FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Aerodrom Slatina Priština

Go down 
+35
mrjoje
Toli
Simon Ravnikar
cervin
Mostar martovac 88/89
bega72
casper71
vrjan
Djida
Vojnik vozač
dpuric
Slatina
vidan
Damirr1970
goran l
dinosaurus
Bjelovar
klasa 88/89
rm90
VOJVODA
Matrix
IgorA
bojnik
Aleksman
bvp
alexandar
East&West
vladimir
Stazio
Gringo
Max Blitz
Boske
missar
goran n
muza
39 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorPoruka
Mostar martovac 88/89
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-01-20

Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Icon_minitime20.01.17 9:40

STA je ovo,nikog nema, 777
Na vrh Go down
cervin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-03-24

Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Icon_minitime24.03.17 0:20

Mostar martovac 88/89 (citat):
STA je ovo,nikog nema, 777



Pozdrav svima

Raduje me ,da sam pronašao ovaj forum.
Več duže vreme tražim moje suborce.

Februarske 1978  klase,

2 eskadrilje lovačkog puka Slatine,Priština
Na vrh Go down
Simon Ravnikar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2017-06-11

Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Icon_minitime11.06.17 20:48

Ja sam bio na Aerodromu Slatina dec.88/89.Boi sam na Straži 4,pešadija VP2253/1,ima li koga od ove klase.Poručnik Mile Krišto bio je takozvani gazda pešadije,

LP Simon iz Velenja
Na vrh Go down
Aleksman
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2012-12-29

Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Icon_minitime03.10.17 19:02

Evo mene opet posle nekoliko godina.Kako samo vrijeme prolazi.
Simon ,vjerojatno se  nas dvoje ne poznajemo.Ja sam služio 89/90,decembarac,kao pešadinac.Poručnik Krišto je bio i moj nadređeni.Kad bismo nešto uradili ( a bilo je mnogo budaleština),prozvao bi nas svojom žvižduljkom ,ispred svog prozora.Zna se što je slijedilo.
Straža 4 bila je skladište municije ili goriva?Znam da smo mnogo puta logorovali u šatorima na straži uz svu mogoču potporu.Imali smo muziku i vanjske zvučnike,TV salu, hranu nam vozili toplu ...ako je padala kiša onda nismo ništa radili danima,samo jeli ,gledali Tv i spavali.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Simon Ravnikar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2017-06-11

Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Icon_minitime06.10.17 17:17

Aleksman (citat):
Evo mene opet posle nekoliko godina.Kako samo vrijeme prolazi.
Simon ,vjerojatno se  nas dvoje ne poznajemo.Ja sam služio 89/90,decembarac,kao pešadinac.Poručnik Krišto je bio i moj nadređeni.Kad bismo nešto uradili ( a bilo je mnogo budaleština),prozvao bi nas svojom žvižduljkom ,ispred svog prozora.Zna se što je slijedilo.
Straža 4 bila je skladište municije ili goriva?Znam da smo mnogo puta logorovali u šatorima na straži uz svu mogoču potporu.Imali smo muziku i vanjske zvučnike,TV salu, hranu nam vozili toplu ...ako je padala kiša onda nismo ništa radili danima,samo jeli ,gledali Tv i spavali.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Simon Ravnikar: komentar modifikovan dana: 06.10.17 20:18; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : Ja sam se skidao 6.12.1989,STRAŽA 4 bio pun goriva,imao sam 273 dana straže,imao sam 13 kerova.Tamo je još bio vodnik Šime GUŠTERa,Vodnik BORIS F... I PORUCNIK iIlič)
Na vrh Go down
Aleksman
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2012-12-29

Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Icon_minitime07.10.17 14:53

A ja došao 20.12.1989 ,a skidao se 9.12.1990.Imao samo dan straže ,inače sam radio malu tu,malo tamo.Bio i kafedžija i razvodnik lovaca(branili pistu od ptica,da ne ulete u motor,bio zbog toga nekoliko puta na raportu zbog ptica  u motorima Laughing .)
Znači bio si i kerovođa i pohađao školu u Nišu? Jedan od naših na straži upucao je dvoje pasa,koja su pobjegla,jer je mislio ,kad je vidio sjene pasa,da se neko puzi prema njemu i ispalio nekoliko šaržera prema njemu.Zbog situacije  su bili na straži  po dvojica zajedno. A rotacija im je bila 2/2. Ispalili su 63 metaka i ubili jednog psa.Drugi je bio ranjen i odveden u Niš.
Da li je Vodnik Šime bio iz Zadra?
Na vrh Go down
Simon Ravnikar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2017-06-11

Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Icon_minitime07.10.17 15:09

Aleksman (citat):
A ja došao 20.12.1989 ,a skidao se 9.12.1990.Imao samo dan straže ,inače sam radio malu tu,malo tamo.Bio i kafedžija i razvodnik lovaca(branili pistu od ptica,da ne ulete u motor,bio zbog toga nekoliko puta na raportu zbog ptica  u motorima Laughing .)
Znači bio si i kerovođa i pohađao školu u Nišu? Jedan od naših na straži upucao je dvoje pasa,koja su pobjegla,jer je mislio ,kad je vidio sjene pasa,da se neko puzi prema njemu i ispalio nekoliko šaržera prema njemu.Zbog situacije  su bili na straži  po dvojica zajedno. A rotacija im je bila 2/2. Ispalili su 63 metaka i ubili jednog psa.Drugi je bio ranjen i odveden u Niš.
Da li je Vodnik Šime bio iz Zadra?
Vodnik Šime bio je iz Zadra,stražar sam bio 3 mesece,školo sam pohađao u Đakovici.Stražari imali smo smijen 2/4 ali mi več nismo smeli iti u grad.Tada je bilo 600 godina kosovske bitke,Slovenija več je htjela da ide sama u Evropu.U Prištini sam bio samo na zakletvi.Kad sam išao na redovno vozili su nas na željezničko stanico Kosovo polje  i odmah na vlak.Političko vaspitanje bilo samo o Srbiji,tako da kad sam došao kuči nisam ništa znao šta se događa u Sloveniji.Ako bi mogao išao bi sad pogledam još jedanput kasarno,stražo,...
Na vrh Go down
Aleksman
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2012-12-29

Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Icon_minitime08.10.17 18:02

I kod nas je bilo isto,u Prištini sam bio oko četiri puta ,od toga tri puta službeno.Dobili smo popis svih oficira,koje smo morali pronaći i probuditi ih ,za slučaj napada na bazu.Pustili nas u tri ujutro same pod punom opremom u grad.Prvi put sam bio  več posle  14 dana u vojski.Šetali gradom bez kape,pušili i radili budalaštine,sve dok nas nije zaustavio jedan oficir i prijavio nas.Pošto se još nismo zakleli kao vojnici ,nije bilo nikakve kazne.
Sječam se zaprisege ,kad je bilo 25 stepeni minusa.Toliko prozebao,da nisam mogao da namjestim bajonet.A i inače je bilo hladno sa puno snega. Ljeti je znao da duva vjetar,toliko da smo jedva hodali po pisti.
I ja bih da još jednom vidim kasarnu, sudeći po slikama iz Googla još je uvijek sve tamo.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Simon Ravnikar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2017-06-11

Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Znam zimi je bilo hladno,na zakletvi jedan idiot nije ponio rukavice i onda znaš svi bez.Kad je trbalo da se podpišem nisam moga da uhvatim kemijsku olovku.Ljeto bilo tako vruče oko 40 stepeni.Ija samo gledao preko Googla da je sve isto   Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Icon_minitime08.10.17 20:03

Aleksman (citat):
I kod nas je bilo isto,u Prištini sam bio oko četiri puta ,od toga tri puta službeno.Dobili smo popis svih oficira,koje smo morali pronaći i probuditi ih ,za slučaj napada na bazu.Pustili nas u tri ujutro same pod punom opremom u grad.Prvi put sam bio  več posle  14 dana u vojski.Šetali gradom bez kape,pušili i radili budalaštine,sve dok nas nije zaustavio jedan oficir i prijavio nas.Pošto se još nismo zakleli kao vojnici ,nije bilo nikakve kazne.
Sječam se zaprisege ,kad je bilo 25 stepeni minusa.Toliko prozebao,da nisam mogao da namjestim bajonet.A i inače je bilo hladno sa puno snega. Ljeti je znao da duva vjetar,toliko da smo jedva hodali po pisti.
I ja bih da još jednom vidim kasarnu, sudeći po slikama iz Googla još je uvijek sve tamo.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Simon Ravnikar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2017-06-11

Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Znam zimi je bilo hladno,na zakletvi jedan idiot nije ponio rukavice i onda znaš svi bez.Kad je trbalo da se podpišem nisam moga da uhvatim kemijsku olovku.Ljeto bilo tako vruče oko 40 stepeni.Ija samo gledao preko Googla da je sve isto   Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Icon_minitime08.10.17 20:10

Citat :

Aleksman (citat):
I kod nas je bilo isto,u Prištini sam bio oko četiri puta ,od toga tri puta službeno.Dobili smo popis svih oficira,koje smo morali pronaći i probuditi ih ,za slučaj napada na bazu.Pustili nas u tri ujutro same pod punom opremom u grad.Prvi put sam bio  več posle  14 dana u vojski.Šetali gradom bez kape,pušili i radili budalaštine,sve dok nas nije zaustavio jedan oficir i prijavio nas.Pošto se još nismo zakleli kao vojnici ,nije bilo nikakve kazne.
Sječam se zaprisege ,kad je bilo 25 stepeni minusa.Toliko prozebao,da nisam mogao da namjestim bajonet.A i inače je bilo hladno sa puno snega. Ljeti je znao da duva vjetar,toliko da smo jedva hodali po pisti.
I ja bih da još jednom vidim kasarnu, sudeći po slikama iz Googla još je uvijek sve tamo.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Toli
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2018-01-11

Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Icon_minitime11.01.18 16:37

Veliki pozdrav svima koji su sluzili na slatini. Nisam video da li ima neko iz 123Lae, na slatinu smo dosli u decembru 1989,
Na vrh Go down
mrjoje
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2018-03-11

Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Icon_minitime11.03.18 17:48

Pozdrav svima na forumu,služio na slatini 89/90 pešadija,večinu vojnog roka bio na straži na Golešu 2,skladište razne vojne opreme za potrebe avijacije,Aleksman ja i ti se vjerovatno se i poznajemo,poznavao sam cipiripija, mađara koji nije znao beknut naški,na straži bio kad su pogođeni psi, koje si spomenuo
Na vrh Go down
Aleksman
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2012-12-29

Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Icon_minitime01.04.18 11:47

Pozdrav  mrjoje

Vjerojatno se poznajemo.Ja sam spavao u drugoj spavaoni,toliko imena sam zaboravio,da ne znam ko sve je bio sa mnom.Inače sam Slovenac.Ako imaš svoju sliku iz JNA,stavi je da vidim ko si.
Ovo sam ja, a slikao Je Dragan iz Niša ,koji je radio  u pošti.Dobio  sam paket od kuče i pravili gluposti.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
mrjoje
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2018-03-11

Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Icon_minitime01.04.18 19:49

Aleksman ja se tebe sjecam, ja sam spavao u prvoj spavaoni, sjecam se dosta ljudi po imenu i prezimenu, inace sam iz hrvatske, tocnije iz Žakanje, ime josip mravunac tada, danas jože
Na vrh Go down
Plavac98
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2018-04-30

Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Icon_minitime08.05.18 20:43

Pozdrav svima sa foruma. Sluzio sam najpre u Somboru(obuka), pa potom prekomandovan na Slatinu. Oruzar..Skinuo se u septembru 98 godine. Proveo 10 meseci na aerodromu Slatina.U to vreme, komandant aerodroma je bio puk.Urosevic.Nas veliki komandant!
[You must be registered and logged in to see this link.]
Lepe uspomene me vezu za taj aerodrom i puno toga cu vam pisati.. Pozdrav jos jednom za sve..
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Icon_minitime09.05.18 9:18

Dobro došao na forum, [You must be registered and logged in to see this link.]!
Da nisi pogriješio godinu služenja?

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Plavac98
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2018-04-30

Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Icon_minitime09.05.18 9:38

PORUCNIK (citat):
Dobro došao na forum, [You must be registered and logged in to see this link.]!
Da nisi pogriješio godinu služenja?
Pozdrav i za tebe. Nisam:) 97 Sombor, 98 Slatina.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Icon_minitime09.05.18 9:48

Plavac98 (citat):
PORUCNIK (citat):
Dobro došao na forum, [You must be registered and logged in to see this link.]!
Da nisi pogriješio godinu služenja?
Pozdrav i za tebe. Nisam:) 97 Sombor, 98 Slatina.
U redu je, ali u vrijeme tvog služenja vojnog roka nije postojala JNA.
Naravno, pročitao si pravila foruma i prihvatio ih.
Svakako da ima tema koje ti mogu biti zanimljive i uživaj u druženju na forumu! salutiranje

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Plavac98
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2018-04-30

Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Icon_minitime09.05.18 9:55

PORUCNIK (citat):
Plavac98 (citat):
PORUCNIK (citat):
Dobro došao na forum, [You must be registered and logged in to see this link.]!
Da nisi pogriješio godinu služenja?
Pozdrav i za tebe. Nisam:) 97 Sombor, 98 Slatina.
U redu je, ali u vrijeme tvog služenja vojnog roka nije postojala JNA.
Naravno, pročitao si pravila foruma i prihvatio ih.
Svakako da ima tema koje ti mogu biti zanimljive i uživaj u druženju na forumu! salutiranje
Procitao, naravno, jasno sve. Nadam se da ne predstavlja problem...
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Icon_minitime09.05.18 10:03

Plavac98 (citat):

Procitao, naravno, jasno sve. Nadam se da ne predstavlja problem...
Nikakav problem, ovdje smo da se družimo, zar ne cheers

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Plavac98
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2018-04-30

Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Icon_minitime09.05.18 10:13

PORUCNIK (citat):
Plavac98 (citat):

Procitao, naravno, jasno sve. Nadam se da ne predstavlja problem...
Nikakav problem, ovdje smo da se družimo, zar ne cheers
Naravno:)
Na vrh Go down
Lugesoko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2019-05-14

Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Icon_minitime14.05.19 18:45

Pozdrav plavci jel ima neko od klasića septembar 89/90 VP 8969/4 VTČ (hangar) komandir. Por.Djalović Ratko....
Na vrh Go down
Branko Kuveljić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-04-14
DOB : 65
M(j)esto Kragujevac

Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Icon_minitime14.04.21 12:56

Ja sam bbio u stacionaru/ambulanti/ na Aerodromu.Bio sam na dežurstvu sa pilotima i protivpožarcima 3 meseca+2.Bio je tu neki kapetan Lukić koga su sklonili iz bizarnih razloga. Bio je mnogo strog i stalno se drao.Posle njega je došao Pilot kapetan Makedonac /mislim da se prezivao Spirkovski/i bilo je super.Bio sam na dežurstvu dole na stazi kada je MIG 21 pao.Bilo je strašno.Vozač je bio iz Hrvatske a dežurali smo u pincgaueru.Uvek kad je bilo letenje nas dvojica i protivpožarci smo uvek bili na pisti.Spavali smo u komandnoj zgradi gde su bili piloti i metereolozi pa sam mogao da razgovaram sa mojima koliko sam hteo .Vojni rok sam završio u julu 1985 god.

Aleksman voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sponsored content





Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština - Page 7 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Aerodrom Slatina Priština
Na vrh 
Stranica 6/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» Kasarna u Stubičkoj Slatini kod Zaboka
» Maršal Tito Priština 89/90
» kuhari klasa 89/90 maršalka priština
» Maršal Tito Priština, junska 87/88
» Priština - karaula Surdulica 1983/84

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: RZ i PZO / RV i PVO-
Idi na: