FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88

Go down 
+19
Wolfgan
SZ
šepa
combevet
zastavnik
Omladinac
zeljkoue
Max Blitz
Burić
Boske
FOSIL
alexandar
Gringo
purger
Orba
Vojnik Graničar
Goran67
vozacdejan
Kemo Specijalac
23 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
AutorPoruka
Orba
Gušter
Gušter
Orba


BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2012-11-10
DOB : 55
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime19.11.12 5:36

Kemo Specijalac (citat):
Orba (citat):
? Aleksandar - Prezime ne znam mada sam čoveka relativno često sretao po gradu. Visok suv. Zadnji put smo se sreli na nekom sajmu. Radio je na štandu firme (njegovog rođaka) i bio njihov predstavnik. Tako nešto.

Bukumirovic?


a Tot je bio Borut...mislim da je bio evidenticar kod por. Koste...

secam se jos par likova iz tvoje cete, ali imena slabo naviru u glavu...

Veliko hvala i svaka čast.

Na vrh Go down
https://www.facebook.com/miroslav.orbovic
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime21.11.12 0:42

Orbo, jesi li video u ranijim mojim postovima spiskove vojnika prve cete koje sam napravio po secanju? secas li se koga?

Secam se jednog karakteristicnog vojnika iz tvoje cete, tipicnog predstavnika svog kraja....mislim da se zvao Sadri...nikad nisam bio siguran kad prodjem pored...

a legenda Moma Bujagic?


i jos nesto, secam se perioda neposredno po preseljenju u Kadetnicu; dolaze martovci, mene ekspresno sele u vojnicki klub na spavanje (kapetan je, dan ranije, naredio Demoliju, Dermakuu i jos 2 nosaca da mi pomognu oko prenosa kreveta i kasete u klub samo da me vise ne gleda u ceti kako spavam do 2 popodne Wink ), a u pesadiju nagrnulo neobicno mnogo vojske....mnogo vise nego sto je nas bilo kad smo dosli u septembru. Kad su ih sve zaduzili naoruzanjem, skoro da su kompletno ispraznili cetni magacin; zaduzeni su i snajperima koji kod nas nije bilo, i ko zna jos s cim...

Nekoliko njih je bilo bez oruzja...tog dana kad sam ih video...da bi ih sutra video u stroju sa onim gumenim puskama za obuku u plivanju Smile

Toliko je mnogo vojske bilo da nije bilo dovoljno komandira odeljenja, tako da su , koliko se secam, neki vojnici bez cina zaduzili odeljenja (Skorput Denis, Krasnici, Pejovic); mislim da su bili komandiri odeljenja do kraja, bez cina.

Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 60
M(j)esto Austrija

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime21.11.12 1:09

Ma nije to neki problem s komandirima odjeljenja, mogli su tim vojnicima prišiti po čvarak na epolete i riješen problem. Kod mene je uvijek bilo dovoljno "komandnog kadra" Cool

_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
vozacdejan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2012-04-19

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime19.01.13 22:14

lpozdrav posle duze vremena, evo ja se secam clana orbe, on mene mozda ne, samo da kazem da je aleksandar za koga se pitate je aleksandar ivanovic i mislim da je iz smedereva
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime20.01.13 0:14

orba je bio u 2 ceti otkomanda zbog obuke...posle se vratio u 1. kao desetar



a tog smederevca se ne secam...moze li nesto malo blize?
Na vrh Go down
Burić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-01-21

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime21.01.13 23:30

Pozdrav za sve ! Jako mi je drago da ovaj forum postoji i da ima ljudi koji se rado sećaju tog lepog vremena.
Bio sam u četi kod Koste Kujundžića i Mome Bujagića od 15.9.87 - 14.9.88 . Ako se dobro sećam to je bilo 10-3 ili .... Aleksandar Bukumirović je bio četni evidentičar kod Koste Kujundžića Smile . Samnom su bili i Darko Filipović , Milićević Milanče , Đokaj Rifat ..... Orbovića se sećam . Popović zvani pop - muzičar svirao je harmoniku mnogo dobroooo ... a sad je valjda u Borči ima svoju parohiju ako sam dobro čuo.
Dornik Alan,Srećković Đorđe,Robert Tisel .... vreme čini svoje pa se polako zaboravljaaaaaaaaaaaaa Question
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime21.01.13 23:57

Zdravo Burić i dobro došao na forum! Very Happy
Vidim imat ćeš ti svašta za ispričati, pamćenje te sjajno služi!
Slobodno se priključi i na sve druge teme koje te zanimaju! cheers
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime22.01.13 0:05

Burić (citat):
Pozdrav za sve ! Jako mi je drago da ovaj forum postoji i da ima ljudi koji se rado sećaju tog lepog vremena.
Bio sam u četi kod Koste Kujundžića i Mome Bujagića od 15.9.87 - 14.9.88 . Ako se dobro sećam to je bilo 10-3 ili ....    Aleksandar Bukumirović je bio četni evidentičar kod Koste Kujundžića  Smile . Samnom su bili i Darko Filipović , Milićević Milanče , Đokaj Rifat ..... Orbovića se sećam . Popović zvani pop - muzičar svirao je harmoniku mnogo dobroooo ... a sad je valjda u Borči ima svoju parohiju ako sam dobro čuo.
Dornik Alan,Srećković Đorđe,Robert Tisel .... vreme čini svoje pa se polako zaboravljaaaaaaaaaaaaa Question

Pozdrav Buric...

ja sam bio u isto vreme tamo...isti datumi...sprat nize...prva ceta ; ustvari, vise sam bio u orkestru sa Micom Popom....svirao sam gitaru i zvali su me Todor, Toki Smile



(i tvog komandira se dobro secam (Kosta: Nemoj ti vojnice meni palamudit' Smile)

Bujaga je sad u Mladenovcu, mislim da vozi kamione, nisam siguran

podseti me malo nekih detalja i verovatno cu te se setiti, prezime mi zvuci jako poznato.

Na vrh Go down
vozacdejan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2012-04-19

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime23.01.13 21:16

pozdrav za burica, ja sam bio kod koste i ne mogu da se setim tvog lika,odakle si, ja sam isto bio kod koste a kod bujagica u vodu secam se vecine koje si naveo milamceta milicevica a i ako se secas zoran vasiljevic i nedic velimir oni su bili vozaci, ja sam takodje otisao u slavonsku pozegu mesec dana na obuku za vozaca pa sam posle kad sam se vratio presao u cetu kod sibalica, a posle sam vozio sakotica ja sam inace dejan djordjevic iz race kragujevacke da li me se secas?
Na vrh Go down
vozacdejan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2012-04-19

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime23.01.13 21:45

povise mene je spavao vojnik iz sjenice ne mogu se setiti imena trenutno ali nadam se da cu se setiti a takodje i sadria sadri koji nije znao srpski uopste, sisao sa neke planine na kosovu ali odlicno igrao sah.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime23.01.13 22:04

vozacdejan (citat):
povise mene je spavao vojnik iz sjenice ne mogu se setiti imena trenutno ali nadam se da cu se setiti a takodje i sadria sadri koji nije znao srpski uopste, sisao sa neke planine na kosovu ali odlicno igrao sah.

ovo za Sadrija da je znao da igra sah...Smile Smile :Smile nije mi poznato...

tog momka pamtim kao nekoga ko je svojim izgledom ulivao strah...secam se da je imao velike prednje zube kao zec, i da je jednom isao bos da pere noge Smile i bos se vratio s pranja nogu na spavanje...


ne znam kojim povodom sam dosao kod njih u vod, Bujaga je viknuo na njega: Sadrija, spavas !!!!

on se budi, skace, i vice NIJE SPAVAS Smile

Na vrh Go down
vozacdejan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2012-04-19

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime23.01.13 22:53

sigurno je igrao dobro sah,jer igrao sam u vojnickom klubu sa dosta njih , igram sasvim dobro cak sam posle nekoliko godina na nekom turniru dobio drugu kategoriju ali sa njim sam tesko izlazio na kraj sto je i mene zacudilo, inace jeste bio cudnog izleda plav sa onim izbacenim zubima a na zakletvi je stojao pored mene.secas li se makedonca paneva on je jedino bio smesniji od sadria ali sada ne mogu da se setim da li je on samnom bio kod koste ili kod sibalica.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime23.01.13 23:08

Verovatno mislis na Dragan Panovski - Pane...iz Skoplja

bio je dobar covek, ali se sve na njemu klatilo kao na lutki od krpa, samo smo cekali kad ce da mu se odsrafi ruka ili noga...

Kada je prvi put stavio (ispravnu) masku, malo je falilo da padne u nesvest...posle je bio valjda u radnoj ekipi
Na vrh Go down
vozacdejan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2012-04-19

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime23.01.13 23:58

da , na njega sam mislio..kako bi bilo lepo da se negde skupimo .. sto vise nas to bolje..
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime24.01.13 0:05

Kemo Specijalac (citat):


Kada je prvi put stavio (ispravnu) masku, malo je falilo da padne u nesvest...

Kemo, ne poznam nikoga kome nije!!!! bom
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime24.01.13 0:16

Max Blitz (citat):
Kemo Specijalac (citat):
Kada je prvi put stavio (ispravnu) masku, malo je falilo da padne u nesvest...

Kemo, ne poznam nikoga kome nije!!!! bom

slazem se s tobom, ali...kod njega se vreme od trenutka stavljanja maske, pa do padanja, moglo meriti milisekundama; kao da su ga uneli u gasnu komoru...

od tad su on, jedan astmaticar i jedan dezurni Jeremija (koga je sve stalno bolelo), bili oslobodjeni nosenja maski i ucestvovanju u vezbama sa maskom.

Na vrh Go down
zeljkoue
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-06-21

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime26.06.13 22:51

84 novembar,sluzio sam u ovoj kasarni,vojna posta 8164-10-4.Kasnije sam prekomandovan na karaulu
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime27.06.13 8:18

Pozdrav, Zeljko Ue... ko je u tvoje vreme bio komandir trece cete ?

(u moje vreme je 10-4 bila treca ceta, na poslednjem spratu, i u njoj su uglavnom obucavani mitraljesci; komandir je bio kapetan Muharrem Ibrahimi )
Na vrh Go down
zeljkoue
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-06-21

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime06.07.13 10:27

Da to je bio moj komandir cete.Muharem Ibrahimi
Na vrh Go down
Omladinac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-07-11

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime11.07.13 21:21

Pozdrav svima. Ja sam bio u trećoj četi kod Ibre, koji je bio ikona Kadetnice. Generacija septembar 1988/89.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime12.07.13 22:14

Omladinac (citat):
Pozdrav svima. Ja sam bio u trećoj četi kod Ibre, koji je bio ikona Kadetnice. Generacija septembar 1988/89.

Pozdrav, druze Omladinac, i dobrodosao na forum bivsih pripadnika JNA.

Prvi bataljon (i tvoja ceta sa njim) se preselio u Kadetnicu tacno sest meseci pre tvog dolaska u JNA; komandni kadar III cete koga se ja secam je, pored pomenutog pok. kapetana Ibrahimija, cinio i pporucnik Naumovski + vodnik Rendulic.
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime13.07.13 8:13

Kemo Specijalac (citat):
Omladinac (citat):
Pozdrav svima. Ja sam bio u trećoj četi kod Ibre, koji je bio ikona Kadetnice. Generacija septembar 1988/89.

Pozdrav, druze Omladinac, i dobrodosao na forum bivsih pripadnika JNA.

Prvi bataljon (i tvoja ceta sa njim) se preselio u Kadetnicu tacno sest meseci pre tvog dolaska u JNA; komandni kadar III cete koga se ja secam je, pored pomenutog pok. kapetana Ibrahimija, cinio i pporucnik Naumovski + vodnik Rendulic.

Vodnik Rendulić Drago je samnom završio SVŠ, '84 je već trebao dobiti čin vodnika I klase, pošto se taj čin nosio 3 godine. Mislim sa je tamo bio u vojnoj policiji i vodnik Gutović Zoran.

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime13.07.13 11:00

greska (od dugog puta i voznje sam slucajno degradirao coveka ) ...

Rendulic Drago je bio vodnik sa klasom, tj vodnik prve klase, u moje vreme 87/88 komandir drugog voda trece cete...

sto se tice vojne policije u Mariboru, ona je bila u trecoj kasarni (Vojvoda Misic); susrete sa staresinskim kadrom nismo imali, tako da se secam samo potporucnika (zaboravio sam ime), i zastavnika Tomsica...
Na vrh Go down
Omladinac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-07-11

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime13.07.13 14:06

Dobro se secam sve trojice. Ibrahimi je poginuo 99 na Kosovu od snajpera tri nedelje nakon izlazka iz JNA. Covek je patio od sindroma heroja. Tu manu je imao u pgresno vreme na pogresnom mestu. Sto se mene tice baio sam u toj ceti do 8.12.88. Nakon toga sam dobio prekomandu u stacionar. Trca cera je bila zajebana. Ppor Naumoski je bio svatla tacka.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime01.08.13 21:59

[You must be registered and logged in to see this image.]

nadjoh na netu sliku mog komandira  I cete, vp 8164/10-2, kapetana Vojislava Šibalica (levo, sa naocarima)

...slikano 1984 godine na poligonu Poček kod Pivke i Postojne; tri godine pre nego sto cu ja doci u JNA; tj, tri godine pre nego sto je naumio da od mene napravi dobrog pesadinca, i nakon kratkog vremena digao ruke od uzaludnog posla i prepustio me vojnom orkestru Smile

o njemu nisam cuo nista, sem toga da je cela brigada bila posle Slo stacionirana u Valjevu.

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime20.09.13 5:06

Retki detalj preostao od kasarne Slava Klavora - bista istoimene zene narodnog heroja po kome je kasarna dobila ime, a jedna osnovna skola u Mariboru i dalje se tako zove...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kasarna Slava Klavora je danas srednjoskolski centar; crna zgrada levo od biste je ustvari dogradjena i renovirana zgrada u kojoj su bile spavaone I, II i III cete; levo (ne vidi se) je bila komanda bataljona. Bista gleda u zgradu prijavnice, dezuranu DOF i zgradu u kojoj je boravila kasarnska straza.
Na mestu bele zgrade desno, iza drveca, nalazile su se prostorije MMB i POC, izvidjaci, veza, auto vod...
Neposredno iza ovih zgrada bile su : kotlovnica, ucionica za MPV...

Na vrh Go down
combevet
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-07-24

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime08.12.13 12:42

IMA LI KOGA IZ POC-a COMBE CATA 88'89
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime30.01.14 23:07

ostatak mariborske kasarne Slava Klavora, zgrade do ulice, ne secam se namene.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime31.01.14 9:26

nekadasnji KPS izlaz kasarne Slava Klavora, tamo gde je sada parking, i travnjaci, takodje je bio parking za vozila, i garaze...jos uvek su tu ostaci kanala za opravku

tamo gde se u daljini vidi usamljeno drvo iza zgrada, bila je kotlovnica, ucionica za MPV, kao i zalihe ogrevnog drva i uglja; tu su negde bili i magacini...

ovde se izlazilo na obuku na poligon Radvanje.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime31.01.14 12:12

Kemo Specijalac (citat):
nekadasnji KPS izlaz kasarne Slava Klavora, tamo gde je sada parking, i travnjaci, takodje je bio parking za vozila, i garaze...jos uvek su tu ostaci kanala za opravku

tamo gde se u daljini vidi usamljeno drvo iza zgrada, bila je kotlovnica, ucionica za MPV, kao i zalihe ogrevnog drva i uglja; tu su negde bili i magacini...

ovde se izlazilo na obuku na poligon Radvanje.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Jedanput sam bio u ovoj kasarni, i to na "tajnom zadatku", išli smo iz Melja kamionom da natovarimo drvo za potpalu kojeg nismo imali, vodio nas je potporučnik Bogojević.Utovarali smo u kamion neku staru drvenu građu, prozore, vrata i tome slično sa neke ogromne gomile takvog otpadnog drveta.Za to vrijeme je pp Bogojević bio u kantini ako se varam.U kasarni "Tone Tomšić" smo ložili neke male peći tzv. kraljice, sa nekim ugljem koji je bio nekako siv, prašnjav, mastan, i loše je sagorijevao, a meni je bio čudan jer kod mene u Zenici i okolini postoji više rudnika i naš ugalj je kvalitetan sjaji se i ima glatku površinu.Ovo nema puno veze sa gore napisanim ali eto, sjetio sam se tog izleta.

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime03.02.14 8:22

šepa (citat):
Jedanput sam bio u ovoj kasarni, i to na "tajnom zadatku", išli smo iz Melja kamionom da natovarimo drvo za potpalu kojeg nismo imali, vodio nas je potporučnik Bogojević.Utovarali smo u kamion neku staru drvenu građu, prozore, vrata i tome slično sa neke ogromne gomile takvog otpadnog drveta.

ta drva ste verovatno skupljali na mestu (fotografija) gore desno, gde je malo zatamnjeno...tu je bio put izmedju dva reda zgrada, ovih drugih zgrada vise nema. Nama su tu stajale gomile uglja i isto tako nekih drva, sto isecenih, sto otpadnih.
Mi smo se iz ove kasarne iselili februar/mart 88; moguce je da je posle toga nesto renovirano, te otud toliko otpadne gradje.

Na vrh Go down
SZ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2014-03-31

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime01.04.14 23:57

U toj kasarni sam bio 15 dana u zatvoru.... Al sam se je načistio,ha,ha,ha....
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime02.04.14 6:21

Otkud to da su iz drugih garnizona vojnici dolazili da sluze kaznu u pritvoru u Klavori?
Na vrh Go down
SZ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2014-03-31

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime02.04.14 14:55

Pojma nemam.... Sa Karaule Vič so me poslali u komandu u Bukovlje (Dravograd). Tamo sam bio pojma nemam koliko dana i onda sam dobio autobusku kartu da se javim u Klavora. Tamničar bio neki Karabasi
(ako se pravilno sječam) ... I to sam dobio 15 dana ni kriv ni dužan.
Na vrh Go down
Wolfgan
Gušter
Gušter
Wolfgan


BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-04-08
DOB : 55
M(j)esto Podgorica

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime08.04.14 22:34

Cao svima, trazeci svoju bivsu kasarnu u Mariboru naletjeh na ovaj forum .... Nije da se najbolje sanlazim pa ako ne ispane kako sam mislio, ne zamjerite...
Moje ime je Milos Vukcevic,  Podgorica, sluzio sam u kasarni kao Mladji Vodnik od juna do septembra '88. Bio sam u artiljerskom vodu 120 minobacakom pri pjesadiji...
Koliko me pamcenje dobro sluzi kapetan Arsic je bio komandant mog voda i Sava Kovacevic (vodnik prve klase ako se ne varam) 
Ostao sam do danas u kontaktu samo sa par njih iz moje jedinica... Ukoliko neko iz ove jedinece cita ovo nek se glasne....
Pozdrav svima
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime08.04.14 23:00

Dobrodošao Wolfgan.

 cheers 
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime09.04.14 7:10

Wolfgan (citat):
Cao svima, trazeci svoju bivsu kasarnu u Mariboru naletjeh na ovaj forum .... Nije da se najbolje sanlazim pa ako ne ispane kako sam mislio, ne zamjerite...
Moje ime je Milos Vukcevic,  Podgorica, sluzio sam u kasarni kao Mladji Vodnik od juna do septembra '88. Bio sam u artiljerskom vodu 120 minobacakom pri pjesadiji...
Koliko me pamcenje dobro sluzi kapetan Arsic je bio komandant mog voda i Sava Kovacevic (vodnik prve klase ako se ne varam) 
Ostao sam do danas u kontaktu samo sa par njih iz moje jedinica... Ukoliko neko iz ove jedinece cita ovo nek se glasne....
Pozdrav svima

Pozdrav Wolfgan...

Dobro te sluzi pamcenje... komandir baterije ti je bio kapetan Arsic...brkati artiljerijski oficir, komandir MMB u sastavu mog prvog pesadijskog bataljona. Vi ste bili u zgradi desno, blize trpezariji i kantini, gledano sa kapije. U vasoj zgradi je bio i POC (protivoklopna ceta), izvidjaci, veza, pritvor. U prvoj zgradi levo je bio smesten ostatak bataljona (3 pesadijske cete, i u podrumu intendantski servis i kupatilo)

Secam se i vodnika Save.

Pesadija se u martu 88 preselila u Kadetnicu, ne znam da li ste i vi, ili ste ostali u Klavori?

Na vrh Go down
Wolfgan
Gušter
Gušter
Wolfgan


BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-04-08
DOB : 55
M(j)esto Podgorica

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime09.04.14 20:00

Kemo Specijalac (citat):
Pozdrav Wolfgan...

Dobro te sluzi pamcenje... komandir baterije ti je bio kapetan Arsic...brkati artiljerijski oficir, komandir MMB u sastavu mog prvog pesadijskog bataljona. Vi ste bili u zgradi desno, blize trpezariji i kantini, gledano sa kapije. U vasoj zgradi je bio i POC (protivoklopna ceta), izvidjaci, veza, pritvor. U prvoj zgradi levo je bio smesten ostatak bataljona (3 pesadijske cete, i u podrumu intendantski servis i kupatilo)

Secam se i vodnika Save.

Pesadija se u martu 88 preselila u Kadetnicu, ne znam da li ste i vi, ili ste ostali u Klavori?

Tako je kada sam ja dosao Pjesadia je vec bila u Kadetnici ...i zaduzio martovsku klasu ...'88 ...
Mi smo veci dio vojnog roka proveli po terenu jer je zbog pisanja Mladine pocela da se javlja tenzija i vojska je uglavnom bila na terenu vrseci vjezbe od Pivke, forsiranog prelaska Drave pa do vjezbe u kojoj je bataljon simulirao napad sa bojevom municijom (tada smo preko pjesadije gadjali bojevom municijom iz minobacaca).

Na vrh Go down
Dorćolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-04-10
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime10.04.14 10:22

"Tako je kada sam ja dosao Pjesadia je vec bila u Kadetnici ...i zaduzio martovsku klasu ...'88 ...
Mi smo veci dio vojnog roka proveli po terenu jer je zbog pisanja Mladine pocela da se javlja tenzija i vojska je uglavnom bila na terenu vrseci vjezbe od Pivke, forsiranog prelaska Drave pa do vjezbe u kojoj je bataljon simulirao napad sa bojevom municijom (tada smo preko pjesadije gadjali bojevom municijom iz minobacaca)."

Dobri moj gene, samo da te podsetim da ste na bojevom gadanju ispunili zadatak, bar što se tiče prebacivanja pešadije, a to što ste za malo pobili nas kod meta, nikom ništa :-)

Pozdrav svima, moje ime je Peca iz Beograda i služio sam vojni rok u tom periodu po sledećem rasporedu : Prvo Slava Klavora pa Slavonska Pozega i nazad u Maribor. Ostao kao vozac pri MMB do kraja roka u Kadetnici...
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime10.04.14 10:57

pa gde si bre Peco....ako je to Peca iz plesne trupe Alena Nojica, referenta za kulturu Smile...
toliko smo se druzili i saradjivali u Domu Jna da je nemoguce da sam pogresio... ja sam gitarista iz tadasnjeg orkestra
Na vrh Go down
Dorćolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-04-10
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime10.04.14 11:05

Kemo Specijalac (citat):
pa gde si bre Peco....ako je to Peca iz plesne trupe Alena Nojica, referenta za kulturu Smile...
toliko smo se druzili i saradjivali u Domu Jna da je nemoguce da sam pogresio... ja sam gitarista iz tadasnjeg orkestra

Taj Peca Very Happy
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime18.04.14 1:11

Wolfgan, je li i u LAD ( laka artiljerija, kadetnica) dosao staza iz Šro Zadar?

Secam se da je staža u LAD bio Slovenac, i da me je obradovao vestima o mom drugu iz grada Zaječara, Minčiću, koji je bio njegov klasić iz Šro
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime26.04.14 4:26

Clanak iz casopisa Nasa Vojska, o (tada) upravo zavrsenoj vezbi Jesen 87 - rejon Pivke; ucestvovao je I bataljon pesadije, koji je tada bio stacioniran u kasarni Slava Klavora.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Na slici su: major Mihailovic, ppor. Naumovski (treca ceta), vojnik Zoran (nisam citao ostatak clanka, ne znam njegovu ulogu)

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime09.09.14 2:32

VP 8164/10-2

Prvi vod prve cete prvog bataljona pesadije, kasarna Slava Klavora , klasa septembar 87/88.

Slikano na logorovanju pre zdruzene takticke vezbe JESEN 87, Pivka, u oktobru 87.

[You must be registered and logged in to see this image.]

S leva na desno: cuce: Ademi, Sadiku, Budin Darko, Krasnici, Demoli.

Drugi red: Jovicic , Ferenz , Sicz , Ahmeti, Milosevic, Todorovic, Micovic, Grnja.

Treci red: Ivan, Markovic, Gari, Misic, Ivanic, Kriznar, Vasic, Vilotijevic, Aca.
Na vrh Go down
Colorado
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-11-02

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime02.11.14 14:03

Slava Klavora V.P. 8164 generacija 1984-85 , novembarac vezista bataljonski kod majora Mihajloviča , ima li koga iz te generacije ?
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime02.11.14 16:03

Pozdrav, [You must be registered and logged in to see this link.]

Za sada nas malo ima od onih koji smo bili uopste u Klavori...ali, polako, doci ce svi na pistu na postrojavanje Smile

Ja sam bio u Klavori malo kasnije; prva zgrada, pesadija, kod kapetana Sibalica. Verovatno je i u tvoje vreme bila ista komanda u Klavori: major Mihailovic, kap. I kl Denic Jordan, zastavnik Mika zvani Pecat...

Od nekadasnje kasarne su ostale samo neke zgrade, bista Slave Klavore, i kanali za opravku vozila. Nema vise ni zooloskog vrta izmedju komande i prve zgrade, koji je verovatno bio i u vase vreme.

Gde si bio na obuci, isto u Klavori?
Na vrh Go down
Colorado
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-11-02

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime02.11.14 19:25

čitav vojni rok u Klavori , bio sam vezista vez 11801 telegrafista , tako da sam sa Mihajlovičom bio na vježbi u MKŠK , u prvoj zgradi  znam da je bila pješadija a obućavao ih je poručnik Aleksandar Živković ( danas general kopnene vojske Srbije ) Dragan Jovanović je bio kapetan 1. klase ,  bio sam prije 2g u Mariboru i ostale su samo dvije glavne zgrade nekakvo učilište , e da na jučerašnji dan 1.11. 84 točno prije30g  krenuo na služenje , najhladnija zima 84g-85g temperature -30 a mi imali obuku na poligonu ispod Pohorja , sjećam se još i vodnika Save Kovačevića - volio bih znati šta je sa njim sad , bilo je teško i čarobno , pozdrav
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime02.11.14 21:37

Savo Kovacevic je bio u minobacackoj bateriji, druga zgrada (blize trpezariji i kantini), isto tamo gde ste vi vezisti bili smesteni. Ima ga na FB.

[You must be registered and logged in to see this image.]

sa oruzjem i zastavom, s leva: Savo Kovacevic; por. Zoran Velickovic (izvidjacka ceta, komandir por. A. Zivkovic); stariji vodnik Krnjak Danijel, komandir voda druge pesadijske cete u Klavori.

Desno na bini ispred Titove slike stoji major Mihailovic, za govornicom pPuk Luka Lukic; General je Leopold Rozanc, pored njega (ne vidi se od zastave) puk. Marcetic, komandant brigade.
Na vrh Go down
Colorado
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-11-02

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime03.11.14 14:25

Pošto sam bio vezista za bataljun nakon obuke sam bio pridodan baš kod Save Kovačevića  gdje su bili i minobacačlije , bilo nas je trojica vezista , kažeš da je Savo na F.B. , neznam koji je jel ih puno ima kad se upiše u pretrage , ako imaš link pošalji
Na vrh Go down
Colorado
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-11-02

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime03.11.14 14:25

Pošto sam bio vezista za bataljun nakon obuke sam bio pridodan baš kod Save Kovačevića  gdje su bili i minobacačlije , bilo nas je trojica vezista , kažeš da je Savo na F.B. , neznam koji je jel ih puno ima kad se upiše u pretrage , ako imaš link pošalji
Na vrh Go down
Sponsored content





Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88
Na vrh 
Stranica 2/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Maribor,kasarna Slava Klavora, 89/90.
» Maribor, kasarna Slava Klavora 88/89
» Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88
» V.P. 8164 Slava Klavora 84-85g
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: