FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Share | 

Split - Dračevac 1990/91

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 16 ... 27, 28, 29
AutorPoruka
kefalo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
REPUTACIJA : 0
Član od : 2017-09-23

KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Sun Sep 24, 2017 10:06 am

Da li ima neko ko je bio u vrijeme blokade u Kasarni.
Moj otac je bio tu i ja sam mu bio u posjeti u to vrijeme.
Ostala su mi u sjećanju dva vojnika iz Srbije, ja sam iz zapamtio kao vojnici Bogdanović i mislim Grujić ili Gruja-nadimak.
Ta dvojica su ostala do kraja, kasnije se izvukla u Loru, pa nastavak u Crnoj Gori odslužila vojni rok.
Na vrh Go down
kefalo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Sun Sep 24, 2017 2:55 pm

https://i11.servimg.com/u/f11/19/77/89/91/pics_s10.jpg

Prva desno je kancelarija mog oca. Mislim da su bili vezisti.
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 540
REPUTACIJA : 20
Član od : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Wed Oct 11, 2017 1:03 am

@kefalo (citat):
https://i11.servimg.com/u/f11/19/77/89/91/pics_s10.jpg

Prva desno je kancelarija mog oca. Mislim da su bili vezisti.

ovo je ulaz  u zgradu u kojoj su bile cete OSOJA u prizemlju , PT ceta  na prvom spratu , komanda stana i intedanti  na drugom i vezisti na trecem  spratu 

a kancelarije su bile  sa leve strane kad se udje u zgradu
Na vrh Go down
kefalo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Thu Oct 12, 2017 8:49 pm

Jeste OSOJ, to je to. 
Vojna policija je bila na drugom spratu. Poznavao sam policajce.
FLEXI jesi bio u vrijeme blokade ?
Na vrh Go down
kefalo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Thu Oct 12, 2017 8:51 pm

U toj zgradi čiji ulaz sam okačio po priči koje pamtim je ranjen vojnik na samom početku napada. Dobio je snajperski metak u vilicu, ali je preživio. Ne znam šta je bilo kasnije sa njim.
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Aleksinac

KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Sat Oct 14, 2017 2:12 am

Bio sam u kasarni do kraja jula te godine , a onda smo presli u komandu VPO koja je isto bila pod blokadom cuo sam za pricu o ranjavanju ali tad sam bio u komandi    , vojna policija je bila u drugoj zgradi samo je PT ceta bila u toj kao sto sam napisao a i oni su bili deo vojne policije
Na vrh Go down
kefalo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Sat Oct 14, 2017 7:01 pm

Znam i starješine sa tog drugog sprata. Jedan je sa Kosova, ta PT četa, meni bio idol u to vrijeme Smile
Bilo bi dobro da se javi i neko iz vremena blokade.
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Aleksinac

KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Tue Oct 17, 2017 11:41 pm

Kefalo ovde na forumu ne bi moglo da se prica o tom periodu blokade  mozda te nisu upozorili admini , od staresina iz PT cete secam se vodnika Vukovica ili tako nesto imao sam konflikt sa njim u kuhinji i naravno  komadant cete je bio tada porucnik Sreten Egeric ,  do pre godinu dana jedini aktivni oficir iz vojne policije sa Dracevca je bio Slavoljub Dabic koji je dogurao do generala i bio  na celu VOA i otisao u penziju prosle godine
Na vrh Go down
poročnik
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2017-11-21

KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Tue Nov 21, 2017 6:39 pm

Ja sam bio u Dračevcu septembar 1989 mart 1990. Bio sam mladji vodnik i kasnije vodnik u vodu VEZA, komandir čete kapetan prve klase Cvetković, moj vod bio na centrali u VPO , na Balkanskoj. Ako je bio ko moj vojnik neka se mi javi Matjaž.
Na vrh Go down
ljupko79
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2017-12-05

KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Tue Dec 05, 2017 11:13 pm

Evo registrirao sam se na forum , samo da vam momci svima zahvalim iz bataljona Vojne Policije Dracevac , onima koji ste te krajem 1991 bili iza onih vreca u komandi VPO , nama maltretiranim obiteljima ste bili barem neka mala utjeha da ste jos tu i da imamo kakvu takvu zastitu u tom bezvlascu i histeriji.
Veliki pozdrav, i hvala vam.
Na vrh Go down
kefalo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Sun Feb 04, 2018 8:16 am

Jedna stvar mi je pala na pamet pa ako se neko seca.Te 1991 jedna baba je na livadu koja je uz ogradu svaki dan izvodila kravu na ispašu. Jutro kada je nije izvela na ispašu je bio znak da će početi. I počelo je. Inače što se tiče vojnika ranjenog u napadu red je da napomenem da je kasnije kada je sve završilo, zbrinut u bolnici i da je odnos bio korektan. To mi je pričao otac.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 4615
REPUTACIJA : 200
Član od : 2011-09-05
Dob : 48
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Mon Mar 26, 2018 11:33 am

Plan evakuacije iz sadašnje zgrade Općinskog suda u Splitu.
Ovo je skica prizemlja.
Nekada su tu bile spavaonice za pripadnike JNA Very Happy a danas sudnice. Suspect

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Fri May 04, 2018 7:36 pm

Danas 04.05.2018. god. u Splitu zasjedala vlada R.H.
U svemu tome što su brljali i o ovome i o onome, krajičkom uha sam slušao radio i čuo da imaju namjeru u bivšu kasarnu "Dračevac" neke objekte urediti i koristiti.
Evo i ovdje nešto piše.

https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split/clanak/id/544667/pocela-sjednica-vlade-u-banovini-premijera-pred-zgradom-docekali-prosvjednici-dalmacijavina-opara-ovo-je-prekretnica-koja-ce-dati-motor-razvoja-hrvatskog-juga
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Sun Jun 10, 2018 1:08 pm

Hoće li se bivša kasarna "Dračevac" rušiti kompletno ili dio još ne znam.
Ali znam da će se tu toliko graditi da je nitko od bivših JNA vojnika neće moći prepoznati.

Hoće li ovaj projekt biti prekretnica u razvoju Splita?
Za dvije godine na Dračevcu niče veliki Tehnološki park, pogledajte kako će izgledati periferija grada

Sliku i tekst pronašao ovdje:
https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split/clanak/id/550726/hoce-li-ovaj-projekt-biti-prekretnica-u-razvoju-splita-za-dvije-godine-na-dracevcu-nice-veliki-tehnoloski-park-pogledajte-kako-ce-izgledati-periferija-grada
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Aleksinac

KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Fri Jun 22, 2018 12:53 am

veoma ambiciozno ,ipak ce nam ostati fotografije kao uspomene jer niko ne bi prepoznao da je tu bila kasarna kakvu smo znali
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Tue Jul 10, 2018 8:02 pm

Jedan dio bivše kasarne "Dračevac" ide i Katoličkoj crkvi.

Potpisan Ugovor o darovanju nekretnine na Dračevcu Splitsko-makarskoj nadbiskupiji

Splitsko-makarski nadbiskup mons.
Marin Barišić i ministar državne imovine dr. sc. Goran Marić potpisali su u petak, 6. srpnja 2018. godine u zgradi Nadbiskupskog Ordinarijata u Splitu, Ugovor o darovanju, kojim Hrvatska Vlada, odnosno Ministarstvo državne imovine, daruje Splitsko-makarskoj nadbiskupiji dio bivše vojarne na Dračevcu, nekretninu sveukupne površine 30.986 četvornih metara.

https://dalmacijaplus.hr/potpisan-ugovor-o-darovanju-nekretnine-na-dracevcu-splitsko-makarskoj-nadbiskupiji/
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 6848
REPUTACIJA : 90
Član od : 2014-08-01
Dob : 56
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Wed Jul 11, 2018 9:13 am

@Vojnik Graničar (citat):
Jedan dio bivše kasarne "Dračevac" ide i Katoličkoj crkvi.

Potpisan Ugovor o darovanju nekretnine na Dračevcu Splitsko-makarskoj nadbiskupiji

Splitsko-makarski nadbiskup mons.
Marin Barišić i ministar državne imovine dr. sc. Goran Marić potpisali su u petak, 6. srpnja 2018. godine u zgradi Nadbiskupskog Ordinarijata u Splitu, Ugovor o darovanju, kojim Hrvatska Vlada, odnosno Ministarstvo državne imovine, daruje Splitsko-makarskoj nadbiskupiji dio bivše vojarne na Dračevcu, nekretninu sveukupne površine 30.986 četvornih metara.

https://dalmacijaplus.hr/potpisan-ugovor-o-darovanju-nekretnine-na-dracevcu-splitsko-makarskoj-nadbiskupiji/
Velikodušno.
Možda bi se bivše kasarne mogle koristiti ao izbjeglički kampovi ili slično.

Vojnik Graničar
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Wed Jul 11, 2018 1:26 pm

@PORUCNIK (citat):

Velikodušno.
Možda bi se bivše kasarne mogle koristiti ako izbjeglički kampovi ili slično.
Može ako Crna Gora dozvoli da se na njenom teritoriju to uradi. Very Happy
Mi smo siromašni, rat nas je uništio, porušio, zadužio....
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   

Na vrh Go down

Split - Dračevac 1990/91
Na vrh 
Stranica 29/29Idi na stranicu : Previous  1 ... 16 ... 27, 28, 29
 Similar topics
-
» Split - Dračevac 1990/91
» Knjaževac 5/6mj.1988.