FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Split - Dračevac 1990/91

Go down 
+43
joške
frauke91
fridrihmoreti
vladimir
PORUCNIK
ljupko79
poročnik
kefalo
Zenica blues
JasamLasica
Gorica 660
vojniks
vp1935/1 87/88
pukovnik
miro81
Kemo Specijalac
Makedonac90
013gonzo
šepa
sarics
SveJug
Gringo
Senad
radojko73
bojnik
Stazio
purger
КРУШКА ПТЈ
saban
alexandar
losmibgd
ZAGORAC
dpuric
Max Blitz
East&West
flexi
zlaja.s.
dose
Vojnik Graničar
masterkasap
ivan
ppsupercop
Crni
47 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 19  Next
AutorPoruka
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Fllexi-jev paviljon paviljon u kasarni "Dračevac"   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime03.07.14 21:28

Na putu prema Flexi-jevoj sobi.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Velika slika: [You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime03.07.14 21:35

Na putu prema Flexi-jevoj sobi.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Velika slika: [You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime06.07.14 1:57

e kako je nekad bilo a sad tuga , mada sve se moze dovesti u pristojno stanje za neku namenu ali treba para /šoldi , jel se tako beše kaže novci   vojnik graničar
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime07.07.14 7:42

flexi (citat):
e kako je nekad bilo a sad tuga , mada sve se moze dovesti u pristojno stanje za neku namenu ali treba para /šoldi , jel se tako beše kaže novci vojnik graničar
Flexi.
Izraz "šoldi" koriste ovi stariji ljudi koji su živjeli uz more.
Mlađi a i moja generacija to ne koriste.
Ja taj izraz "šoldi" nikada u životu nisam koristio i ne volim taj stari dalmatinski jezik kojeg ni ja sam dosta ne razumijem.
Da ja moram nekoga tko živi u mome gradu pitati da mi objasni značenje nekog izraza.!?
Kud to vodi.
Eto pitaj nekoga u tvojoj sredini značenja: "pare, novac, šoldi".
Svi će pogoditi ova prva dva značenja a ovaj zadnji nitko neće znati što znači.

[You must be registered and logged in to see this image.]

A ako očekuješ da će se u kasarni "Dračevac" nešto ubrzo promijeniti.!?
Mislim da se varaš.
Nekidan na vijestima govore da je Hrvatska gora od Grčke i da smo naj gora država europske unije.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime08.07.14 15:32

pa verovatno ovde kod mene nece znati sta su  šoldi a to sam ja isto čuo u nekoj seriji ili pesmi a čuo sam da se Hrvatska "usrećila " sa evropskom unijom
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime08.07.14 17:16

Ma nije to samo unija.....u kući ne vrijedi gazda....to je problem!!!!
Srbija je imala vlast koja je odstupila.....jer nisu bili sposobni....dobri....ne znam ?? kod nas nesposobni i nemoralni ostaju i dalje.....

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Fllexi-jev paviljon paviljon u kasarni "Dračevac"   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime08.07.14 21:50

Evo danas sam saznao jednu novost iz kasarne "Dračevac".
Ali....
Ma nikako doći do Flexi-jeve sobe.
Sad o ovome sad o onome i tako dalje ...
Pa evo krenimo prvo do sobe.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Velika slika: [You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Fllexi-jev paviljon paviljon u kasarni "Dračevac"   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime08.07.14 21:57

Druga vrata sa lijeve strane je Flexi-jeva soba.!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Velika slika: [You must be registered and logged in to see this link.]

Flexi.
Znaš li što je ovo crno na podu po sredini hodnika.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime09.07.14 20:22

Neznam vojnik graničar šta je ovo na podu uveličao sam maksimalno neka kutijica jel nije ovo bilo na plafonu baš iznad i gore ima nesto crno .


Da da vojnik graničar moje sobe , kad sam došao bila je ova prva sa leve strane a kasnije ta druga sa leve strane a treća soba je bio vojnički klub gde smo igrali preferans i ostale kartaške igre  i šah itd , i gledali TV.  Sa desne strane prva soba je bila spavaona vozača , a druga soba sa desne strane je bio magacin sa oružjem i opremom , ja sam imao ključ od magacina bio  sam zadužen zadnjih dva meseca mislim od sredine juna pa skoro do kraja jula a onda smo prešli u komandu VPO .



Hvala još jednom  i za ove fotografije , da mi je neko pričao pre par godina da cu sve ovo videti rekao bih mu da je lud jedino je šteta što ovako izgleda , 


zaslužio si pivo 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Fllexi-jev paviljon paviljon u kasarni "Dračevac"   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime10.07.14 17:47

flexi (citat):
Neznam vojnik graničar šta je ovo na podu uveličao sam maksimalno neka kutijica jel nije ovo bilo na plafonu baš iznad i gore ima nesto crno .
Da da vojnik graničar moje sobe , kad sam došao bila je ova prva sa leve strane a kasnije ta druga sa leve strane a treća soba je bio vojnički klub gde smo igrali preferans i ostale kartaške igre  i šah itd , i gledali TV.
Sa desne strane prva soba je bila spavaona vozača , a druga soba sa desne strane je bio magacin sa oružjem i opremom , ja sam imao ključ od magacina bio  sam zadužen zadnjih dva meseca mislim od sredine juna pa skoro do kraja jula a onda smo prešli u komandu VPO .
Hvala još jednom  i za ove fotografije , da mi je neko pričao pre par godina da cu sve ovo videti rekao bih mu da je lud jedino je šteta što ovako izgleda ,zaslužio si pivo.  
Flexi.
Tako si bio blizu.
Ali godine su učinile svoje.
Polako ali sigurno neke stvari zaboravljamo.
Ova kako ti kažeš crna kutija koja je na podu je zvučnik kojeg je netko razbio.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Fllexi-jev paviljon paviljon u kasarni "Dračevac"   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime10.07.14 18:00

Flexi.
A kad smo kod zvučnika da te ovo pitam.
U mojoj kasarni nije bio niti jedan zvučnik koji je bio u hodniku čete.
Svi zvučnici koji su bili u kasarni bili su u krugu kasarne.
A gledam ovdje u tvojoj četi je JNA postavila zvučnike po hodnicima paviljona.
E sad me zanima jedna stvar.
Što je JNA puštala preko tih zvučnika (glazbu - vijesti - da li je JNA davala neke obavijesti) i u koje vrijeme (mislio sam u koje sate) su ti zvučnici radili ako se možeš sjetiti.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime11.07.14 19:10

E vojnik graničar
 razglas je postojao i sad ne mogu da se setim do kada se puštala muzika , e posle je to prestalo ali zasto neznam mozda sam znao ali ne mogu da se setim ,  mislim da se puštalo iz zgrade mog paviljona kad se udje levo  postavlao si slike baš tog dela zgrade  mislim da se pokvarilo nesto a niko nije hteo da popravi , a u Puli na Muzilu je pičilo non stop nije bilo u hodniku ali samo se slušalo na tom razglasu   Prljavo kazalište , malo Azra i ona Tajči mozda i Fosili i Crvena jabuka  ali kazaliste je bilo tad ubedljivo na prvom mestu  .   JNA ,  ako misliš na  oficire ili tako sluzbeno nije imala veze s tim sve su pustali vojnici normalno nije baš sve moglo da se pusti što se tiče muzike
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Razglas u kasarni "Dračevac"   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime12.07.14 21:22

flexi (citat):
E vojnik graničar razglas je postojao i sad ne mogu da se setim do kada se puštala muzika , e posle je to prestalo ali zasto neznam mozda sam znao ali ne mogu da se setim ,  mislim da se puštalo iz zgrade mog paviljona kad se udje levo  postavlao si slike baš tog dela zgrade  mislim da se pokvarilo nesto a niko nije hteo da popravi , a u Puli na Muzilu je pičilo non stop nije bilo u hodniku ali samo se slušalo na tom razglasu   Prljavo kazalište , malo Azra i ona Tajči mozda i Fosili i Crvena jabuka  ali kazaliste je bilo tad ubedljivo na prvom mestu.
JNA ,  ako misliš na  oficire ili tako sluzbeno nije imala veze s tim sve su pustali vojnici normalno nije baš sve moglo da se pusti što se tiče muzike

Flexi.
Kad odradimo zaostatke onda će mo tražit razglas u kasarni "Dračevac".!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Razglas u kasarni "Dračevac"   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime12.07.14 21:53

flexi (citat):
E vojnik graničar
 razglas je postojao i sad ne mogu da se setim do kada se puštala muzika , e posle je to prestalo ali zasto neznam mozda sam znao ali ne mogu da se setim ,  mislim da se puštalo iz zgrade mog paviljona kad se udje levo  postavlao si slike baš tog dela zgrade  mislim da se pokvarilo nesto a niko nije hteo da popravi , a u Puli na Muzilu je pičilo non stop nije bilo u hodniku ali samo se slušalo na tom razglasu   Prljavo kazalište , malo Azra i ona Tajči mozda i Fosili i Crvena jabuka  ali kazaliste je bilo tad ubedljivo na prvom mestu.
JNA ,  ako misliš na  oficire ili tako sluzbeno nije imala veze s tim sve su pustali vojnici normalno nije baš sve moglo da se pusti što se tiče muzike

[You must be registered and logged in to see this image.]

Flexi.
Što se tiče puštanja glazbe preko razglasa evo kakav sam odgovor dobio od našega člana "Kemo Specijalac".
On je također imao tu čast - tu priliku da pušta glazbu preko razglasa.
Pa pogledaj što je napisao.
Flexi, a usput pokušaj se sjetiti da li se u kasarni "Dračevac" čula glazba na jezicima svih naroda i narodnosti ili je onaj vojnik koji je bio zadužen za razglas "derao" ono što se njemu sviđalo.!?
Da budem još precizniji je si li preko razglasa imao prilike slušati Albansku glazbu.
Ja Albansku glazbu u svojoj kasarni nikada nisam čuo.
Kemo Specijalac (citat):
muzika sa razglasa se pustala 99% sa kaseta.
Kasete su bile zaduzene od strane upravnika vojnickog kluba, a o tome sta ce se pustati odlucivao je na svoju odgovornost vojnik zaduzen za razglas tog dana (ako ih je bilo vise kao kod nas)
Ovo znam po tome sto je u vise navrata stigao paket (velicine boksa cigareta) sa 10ak kaseta, u zgradu vojnickog kluba;
u to vreme nismo zaduzili novi album Crvene Jabuke (bio je jako svez, tek izdat), ali smo ga i mi nabavili privatno, da bi neke pesme uvrstili u repertoar.
Verovatno je tako dosao do kasete i vojnik sa razglasa kod vas (ne secam se imena, mislim da je bio Crnogorac)

inace, sve sto nije stiglo JNA putevima u klub, moglo se pustati samo uz prethodno odobrenje nadleznog staresine;

Ja sam (kad je bio moj red u klubu) to pravilo postovao; da nisam, jednom prilikom sam mogao vrlo jako nagrabusiti Sad
Vojnik Graničar (citat):

Specijalac.
Kada si upućen u glazbu i razglas evo jedno pitanje.
Zašto se recimo sa razglasa u kasarni nije puštala glazba od Slovenije do Makedonije, tako da za svakoga bude po nešto.
Nego kad se neko dokopa tog razglasa dere uvijek jedno te isto.
Recimo baš albanske muzike nikada nisam čuo, nisam čuo makedonske, slovenske....
Sad se pitam da li se na to gledalo u to vrijeme ili je opet bilo po onome kako kaže komandant bit će tako i nikako drugačije.

Kemo Specijalac (citat):
Uglavnom je bilo do licnog izbora tonca koji je trenutno radio...

Ja sam licno pustao upravo to sto si naveo; reprezentativne opste pesme svih nasih naroda i narodnosti

sto se tice albanskih pesama, evo jedne price:

- jednog dana u klub stignu dva paketa novih kaseta za klub; izmedju ostalih tu su bile i 2-3 kasete izvorne albanske muzike; preslusam ja to na brzinu, najvise mi je licilo na one pesme koje su vojnici Albanci pevali po grupicama...nesto slicno ovome [You must be registered and logged in to see this link.]

resim ja da pustim neku od tih posle vecere...

posle vecere za desert su deljene jabuke...

pustim ja jednu pesmu; kroz prozor razglasa (to je tamo gde si gledao filmove) cujem na pisti glasne uzvike odobravanja i odusevljenja...pogledam kroz prozor, a ono masa njih baca od radosti jabuke u vis; jedan se popeo na stub na cijem je vrhu zvucnik, zagrlio zvucnik i ljubi ga... Smile

U taj cas neko kuca na vratima razglasa; otvorim, 3 vojnika...jedan od njih, gradski Albanac (dobro govori s/h), mi nudi 50 maraka da pustim neku njegovu kasetu koju je drzao kod sebe....
Lepo sam mu se izvinio da ne sme nepregledano u etar, ako zeli moze da ostavi kasetu da nadlezni pregledaju...izgubio se u vidu lastinog repa...

ko zna sta je to bilo na kaseti... da je bilo nesto od "onih" pesama, ja bih nadrljao kao zuti...i verovatno bih posle vojnog zatvora gulio granicu Sad
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime14.07.14 8:38

pa što se tiče puštanja  muzike Kemo specijalac je u pravu , ko se dokopa da pušta sve je išlo po njegovom kakvu on muziku voli to se slušalo a ne za široke narodne mase , pa muzika koja se puštala bila je na srpsko-hrvatskom jeziku uglavnom rok muzika velika većina je razumela i nista čudno pa  jedinu albansku rok pesmu tada   je bila Roka  mandoljina koju je pevao Bebek ( Bijelo Dugme ) i šta puštati na albanskom jedino te izvorne .  Većina vojnika iz hrvatske je slusalo hrvatske grupe , Slovenci i su voleli stranu muziku , Srbi širok dijafazon od rok muzike pa do narodnjaka i trubača , vojnici iz Bosne narodnu  i sevdalinke teško je bilo svima ugoditi , mozda je kod nas i zbog toga prestao sa radom razglas mada mislim da je prestao od maja meseca zbog drugih stvari .  Sećam se ujutru rano kad ustajemo a na razglasu  narodnjaci zna se ko je za razglasom vojnik iz Bosne a naš ćato Džoni ludi samo viče ajme mene ili  asti gospe tako nekako .
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime14.07.14 15:14

[You must be registered and logged in to see this image.]



mislim da je soba iz koje se puštala muzika bila ovde u ovom delu zgrade e sad tačnije ne mogu da odredim , ovo je tvoja fotografija vojnik graničar , obeležio sam crvenim krugom
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Razglas u kasarni "Dračevac"   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime15.07.14 1:46

flexi (citat):
Pa što se tiče puštanja  muzike Kemo specijalac je u pravu , ko se dokopa da pušta sve je išlo po njegovom kakvu on muziku voli to se slušalo a ne za široke narodne mase , pa muzika koja se puštala bila je na srpsko-hrvatskom jeziku uglavnom rok muzika velika većina je razumela i nista čudno pa  jedinu albansku rok pesmu tada   je bila Roka  mandoljina koju je pevao Bebek ( Bijelo Dugme ) i šta puštati na albanskom jedino te izvorne.
Većina vojnika iz hrvatske je slusalo hrvatske grupe , Slovenci i su voleli stranu muziku , Srbi širok dijafazon od rok muzike pa do narodnjaka i trubača , vojnici iz Bosne narodnu  i sevdalinke teško je bilo svima ugoditi , mozda je kod nas i zbog toga prestao sa radom razglas mada mislim da je prestao od maja meseca zbog drugih stvari.
Sećam se ujutru rano kad ustajemo a na razglasu  narodnjaci zna se ko je za razglasom vojnik iz Bosne a naš ćato Džoni ludi samo viče ajme mene ili  asti gospe tako nekako .
I pretpostavio sam da je bilo tako.
Tko se dokopa razglasa on dere po svome.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Razglas u kasarni "Dračevac   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime15.07.14 1:49

flexi (citat):
Mislim da je soba iz koje se puštala muzika bila ovde u ovom delu zgrade e sad tačnije ne mogu da odredim , ovo je tvoja fotografija vojnik graničar , obeležio sam crvenim krugom.

Istražit će mo i taj dio zgrade gdje je bio razglas.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Razglas u kasarni "Dračevac   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime15.07.14 1:55

flexi (citat):
Neznam vojnik graničar šta je ovo na podu uveličao sam maksimalno neka kutijica jel nije ovo bilo na plafonu baš iznad i gore ima nesto crno.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo jedan zvučnik još visi sa stropa - plafona.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Flexi-jev paviljon paviljon u kasarni "Dračevac"    Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime15.07.14 2:02

[You must be registered and logged in to see this image.]

Velika slika: [You must be registered and logged in to see this link.]

I evo nas kod tvoje sobe i kod tvoga vojničkog kluba.!
Ako primijetiš vrata tvoje sobe su puna prašine.
Ona nisu bila tu bila su u sobi na podu.
pa sam ih iznio iz sobe i tu postavio i na njih postavio ovu tvoju sliku.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Flexi-jev paviljon paviljon u kasarni "Dračevac"    Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime15.07.14 2:08

[You must be registered and logged in to see this image.]

Velika slika: [You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime15.07.14 2:11

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ali hajdemo prvo u vojnički klub.
Da vidimo gdje si se zabavljao sa prijateljima.!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Flexi-jev paviljon paviljon u kasarni "Dračevac"    Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime15.07.14 2:15

[You must be registered and logged in to see this image.]

Vrata vojničkog kluba.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime15.07.14 2:17

[You must be registered and logged in to see this image.]

Flexi.
Dobro došao ponovno u vojnički klub u kasarni Dračevac.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime15.07.14 15:31

Da to je ta soba , kad se udje pa na zidu desno mislim na ovoj zid desno što se vidi na slici pa sa unutrašnje strane stajala je velika karta SFRJ i svako je zaokružio olovkom svoje mesto , u  levom uglu  pored prozora je bio televizor podignut na nekim  komodama nameštaju  ili tako nesto , bilo je dva tri stola i dosta stolica . Najpuniji je bio petkom uveče od 24 h na TV Marjan se uvek petkom emitovao porno film . Neki su brojali dane po filmovima kao još 7 filma i kući sto bi značilo 49 dana do skidanja .


flexi: komentar modifikovan dana: 19.07.14 18:08; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime15.07.14 19:15

[You must be registered and logged in to see this image.]




e  vojnik graničar ovo se dogodilo u ovom uglu sobe , moj rođendan bilo je ludo  na prvoj slici obelezio sam crvenim krugom 

obratiti paznju na vojnika koji stoji na vratima Smile
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Flexi slavio rođendan u kasarni "Dračevac"   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime15.07.14 21:53

flexi (citat):

E  vojnik graničar ovo se dogodilo u ovom uglu sobe , moj rođendan bilo je ludo  na prvoj slici obelezio sam crvenim krugom obratiti paznju na vojnika koji stoji na vratima Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]

Flexi.
Ma čovjek se malo zanio.
Nije on ima neke loše namjere, he he he he...


Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 15.07.14 21:59; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Flexi slavio rođendan u kasarni "Dračevac"   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime15.07.14 21:58

[You must be registered and logged in to see this image.]

Flexi.!
Nego kad samo već kod ove slike da te i ovo pitam.
Ako se ne varam da li se sa desne strane slike uz ovaj zid nalazi radio-kasetofon.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime15.07.14 22:02

[You must be registered and logged in to see this image.]

Velika slika: [You must be registered and logged in to see this link.]

Flexi.
Evo ti unutrašnjosti vojničkog kluba.!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Vojnički klub u kasarni "Dračevac".   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime15.07.14 22:13

[You must be registered and logged in to see this image.]

Velika slika: [You must be registered and logged in to see this link.]

Vojnički klub, pogled prema ulaznim vratima.
U hodniku se vide vrata od stepeništa.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Vojnički klub u kasarni "Dračevac".   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime15.07.14 22:33

televizija Marjan.

flexi (citat):

Da to je ta soba , kad se udje pa na zidu desno mislim na ovoj zid desno što se vidi na slici pa sa unutrašnje strane stajala je velika karta SFRJ i svako je zaokružio olovkom svoje mesto , u donjem levom uglu  pored prozora je bio televizor podignut na nekim  komodama nameštaju  ili tako nesto , bilo je dva tri stola i dosta stolica.
Najpuniji je bio petkom uveče od 24 h na TV Marjan se uvek petkom emitovao porno film.
Neki su brojali dane po filmovima kao još 7 filma i kući sto bi značilo 49 dana do skidanja .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Flexi.
Evo lijevi kut vojničkog kluba u kasarni "Dračevac" gdje je bio televozor na kojemu ste hledali porniće koje je emitirala televizija Marjan.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Vojnički klub u kasarni "Dračevac".   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime15.07.14 22:45

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nigdje nisam pronašao televiziju, ali sam preko mobitela uhvatio signal F.B.P.N. JNA.!


Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 18.07.14 21:24; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Vojnički klub u kasarni "Dračevac".   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime15.07.14 22:55

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo i ovdje ne hvata signal TV Marjana ali hvata F.B.P.N. JNA.!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Vojnički klub u kasarni "Dračevac".   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime15.07.14 23:00

flexi (citat):
Da to je ta soba , kad se udje pa na zidu desno mislim na ovoj zid desno što se vidi na slici pa sa unutrašnje strane stajala je velika karta SFRJ i svako je zaokružio olovkom svoje mesto , u donjem levom uglu  pored prozora je bio televizor podignut na nekim  komodama nameštaju  ili tako nesto , bilo je dva tri stola i dosta stolica . Najpuniji je bio petkom uveče od 24 h na TV Marjan se uvek petkom emitovao porno film . Neki su brojali dane po filmovima kao još 7 filma i kući sto bi značilo 49 dana do skidanja .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Velika slika: [You must be registered and logged in to see this link.]

Flexi.
Je li karta Juge stajala na ovome zidu.?


Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 17.07.14 5:50; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Vojnički klub u kasarni "Dračevac".    Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime15.07.14 23:11

[You must be registered and logged in to see this image.]

Uglavnom vrata vojničkog kluba u Flexi-jevom paviljonu nosi broj 38.!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime16.07.14 0:21

Vojnik Graničar (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Flexi.!
Nego kad samo već kod ove slike da te i ovo pitam.
Ako se ne varam da li se sa desne strane slike uz ovaj zid nalazi radio-kasetofon.!?
Jeste to je radio kasetofon od mog klasića Brke iz Budve nije na ovoj slici , momak sa rukom u gaćama je iz Užica , Radivojević Saša imao čin razvodnika zvali smo ga čivava , do njega u mornarskoj majici moj klasić Mrklić Zoran iz Zagreba ,u crnoj majici sa vekijom u ruci vozač Mario Buneta iz Zemuna inače vozio narodnog heroja penzionisanog generala Nikolu Karanovića koji je živeo u Splitu , onda trojica na krevetu odozgo na dole Kukić Ljuba iz Smedereva , pa Halilović Seit iz okoline Brčkog , pa Bojan Zdravković iz okoline Niša i momak na podu Tomić Radovan sa Železnika
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime16.07.14 0:23

Vojnik Graničar (citat):
flexi (citat):
Da to je ta soba , kad se udje pa na zidu desno mislim na ovoj zid desno što se vidi na slici pa sa unutrašnje strane stajala je velika karta SFRJ i svako je zaokružio olovkom svoje mesto , u donjem levom uglu  pored prozora je bio televizor podignut na nekim  komodama nameštaju  ili tako nesto , bilo je dva tri stola i dosta stolica . Najpuniji je bio petkom uveče od 24 h na TV Marjan se uvek petkom emitovao porno film . Neki su brojali dane po filmovima kao još 7 filma i kući sto bi značilo 49 dana do skidanja .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Velika slika: [You must be registered and logged in to see this link.]

Flexi.
Je li karta Juge stajala na ovbome zidu.?
 da baš tu je stajala karta SFRJ  , BRAVO kao da i ostala tu a preneli smo je u komandu VPO kad smo se preselili
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime16.07.14 0:27

vojnik graničar 
sa ovim plavim brojevima na sobama nešto nije u redu , ili sam ja totalno zaboravio da su bili plavi a i da nisu bili trocifreni , naći ću već neku fotografiju na kojoj se lepo vide
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime16.07.14 0:32

vojnik graničar 

televizor je u vojničkom klubu bio visoko na nekom ormaru baš gore do prozora antenu smo uvek stavljali na prozor onaj najviši
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Flexi-jeva soba u kasarni Dračevac.   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime18.07.14 21:30

A sada u Flexi-jevu sobu.
Ona se vodi pod brojem 37.
Vide se da su vrata puna prašine.
Našao sam ih u sobi na podu.
A onda sam ih iznio u hodnik i na njih pričvrstio ovu sliku.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 19.07.14 2:07; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Flexi-jeva soba u kasarni Dračevac.   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime18.07.14 21:35

[You must be registered and logged in to see this image.]

Tu u desnom kutu si slavio rođendan.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Flexi-jeva soba u kasarni Dračevac.   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime18.07.14 21:40

[You must be registered and logged in to see this image.]

Velika slika: [You must be registered and logged in to see this link.]

Pogled u unutrašnjost Flexi-jeve sobe.
Odmah iz hodnika paviljona se vidi da u sobi više nema radijatora.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime19.07.14 18:12

zaboravio sam da kazem videh na jednoj slici koju nisam postavljao , taj vojnički klub  se zvao vojnički kutić , bar je tako pisalo na vratima
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Flexi-jeva soba u kasarni Dračevac.   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime19.07.14 20:43

flexi (citat):
zaboravio sam da kazem videh na jednoj slici koju nisam postavljao , taj vojnički klub se zvao vojnički kutić , bar je tako pisalo na vratima.
Flexi.
Nasmija me ovim nazivom.
Vojnički kutić, ha ha ha ha....
Od toliko naziva i mogućnosti oni stavili "kutić".
Kao u da je tu bio vrtić - kutić.
Mogli su staviti: Klub, Učionica, Dnevni boravak, Salon.....
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime19.07.14 21:58

A bio je to miran kutić....vjerojatno??? lol!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Flexi-jeva soba u kasarni Dračevac.   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime20.07.14 21:51

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gringo (citat):
A bio je to miran kutić....vjerojatno??? lol!

Pa gledajući kakav su borbeni komplet držali u rukama, mislim da im u paviljonu nije bilo dosadno.!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Flexi-jeva soba u kasarni Dračevac.   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime20.07.14 21:57

[You must be registered and logged in to see this image.]

Velika slika:http://pics.si/?di=WRF0

Flexi.
Evo kako ti sada izgleda soba u kasarni "Dračevac".
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime21.07.14 21:57

Od prošlog vikenda na Dračevcu je sajam auta svake nedjelje
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime22.07.14 9:34

Vojnik Graničar (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Velika slika:http://pics.si/?di=WRF0

Flexi.
Evo kako ti sada izgleda soba u kasarni "Dračevac".




Na današnji dan u ovoj sobi 22.07,1991



[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime22.07.14 9:43

moram da pomenem ovog momka sa brkovima legenda , Martinović Jovica -Enco- iz Budve , moj klasić i drug
Na vrh Go down
Sponsored content





Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 9 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Split - Dračevac 1990/91
Na vrh 
Stranica 9/19Idi na stranicu : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 19  Next
 Similar topics
-
» Balasevic Split 1990
» DRAČEVAC - VEZA SEP 1989 MART 1990
» Delnice 90/91
» 1990
» Strumica 1988/1989

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: