa cemo pricati.Poz
Naravno da znam, još prvi put kad sam bio na Dojranu, primetio sam selo i znam priču o njemu-navodno su tu autohtoni Crnogorci. Kad budem išao, slikaću sigurno.
Na vrh Go down
http://www.tcs.rs
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeTue May 10, 2016 1:44 pm

Hvala jezdo da narod je jako dobar samo su par njih koji su bili dobri sa vodnikom su nas cinkali pisao sam na ovu temu. Da mogu otisao bi na DOJRAN a na Karaulu bi spavao jer tamo nema nikog tih lepih 8 meseci sprovedenih na karauli nemoze se nikad zaboraviti. Pozdrav
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3597
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeTue May 10, 2016 2:04 pm

Kada sam ja bio na Dojranskom Jezeru 1981 godine(karaula Stari Dojran) vi na Nikolicu ste smatrani za onako osrednju karaulu po pitanju discipline.Ovi iznad vas sa Jankovica imali su izuzetno losu reputaciju.Moze se slobodno reci da su bili nedisciplinovani i cesto su uzimani kao los primjer ostalima u 36 GO.

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeTue May 10, 2016 2:40 pm

Pozdrav milutins sve zavisi od generacije kad je bio vodnik na karauli disciplina na nivou kad ode sloboda narodu ali ipak smo bili prvi na udaru jer se brzo dolazi na nasoj karauli a gore na Jankovic naravno odma im javljamo dok stignu staresine gore imaju sasvim dovoljno vremena da ode patrola i da se srede.Pisao sam kad ode vodnik u patrolu smo radili sta smo hteli sastanak sa GRCIMA redovno dobro je sto je bilo drugarstvo jer ipak je MUNICIJA bila na dohvat ruke u soskama a na Jankovic i nocu leti im je vodnik cesto isao u kontrolu sa plavim APN-6 ali se odma javi tel.oni su uzivali.
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3597
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitimeTue May 10, 2016 3:12 pm

I mi smo imali susrete sa Grcima, ali nismo ulazili u njihovu karaulu, sastali bi se na granici, mijenjali cigarete, cak se i fotografisali sa dijelovima njihove uniforme (kapa najcesce).Ovi sa Jankovica su to leto otisli, par njih na Grcku karaulu i pogkedali nekakav sportski dogadjaj na TV-u.Njihov TV je bio pokvaren.
Mi smo na mojoj karauli duzili pinca i odvezli smo im TV na popravku u Stojakovo.
Vi ste bili " malo bolji" od njih po pitanju discipline.
Sve u svemu biti granicar na Dojranu je bilo relaksirajuce u odnosu na npr Debar-narocito te 1981 poslije dogadjaja na KiM-u.

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 8 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula Nikolić Dojransko jezero
Na vrh 
Stranica 7/11Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Graničari Gevgelija '83.
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo
» Ponovo u nekadasnjem garnizonu
» Karaula Janković

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: