FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Niš, kasarna Stevan Sinđelić

Go down 
+44
mladenko
RedovSD
Ratko Gruić
julska 6592
PORUCNIK
nisandija m84
Ljupco Perovski
Daniel sedmak
Majdanac
arcibald01
Miran Samec
feđa
janovski
Mitja k
slavonski brod
BasharMilesTeg
brico87/88
Бранко Божиловић
levo3
lacoš
bmw
vadla
041
vojniksrece
SveJug
Max Blitz
Stazio
East&West
vezista-šifrer
sandizev
Velibor Petkovic
vojnik...
dpuric
FelixCro
tenkist
Meki
celavitrsa
ajdedadanimaajdedanocima
Kemo Specijalac
Gringo
Bogart
vladimir
alexandar
pukovnik
48 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
Ratko Gruić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-12-28

Niš, kasarna Stevan Sinđelić - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić - Page 4 Icon_minitime28.12.17 13:42

Ja sam bio sa Janovski Janetom,zovem se Ratko Gruić živio sam nekad u Osijeku,bilo je još trojica u četi s nama iz Osijeka,Marko Zoran,Pokorny Dražen i Štefanović,a bio je iz Danske Bajrami Avni ima ga na fejsu,pa Grizelj Ante iz Splita,Bojanić Sanjin iz Sr.Mitrovice,pa Kulić,Ðorđević iz Beograda.
Na vrh Go down
RedovSD
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2018-01-12
DOB : 44
M(j)esto Smederevo

Niš, kasarna Stevan Sinđelić - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić - Page 4 Icon_minitime12.01.18 15:32

ja sam bio u komrenu 2002 septembarac kad je rok bio 9 meseci da se sluzi znam pomenutog hernaus martina tad je bio potpukovnik i to najmladji sa tim cinom u ksarni ja sam bio kurir kod ppuk Nikolic Ljubise a komandant je bio V. Trkulja a nac. staba je bio onaj Tanovic koga je cela kasarna mrzela i ubrzo je on otisao mislim u prokuplje
Na vrh Go down
mladenko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2018-04-30

Niš, kasarna Stevan Sinđelić - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić - Page 4 Icon_minitime01.05.18 12:11

pozdrav svima na forumu.Novi sam clan.Sluzio u 6592/46 1989/90 godine.Samohodna haubicka baterija kod Kapetana Josipa Barica i Porucnika Bozidara Radinovica.Martovska klasa
Na vrh Go down
Alen Bjelovar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2019-01-09

Niš, kasarna Stevan Sinđelić - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić - Page 4 Icon_minitime09.01.19 20:00

Ratko Gruić (citat):
Ja sam bio sa Janovski Janetom,zovem se Ratko Gruić živio sam nekad u Osijeku,bilo je još trojica u četi s nama iz Osijeka,Marko Zoran,Pokorny Dražen i Štefanović,a bio je iz Danske Bajrami Avni ima ga na fejsu,pa Grizelj Ante iz Splita,Bojanić Sanjin iz Sr.Mitrovice,pa Kulić,Ðorđević iz Beograda.
Pozdrav,

Ratko iz iste smo generacije bounce bounce 89/90? , ja sam Alen Zobundžija iz Bjelovara operater na BVP-u broj vozila 12609 tenk , sa nama koliko se sjećam je bio i Franjo Ciglenečki iz Štrigove(vodio je vojnički klub ) , Kapetanović Tarik iz Sarajeva, Žižić Davor Zg, Štefanović Marin on je bio neki strijelac iz zračnog pištolja,sjećam se još onog Abadžić Save al nemam pojma od kuda je, pa onaj Martić rudar iz Kaknja  Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
Alen Bjelovar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2019-01-09

Niš, kasarna Stevan Sinđelić - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić - Page 4 Icon_minitime09.01.19 20:21

BasharMilesTeg (citat):
Pozdrav svima koji su služili JNA, a posebno onima koji su služili u Zalužanima kod Banja Luke (vozači raznorazne oklopne gvožđurije) i kasnije u Stevanu Sinđeliću u Niš (padeži su opcionalni Wink ).

Ja sam bio septembarska klasa 1989/1990 godine, skoro pa poslednja pred raspad. Posle 3 meseca obuke za vozača oklopnih vozila u Zalužanima tenk2 , prekomanda Stevan Sinđelić, Niš. Po VES-u sam bio vozač BVP-a, a završio u Nišu u četi mehanizovane pešadije u sad, da li prvom ili drugom bataljonu, to više nisam siguran. U svakom slučaju to je bio onaj kad se uđe na glavnu kapiju, pa skroz desno u uglu. Bio sam dole sa pešadijom, a gore su bile dve ili tri čete tenkista, ne sećam se tačno.

Sećam se mi septembarski gušteri došli u decembru (prekomanda) u bataljon, a ono pešadija i desetari sve starija, martovska klasa  Shocked Auuu, pomislismo mi tada, sad smo ga nahebali... Ali nas nisu mnogo drndali, valjda što nas je bilo malo, pa su nas verovatno gledali više kao kućne životinje Wink Posle tri meseca, u martu, skoro ceo bataljon se skinuo, ostali samo mi vozači. Tada su došli novi gušteri, martovci, plus prekomandovani desetari iz drugog bataljona, plus staža iz ŠRO OMJ, ali naravno sve naša, septembarska klasa. E to je bilo uživanje, desetari i staža nas vozače nisu dirali, jer smo bili klasa, a za drndanje je bilo ihaha mlađih martovaca na raspolaganju Twisted Evil

Eh, ti septembarci 89., kakva je to grupa istovremeno kretena i kraljeva bila jocolor  king lol! . U vojsci tada još uvek svi od Vardara pa do Triglava... Još uvek imam sliku svih nas vozača BVP-ova i tenkova te septembarske klase 89. koji smo zajedno iz Zalužana došli u Niš, u civilki kad smo se skidali, pet minuta pošto smo izašli iz kasarne... Ali, ne mogu više skoro nikome da se setim imena, sećanje bledi lagano, strašno, toliko je vremena prošlo od tada  Shocked 

Dvojica iz Sremske Mitrovice (Steva i još jedan), jedan Slovenac, jedan Splićo (ludak, doneo je kanister od 20 litara vina iz Splita kad se vratio sa poslednjeg odsustva, 10ak dana pred skidanje, preskočio ogradu, ubacio kanister kod nas, ponovo preskočio napolje, i ušetao se regularno na glavni ulaz drunken ), onda jedan iz Slavonskog Broda, Davorin H. ako se dobro sećam, par ludih Bosanaca, pa onda još dodatno i staža iz Bjelovara, klasić (taj je, po mom mišljenju, trebao da se aktivira - bio je rođen za oficira) i tako... 

Znam da smo, dok sam ja bio tamo, dobili 20ak potpuno novih BVP-a, friški ispod čekića izašli. Stigli vozom u Niš, ja išao da ih skidam sa voza i vozim u kasarnu... Eh lepote, posle onih starih razdrndanih sa obuke u Zalužanima i isto tako starih u Nišu, odjednom potpuno novi BVP-ovi, milina... Sećam se i "ratnih igara" negde po brdima lumpovanje , kad su izviđači sa naše, "plave" strane, išli u sred noći da maltretiraju "crvene" protivnike (i obratno), bilo je tu neobjašnjivih modrica ujutro  Batine Pa onda razne uzbune u 2 ujutro, trk do hangara, pali BVP-ove i tenkove u limenih hangarima, ono je zvečalo do neba usred noći... Mislim da se čulo bar 5 km uokolo kad je bila uzbuna Laughing Pa onda takmičenja u gađanju na tenkovskom poligonu, odvalili smo protivnički tim (bio iz neke druge kasarne) Very Happy


Imena oficira se, na žalost, ne sećam - znam da je komandir čete bio kapetan (možda i 1. klase), crn, sa velikim brkovima. Onda je bio i jedan mlađi, poručnik, komandir 1. voda, drugi vod je bio, mislim, staža komandir voda, a meni u 3. vodu je komandir bio zastavnik, duša od čoveka, kao drugi otac nam je bio, al i njemu zaboravih ime...

I tako, ako ima nekog iz ovog perioda, javite se, baš bi bilo lepo naći opet nekog iz tih vremena Smile
Pozdrav, sad naletio na forum, ja sam iz te generacije 89 /90, operater na BVP-u 12609. Pozdrav iz Bjelovara.
Bili na Krivolaku gdje su se u dva dana promijenila sva fckng godišnja doba Shocked Shocked... uzbuna se sjećam jako dobro, to je bilo jedno 3 tjedna uzastopce, pa su nam oni iz tvornice duhana bacali cigare za SDo...
Na vrh Go down
mladenko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2018-04-30

Niš, kasarna Stevan Sinđelić - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić - Page 4 Icon_minitime11.01.19 11:56

sluzio 1989/90 u sindjelicu.vp6592/46 samohodne haubice 122mm.zapovjednici josip baric i bozidar radinovic.martovska klasa

bmw and mladenko vole ovaj upis

Na vrh Go down
Prenj100
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2019-05-26

Niš, kasarna Stevan Sinđelić - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić - Page 4 Icon_minitime26.05.19 23:06

Trazim Markovic Sasa is Sremske Mitrovice sluzili smo zajedno u Nisu 6592 Stevan Sindelic tehnicka sluzba 86\87g
Na vrh Go down
Alex13
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2019-12-02

Niš, kasarna Stevan Sinđelić - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić - Page 4 Icon_minitime02.12.19 14:33

Pozdrav svima,
služio 1988/89, VP 6592/44, septembarska klasa. Molio bih ako neko zna nešto o Starijem vodniku prve klase Milanu Milinkoviću, a naravno i klasići ako su tu neka se jave (i martovci takođe Very Happy)
Na vrh Go down
bmw
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-11-06

Niš, kasarna Stevan Sinđelić - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić - Page 4 Icon_minitime12.10.21 17:06

mladenko (citat):
sluzio 1989/90 u sindjelicu.vp6592/46 samohodne haubice 122mm.zapovjednici josip baric i bozidar radinovic.martovska klasa
 i ja, ali kratko...122mm, Vs1
Sjećam se Josipa Barića, mislim da je bio kapetan, te Romeo Micevski, ne znam čin.
Vrlo brzo smo otišli na Kosovo...
Na vrh Go down
bmw
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-11-06

Niš, kasarna Stevan Sinđelić - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić - Page 4 Icon_minitime12.10.21 17:25

Ratko Gruić (citat):
Ja sam bio sa Janovski Janetom,zovem se Ratko Gruić živio sam nekad u Osijeku,bilo je još trojica u četi s nama iz Osijeka,Marko Zoran,Pokorny Dražen i Štefanović,a bio je iz Danske Bajrami Avni ima ga na fejsu,pa Grizelj Ante iz Splita,Bojanić Sanjin iz Sr.Mitrovice,pa Kulić,Ðorđević iz Beograda.
Je si li ti bio klasa 88/89?
Samohodne haubice 122mm?
Na vrh Go down
vozač m84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2022-10-19

Niš, kasarna Stevan Sinđelić - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: .   Niš, kasarna Stevan Sinđelić - Page 4 Icon_minitime19.10.22 18:02

nisandija m84 (citat):
Ciao svima ja sam bio u prvom tenkovskom bataljonu martovska klasa 89/90 nisandjija na osamdestcetvorki komandir cete bio je kapetan Hamdija onaj legendarni sa promuklim glasom Very Happy.kad sam dosao kasarna je bila puna rezervista zbog pizdarija na Kosovu i poslije 10 dana dobijemo uzbunu ali onu pravu i svi odu dole samo nas gustere ostave same  u kasarni sa jednim zastavnikom cijelih mjesec dana.a onda su i nas povukli dole imali obuku pet mjeseci pod satorima spavali selo se zvalo Lausa kod Podujeva...krajem augusta 10 dana Krivolaka a onda polako nazad u Nis...ne mogu se bas sjetiti imena oficira ali sjecam se da je bio potporucnik svi su ga zvali Mujo malo zajeban tip pa onda jedan stariji vodnik isto zajeban ko da je imo megafon u grlu kad se dero i zastavnik zvani Cipiripi...a kad smo bili na Kosovu bio je jedan potporucnik albanac super tip ali ne mogu se sjetiti imena i jedan stariji vodnik makedonac niko ga se nije plasio kad bi dosao ujutro da nas budi mi bi mu govorili da nas pusti na miru Very Happy ali ok tip...onda negdje u novembru zima vec pocela prvi snijeg i kisa i opet prava uzbuna svi na tenkovima sve natovareno samo se ceka naredba da se krene ali u zadnjem momentu odustanu i na kraju ne odemo na svu srecu jer zaista se nije nikom islo dole po onoj zimcugi...


Ćao nišandžija, ja sam bio klasa 88/89 septembarac. Na istom smo mestu bili. Ja sam bio, ako se dobro sećam druga četa, drugi vod, treći tenk, kod kapetana Ostojića. Onaj brka zajeban do bola
Na vrh Go down
Sponsored content





Niš, kasarna Stevan Sinđelić - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić - Page 4 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Niš, kasarna Stevan Sinđelić
Na vrh 
Stranica 3/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Stevan Sinđelić 72/73
» Kasarna u Pirotu
» NIS - Stevan Sindjelic generacija septembar 87/88
» Kasarna u Baru septembar 1986.
» Nikšić VP 6523 izviđači

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: