FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Aerodrom Slatina Priština

Go down 
+35
mrjoje
Toli
Simon Ravnikar
cervin
Mostar martovac 88/89
bega72
casper71
vrjan
Djida
Vojnik vozač
dpuric
Slatina
vidan
Damirr1970
goran l
dinosaurus
Bjelovar
klasa 88/89
rm90
VOJVODA
Matrix
IgorA
bojnik
Aleksman
bvp
alexandar
East&West
vladimir
Stazio
Gringo
Max Blitz
Boske
missar
goran n
muza
39 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorPoruka
muza
Gušter
Gušter
muza


BROJ POSTOVA: : 78
ČLAN OD: : 2009-08-16
DOB : 60
M(j)esto prestolnica bosanskih kraljeva Kr Sutjeska

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime11.09.09 0:18

Za one drugove koji su bili tu u jednom od tri podzemna aerodrama bivše JNA, neka nam dočaraju sliku života sa Pilotima, i drugim stariješinama RV i PVO
Na vrh Go down
http://www.rvsfrj. co.cc
goran n
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-11-16

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime16.11.12 17:30

EVO da se javim nisam ni znao za ovaj forum inače san sluzio junsku klasu 90 na 91 na vojnom aerodromu slatina bio sam plavac ves strela m1 rv i pvo bit če mi drago da mi se jave prijatelji s kojim sam sluzio mi se jave vojna pošta 6526 4
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: aerodrom Slatina Priština    Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime16.11.12 19:12

goran n, Dobro došao na forum. Nadam se da ćeš sa nama podeliti neke svoje uspomene na to vreme. Smile
Vama plavcima sam jedino zavideo na boji uniforme. Za ostalo se ne bi menjao.... Laughing
pozdrav , vezista iz Bijeljine cheers
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 59
M(j)esto Austrija

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime16.11.12 21:17

I ja se slažem da su im uniforme bile ljepše od sivomaslinastih. Ipak ja sam najviše volio bijelu, mornarsku. Na regrutaciji sam unio u formular da bih želio u mornaricu i ispunili su mi želju, međutim ovi iz općinskog vojnog odsjeka su mi poremetili planove i poslali me u školu rezervnih oficira. Nikad im to neću oprostiti Evil or Very Mad Mogao sam lepo sa belu lađu da plovim... Very Happy U stvari kojom su bojom bili obojeni brodovi JRM? Nešto sivo ako se ne varam?

_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime16.11.12 21:31

Da, siva, imala je i službeni broj i šifru, al da me ubiješ ne bih to sad znao. (Pusti prištinski aerodrom s JRM, pridruži nam se na KUMBORU s tim pitanjima.) Very Happy cheers
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime17.11.12 8:10

Pozdrav goran n, dobrodošao na forum! Mi ti inače imamo običaj ovako uletavati ljudima s pričama o sasvim drugim temama, ali to bi trebao biti izuzetak, a ne pravilo. Ne daj se smesti! Very Happy
Na vrh Go down
goran n
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-11-16

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime17.11.12 9:50

Ma nema veze prijatelji sano pišite meni je drago da smo na istoj valnoj duzini a što se tiče uniforme nemojte da vam bude krivo jer su nas zvali zeljezničari a iskustvo sa slatine je ne procjenjivo kao ono odakle ti avioni izliječu dok nisam skuzio pozdrav
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 59
M(j)esto Austrija

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime17.11.12 10:11

Svi mi očekujemo da nam se netko od klasića javi Gorane ali to se, nažalost, rijetko dešava. Ipak lijepo je ćaskati i izmjenjivati iskustva i sa drugima Wink
Ugodno druženje ti želim!

_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime18.11.12 18:28

goran n, kad si već na forumu, toplo ti preporučujem da se aktivno uključiš. Nemoj samo čekati da ti se jave drugovi s kojima si služio vojni rok, jer se bojim da ćeš ih tako najteže dočekati. Počni pisati sam, sve što ti padne napamet, imena drugova i oficira kojih se sjećaš, sve dogodovštine, i lijepe i ružne i smiješne i glupave, sve... I mi bismo htjeli čitati o tome, pa ćemo ti postaviti i koje pitanje. Hajde, samo naprijed! Ljudi koji pronađu klasiće s kojima su dijelili spavaonicu su ovdje u manjini, nema to toliko veze, svejedno može biti zabavno... Very Happy
Na vrh Go down
goran n
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-11-16

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime18.11.12 21:44

A kao desetar sam dozivio svega vjeruj mi a dok sam se obučavao za strelu bilo je svega samo vidim nigdje se ne spominje strela n1 31m bov 120 mm na kojoj sam gulio svih godinu dana i sam i sa mladim vojnicima
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 59
M(j)esto Austrija

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime18.11.12 21:56

goran n (citat):
A kao desetar sam dozivio svega vjeruj mi a dok sam se obučavao za strelu bilo je svega samo vidim nigdje se ne spominje strela n1 31m bov 120 mm na kojoj sam gulio svih godinu dana i sam i sa mladim vojnicima

Pa pričaj Gorane! Svatko priča o svojim iskustvima i borbenim sredstvima na kojima se obučavao. O streli malo znam a BOV je, ako se ne varam borbeno oklopno vozilo sa trocjevnim protuavionskim topom na kupoli koja je bila pogonjena elektro-motorom i okretala se dosta brzo. To vozilo je imalo gumene kotače (za razliku od naših gusjeničara) i zato nam je bilo interesantno. Ako nisam "promašio temu" onda smo to vozilo imali u kasarnoj. To je bio centar za obuku vozača tenkova i oklopnih transportera ali mislim da je tu bio stacioniran vod PVO i da je to vozilo njima pripadalo.

_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
goran n
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-11-16

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime18.11.12 22:01

ne prijatelju to je bov sa četiri rakete na lanseru koje operator okreče nogama tj stopalima za 180 stunjeva a da ima gumene točkove a nikakog elektroničkog okretanja sve na zgance nogama
Na vrh Go down
goran n
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-11-16

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime18.11.12 22:02

strela 10 ima gusjenice ali ona je puno modernija za razliku od ove
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 59
M(j)esto Austrija

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime18.11.12 22:10

U principu možeš na BOV svašta montirati. Evo nađoh na netu fotografiju BOV-a kakvog smo mi imali u kasarni:

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
goran n
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-11-16

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime18.11.12 22:14

PA da skoro slično samo lanser koji se spušta i dize i okreče za 180 i vertikali i horizontali je gore
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime18.11.12 22:22

Zanimljivo ste krenuli, napeto iščekujem nastavak, šteta da se ne mogu priključiti u stručnim komentarima, nisu mi poznata BOV vozila. Objasnit ću ja vama brodove na Kumboru.... Ja sam mornar bio... Very Happy
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime18.11.12 22:37

goran n (citat):
Ma nema veze prijatelji sano pišite meni je drago da smo na istoj valnoj duzini a što se tiče uniforme nemojte da vam bude krivo jer su nas zvali zeljezničari a iskustvo sa slatine je ne procjenjivo kao ono odakle ti avioni izliječu dok nisam skuzio pozdrav

Možda misliš na ovako "nešto" ...... Laughing
pozdrav cheers

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime18.11.12 22:40

Zdravo Missar, nema te dan-dva... Very Happy Pozdrav!
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: aerodrom Slatina Priština    Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime18.11.12 22:48

Max Blitz (citat):
Zdravo Missar, nema te dan-dva... Very Happy Pozdrav!

Ma , ništa ne pitaj, evo me u stacionaru.Ubi me temperatura,grip valjda... Max , druže moj ,ako nešto pođe naopako,
čuvajte mi JNA i uspomenu na mene. Laughing
pozdrav cheers
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 59
M(j)esto Austrija

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime18.11.12 22:50

Pojasni nam Gorane kako su ovi avioni uzlijetali! Jesu li sami imali dovoljno mjesta da ubrzaju ili su bili katapultirani kao avioni na nosačima brodova?

_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime18.11.12 22:52

missar (citat):
Max Blitz (citat):
Zdravo Missar, nema te dan-dva... Very Happy Pozdrav!

Ma , ništa ne pitaj, evo me u stacionaru.Ubi me temperatura,grip valjda... Max , druže moj ,ako nešto pođe naopako,
čuvajte mi JNA i uspomenu na mene. Laughing
pozdrav cheers


Uvijek druže, skovali smo neke opake planove za kumborsku kasarnu, skokni tamo pa pročitaj, jesi s nama? Laughing
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 59
M(j)esto Austrija

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime18.11.12 22:53

missar (citat):
Max Blitz (citat):
Zdravo Missar, nema te dan-dva... Very Happy Pozdrav!

Ma , ništa ne pitaj, evo me u stacionaru.Ubi me temperatura,grip valjda... Max , druže moj ,ako nešto pođe naopako,
čuvajte mi JNA i uspomenu na mene. Laughing
pozdrav cheers

A na poštedi si druže! Ako ne simuliraš želim ti brzo ozdravljenje i povratak. Malo nas je pa smo preopterećeni požarstvima i dežurstvima bom

_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime18.11.12 23:12

Missar, evo ti upravo sad na HRT1 emisija o Videosexu, Anja Rupel govori, malo je ostarila, al je još uvijek queen .
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime18.11.12 23:14

Boske (citat):


A na poštedi si druže! Ako ne simuliraš želim ti brzo ozdravljenje i povratak. Malo nas je pa smo preopterećeni požarstvima i dežurstvima bom
Hvala na dobrim željama, požuriću što pre nazad . A dotad, na mlađima kasarna ostaje. Izguraćete vi to,znam. Laughing

Goran n, izvini zbog ove slobode na tvom postu. Hvala
pozdrav cheers
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime19.11.12 10:59

missar (citat):
Max Blitz (citat):
Zdravo Missar, nema te dan-dva... Very Happy Pozdrav!

Ma , ništa ne pitaj, evo me u stacionaru.Ubi me temperatura,grip valjda... Max , druže moj ,ako nešto pođe naopako,
čuvajte mi JNA i uspomenu na mene. Laughing
pozdrav cheers


[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
goran n
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-11-16

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime19.11.12 13:24

Misar bog te odakle ti ova slika da sam ja to slikao i da mi je to kapetan pronašao čuza i to gadna ne bi me izvuko ni dragi bog Sječam se se esenbejaca kada su došli na slatinu na obuku pa slikali migove bilo gadno ne znam kako su se izvukli pogotovo slikat nig ispred rupe prema pss avaka ti čast
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime19.11.12 13:54

goran n (citat):
Misar bog te odakle ti ova slika da sam ja to slikao i da mi je to kapetan pronašao čuza i to gadna ne bi me izvuko ni dragi bog Sječam se se esenbejaca kada su došli na slatinu na obuku pa slikali migove bilo gadno ne znam kako su se izvukli pogotovo slikat nig ispred rupe prema pss avaka ti čast

Gorane, danas je to samo uspomena na neko vreme, koje je iza nas. Sećam se da niko od nas nije smeo ni pomisliti na fotoaparat u
kasarni. Shocked A ovako je završilo.....
pozdrav vezista iz Bijeljine cheers

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
goran n
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-11-16

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime19.11.12 14:05

Znači od goleša otala samo rupa nisar šta bi sa migosi,a i koliko ja znam 91 smo uselili u novu kasarnu blizu hangara gdje su bile strele i ostali pvo
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime19.11.12 14:39

missar (citat):

Gorane, danas je to samo uspomena na neko vreme, koje je iza nas. Sećam se da niko od nas nije smeo ni pomisliti na fotoaparat u
kasarni.


Imali su ljudi fotoaparate po kasarnama, naći ćete po forumu gomilu slika ilegalno snimljenih, sumnjam da je itko teže zbog toga "zaglavio". I ja sam imao fotić, vidjet ćete slike u dogledno vrijeme. (Nisu mi u Zg.) (I uredno, u gradu u foto-radnji davao slike na razvijanje.) Sedamdesetih i ranije je to s fotografiranjem vjerojatno bilo puno strože, poslije ipak nije. Naravno, nije bilo svejedno i što se slika. Podzemni aerodromi su uvijek bili "top secret". E, Missar, je li ova druga slika Slatina ili aerodrom Željava? Zar su oba uništena?


Max Blitz: komentar modifikovan dana: 26.02.13 20:26; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
goran n
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-11-16

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime19.11.12 15:20

a nije bilo je malo jeb kad sam išo na redovno ponijo sam papir od zakletve i onako da se ne potrga u transportu umotao sam ga u biljeznički papir od nastave što smo učili Bilo tu svih aviona od miraza do ollova jastrebova ja umoto onako bez veze nisam imao što drugo kad sam došo na kapiju sa autobusom jedan vodnik koji je sjedio pored mene vidio to i ogulio i podero samo je reko mali pamet u glavu drugi put Otkud sam ja znao da če slatinu rasturiti tudji avion Ja mislim da ovi migovi nisu ni imali šansu da se dignu u zrak SAmo jednom je u slatinu sletio mig 29 dečki moji pojam od pojmova prema 21 koje obrušavanje vertikalno dizanje imaš osječaj da odlazi a on dolazi prema terbi nešto ludo a kamal ovi f ovi
Na vrh Go down
goran n
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-11-16

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime19.11.12 15:21

JA mislim da je ovo slatina
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: aerodrom Slatina Priština    Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime19.11.12 15:57

goran n (citat):
JA mislim da je ovo slatina

Uz opis fotki piše Slatina, lično nisam bio tamo. Evo još jedne, ulaz u bazu. Mislim kad je bal ...... Laughing     Pozdrav  cheers
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
goran n
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-11-16

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime19.11.12 16:29

JE slatina je ovo je gore nova kasarna a put što sječe u brdo je jedan ulaz u goleš kod onih borova dolje je stari paviljon plavacai i stacionar u stvari dolje od borova je restoran da da sve je na svom mjestu odavde gledajuč a ne znam kako je dolje ali koliko vidim rasulo
Na vrh Go down
goran n
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-11-16

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime19.11.12 16:32

jeb ako su baš tu gadjali bez zrtava nije mmoglo proč jer su tu i plavci pvo i esebejci pješadija
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime19.11.12 17:10

goran n (citat):
JE slatina je  ovo je gore nova kasarna a put što sječe u brdo je jedan ulaz u goleš kod onih borova dolje je stari paviljon plavacai  i stacionar u stvari dolje od borova je restoran  da da sve je na svom mjestu odavde gledajuč a ne znam kako je dolje ali koliko vidim rasulo
goran n (citat):
eb ako su baš tu gadjali bez zrtava nije mmoglo proč jer su tu i plavci pvo i esebejci pješadija

Trenutno stanje mi nije poznato, ali mogu saznati. Koliko se sećam vojska je bila izmeštena iz objekata na vreme, a avioni sklonjeni (?).
Mislim da su objekti uglavnom ruinirani , propadaju kao i većina vojnih objekata na ovim prostorima.
pozdrav cheers

Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime19.11.12 18:03

Max Blitz (citat):
Imali su ljudi fotoaparate po kasarnama, naći ćete po forumu gomilu slika ilegalno snimljenih, sumnjam da je itko teže zbog toga "zaglavio". I ja sam imao fotić, vidjet ćete slike u dogledno vrijeme. (Nisu mi u Zg.) (I uredno, u gradu u foto-radnji davao slike na razvijanje.) Sedamdesetih i ranije je to s fotografiranjem vjerojatno bilo puno strože, poslije ipak nije. Naravno, nije bilo svejedno i što se slika. Podzemni aerodromi su uvijek bili "top secret". E, Missar, je li ova druga slika Slatina ili aerodrom Željava? Zar su oba uništena?

Vrlo verovatno Slatina, koja je bila u "utrobi " brda Goleš. Tuneli su bili jako plitko , reč je o brdu a ne o nekoj planini.Na fotki možeš
videti koliko  svetla prolazi kroz krater. Aerodrom Željava je uništen 1992g. Pogledaj post pod Bosna i Hercegovina ,
Kasarna ''Dedo Musić'' - Terminal goriva za bazu Željavu .
pozdrav  cheers

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime19.11.12 21:10

Ima na Youtube videa za Slatinu i Željavu! Iz onog doba... Very Happy Ima i na forumu na drugim temama. Missar, proberi koji video s aerodromima, ti si stručnjak za takve stvari i dobar........... selektor Very Happy
Na vrh Go down
goran n
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-11-16

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime20.11.12 22:36

gledao sam malo prijatelji aerodrom po yutubu ala zalosti tolike godine rada a sada da ne kazen kurči neko drugi sa njim nemojte me krivo svatit ali ja sam znam što sam prozivio uz granicu susjedne drzave i patnje a da bilo je i lijepih i dobrih dana a bilo je i loših kao iza ograde albanac čuva krave i pusti ih namjerno na pss a ja kao strazar moraš poterat ne do ti dragi bog da je dirneš eto ih 20 a po noči da ne govorim limeni kontejneri pa po noči bacaju kamenje u njih ne znaš kud bih pucao kad sve zvoni nisam zlonamjeran samo vam govorim istinu ako je dopuštena u ovoj mjeri

Zarku voli ovaj upis

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime20.11.12 22:52

Naravno da je dopuštena! Samo nastavi, nema više vojnih tajni o JNA! Pogledaj malo što sve drugi pišu na forumu. Ne bi se smjelo ulaziti u priče o drugim vojskama nakon 1991.g. na ovim prostorima, ali o JNA sve! Slobodno pričaj! Very Happy
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime20.11.12 22:54

Boske (citat):
Pojasni nam Gorane kako su ovi avioni uzlijetali! Jesu li sami imali dovoljno mjesta da ubrzaju ili su bili katapultirani kao avioni na nosačima brodova?

Evo, možda si zaboravio odgovoriti na ovaj Boskeov post, pa ti ga vraćam, da čujemo? Very Happy
Na vrh Go down
goran n
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-11-16

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime20.11.12 23:11

bili su vučeni traktorima van brda na pss nikad nisam bio baš u unutra ali sam bio pred ulazon ne vjerujem da su mogli izletati ja mislim da je to nilo samo garazno sklonište
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime20.11.12 23:13

goran n (citat):
gledao sam malo prijatelji aerodrom po yutubu ala zalosti tolike godine rada a sada da ne kazen kurči neko drugi sa njim nemojte me krivo svatit ali ja sam znam što sam prozivio uz granicu susjedne drzave i patnje a da bilo je i lijepih i dobrih dana a bilo je i loših kao iza ograde albanac čuva krave i pusti ih namjerno na pss a ja kao strazar moraš poterat ne do ti dragi bog da je dirneš eto ih 20 a po noči da ne govorim limeni kontejneri pa po noči bacaju kamenje u njih ne znaš kud bih pucao kad sve zvoni nisam zlonamjeran samo vam govorim istinu ako je dopuštena u ovoj mjeri

Gorane, ako te iko razume , ja sigurno ,veruj mi da znam o čemu pričaš. Nije ti bilo lako , nimalo. Bogu hvala, prošlo je.
pozdrav cheers
ps "+" plus zasluženi

Zarku voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran n
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-11-16

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime20.11.12 23:23

hvala misar izgleda da smo na istoj valnoj duzini nauzivo sam se straha oni limeni hangari kad bace kamen na njega srce ode u pete ali kasnije sam se navikao ali su stvarno provocirali danju i noču sječam se komandira straze kad me pitao odakle si zemljače ja mu odgovorim odakle sam a on meni ja sam tu da pravdam municiju onda mi je bilo lakše
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime20.11.12 23:39

Gorane, jesi bio tamo cijeli vojni rok? Gdje si bio na temeljnoj obuci? Kako je ona izgledala? Ako nije tajna reci nam odakle si? Barem iz kojeg kraja? Ja sam iz Dalmacije, ali živim u Zagrebu već više od 20.g.
Na vrh Go down
goran n
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-11-16

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime20.11.12 23:46

nije tajna MAX iz lipika sam cjeli vojni rok od prvog dana san bio na aerodromu cjelu temeljnu obuku sam gulio baš u slatini i još mi napičili čin desetara jeb
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime20.11.12 23:49

Uf, samo izvlačimo riječi iz tebe. Very Happy Daj nam neku zanimljivost, anegdotu.... lijepo, manje lijepo... Koliko vas je bilo u jedinici? Kakve su vam bile spavaonice? Hrana? Je li obuka bila naporna?
Na vrh Go down
goran n
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-11-16

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime20.11.12 23:59

HRANA odlična pogotovo ako nisi našo kuharov nokat u tanjuru obuka nije bila tako teška manje lijepo da sam samo 2 puta izašo u grad čim izadješ odma kosovci sa pitanjima jel plavac kako migovi na aerodro čak su mi kolegu iz kutine skoro zatrli tako da u grad nisam volio iči jer se kuhalo a u maršalki sam imao bratiča pa se nismo vidjeli samo zenske koliko sam vidio dok sam čeko put za kosovo polje aaaaaaa uuuuu fffff
Na vrh Go down
goran n
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-11-16

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime21.11.12 0:02

a onoliko pički u zivotu nisam vidio ala

Zarku voli ovaj upis

Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: aerodrom Slatina Priština    Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime21.11.12 0:05

goran n (citat):
a onoliko pički u zivotu nisam vidio ala

Gorane, careee..... king
pozdrav cheers
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime21.11.12 0:07

Kakvi su vam bili oficiri?
Na vrh Go down
Sponsored content





Aerodrom Slatina Priština Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Aerodrom Slatina Priština Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Aerodrom Slatina Priština
Na vrh 
Stranica 1/6Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Kasarna u Stubičkoj Slatini kod Zaboka
» Maršal Tito Priština 89/90
» kuhari klasa 89/90 maršalka priština
» Maršal Tito Priština, junska 87/88
» Priština - karaula Surdulica 1983/84

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: RZ i PZO / RV i PVO-
Idi na: