FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Jastrebarsko VP 2465

Go down 
+80
goran9030
Samo 1 je 101
Srđan Avramov
daja_1
Vuk Đ.
Janez.A.
balansero
Soldat82
zoki123
Nikola Simic
Sretenko Maric
Sretenko
Gogegoge
Petar Arnautovic
Dejan pvo
Tuzlak 81/82
cvele1
Nidžo
steva1963
IgorS
septembar"86
vucko347
VladimirP
Đak
feniks48
Krasojevic
013gonzo
Marek
Miki70
jože šneler
Zoran Kostić
lacoš
Dusica Krivokapic
transporter
GROM
Boris Antic
dpuric
šapka
semsudin
arcibald01
goce makedonac
Vojnik Graničar
hajdukovac1969
zastavnik
mitke
miki69
jastreb77
Brkakougar
PORUCNIK
Darex
lsardpvo89/90
jaska
kruno1811
stoja123
East&West
Gringo
Vlada Krasojevic
bestrzajac2
lane75
sarics
Max Blitz
flado
IVAN MILOVIC
čato
pukovnik
Nisandzija T55
jelen pivo
zagi
dekiaki
katmandu
inzenjerac
Boris P
Marduk
purger
sentinell
DRAGI PETRUSEVSKI
mgalic2
boki
Rodic Zeljko
IP
84 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorPoruka
bestrzajac2
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2014-05-30
DOB : 53
M(j)esto SLAVONIJA-RH

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime01.03.16 21:17

ovaj s brkovima-baš ne liči, to je vjerojatno dok je bio lakši...
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 55
ČLAN OD: : 2016-02-23

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime01.03.16 22:00

bestrzajac2 (citat):
ovaj s brkovima-baš ne liči, to je vjerojatno dok je bio lakši...
da to je on iz mladih dana
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 55
ČLAN OD: : 2016-02-23

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime01.03.16 22:08

.
vodotoranj nema više šume, posljedica orkanskog nevremena

[You must be registered and logged in to see this image.]


feniks48: komentar modifikovan dana: 05.03.16 11:15; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 55
ČLAN OD: : 2016-02-23

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime01.03.16 22:25

posljedice  olujnog vjetra 11/2013


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 55
ČLAN OD: : 2016-02-23

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime05.03.16 11:17

navozi za pranje tenkova i ostalih m/v

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 55
ČLAN OD: : 2016-02-23

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime05.03.16 11:22

[You must be registered and logged in to see this image.]


pogled od SPG-a prema vježbalištu i gornjem jezeru (po sredini puta vidi se ravni betonski krov objekta gdje su bile smještene pumpe) odakle se crpila voda za pranje tenkova
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 55
ČLAN OD: : 2016-02-23

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime05.03.16 11:31

[You must be registered and logged in to see this image.]


gornje jezero
Na vrh Go down
Darex
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 76
ČLAN OD: : 2015-02-09
DOB : 54
M(j)esto Beograd

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime07.03.16 20:40

Слике су ти одличне. Подсетио си нас на давна прошла времена.
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 55
ČLAN OD: : 2016-02-23

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime07.03.16 21:54

Darex (citat):
Слике су ти одличне. Подсетио си нас на давна прошла времена.
hvala
Na vrh Go down
Krasojevic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2015-11-28

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime09.03.16 20:55

feniks48 (citat):
bestrzajac2 (citat):
dali se zna kako su i gdje završili ljudi koji su bili poslani u sloveniju, dakić,potporučnik milošević ako se ne varam i još neki-tenkisti i omp sa transporterima
zanima me i jeli đenka živ i gdje je..
poslao sam ti pp poštujuči pravila foruma
Fenix, molim te posalji i meni privatnu poruku, pa mi reci sta je bilo sa Dakicem i Djenadicem? A ja cu tebi reci kako je "zavrsio" Srecko Mihajlovic, bas sam skoro otkrio, vrlo interesantna prica.

Janez.A. voli ovaj upis

Na vrh Go down
Krasojevic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2015-11-28

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime09.03.16 21:07

Moram vam priznati da su me sve slike koje je Fenix postavio vratile 31 godinu u nazad i potsetile na toliko detalja da se sada pitam kako je bilo moguce da mi period vojnog roka ostane u tako jakom secanju?
Ako bih krenuo da vam pricam sve "avanture" koje sam doziveo, zabavljao bih vas danima.

Na primer, jedna od omiljenih zabava mi je bila da subotom dodjem na kapiju sa neopeglanim pantalonama, pa pustim dezurnog oficira da mi drzi prediku o tome kako me nece pustiti u grad, nakon cega bih se ja obratio tadasnjoj verenici (a danasnjoj zeni) na italijanskom (supruga mi je italijanka) i onda bih posmatrao frku, jer su se svi plasili da se ne pokazu previse strogi pred strancima, pogotovu zapadnjacima.

Naravno, svaki dezurni, sem Dakica koji je stvarno bio svetski covek, je komentarisao da ce me pustiti da ne bih posle strancima govorio kako vojska maltretira...
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 55
ČLAN OD: : 2016-02-23

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime11.03.16 14:02

Boris P (citat):
Neke kasnije informacije meni nisu poznate posebno ova o tenku M84.

Termine koje pravilno upotrebljava drug Pukovnik sam - zaboravio.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Još jedna informacija, pri jednoj uzbuni l okb je podignut, naređeno je čak i pražnjenje spavaonica (sve osim madraca, metalne konstrukcije kreveta, jastuka i otvorenih praznih kaseta)

Informacija je bila ovakva: predpostavljen je upad-desant agresora na Zagrebački arodrom Pleso...

Jedinica u Jastrebarskom je podignuta (skoro 100% sam siguran da tu uzbunu niko nije "provalio"). 
U tenkove su upakovane čak i kumulativne granate. 
Dobili smo SDO.
Nova cedila za maske. 
Kontrolisane su nam čak i velike metalne kutije za prvu pomoć - zanovljen je sadržaj (l zavoji, široki zavoji za opekotine, pakovanja tableta protiv bolova i tablete za dezinfekciju vode)  koje po formaciji stoje u tenkovima (ako se sećate zbog njih se dobija ostav za normiranu radnju, prilikom napuštanja tenka kroz prinudni otvor ako je poslužilac zaboravi) !! 

Naređeno je da sipamo i vodu (Al termosi koji su iza vozača 2kom. i 1kom i ispod prednjaka topa sasvim napred levo ispred poslužioca, pored takve boce je velika u latinično L profilisana kutija za SDO). 

Među vojskom je bilo svakakve priče... naravno. 
Pamovi su otkriveni i postavljeni u borbeni položaj.

Dobro je bilo to što nismo dobili pištoljsku municiju. 

Tenkovi su izvezeni iz kruga, ako se dobro sećam do ulivanja u auto put.

Tu je naređen povratak u kasarnu.

Nemojte mi zameriti na činjenicama koje sam možda zaboravio, mislim da je kratko posle toga Kap. Dakić Slavko prikačio na epoletuške još po jednu zvezdicu !! Cool
koliko se sječam tada je u brigadi bila glavna inspekcija narodne obrane (GINA) okl.bataljoni izvučeni u šumu s.črnilovac (preko vojnog vježbališta ne u šumu pored vježbališta već iza s.črnilovac)) iuzvršena popuna i u marševskoj koloni starom karlovačkom preko kerestinca do nadvožnjaka na autoputu zg-lj (s.ježdovac) tu je zaustavljen prvi tenk koji je bio u ČP (čelna patrola) komandir tenka mislim da je bio st.vodnik levačić, nakon toga kolona je povućena u kasarnu ja sam vozio FIAT 1107, GINA prezadovoljna, to nam je donijelo 1.mjesto
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 55
ČLAN OD: : 2016-02-23

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime11.03.16 14:05

lane75 (citat):
čato (citat):


Da odgovorim na tvoje pitanje koja MPČ je bila u napadnuta. Ratni planovi se nisu mjenjali, pa je tako po tom rasporedu cilj 2.bat 1.čete bio Brnik ,a 2.č Pleso.  pa je stoga tu bila i MPČ toga bataljona . Nikako nije bila MPČ brigade . A izašli su radi toga , jer su morali zamjeniti dio 1. OKB Vrhnika , koji je u cajhnotu , jer su bili  najbliže iako jim to nikada nije bio zadatak , zauzeo našu šumu na Brniku. U ratnim uslovima napada Italije , mi smo sa tih Brniških pozicija rezerva za popunu 1.OKB koja drži  pravac  Postojna , a nas zamenjuje za 24 sata OKB iz Niša.
Hvala ti mnogo, već sam mislio da to neću nikad saznati. I vidim, da smo zemljaci i skoro generacija, samo što sam ja zbog škole išao u vojsku tek sa 26 god.

Netko je kao komandira 1. tenkovske čete pomenuo Slavka Dakića. Ja poslije 40 godina nisam siguran dali je to isti, ali ako je, taj je i u moje vrijeme bio na toj dužnosti u činu poručnika (komandir 2. bio je por. Miladin ili  možda Miladinović, koji je kasnije imao tešku nesreću - na autocesti je izašao iz auta, pa ga je udarilo auto što je prolazilo) i izgubio je u roku od par mjeseci dva vojnika, što tada (1975-6) baš nije bilo nešto skroz obično, pa je Dakić kod svojih možda 35 godina u jako kratkom vrijemenu sasvim posijedio. 

Prvo mu je Albanac iz Makedonije pop...io jer su mu vojnici palili bicikle ponoći i prijetio je, da će ih pobiti, samo ga niko nije uzimao ozbiljno. Onda je taj dodijeljen na stražu i tad je naravno dobio bojevu municiju (u ono vrijeme samo si za stražu i naravno za gadjanje dobijao bojevu municiju). Smjena straže prošla je tako oko pola 6 onog augustovskog dana 75.-e pored KPS kod tehničnog parka prema straž. mjestu gore na vježbalištu, tamo gdje je uvijek stajalo par tenkova. Poslije par minuta čuo se kratak rafal, pa još jedan duži, a onda zapomaganje. Braco i ja smo bili dežurni u KPS i nazvali smo dežurnog oficira. Kasnije smo saznali, da je taj vojnik ostvario prijetnju i upucao jednog od drugara u petu, a drugom je, mada ga je ovaj molio za život jer je imao djecu, sprašio 22 metka u prsa, tako da je umro na putu u bolnicu. Albanac je prvo pobjegao preko brigadnog vježbališta prema Karlovcu, ali se onda sam predao jedinici koja se vraćala sa Slunja. Bio  je osudjen ali ne baš mnogo - navodno mu je olakšavajuća okolnost bila što u momentu odlaska u JNA još nije bio punoljetan.

Drugi slučaj u istoj četi dogodio se u decembru iste godine, kad se ćato, visok i stasit, crn Hercegovac, upucao u usta, navodno zbog djevojke - konobarice u jednoj od gostiona u Jaski. 

Inače nama je glavni lokal za izčaz bio kod gdje. Štefice, onaj kafić u novome bloku. Imao je dobar džuboks, tako da smo mogli slušat Abbu, recimo, i Love hurts od Nazaretha. Pogotovu kasnije kad smo Braco i ja bili o Domu armije, mi smo si češće priuštili privid civilnog života.
da, lane je dobro sve napisao, da dodam samo kafić o kojem govoriš i danas je u funkciji
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 55
ČLAN OD: : 2016-02-23

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime11.03.16 14:20

miki 69 ispravka, ćirić nije bio u sastavu HV (ostao po strani)a tačić napisao šta se događalo sa brigadom u knjizi "STAKLENI TENKOVI - MOĆ I NEMOĆ ČETVRTE OKLOPNE BRIGADE", 




[You must be registered and logged in to see this image.]









""""""Tale je totalno drugi tip,također laf,koliko znam živi na relaciji BG-Kruševac , u peziji je ,ali šljaka nešto privatno.
Što se tiče tvojih starješina Vuleta sam sretao ovde u BL,mislim da je otišao u penziju.Za kap.Ikl. Ćirića koji je bio načelnik veze sam čuo da je promjenio stranu i ostao u HV. Slavko Dakić je gadno nastradao u onoj koloni u SLO,koliko sam čuo da mu je ugrađena neka pločica u glavi,ali je živ i zdrav i negdje je u Srbiji.Agim Maljoku zvani Gimi,nije bio bezbjednjak,već komandir MČ,zajedno sa Rajkom Kneževićem koji je sad general,st.vodnikom Đenadićem zvanim Đenka i nekim st.vodnikom G.To je bila opasna ekipa(o svima nekom drugom prilikoma """"""
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 55
ČLAN OD: : 2016-02-23

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime11.03.16 18:54

KEMAL MONTENO i on je služio vojni rok u ovoj VP


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 55
ČLAN OD: : 2016-02-23

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime11.03.16 18:59

trpezarija

[You must be registered and logged in to see this image.]

Janez.A. voli ovaj upis

Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 55
ČLAN OD: : 2016-02-23

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime11.03.16 19:28

[You must be registered and logged in to see this image.]    [You must be registered and logged in to see this image.]


mali podsjetnik
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 55
ČLAN OD: : 2016-02-23

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime11.03.16 19:36

molim moderatore da ne zemjere pjesme idu na drugom podforumu, ali ova se tiće brigade u kojoj smo nekada bili

Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 55
ČLAN OD: : 2016-02-23

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime11.03.16 19:48

[You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Đak
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-04-11

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime11.04.16 23:08

Pozdravljam sve pripadnike JNA koji su služili Vojsku u Jastrebarskom, posebno, gentuse, septembar 1986 - septembar 1987. godina.
Bio sam u  intedantskoj četi kojom je komandovao kapetan Marko Danilovski, sjećam se i zastavnika Toma Buzoskog, vodnika Ljupčeta Atanasovskog, kapetana prve klase Kovačevića, majora Sojanoskog, a komandant kasarne "Franjo Ogulinac Seljo" bio je potpukovnik Milivoj Popov.  Pričam, sjećam se... ti dani su mi ostali u najljepšem  s j e ć a nj u.
Bilo bi mi drago, ako gentus pročita ove redke i javi se.
Moji drugari  bili su : Duško Radević, Željko Stamatović, Jankov Radovan, Nenad Šabanović. Oliver Petrač, Nebojša Kuveljić, Mirsad Fazlić, Enes Jakupović, Orhan Čaušević. Miodrag Petrašković, Ljubiša Bunkhart, Darko Poprocki... Đak iz Nikšića, pozdrav!

Janez.A. voli ovaj upis

Na vrh Go down
Krasojevic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2015-11-28

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime13.04.16 15:57

Ma zar je moguce da nema nikoga ko je sluzio u Jaski od Maja 1985-e do Maja 1986-e?

Drugo pitanje je za Fenix-a: da li se secas da je GINA bila u Jaski u Junu 1986?
Na vrh Go down
VladimirP
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-08-10

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime11.08.16 5:16

Vladimir, rodom iz Srbobrana u Vojvodini

Sluzio vojsku u Jastrebarskom od 8 Oktobra 1980 do 31 Avgusta 1981. Ceta veze, drugi vod.

U ono vreme komandant brigade je bio pukovnik Dragoljub Arandjelovic (zestoko se grcio da postane general i u tome je izgleda uspeo). I on je bio uzgajivac paunova.
Ispod njega su bila tri potpukovnika: Tonkovic, Zoraja i Trajkovski (ili Ristovski, ne secam se) i tri majora (Popov, Fadil Kovacevic - brat poznatog fudbalera Abida Kovacevica, i treci cijeg se imena ne secam)

U ceti veze je komandir bio kapetan prve klase Milovan Lalic, komandir prvog voda je bio porucnik Zivojin Djordjevic, a drugog voda stariji vodnik Buncic. Od podoficira su tu bili jos vodnik Malnar, vodnik prve klase Matasic, Stariji vodnik Tepsic, stariji vodnici prve klase Arnautovic, Stajic i Kalajanovic. Ovaj zadnji je bio sifrant, obicno je sedeo u komandi stana u tajnoj sobi sa rupicom na vratima. Od njega smo uvek pokusavali da dokucimo je li stigao ukaz o skracenju vojnog roka, ali bez uspeha.

Najstrozi su bili Lalic i Tepsic, opasno ih nisam voleo, ali sam bio nepravedan. Posle se videlo da su jednostavno radili svoj posao propisno i pravicno. Premda jednom smo imali pravu predstavu u hodniku kad je Lalic galamio na Tepsica pred vojskom, a Tepsic mu odgovorio: "Druze kapetane nemate prava da vicete na mene, nije ovo engleska vojska!!". Nisam bio u engleskoj vosjci pa ne znam kako se tamo galami...

Nacelnik veze je bio kapetan prve klase Milic koji je bio cuven po odlicnom znanju albanskog jezika.

U ceti smo bili odasvud. Secam se ponekog:
Ljuba Milanovic i Ranko Tegeltija iz Mrkonjic Grada
Stanko Korosec, Darko Polajnar i Franc Arko iz Slovenije
Zecir Podrimaj iz Peci
Ahmeti Refki iz Dragasa
Idrizi Musafet iz Tetova
Ivica Bransteter iz Slavonije (vidi vodnik Stajic prezime pa ga pita: "Bransteteru, jesi li ti janez?". A ovaj odgovara "Nisam druze stariji vodnice ja sam Ivica".
Vahid Kadric iz Mostara
Tale Dzeko negde iz Hercegovine
Nihad Zahirovic zvani Nikad iz Tuzle
Elvedin Muhic iz Prijedora
Rade Naumoski iz Skoplja
Ivan Dzunja iz Djurdjeva
Predrag Prelic Peca iz Beograda itd itd

Jastrebarsko je imalo cudnu klimu i hidrologiju u to vreme. Leto je trajalo otprilike dve nedelje, i lisce je pocelo da opada u drugoj polovini avgusta. A kad se kopa rov, posle prvih tridest centimetara vec je pocinjao da se puni vodom.

Sluzio dve nedelju strazu u sumi Murat. Seca li se neko operacije "Putnik"? Dva vojnika su bila skrivena ispred sume Murat pored puta Jastrebarsko-Zagreb, zavucena u neko zbunje i odatle spopadali svakog ko se slucajno ili namerno zaustavi pored puta.
Na vrh Go down
vucko347
Gušter
Gušter
vucko347


BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-08-10
DOB : 53
M(j)esto Beograd-Srbija

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: V.P.2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime20.09.16 21:04

POZDRAV FORUMAŠI IZ JASKE!V.P.2465/27 ČETA VEZE SEPTEMBAR 88./89.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime20.09.16 21:31

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
vucko347
Gušter
Gušter
vucko347


BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-08-10
DOB : 53
M(j)esto Beograd-Srbija

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime25.09.16 0:21

[You must be registered and logged in to see this image.]


MALO SLIKA SA POLAGANJA MOJE ZAKLETVE!
Na vrh Go down
septembar"86
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-09-24

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime25.09.16 1:42

Pozdrav Forumaši  ii Jaske 2465 a posebno generaciji septembar 1986 - septembar 1987 , vozač OTM 60 ,MČ, komandir biopotporučnik Maljoku Agim.

Janez.A. voli ovaj upis

Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 55
ČLAN OD: : 2016-02-23

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime14.10.16 20:23

poznajem agima zajedno smo radili

Janez.A. voli ovaj upis

Na vrh Go down
IgorS
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2017-01-24

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Prva slika : visoki u prvom planu je vodnik Cabarkapa, rukuje se sa potpukovnikom Vidom. Levo od Cabarkape je kapetan Stojanovic   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime24.01.17 15:35

GROM (citat):
1990 DAN ARTILJERIJE
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
IgorS
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2017-01-24

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Artiljerci, gde ste?   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime24.01.17 15:36

Pozdrav svima,valjda ce neko biti tu iako je aktivnost malo zamrla u poslednjih godinu dana. Procitao sam svih 13 stranica ali nikoga od artiljeraca nisam video, osim mozda Groma koji je postavio ove slike. Dakle, sluzio sam 90/91 svih 12 meseci u Mesovitom artiljerijskom divizionu, komandni vod, kapetan Marko Bijelic, vodnik Aleksandar Cabarkapa i stariji vodnik Zile Zivkovic (nas rock 'n' roll oficir :-) . Komandir diviziona bio je major Mrvaljevic koji je vec bio pomalo senilan.
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 55
ČLAN OD: : 2016-02-23

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime26.01.17 10:29

veliki pozdrav iz jaske  M. V., inače "Smederevcu", on zna od koga Very Happy
Na vrh Go down
septembar"86
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-09-24

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime26.01.17 21:04

Hvala Feniks48 !!! Tako mi je bilo drago kada sam "shvatio" ko je u priči- prošlo je 30 godina i ostali ste mi u sećanju kao jako dobar pedagog i dobar čovek pre svega odmeren u svakoj situaciji ... kao da je sve bilo pre 3, 4 godine  :-)  Samo što je sada moja glava "bela" :-)  Veliki pozdrav feniks48 od "Smederevca"  :-)
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 55
ČLAN OD: : 2016-02-23

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime28.01.17 15:42

"smederevac" hvala na lijepim riječima, pozdrav iz jaske
Na vrh Go down
steva1963
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-01-29

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime29.01.17 9:56

imali neko ko je bio u 82/83 u ar divizionu pvo kod porucnika stankovića i vodnika jeftića
Na vrh Go down
steva1963
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-01-29

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime29.01.17 12:59

pozdrav svima ,ja sam sluzio1982/83 u pvo divizionu stela 1m ,porucnik stankovic ,sećam se dezurnog voda na poligoni , ,zapošljavanje stare  vojske posle podne sa nosenje blata iz jezera u šuimu
Na vrh Go down
Nidžo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-02-17

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime17.02.17 16:46

Pozdrav 
Ja sam služio 91 do Slovenije...ima li netko od martovaca 91?
Na vrh Go down
Nidžo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-02-17

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime17.02.17 16:47

Ili septembaraca 90
Na vrh Go down
cvele1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-06-16
DOB : 41
M(j)esto Tenkista/Des...

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime19.03.17 21:14

Nisandzija T55 (citat):
Ovim putem zelim da pozdravim sve bivse vojnike JNA VP 2465 Jastrebarsko!

Ja sam bio generacija 82-83,prve cete,drugog voda.Komandir cete Kapetan Dakic Slavko,Komandir voda Stariji vodnik Levacic Antun.Evo neki imena vojnika koji su mi ostali u secanju.

Dabic Predrag
Vuckovic Veljko Krusevac
Gazivoda Savo Titograd
Barisic Marko Laktasi Banja Luka
Isanovic Samid Brcko
Susic Nusret Sarajevo
Hajdini Naser
Basota Besim
Paljevac Izet
Trifunovic Milan Valjevo
Kuric Sedzad Jajce
Hoti Nezir
Lazarevic Miodrag Beograd
Siskovic Vladimir Beograd
Cvetkovic Stojance Skopje
Blagajcevic Leon Split
Muzevic Tihomir
Mandic Dragan
Saric Novica Beograd

Zdravo Druze i ja sam ista generacija,ove drugare koje si naveo svi su mi poznati,jedino sto su bili u prvom i drugom bataljonu.Pozdrav,Dragan Cvetkovic
Na vrh Go down
Tuzlak 81/82
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2017-03-25

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime26.03.17 20:29

Zasto izbrisa post ako je sve bilo u skladu sa temom.
 
 Ako pricamo o jednom vremenu, nekoj situaciji u tom vremenu, valjda ima i nastavak pa sve do kraja tako da je i ta jedinica na neki nacin dosla do kraja(rasformirala se ili podijelila u manje dijelove koji se utopili u druge jedinice).

 Postavio sam ono sto je napisao jedan od njenih oficira.

 LP
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime26.03.17 21:10

[You must be registered and logged in to see this link.] - Moras procitati pravila foruma pa ces shvatiti zasto je post arhiviran.

cvele1 ne voli ovaj upis

Na vrh Go down
Tuzlak 81/82
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2017-03-25

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime26.03.17 21:42

dpuric (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.] - Moras procitati pravila foruma pa ces shvatiti zasto je post arhiviran.

 Mislim da je sporan izvor postanog teksta. Moja greska ali posto je arhiviran pustite ono sto nije sporno.

 Hvala
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime27.03.17 14:55

[You must be registered and logged in to see this link.]
Gušter
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Broj komentara : 4
REPUTACIJA : 0
Član od : 2017-03-25

[You must be registered and logged in to see this image.]
Naslov komentara: Nije po pravilima foruma - dp   [You must be registered and logged in to see this image.]Yesterday at 11:14 pm [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.]


=a6e77ccbfc03b04283d40b194997e357&cvf[1]=55d247f7b5f73122d37ce3c7f9f5d344&eval=plus&p_vote=162850]+

----
=777e2e5eab270be3585fa0e369a4a412&cvf[1]=548bd0490816f8c29d4908827f550b7f&eval=minus&p_vote=162850]-

Pozdrav svima iako ste mahom gusteri i red je da cutite dok dzomba prica. [You must be registered and logged in to see this image.]

 Bilo je to nekada davne 1981.god. septembarska klasa. ARJ PVO Komandni vod. Dosli iz D.Sela na obuku pa opet nazad za 6 mjeseci. Nije nas bilo puno. Jedan vod.

 Sjecam se da nam je kom.voda bio neki Obradovic(p.porucnik). Strog do bola. Navodno se aktivirao iz SRO pa da se pokaze. Bio je i jedan simpatican vodnik iz nekog sela oko Zrenjanina. Major diviziona mislim da se prezivao na -ov jako fin i blag covjek. 

 Cega se sjeca, starih baraka, majora Popova koga su zvali otrov. Garaza, cetvrtkom odrzavanje kampanjola, paunova, straze u onoj sumi van kasarne(Sadvud ili tako nesto), svi smo dobrovoljno isli na strazu ali smo jednom napravili i pizdariju(opustili se) izlaska u onaj kafic u Jasci i opijanja.

 Mi smo davali dezurstvo na kapiji pored dez.oficira koji u vecini slucajeva nisu ni znali sta mi radimo.

 U jedinici nas je bilo od svuda iz bivse Juge(da ne nabrajam).

 Spominjete GINA. Pa jbte oni su izgleda svake godine dolazili u kontrolu. Ta je kasarna kotirala visoko po svemu pa su ih ovi kontrolisali. Mi smo isto imali jednu pokretnu uzbunu ali ono bas do duseka i rezervne hrane. Tada smo zavrsili u nekoj sumi iza Zagreba a u nasem CVOJ-u i komandant kasarne.

 Pozdrav svima
Na vrh Go down
Tuzlak 81/82
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2017-03-25

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime27.03.17 23:36

salutiranje

 U to vrijeme kom.kasarne bio je pukovnik ili p.pukovnik Arandjelovic.

 Cetvrtkom kremipan i sok od jagoda za marendu. Razz

 Koga se sjecam(ostali halalite): Very Happy

 m.vodnik  Sagolj   Konjic

 desetar(cato) Teodosijevic   B.Luka


 Rajkovic             Zvornik
 Ilic Dragan
 Mihajlovic Dragan
 Babic Miroslav     J.Srbija
 Santrac             Bihac
 Brkic                 Doboj
 Maric  Sretenko   Lukicevo Zrenjanin
 Tomic Milenko     Lopare Bijeljina
 Sarenac Dragan  Beograd
 Pavic  Dragan     Valjevo
 Cvjetkovic         Valjevo
 Babic Miroslav
 Antic Dragan      S.Banja
 Georgijevski        Makedonija
 Hetemi Hisen      Kosovo
 Wolf                  Celje
 Borut                 Kopar
 Jukic                 Tuzla
Na vrh Go down
VladimirP
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-08-10

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime31.03.17 14:00

Halo Tuzlak 81/82, samo jedna mala ispravka - nisu zvali majora Popova "Otrov", nego kapetana Adamova koji je bio nacelnik za Atomsko-biolosko-hemijsku odbranu (inace nije bio opasan lik, dosta je bio pedantan i profesionalan).
Na vrh Go down
Tuzlak 81/82
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2017-03-25

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime01.04.17 19:00

VladimirP (citat):
Halo Tuzlak 81/82, samo jedna mala ispravka - nisu zvali majora Popova "Otrov", nego kapetana Adamova koji je bio nacelnik za Atomsko-biolosko-hemijsku odbranu (inace nije bio opasan lik, dosta je bio pedantan i profesionalan).

 Moguce,

 i jedan i drugi(pokoj mu dusi) su bili pedantni do bola. Biti dezurni a oni u kontroli, nisi se moga dobro provesti. Na drugoj strani, radili su svoj posao kako su najbolje znali. Nisam ljut ni sekunde.

 Takav je kod nas bio komandir voda ARJ PVO-KM Miroslav Obradovic p.porucnik. Covjek je bio bolestan od pedantnosti. Gumicom smo brisali zidove a generalka svaki vikend. Covjek je vise bio u kasarni nego kuci.
 Moram priznati da ni mi nismo bili cvjecke. On nama ne da izlazak a mi napravimo pizdariju i vec sledeci vikend niko vani, svi generalka i to se protezalo svo vrijeme naseg boravka tamo.
Na vrh Go down
Dejan pvo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-09-24

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime24.09.17 13:27

Pozdrav narode.
Služio sam u Jasci od marta 91. pa sve do oduševljenja kasarne u Tuzli.Znaci i onaj tužni dio price Proce sam u Jasci.
Bio sam u 2465/28 PVO, operator na Streli 1 i kasnije desetar.

Prošlo je mnogo vremena i nažalost mogu se sjetiti samo nekoliko imena:
Slobodan Babić
Miljan Miljevic
Dragan Šiljak ?
Ivica Vidović 
Zumberi
Ako ima NETKO iz te generacije,bilo bi mi drago čuti šta je s tim ljudima.

Lijep pozdrav
Na vrh Go down
Dejan pvo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-09-24

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime24.09.17 14:48

Nidžo (citat):
Pozdrav 
Ja sam služio 91 do Slovenije...ima li netko od martovaca 91?
Pozdrav,
Služio sam od marta 91. Pa sve do kraja.
Bio sam u pvo ,kapetan Kecanovic a kasnije je bio komandir baterije poručnik jeftic.

Pozdrav
Na vrh Go down
Dejan pvo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-09-24

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime26.09.17 23:09

Darex (citat):
Interesantni podaci za nas koji smo služili nešto ranije u Jaski.
Pretpostavljam iz tvog teksta da si ti bio martovska klasa, ispravi me ako grešim.
Što se tiče Slovenije, sve što si napisao je manje - više tačno, a može se i proveriti na internetu. Dakić je bio teško ranjen, ali je ostao živ.
Mora da ti je bilo teško posle pogibije Makedonca koji je spavao iznad tebe, ako je zaista tačna informacija. Tužno je što se sve to izdešavalo i što je došlo do pogibije i ranjavanja, a još tužnije ako si nekoga i lično poznavao.
Možda će se i javiti neko ko je služio u Jaski sve do odlaska vojske, u novembru 1991. god. Takav bi nam bio dragocen u vezi informacija o tome šta se sve događalo pred napuštanje kasarne.
Inače, koliko vidim, već se pred tvoj odlazak pretpostavljalo šta će se desiti, pa je vojska noću prenosila naoružanje iz skladišta Murat u kasarnu.
Prvi put čujem da su se izviđači vratili s Plitvica desetkovani što se tiče transportera.
Velika zgrada s desne strane o kojoj pričaš, da li misliš na objekat gledano od prijavnice ili iz pravca bine?
Zelim pozdraviti sve one koji su sluzili vojni rok u Jastrebarskom.Jako je lijepo citati sve ove dogodovstine sto su se desavale u to vrijeme.Ja sam u Jasku stigao 18.marta 91.godine i bio sam sve do kraja,znaci izseljenja kasarne u Tuzlu.
Bio sam operator na Streli 1 i komandir baterije je bio kapetan Kecanovic a poslije porucnik Jeftic.Nemogu se puno imena sjetit ali otom drugi put.
Ako nekog sta interesira iz tog perioda.....tu sam.

Veliki pozdrav
Na vrh Go down
Petar Arnautovic
Gušter
Gušter
Petar Arnautovic


BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-10-07
DOB : 54
M(j)esto Beograd

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Jastrebarsko VP 2465/2 - 88/89    Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime07.10.17 7:05

miki69 (citat):
Darex,drago mi je da smo uspostavili kontakt gene. Smile 
Evo još par informacija za tebe,pošto vidim da te neke znaš neke ne.Komandant brigade je bio Milivoj Popov,a njegov zamjenik  Radovan Tačić.Za mene dva jako pozitivna tipa.

Pop je bio lala,pa kad te riba ko da ti kap vode iz slavine udara u čelo polako,dođe ti da mu kažeš:"Kriv sam samo skrati.¨Kao čovjek izuzetan,ali nije previše volio one iznad sebe,jednom prilikom kada nam je u kontrolu trebala doći GINA,reče mi :Mali,ništa lično ,al kad mi dolaze,ja sam centimetar manji.Tačno je da je izvršio samoubistvo,u generaciji poslje nas.Šteta!

Tale je totalno drugi tip,također laf,koliko znam živi na relaciji BG-Kruševac , u peziji je ,ali šljaka nešto privatno.
Što se tiče tvojih starješina Vuleta sam sretao ovde u BL,mislim da je otišao u penziju.Za kap.Ikl. Ćirića koji je bio načelnik veze sam čuo da je promjenio stranu i ostao u HV. Slavko Dakić je gadno nastradao u onoj koloni u SLO,koliko sam čuo da mu je ugrađena neka pločica u glavi,ali je živ i zdrav i negdje je u Srbiji.Agim Maljoku zvani Gimi,nije bio bezbjednjak,već komandir MČ,zajedno sa Rajkom Kneževićem koji je sad general,st.vodnikom Đenadićem zvanim Đenka i nekim st.vodnikom G.To je bila opasna ekipa(o svima nekom drugom prilikom)

Što se tiče naše klase sa mnom u komandi je bio i Simonović Zoran Simke iz BG (opasno igrao mali fudbal),Sinđelić Nenad Sinđa (trenirao nešto od borilačkih veština) strašni šmekeri u pozitivnom smislu.Još se sjećam Maleč Donalda Dona iz Sarajeva,juniorski prvak BIH u dizanju tegova,Hibić Sabahudina iz Zenice.Što se tiče slika i nemam neke iz JNA,sem one iz vojne knjižice,a za nju neznam gde je.Bio je još jedan lik iz BG koji je opasno igrao mali fudbal(znam da mi je pričao o nekoj ligi između naselja),ja tu priču vežem uz tvoje ime a možda i grješim ispravi me. cheers

Pozdrav!
Želim pozdraviti sve one koji su služili u Jastrebarskom. Ja sam Petar Arnautović iz BG moja 4 nadimka iz milošta(Peki Peca Aki Aca). Bio sam u jedinici oklopno mehanizovanoj. U Jasku stigao 19.09.1988 .godine. To veče samnom je stigao i Ivan Dunjić glava mu je bila cela u zavojima, kaže neki tip ga udario flasom u glavu najluđi je bio lik(Ludilo Braćo moja)... Slučajno sam provalio ovaj sajt žao mi je što ranije nisam uzeo tel. od mnogih koiji su samnom sluzili 88/89. Drugovi iz mog voda i izvan njega po sećanju: Nenad Sinđa iz Lazarevca svirao bubnjeve u orkestru. Sa njim sam najbolje ribe srednjoškolke upoznao Višnja i Darija ćerka Potpukovnika Surlovića koje su dolazile u kasarnu i izvlačile nas. Onda Maleč Donald iz Sarajeva sećam se da smo se jednom napili u nekoj obližnjoj kafanici i da smo ja Maleč i Kruškica koji je bio izvajan kao Arnold Schwarzenegger radili sklekove u sred  kafane..., Žeca i Dare nerazdvojni tandem iz Tuzle koji su nas zasmevali do suza, Bane iz BG, Gutaj Ivan iz Rume, Radojković, Rihta iz Slovenjie, Andrejić... A posebno bi pozdravio Darexa...
Veliki pozdrav svima ko se prepozna na slici posaljite mob. fon. da se opet čujemo i uspostavimo kontak...
Pozdrav.


Petar Arnautovic: komentar modifikovan dana: 07.10.17 20:16; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : Dodao neke ljude kojih sam se setio...)
Na vrh Go down
Petar Arnautovic
Gušter
Gušter
Petar Arnautovic


BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-10-07
DOB : 54
M(j)esto Beograd

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Jastrebarsko VP 2465/2 - 88/89 Moja Jedinica Posle polaganja zakletve odlazak na Slunj    Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime07.10.17 19:22

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ja sam sa leve strane sa kolenom na rancu...
Na vrh Go down
Petar Arnautovic
Gušter
Gušter
Petar Arnautovic


BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-10-07
DOB : 54
M(j)esto Beograd

Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Jastrebarsko VP 2465/2 88-89 Nismo vise Gusteri...    Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime07.10.17 19:48

[You must be registered and logged in to see this image.]
To je bio život... Đžombe posle jutarnjeg trčanja xa xa xa ...
Na vrh Go down
Sponsored content





Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Jastrebarsko VP 2465 - Page 7 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Jastrebarsko VP 2465
Na vrh 
Stranica 6/9Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: