FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Share | 

Jastrebarsko VP 2465

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14
AutorPoruka
feniks48
Gušter
Gušter

Broj komentara : 50
REPUTACIJA : 0
Član od : 2016-02-23

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   15.12.17 18:51

@pukovnik (citat):
@zagi (citat):
Za one koji su služili u Jaski, odnosno Jastrebarskom samo da se nadovežem. Dva puta godišnje idem u Svetu Janu na servis motora, i prolazim kraj vaše  kasarne. Djeluje dosta derutno i zapušteno. Uostalom kao i većina bivših vojnih objekata u Hrvatskoj.

Za to postoji razlog. Naime vojarna je nakon preseljenja oklopne bojne i dočasničke škole kategorizirana od strane Ministarstva obrane kao neperspektivna i predana gradu Jastrebarsko na upravljanje.  

nije predana gradu na upravljenje
Na vrh Go down
Gogegoge
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2017-12-29

KomentarNaslov komentara: Артиљерија ...самоходне хаубице....класа 81/82   29.12.17 9:18

Артиљерија самоходке класа 81/82
Капетан Владимир Стојчић
Заменик потпоручник Марко Бјелић
Десетари
Невен Стргачић
Хршум Ђорђе
Пауновић Небојша
Симовић
Илић
Ћата Борис Чакширан
Занима ме шта се догодило са старешинама Марком Бјелићем(родом из Карловца) и Владимиром Стојшићем.....обојица изузетни ликови.....захвалан ако неко зна

Gogegoge: komentar modifikovan dana: 29.12.17 9:30; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Gogegoge
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   29.12.17 9:27

IgorS
Игор је рецимо написао да је 90-те Марко Бијелић у чину капетана и командант артиљерије на месту Капетана Владимира Стојишића(80/81)....ако има још неки податак напишите....
Na vrh Go down
IgorS
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2017-01-24

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   29.12.17 9:35

Bijelić je bio poručnik kao zapovednik komandnog voda kada sam ja tamo došao u septembru 1990. Posle 6 meseci je bio unapređen u kapetana. Kapetan Stojanović bio je komandir samohotki a neko drugi ne znam mu ime komandovao je VBR. Komandant artiljerijskog diviziona (što je bilo sve gore navedeno) bio je major Mrvaljević, izlapeo i pred penzijom
Na vrh Go down
IgorS
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2017-01-24

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   29.12.17 9:37

Bijelić se penzionisao u Vršcu posle povlačenja i svih događaja u Bosni. Sjajan lik, bio je profesor matematike u civilu. Za ostale ne znam kako su završili
Na vrh Go down
Gogegoge
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   29.12.17 9:56

Да ли знаш нешто више о Капетану Марку Бијелићу?.....он је човек био професор математике у време мас-пока у хрватској и тада се( будући да је био Србин из Лике и угрожен као касније 90-тих)и активирао у војсци....а ево сада прочитах додатни твој коментар (IgorS)....баш ми је драго да је преживео сва срања и да је ок....он и жена нису имали деце(штета), али заиста је Марко људина....
Na vrh Go down
Sretenko
Gušter
Gušter

Član od : 2018-01-07

KomentarNaslov komentara: Tuzlak81/82   07.01.18 2:31

Alo Canke jes' to ti????? Ja decenijama pokusavam da stupim u kontakt sa mojim Cimerom! Sta reci... Al jbg... Ziv li si? Tuzlak 81/82 ajde negde opet da se zapijemo MTC! Sa Tomicom sam u kontaktu, al falis nam. Smederevac (Vladan), Stevce,Ribolovac, Beca, Ganjac, Djole, Jukic, Bobe Saranovic !!!! Ajd javi se matori
Na vrh Go down
Sretenko
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   07.01.18 12:55

Pozdrav Vladi Pavicu (rekao bi da je on) u prepisci sa Tuzlakom (Mirsad Canic)!!!!!! Pozz za sve gentose - oktobarce '81. Pozz cak i za Blekija (M. Obradovic), mada neki od vas nisu hteli da ss pozdrave sa njim kad smo krenuli nazad iz odkomande. A sto se ne pozdraviste sa p.por M.O bas se pitam
Na vrh Go down
Sretenko Maric
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Dob : 55
M(j)esto Lukicevo

KomentarNaslov komentara: Tuzlak81/82   10.01.18 1:41

Mali simpaticni vodnik je bio Bane Kojic iz Crepaje kod Panceva, a major Kajtez Nikola. Od dzombi koje si mabrojao Babic je Stevan, Rajkovic Jugoslav, Santrac Dragoljub (ubijen pred sam kraj sranja), Popovici Dragan (ganjac) i Zlatko iz Celinca, Brkic Mensur, Pavic Vlado (kojem si ti obrijao glavu) ,Miladinovic Vladan -Baki smederavac, Blazo, Jusuf Demiri,Zecovic Zeco (sa), Jukic Muhamed, Tomic i ja, al sto sebe ne stavi na spisak!? Ti si prvi u grupi sto Blekiju nisi pruzio ruku na rastanku kad smo krenuli kao solunci kaljavi nazad u Dugo Selo!
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 6991
REPUTACIJA : 98
Član od : 2014-08-01
Dob : 56
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   10.01.18 11:07

Dobro došao, Sretenko Marić!
No, šta će ti dva profila, ako je i profil Sretenko tvoj? To je najstrožije zabranjeno po pravilima foruma.
Odluči se koji ćeš koristiti.

Sretenko Maric
Gušter
Gušter

M(j)esto Lukicevo

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   10.01.18 11:17

Zdravo druze! Jbg tek pre par dana sam "provalio" forum, pa prilicno uzbudjen citajuci price iz nekog drugog (citaj lepseg) vremena sam pokusao da se ulogujem, da i ja kazem koju, te sa slabijim wi fi - jem nesto nije islo. Opet, nadam se da ne smeta. Poz svima, a posebno oktobarcima '81!!!!!! Zdravo
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 6991
REPUTACIJA : 98
Član od : 2014-08-01
Dob : 56
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   10.01.18 11:35

@Sretenko Maric (citat):
Zdravo druze! Jbg tek pre par dana sam "provalio" forum, pa prilicno uzbudjen citajuci price iz nekog drugog (citaj lepseg) vremena sam pokusao da se ulogujem, da i ja kazem koju, te sa slabijim wi fi - jem nesto nije islo. Opet, nadam se da ne smeta. Poz svima, a posebno oktobarcima '81!!!!!! Zdravo
Tako nešto sam i mislio da je u pitanju. Odluči se koji ćeš koristiti, a administracija će drugi blokirati. Inače, ovakvi prekršaji se kažnjavaju trajnim baniranjem.
I nadamo se da ćeš uživati na forumu u "razmjeni" sjećanja na to lijepo vrijeme mladosti. Basketball

Sretenko Maric
Gušter
Gušter

M(j)esto Lukicevo

KomentarNaslov komentara: Po   10.01.18 11:56

@PORUCNIK (citat):
Dobro došao, Sretenko Marić!
No, šta će ti dva profila, ako je i profil Sretenko tvoj? To je najstrožije zabranjeno po pravilima foruma.
Odluči se koji ćeš koristiti.
Hvala na upozorenju, obrisi Sretenko, jer ja sad probo pa ne ide! A to za gospodu i drugove si apsolutno u pravu. Pun mi je rap gospode! Oni su nam i napravili ono sr**e i unazadili nas bar dva veka! Srdacno prof. guster S. Maric!!!
Na vrh Go down
Tuzlak 81/82
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2017-03-25

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   01.02.18 22:50

@Sretenko (citat):
Alo Canke jes' to ti????? Ja decenijama pokusavam da stupim u kontakt sa mojim Cimerom! Sta reci... Al jbg... Ziv li si? Tuzlak 81/82 ajde negde opet da se zapijemo MTC! Sa Tomicom sam u kontaktu, al falis nam. Smederevac (Vladan), Stevce,Ribolovac, Beca, Ganjac, Djole, Jukic, Bobe Saranovic !!!! Ajd javi se matori

Napokon Shocked  nakon 35 godina. Ziv zdrav i u dobroj kondiciji.

Bili su to dani koje je tesko zaboraviti.
Na vrh Go down
Tuzlak 81/82
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   01.02.18 22:56

@Sretenko Maric (citat):
Mali simpaticni vodnik je bio Bane Kojic iz Crepaje kod Panceva, a major Kajtez Nikola. Od dzombi koje si mabrojao Babic je Stevan, Rajkovic Jugoslav, Santrac Dragoljub (ubijen pred sam kraj sranja), Popovici Dragan (ganjac) i Zlatko iz Celinca, Brkic Mensur, Pavic Vlado (kojem si ti obrijao glavu) ,Miladinovic Vladan -Baki smederavac, Blazo, Jusuf Demiri,Zecovic Zeco (sa), Jukic Muhamed, Tomic i ja, al sto sebe ne stavi na spisak!? Ti si prvi u grupi sto Blekiju nisi pruzio ruku na rastanku kad smo krenuli kao solunci kaljavi nazad u Dugo Selo!

Puno novih informacija.
 Santraca sam poslije nasao u Bihacu i pili smo pice. Zao mi je da je tako zavrsio. Neko je morao brinuti o njemu jer nije bio sav svoj. Embarassed Crying or Very sad
 Jukica sam jednom sreo u Tuzli.
 Pa znas sta nam je radio Bleki Sad ali mu ni mi nismo ostali duzni. Kaze meni ''imas posjetu ali samo na kapiju moze''. E pa necemo tako. Prvi vikend ide papucarenje, pizdarije a on u nedelju ''uzbuna'' i generalka. Mi njemu on nama.

Mislim da smo bili specificna generacija po mnogo cemu.
Na vrh Go down
Sretenko Maric
Gušter
Gušter

M(j)esto Lukicevo

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   01.02.18 23:21

Ee moj cimer, ajd javi se u PP pa da jos pricamo, gde si, sta si... Napisao sam ti tamo ponesto a kad se ovo malo ustali posalji mi br telefona! Ne mogu da verujem, stvarno se javio Covek, sa kojim sam jeo sa jedne tacne! Stvarno, ajde da se cujemo i vidimo!
PS: A Blekija sto se tice - ko ga je*e, nije zasluzio ni da se spomene ovde! Izigravo nekog pedagoga-diktator, tako da je administrator ovog foruma u pravu kad kaze svrhu JNA, a ne lecenje kompleksa nekih frustriranih degenerika i grebatora!!!
Na vrh Go down
Tuzlak 81/82
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   01.02.18 23:56

@Sretenko Maric (citat):
Ee moj cimer, ajd javi se u PP pa da jos pricamo, gde si, sta si... Napisao sam ti tamo ponesto a kad se ovo malo ustali posalji mi br telefona! Ne mogu da verujem, stvarno se javio Covek, sa kojim sam jeo sa jedne tacne! Stvarno, ajde da se cujemo i vidimo!
PS: A Blekija sto se tice - ko ga je*e, nije zasluzio ni da se spomene ovde! Izigravo nekog pedagoga-diktator, tako da je administrator ovog foruma u pravu kad kaze svrhu JNA, a ne lecenje kompleksa nekih frustriranih degenerika i grebatora!!!

imas pp kokice
Na vrh Go down
Nikola Simic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2018-02-20

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   26.02.18 1:57

Sluzio jna u jastrebarskom 1984 intedant kuvar dali ima neko ko je sluzio jna te godine ako ima neka se javi
Na vrh Go down
miki69
Gušter
Gušter

Broj komentara : 18
REPUTACIJA : 3
Član od : 2015-03-07

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   05.03.18 23:45

Pozdrav za Petra Arnautovića i ostale forumaše.
Drago mi je da si postavio slike iz tih dobrih dana naše mladosti.
Na ovoj slici pred Slunj prepoznajem neke momke ,pa da te podjetim ako si neke zaboravio.
Treći i četvrti sa lijeva stoje Zoran Mitrović iz Banja Luke i Zoran Simonović Simke iz Beograda, ako si čitao moje prepiske sa Darex-om, spominjao sam ga.A i ove slike  sa fol jutarnjeg trčanja ,više me posjećaju na slikanje poslije kupanja ispod tuševa nego na trčanje(vojničke gaće i papuče ) teško da su sa trčanja,a i slika desno više djeluje da je popodne nego rano jutro cheers.
U svakom slučaju slike su ti ekstra.
da li je ovaj momak sa naočalima  neki Marić iz B.Luke ,mislim da je bio sa Vama u mč.Poz.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   

Na vrh Go down

Jastrebarsko VP 2465
Na vrh 
Stranica 14/14Idi na stranicu : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14
 Similar topics
-
» Jastrebarsko VP 2465
» Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)
» SAMOBOR VP 7236/17