FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Генерация 78-80

Go down 
3 posters
AutorPoruka
radovanrus
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2012-10-17

Генерация 78-80  Empty
KomentarNaslov komentara: Генерация 78-80    Генерация 78-80  Icon_minitime20.10.12 20:42

Драги мойи земляци,био бих веома сретан ако се надйе неко ко йе служио у Штипу 78,и у Дебру 79-80.Недавно сам нашао овай форум, и био сам потресен како човек воли ту прошлост,наше дане,нашу младост,Признайем када читам и до суза долази.Ако не надйем никога,читачу са великим задоволством разне текстове,и помало чу завидети онима са болйим памченйем.Драги мойи земляци ,(ви то увек остайете за мене),желим свима све найболйе,срече,успеха...и здравля особено!
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Генерация 78-80  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Генерация 78-80    Генерация 78-80  Icon_minitime21.10.12 18:33

Zemljaci....a odakle si kolega...???
Služili smo i mi u Štipu 84 pa navedesmo rod i ves no ti nisi....??? zašt lapsus...???
pamčenje je relativan pojam jer pamtimo sve što želimo .......? Zato što je pamčenje zasnovano na biokemiskoj sintezi proteina u Ribonuklleinskim (RNA) kiselinama što znači da itekako znamo i pamtinmo ono što se dešavalo prije 40 i više godina no ne pamtimo ono što smo jučer večerali što je normalno baš zato što nam je sinteza tijekom vremena oslabljena i memorija više ne prima ono što malo prije obrazožih......to je proces starenja, nažalost,.... oprostite na disgresiji no smatram da ako želiš nešto podijeliti s drugima onda to i trebate i decidirano navesti,.... ovako da mi nabadamo pomalo je apsurd!!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
radovanrus
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2012-10-17

Генерация 78-80  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Генерация 78-80    Генерация 78-80  Icon_minitime21.10.12 18:50

Gringo (citat):
Zemljaci....a odakle si kolega...???
Služili smo i mi u Štipu 84 pa navedesmo rod i ves no ti nisi....??? zašt lapsus...???
pamčenje je relativan pojam jer pamtimo sve što želimo .......? Zato što  je pamčenje zasnovano na biokemiskoj sintezi proteina u Ribonuklleinskim  (RNA) kiselinama što znači da itekako znamo i pamtinmo ono što se dešavalo prije 40 i više godina no ne pamtimo ono što smo jučer večerali što je normalno baš zato što nam je sinteza tijekom vremena oslabljena i memorija više ne prima ono što malo prije obrazožih......to je proces starenja, nažalost,.... oprostite na disgresiji no smatram da ako želiš nešto podijeliti s drugima onda to i trebate i decidirano navesti,.... ovako da mi nabadamo pomalo je apsurd!!!!

Добро вече!Друже Гринго,наравно земляци,и сви!Из Србийе сам,али много година одсутан.Лапсус?Заборавих йезик,клавиятура,а и недостатак образпваня!У Штипу био пешадия,командант баталйона Драго Самарджия,а гарнизона (пешадийског Стйепан Паздриян.Памтим,када

Na vrh Go down
radovanrus
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2012-10-17

Генерация 78-80  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Генерация 78-80    Генерация 78-80  Icon_minitime21.10.12 19:15

се ишло на вежбу 15 дана на Криволак,имадох срече и изабра ме Самарджия да останем као разводник страже са йош 15 войника.Радосно ми беше,минус 15 степени...били смо у Делчеву у рововима ,била йе нека политичка ситуация и као очекивали нешто са бугарске стране.У кантини йе храна била доста квалитетна,и чудим се да йе каснийе било хлеба недоволйно (пишу неки).А као млади войик сам био на копаню ровова на Криволаку,пролази Паздриян и пита"Како иде войници"?,нас неколико"Добро-супер-трудимо се..."А из рова искаче Мехдо Дилавер,стайе мирно "Изволте друже капетане,войник...!Паздриян одмах говори"дайте му 7 дана наградно!У мом оделенйу беше Василевски Петар,Хуртия Сеад,Каучич Иван,Хебард Алойз,Нинкович Владан,Хубер Вахид...Да,сечанйе се отворило.Читам да йе каснийе у касарни био ресторан!!!Можда нисам добро схватио?!У граду беше лош биоскоп,звиздуци ,семенке...На стражи недалеко од Брегалнице ме био йедном страх ухватио,подиго байонет и пушку у рукама држим,муницию нисмо имали.Ето,распричах се...Поздрав свима,желим све найболйе!

Na vrh Go down
brankov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-06-14

Генерация 78-80  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Генерация 78-80    Генерация 78-80  Icon_minitime14.06.13 18:13

poz  pa da kazem da sam i ja bio u Stipu 1978 i to junska klasa u prvoj ceti kod Ssmsrdzije draga secam se komandira odelenja goluba koga sam i licno video pre pet godina.
Na vrh Go down
brankov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-06-14

Генерация 78-80  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Генерация 78-80    Генерация 78-80  Icon_minitime14.06.13 18:16

Nisam napisao da sam posle bio u Debru kod Slaveta 10 meseci.
Na vrh Go down
Sponsored content





Генерация 78-80  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Генерация 78-80    Генерация 78-80  Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Генерация 78-80
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: