FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 VMA BEOGRAD

Go down 
+15
bambuchko
vladimir
Pero™
pera84
SveJug
alexandar
lacoš
pukovnik
East&West
missar
Boske
Max Blitz
Stazio
dpuric
sine-valter
19 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

VMA BEOGRAD - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 3 Icon_minitime02.12.13 14:59

East&West (citat):
E nek si ti nama oporavljen, živ i zdrav odslužio JNA. I sve ostalo što si u životu postigao.
Jesi li posle imao problema sa tim zglobom ili uopšte sa zglobovima. Tu piše da si imao i hroničnu upalu krajnika. Poznato je da su upaljeni krajnici otvorena vrata za niz novih bolesti, naročito reumatskih.

Drago mi je ako sam te malo oraspoložio na temi Zanimljio. Laughing 

Malo nesvakodnevna rec. Smile 
 
Sto se krajnika tice nikada, ama nikada nisam imao problema. Sinusi su me "zezali" jedan period ali redovan godisnji odmor na Jadran mi je pomogao.
Zglobovi me pak cas cas podsete na te vojnicke dane ali nisu takvog intenziteta da stvaraju neke probleme. Valjda i ova severna klima malo doprinese tome. Smile

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 67
M(j)esto BG

VMA BEOGRAD - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 3 Icon_minitime02.12.13 15:05

SveJug (citat):
East&West (citat):
E nek si ti nama oporavljen, živ i zdrav odslužio JNA. I sve ostalo što si u životu postigao.
Jesi li posle imao problema sa tim zglobom ili uopšte sa zglobovima. Tu piše da si imao i hroničnu upalu krajnika. Poznato je da su upaljeni krajnici otvorena vrata za niz novih bolesti, naročito reumatskih.

Drago mi je ako sam te malo oraspoložio na temi Zanimljio. Laughing 

Malo nesvakodnevna rec. Smile 

Sto se krajnika tice nikada, ama nikada nisam imao problema. Sinusi su me "zezali" jedan period ali redovan godisnji odmor na Jadran mi je pomogao.
Zglobovi me pak cas cas podsete na te vojnicke dane ali nisu takvog intenziteta da stvaraju neke probleme. Valjda i ova severna klima malo doprinese tome. Smile
 
Drago mi je da si u dobroj kondiciji. A za nesvakidašnju reč- setih se mladosti i druženja "čak" do Novog Sada. cheers

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

VMA BEOGRAD - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 3 Icon_minitime02.12.13 15:43

East&West (citat):
E nek si ti nama oporavljen, živ i zdrav odslužio JNA.

Bas to me jedno vreme bilo zabrinjavalo. Ni jednog trenutka nisam sumnjao da necu ozdraviti vec se spominjala solucija da me otpuste privremeno nesposobnog. Crying or Very sad Pitanje je dali bi se ponovo nakanuo da opet iz Svedske odem na odsluzenje JNA. Sobzirom koje sam peripetljancije imao pre toga, neverujem. Evil or Very Mad
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VMA BEOGRAD - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 3 Icon_minitime01.01.14 3:12

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Dino-Priboj
Džomba
Džomba
Dino-Priboj


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 156
ČLAN OD: : 2013-05-24
DOB : 53
M(j)esto Svedska,Turska

VMA BEOGRAD - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 3 Icon_minitime02.03.14 8:45

Ovdje na VMA sam boravio u junu 89 jedan vikend zbog problema sa stomakom(vjerovatno nesto sa hranom)
Na vrh Go down
BOLNICAR
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-03-24

VMA BEOGRAD - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 3 Icon_minitime24.03.14 13:20

Pozdrav svima, nov sam na forumu, a posto ne vidim da postoji posebna tema za predstavljanje krenucu odavde. Naime na VMA sam bio posle obuke, dakle u prekomandi,od oktobra ''89 do juna ''90 g. kao pripadnik pomocne cete ves 12501 bolnicar. Zanima me ima li neko na forumu da je bio tamo u isto vrijeme? Inace to je bio pravi zivot.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

VMA BEOGRAD - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 3 Icon_minitime30.03.14 1:18

sine-valter (citat):
Baš mi je drago da ima komentara na tu temu . Eto iz Đjorče Petrov iz Skoplja preko otkomande sa Maršal Tita uvijek iz Skoplja stigao sam u prekomandu na vma . Ne nisam imao debelu vezu nego ogromnu sreču jer iz matične kasarne su mi spremali otkomandu po kazni na karauli kao kuhar u ĐervđelijI . To sam saznao kada sam došo u moju četu po stvari . Tamo su skoro svi bili iznenađeni a neko je bio i ljut na mene pogotovo moj čato koji lično on me bio prijavio mom kapetanu za neko sranje što sam bio napravio tražeči od njega najstrožu kaznu . Moja je sreča bila da jedan dan u kasarni stigao je jedan kapetan koji iz moje čete tražio vojnike koji su završili konobarsku školu radi posluživanje u Maršalku oficire gdje se održalo velika manevarska oficirska manevra . Pošto sam ja imao več tri lijetne sezone iskustvA odredili su mene da poslužujem tih dvadeset dana glavni stol gdje su bili svi glavni oficiri a između njih i general te oblasti general major Života Avramović . On na kraju mi je rekao da je jako zadovoljan sa uslugom i rekao da čemo se još vidjeti ma da ga ja nisam nikad više vidio ali me nagradio sa prekomandom na vma . To je moje razmišljanje jer tačno nikad nisam zaznao . Tamo kad sam došao nisam mogao vjerovati mojim očima . Koliko lijepih cura ne samo u kuhinji nego i sestre i doktorice da se čovijek ne vrati kući . A da vam ne pričam od jela i pića . biftek , ramstek , jagode , šampite , krempite ,heineken , car lazar i carica milica i sve ostalo . kuhalo se i za Mamulu , za ne vjerovat !!! Eto tako malo o meni ! Pozz !


Kažem ja da su ""najteže "" prekomande bile po kazni.
Na vrh Go down
Sjeta
Gušter
Gušter
Sjeta


BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-11-05

VMA BEOGRAD - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 3 Icon_minitime05.11.14 1:41

VMA. Tu sam bio 1982 godine. Nakon marsalke u Novom Sadu dobio prekomandu na VMA. Naravno, po vezi. Imam i nekih slika iz tog vremena pa cu ih vremenom ovdje postaviti.
Na vrh Go down
http://mrvicak.blog.hr
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VMA BEOGRAD - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 3 Icon_minitime24.12.14 1:52

Posljednja velika epidemija velikih boginja u Europi je izbila 1972. kod nas i bilo je poprilične frke s tim:

[You must be registered and logged in to see this link.]








Prema ovom zbivanjima je snimljen film Variola vera.



Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VMA BEOGRAD - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 3 Icon_minitime16.01.15 7:03


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
BOLNICAR
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-03-24

VMA BEOGRAD - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 3 Icon_minitime26.02.15 22:24

Sjeta (citat):
VMA. Tu sam bio 1982 godine. Nakon marsalke u Novom Sadu dobio prekomandu na VMA. Naravno, po vezi. Imam i nekih slika iz tog vremena pa cu ih vremenom ovdje postaviti.
I ja sam bio u Marsalci NS, na obuci, ali nisam vezom otisao na VMA. Oderao sam 40 i nesto dana stalne straze u Mileticevoj, pa kao nagrada biras mjesto prekomande, sa tim da ne moze biti blize od 100km u odnosu na rodno mjesto. E posto sam znao da u BG salju samo na VMA i na VMC Karaburma, normalno da sam birao glavni grad. Da li je i tebi Backo bio komandir, inace covjek je bio po cinu zastavnik 1 kl. a bio je komandir cete, legendaran lik.
Na vrh Go down
Sponsored content





VMA BEOGRAD - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
VMA BEOGRAD
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Banjica - Beograd
» VP 4795-11 jun 89/90 Beograd
» Beograd Ralja
» Aerodrom Batajnica Beograd
» Beograd Topčider

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: