FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Škofja Loka

Go down 
+27
Nenad69
ZdravkoM
milans
mrankovic
Slovenec70
Kole71
Dela
Vaske87
SiniZkk
zastavnik
Srdjan92
ZAGORAC
Boro Celic
Vojnik Graničar
1427/13
aktivista
SveJug
Četni evidentičar
Max Blitz
Gitarist
MaksaMaks
nirecok3
janeztrdi
Colonelo54
Varaždinec
Gringo
moonze
31 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
mrankovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-11-21

Škofja Loka - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   Škofja Loka - Page 3 Icon_minitime21.11.16 17:52

Dela (citat):
Ja sam bio generacija 89/90 semptebarac u škofija loka ,na terenu u vrhnici i na izradi ceste osilnica-čabar!! Rukovao sa bagerima i kamionima!
Druze da li si ti Delic Drazen?
Na vrh Go down
mrankovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-11-21

Škofja Loka - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   Škofja Loka - Page 3 Icon_minitime21.11.16 17:54

Kole71 (citat):
Dela (citat):
Ja sam bio generacija 89/90 semptebarac u škofija loka ,na terenu u vrhnici i na izradi ceste osilnica-čabar!! Rukovao sa bagerima i kamionima!
 I ja sam bio mora da me se secas mehanicar Kostic Goran u Gorskom Kotaru Kuzelj Gasparci
Izgleda da smo bili zajedno. Miroslav Rankovic putna ceta
Na vrh Go down
mrankovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-11-21

Škofja Loka - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   Škofja Loka - Page 3 Icon_minitime21.11.16 17:57

Da li si ti Delic Drazen Splica.
Pozdrav 
Miroslav Rankovic
Na vrh Go down
milans
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-03-08

Škofja Loka - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   Škofja Loka - Page 3 Icon_minitime08.03.17 23:24

Ja sam januarska 1982 do februar 1983 MB vod komandir Božidar Ramšak brdska pešadija sa konjima nije tada bilo ništa od inžinirije.
Ima koga iz onih vremena tu?

Pozdrav
Na vrh Go down
ZdravkoM
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-11-18

Škofja Loka - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   Škofja Loka - Page 3 Icon_minitime18.11.17 19:45

moonze (citat):
Koliko znam, kasarna u Škofja Loki je bila "planinska" sve do čuvene afere Janša. List Mladina je sve "vojne tajne" dobijala od zastavnika Borštnera, koji je službovao u Škofja Loki.

Upravo zbog te afere je JNA dislocirala planinske jedinice iz ŠL i u kasarni je stacionirana inžinjerija. To je bilo sredinom osamdesetih. U vreme kad sam ja služio u ŠL (septembar '89-mart 1990), u celoj kasarni nije bilo možda 20-30 vojnika u planinskim uniformama, svi ostali su bili inžinjerci.
Da, inzenjerija se preselila iz Postojne u 6. mjesecu '88, i imas i dalje pravo  - za razlog se govorilo o nekakvim otkrivanjima vojnih tajni. Mi smo bili u 1. ceti, kap. Grba nam je pio krv, nismo ga volili, ma djubre,  a st. vodnik Lukic je bio ljudina. Vidio sam ga jedanput slucajno u Bihacu poslije rata u Sloveniji a prije rata u Hr i BiH, pa mislim da su i tu kratko bili prerasporedjeni iz S. Loke.
Na vrh Go down
Nenad69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2018-01-21

Škofja Loka - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   Škofja Loka - Page 3 Icon_minitime21.01.18 22:14

Sluzio u klasi 88-89 septembar. Imam lepa secanja iz tog perioda. Bio sam cetni evidenticar ( NENAD JOVANOVIC) komande stana i bubnjar u vojnom orkestru. Pozdravljam Knezic Drazenka koji se vec oglasio na ovom forumu i koji je vazio za “opakog” gitaristu:)) Da ga podsetim, basista se zvao Jura (cini mi se) i bio je evidenticar kod Grbe Milana. Dobar momak, veoma talentovan za muziku, svestran i visoko obrazovan. Bila je to dobra klasa, mozda NAJBOLJA, sto se videlo i po zavrsetku voj. roka kada su skoro svi oficiri dosli da se pozdrave. Komandant je bio Vlado Radulovic (prava ljudina) sto se moglo reci i za vecinu oficira iz tog perioda. Naravno bilo je i onih drugih ali veoma mali broj. Spomenucu imena svih kojih se secam: puk.- Ilijevski, star. vodnik- Miodrag Mitrovic, Teofilovic, Bosanac Nikola, Bitic Zejadin, Blagoje Kocic, Stevo Rodic, vodnik Alic, porucnik Maksimovic, major Bikar, Ismet Jusic, Cufta, Horacek, Grba, dr. Marija Urh, kap. Bogdanovic itd.Dosta se secam i imena iz svoje klase, pa da ih spomenem: FEMIC MIRAS, FILIMONOVIC SASA, BABIC SEVDIN, IMRI REDZAJ, MUHAMED KASUMI, ZVONIMIR PENAVA, FRECKO DALIBOR, KNAPIC ALEKSANDAR, SPUREJ JOZA, GRETIC NENAD, PODNAR ANTE, HLAD GORAN, STULIC ALEN, ALIJA HAJDAREVIC, DJIPA MIRSAD, SALJA IMER, GORAN ALILOVIC, NAJDESKI ZORAN, HODZIC MUSTAFA, BRANKO KOSTIC, MLADENOVIC SASA, CVETKOVIC DRAGAN, TIMIC ALEKSANDAR, PRIMORAC MARIO, FREKANEC DINO, TOPOLOVACKI DRAGAN, SLAVKOVIC STEFAN, NIKL ZORISLAV, HILA LEONARD, HODZIC MUSTAFA, STIPICA PILJ, STANIC ZLATKO, GORAN MARKOVIC, KERIN SASA, DZONI iz Gracanice, desetar-GASI, itd. PRIJATNO NAJSTARIJA!!! NADAM SE DA STE SVI ZIVI I ZDRAVI!!! POZDRAV- N. J.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Škofja Loka - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   Škofja Loka - Page 3 Icon_minitime21.01.18 22:52

Dobro došao na forum, Nenad69!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
jancrom
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2010-12-24
M(j)esto Železniki, Slovenija

Škofja Loka - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   Škofja Loka - Page 3 Icon_minitime31.03.18 22:26

aktivista (citat):
Dakle kao što rekoh verovatno i posle vaše generacije 1988/1989 tu su obučavani šiptari za terorističke akcije širom Srbije. Elem tako se dogodilo da vidim i Todorovića za koga je neko ovde napisao d aje retko kad bio trezan. On je u moje vreme bio šef intendature.
U moje vreme 1982/1983 mi smo imali konje koje smo morali da timarimo svaki dan
Jedno vreme sam ja psiao spiskove svih vojnika koji su morali REDOM da idu a ne da odlaze samo isti vojnici uvek.
To bi izgledalo ovako --Neko me probudi i pita ko je na redu za štaluja kažem i to tako eto 6 meseci. Uspevalo je sve to.
Iz tog vremena se sećam vojnika ARifa koga je jedinog u celoj ejdinici ugrizla kobila!?!?!?

Aktivista, sereš... poslije mini rata u Sloveniji, kasarna se zatvorila i izpraznila.... nije bilo unutra nikakvih šiptara!
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Škofja Loka - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   Škofja Loka - Page 3 Icon_minitime01.04.18 10:39

jancrom (citat):
aktivista (citat):
Dakle kao što rekoh verovatno i posle vaše generacije 1988/1989 tu su obučavani šiptari za terorističke akcije širom Srbije. Elem tako se dogodilo da vidim i Todorovića za koga je neko ovde napisao d aje retko kad bio trezan. On je u moje vreme bio šef intendature.
U moje vreme 1982/1983 mi smo imali konje koje smo morali da timarimo svaki dan
Jedno vreme sam ja psiao spiskove svih vojnika koji su morali REDOM da idu a ne da odlaze samo isti vojnici uvek.
To bi izgledalo ovako --Neko me probudi i pita ko je na redu za štaluja kažem i to tako eto 6 meseci. Uspevalo je sve to.
Iz tog vremena se sećam vojnika ARifa koga je jedinog u celoj ejdinici ugrizla kobila!?!?!?

Aktivista, sereš... poslije mini rata u Sloveniji, kasarna se zatvorila i izpraznila.... nije bilo unutra nikakvih šiptara!

jancrom, aktivista je opomenut zbog svog komentara.
Nije dozvoljeno vrijeđati članove foruma.   Suspect Mad zatvor

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Škofja Loka - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   Škofja Loka - Page 3 Icon_minitime03.04.18 10:47

PORUCNIK (citat):
jancrom (citat):
aktivista (citat):
Dakle kao što rekoh verovatno i posle vaše generacije 1988/1989 tu su obučavani šiptari za terorističke akcije širom Srbije. Elem tako se dogodilo da vidim i Todorovića za koga je neko ovde napisao d aje retko kad bio trezan. On je u moje vreme bio šef intendature.
U moje vreme 1982/1983 mi smo imali konje koje smo morali da timarimo svaki dan
Jedno vreme sam ja psiao spiskove svih vojnika koji su morali REDOM da idu a ne da odlaze samo isti vojnici uvek.
To bi izgledalo ovako --Neko me probudi i pita ko je na redu za štaluja kažem i to tako eto 6 meseci. Uspevalo je sve to.
Iz tog vremena se sećam vojnika ARifa koga je jedinog u celoj ejdinici ugrizla kobila!?!?!?

Aktivista, sereš... poslije mini rata u Sloveniji, kasarna se zatvorila i izpraznila.... nije bilo unutra nikakvih šiptara!

jancrom, aktivista je opomenut zbog svog komentara.
Nije dozvoljeno vrijeđati članove foruma.   Suspect Mad zatvor
Ovo je bila opomena, a ne ban (blokada).

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 61
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

Škofja Loka - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   Škofja Loka - Page 3 Icon_minitime13.04.18 13:24

"aktivista" bi možda trebao da pojasni prvu rečenicu svog komentara za koji je opomenut jer možda čovjek nije ništa loše mislio.
Na vrh Go down
aktivista
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2014-11-14

Škofja Loka - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   Škofja Loka - Page 3 Icon_minitime04.06.18 9:10

Zasto bi "aktivista" bio opomenut kad je tacno rekao?!?! Stvarno ste smesni ako st eopomenuli "aktivistu"
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Škofja Loka - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   Škofja Loka - Page 3 Icon_minitime04.06.18 17:06

zastavnik (citat):
aktivista (citat):
Dakle kao što rekoh verovatno i posle vaše generacije 1988/1989 tu su obučavani šiptari za terorističke akcije širom Srbije. Elem tako se dogodilo da vidim i Todorovića za koga je neko ovde napisao d aje retko kad bio trezan. On je u moje vreme bio šef intendature.
U moje vreme 1982/1983 mi smo imali konje koje smo morali da timarimo svaki dan
Jedno vreme sam ja psiao spiskove svih vojnika koji su morali REDOM da idu a ne da odlaze samo isti vojnici uvek.
To bi izgledalo ovako --Neko me probudi i pita ko je na redu za štaluja kažem i to tako eto 6 meseci. Uspevalo je sve to.
Iz tog vremena se sećam vojnika ARifa koga je jedinog u celoj ejdinici ugrizla kobila!?!?!?
Odakle ti ova glupost. Tu su, ako i u svim drugim jedinicama obučavani vojnici iz svih krajeva SFRJ, pa među njima i vojnici albanske nacionalnosti. Po tvoma su i u Srbiji u kasarnama obučavani šiptari za terorističke akcije po Srbiji.
Za ovo ti izričem opomenu, a GŠ neka odluči šta će uraditi dalje.
Evo...
Bili smiješni ili ne, pravila foruma se poštuju.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Zona
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2020-05-09

Škofja Loka - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   Škofja Loka - Page 3 Icon_minitime09.05.20 22:00

zdravo..
Na vrh Go down
Sponsored content





Škofja Loka - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   Škofja Loka - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Škofja Loka
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Škofja Loka, Oktobar 1982

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: