FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 PJEŠADIJA

Go down 
+34
Konda1203
Vozač 7036
Sloba1
jnatoma
013gonzo
M53
golubcanin
BEOGRAD
Gringo
Vojnik Graničar
Stazio
dpuric
Srdjan Radovanov
vargas
arcibald01
Matrix
Jozo Trklja
pukovnik
milutins
humka83
lacoš
mirko bratuš
Colonelo54
dinosaurus
SveJug
saban
Max Blitz
Pero™
ZAGORAC
East&West
pera84
zastavnik
Zemunac
Puky
38 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime20.03.14 8:41

Tacno. I u artiljeriji zatvarac po pravilu, rastavlja art.majstor ali je to i posluga radila.
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime20.03.14 11:54

dpuric (citat):
Tacno. I u artiljeriji zatvarac po pravilu, rastavlja art.majstor ali je to i posluga radila.

Kod nas su svi komandiri odelenja morali znati rastaviti zatvarač na topu, promjeniti oprugu i udarač (ako treba) a komandiri vodova odraditi provjere tečnosti i gasova u protivtrzajućem i povratnom sistemu kao i vještačko trzanje za provjeru. Sjećaš se sigurno da je pored oruđnih RAP-ova bio i onaj veliki komplet u drvenim kutijama - baterijski RAP. (RAP - rezervni alat i pribor)

Pred svako gađanje ipak bi došao art. majstor i to sve još jednom provjerio i dopunio.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime20.03.14 13:33

U oklopništvu je nišanđija provjeravao razinu ulja u hidrauličnom povratniku i kočnici a nadolijevanje je vršila radionička služba po zahtjevu. Umjetno trzanje cijevi topa je također radila radiona u određenim vremenskim intervalima a kod provedbe gađanja poslužitelj je pod obavezno morao nakon svakog opaljenja granate očitati na klizaču (smještenom na zadnjaku topa) trzaj cijevi i vratiti klizač u početni položaj. Ukoliko je otklon trzaja cijevi bio van granica normale tim tenkom se obustavljalo gađanje do otklanjanja neispravnosti. Što se zatvarača topa tiće svi osim vozaća (poslužitelj, nišanđija i k-dir) su morali znati u potpunosti rastaviti zatvarač (postojala je i norma za ocjenu) te posebno razvrstati grupe dijelova za zapinjanje, dijelova za okidanje i dijelova za sprečavanje prijevremenog okidanja.

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime20.03.14 14:33

Stazio (citat):
dpuric (citat):
Tacno. I u artiljeriji zatvarac po pravilu, rastavlja art.majstor ali je to i posluga radila.

Kod nas su svi komandiri odelenja morali znati rastaviti zatvarač na topu, promjeniti oprugu i udarač (ako treba) a komandiri vodova odraditi provjere tečnosti i gasova u protivtrzajućem i povratnom sistemu kao i vještačko trzanje za provjeru. Sjećaš se sigurno da je pored oruđnih RAP-ova bio i onaj veliki komplet u drvenim kutijama - baterijski RAP. (RAP - rezervni alat i pribor)

Pred svako gađanje ipak bi došao art. majstor i to sve još jednom provjerio i dopunio.

Upravo tako. Pesadinci se nece ljutiti za nijasu smo malo skrenuli sa teme

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Rastavljanje mehanizma za okidanje.!   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime20.03.14 21:16

Srdjan Radovanov (citat):
Uvek su nam punili glavu da pešadija zna samo pušku i ništa više, nekako se nisam slagao sa tom floskulom, izuzetno cenim pešadiju, stoga jedno pitanje, da li je neko od pešadinaca a da nije bio aktivan oficir ili pod oficir, rasklapao mehanizam za opaljivanje?
Ako jeste, koliko se često to radilo?

Srđane.
Evo da se i ja uključim.
Pošto sam bio u pješadiji na ovo pitanje mogu i ja da odgovorim kako je bilo kod mene.
Ali prije evo slika puške o kojoj govorimo.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Ja sam bio u JNA 1988/1989 godine u Sloveniji u gradu Mariboru u kasarni "Tone Tomšič" a poslije i u karaulu "Ceršak" također u Sloveniji.
Tokom te 1 godine koliko sam bio u JNA nikada nitko od nas nije rastavljao mehanizam za opaljivanje.
Kako od nas vojnika tako i od podoficira i oficira.
Niti nas je netko tome učio, niti nam je to netko pokazivao, niti smo negdje vidjeli kako se to radi.
Interesantno je da nikada u JNA nisam držao u ruci priručnik za rukovanje puške M70 AB2 ili M70 AB1.
Tako da nitko od nas nije ni znao kako se to radi.
Naj kasnije ne znam da li se sa onim priborom koji je išao uz pušku moglo tako nešto i napraviti tj. rastaviti mehanizam za okidanje.
Moje je mišljenje da je to bio posao za stručne osobe tj. puškare ili kako li se već zovu.
Nas su naučili kako se rasklapaju oni osnovni dijelovi i tu završava sva filozofija.
Nama su u karaulu dolazile stručne osobe popravljati i pregledavati oružje.
To nitko drugi nije radio od nas vojnika, podoficira ili oficira.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 432
ČLAN OD: : 2013-12-16

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime20.03.14 21:43

Vojnik Graničar: Tako je svuda bilo, ja sam postavio pitanje samo, svestan da to nije normalno ni uobičajeno što sam pitao i radio. Svi ste u pravu. Samo nekako, neznam da objasnim... zašto uvek ja želim više, nije to normalno, znam. Samo sam pitao, ništa loše.
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime20.03.14 23:26

Većina radnji na oruđima većih kalibara bila je uslovljena mjerama bezbjednosti prilikom rukovanja a ne samo znanjem kako nešto uraditi. Uvijek je bilo važno prisustvo i kontrola od strane  komandira jer je postojao rizik da se neko povrijedi.
Meni su procedure bezbjednog rada uvijek bile prioritet pa tek onda teorija, norme i t.d.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime28.04.14 1:04

Pješadijska obuka u zimskim uvjetima kod Beograda, siječanj/januar 1959.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime28.04.14 1:07

Onaj drugi se zaglavio u snegu,ili nešto traži Smile
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime28.04.14 2:03

dinosaurus (citat):
Onaj drugi se zaglavio u snegu,ili nešto traži Smile

Trazi dusu, ispala mu na nos.  Laughing
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime28.05.14 15:49

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nakon prelaska rijeke, suha obuća često čuva glavu više nego šljem.  Smile 
A što je to objesio preko šljema, ne mogu razpoznat?
Ne čini se da je podbradni remen...
Ili je nekakva guma na koju se kači maskirno raslinje i slično...

Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime28.05.14 16:59

Sve vježbe su načelno bile dvostrane. Uvijek su se tukli plavi i crveni. Ovaj pješak na kacigi najvjerojatnije ima traku u jednoj od te dvije boje radi raspoznavanja.

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime28.05.14 17:14

pukovnik (citat):
Sve vježbe su načelno bile dvostrane. Uvijek su se tukli plavi i crveni. Ovaj pješak na kacigi najvjerojatnije ima traku u jednoj od te dvije boje radi raspoznavanja.

Nisam nikad ni čuo ni vidio da se stavljala traka u boji oko šljema u JNA.
Znam da je bila oko rukava, to je poznato.
Vidjeli ste i oko šljema?   Surprised 

A na slici mi baš izgleda kao 'prsten' od gume, ne bilo koja traka.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime28.05.14 17:35

Max Blitz (citat):
pukovnik (citat):
Sve vježbe su načelno bile dvostrane. Uvijek su se tukli plavi i crveni. Ovaj pješak na kacigi najvjerojatnije ima traku u jednoj od te dvije boje radi raspoznavanja.

Nisam nikad ni čuo ni vidio da se stavljala traka u boji oko šljema u JNA.
Znam da je bila oko rukava, to je poznato.
Vidjeli ste i oko šljema?   Surprised 

A na slici mi baš izgleda kao 'prsten' od gume, ne bilo koja traka.

Vidio i sudjelovao ne na jednoj od takvih vježbi. Pokušaj zamisliti ovog pješaka sa slike u rovu (ležeći, stojeći svejedno) i razmisli kako bi ga "prepoznao" Rolling Eyes Prilikom planiranja vježbe regulirana je boja, širina i način nošenja obilježavajuće trake. Moraš priznati da ova širina sa kacige na rukavu ne bi bila vidljiva. No, ja sam u postu naveo da ima "najvjerojatnije". Gumena traka za prikrivnu (maskirnu) mrežu kacige je širine 1 cm a ova na slici je bar trostruka.

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime28.05.14 17:42

pukovnik (citat):
Vidio i sudjelovao ne na jednoj od takvih vježbi. Pokušaj zamisliti ovog pješaka sa slike u rovu (ležeći, stojeći svejedno) i razmisli kako bi ga "prepoznao" Rolling Eyes Prilikom planiranja vježbe regulirana je boja, širina i način nošenja obilježavajuće trake. Moraš priznati da ova širina sa kacige na rukavu ne bi bila vidljiva. No, ja sam u postu naveo da ima "najvjerojatnije". Gumena traka za prikrivnu (maskirnu) mrežu kacige je širine 1 cm a ova na slici je bar trostruka.

Ok, nisam ovo sve znao.

Interesantna pitanja su se otvorila.

Baš su uvijek i u svakom trenutku na vježbama protivnički vojnici morali bit vidljivi iz aviona?  scratch 
To nije baš onda realna situacija, ni približno.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime28.05.14 18:01

Pa baš iz aviona ne, ali "protivnici" su se morali raspoznavati na određenoj udaljenosti. Da li si ikada čuo da je "crveni" izgubio ili da vježba nije uspjela. Prilikom završne analize vježbe svakako su se ocjenjivale radnje i postupci obiju strana, sagledavale dobre i loše odluke, kreativnost, domišljatost, samoinicijativa te propusti i moguće posljedice tih propusta u realnoj situaciji ali "crveni" su načelno uvijek bili "malo bolji" Very Happy

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 67
M(j)esto BG

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime28.05.14 23:26

pukovnik (citat):
Pa baš iz aviona ne, ali "protivnici" su se morali raspoznavati na određenoj udaljenosti. Da li si ikada čuo da je "crveni" izgubio ili da vježba nije uspjela. Prilikom završne analize vježbe svakako su se ocjenjivale radnje i postupci obiju strana, sagledavale dobre i loše odluke, kreativnost, domišljatost, samoinicijativa te propusti i moguće posljedice tih propusta u realnoj situaciji ali "crveni" su načelno uvijek bili "malo bolji" Very Happy

Zbog čega je to bilo tako dotakli smo se u temi o vežbama i manevrima. Komande i jedinice kako "crvenog" tako i "plavog" radile su po dispoziciji koju je sastavilo rukovodstvo vežbe. Tu nije smelo biti odstupanja. Na ruku "crvenom" uvek je išla dispozicija-pretpostavka da je u pitanju završni period rata, da su snage plavog desetkovane, iscrpljene  i demoralisane, da im je prekinuta linija snabdevanja. Takođe, da "crvenom" pristiže obilata pomoć saveznika, da svetsko javno mnenje osuđuje agresiju "plavog" i tako dalje i tome slično.

Pitanje je da li bi u situaciji stvarne agresije na SFRJ bilo tako ili ne?  Međutim tražeći odgovor na ovo pitanje, opet bi zabasali u politiku.

I naravno, uputstvima o planiranju, organizaciji i izvođenju taktičkih vežbi između ostalog bilo je regulisano:
- mesto i način nošenja plave, crvene i bele -žute trake, stroga zabrana manipulisnja promenom traka tokom vežbe u cilju zavaravanja protivničke strane,
- zabrana zarobljavanja pripadnika i tehnike protivničke strane, da ne govorimo o eventulanom "ratnom plenu" kod stanovništva,
- razdaljina  od koje se ne sme ni manevarskom municijom otvarati paljba po protivničkoj strani, upotreba topovskih i hemijskih udara........

Da dalje ne nabrajam

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime29.05.14 12:47

Sve jasno i poznato cijenjeni kolega. Very Happy Malo sam prolutao tavanom i evo trake za rukav koju sam nosio na jednoj od inih vježbi tijekom služenja u rezervnom sastavu JNA (bijeli dio trake služi za vezivanje oko rukava kako bi traka uvijek bila poravnata). Širina trake je 8 cm. Obzirom da sam navikao planirati uvijek jedan korak ispred, sad će me netko pitati "kako se ta traka vidi u tenku" pa evo odgovora. Kad sam nosio tu traku na vježbi, bio sam na dužnosti PkPo (Pomočnik komandanta za pozadinsko obezbeđenje) u oklopnom bataljonu i bio sam van tenka. Twisted Evil   

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime07.07.14 8:37

Gdje ode tehnologija.Sad si sam možeš čuvati leđa a djelovati po neprijatelju ispred sebe.


_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime07.07.14 10:19

Bilo bi bolje da nema neprijatelja.....pa bi djelovali po ženskom bataljonu svi udruženo...... lol!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime16.07.14 6:18

Stare pješadinke...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime25.07.14 3:56


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime25.07.14 4:16

Max Blitz (citat):
Stare pješadinke...
Ako je ista od opreme JNA bio skart, onda su te cizme. Pustale su vodu samo tako, a one price o mazanju si mogao macku o rep da okacis.
Secam se terena u Blokama. Prvi dan zgazis u rastoljen sneg i ostatak terena ides u mokrim cizmama.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime25.07.14 5:03

Podaci o municiji za pješadijsko naoružanje iz 1967.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime29.01.15 3:43

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime29.01.15 15:16

Dobri stari bestrzajac.

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 374
ČLAN OD: : 2013-05-29
DOB : 55
M(j)esto Ludbreg

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime30.01.15 22:23

Onaj zadnji što leži na slici valjda gađa Sunce iz papovke.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime06.02.15 16:13


_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
golubcanin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-01-10
M(j)esto golubac

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime07.02.15 14:27

Pozdrav pesadinci ij asam sluzio u tom rodu jna u Ajdovscini u kasarni Srecko Kosovel vp 1266.naime ako neko sucajno ima informaciju o porucniku u to vreme PETKOVICU SRBOLJUBU,bio mii je komandir 2 pesadijske cete davne januarske klase 1978-79. secam se da je tada bio komndant kasarne bio cin mu neznam Leka Marsenic a za mpv nam je bio zaduzen Kap Bosko Peulic voleo bih da ostvarim kontakt sa ovim staresinama u to vreme i dali su opste zivi ako neko zna i procita ovaj posta neka se javi na ovom forumu... Very Happy
Na vrh Go down
M53
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2015-03-09
DOB : 56
M(j)esto Zagreb

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime13.03.15 11:50

Max Blitz (citat):

[You must be registered and logged in to see this image.]

M-53 s postoljem
Kako se zapravo s tim upravlja? Tko zna više...  Very Happy

Bio sam nišandžija M53 i komandir mitr. odjeljenja, šta te zanima ?
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime13.03.15 12:33

M53 (citat):
Bio sam nišandžija M53 i komandir mitr. odjeljenja, šta te zanima ?

Laik sam za M-53, čisto par riječi o korištenju postolja.... iz tvog iskustva...
Na vrh Go down
M53
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2015-03-09
DOB : 56
M(j)esto Zagreb

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime13.03.15 13:14

Max Blitz (citat):
M53 (citat):
Bio sam nišandžija M53 i komandir mitr. odjeljenja, šta te zanima ?

Laik sam za M-53, čisto par riječi o korištenju postolja.... iz tvog iskustva...
Puškomitraljez na postolju se tretira kao mitraljez, postoje graničnici na postolju za utvrđivanje kranjih točaka djelovanja lijevo-desno i gore-dole s tim što ga u smjeru lijevo desno pomičeš po klizaču ručno dok u isto vrijeme on 'šara' automatski gore dole. Postolje ima nekoliko pozicija ovisno o vrsti i načinu djelovanja, po ciljevima na zemlji do protu-avionskog sa PA nastavkom. Mogao bih o tome roman napisat ali mislim da tebe zanima koliko je to praktično, a to ovisi o situaciji, za nošenje je znaš kako 24 kg + puška, a za korištenje puno preciznije nego bez postolja a u slučaju da ga trebaš skinut to se uradi vrlo brzo i jednostavno kao i montaža na samo postolje.
Toliko za sad od mene, srdačan pozdrav !
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime13.03.15 13:53

Sa MG42(M53) možeš pucati i jedinačno pod uvjetom da klizač nije u pravilnim položaju i
da svaki puta otvaraš poklopac i repetiraš Laughing
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime15.03.15 22:36

pukovnik (citat):
Dobri stari bestrzajac.


Obična fotka za pamćenje.Da je BST ovako stajao a onaj desno gađao sunce u pravim uvjetima bi bili odavno kod manitua bez lule mira.Osim toga niti jedne kutije sa raketama za BST,ni od KZ niti od RKZ raketa,antifone nemaju a zadnji kraj cijevi točno namješten da sve kamenje iza odnese u obližnje selo ili eventualno da i svoje vojnike dobro što zapali,što ih odplahuta malo dalje,ovo sam i ranije mislio komentirati jer koliko god osporavali BST i koliko god imao svojih mana sa pravilnom taktikom i više dobro raspoređenih BST-a koje pokrivaju MB 82 ili 120 može itekako napraviti dar-mar..
Jedno od zastarjelih oruđa koje sam volio i na kojem si trebao biti "znalački mudonja" a s kojim još i danas ratuju po ovim žarištima po svijetu.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime15.03.15 22:50

Matrix (citat):
pukovnik (citat):
Dobri stari bestrzajac.


Obična fotka za pamćenje.Da je BST ovako stajao a onaj desno gađao sunce u pravim uvjetima bi bili odavno kod manitua bez lule mira.Osim toga niti jedne kutije sa raketama za BST,ni od KZ niti od RKZ raketa,antifone nemaju a zadnji kraj cijevi točno namješten da sve kamenje iza odnese u obližnje selo ili eventualno da i svoje vojnike dobro što zapali,što ih odplahuta malo dalje,ovo sam i ranije mislio komentirati jer koliko god osporavali BST i koliko god imao svojih mana sa pravilnom taktikom i više dobro raspoređenih BST-a koje pokrivaju MB 82 ili 120 može itekako napraviti dar-mar..
Jedno od zastarjelih oruđa koje sam volio i na kojem si trebao biti "znalački mudonja" a s kojim još i danas ratuju po ovim žarištima po svijetu.

A nemoj lave biti baš toliko kritičan. Vidiš da desni nema hlaće u čizmama. Rolling Eyes

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime16.03.15 12:58

ZAGORAC (citat):
Sa MG42(M53) možeš pucati i jedinačno pod uvjetom da klizač nije u pravilnim položaju i
da svaki puta otvaraš poklopac i repetiraš Laughing
Ne moraš svaki puta otvarati poklopac, ali moraš repetirati.
Mi smo to radili tako da smo u redenik stavljali svaki drugi metak, odnosno za vrli kratke rafale smo izostavljali svak treći metak, pa smo tako dobili rafale od dva metka.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime16.03.15 13:10

zastavnik (citat):
ZAGORAC (citat):
Sa MG42(M53) možeš pucati i jedinačno pod uvjetom da klizač nije u pravilnim položaju i
da svaki puta otvaraš poklopac i repetiraš Laughing
Ne moraš svaki puta otvarati poklopac, ali moraš repetirati.
Mi smo to radili tako da smo u redenik stavljali svaki drugi metak, odnosno za vrli kratke rafale smo izostavljali svak treći metak, pa smo tako dobili rafale od dva metka.

Otvaranje poklopca je bilo na početku obuke,nišandžija nikako nije primjećivao da mu klizač nije u ispravnom položaju.
Opali jedan metak,pa neće Laughing,otvori poklopac izgleda mu da je sve u redu a opet isto.
Nakon "ostav" jedno deset puta,dogovorili smo se za moto kekse i pivo u kantini i dalje je štimalo.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime16.03.15 13:47

Max Blitz (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Stari način nošenja šatorskog krila je bila totalna koma od nepraktičnosti.... What a Face

Da se prepadneš koliko...

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime16.03.15 15:01

Max Blitz (citat):
Stare pješadinke...

[You must be registered and logged in to see this image.]


Zar nitko nije primjetio ovu glavu koja liči na onu koja je pored upozorenja časnika/oficira te pokazivanja otvora za ulaz u transporter skočio s njega te postao specijalac lol!

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime23.03.15 7:13

"Zoki"
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime23.03.15 9:11

ZAGORAC (citat):
"Zoki"


"Zoki Batman" Laughing

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime11.06.15 6:34

Prebačen post u pravu temu  Embarassed

Džihadista nije prošao obuku i ne zna da koristi minobacač a puca ????
 
Tvrdim da se ovakvo nešto nije moglo dogoditi ni jednom pripadniku nekadašnje JNA - obučenom vojniku,

pa ma kako loša bila obuka koju je prošao.


_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime28.09.15 21:10


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime29.09.15 14:57

Max Blitz (citat):

[You must be registered and logged in to see this image.]

Je to tudi v elektronski obliki?
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime29.09.15 15:08

arcibald01 (citat):
Je to tudi v elektronski obliki?

Da sam našao, stavio bih već.....
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime30.09.15 14:45

Nije to bila loša obuka osvjedočio sam se kad mi je trebalo.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime16.10.15 23:32

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime29.03.16 3:57

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
jnatoma
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-03-12
M(j)esto banja luka

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime12.03.17 13:40

bio u jna u koyari 6372/3 komandir bio kapetan 1 klase vulin milorad, vidim u generaciji85 se pominje rajko ckonjevic u mom vremenu generacije 81 bio potporucnik bio sam mladji vodnik komandir 3 voda kocic tomislav paprikar takodje samnom komandiri 2 voda tufic jusuf , komandir 1 voda bojovic nenad i komandir prateceg voda djoyo nedyib iy sarajeva poydrav svima ako neko procita iy generacije 80-81 neka se javi
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6021
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime23.09.18 22:28

Ja sam na regrutaciji dobio pečat u knjižicu - streljačka pešadija - Kada sam otišao u Vojni odsek, rekli su mi da su to kadrovske potrebe toga doba.
Na vrh Go down
Sponsored content





PJEŠADIJA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PJEŠADIJA   PJEŠADIJA - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
PJEŠADIJA
Na vrh 
Stranica 3/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Strumica, rujan (septembar) 1979. pješadija
» Ramiz Sadiku Prizren VP 4445/6-3 pješadija 87/88
» Niš, kasarna Stevan Sinđelić
» Postojna "Milovan Saranovic", 1976/1977 Pjesadija

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: Kopnena vojska-
Idi na: