FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 SARAJEVO - NEĐARIĆI

Go down 
+3
Xanadu
plavac
vinko ferenčak
7 posters
AutorPoruka
vinko ferenčak
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2012-08-09

SARAJEVO - NEĐARIĆI Empty
KomentarNaslov komentara: SARAJEVO - NEĐARIĆI   SARAJEVO - NEĐARIĆI Icon_minitime09.08.12 12:29

Ako je tu gore koji je služio vojsku u Neđarićima g.septembar 1990,neka se javi.Vet. bolničari i potkivači.
Na vrh Go down
plavac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-07-07

SARAJEVO - NEĐARIĆI Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SARAJEVO - NEĐARIĆI   SARAJEVO - NEĐARIĆI Icon_minitime17.02.13 9:44

Zdravo Vinko
eto bio sam u Nedžaričima 84g, tamo mi je bila samo baza , svoje sam odradio na Jahorini kao radiomehaničar .
Na vrh Go down
Xanadu
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2012-06-13
M(j)esto Ljubljana

SARAJEVO - NEĐARIĆI Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SARAJEVO - NEĐARIĆI   SARAJEVO - NEĐARIĆI Icon_minitime21.02.13 21:33

Zdravo,i ja sam proveo neko vreme u Neđarićima...1982
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3646
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

SARAJEVO - NEĐARIĆI Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SARAJEVO - NEĐARIĆI   SARAJEVO - NEĐARIĆI Icon_minitime06.03.13 4:19

Ja nisam sluzio u Nedzricima ali sam visio kod "Davida",nekako u to vrijeme je bio popularan kafic.Posle fajronta smo isli "Kod Stake"dole u rupi prema aerodromu,u svako doba bilo je tu dosta vojske.2008 prohtjelo mi se da vozim od svoga kraja(tamo gdje posavska ravnica prelazi u bosanska brda-vrata Bosne) pa sve do mora-destinacija Budva.Negdje pred vece stignem u Sarajevo(prva posjeta od septembra 1987 kada sam po dolasku iz USA otisao da pogledam fudbal-YU-Sj Irska).Jedno dva sata sam se muvao po gradu,obilazio stara mjesta,prespavao i ujutro pravo na put,i to kakav,preko Scepan Polja na Drinu,medjunarodni put toliko uzak da zazalih sto sam krenuo autom,na obje strane puta natpisi "pazi mine".Trud se isplatio,kanjon Drine je izgledao velicanstveno.Mala frka na granici,crnogorski carinik mi trazi nekakvu" potvrdu o dezinfekciji vozila".Slatko sam se smejao,pusti me uz naplatu ekoloske takse,cak mi dade i potvrdu.Zazalih sto ne vozim nocu,auta dolaze iz suprotnog pravca,par puta sam morao na rikverc da se mimoidjemo na sepentinama-nocu bih video svjetla i prilagodio se tome.Prije granice sam rucao u nekakvom motelu,(Foca-Srbinje)mislim da se zvao"Mandex",gazda je kazu nekakav lokalni biznismen,poznat u kraju.Usput sam stao negdje oko Podgorice,fina kafana sa terasom,Cetinje,u Budvu stigoh predvece,vecerasmo tamo gdje magistrala postaje jednosmjerna,tu je negdje mislim fudbalski stadion-kafana,pansion "Stari Ribar,vlasnik Bastrica Zoran,usluga vrhunska,hrana ukusna..
Zbog guzve u Budvi posle par dana pobjegoh u Petrovac,par dana na Sveti Stefan.
Drugi put cu o najljepsem mjestu na Mediteranu po mojoj procjenu-o Bolu na Bracu.

Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3646
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

SARAJEVO - NEĐARIĆI Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SARAJEVO - NEĐARIĆI   SARAJEVO - NEĐARIĆI Icon_minitime06.03.13 4:45

Greska-u pitanju je 2002,a ne 2008 godina
Na vrh Go down
Xanadu
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2012-06-13
M(j)esto Ljubljana

SARAJEVO - NEĐARIĆI Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SARAJEVO - NEĐARIĆI   SARAJEVO - NEĐARIĆI Icon_minitime07.05.13 20:27

S albino ada su u Neđariče došli Kinezi...
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

SARAJEVO - NEĐARIĆI Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SARAJEVO - NEĐARIĆI   SARAJEVO - NEĐARIĆI Icon_minitime07.05.13 21:45

Xanadu (citat):
S :albino:ada su u Neđariče došli Kinezi...

Xanadu mislim da si malo pre brz,pre hitri.Možda da ipak prebaciš u treću? scratch

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
istrazitelj
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-11-06

SARAJEVO - NEĐARIĆI Empty
KomentarNaslov komentara: Neđarići - Jahorina   SARAJEVO - NEĐARIĆI Icon_minitime06.11.13 15:32

Ja sam u Neđariće došao 15.03.1991. i za tri dana produžio na Jahorinu, objekat 04. Tamo sam bio agregatista. Te 1991 godine obilazio sam i objekat 07, te relejni objekat 03. Obišao sam Neđariće 01.05.2009., i objekat 04 na Jahorini. Do "sedmice" mi se nije dalo ići iz dva razloga. Prvi su mine (glavni razlog), a drugi priče o streljivu od osiromašenog urana (baš i ne vjerujem). Vezano za Neđariće, kada sam došao tamo kasarna je bila podijeljena na dva dijela. Dio bliže ulazu je bio od jedinice koja je večim brojem vojnika boravila na Jahorini i mali dio vojnika je bio u Sarajevu, iako su Neđarići bili matična kasarna. Nazovimo to dalji dio kasarne je pripadao vojnicima koji su se bavili sa konjima i stajama za iste. Oni su bili "zeleni", a mi ostali "plavi". Dijelili smo samo zajedničku restoraciju za jelo. Kada sam u Sarajevo (Neđariće) došao 2009., uspio sam nagovoriti čuvara da me malo pusti unutra, ali bez slikanja uz njegovu pratnju. Kasarna se je obnavljala, jer je bila u dosta lošem stanju usljed ratnih djelovanja. Svejedno se je dalo sve prepoznati, ali nažalost nisam smio ništa slikati. Na Jahorini sam slikao, pa ako nekoga zanima - neka napiše. Za sada toliko.

Na vrh Go down
Jože K.
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-08-13

SARAJEVO - NEĐARIĆI Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SARAJEVO - NEĐARIĆI   SARAJEVO - NEĐARIĆI Icon_minitime13.08.17 17:58

Neđariči   veterinarska jedinica   bolničari od 6.1978 do 11. 78    usput  pešadijska obuka  u Pazariču     sa prekomandom  Beli manastir   u  centar za obuku pasa do 9.79 .
Na vrh Go down
Sponsored content





SARAJEVO - NEĐARIĆI Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SARAJEVO - NEĐARIĆI   SARAJEVO - NEĐARIĆI Icon_minitime

Na vrh Go down
 
SARAJEVO - NEĐARIĆI
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Sarajevo Čiča 88/88
» Sarajevo 1914
» VP 2642 Sarajevo bataljon veze
» Sarajevo generacija moja 83/84
» Sarajevo - Lukavica, kasarna 'Slobodan Princip Seljo' VP 8711 i VP 1519 78/79 veza

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR BOSNA I HERCEGOVINA-
Idi na: