FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 VP 6636 Korčula

Go down 
+18
matematika
dragan miletic
Sinisakljajevic
Glisovic Tomislav
SveJug
nasa
tomaz1969
znova108
goodbar
željko hr
Nano44
bojnik
Max Blitz
Gringo
Atila
Stazio
alexandar
jure
22 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VP 6636 Korčula - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula - Page 2 Icon_minitime21.10.14 5:21

Vela Luka

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
nasa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-12-04

VP 6636 Korčula - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula - Page 2 Icon_minitime04.12.14 12:10

I ja sam sluzio u Korculi odnosno Raznjic  u 1989-1990 septembarska klasa sam bio I dosao u Korculi iz Pule u Mart 1990. Bio sam vezist a mosj staresin je bio Dragomir Rajacic koji je bio fin iskren I darovit covek. Te leto je bio svetski sampionat u fudbalu pa imam puno secanja dok smo gledali utakmice. RAJACIC je dosta dozvolio slobode vojnicima igrao je snama  fudbal gledao tv radio je na basti i slicno ali samo kada je duznost zavrsena. I ja 200 dana imam straze I ovaj Rajacic posto nije mogao da me nade spavan ili neispravan dao mi je 7 dana nagrade I za to smo se kladili da nece mi naci neispravan a on naci cu te I na kraju je drzao rec. Ja sam albanac ali Rajacic I vojnici smo bili bez politike I diskriminacije I posto je bio pri kraju sfrj mi smo bili prava jna. Citao sam na net da je Rajacic zivi lose u Hercegnovom da nema stana I zao mi je jer to nije zasluzio. Volio bih da imam kontakte s njim I sa onih 20 vojnika koji smo tada tu bili. 
Pozdrav pecanac
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

VP 6636 Korčula - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula - Page 2 Icon_minitime04.12.14 13:00

nasa (citat):
I ja sam sluzio u Korculi odnosno Raznjic  u 1989-1990 septembarska klasa sam bio I dosao u Korculi iz Pule u Mart 1990. Bio sam vezist a mosj staresin je bio Dragomir Rajacic koji je bio fin iskren I darovit covek. Te leto je bio svetski sampionat u fudbalu pa imam puno secanja dok smo gledali utakmice. RAJACIC je dosta dozvolio slobode vojnicima igrao je snama  fudbal gledao tv radio je na basti i slicno ali samo kada je duznost zavrsena. I ja 200 dana imam straze I ovaj Rajacic posto nije mogao da me nade spavan ili neispravan dao mi je 7 dana nagrade I za to smo se kladili da nece mi naci neispravan a on naci cu te I na kraju je drzao rec. Ja sam albanac ali Rajacic I vojnici smo bili bez politike I diskriminacije I posto je bio pri kraju sfrj mi smo bili prava jna. Citao sam na net da je Rajacic zivi lose u Hercegnovom da nema stana I zao mi je jer to nije zasluzio. Volio bih da imam kontakte s njim I sa onih 20 vojnika koji smo tada tu bili. 
Pozdrav pecanac

Pozdrav nasa i dobro nam dosao. Mozda ti Stazio moze pomoci. Obrati mu se ovde na forumu preko privatne poruke i pitaj ga za Rajacica

Pozdrav

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VP 6636 Korčula - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula - Page 2 Icon_minitime01.06.15 0:24

Max Blitz (citat):
Stazio, je li ovo nešto tvoje?  Smile 

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ipak nije položaj OA na Korčuli, nego Mali Lošinj, utvrda na brdu Tovar, odnosno položaji obalne artiljerije neposredno ispod nje. Na slici je protuavionski top Škoda 76.5 mm M28 L50.

Na vrh Go down
jure
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2012-10-01
M(j)esto SLATINA

VP 6636 Korčula - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula - Page 2 Icon_minitime07.08.15 20:46

Nije me dugo bilo ali se vraćam. Najprije, doživljaji vezani uz vodnika Rajačića. Gađao me je zavojem jednom prilikom na jutarnjoj nastavi koju smo imali na otvorenoj učionici (u dvorištu kasarne).I pogodio me je u glavu. Zašto? Jer sam bio toliko umoran a sunce mi je direktno tuklo u oči pa me je uhvatio kako drijemam. No to mu nisam toliko zamjerio. Ali zamjerio mi se za slijedeće. Naime kao poklon od ujaka sam dobio drvenu kutiju za držanje pribora za brijanje. Kutija kao kutija ali je nekome zasmetalo to što je bilo na njoj izrezbareno a to je bila majka božja sa Isusom u naručju. Tu sam kutiju imao od dolaska u JNA u 10. mjesecu 1980. (Pula-Muzil) pa sve do odlaska na redovno odsustvo u 6. mjesecu 1981. Kada sam se vrati sa odsustva dočekala me je razvaljena limena kaseta koju smo svi imali i u kojoj smo držali osobne stvari, nedostajali su mi poneki predmeti koji su tamo ostali i čekao me je raport kod dotičnog gospodina. Kod njega sam bio na ispitivanju i izrugivanju kao da sam politički disident. To ispitivanje i izrugivanje je trajalo vjerojatno oko sat vremena.
Ni ranije a ni kasnije nisam ni s nikim ni iz kojeg razloga imao nikakvih problema a bilo nas je svih nacija, svi smo imali korektan odnos. Otprilike 1992. godine imao sam priliku vidjeti svoj vojni karton i u njemu su me opisali kao da sam bio najgori vojnik. Toliko o tome, kasnije ću nastaviti o drugim doživljajima. Staviti ću i slike kako sam obećao te nabrojati dosta imena i prezimena iz tog razdoblja.
Za sada lijep pozdrav svim forumašima koji su služili JNA na Korčuli.
Na vrh Go down
goodbar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-04-05

VP 6636 Korčula - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula - Page 2 Icon_minitime21.08.15 23:03

Evo i mene.Verovatno mnogi,koji su sluzili na Korculi,ne znaju za ovu str.I ja sam sasvim slucajno dosao do nje,eto ukucao kasarna na Korculi.Ja sam bio januarac i druzili smo se sa oktobarcima,stopili smo se sa njima.Na zalost,pamtim dobro fizionomije(mada smo se sigurno svi promenili),ali ne imena.Sa mnom iz kasarne,u Puli,"Karlo Rojc"dosao je(samo nas dva)jedan momak,Dejan Damjanovic iz Beograda.Secam se jednog Makedonca,mog dobrog druga,prezivao se Popovski,bio oktobarac,iz Bitole.Iz Makedonije je bio i neki Petrusevski,stariji od nas.'90-ih sam drzao butik sa italijanskom robom,jedne veceri,uoci Nove godine,dodjose dve Makedonke,pevacice,koje su pevale u hotelu za Novu.Sa njima njihov menadzer.Covek mi poznat,ali ne mogu da ga pitam,odakle ga znam.Kupi im on italijanski ves,sto bi se reklo od glave do pete i odose.Tak kasnije,pade mi na pamet-Pa zar ono nije bio Petrusevski?Ali kasno.Secam se i nekog Odovica,igrao za Zelju iz Sarajeva.Vidim,ex fudbaler Zelje,Milomir Odovic je postao trener kluba.Da li je to on?Oktobarac je bio i jedan momak(u to vreme,naravno)iz Zagreba,ne mogu da se setim imena.Bio desetar na Raznjicu.Na Raznjicu je bila,inace liberalna atmosfera.Kada bi vodnik popodne otisao kuci,a vodnik je bio Ilijevski,dobar cova,mogao si da radis sta hoces,da ides u Lumbardu,pijes,zezas se,ali si morao doci na vreme,na strazu.Toga smo se svi pridrzavali,dok nisu na strazu stavili neku dvojicu Beogradjana,gustera,malo,onako neuroticara,jedan imao naocare,ne secam se imena,mozda bi to Jure mogao znati,posto se docepao tih kartona.I ta dvojica zakasne,a desetar,Zagrepcanin,posalje drugu dvojicu na strazu.Ovih Beogradjana nema,desetar se zabrine i javi u kasarnu da su nestali.Kad,eto njih u neka doba,pijani ko daske.Desetar im kaze da je javio u kasarnu da ih nema,oni se naljute,pocnu da psuju,desetar se okrene da uzme telefon i javi u kasarnu da dodju po njih,ovaj jedan Beogradjanin,sa kundakom puske udari desetara u glavu.Krv.Skocimo mi,razdojimo,desetaru zaustavimo krv,ova dvojica se obeznane,mislim da niko nije javio za ovaj incident.Onda,sutradan,desetara posalju u kasarnu,navodno,udario se,kad je pao,razvodnik postane desetar,a ja razvodnik.Ja,koji sam prvi isao dole u Lumbardu,uvedem diktaturu,nema opijanja,svi po PS-u.Ta diktatura je trajala samo jedno postrojavanje,ljudi se pobunili,bacili puske,kao-Sta to ti,a prvi si isao da se opijas u Lumbardu.Vidim ja,ne ide tako,a bio sam pod utiskom od prethodne noci.Malo sam popustio,sta ces.Sve u svemu(malo sam oduzio),bilo je teskih i divnih trenutaka.Kada sam dosao iz JNA,pa sanjam kako sam u kasarni,sav se praznojim od straha,a kasnije,kada bih sanjao da sam u kasarni,nasmejan se probudim.Teski trenuci blede,naravno,a oni lepi izgledaju,posle izvesnog vremena,jos lepsi,valjda mozak tako radi.Secam se jos mnogih dragih ljudi,kojima sam,na zalost uz put,zaboravio imena,ali ne i likove,tako da su ostali,u mojim secanjima zauvek mladi.


goodbar: komentar modifikovan dana: 28.08.15 14:47; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
goodbar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-04-05

VP 6636 Korčula - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula - Page 2 Icon_minitime22.08.15 14:36

Samo nisam napisao,mislim jesam ranije,ali ne i sada,da sam bio januarska 1981.Na Korculu dosao u martu te god.
Na vrh Go down
Glisovic Tomislav
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-09-25

VP 6636 Korčula - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula - Page 2 Icon_minitime25.09.15 19:54

Sluzio sam vojni rok 1979. martovska klasa, dosao sam direktno na ostrvo. Imao sam strasan peh za vreme sluzenja vojnog roka, slomio sam nogu. Krajem decembra, na ulasku u trpezariju gurnuli su me sa staze i slomio sam nogu. Ostatak vojnog roka proveo sam po bolnicama i stacionarima. Prvo sam bio u Dubrovniku, zatim u stacionaru u Kardeljevu (tadasnjem), i na kraju u vojnoj bolnici u Splitu (u stacionaru Lora). Tako da sam kuci dosao na stakama. Da li ima neko ko je sa mnom tada sluzio vojni rok da mi se javi u pp.
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

VP 6636 Korčula - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula - Page 2 Icon_minitime25.09.15 23:24

Dobrodosao Tomislave cheers
Na vrh Go down
Sinisakljajevic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-12-26

VP 6636 Korčula - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Korcula   VP 6636 Korčula - Page 2 Icon_minitime26.12.16 21:44

Bio sam monar na privali 90_91 ima li neko da je tada bio,zastavnik mi bio Dane Mileusnic
Na vrh Go down
dragan miletic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-07-19
M(j)esto Москва

VP 6636 Korčula - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula - Page 2 Icon_minitime19.07.17 16:54

jure (citat):
Poštovani vojnici nekadašnje JNA odnosno JRM koji ste služili vojni rok na otoku Korčuli, molio bih Vas da se prisjetite svojih života u vrijeme kada ste bili mladi i bezbrižni a ujedno odgovorni i ponosni na vrijeme u kojemu smo živjeli. Ja sam oktobarska klasa iz 1980. godine i u Korčulu sam došao 24.12.1980.g. sa Muzila (61 klasa). Na početku ću spomenuti samo neke zapovjednike a ostale koji se budu pridružili diskusiji molim da spisak pokušamo zajedno proširiti. Dakle, tada je zapovjednik vojarne bio kapetan 1. klase Đžanko Luka a zapovjednik bataljuna (mislim da je bio bataljun) bio je kapetan 1. klase Milorad Šormaz. Sjećam se i poručnika fregate Darka Mickov koji je koliko se sjećam imao problema sa kapetanom Šormazom (Šormaz je bio zahtjevan). Imam nekoliko slika koje ću rado poslati ako mi se netko javi iz 61. klase a služili smo zajedno na Korčuli (od 12. mjeseca 1980 do 9. mjeseca 1981.g.). Za početak toliko.
Pozdrav.

Zdravo Jure !!! Sasvim slicajno sam se nasao na ovom forumu trazeci polozaj Prevlake kod Vela Luke gde smo drzali strazu! Ja sam isto bio prvo na Muzilu oktobarska klasa 1980, a posle Galebom krajem godine na Korculu !!!!! Ime mi je Dragan Miletic iz Panceva! Na Korculi sam bio u vodu desetara Majer Zeljka iz Beograda. Slobodan Pavlovic iz Leskovca je bio mitraljzac, a ja, na zalost njegov pomocnik (i tako nosio dve rezervne cevi, i dve metalne kutije municije) ! Da Dzanko je bio komandant, Sormaz njegov zamenik, Micko porucnik,....... sve pravilno ! Tu je bio Dragicevic iz Nisa, Cvetkovic (Kalimero) iz Vlasotinca, iz Rijeke dobar momak sam sam ime zaboravio, Torlakovic iz Zagreba,........  Posalji ili postavi fotografije koje imas, rado bih ih pogledao i potsetio se kada sam imao 35 godina i kilograma manje Wink Ja trenutno  zivim u Moskvi, tako da kod sebe nemam ni jednu fotografiju, ali mislim da u Pancevu imam i jednu ili viseww na kojoj si i ti *mislim na ravnom krovu kasarne na Korculi (ili sam pobrkao) ! Puno pozdrava ! Mozes me naci i na fejzbuku kao: Драган Милетић !!!!!!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VP 6636 Korčula - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula - Page 2 Icon_minitime19.07.17 16:58

dragan miletic (citat):
Ja trenutno zivim u Moskvi...

Pozdrav i dobro došao.

Eto baš bi me zanimalo kakav je položaj gastarbajtera u Moskvi ako se možeš svrstati u takve, priča sa Zapada imamo i previše. Very Happy
Postoji tema 'Iseljenici' na RAZNO za 'neobaveznije' i nevojne razgovore.
Ako ti se da o tome, ako ne, opet dobro. Piši gdje i što hoćeš, Moskva mi je 'upala i oko'.

Na vrh Go down
dragan miletic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-07-19
M(j)esto Москва

VP 6636 Korčula - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula - Page 2 Icon_minitime20.07.17 11:01

Da na brzinu odgovorim pa se izviwavam na greskama u kucanju jer se latinicninom tastatuom retko koristim. Nisam radnik na privremenom radu, mahom su to ovde ljudi iz azijskih republika bivseg Sovjetskog savaza (ima dosta nasih ali kada bi se svi skupili opet bismo bili brojcano beznacajni), vec sam se ovde pre 7 godina ozenio i odlucio ovde ostat ostatak zivota! To gotovo sve sve sto se o Rusiji pise i govori na zapadu je cista propaganda i nema vere da li je Rusija carevina, fedudalna, socijalisticka, komunisticka, demokratska,...... ona je UVEK oznacena kao losa! Nije tako ! Ovde se osecam potpuno SLOBODAN sto je najbitnije! Ne znam sta bih ti prvo istakao od dobroga, izuzev onoga sto lako mozes naci na intrenetu, evo Metro i uopste zeleznicki saobracaj to SAVRSENO fukcionise (na relaciji Moskva-Piter usluga je fantasti : besprekorno cisto, posteljina, klima, televizor, papuce, higijenska sredstva, vecera i dorucak,  ..... ma mi to na Balkanu samo na filmu mozemo videti); zatim u prijatnom soku sam bio kada me je zakacio grip i imao temperaturu tada lekar DOLAZI mojoj kucu da me pregleda, prepise terapiju,.... i danima obilazi ); ......  Moskva je ogroman grad sigurno 15-tak miliona, iz podmoskovlja (mnogo naseljenih mesta koje gravitiraju Moskvi) sigurno jos toliko svako jutro dolaze na posao, a potom odlazi!!!!! Dnevno preko 10 MILIONA ljudi (svaki dan) ude u metro !!!! Srbe i vole i cene i licno su mi se potpuno nepoznati ljudi (sigurno 5-6 puta) kada su saznali odakle sam IZVINJAVALI i izjavili da IH JE JAKO STIDNO sto nam nisu mogli (alkoholicar Jelcin i njegovi cinovnici su bili americki placenici)  pomoci 1999-te kada nas je NATO  (odnosno 19 zemalja) bombardovalo !!!! Cene su komunalnih usluga i energije (benzin je pola evra) su manje nego u Srbiji, dok su ostale mislim obicno vece, ali ooooooggggrrroooomana je ponuda SVEGA sa sviju strana sveta ! Stalno su neki praznici, svaka profesija ima svoj dan koji se prosljava, .... postoji i Dan branitelja kao "muski dan" 23. februar i tada se muskarci daruju, a onio ceo dan proslavljaju, bance, piju, ... cesto premlate nekog ko ne lici bas na Rusa Wink (u medijima se pojavi takva informacija)...... Ne znam, toliko toga ima da ne znam sta jos da ti napisem.... Da ili Piter (Sankt Peterzburg, bivsi Lenjingrad) koji ima 4-5 miliona zitelja sa okolinom prosto sa Venecijom koja ima 250.000 ziteqa ne moze da se poredi, da sad ne vredjam Veneciju pa nista necu napisati ..... U Sibiru su potpuno SAVREMENI URBANIYOVANI KOMUNALNO OPREMLJENI SAVRSENO CISTI gradovi u dva grada sam bio i ODUSEVIO se! Jeste hladno, ali niko i ne seta ulicama, vec ozbiljnim automobilima !!!!  Ono sto mi se ne svidja je da u Moskvi stvarno ima mnogo ljudi iz tih azijskih republika, no nisam sovinista, ali mi "zapadaju za oko" jer ih mnogo ima. Takodje ima mnogo muslimana, ali su potpuno ok, savremeni, .... ma nema bitne razlike, bar je ja ne primecujem.  Zadovoljan brzinskom odgovoru (ako ne pitaj konkretno, odgovoricu ti) ? Puno pozdrava !!!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VP 6636 Korčula - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula - Page 2 Icon_minitime20.07.17 13:09

Tu bi bilo bolje nastaviti ovaj razgovor, prebacio sam citat i postavio neka pitanja:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ovdje piši o vojnom roku... gledamo se u razgovorima držati adekvatnih tema...

Na vrh Go down
matematika
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-07-26
DOB : 61
M(j)esto Beograd

VP 6636 Korčula - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula - Page 2 Icon_minitime26.07.17 18:53

Zdravo drugovi vojnici .  Ovim putem želim da pozdravim sve tadašnje drugove iz 1981 / 1982 godine. Došli na ostrvo ( otok ) Korčula krajem meseca decembra (prosinca ) 1981  minolovcem  iz Splita. Broja vojnika nemogu da se  setim. Od starešina znam da je bio neki zasatavnik prašinar iz Srbije koji nije voleo nas iz Beograda , Mickov Darko, i komadant major Đanko Luka.
Na vrh Go down
jure
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2012-10-01
M(j)esto SLATINA

VP 6636 Korčula - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula - Page 2 Icon_minitime31.07.17 22:38

Miletiću, stari prijatelju, Pavlović što na tjelovježbi trči pored tebe, bili ste na čelu odjeljenja, tvoj mitraljezac, zove se Miroslav. Jesam li u pravu? Pa imamo Mirković, Begić, Jurčević, Đurić, Rudvalt, Cvijanović, Mladenović, Zupan, Topalović
Čujemo se.
Srdačan pozdrav.
Na vrh Go down
matematika
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-07-26
DOB : 61
M(j)esto Beograd

VP 6636 Korčula - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula - Page 2 Icon_minitime03.08.17 12:24

Da li neko ima slike kasarne , menze i poligona. Veliki pozdrav od  mornara koji je bio na Korčuli 25.12.1981do 03.09.1982.[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Alan
Gušter
Gušter
Alan


BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2022-05-16

VP 6636 Korčula - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula - Page 2 Icon_minitime16.05.22 11:33

Dan svima ako još koga ima na ovim stranicama. Ka sam Alan i bio sam na Korčuli 1987 - 1988 godine.

PORUCNIK and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
stevesteve
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2022-07-01

VP 6636 Korčula - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula - Page 2 Icon_minitime02.07.22 10:40

Pozdrav
Hvala na prijemu
Prekomanda iz Rogoznice na Korculu 23.03.1984 i tu sam ostao do 21.09.1984

PORUCNIK and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
stevesteve
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2022-07-01

VP 6636 Korčula - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula - Page 2 Icon_minitime06.07.22 11:53

Pozdrav
U maju 1984 imali smo uzbunu oko 20h.
Ne secam se tacno sta smo dotle slavili ali smo imali vino u kanisteru.
Osigurac je uguran od topa koji je bio zakacen za kamion ali nije bio fiksiran.
Porucnik Fregate Micko me pitao gde je top kad smo stigli na odrediste.
Top se otkacio ali se zaglavila ruda i nije bilo ostecenja.

vladimir voli ovaj upis

Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6180
ČLAN OD: : 2011-01-25

VP 6636 Korčula - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula - Page 2 Icon_minitime06.07.22 15:55

stevesteve (citat):
Pozdrav
U maju 1984 imali smo uzbunu oko 20h.
Ne secam se tacno sta smo dotle slavili ali smo imali vino u kanisteru.
Osigurac je uguran od topa koji je bio zakacen za kamion ali nije bio fiksiran.
Porucnik Fregate Micko me pitao gde je top kad smo stigli na odrediste.
Top se otkacio ali se zaglavila ruda i nije bilo ostecenja.
Desava se mi smo izgubili sanduk municije 7.62

stevesteve voli ovaj upis

Na vrh Go down
Svetnička
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2024-04-21

VP 6636 Korčula - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula - Page 2 Icon_minitime21.04.24 20:31

jure (citat):
Poštovani vojnici nekadašnje JNA odnosno JRM koji ste služili vojni rok na otoku Korčuli, molio bih Vas da se prisjetite svojih života u vrijeme kada ste bili mladi i bezbrižni a ujedno odgovorni i ponosni na vrijeme u kojemu smo živjeli. Ja sam oktobarska klasa iz 1980. godine i u Korčulu sam došao 24.12.1980.g. sa Muzila (61 klasa). Na početku ću spomenuti samo neke zapovjednike a ostale koji se budu pridružili diskusiji molim da spisak pokušamo zajedno proširiti. Dakle, tada je zapovjednik vojarne bio kapetan 1. klase Đžanko Luka a zapovjednik bataljuna (mislim da je bio bataljun) bio je kapetan 1. klase Milorad Šormaz. Sjećam se i poručnika fregate Darka Mickov koji je koliko se sjećam imao problema sa kapetanom Šormazom (Šormaz je bio zahtjevan). Imam nekoliko slika koje ću rado poslati ako mi se netko javi iz 61. klase a služili smo zajedno na Korčuli (od 12. mjeseca 1980 do 9. mjeseca 1981.g.). Za početak toliko.
Pozdrav.

Pozdrav. Javljam se u ime svog tate. Kekec Vladimir iz Bjelovara. Augustovska klasa 1980-1982 travanj. Kaže da vas se vjerojatno sjeća.
Na vrh Go down
Sponsored content





VP 6636 Korčula - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
VP 6636 Korčula
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: