FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Pula kasarna Vladimir Gortan

Go down 
+35
Goran Čakmazović
Milje Novi Sad
Andrej.balan
samohodac
Sloba1
Dragos
Max Blitz
oktagon
PORUCNIK
RenatoR
malaga
laki 22
Raketaš 9K-11
Brulc
bihac20
civijasi
Don Calic
dpuric
Davor Masnic
boba beograd
idrija
muce
radashin
Trampy2003
more6
mr.wolf
Gringo
lacoš
šole
Aleksandar Marinković
mornar71
ianmarkk
jesen
mgalic2
Mikoyan
39 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Raketaš 9K-11
Gušter
Gušter
Raketaš 9K-11


BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2017-04-29
M(j)esto Beograd

Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula kasarna Vladimir Gortan   Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Icon_minitime14.03.18 19:27

Imali smo taj klub u Raketnoj i provodili slobodno vreme slušajući muziku i tu se osamimo malo da napišemo po koje pismo kući.Za klub je bio zadužen neki Martić ili Martać,zaboravio sam,iz okoline Zrenjanina.On je bio zadužen kod Urketa i za nas operatore da nas "maltretira" svaki dan u nekom ZIL-u,kamion sa trenažerom itd....eto malo proćaskasmo džomba kad se ovi moji klasići ne javljaju.Pozdrav.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula kasarna Vladimir Gortan   Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Icon_minitime21.03.18 1:53

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Dragos
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2018-07-24

Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula kasarna Vladimir Gortan   Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Icon_minitime25.07.18 18:57

Zovem se Dragos Dimovic.U kas.V.Gortan bio sam od okt.83. DO sept.84.Haub.bat.Kap.Ljubisavljevic i tada por.Midhat Travljanin.U bat.sam se zadrzao do feb.84.kada posle gadjanja na Poceku prelazim u kas.ambulantu sa Dr Banetom Jeremicem .Tu sam ostao do skidanja sep.84.Od drugara pamtim iz moje klase osim mojih zemljaka Hazjijevskog.Stojanovica.Dragojevica.Malju Nusteta iz Peci.Fazliju Isu.Nedjic Dragana.Pesic Dragana.Marim Mirka.desetara Miscevica.Podbicanin Besima.Taev Janeta.Iz kom.bat.Puzu.Milenkovica Ibragica Ljuljzim Balju a iz raketne Renovcevica i Savu Petrica.Poz.i za sve ostale kojih se tren.ne mogu setiti.Divna vremena .
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula kasarna Vladimir Gortan   Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Icon_minitime26.07.18 16:10

Dragos (citat):
Zovem se Dragos Dimovic.U kas.V.Gortan bio sam od okt.83. DO sept.84.Haub.bat.Kap.Ljubisavljevic i tada por.Midhat Travljanin.U bat.sam se zadrzao do feb.84.kada posle gadjanja na Poceku prelazim u kas.ambulantu sa Dr Banetom Jeremicem .Tu sam ostao do skidanja sep.84.Od drugara pamtim iz moje klase osim mojih zemljaka Hazjijevskog.Stojanovica.Dragojevica.Malju Nusteta iz Peci.Fazliju Isu.Nedjic Dragana.Pesic Dragana.Marim Mirka.desetara Miscevica.Podbicanin Besima.Taev Janeta.Iz kom.bat.Puzu.Milenkovica Ibragica Ljuljzim Balju a iz raketne Renovcevica i Savu Petrica.Poz.i za sve ostale kojih se tren.ne mogu setiti.Divna vremena .
Dobro došao na forum!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6021
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula kasarna Vladimir Gortan   Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Icon_minitime26.07.18 19:51

Nije mi baš jasno. Jel ta kasarna bila toliko velika, da je bilo više rodova. Pošto se pominje artiljerija, raketaši, inžinjerci i mislim da je neko i mornaricu pomenuo. Sve to da je bilo na jednom mestu u toj kasarni...
Nemam predstavu da li je to moguće, pa zato pitam.
Na vrh Go down
oktagon
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2017-05-18

Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula kasarna Vladimir Gortan   Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Icon_minitime31.07.18 9:39

Poštovani Sloba1. Da ti pokušam odgovoriti na pitanje o veličini kasarne Vladimir Gortan.Moj bratić je služio u Gortanu a i ja sam bio u isto vrijeme u Puli samo na drugom mjestu.Kasarna je bila velika ali on se točno ne sjeća brojnog stanja ali kaže da bi između 1500 - 2000 vojnika svakako moglo biti.Svi ti rodovi su postojali koje ti spominješ ali mornarice u naše vrijeme nije bilo a govorim o vremenu 1984/85 godinu kad sam ja bio u Puli.Kasnije sam saznao da je već pred sam odlazak JNA iz Pule u kasarnu bila smještena jedna mornarička četa jer su morali iseliti iz kasarne u kojoj su bili pa su im našli smještaj u kasarni Vladimir Gortan.Znači po mojim saznanjima 1989/90 je to moglo biti.Prije toga mornarice tamo nikad nije bilo.Možda se netko javi sa preciznijim podacima o brojnom stanju a i sam bih ga volio znati.Nadam se da sam ti donekle bar malo pojasnio ono što te zanimalo.Pozdrav.
Na vrh Go down
samohodac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-04-02
M(j)esto Novo mesto

Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula kasarna Vladimir Gortan   Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Icon_minitime23.08.18 13:21

Pozdrav svima,
 
još moja sjećanja na vojni rok iz Pule.Služio sam u samohodnoj bateriji VP 2581/35 kod poručnika Vlahovića, došao sam oktobra 1981. Bili smo u 2. spratu pored raketaša od kapetana Uroševića. U mojoj generaciji bili su još Dragiša Nikolić (Klokočevac, Srbija), Stjepan Cepanec (Varaždin), Emir Dedić (Ljubljana), Mate Kljajić (Dubrovnik), Nijaz Selimović (Sarajevo), Radenko Đumić (Banja luka), Vlado Petkoski (Skopje), Vlado Manik (Skopje), Kemajl Ademaj (Uroševac), Viden Pjanović i ja iz Slovenjie.
Neko vrijeme bila je i starija generacija a onda su došli u prekomando i vozači.
Starija generacija (za sve neznam odakle su): Vlasi, Kovačević (Užice),  Drljača, Nenad Paunović (Donji Milanovac), Nihad Hasanagić (Sarajevo), Alija Hođić (Sarajevo), Dodevski (Kumanovo), Ivo Zrilić (stažo, Rijeka), Tevanović (stažo, Kragujevac), Redžep Nailović (Novi Pazar), Jene Sikora (Subotica) i možda još koji
Vozači: Mate Ivić (Tuzla), Vane Vučkov (Štip), Radmilo Gavrilović
Bili su još jedan Radenko pa i Omer Čelebić, Mustafa Mustafi, Milić a možda još neki.
Sjećam se mrkog a ne baš slabog Vlahovića i vrlo dobrog Milana Zorića, obuke na samohodkama i straže na Senjaku, gađanja na Kamenjaku i Slunju. Do sada srijeo sam samo Đumića neki dan u Puli a za ostalima nema ni traga.
U ostalom nije bila loša ova godina u Puli, uskoro nikada nija bilo kiše, popili smo koje pivo u kantini i brojili dane.


pozdrav
Na vrh Go down
jesen
Gušter
Gušter
jesen


BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2012-04-05
DOB : 72
M(j)esto Muta

Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula kasarna Vladimir Gortan   Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Icon_minitime26.06.19 8:08

Od generacije maj 1970 do oktober 1971 u komandnom vodu MPTAD (mešoviti artilerijski divizion) još uvek nema nikog da se javi. Još malo pa če biti 50 godina kad sam bio u vojski.
Na vrh Go down
Andrej.balan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2018-04-30

Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula kasarna Vladimir Gortan   Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Icon_minitime26.07.19 16:16

Zdravo svima zovem se Andrej Balan (Amerikanac)classa Nov 84/85 iz pozadine (Auto mehanicar) me znam da li je Neko na forumu ko je sluzio zajedno Javi the se Moji email je [You must be registered and logged in to see this link.] puno pozdrava Vladimir Gortan -Pula
Na vrh Go down
jesen
Gušter
Gušter
jesen


BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2012-04-05
DOB : 72
M(j)esto Muta

Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula kasarna Vladimir Gortan   Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Icon_minitime27.02.20 14:43

jesen (citat):
Od generacije maj 1970 do oktober 1971 u komandnom vodu MPTAD (mešoviti artilerijski divizion) još uvek nema nikog da se javi. Još malo pa če biti 50 godina kad sam bio u vojski.
Još se nije našao onaj, ko je bio u kasarni Vladimir Gortan od maja 1970 bilo u prvoj ili drugoj lansirni, samohodni ili petoj četi (pešadija) ili u komandnom vodu poručnika Vlada Dobraša. Daleko je to bilo, daleko ali bili smo mladi i verovali smo u zemlju u koji smo živeli.
Na vrh Go down
Milje Novi Sad
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-07-25

Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula kasarna Vladimir Gortan   Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Icon_minitime25.07.21 20:11

06.10.1981-13.09.1982. VP 2581/47, 1 lab pvo 20/3.Komandir kap.Svetislav Stoiljkovic zvani "Kriger"
Komandir prvog voda zastavnik Mile Pralica.
Komandir drugog voda ml.vodnik Blazo DJordjievski
Secam se samo nekih od nas50 tak koji smo sacinjavali bateriju.bili smo dezurna baterija na brdu "Senjak".Od date uzbune ,za 7 minuta smo morali biti spremni za dejstvo.mnogo uzbuna i mnogo "ostava"zbog prekoracenog vremena.Pa Gortanove sportske igre u "Siroli" leta 82, pa utakmice sa KK
"Puljanka" gde smo ih uredno "razbijali.Sve u svemu,lepa godina iz ove perspektive.
Secam se reci st. vodnika Popovica pri samom dolasku u kasarnu "shvaticete da vam je ovo vreme provedeno ovde.jedno od bezbriznijih u zivotu".Bio je u pravu.
Neki od mojih drugara kojih se secam:
-Hasib Obic, Dizdarevic Zaim, Bilal Susko, Edin Mahmutovic, Safet Halajbegovic, Zeljko Pantalon, Damir Bitunjac, Ante Milosevic, Djordje Radovanovic, Vladimir Dimovski, Darko Zeravljev, Nikolic Milorad, Dragan Pesic, Franja Agatic Bajazit Ponjevic, Slavoljub Zivovic, Predrag Martac, Blagojevic Ranko, Nemanja Colic, Zoran Belic, Damir Vdovic, Mensur Bajrovic, Ibus Seljmani, Hikmet Camili.
Kao i desetari:Rajko Krneta, Bogdan Jovovic, Ratko Cvijetkovic, Zoran Jovanovic, Nuredin Ahmedi, Miljojko Radosavljevic, Zorislav Susic, Dragan Miokovic.
Bili smo na prvom spratu zgrade do auto parka .
U okviru diviziona,kojim je komandovao kapetan I klase Dragomir Milosavljevic, bla je i II baterija na celu sa kap.I kl.Stjepanom Belavicem i st Vodnikom Popovicem,zatim ,komandni vod sa porucnikom
Vitomirom Elezovicem i zas. Spasicem i na kraju "Prage" gde je sefovao st. vodnik Jablan.
Komandant kasarne Momcilo Cirovic.
Komandant brigade je bio tada potpukovnik ,posle general, Jovan Pavlov,inace veliko ....... od coveka.
Secam se dana,kada je jednog naseg druga poslao u pritvor 60 dana.Momak se skidao,razduzio kompletnu opremu.Nije mu stigla "civilka",pa je pozajmio,da ima sta da obuce.Ovaj ga je zatekao u kantini za vreme zanimanja,poslao ga u zatvor i produzio mu vojni rok za 60 dana,
Bilo je tu mnogo lepih dozivljaja,pevanja u horu,pozorisne predstave pod upravom Marija Ivezica.
Gadjanje na rtu Kamenjak kojim je komandovao potpukovnik Momir Rnjak,nacelnik pvo-a u 13 korpusu,kojem smo pripadali

Srdacan pozdrav svima

šole voli ovaj upis

Na vrh Go down
Goran Čakmazović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-08-05

Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula kasarna Vladimir Gortan   Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Icon_minitime05.08.21 21:48

Davor Masnic (citat):
Slučajno naletim na ovo, I baš mi je drago iako forum nije baš mnogo aktivan.

Dakle, ja se zovem Davor Masnic. Sad živim u Australiji u gradu Melbourne. Rođen sam u Sarajevu odakle sam I otišao u JNA u Aprliu 1984.

Poslali me u Klanu, drugi dan u Rijeku, a odmah treći dan su me uputili u Vladimir Gortan kasarnu, VP 2581, gdje sam ostao do kraja vojnog roka, polovicom Maja 1985.

Bio sam raspoređen najprije u Komandnu bateriju kod Nedeljka Baraća, kapetana I klase. Tu je bio I zastavnik Milenković zvani Milence I stariji vodnik Prvulović.

Poslije mjesec dana prebačen sam u Raketnu bateriju kod kapetana Ljubiše Uroševića. Tu je bio I Zastavnik I klase Vlado Šprem.

U našoj zgradi je bila na 1. katu Raketna Baterija, kao I Samohodna baterija pod komandom KApetana Vlahovića.
Na 2. katu je bila komandna Baterija pod komandom spomenutog KApetana I klase N. Baraća, a do nje je bila Haubička baterija, ime komandanta sam zaboravio iako se sjećam lika.

Bo je tu I Zastavnik Zorić ali se ne sjećam u kojoj je bateriji bio.

U drgoj zgradi je bila smještena Inženjerija kojoj je komandant bio Kapetan I klase Jozo Nenadić, ujedno I zamjenik komandanta kasarne.

Mislim da je u Haubičkoj bio Poručnik Travljanin Midhat, Bosanac iz Bihaća, važio je za jednog od zajebanijih oficira. Poslije rata u BiH sreo sam ga na sarajevskom aerodromu I tad je bio Major Armije BiH I rekao mi je da je moj bivši komandant Kapetan Urošević poginuo a pod kojim okolnostima, ne znam.
Glavni bezbjednjak je bio Makedonac Ilija Dimovski ili Dimoski.

Komandant kasarne je bio Major Momčilo Ćirović, Crnogorac. Bio je pred mirovinom, dobar čovjek.

 JA sam bio desetar I više puta komandir kasarnske straže. Sjećam se I brda izvan kasarne gdje je bila tvrđava sa skladištem oružja I municije. Tu smo imali izdvojenu stražu. Zaboravio sam ime tog brda da li Fortica ili drukčije ne sjećam se više pouzdano.

Sjećam se priličnog broja mojih kolega Aprilaca 1984. ALi I nekih iz starije generacije kao I mlađe generacije. Moj dobar drug je bio Boroš Robert, Mađar iz Subotice, a bio je tu I još jedan Mađar, Mesaroš Čaba. ZAtim Krsto Pupić iz Delnica, Milan Koprivec, Blažič Zorko, Lovrečić Denis, sva trojica Slovenci, sa Koprivecom sam se nedavno komunicirao preko Facebook-a. Bila su još dav Slovenca u komandnoj bateriji, Matjaž na žalost zaboravio sam mu prezime I Zvonko, čini mi se Šabeder ili tako nešto. Sve pravi momci I dobri drugovi.

Sjećam se MAkedonaca, Toni Babulov, zatim Aleksandar zaboravio sam mu prezime, Branko Busev.

Lupi Darko iz Rijeke, Crnogorci Maslan Ljubomir I Vavić Jovan. Zatim moj dobar drug Ibrahimović Nedžad, ali nisam mogao svariti što je bio fanatični Zvezdaš iako je iz Bosne iz Zvornika.

PA onda Varaždinac Medić Miroslav inače sporataš atletičar, bacač kugle, posjetio me u Sarajevu pred sami rat. Pa Nenadović Zoran iz Beograda, također I Ristanović zaboravio sam mu ime, on je bio mlađa generacija. Iz Srbije se sjećam, tu su još bili  Antanasković Saša, Spasić Miroslav iz Kruševca, Stojanović Desimir, desetar Tomić, ime sam zaboravio. Iz Bosne I Hercegovine Bajić Saša, Topić Slavko, Kuvač Dušan iz Visokog kod Sarajeva, Huso prezime zaboravio, desetar Kovačević iz Zrenjanina,  iz MAkedonije  jedan Albanac Ismaili ime zaboravio, iz Hrvatske se sjećam Ranogajec mislim da se zvao Goran ali nisam siguran, od starije generacije tu je bio desetar MArković iz Delnica, pa desetar Habrka Boris, Talevski inače Makedonac, Sava Petrić iz Šapca, Koletić Toni također iz Šapca.

U lijepom sjećanju mi je ostao desetar Aleksandar Renovčević, inače Tuzlak, živi u Beogradu sada,

Od mlađe generacije ih ima dosta a u sjećanju mi je ostao Kučiš Igor iz Zagreba a I Matić Veroljub iz Kragujevca.

Neka mi oproste oni kojih se nisam sjetio trenutno. Inače vojnički dani mi nisu bili teški a ekipa koja je služila sa mnom je bila ekipa uglavnom odličnih momaka, sjećam ih se sa poštovanjem.
Kapetan Urosevic poginuo? Znate li koje godine otprilike? Ljubisa Urosevic je radio u kasarni V. Gortan sa mojim ocem. Ljubisu sam poslednji puta video 2005. godine u Beogradu, na sahrani moga oca Stjepana.
Na vrh Go down
hazmat
Gušter
Gušter
hazmat


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2021-07-22

Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula kasarna Vladimir Gortan   Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Icon_minitime23.09.21 10:40

Pozz! Bio sam kratko u kasarni Vladimir Gortan i to od januara do februara 1990. godine. Došao iz Malog Lošinja i posle prekomanda na Vis. U Puli smo imali obuku za protivpožarnu službu. Bili smo u zgradi lijevo (preko puta restorana) na prvom spratu. Od oficira se sjećam jedino zastavnika Babića.

Nastavu su nam davala dva civilna lica koja su bila iz vatrogasaca u Uljaniku. Završna vježba je bila gašenje požara u bazenu sa gorivom na vojnom aerodromu u Puli.

U prekomandu na Vis samnom su otišla dva brata Smiječanin, Halil i Mujo iz Sarajeva (Alipašino). Oni su u Gortan stigli sa obuke iz Knina. Ako neko zna gdje su i šta su neka napiše.

šole, goran9030, Berač šparuga na utvrdama and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
l00pht
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2022-06-08

Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula kasarna Vladimir Gortan   Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Icon_minitime08.06.22 16:36

Raketaš 9K-11 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]


 Ovo je moja generacija koliko vidim. Je li ovo Mencl Željko do Hamze?


l00pht: komentar modifikovan dana: 08.06.22 16:47; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
l00pht
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2022-06-08

Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula kasarna Vladimir Gortan   Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Icon_minitime08.06.22 16:43

Raketaš 9K-11 (citat):
@Davore hvala za sliku,vojnike ne poznajem.Znam da je Urke voleo u svojoj bateriji sportiste.Sa slike znam samo zastavnika Šprema i kapetana Uroševića.Posle bojevog gađanja moje klase na Brgudcu, unapređenog u majora.

Drug ja sam decembarska 86. Ljubiša je još bio kapetan kad sam ja bio kod njega. Komandant kasarne je  unaprijeđen u pukovnika, ali je pred kraj mog služenja otišao u penziju i naslijedio ga je major Barać.

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Dragan62
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2023-02-17

Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula kasarna Vladimir Gortan   Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Icon_minitime19.02.23 10:24

Pozdrav za sve drugare koji su služili u kasarni Vladimir Gortan, ja se zovem Dragan Kruškonja, april 84-maj 85,Samohodna baterija, kom.kap.Dragutin Vlahović, zast.Milan Zorić.Imena drugara iz moje baterije kao i drugih objaviću drugi put,poz. svima a posebno Davoru Masniću, koji se prvi javio.

šole and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula kasarna Vladimir Gortan   Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Icon_minitime19.02.23 11:01

Pozdrav i tebi Dragane, i dobro nam došao na forum. 
Bit će nam drago ako objaviš poneku anegdotu ili sliku iz vremena kad si služio vojni rok. Naravno, možeš pisati i objavljivati slike na ovoj temi ako si u nekoj kasnijoj prilici obišao bivšu kasarnu i napravio par fotki. 
Možda se netko prepozna u tvojim objavama. 
Osim toga, tvoje objave će pročitati i drugi članovi koji nisu bili u Puli. Naravno, i ti se možeš uključiti i na drugim temama već prema tvojim interesima. 
Za svaku eventualnu nejasnoću slobodno se javi. 
salutiranje

_________________
In medias (t)res...

šole and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
Sponsored content





Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula kasarna Vladimir Gortan   Pula kasarna Vladimir Gortan - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Pula kasarna Vladimir Gortan
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Pula kasarna Širola VP 2581/61 83/84
» Pula kasarna Širola 1980/81
» PULA JNA KASARNA KATARINA 1987-1988
» Pula - Katarina, mornarička pešadija
» Artiljerijski školski centar Zadar

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: