FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaule JNA - Slovenija

Go down 
+89
mijatovic
Željko vuk
Tramvaj
Zoran I
Cveto
vlada malinoa
bolecole
eci
motofrik
pinz
PORUCNIK
ivan01
kleever
kruner
Crni Lenart
posavljak
Rizzo
mupe
Ljube
jozl52
vinko1967
Kursula
puc(f)lek
Vladimirs
SveJug
Žalostna Sova
KizaS
Lala Basaid
SiniZkk
vukela
miran cvilak
miro81
pinz710m
Brkakougar
Dragan 968
vuk sa kapunara
djurap
Mirko Stojanovic
G.Brijanje
milovan skoro
zeljoni
Gringo
Dina
Krusevac
Vrhovlje
halo 92
Dani Viktor
Veroljub Stanojevic
ivangrad
grašarević
Dime Todorovski
Dino-Priboj
Gandalf
bosanac 1
hadžija1968
sabit berisha
mirko bratuš
milutins
Surogat
zastavnik
vojc
Sonjak
Magacioner_Brezovnik88/89
pedja71
BL-TZ
Pero™
semsudin
miler
duci64
Colonelo54
mahi
Stazio
Miroslav 90\91
Miroslav 72
Max Blitz
warpaint
Mikoyan
boyan64
vladimir
Kemo Specijalac
Jovisa Veljovic
šepa
titinudbas
Vojnik Graničar
alexandar
ZAGORAC
Kaplar M
purger
Nik
93 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next
AutorPoruka
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeThu Dec 27, 2018 3:44 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Mogoče se pa kdo še spominja te ploščadi.(Vogrinka)
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeSat Jan 19, 2019 3:49 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Stražarski stolp na Županovem vrhu,Kras.(odsek Sežana)
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeSat Jan 19, 2019 4:41 pm

Jesu li ono puškarnice na osmatračnici.!? Shocked
Ima li ta osmatračnica više neke svrhe.!? Suspect
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeSun Jan 20, 2019 1:14 am

Vojnik Graničar (citat):
Jesu li ono puškarnice na osmatračnici.!? Shocked
Ima li ta osmatračnica više neke svrhe.!? Suspect
Se bo javil kakšen graničar in nam bo iz prve roke povedal njene namene.
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeSun Jan 20, 2019 1:18 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ta bi nam povedal iz prve roke. Smile Mogoče je še živ.Imeti bi moral okoli 75 let.
Na vrh Go down
KizaS
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-09-18
M(j)esto Batajnica

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeMon Jan 21, 2019 9:27 am

Mislim da je ova osmatracnica pripadala karauli 8-5,Nova Vas.Zadatak je bio da se pored granicnog pojasa osmatraju odredjene lokacije u Monfalkoneu, kao sto su policijska stanica i slicno.Medjutim,vojska je uvek imala druge prioritete kao sto su plaza,odredjene terase,uopste zenski svet.Nisam bio nikad tamo,sve ovo sam cuo od drugara koji su sluzili na toj karauli.
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeMon Jan 21, 2019 11:40 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Še pogled proti Tržiču (Monfalcone-ju).Za občudovanje ženskih oblin s tega stolpa se mi zdi malo verjetno.
Je pa vojaška domišljija neizmerna. Very Happy
Na vrh Go down
KizaS
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-09-18
M(j)esto Batajnica

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeTue Jan 22, 2019 5:09 pm

Postojao je neki artiljerijski dvogled na toj osmatracnici,a kakve su njegove mogucnosti to vec ne znam.Ja sam bio na susednoj karauli koja se nalazila na putu od Opatjeg Sela ka Mirenu,i mi smo imali obican sa kojim mogao daleko da dobacis.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeTue Jan 22, 2019 5:22 pm

mirko bratuš (citat):
Ta bi nam povedal iz prve roke. Smile
 Mogoče je še živ.
Imeti bi moral okoli 75 let.

Tko zna gdje je sada Radomir. Shocked
On je vjerojatno na ovaj potpis i zaboravio.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeTue Jan 22, 2019 5:37 pm

KizaS (citat):

Postojao je neki artiljerijski dvogled na toj osmatracnici,a kakve su njegove mogucnosti to vec ne znam.
Ja sam bio na susednoj karauli koja se nalazila na putu od Opatjeg Sela ka Mirenu, i mi smo imali običan sa kojim mogao daleko da dobaciš.
KizaS.
U mojoj karauli je bio jedan taj kako ti kažeš "artiljerijski dvogled" ali ga nikada nismo koristili.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ne zato što nismo htjeli već zato što je bio nezgrapan za iskorištenje, star, velik, nepraktičan a i JNA ga nije pravilom službe propisala da ga koristimo.
I mi smo u karauli koristili te obične dvoglede.
Evo slika tog nezgrapnog dvogleda.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
KizaS
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-09-18
M(j)esto Batajnica

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeWed Jan 23, 2019 2:26 am

Kad je u pitanju taj vojnicki voajerizam,meni ne bi bilo tesko da ga nosim What a Face.Koliko je,i da li je uopste taj dvogled bolji od obicnog?
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeWed Jan 23, 2019 4:08 am

KizaS (citat):
Kad je u pitanju taj vojnicki voajerizam,meni ne bi bilo tesko da ga nosim What a Face.Koliko je,i da li je uopste taj dvogled bolji od obicnog?
Ti bi gledal naga dekleta,sovražnik (neprijatelj) pa izza hrbta (leđa). No
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeWed Jan 23, 2019 5:19 am

KizaS (citat):
Kad je u pitanju taj vojnicki voajerizam, meni ne bi bilo tesko da ga nosim What a Face.Koliko je,i da li je uopste taj dvogled bolji od obicnog?
Da se razumijemo.
Nosio bi ga i ja da sam morao i da smo ga dužili.
Ali nije bio propisan pravilom službe JNA da ga koristimo tj. sama JNA ga je izbacila iz upotrebe.
Vjerojatno se netko nakon dugo godina dosjetio da je taj uređaj postao zastarjela tehnika i nepraktičan pred modernim dalekozorima.

U karauli smo osim običnog dalekozora imali na raspolaganju i najmoderniji dvogled i to ovakav (noćni pasivni dalekozor pn 8x80 zrak).

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ali bio je jedan veliki problem. Suspect
Nikada ga nismo koristili, bar moja generacija.
Kazali su nam da je bio pokvaren.
Dok sam ja bio u karauli niti ga je itko nosio na popravak niti je tko dolazio da ga popravi.
Toliko o odgovornosti komandira karaule prema tehnici koju smo imali na raspolaganju.
I sad kad sve to vidiš što je bolje onaj prastari ili ovakva moderna tehnika naravno da je ispravna.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
jozl52
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
jozl52


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 788
ČLAN OD: : 2016-09-07
DOB : 72
M(j)esto kočevje

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeWed Jan 23, 2019 6:00 am

graničar:
glej ta jeba od spodaj navzgor ali obratno me je, ko sem bil v vojski jebla u glavo, kako so starešine vse jemali na lahko, sem delal pred jla v firmi, se je pokvaril stroj, manjša napaka je morala biti popravljena v eni uri...!!!, grrrr, to u jla, ma lako čemo..., zato je bila takšna kot je bila...
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeWed Jan 23, 2019 7:11 am

jozl52 (citat):
graničar:
glej ta jeba od spodaj navzgor ali obratno me je, ko sem bil v vojski jebla u glavo, kako so starešine vse jemali na lahko, sem delal pred jla v firmi, se je pokvaril stroj, manjša napaka je morala biti popravljena v eni uri...!!!, grrrr, to u jla, ma lako čemo..., zato je bila takšna kot je bila...
Ne mora značiti da je svugdje bili isto.
Možda su negdje stvarno držali do reda, ispravnosti tehnike, itd...
Ali kod mene je bilo baš kao si ti rekao (lako ćemo).  Very Happy
IC dvogled je stajao čitavi moj vojni rok neispravan, baš šteta a toliko bi nam pomogao u radu jer smo radili u šumi i noću. Shocked
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
jozl52
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
jozl52


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 788
ČLAN OD: : 2016-09-07
DOB : 72
M(j)esto kočevje

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeWed Jan 23, 2019 8:12 am

brat je malo mlajši od mene, je bil tankist v mariboru, ma samo malo več od polovice t55 je bilo sposobnih za fajt..., vse drugo je bilo bolj bogo..., to je bilo tam okoli leta 85..., dobro jaz sem bil bolničar..., onaj "jebeni" na "prijavnici", ima li pokvarkjive robe, a u paketu krmak???, "hiper" pokvarljiva roba, pa dobro, pa vi čete se svi trovati u vodu..., ajde stari reži,... ima li alkohola Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad , ajde stari jedna dvije su za tebe, ajde..., pa šta češšš...., to je bilo to...

a drugi dan zjutraj pride dežurni kapetan šarčević, živa jeba k mani na prijavnico, : novaće jel ima kod tebe šata, da se pere zube, ja skoro,da padnem u nesvjest, ja, druže kapetane pa znate da nema, a on: jel stvarno nema ili nema samo za mene, ja: dr. kapetane stvarno nema,  usral sam se, šarac je bil "najzahebaniji" pešadiski oficir v kasarni, ja bil je prava oficircina, ampak jebi..., šrirokih ramena, uskih bokova, tvrdog koraka, ma ko vajterp..., pravi pešadinac...

da bi pa ti imel ta IC na nočnih obhodih, pa imel bi nagradnih, da bi te pekla glava..., nebi vedel kam z njimi...
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeWed Jan 23, 2019 9:56 am

jozl52 (citat):
brat je malo mlajši od mene, je bil tankist v mariboru, ma samo malo več od polovice t55 je bilo sposobnih za fajt..., vse drugo je bilo bolj bogo..., to je bilo tam okoli leta 85..., dobro jaz sem bil bolničar..., onaj "jebeni" na "prijavnici", ima li pokvarkjive robe, a u paketu krmak???, "hiper" pokvarljiva roba, pa dobro, pa vi čete se svi trovati u vodu..., ajde stari reži,... ima li alkohola Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad , ajde stari jedna dvije su za tebe, ajde..., pa šta češšš...., to je bilo to...

a drugi dan zjutraj pride dežurni kapetan šarčević, živa jeba k mani na prijavnico, : novaće jel ima kod tebe šata, da se pere zube, ja skoro,da padnem u nesvjest, ja, druže kapetane pa znate da nema, a on: jel stvarno nema ili nema samo za mene, ja: dr. kapetane stvarno nema,  usral sam se, šarac je bil "najzahebaniji" pešadiski oficir v kasarni, ja bil je prava oficircina, ampak jebi..., šrirokih ramena, uskih bokova, tvrdog koraka, ma ko vajterp..., pravi pešadinac...

Da bi pa ti imel ta IC na nočnih obhodih, pa imel bi nagradnih, da bi te pekla glava..., nebi vedel kam z njimi...
Dobio sam ja od komandira karaule 7 dana nagradnoga i to bez IC-a dvogleda.
Uhvatio (zarobio) sam 14 rumunja, 2 albanca i jednog srbina.
Sasvim dovoljno.
Nitko od moje klase 1988/1989 nije uspio da ih više uhvati.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Zoran I
Poručnik
Poručnik
Zoran I


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2448
ČLAN OD: : 2015-01-02
M(j)esto Izola

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeFri Oct 18, 2019 8:38 am

»DRUŠTVO KOMENSKI KRAS 91«


 VAS OB PRAZNIKU »DAN SUVERENOSTI«  VABI NA 5. TRADICIONALNI POHOD  PO POTEH GRANIČARSKE STEZE OD KARAVLE KLARIČI  DO KARAVLE GORJANSKO

1.      KDAJ:    Nedelja 20. 10. 2019;
2.      ŠTART:  08.30  karavla Klariči,  parkiranje zagotovljeno;
3.      TRASA:  karavla Klariči; Grofova jama; kaverna Moritz; karavla Mavhinje; koča Kraških Gadov pri Mejnem prehodu Gorjansko.  
4.      OPREMA:  Pohodna obutev in  oprema primerna za kraški teren in vreme; obvezen kos opreme: SVETILKA.            
5.      Dolžina poti: 12 KM  (4,30 ure s postanki)
6.      ZAHTEVNOST: Srednje lahka pohodniška pot.
Pohod  bo izpeljan v vsakem vremenu. Za hrano in pijačo; pred, med in po pohodu preskrbljeno. Participacija na osebo 10,00€.
Ker pohodniška pot ni krožna, bo za  voznike organiziran  prevoz od cilja  na Start pohoda.
Vsak pohodnik se pohoda udeleži na lastno odgovornost.
PRIJAVA:  Vašo prijavo pričakujemo najkasneje do PETKA 18.10.2019 na E-mail društva: [You must be registered and logged in to see this link.] ;   ali na GSM: 041 331 954.


* Po emailu sem dobil vabilo za Tradicionalni pohod Po Poteh Graničarske steze in ga tu objavil v spomin vsem tistim, ki ste služili JLA v teh krajih, da je še danes spomin še kako živ!


[You must be registered and logged in to see this image.]
                                                              Trasa pohoda po poteh Graničarske steze od Karavle Klariči do Karavle Gorjansko
Na vrh Go down
Zoran I
Poručnik
Poručnik
Zoran I


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2448
ČLAN OD: : 2015-01-02
M(j)esto Izola

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeSat Aug 29, 2020 4:31 pm

KARAULA TERČA POD PECO

Opuščena stražnica Terča sprva že prodana na dražbi, a je kupec od nakupa kasneje odstopil, Zdrauženje šoferjev in avtomehanikov Ravne skupaj z Občino Črna za ureditev lastništva in obuditev dejavnosti.

Potem ko se je zdelo, da je državi oziroma ministrstvu za obrambo (MORS) kot lastniku po treh letih poskusov končno uspelo prodati opuščeno stražnico Terčo pod Peco, je zasebni kupec Urban Oprešnik, Velenjčan, ki je nekdanjo karavlo želel uporabiti v zasebni namen, od nakupa po že plačani kupnini odstopil. Oprešnik svoje odločitve, zakaj je namero po nakupu po že vplačanih slabih petih tisočakih are opustil, ne želi pojasnjevati. "Stražnica bo predmet prodaje na eni od naslednjih javnih dražb. Predhodno bo potrebna obnova cenitve glede na to, da je že potekel zakonsko določeni rok dvanajstih mesecev za veljavnost cenitve," še pojasnjujejo na MORS. To bo že tretja cenitev, prvo je leta 2013 opravilo podjetje Dodoma, ko so jo s ceno 53 tisoč evrov neuspešno prodajali prvič. Lani so stavbo, za katero je od leta 1995 skrbelo Združenje šoferjev in avtomehanikov (ZŠAM) Ravne, prodajali za slabih 48 tisočakov.

Po vojni izropana in uničena

Društvo ZŠAM je karavlo v Podpeci po slovenski osamosvojitveni vojni prejelo v izropanem in uničenem stanju, neznanci so odnesli celo radiatorje ter razbili vsa okna in peč. Po besedah predsednika društva Mateja Slemenška so člani s skupno močjo dom uredili, da ga je bilo mogoče spet uporabljati. S tem, ko so zamenjali kritino, so ga rešili pred propadom, saj bi se v nasprotnem primeru zrušil oziroma sesedel. Tudi danes objekt potrebuje novo fasado, nova okna oziroma temeljito prenovo, kar je po njegovih predvidevanjih tudi "pregnalo" edinega kupca. ZŠAM je bil tako skoraj dve desetletji najemnik stražnice, ko mu ministrstvo pogodbe več ni podaljšalo. Ne glede na to, da jo je imel v brezplačnem najemu, v njem upajo, da jim bo država povrnila del vlaganj v objekt. Načelno so se o tem dogovorili že pred leti, tako naj bi imeli ob prodaji predkupno pravico, ob nakupu pa njihov vložek, ki bi se nato upošteval pri ceni, tudi ocenili. Po njihovi oceni bi jim morali priznati najmanj 20 tisočakov. Pri prodaji se to ni upoštevalo, društvu pa se tudi pri naslednji dražbi ne obeta nič dobrega, saj mu njihovega prispevka ne želijo priznati, denarja za nakup brez upoštevanja vlaganj pa nimajo. Financirajo se namreč izključno od prostovoljnih prispevkov, v vsakem primeru bi za nakup morali vzeti kredit.

Možnost za ureditev počitniškega doma

Ena izmed najugodnejših rešitev za vse bi bilo sodelovanje ZŠAM Ravne z občino Črna. Na tak način bi Terčo za svoje potrebe lahko uporabljala tudi širša skupnost, kot na primer šolarji oziroma gasilci. Ti bi lahko prostor uporabili za svoja srečanja in piknike, če bi uredili še prenočišča, bi bivša karavla z znano poslikavo maršala Tita lahko postala počitniški dom. Slemenšek meni, da bi bila primerna tudi za šole v naravi in tabornike, saj je obdana s čudovito naravo, na parceli pa je igrišče. Karavla je preveč pomembna za javnost, zato se Slemenšku zdi škoda, da bi jo nekdo uporabil za zasebni vikend oziroma v druge zasebne namene. Romana Lesjak, županja občine Črna, pravi, da bodo z MORS skušali doseči dogovor. Terčo bi si namreč želeli pridobiti izključno brezplačno, torej opraviti brezplačen prenos. "Trenutno zanjo nimamo denarja, zato je ne bi kupovali, v občini imajo prednost obnove še druge stavbe, kot na primer hotel," pove. Z MORS, kjer jim je ta praksa že znana, saj so v preteklosti na občine prenesli že kar nekaj bivših karavel, odgovarjajo, da lahko občina sproži postopek za pridobitev nekdanje karavle preko ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo, skladno z zakonodajo s področja regionalnega razvoja.
[You must be registered and logged in to see this link.]


[You must be registered and logged in to see this image.]
                                                                                Karaula Terča pod Peco


Zoran I: komentar modifikovan dana: Sun Aug 30, 2020 7:36 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Zoran I
Poručnik
Poručnik
Zoran I


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2448
ČLAN OD: : 2015-01-02
M(j)esto Izola

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeSun Aug 30, 2020 7:35 am

KARAULA V TOPLI POD PECO

V slovenskem delu Pece v kraju Topla, leži visoko pod goro v čudoviti naravi, še danes lepo ohranjena karaula, katerih spremljajoči objekti se še vedno uporabljajo za kakšne fešte, jubileje in za praznovanje rojstnih dni...bil je lep izlet v čudoviti naravi in spoznavanju lepot naše dežele...


[You must be registered and logged in to see this image.]
                                                                   Še danes lepo ohranjena karaula pod Peco
Na vrh Go down
Tramvaj
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2020-11-30

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeMon Nov 30, 2020 3:56 am

purger (citat):
Ovo što ja vidim izgleda fantastično!
Zna li neko zna da li su te karaule građene od samog početka da budu karaule ilii im je prvotno bila namjera nešto drugo?

"Karaula Duh granicni odsek Maribor"
Ova slika je potpuno nepravilna jer je prikazana slika karaule "Nikola Hećimović" na Velikem Boču (Sada CŠOS Škorpijon).
Pre dve do 3 godine je zgrada karaule Nikola Hećimović potpuno porušena i na novo izgrađena zgrada po istoj građevinskoj dokumentaciji ali bez osmatračnice koja se nalazila nad hodnikom između dela za spavanje i trpezarije).

Prilažem sliku lokacije karaule "Đuro Đaković" na (danas) Svetem Duhu na Ostrem Vrhu (pre toga Duh na Ostrem Vrhu). Tu karaulu kao i karaulu Nikola hežimović je izgradio mariborski Konstruktor 1976. godine a stara karaula (montažna) je bila napuštena i kasnije porušena.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Colonelo54
Gušter
Gušter
Colonelo54


BROJ POSTOVA: : 46
ČLAN OD: : 2013-03-14

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeSun Dec 06, 2020 3:55 pm

Dugo godina komandir karaule Terča je bio starijii vodnik Ante Burica. Zna li neko šta se sa njime dešava?

_________________
Otvaraj se SMB kapijo da izadje ko je odsluzio

Zoran I voli ovaj upis

Na vrh Go down
Zoran I
Poručnik
Poručnik
Zoran I


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2448
ČLAN OD: : 2015-01-02
M(j)esto Izola

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeSun Dec 13, 2020 12:29 pm

ZELENICA

Na današnji dan leta 1962 je snežni plaz na Zelenici zasul skupino graničarjev. Dve skupini vojakov in dva oficirja so po obilnem sneženju utirali novo gaz na poti Ljubelj–Zelenica. Na delu, ki prečka južno pobočje pod steno Spodnjega Plota, so se srečali, prav takrat pa se je sprožil plaz večjih razsežnosti in jih zasul. Dva graničarja sta umrla.


Zoran I: komentar modifikovan dana: Sun Dec 13, 2020 3:44 pm; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeSun Dec 13, 2020 1:20 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
A veš,Zoran,da imam sliko spominske plošče te nesreče.

Zoran I voli ovaj upis

Na vrh Go down
Željko vuk
Gušter
Gušter
Željko vuk


BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2020-12-22
M(j)esto Rijeka

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeTue Dec 22, 2020 2:22 pm

Pozdrav svima
Ima li netko da je služio  april 83 / april 84 u Bohinjskoj beloj  ( Raspopović Savo ) a poslje na karauli  Log pod mangartom   Milomir Mandić

Vojnik Graničar voli ovaj upis

Na vrh Go down
jozl52
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
jozl52


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 788
ČLAN OD: : 2016-09-07
DOB : 72
M(j)esto kočevje

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeThu Dec 24, 2020 3:31 am

želko:
jel si ti bio u logu pod mangrtom u karauli pri "štolnu" - tunelu..., kad idem u log i bovec, napravit ču fotke "štolna"...
aha šta je to "štoln", to je tunel izpod brda, sada veza sa italijom, a služio je za odvod vode iz rudnika olova u Rablu, kroz njega je vodila i rudnička željeznica, tako malo na kratko...

ispod toga imate o "štolnu" sve:
log pod mangartom štoln

Vojnik Graničar voli ovaj upis

Na vrh Go down
Željko vuk
Gušter
Gušter
Željko vuk


BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2020-12-22
M(j)esto Rijeka

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeFri Dec 25, 2020 11:14 am

želko:
jel si ti bio u logu pod mangrtom u karauli pri "štolnu" - tunelu..., kad idem u log i bovec, napravit ču fotke "štolna"...
aha šta je to "štoln", to je tunel izpod brda, sada veza sa italijom, a služio je za odvod vode iz rudnika olova u Rablu, kroz njega je vodila i rudnička željeznica, tako malo na kratko...

ispod toga imate o "štolnu" sve:
log pod mangartom štoln
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nisam te dobro  razumio ,ali ako misliš na karaulu predel on je imala jedan tunel i u njemu smo čuvali hranu .Neznam da li je to tunel koji je bio povezan sa italiom .kada si ti služio i jesi li bio vojnik ili starješina.
Na vrh Go down
eci
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 27
ČLAN OD: : 2016-01-06

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeFri Dec 25, 2020 11:31 am

Svim graničarima koji slave Bozič čestitam praznik.
Gdje ste moji graničari  sa karaula Trtkova,Sotina i Kuzma?
Javite se malo nas ima ali nedamo se.

Vojnik Graničar voli ovaj upis

Na vrh Go down
eci
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 27
ČLAN OD: : 2016-01-06

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeFri Dec 25, 2020 11:34 am

Veliki pozdrav zast Ikl Čuruviji Jovi koji je bio kom.na karauli Čepinci zivi u Litiji.
Kume sve najbolje .
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeFri Dec 25, 2020 11:44 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
eci,poznaš? Tromeja
Na vrh Go down
eci
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 27
ČLAN OD: : 2016-01-06

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeFri Dec 25, 2020 12:21 pm

Jako dobro proveo sam skoro tri kodine kao komandir,
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeFri Dec 25, 2020 2:10 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Sotinski breg
Na vrh Go down
eci
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 27
ČLAN OD: : 2016-01-06

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeFri Dec 25, 2020 2:30 pm

Gospodin Mirko tu su sedamdesetih zivjeli divni ljudi susjedi.
Preimki su im bili,Lapuša,Jud,Gomboc nazalost prošlo je puno vremena .
Imate li sliku karaule Sotina i Ocinje u selu Ocinje.
Sretno i sve najbolje.
Po preimku zdi mi se da ste mozda iz Slaveča.
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeFri Dec 25, 2020 3:05 pm

eci (citat):
Gospodin Mirko tu su sedamdesetih zivjeli divni ljudi susjedi.
Preimki su im bili,Lapuša,Jud,Gomboc nazalost prošlo je puno vremena .
Imate li sliku karaule Sotina i Ocinje u selu Ocinje.
Sretno i sve najbolje.
Po preimku zdi mi se da ste mozda iz Slaveča.
Ne,ne. Iz čisto drugega konca Slovenije.Tu smo bili lansko leto na planinskem izletu.[You must be registered and logged in to see this image.]

eci voli ovaj upis

Na vrh Go down
jozl52
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
jozl52


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 788
ČLAN OD: : 2016-09-07
DOB : 72
M(j)esto kočevje

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeSat Dec 26, 2020 4:11 am

željo:
aha, ti si bil gor na predilu, na prelazu, jasno, ko si napisal, da si bil v logu p. m., najlepša vas na svetu, res raj za dušo in telo, ampak za par dni...haha, sem mislil, da si bil v spodnjem logu pri "štolnu", je pa to, tunel z železnico še iz časov cesarja Franca Jožefa..., ki vodi zdaj v italijo..., ne nisem bil v vojski v logu, bil sem v našicah, iz loga je bil pokojni tast, pa so mi te stvari malo poznane...
lepo bodi...

praviš, da ste imeli hrano v tunelu, ne ni to ta tunel, to so "kaverne" iz 1. SV... ali italijanske ali avstrijske..., posočje je vse prevrtano, to je bila nora fronta...

aha se oproščam: na guglu odtipkaj: "štoln" log pod mangrtom...

Željko vuk voli ovaj upis

Na vrh Go down
mijatovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2022-02-15
DOB : 59
M(j)esto Beograd

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeTue Mar 15, 2022 3:38 am

Nisi pomenuo Karauliu 52 ZASLAP Tolminska oblast

[You must be registered and logged in to see this image.]

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
igi00
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2021-02-14

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeFri Mar 18, 2022 8:17 am

Pozdravljeni!
Ker sem tudi sam služil v eni od slovenskih karavl sem malo gledal po internetu pred časom naletel na ta forum.
Ker me je zanimalo kje vse v sloveniji so bile karavle sem malo raziskoval in sestavil še kar popoln spisek lokacij. Nekaj jih manjka, nekaj pa je mogoče tudi napačnih. Če kdo ve kje so manjkajoče karavle ali pa da so lokacije napačne naj sporoči in bom spisek popravil!

Najprej zemljevid:

povezava na google maps
[You must be registered and logged in to see this image.]

Sledi še spisek, samo da ga malo uredim.

SveJug voli ovaj upis

Na vrh Go down
igi00
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2021-02-14

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeFri Mar 18, 2022 8:31 am

Kot rečeno, če kdo ve kje so manjkajoče lokacije ali pa so katere vnešene napačno, naj javi!

Je bilo kar zabavno raziskovanje  [You must be registered and logged in to see this image.] 



Bataljoni JNA-14. korpus-Slovenija
 
61.granicni bataljon-granicni odsek Radovljica

karaula Jezersko [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Medvedje (Pečovnik)  [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Ljubelj Gostišče Karavla 297 [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Žirovnica Vila Završnica [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Javorniški Rovt [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Golica [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Belca [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Korensko sedlo Dom "Pri mejašu" [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Rateče [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Slatna Planinski dom [You must be registered and logged in to see this link.]



62. granicni bataljon -granicni odsek Tolmin
 
karaula Britof [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Kambreško Dom veteranov [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Vogrinka Planinski dom pod Ježo [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Livške Ravne CŠOD Kavka [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Livek [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Breginj (Staro Selo) [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Breginj [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Učja (Zaslap) [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Log pod Mangartom sirarstvo in turizem [You must be registered and logged in to see this link.]



63. granicni bataljon-granicni odsek Nova Gorica
 
karaula Neblo [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Medana
karaula Vipolže
karaula Hum [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Sabotin Okrepčevalnica Park Miru [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Solkan Bar Karavla [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Rožna Dolina [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Vrtojba [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Miren
karaula Štanta
 
Vrhovlje pri Kožbani 10? [You must be registered and logged in to see this link.]



64. granicni bataljon-granicni odsek Sežana
 
karaula Nova vas [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Klariči [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Gorjansko [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Blok Gorjansko [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Veliki Dol [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Repentabor [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Orlek [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Lipica [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Vrhpolje [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Krvavi Potok [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Beka [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Kastelec Park Istra [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Osp
karaula Plavje [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Božiči [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Škofije [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Hrvatini [You must be registered and logged in to see this link.]
 
Sela na Krasu [You must be registered and logged in to see this link.]
Lokvica: karavla aktivna od sept. 90 do jan. 91 [You must be registered and logged in to see this link.]



65. granicni bataljon-granicni odsek Murska Sobota
 
karaula Petanjci [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Korovci
karaula Fikšinci
karaula Sotina
karaula Kuzma [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Trdkova [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Čepinci Muzej graničarstva [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Hodoš Mladinski dom Hodoš [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Prosenjakovci [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Kobilje [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Žitkovci [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Lendavske Gorice Vaški dom [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Pince [You must be registered and logged in to see this link.]
 
 

66. graicnii bataljon -granicni odsek Maribor
 
karaula Gornja Radgona
karaula Zgornje Konjišče [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Sladki Vrh [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Ceršak Vojaška cesta 63 [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Šentilj Karavla Private Villa [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Špičnik Okrepčevalnica Marija Repolusk [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Gaj [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Veliki Boč CŠOD Škorpijon [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Sv. Duh [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Kapla [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Brezni Vrh Brezni Vrh 15 [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Kapunar [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Brezovnik Sv. Trije Kralji 86 [You must be registered and logged in to see this link.]
 
 

67. granicni bataljon -granicni odsek Dravograd
 
Karaula Bistriški jarek https://goo.gl/maps/EP7BQqeHQBbwUMmR6
Karaula Košenjak [You must be registered and logged in to see this link.]
Karaula Vič [You must be registered and logged in to see this link.]
Karaula Libeliče Cšod - Dom Ajda [You must be registered and logged in to see this link.]
Karaula Strojna [You must be registered and logged in to see this link.]
Karaula Sonjak [You must be registered and logged in to see this link.]
Karaula Holmec [You must be registered and logged in to see this link.]
Karaula Reht (Lenart) [You must be registered and logged in to see this link.]
Karaula Terča Podpeca 45 [You must be registered and logged in to see this link.]
Karaula Koprivna (Olševa) [You must be registered and logged in to see this link.]
Karaula Strevčev vrh (Podolševa) [You must be registered and logged in to see this link.]
Karaula Savinjski partizan Dom Jezera MORS [You must be registered and logged in to see this link.]

SveJug, arcibald01, Zoran I, IgorK, Doktor Živago and Tomaž Stare vole ovaj upis

Na vrh Go down
Tomaž Stare
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2022-04-03

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeSun Apr 03, 2022 3:47 pm

Karavla Štanta (pri Miren-u), granični odsek Nova Gorica, Tomaž Stare, bil sem graničar od marca 1982 do septembra 1982. Vodnik Dragić Dragičevič. Ima nekih koji su bili tada tamo? Imam neke slike in izsecke iz novina pa jih mogu podeliti zainteresiranim.

Zoran I and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 56
M(j)esto Vinkovci

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeSun Apr 03, 2022 5:22 pm

Tomaž Stare (citat):
Karavla Štanta (pri Miren-u), granični odsek Nova Gorica, Tomaž Stare, bil sem graničar od marca 1982 do septembra 1982. Vodnik Dragić Dragičevič. Ima nekih koji su bili tada tamo? Imam neke slike in izsecke iz novina pa jih mogu podeliti zainteresiranim.
Obavezno ih ovdje postavi. Možda se neko prepozna. Imamo drugova iz doslovno cijelog svijeta.

I dobro nam došao i što duže ostao prijatelju!

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
igi00
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2021-02-14

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeSun Apr 03, 2022 6:31 pm

Tomaž Stare (citat):
Karavla Štanta (pri Miren-u), granični odsek Nova Gorica, Tomaž Stare, bil sem graničar od marca 1982 do septembra 1982. Vodnik Dragić Dragičevič. Ima nekih koji su bili tada tamo? Imam neke slike in izsecke iz novina pa jih mogu podeliti zainteresiranim.
Dobrodošel! 
Ker je tvoja karavla ena od tistih, za katero ne najdem prave lokacije, bi jo lahko pokazal na Google maps in prilepil link? Bi pa tudi mene zanimale slike.

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
vojc
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-07-17

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeFri Apr 15, 2022 9:40 pm

igi00 (citat):
Tomaž Stare (citat):
Karavla Štanta (pri Miren-u), granični odsek Nova Gorica, Tomaž Stare, bil sem graničar od marca 1982 do septembra 1982. Vodnik Dragić Dragičevič. Ima nekih koji su bili tada tamo? Imam neke slike in izsecke iz novina pa jih mogu podeliti zainteresiranim.
Dobrodošel! 
Ker je tvoja karavla ena od tistih, za katero ne najdem prave lokacije, bi jo lahko pokazal na Google maps in prilepil link? Bi pa tudi mene zanimale slike.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Lokacija karaule Štanta (Ivan Sulič - Car).

igi00 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Tomaž Stare
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2022-04-03

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeSat Apr 16, 2022 10:25 am

karaula Štanta 63. granicni bataljon-granicni odsek Nova Gorica
[You must be registered and logged in to see this link.]

igi00 voli ovaj upis

Na vrh Go down
igi00
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2021-02-14

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeSat Apr 16, 2022 10:32 am

Hvala obema. 
Mogoče kdo od vaju ve če je to prava lokacija za karavlo Miren? Po obliki strehe bi morala biti prava... 
[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
vojc
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-07-17

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeSat Apr 16, 2022 12:01 pm

Ni prava. Na tej lokaciji je karaula Miren

[You must be registered and logged in to see this link.]






igi00 voli ovaj upis

Na vrh Go down
igi00
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2021-02-14

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeSat Apr 16, 2022 3:20 pm

Aha! Hvala, to res zgleda prava tipologija ja. Bom vnesel.

LP
Na vrh Go down
igi00
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2021-02-14

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeTue Apr 19, 2022 3:50 am

Dodani lokaciji za Miren in Štanta! Hvala Vojc in Tomaž Stare!


Bataljoni JNA-14. korpus-Slovenija
 
61.granicni bataljon-granicni odsek Radovljica

karaula Jezersko [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Medvedje (Pečovnik)  [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Ljubelj Gostišče Karavla 297 [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Žirovnica Vila Završnica [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Javorniški Rovt [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Golica [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Belca [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Korensko sedlo Dom "Pri mejašu" [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Rateče [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Slatna Planinski dom [You must be registered and logged in to see this link.]



62. granicni bataljon -granicni odsek Tolmin
 
karaula Britof [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Kambreško Dom veteranov [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Vogrinka Planinski dom pod Ježo [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Livške Ravne CŠOD Kavka [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Livek [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Breginj (Staro Selo) [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Breginj [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Učja (Zaslap) [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Log pod Mangartom sirarstvo in turizem [You must be registered and logged in to see this link.]



63. granicni bataljon-granicni odsek Nova Gorica
 
karaula Neblo [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Medana
karaula Vipolže
karaula Hum [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Sabotin Okrepčevalnica Park Miru [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Solkan Bar Karavla [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Rožna Dolina [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Vrtojba [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Miren [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Štanta [You must be registered and logged in to see this link.]
 
Vrhovlje pri Kožbani 10? [You must be registered and logged in to see this link.]



64. granicni bataljon-granicni odsek Sežana
 
karaula Nova vas [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Klariči [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Gorjansko [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Blok Gorjansko [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Veliki Dol [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Repentabor [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Orlek [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Lipica [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Vrhpolje [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Krvavi Potok [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Beka [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Kastelec Park Istra [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Osp
karaula Plavje [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Božiči [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Škofije [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Hrvatini [You must be registered and logged in to see this link.]
 
Sela na Krasu [You must be registered and logged in to see this link.]
Lokvica: karavla aktivna od sept. 90 do jan. 91 [You must be registered and logged in to see this link.]



65. granicni bataljon-granicni odsek Murska Sobota
 
karaula Petanjci [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Korovci
karaula Fikšinci
karaula Sotina
karaula Kuzma [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Trdkova [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Čepinci Muzej graničarstva [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Hodoš Mladinski dom Hodoš [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Prosenjakovci [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Kobilje [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Žitkovci [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Lendavske Gorice Vaški dom [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Pince [You must be registered and logged in to see this link.]
 
 

66. graicnii bataljon -granicni odsek Maribor
 
karaula Gornja Radgona
karaula Zgornje Konjišče [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Sladki Vrh [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Ceršak Vojaška cesta 63 [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Šentilj Karavla Private Villa [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Špičnik Okrepčevalnica Marija Repolusk [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Gaj [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Veliki Boč CŠOD Škorpijon [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Sv. Duh [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Kapla [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Brezni Vrh Brezni Vrh 15 [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Kapunar [You must be registered and logged in to see this link.]
karaula Brezovnik Sv. Trije Kralji 86 [You must be registered and logged in to see this link.]
 
 

67. granicni bataljon -granicni odsek Dravograd
 
Karaula Bistriški jarek https://goo.gl/maps/EP7BQqeHQBbwUMmR6
Karaula Košenjak [You must be registered and logged in to see this link.]
Karaula Vič [You must be registered and logged in to see this link.]
Karaula Libeliče Cšod - Dom Ajda [You must be registered and logged in to see this link.]
Karaula Strojna [You must be registered and logged in to see this link.]
Karaula Sonjak [You must be registered and logged in to see this link.]
Karaula Holmec [You must be registered and logged in to see this link.]
Karaula Reht (Lenart) [You must be registered and logged in to see this link.]
Karaula Terča Podpeca 45 [You must be registered and logged in to see this link.]
Karaula Koprivna (Olševa) [You must be registered and logged in to see this link.]
Karaula Strevčev vrh (Podolševa) [You must be registered and logged in to see this link.]
Karaula Savinjski partizan Dom Jezera MORS [You must be registered and logged in to see this link.]

Vojnik Graničar, oficir s ruzom, goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeMon Sep 05, 2022 4:52 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Mejna reka Idrija,karavla Vogrinka. Je ta vojak še živ?

Vojnik Graničar and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeWed Sep 07, 2022 8:45 am

mirko bratuš (citat):

Mejna reka Idrija,karavla Vogrinka.
Je ta vojak še živ?
Ja mislim da je taj vojnik i zaboravio da se tu potpisao.!

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitimeWed Sep 07, 2022 9:17 am

Vojnik Graničar (citat):
mirko bratuš (citat):

Mejna reka Idrija,karavla Vogrinka.
Je ta vojak še živ?
Ja mislim da je taj vojnik i zaboravio da se tu potpisao.!  
Kaj pa vem? Včasih se zgodijo neverjetne stvari. Pustimo se presenetiti.

SveJug voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sponsored content





Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 11 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaule JNA - Slovenija
Na vrh 
Stranica 10/11Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor
» Karaula 'Kapunar' - granični odsek Maribor
» Črnomelj '82. ABHO
» Karaula 'Sladki Vrh'
» Tolmin 87/88

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: