FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina)

Go down 
+11
vozilo
vojniks
SveJug
Vojnik Graničar
mornar71
Stazio
Max Blitz
vojnik s
ppsupercop
VBČ
muza
15 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
vozilo
Gušter
Gušter
vozilo


BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-08-26

Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina)   Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina) - Page 2 Icon_minitime13.11.15 20:24

Dio eskadrile je na dužem boravku na Zemuniku, ali uskoro dolaze u malo duži posjet Splitu isprobat Pantanu.. Wink

Toliko o nekim upisima na ovoj temi. 

Poz.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina)   Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina) - Page 2 Icon_minitime30.01.16 23:22


Slijetanje na aerodrom Split, prije koji dan, pogled iz pilotske kabine...



Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 56
M(j)esto Vinkovci

Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina)   Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina) - Page 2 Icon_minitime20.08.20 11:29

Poštovani kolege,
Evo da i ja ovo prokomentiram.
Naime, godinama već ljetujem u blizini Trogira, i tako promatram  izvana sve vezano za objekat Cetina.
Dakle, ne radi se ni o kakvom podzemnom aerodromu, nego o isključivo ukopanim kaponirima za smještaj aviona, dakle o hangarima( 2 komada) za skladištenje aviona ukopanima u brdo neposredno uz županijsku prometnicu Trogir -Split, i slažem se sa onima koji ovdje pišu da je bliži Trogiru nego Splitu.
Objekat je bio aktivan koliko je i JNA bila prisutna na ovim prostorima dakle do 1990. godine otprilike.
Sjećam se da sam jedne godine prije rata čekao u koloni automobila koja je bila zaustavljena, da bi MIG-21 bio totegljen iz objekta na aerodrom Resnik, i to je bila za sve nas nevjerojatna slika.
Danas je objekt u vlasništvu HV, ulaz ispred objekta je potpuno zapušten i devastiran, a radi se o 2 hangara za smještaj aviona.
Djeluje grozno i uznemirujuće da se za ništa ne koristi i propada.
Što se tiče Divulja, koliko znam na njoj baziraju protupožarni Air-tractori i MI-8, a ne znam da li danas, kao i prije služe za obuku.
Toliko od mene i odmah se ispričavam ako sam negdje pogriješio.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina)   Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina) - Page 2 Icon_minitime20.08.20 17:39

Doktor Živago (citat):
Poštovani kolege,
Evo da i ja ovo prokomentiram.
Naime, godinama već ljetujem u blizini Trogira, i tako promatram  izvana sve vezano za objekat Cetina.
Dakle, ne radi se ni o kakvom podzemnom aerodromu, nego o isključivo ukopanim kaponirima za smještaj aviona, dakle o hangarima( 2 komada) za skladištenje aviona ukopanima u brdo neposredno uz županijsku prometnicu Trogir -Split, i slažem se sa onima koji ovdje pišu da je bliži Trogiru nego Splitu.
Objekat je bio aktivan koliko je i JNA bila prisutna na ovim prostorima dakle do 1990. godine otprilike.
Sjećam se da sam jedne godine prije rata čekao u koloni automobila koja je bila zaustavljena, da bi MIG-21 bio totegljen iz objekta na aerodrom Resnik, i to je bila za sve nas nevjerojatna slika.
Danas je objekt u vlasništvu HV, ulaz ispred objekta je potpuno zapušten i devastiran, a radi se o 2 hangara za smještaj aviona.
Djeluje grozno i uznemirujuće da se za ništa ne koristi i propada.
Što se tiče Divulja, koliko znam na njoj baziraju protupožarni Air-tractori i MI-8, a ne znam da li danas, kao i prije služe za obuku.
Toliko od mene i odmah se ispričavam ako sam negdje pogriješio.
Jesi li ikada bio u tom bivšem JNA objektu.!? Suspect
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 56
M(j)esto Vinkovci

Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina)   Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina) - Page 2 Icon_minitime20.08.20 18:05

Nažalost nikada.
Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 56
M(j)esto Vinkovci

Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina)   Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina) - Page 2 Icon_minitime20.08.20 18:10

No sad izgleda užasno zapušteno...niti straže..sve zaraslo u travu..trava raste i iz prilaznog puta prije ulaska u hangar..nema aps.ničega..zalosno.
Na vratima je samo oznaka za zabranu fotografiranja i oznaka Ministarstva obrane.

Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina)   Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina) - Page 2 Icon_minitime20.08.20 19:36

Nema straže od 1996 godine,tu sam dočekao novu godinu,zatekao me doček i u Ljubljani 1991,odoše 2 Nove godine u vojsci,tada kad sam ja u potkopu bio, bilo je par redovnih vojnika i ostalo pričuva ili ti rezerva,tada je jedan mig samo prenoćio i to bi bilo to,već sam o tome davno pisao jer pojedinci stvaraju fantazije o objektu kao da je Željava u pitanju.
Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 56
M(j)esto Vinkovci

Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina)   Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina) - Page 2 Icon_minitime20.08.20 21:18

Pa prijatelju..potpuno se slažem. Meni je zao sto propada. Znam da je to strateska rezerva u slucaju rata..ako je objekt od strane HV proglasen perspektivnim..znam da u njemu teoretski moze stati 20 aviona..no moze se smjestiti i odredeni broj ljudi u slucaju bombardiranja ili neke druge nepogode. Za zadnjeg rata su nam strasno nedostajala sklonista za civile. Ovo je samo moja teorija. U bitnom se slazemo.
Zahvaljujem.
Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 56
M(j)esto Vinkovci

Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina)   Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina) - Page 2 Icon_minitime20.08.20 21:24

Zao mi je i silnog novca svih nas koji je otisao na te silne podzemne objekte,baze i sl. Dok je narod crkavao gradili su se ti mastodonti od objekata..vozilo se par nepar..nestašicd i sl.
Znam..takva je bila doktrina..ali i dalje mi to nije razumljivo. Ovo je mozda off topic..ali to je opet..ponavljam moje misljenje
Na vrh Go down
Sponsored content





Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina)   Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina) - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina)
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Divulje VP 4370/1
» MUZIL - PULA
» Aerodrom Glamoč
» Aerodrom Lađevci
» Aerodrom Niš v.p.8927 83/84

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: RZ i PZO / RV i PVO-
Idi na: