FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Share

VP 2507 Velike Bloke

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8129
REPUTACIJA : 121
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 57
M(j)esto Bijelo Polje

VP 2507 Velike Bloke - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 2507 Velike Bloke   VP 2507 Velike Bloke - Page 5 Icon_minitime20.01.19 18:26

@Vojnik Graničar (citat):
Dobar posao je biti kuhar u JNA.
Bar nisi bio gladan.
Da se je meni i većini vojnika iz te generacije 1988 godine bilo najesti u kasarni u Mariboru, spasili bi se.  Sad
Davali su nam jesti kao da smo sirotinja.
Čak i fažol kako li se zvao u JNA (vojnički pasulj) kojeg sam mrzio u civilstvu, od gladi sam zavolio u JNA.  Very Happy
Mnoga su se jela probala i zavoljela u JNA Very Happy Šta si volio da jedeš prije JNA?

Vojnik Graničar
Major
Major
Vojnik Graničar

JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 5448
REPUTACIJA : 250
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 49
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: VP 2507 Velike Bloke   VP 2507 Velike Bloke - Page 5 Icon_minitime20.01.19 19:50

Bar nisi bio gladan.
Da se je meni i većini vojnika iz te generacije 1988 godine bilo najesti u kasarni u Mariboru, spasili bi se.  Sad
Čak i fažol kako li se zvao u JNA (vojnički pasulj) kojeg sam mrzio u civilstvu, od gladi sam zavolio u JNA.  Very Happy
@PORUCNIK (citat):
Mnoga su se jela probala i zavoljela u JNA Very Happy Šta si volio da jedeš prije JNA?
Ova standardna dalmatinska jela.
Recimo mrzio sam iznutrice.
Ni danas ih ne volim.
U JNA sam zavolio u Bosanski lonac, Đuveđ....
Zanimljivo da Bosanski lonac otkad sam izišao iz JNA nikada više nisam pojeo.  Sad
Nažalost.
A tako sam ga zavolio i bio je jako dobar.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
MLVODNIK
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 62
REPUTACIJA : 3
ČLAN OD: : 2012-12-28
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: VP 2507 Velike Bloke   VP 2507 Velike Bloke - Page 5 Icon_minitime20.01.19 21:16

Zdravo, meni je bio isto tako odličan pasulj - konzerva SDO. A i ovčetina u konzervi nije bila loša. Ali trebalo je konzervu pre jela malo podgrijati na šporetu. Pozdrav!
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: VP 2507 Velike Bloke   VP 2507 Velike Bloke - Page 5 Icon_minitime20.01.19 21:19

Bar nisi bio gladan.
@PORUCNIK (citat):
Ova standardna dalmatinska jela.
Recimo mrzio sam iznutrice.
Ni danas ih ne volim.
U JNA sam zavolio u Bosanski lonac, Đuveđ....
Zanimljivo da Bosanski lonac otkad sam izišao iz JNA nikada više nisam pojeo.  Sad
Nažalost.
A tako sam ga zavolio i bio je jako dobar.
I ja sam u vojsci zavolio bosanski lonac, špinat/spanać pire i još neka jela, koja, takođe nisam jeo poslije JNA

PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: VP 2507 Velike Bloke   VP 2507 Velike Bloke - Page 5 Icon_minitime20.01.19 21:21

@MLVODNIK (citat):
Zdravo, meni je bio isto tako odličan pasulj - konzerva SDO. A i ovčetina u konzervi nije bila loša. Ali trebalo je konzervu pre jela malo podgrijati na šporetu. Pozdrav!
Konzerva kisjelog kupusa s mesom, nezagrijana, i te kako mi je prijala poneđeljnikom ujutru dok sam živio u kasarni...

jozl52
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
jozl52

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 655
REPUTACIJA : 41
ČLAN OD: : 2016-09-07
DOB : 67
M(j)esto kočevje

KomentarNaslov komentara: Re: VP 2507 Velike Bloke   VP 2507 Velike Bloke - Page 5 Icon_minitime20.01.19 23:35

pa konzreva kiselog kupusa, "poneđelkom jarooo", pa to je elikskir, kot penicilin ali redbulll, še večččč, samo poletiššš, ... uau...

te konzerve so bile zame zakon, ko je šla "remadija" v prekomando, pa so to dobili za pot, pa da vojska nebo lačna..., je bilo teh konzerv po celi kasarni, ostal sem v našicah, sem jih imel za mesec +++, a "pasuljče", ta je bil "zakon" tu i tamo neki..., hebi ga...
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: VP 2507 Velike Bloke   VP 2507 Velike Bloke - Page 5 Icon_minitime21.01.19 10:15

@jozl52 (citat):
pa konzreva kiselog kupusa, "poneđelkom jarooo", pa to je elikskir, kot penicilin ali redbulll, še večččč, samo poletiššš, ... uau...

te konzerve so bile zame zakon, ko je šla "remadija" v prekomando, pa so to dobili za pot, pa da vojska nebo lačna..., je bilo teh konzerv po celi kasarni, ostal sem v našicah, sem jih imel za mesec +++, a "pasuljče", ta je bil "zakon" tu i tamo neki..., hebi ga...
E, zamjena za rasol zatvor

Vojnik Graničar
Major
Major
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 5448
REPUTACIJA : 250
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 49
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: VP 2507 Velike Bloke   VP 2507 Velike Bloke - Page 5 Icon_minitime21.01.19 11:06

@jozl52 (citat):
Pa konzreva kiselog kupusa, "poneđelkom jarooo", pa to je elikskir, kot penicilin ali redbulll, še večččč, samo poletiššš, ... uau...

Jozl52, evo jedan plus za eliksir od kiselog kupusa i pencilin.... lol!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24335
REPUTACIJA : 657
ČLAN OD: : 2012-10-30

KomentarNaslov komentara: Re: VP 2507 Velike Bloke   VP 2507 Velike Bloke - Page 5 Icon_minitime05.06.19 23:12

Velike Bloke 1958.

VP 2507 Velike Bloke - Page 5 Jna_ve10

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: VP 2507 Velike Bloke   VP 2507 Velike Bloke - Page 5 Icon_minitime

Na vrh Go down

VP 2507 Velike Bloke
Na vrh 
Stranica 5/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5