FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Share | 

Smederevska Palanka

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
Dejan Kovacevic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
REPUTACIJA : 0
Član od : 2017-05-07
Dob : 48
M(j)esto Loznica

KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   09.05.17 11:21

POZDRAV PONOVO SVIMA, JAKO MI JE DRAGO DA SAM NASAO OVAJ FORUM DA MOZEMO DA OZIVIMO USPOMENE NA NEKA LEPA PROSLA VREMENA. DRAGO TEBE SE SECAM TI SI BIO DEC. KLASA.VOJU NESTO NE MOGU DA SE SETIM ,NECE MI NA TOME ZAMERITI. ISTINA JE DRAGO DA SAM JA BIO VOZAC. DOBRU VIDIM IMAS MEMORIJU DOSTA NJIH SE SECAS A JA CU DODATI JOS PLANIC VESKA ISTO VOZAC ,VUCIC DEJAN RAZVODNIK I NEZNAM DA LI SE SECAS POPA NJEGOVO IME SAM ZABORAVIO A VOLEO BIH DA MI KAZES AKO SE TI SECAS.ETO TOLIKO ZA SAD PA CEMO SE CUTI PONOVO.POZDRAV
Na vrh Go down
vojo.n71
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2016-09-07

KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   23.05.17 20:10

pozz dejane kovacevicu imas li profil na fb ili nesto drugo da se cujemo ja se tebe dobro sjecam ili ti mene nadji na fb vojo novarlic pozzz javi se
Na vrh Go down
vojo.n71
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   24.05.17 9:09

popu je bilo ime koliko se ja sjecam veskovac radisa ako sam dobro zapamtio
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3825
REPUTACIJA : 294
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   24.05.17 21:45

@sasa staza (citat):
Ja mislim da je ovo drugo ali pomesano sa ovim prvim... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Sumadinac,nisi mogao da odolis a da malo onako na kvarnjaka spustis Mad ,no znam ja da si ti pozitivan momak,ali pogledaj nesto fotki sto momci slikali u prolazu bez bojazni da ih uhite No
Na vrh Go down
guner
Gušter
Gušter

Član od : 2014-09-29
M(j)esto Prizren

KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   25.05.17 3:15

Ja sam iz Prizren,a Guner Atiparmak 89/90 junska klasa.
Na vrh Go down
Dejan Kovacevic
Gušter
Gušter

M(j)esto Loznica

KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   25.05.17 20:29

Pozdrav svima, Vojo ja nemam profil iskreno nisam nesto ni pobornik toga ,ali videcu mozda ga i napravim.Video sam tvoj profil i vidim da si u kontaktu sa Veskom i ja sam se cuo sa njim preko profila od dece. jesi siguran da se Radisa preziva Veskovac. Mozda na ovo pitanje moze da mi odgovori i moj drug Guner.Ponovo pozdrav za Gunera mada sam ti pozdrave poslao i privatno.Nadam se da me nisi zaboravio ,meni si ostao u lepom secanju kao veoma dobar covek. Ako se jos setite jos bilo kog druga, vi napisite. Za sad toliko, pozdrav svima.
Na vrh Go down
vojo.n71
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   26.05.17 19:56

pozz dejane drago mi je da sam bilo kako stupio sa tobom u kontakt ja mislim da je veskovac pop ja sam bio racunar poslije obuke sam otisao u vojnicki klub raditi tamo sam i svirao i sve ostalo sto je trebalo a prije mene je bio u vojnickom klubu hubai zoltan ako  se njega sjecas volio bih i sa nji stupiti u kontakt pozzz
Na vrh Go down
DjAlf
Gušter
Gušter

Broj komentara : 20
REPUTACIJA : 1
Član od : 2013-09-28
Dob : 47
M(j)esto Zgornje Gorce/Braslovče -Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   26.05.17 20:52

Pozdrav Dejan pa sječam se ja mnogo tih ljudi sto smo bili zajedno u sobi najvise se sjecam desetara Asim Fejzi e bas tom čoveku sam čistio čizme i slagao mu krevet Very Happy, i kako ide zivot sada posle tolko godina he he

Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2017-05-26
Dob : 49
M(j)esto Pljevlja

KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   26.05.17 21:23

Pozdrav Dekiju, Voju, Dragu i ostalim
Na vrh Go down
vojo.n71
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   27.05.17 23:06

dejane sjecas li se kad smo ja i ti isli u gosu da gledamo boks gosa protiv nekoga iz loznice nemogu da se sjetim ko je gostovao iz loznice mozda se sjetis i mene Laughing

vojo.n71: komentar modifikovan dana: 27.05.17 23:24; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Dejan Kovacevic
Gušter
Gušter

M(j)esto Loznica

KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   28.05.17 10:14

Prvo da pozelim dobrodoslicu na forum nasem velikom prijatelju Vesku. Vojo kako se nesecam da sam gledao boks Gosa-Loznica i znam da sam sa nekim gledao i drago mi je da si bio ti Vojo ujedno me je pomalo stid da sam mogao da te izgubim iz vida, nadam se da neces zameriti svom drugu.Dosta sam otsustvovao iz kasarne jer sam dosta vremena provodio na putu pa je mozda i to jedan od razloga da pojedine drugove izgubim iz vida. Voleo bih da se pojave na ovom forumu jos nasih drugova iz vojske i da se cujem sa njima kako su danas posle toliko godina.Vojo i Kolenc nisam vas pitao sta radite scime se bavite ya Veska znam cuo sam se sa njim.Eto za sad toliko ako se setite neceg novog ili ako vas nesto zanima pitajte.Pozdrav svima i poz.za Gunera trebalo bi da se javis
Na vrh Go down
vojo.n71
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   28.05.17 13:21

pozz dejane udji na moj profil ima vojnicka slika ima i komplet baterija mislim dec klase pa mozda se sjetis kada vidis moju facu ali nije vazno vazno je da smo se culi poslije toliko godina a ja sam se dugo bavio muzikom sada radim neke zavrsne gradjevinske poslove ima na fb nekih fotki veliki pozzz
Na vrh Go down
Dejan Kovacevic
Gušter
Gušter

M(j)esto Loznica

KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   06.06.17 19:56

Veliki poz svima posebno mojim drugarima Voji Vesku i Dragi. Zelim da kazem mojim drugarima da je danas meni punih27god kako sam odsluzio vojsku. Kako prolazi vreme.Da mogu da vratim vreme ponovo bih rado otisao u vojsku i po mogucnosti  sa istim drustvom.Eto toliko za sad cujemo se poz.
Na vrh Go down
vojo.n71
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   13.06.17 22:56

https://scontent.fbeg4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/1601155_645818038807923_794516909_n.jpg?oh=8dc9c4380403c99db77555601e85226f&oe=59E0C56F
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   15.06.17 1:09

Momci nesto svezih slika iz Palanke,a vi mladji mozete ceniti uslikane objekte!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   15.06.17 1:11

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   15.06.17 1:23

Slika kruga,slikana pre dan,ali na njoj ima jako vidljiv upecatljiv detalj koji pokazuje nasu proslost sadasnjost i buducnost,a ukoliko dodate malo licnog zapazanja i razmisljanja,docicete do prave poruke ove slike!
Samo jos da predocim mom sumadincu SASA STAZA,kojem kasarna uz guzicu:-) ,a nemoze da skupi hrabrost da nesto uslika uz obrazlozenje da ne bude uhicen i osudjen na dugogodisnju robiju zbog ugrozavanja sigurnosti domovine,a momak iz KG bez straha kad god prodje ulicom prema Kiseljaku uslika sta mu naleti pred objektiv!
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1295
REPUTACIJA : 40
Član od : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   17.06.17 11:52

Samo vas posmatram-DRUZE ERCOV-e ---posmatram kao Stepa Stepanovic Kolubarsku bitku...

-Svaka cast i priznanje na hrabrosti ovom liku koji cesto slika krug kasarne u Palanci ali ja i dalje nesmem to da uradim...Valjda mi fali nesto okruglo..... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   17.06.17 23:43

@sasa staza (citat):
Samo vas posmatram-DRUZE ERCOV-e ---posmatram kao Stepa Stepanovic Kolubarsku bitku...

-Svaka cast i priznanje na hrabrosti ovom liku koji cesto slika krug kasarne u Palanci ali ja i dalje nesmem to da uradim...Valjda mi fali nesto okruglo..... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Veliki pozdrav za mog prijatelja Sumadinca,aj skupi hrabrost pa slikaj i ti nesto da se ne grebem o Zeljka!,a to sta tebi fali osim hrabrosti,ja licno i ne zelim da znam:-) a znam i da se foliras!
Na vrh Go down
fransus
Gušter
Gušter

Član od : 2016-12-02

KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   04.07.17 14:10

2510/15 palanka februar 1985 kje ste
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   16.08.17 23:53

Nesto slika od prijatelja,ali iako mi prijatelj Sasa Staza,ali nema on muda da bilo sta uslika plasecise da ga ne uhapse,ali ima momaka sa onom stvari koji bez bojaznu sliknu sve po zelji!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   16.08.17 23:58

Ove kafanice svi se secamo u kiseljaku!
Na vrh Go down
jakovica
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2017-09-05

KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   05.09.17 16:36

Pozdrav svima, vidim da sam sa nekim zajedno sluzio novembarska klasa 84. dosao iz Smedereva u odkomandu, veza radio telegrafista... u maju 1985 se vratio u Smederevu, jos uvijek pamtim neke detalje,

Zapovjednik Neknad Karaconi i ostalih sam se sjetio, niste spomenuli Cvijanovic Vojo tako se nekako zvao, tek pridosao vodnik, nase godiste 65to bio.....

Zgodnu koja je radila u kantini, kupanje tj, polugoli isli na kupanje  a metar snijega, odma na pocetku smo neki teren imali, prije zakletve mislim, agregat radio par dana bez gasenja....tovarenje uglja iz vagona za grijanje kasarne, pa Mikulje i td,. uglavnom ucionica i ti ta 5mjeseci i22 dana mislim.....odma po skidanju sam otiosa u Svicarsku gdje i sada zivim, tko em prepozna neka se javi Jozo se zovem, sjecam se Zoric Duska Osijek, Sirce Samida Olovo i jos nekih
Na vrh Go down
jakovica
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2017-09-05

KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   05.09.17 16:38

@cxfan (citat):
Hvala bogu da na ovmom forumu niam sam koji sam bio u Šumadiji.

Ajde baš mi je drago, ja sam služio u vezi u Smedervskoj Palanci, godine 84/85.

Sjećam se da je zapovjednik čete  bio kapetan Nenad Karačoni, zamjenik poručnik Stevan Jerković, zastavnici Slavko Milojević i Augustin Zamuda ( centar veze ), stariji vodnici Ivan Rukavina i Željko Radić , vodnik Zdravko Rep. Svi su uglavnom bili Ok, stvarno su bili dobri ljudi kojima si se mogao obratiti ako si imao nekakav problem. Iznimka je bio  poručnik Jerković, koji je bio vrlo strog i nemilosrdan kad je trebalo nekoga kazniti. Iako sa njim nisam imao većih problema, nije mi bio simpatičan.

Pozdrav, jasma bitice sa tobom sluzio,

Zapovjednik Neknad Karaconi i ostalih sam se sjetio, niste spomenuli Cvijanovic Vojo tako se nekako zvao, tek pridosao vodnik, nase godiste 65to bio.....

Zgodnu koja je radila u kantini, kupanje tj, polugoli isli na kupanje  a metar snijega, odma na pocetku smo neki teren imali, prije zakletve mislim, agregat radio par dana bez gasenja....tovarenje uglja iz vagona za grijanje kasarne, pa Mikulje i td,. uglavnom ucionica i ti ta 5mjeseci i22 dana mislim.....odma po skidanju sam otiosa u Svicarsku gdje i sada zivim, tko em prepozna neka se javi Jozo se zovem, sjecam se Zoric Duska Osijek, Sirce Samida Olovo i jos nekih
Jozo se zovem
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 6979
REPUTACIJA : 96
Član od : 2014-08-01
Dob : 56
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   05.09.17 18:31

Dobrodošli, drugovi cxfan i jakovica!
lijepo što ste se sreli i vjerujem da ćete s nama podijeliti svoja sjećanja.

Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Smederevska Palanka   

Na vrh Go down

Smederevska Palanka
Na vrh 
Stranica 9/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Smederevska Palanka
» Smederevska Palanka klasa 1990-91