FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak

Go down 
+44
Majevica
Ika
Vrbanec Damir
jazzmb
ZAGORAC
krnjo
husein72
zemco1971
pulaman
voja64
ALberto_vi
martovac1989banjaluka
Roman debeljak
pero36
robertkidrič
Mirso.secunovic
cazin1
laški
cuba
savara
V.V.
8977/2
SinisaSlavkovic
pukovnik
Vasko R.
Max Blitz
talijan1
Đuka
okob_43
Gringo
admir gradacac bih
lacoš
DZERI DREJK
dr.mo
sakabaka
vladimir
delboy1
raffo
ĐOPSI
dpuric
Čato71141
strela
alexandar
dark-bullet
48 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
strela
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 115
ČLAN OD: : 2013-01-28
DOB : 73
M(j)esto Beograd, Kragujevac

Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Icon_minitime21.02.20 0:09

jazzmb (citat):
Pozdrav svima...pre neko vreme sam otkrio ovaj forum. Vojni rok sam služio avg. 85 do sep.86 (zadnja klasa koja je služila 15 meseci mamu jim ..... - ok bilo je 45 dana skračenja) 1.bataljon 1.četa...Komadir mi je bio kap. Ikl Mandič, a kdir voda zastavnik Ikl Tomič (obadvoje su mi ostali u sečanju kao teške ljudine u pozitivnom smislu kao i kapetan koji je tad bio zamenik Mandiča ali se mu nažalost ne sečam prezimena). Obučavali smo se na M84 (tad su bili novi, mislim da ih je bilo 5 komada). Posle tri meseca našu su klasu poslali u prekomandu na T55ice u 2. četu (ili bataljon) gde je komadir čete bio kap. Bulatovič (saznao sam na ovom forumu, da je stradao negde u slavoniji - baš mi je žao za njega iako nismo bili neki prijatelji), kdir voda mi je bio st. vodnik Ređo (tako su ga zvali). Iz te jedinice sečam se još vodnika Grkoviča (zvali su ga Grk) i jednog vodnika Ikl (visok čovijek, onako malo "ludog" pogleda) ali sam mu nažalost zaboravio ime.
Na nivou kasarne posebno se sečam zastavnika Ikl koji je bio "bezbednjak" (zaboravio sam mu prezime). Kod njega sam bio dvaput (raport ili razgovor) zato što sam dobivao "literaturu", al je posle bilo OK.
Zanimljivo mi je prošetati kasarnom, karapanđom, pasuljanskim livadama sa google maps. Neverovatno malo se je promenilo u 35 godina. Hangari stoje malo drugčije, ostalo sve isto. Posebno mi je bilo drago, kad sam vidio, da je prodavaonica na kraju kasarne (gde si mogao kupiti hadno Nikšičko umesto mlakog Bipa iz kantine) ista.
Puno je tu ljudi kojih se vizuelno sečam ali sam im nažalost zaboravio ime. Ako ima ko, koji je u to vreme bio tamo i ima neke inormacije zamolio bih ga da me podseti.
Sluzio u divizionu PVO 84/85.god(treći paviljon od komande). Bezbednjak se zvao Špiro Gašević. Kap. I kl. Mandić Miloš, je 2 ili 3 puta vanredno unapređen i dogurao je brzo do komandanta brigade. Nije se snasao na toj duznosti pa je smenjen. Na prve 4 stranice ove teme imas vise informacija o ovoj jedinici, koje ce ti pomoci za podsecanje. U bombardovanju NATO potpuno je unisten vojnicki klub. Teze su osteceni hangari koji su brzo sanirani. Ostali objekti su ostali isti. LP
Na vrh Go down
http://zarko_strela@yahoo.com
Vrbanec Damir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2020-03-06

Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Kasarna Jarcujak, 252. oklopna brigade Kraljevo, VP 8977/13, Ceta veze, II vod.    Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Icon_minitime06.03.20 15:11

[You must be registered and logged in to see this image.]

ANTON B. voli ovaj upis

Na vrh Go down
Vrbanec Damir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2020-03-06

Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Icon_minitime06.03.20 15:14

Za one koje interesuje, Laketa Milan postao je oficir, penzionisan je i zivi u Beogradu. Kapetan Sreckovic Aleksandar takodje je u Beogradu, kao i Milan Dabic. Zastavnik Nikolic Miroslav zivi u Guci, u penziji je.
Na vrh Go down
krnjo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2018-12-30

Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Icon_minitime08.05.20 18:43

Pozdrav  . Dali neko zna za zastavnika Severovica ?
Na vrh Go down
Vrbanec Damir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2020-03-06

Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Icon_minitime08.05.20 18:56

krnjo (citat):
Pozdrav  . Dali neko zna za zastavnika Severovica ?
On je u Kraljevu, ima parkinsona, ali je inace dobro. Ja sam s njim na vezi preko FB. https://www.facebook.com/svetozar.severovic

Mislim da ce se obradovati ako pokusas da ga kontaktiras.
Na vrh Go down
Ika
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2020-11-25

Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Icon_minitime25.11.20 16:29

Ja sam bio februara 1985 komandni vod LSARD,komandir stariji vodnik Pomeša,a komandir odeljenja veze vodnik Vojislav Simić,sećam se i vodnika Ljajka iz 57/2
Na vrh Go down
Ika
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2020-11-25

Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Icon_minitime25.11.20 16:32

Izvinite,Cimeša Dušan
Na vrh Go down
strela
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 115
ČLAN OD: : 2013-01-28
DOB : 73
M(j)esto Beograd, Kragujevac

Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: lsard PVO/252.okbr   Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Icon_minitime25.11.20 23:08

Ika (citat):
Ja sam bio februara 1985 komandni vod LSARD,komandir stariji vodnik Pomeša,a komandir  odeljenja veze vodnik  Vojislav Simić,sećam se i vodnika Ljajka  iz 57/2
Koliko se secam komandir komandnog voda (vrsilac duznosti) tada je bio zastavnik Stefanovic Zdravko. A vodnik Cimesa je bio u raketnoj bateriji "Strela-1M" kod porucnika Janjetovic Duska. A vodnik Ljajko Imser je bio u bateriji 57/2 kod porucnika Mehinovic Dervisa.
Na vrh Go down
http://zarko_strela@yahoo.com
Majevica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2021-02-04

Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Da li poznajete Ljubomira Vrljicak bio je kapetan 8977/11 .   Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Icon_minitime04.02.21 20:35

voja64 (citat):
Ljajko Imser je prezime mog klasića iz Sarajevske 28 klase SVŠ a dugo do penzionisanja službovao u 252 brigadi u PVO divizionu.Ljajko dobričina živi u Kraljevu gde  je nastala i ova slika
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ljajko stoji krajnji desno a do njega je tenkista Bartulov Stipe.Možda će neko prepoznati od ovih par mojih drugara a bivših pripadnika 525 i pazarske obližnje jedinice koji su se nedavno okupili na druženju u Kraljevu.
Drugi moj klasić koga su spominjali u prethodnim postovima je vatreni Dinamovac do postojanja JNA bio na službi u toj brigadi kao komandir odelenja i tenkovskog voda Bartolov Stipe sada u Beču
Ja sam kao inžinjerac u nekoliko navrata svraćao na popravke i dogradnju Karapanđe na kojoj su uvežbavali drugari iz 252 brigade a još sam češće bio na većini njihovih gađanja na Pasuljanskim livadama od 1983 pa sve do kraja postojanja JNA.
Na vrh Go down
Majevica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2021-02-04

Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Icon_minitime04.02.21 20:37

Da li poznaje te Ljubomira Vrljicak bio je kapetan u vp 8977/11 a Ljajko je bio vodnik mi ga zvali general
Na vrh Go down
cazin1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-09-20

Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Icon_minitime01.05.21 18:39

Bio sam u istoj ceti Decembar 1990/1991
sakabaka (citat):
Momci sa kojima sam služio

[You must be registered and logged in to see this image.]

vladimir voli ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 56
M(j)esto Vinkovci

Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Icon_minitime01.05.21 18:45

cazin1 (citat):
Bio sam u istoj ceti Decembar 1990/1991
sakabaka (citat):
Momci sa kojima sam služio

[You must be registered and logged in to see this image.]
Čestitam! U to vrijeme si bez sumnje bio pravi heroj!
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6132
ČLAN OD: : 2011-01-25

Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Icon_minitime01.05.21 23:12

252 oklopna brigada je bila elitna jedinica JNA
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1556
ČLAN OD: : 2015-01-15

Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Icon_minitime01.05.21 23:33

Cesto cujem i procitam da je neka brigada elitna....pomenuta brigada je samo jedna od mnogih oklopnih brigada tadasnje JNA koja je imala svoju borbenu gotovost i stim i adekvatno naoruzanje, tako da nazivati je elitnom deluje malo prenaglaseno....
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1556
ČLAN OD: : 2015-01-15

Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Icon_minitime01.05.21 23:36

Izgleda da smo skloni malo preterivanju... ali mi smo sa izuzetnih prostora..zato smo i izuzetni i elitni....
Na vrh Go down
ANTON B.
Gušter
Gušter
ANTON B.


BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2021-05-17

Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: VP 8977/13.   Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Icon_minitime17.05.21 11:20

Pozdrav!
Zanima me ima li koga, da je služijo vojni rok u toj kasarni 1977/78, četa veze,komandir kapetan Josipović zamenik komandira čete poručnik Janković. Mislim da smo bili VP 8977/13.
Na vrh Go down
ANTON B.
Gušter
Gušter
ANTON B.


BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2021-05-17

Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav! Zanima me ima li koga, da je služijo vojni rok u toj kasarni 1977/78, četa veze,komandir kapetan Josipović zamenik komandira čete poručnik Janković. Mislim da smo bili VP 8977/13.   Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Icon_minitime17.05.21 11:34

Vrbanec Damir (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ANTON B.
Gušter
Gušter
ANTON B.


BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2021-05-17

Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Icon_minitime17.05.21 11:35

Pozdrav!
Zanima me ima li koga, da je služijo vojni rok u toj kasarni 1977/78, četa veze,komandir kapetan Josipović zamenik komandira čete poručnik Janković. Mislim da smo bili VP 8977/13.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6021
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Icon_minitime14.08.22 9:51

ZLATKO ŠNAJDER
Revolucionar, sekretar SKOJ-a
5.3.1903 - 14.8.1931.



[You must be registered and logged in to see this image.]



Ovo je jedan od 7 sekretara SKOJ-a čije je ime utkano u naziv Kasarne u ovoj temi.
Na vrh Go down
Sponsored content





Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak
Na vrh 
Stranica 3/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» kasarna Ribnica-Kraljevo V.P.8415, jun 91
» Vranje 84/85 Kasarna Južnomoravskih Brigada
» Kraljevo Ribnica VP 8415
» 63. padobranska brigada Niš
» Padobranska brigada 1960-1978

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: