FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Split - Dračevac 1990/91

Go down 
+43
joške
frauke91
fridrihmoreti
vladimir
PORUCNIK
ljupko79
poročnik
kefalo
Zenica blues
JasamLasica
Gorica 660
vojniks
vp1935/1 87/88
pukovnik
miro81
Kemo Specijalac
Makedonac90
013gonzo
šepa
sarics
SveJug
Gringo
Senad
radojko73
bojnik
Stazio
purger
КРУШКА ПТЈ
saban
alexandar
losmibgd
ZAGORAC
dpuric
Max Blitz
East&West
flexi
zlaja.s.
dose
Vojnik Graničar
masterkasap
ivan
ppsupercop
Crni
47 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next
AutorPoruka
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime02.10.13 9:49

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Brijačnica u kasarni "Dračevac".   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime03.10.13 18:51

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
U kupatilu kasarne "Dračevac" ima i brijačnica.
Ne znam da li je te brijačnice bilo za vrijeme JNA.
Ali ona danas izgleda ovako.!

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Split - kasarna "Dračevac"   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime05.10.13 6:25

Sabane.
Je li ova slika koju si postavio baš iz kasarne "Dračevac".!?

Pretpostavljam da je ovaj u maskirnoj košulji vojni policajac.
Vidim da ima bijeli opasač.


Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 05.10.13 6:32; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Brijačnica u kasarni "Dračevac".   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime05.10.13 6:30

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Ovako danas izgleda unutrašnjost brijačnice u kasarni "Dračevac".

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime05.10.13 9:56

Vojnik Graničar (citat):
Sabane.
Je li ova slika koju si postavio baš iz kasarne "Dračevac".!?

Pretpostavljam da je ovaj u maskirnoj košulji vojni policajac.
Vidim da ima bijeli opasač.
 
Biće da je slika baš iz kasarne "Daačevac" ! Vojni policajci iz te kasarne imaju odličnu grupu na FB. Ima more odličnih fotografija i tekstova i što je veoma bitno imaju odličnu komunikaciju i stepen međusobne tolerancije.
 
Evo jedna fotografija gde su momci takođe koristili kombinaciju različitih uniformi:
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime06.10.13 17:57

Da prokomenarisem malo prethodne postove , u kasarni Dračevac kao sto znate bila četa vojne policije tačnije 290 bataljon vojne policije momci u maskirnim košuljama su pripadnici PT čete (protiv terorističke čete ) oni su selektirani iz čete vojne policije kao najbolji imali su čak i bolju ishranu od ostalih u kasarni Znači njihove radne uniforme su bile kao na prethodnoj slici a imali su i klasicno smb odelo izlazno . Sto se tiče čarapa nisu se menjale u kupatilu svako je trebalo da pere svoje ali svako se i snalazio kako ume , ja se secam da sam u KVPO naleteo u jednom magacinu na stotine čarapa novih ali plavih mornaričkih i maznuo ih i doneo na Dračevac i mnogima sam delio bas vojnim policajcima jer to je bila najtraženija roba kod njih pa njihove čarape posle obuke i marševa nisu mogle ni da se operu . Ovog crnog momka sa leve stane se sećam mislim da se zove Enes . PT -četa je bila u zgradi levo od prijavnice kad se podje ka sportskom terenu bili su na prvom spratu .
Nemam sad trenutno sliku ali vojnik graničar sigurno zna na koju zgradu mislim .
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime06.10.13 18:29

Moram da dodam da sam dosta fotografija preuzeo odavde od vojnika graničara i postavio ih u grupu na facebook stranici Vojna policija -Split VP-1935 . E i da dodam u vezi brijačnice mislim da je postojala jer se sećam majstora brice iz intedanske čete mada nikad se nisam podšišivao u kasarni uvek u gradu mislim da se frizerska radnja zvala Aljinović ili tako nekako imalo ih je više po celom Splitu .
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Objekat protuterorističke čete u kasarni "Dračevac"   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime06.10.13 20:08

flexi (citat):
Da prokomenarisem malo prethodne postove , u kasarni Dračevac kao sto znate bila četa vojne policije tačnije 290 bataljon vojne policije momci u maskirnim košuljama su pripadnici PT čete (protiv terorističke čete ) oni su selektirani iz čete vojne policije kao najbolji imali su čak i bolju ishranu od ostalih u kasarni Znači njihove  radne uniforme su bile kao na prethodnoj slici a imali su i klasicno smb odelo izlazno .
Sto se tiče čarapa nisu se menjale u kupatilu svako je trebalo da pere svoje ali svako se i snalazio kako ume , ja se secam da sam u KVPO naleteo u jednom magacinu na stotine čarapa novih ali plavih mornaričkih i maznuo ih i doneo na Dračevac i mnogima sam delio bas vojnim policajcima jer to je bila najtraženija roba kod njih pa njihove čarape posle obuke i marševa nisu mogle ni da se operu .
Ovog crnog  momka sa leve stane se sećam mislim da se zove Enes .
PT -četa je bila u zgradi levo od prijavnice kad se podje ka sportskom terenu bili su na prvom spratu.
Nemam sad trenutno sliku ali vojnik graničar sigurno zna na koju zgradu mislim.

Flexi.
Ja ti mogu postaviti sliku te zgrade ali ima jedan problem.
Preko čitave te zgrade nalazi se znak 4 Gardijske brigade Hrvatske vojske.
Ako tu sliku postavim ovdje izbrisat će je generali sa ovoga foruma.
Jedino da mi pošalješ neku e-mail adresu pa ću ti je poslati i ti je postavi gdje hoćeš.



Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 06.10.13 20:12; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Kupaonica u kasarni "Dračevac".   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime06.10.13 20:11

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Evo jedne prostrije u kupaonici kasarne "Dračevac".
Na kraju ove prostorije sa desne strane nalazi se prolaz koji vodi do kupaonice.
Tu se treba spustiti niz neku rampu koja je dugačka oko 7-8 metara a napravljena je od drveta (bar tako mislim).

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime06.10.13 23:12

ma nema potrebe postavljati sliku  ali evo te zgrade dosta sam vremena prespavao u njoj Smile  a i bila je na početku ove teme  evo označio sam zgradu
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime06.10.13 23:30

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
Evo i ulaza u zgradu gde je bila smeštena PT četa , na slici je bivši pripadnik te jedinice iz Slovenije koji je posetio Dračevac pre dve godine . U prizemlju je bila četa OSOJ ( obalska služba javljanja i osmatranja ) mornari čije su radni zadaci bili na Žrnovnici gde je bio Operativni centar komande VPO , svaki dan su odlazili na smene . Na prvom spratu kao sto pomenuh PT-četa vojne policije . Na drugom spratu intedanska četa koja je opluživala kasarnu ( kuvari , pekari , itd ) na istom spratu moja četa komanda stana koja je opsluživala komandu VPO na zapadnoj obali rive  svakog dana i na trećem spratu četa veze koja je bila rasporedjivana po mnogim objektima van Splita  Žrnovnica, Kozjak, pa u gradu na jos nekoliko objekata.

Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime06.10.13 23:32

[You must be registered and logged in to see this image.]

 
Hodnik na prvom spratu gde je bila PT četa vojne policije

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Kupaonica u kasarni "Dračevac"   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime07.10.13 18:54

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
I tako ja ušao u jedno od ovih prostorija koja se nalazi u sklopu kupaonice u kasarni "Dračevac".
Tako ja koračam sobom da vidim hoću li što zanimljivo pronaći.
Preko sredine sobe je bio ovaj tepih.
I tako ja koračam sobom kad osjetim pod desnom nogom tj. stopalom da mi je pola stopala na čvrstom parketu a pola da propada u pod.
Što se desilo.
Stručnjaci koji su gradili ovaj objekata u sred sobe su postavili šahtu.
Onda je netko uzeo metalni poklopac te ga je prodao u staro željezo.
A netko je ponovno vratio taj tepih preko te rupe-šahte.
I igrom slučaja sam skoro upao u taj otvor u sredini sobe.
I onda ja maknem taj tepih da netko ne bi izmjerio svojom visinom i težinom dubinu te šahte.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Brijačnica Aljinović u Splitu.   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime07.10.13 18:56

flexi (citat):
Moram da dodam da sam dosta fotografija preuzeo odavde od vojnika graničara i postavio ih u grupu na facebook stranici Vojna policija -Split VP-1935.
E i da dodam u vezi brijačnice mislim da je postojala jer se sećam  majstora brice  iz intedanske čete mada nikad se nisam  podšišivao u kasarni uvek u gradu   mislim da se frizerska radnja zvala Aljinović ili tako nekako imalo ih je više po celom Splitu.  
 

Što se tiče brijačnice "Aljinović" malo je podataka da provjerim da li još postoji tj. gdje se nalazi-la.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime08.10.13 1:19

Ma ta frizerska radnja Aljinović je bila po Splitu a sad posle 22 godine mozda je i nema sve se menja i nestaje, ima podataka bas sam malo potrazio na internetu bilo ih je 21 radnja u Splitu ali to nije tema ovde . E da dodam na Dračevcu su postojala četiri stražarska mesta , tri su bile osmatračnice a jedno kako bih rekao pešačko , kantina je bila dobra mada ne toliko slobodna kao na Muzilu ipak vojna policija je imala i neku disciplinu a ne ko mi iz drugih jedinica indijanci , tako su nas zvali vojni policajci
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Puškari u kasarni "Dračevac".   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime08.10.13 20:07

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nešto dalje od prostorije brijačnice i prostorije gdje sam skoro upao u šahtu pronašao sam na jednim vratima ovakav natpis.
Ovakvih natpisa za vrijeme JNA nije sigurno bilo.
Ovo je vjerojatno iz vremena kada je Hrvatska vojska preuzela kasarnu.
Nije mi poznato da li je za vrijeme JNA u tim istim prostorijama bilo nešto slično tome.


Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 09.10.13 9:41; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Trpezarija u kasarni "Dračevac"   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime09.10.13 9:39

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Evo jedne slike zapadne strane trpezarije u kasarni "Dračevac".

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Stražarske kućice u kasarni "Dračevac".   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime09.10.13 10:00

flexi (citat):

Ma ta frizerska radnja Aljinović je bila po Splitu  a sad posle 22 godine mozda je i nema sve se menja i nestaje,  ima podataka bas sam malo potrazio na internetu bilo ih je 21 radnja u Splitu ali to nije tema ovde.
E da dodam na Dračevcu su postojala četiri  stražarska mesta , tri su bile osmatračnice a jedno kako bih rekao pešačko , kantina je bila dobra mada ne toliko slobodna  kao na Muzilu ipak vojna policija  je imala i neku disciplinu a ne ko mi iz drugih jedinica  indijanci , tako su nas zvali vojni policajci
 
Što se tiče stražarskih mjesta u kasarni „Dračevac“ nije niti jedna stražarska kućica sačuvana.
Ja se sjećam samo jedne gdje je bila.
Evo satelitske slike područja i strelicom sam označio gdje se je nalazila ta stražarska kućica.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Tu sam za vrijeme JNA viđao pripadnike JNA na straži a kada je kasarnu preuzela 4 Gardijska brigada Hrvatske vojske, tu sam onda viđao pripadnike HV-a na straži.
Te drvene stražarske kućice sigurno više nema.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Trpezarija u kasarni Dračevac.   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime10.10.13 7:05

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Pogled na sjevernu stranu trpezarije u kasarni "Dračevac".

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
КРУШКА ПТЈ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-10-11

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime11.10.13 17:26

Поздрав од Крушке из ПТЈ, генерација 90-91, форум је добар али треба да се разради са одређеним темама. Поздрав
Na vrh Go down
КРУШКА ПТЈ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-10-11

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime11.10.13 17:42

А иначе ова тројица са предходне стране су ми генерација. Османовић Енес, Маслов Марио и чучи Александар Говедарица. Ако неко из ПТЈ гледа овај форум можемо и да прокоментаришемо одређене ствари.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Trpezarija u kasarni "Dračevac".   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime11.10.13 18:48

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Sjeverna strana trpezarije i kuhinje u kasarni "Dračevac".

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Split - kasarna "Dračevac".   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime11.10.13 18:52

КРУШКА ПТЈ (citat):
A inače ova trojica sa predhodne strane su mi generacija.
Osmanović Enes, Maslov Mario i čuči Aleksandar Govedarica.
Ako netko iz PTJ gleda ovaj forum možemo i prokomentarišemo određene stvari.
 
A ja ću se potruditi da pronađem poziciju u kasarni "Dračevac" gdje je slikana ta slika na kojoj su ova tri vojnika pa da vidite kako to danas izgleda sa istog mjesta.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
КРУШКА ПТЈ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-10-11

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime11.10.13 21:59

Брате да ли можеш да ми пронађеш слику специјалних препрека. Да евоцирам успомене на обуку која је "трајала" или још прецизније требала да траје 12 месеци. Хвала унапред.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Split - Kasarna "Dračevac".   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime12.10.13 1:48

КРУШКА ПТЈ (citat):
Brate da li možeš da mi pronađeš sliku specijalnih prepreka.
Da evociram uspomene na obuku koja je "trajala" ili još preciznije trebala trajati 12 mjeseci.
Hvala unaprijed.
 
Reci mi da li su se te prepreke nalazile gdje su se ova tri vojnika slikala ili na nekom drugom dijelu kasarne "Dračevac".!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime12.10.13 16:26

[You must be registered and logged in to see this image.]

 
ovde su bile prepreke oznaceno crveno

Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime12.10.13 16:29

evo jos nekoliko fotografija iz facebook grupe  vojna policija -Split sa mesta gde su bile prepreke, kruška ptj ce verovatno prepoznati neke vojnike

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime12.10.13 16:31

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime12.10.13 16:32

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime12.10.13 16:35

[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
КРУШКА ПТЈ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-10-11

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime12.10.13 17:48

Једино су овај импровизовани далековод и ова вибрирајућа стаза са сајлом за коју се држе ови ПТЈ-овци део специјалних препрека, ово остало су класичне основне препреке. Иначе ово су генерација ПТЈ пре мене. ЖЕЛИМ ДА МИ СЕ ОБЈАСНИ ЗАШТО СУ МИ СКИНУТА 2 КОМЕНТАРА КОЈА СУ САМО ДЕЛИЋ СУРОВЕ ИСТИНЕ О ПТЈ ЧЕТИ О КОЈОЈ СУ И ДИВЕРЗАНТИ ИЗ 82. ПЦ ИМАЛИ УВАЖАВАНЈЕ И РЕШПЕКТ. ИНАЧЕ СА ВОДНИКОМ ЦРНКОВИЋЕМ САМ ПОСЛЕДНЈИ ИЗ СТАРИЈЕГ ВОДА НАПУСТИО ХРВАТСКУ И ТО БАРКАСОМ ИЗ КАШТЕЛА,ЗАЈЕДНО СА ПОДВОДНИМ ДИВЕРЗАНТИМА. ИЗ НЈИХОВИХ УСТА САМ ДОБИО ПОХВАЛУ ЗА АКТИВНОСТИ КОНКРЕТНО НАС СТАРИЈИХ ИЗ ПТЈ-А, ЈЕР СУ МЛАДЈИ ЈОШ БИЛИ ЗЕЛЕНИ.
Na vrh Go down
КРУШКА ПТЈ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-10-11

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime12.10.13 17:52

ИНАЧЕ ОВИ ПОДВОДНИ ДИВЕРЗАНТИ СУ СВИ ДО ЈЕДНОГ БИЛИ ОФИЦИРИ СА ЗАВРШЕНОМ АКАДЕМИЈОМ. И ДОБИЛИ СМО КОМПЛИМЕНТЕ ДА СМО ИМАЛИ МУДА ЗА ОЗБИЛЈНЕ СТВАРИ.
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime12.10.13 19:25

Da si ih napisao kao i ova dva posta sigurno nebi bili izbrisani jer ako bi svatko iznosio djelić svoje surove istine vjerovatno kao i svaki puta do sada nebi daleko stigli.
Kada pročitaš pravila foruma mislim da ti objašnjenje neće biti potrebno.

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
КРУШКА ПТЈ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-10-11

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime12.10.13 21:31

Значи по теби ПУРГЕРУ неби требало поминјати ништа што је везано за демонстрације у Сплиту 6. маја, а пре тога 10.априла и каква је била мржнја у Сплиту против ЈНА. Ни то што су погинула 2 војника од стране Збора Народне Гарде. У праву си. Треба да се правимо да ништа није било, и да је све у Сплиту те 90/91 било идеално. А можда би требало да поново стварамо СФРЈ, као да ништа није било. Један је био из ПТЈ-а, и то Александар из Београда,нека му је слава. Тема форума је ДРАЧЕВАЦ СПЛИТ 1990/91, А ЈА О ДРУГОМЕ НЕПРИЧАМ НЕГО УПРАВО О ТОМ ВРЕМЕНУ. И ТО БЕЗ ИКАКВЕ ПОЛИТИЧКЕ НИ НАЦИОНАЛНЕ КОНОТАЦИЈЕ. А ТУ ДЕМАГОГИЈУ ОСТАВИ ПОКОЛЈЕНЈИМА ДА СПИРАЈУ САВЕСТ,КАО ШТО И ТИ РАДИШ. ЗБОГОМ
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Trpezarija u kasarni "Dračevac".   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime13.10.13 10:39

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Sjeverna strana trpezarije i kuhinje u kasarni "Dračevac".

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime13.10.13 10:40

Citat :
Значи по теби ПУРГЕРУ неби требало поминјати ништа што је везано за демонстрације у Сплиту 6. маја, а пре тога 10.априла
Da baš tako!
Citat :
. А можда би требало да поново стварамо СФРЈ, као да ништа није било.
Mislim da je za to OVDJE pogrešno mjesto.
Citat :
А ТУ ДЕМАГОГИЈУ ОСТАВИ ПОКОЛЈЕНЈИМА
Dobro si rekao jer meni je poznata.
Citat :
ЗБОГОМ
salutiranje 

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Trpezarija u kasarni "Dračevac".   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime14.10.13 14:01

[You must be registered and logged in to see this image.]

 
Ovaj objekat se nalazi sjeverno od objekta trpezarije tj. uz objekat trpezarije.
A na tom objektu se nalazi ovan natpis.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
Vjerojatno je ista namjena bila i za vrijeme JNA a i za vrijeme kada je kasarnu koristila Hrvatska vojska.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Trpezatija u kasarni "Dračevac".   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime15.10.13 22:36

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Evo jedan od sporednih izlaza iz trpezarije u kasarni "Dračevac" koji se nalazi sa istočne strane objekta.
Bar mislim da je sporedni izlaz iz trpezarije.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Trpezarija u kasarni "Dračevac".   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime17.10.13 18:41

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Ovo je istočna strana trpezarije u kasarni "Dračevac".

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Objekt u kojem je smještena straža "Dračevac".   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime18.10.13 6:54

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Objekt u kojem je bila smještena straža u kasarni "Dračevac".
Snimljeno iz sjevero-zapadnog kuta.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Objekt u kojem je smještena straža "Dračevac".   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime19.10.13 11:42

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Objekt u kojem je bila smještena straža u kasarni "Dračevac".
Snimljeno iz sjevero-zapadnog kuta, na desnom kraju objekta je prijavnica ili portirnica.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Objekt u kojem je smještena straža "Dračevac".   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime20.10.13 6:44

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Objekt u kojem je smještena straža "Dračevac".
Snimljeno iz sjevero-istočnog kuta.!

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime20.10.13 15:00

Vojnik graničar po ovim fotkama vidim da se može bez ikakve zabrane ući u čitav kompleks ili griješim?

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Kasarna "Dračevac"   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime21.10.13 14:39

purger (citat):
Vojnik graničar po ovim fotkama vidim da se može bez ikakve zabrane ući u čitav kompleks ili griješim?
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Ovo je krug bivše kasarne "Dračevac".
U njego može ući bilo tko i bilo kad.
Ali.
U objekte koje sam označio sa žutom bojom ne možeš ući kad te volja, tj. trebaš odobrenje osoba koji tu rade.
Pa tako objekat pod brojem:
 
1 - To je sada objekat u kojem je smješten Općinski sud u Splitu.
U taj objekat pogotovo ne možeš ući i slikavati jer su na ulazu Pravosudni policajci koji te pretresaju od glave do pete kad ulaziš u taj objekat.
Slikavanje je unutar objekta zabranjeno.
Bar je tako označeno na ulazu u objekt.
 
2 - To su dva objekta koje koristi Katolička crkva.
U te objekte se u većini slučajeva ulazi Nedjeljom kada je misa, ili kada je neki crkveni blagdan, ili kada je obljetnica 4 Gardijske brigade HV-a.
 
3 - To je sada: Hrvatski restauratorski zavod - restauratorski odjel Split - Dračevac.
Unutra će te pustiti jedino ako te netko poznaje.
Ja nisam ni pokušao ući niti koga poznajem.
 
4 - Ovaj dio koji je nekada bilo natkriveno parkiralište sada koristi policija.
Koriste to parkiralište kao odlagalište ili za smještaj ukradenih vozila ili predmeta koje ne mogu uskladištiti u gradu.
 
5 - Tu u ovim hangarima nisam nikada bio.
Kada bi i došao uvijek bi ih zatekao zatvorene.
Tu je smješten klub jedriličara ili pilota tih jedrilica ili tako nešto u vezi letenja.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Objekt u kojem je smještena straža u kasarni "Dračevac".   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime22.10.13 7:24

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Ovo je slika jugo-istočnog dijela objekta u kojem je bila smještena straža u kasarni "Dračevac".
Sa donje strane se vidi prilazna cesta do glavne kapije  koja je iza ovog objekta oko 7-8 metara.
Nije mi baš jasno zašto je ovaj mali dio bio ovako ograđen sa visokom ogradom.
Jedino da tu nisu bili smješteni JNA pritvorenici ili tako nešto.!?

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime22.10.13 16:15

Na Dračevcu nije bilo zatvora ni pritvorenika dok je bila JNA , vojni zatvor se nalazio u Lori i kod je nesto napravio bio bi sproveden u Loru , sećam se jednog iz moje čete da je zbog tuče zaglavio neki dan u Lori i po pola dana je radio neke fizičke poslove u ratnoj luci . Sad ne mogu da se setim jel to tako uvek bilo ograđeno ali mislim da jeste a zasto je tako ko zna
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Visoka ograda u kasarni "Dračevac"   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime22.10.13 17:26

flexi (citat):
Na Dračevcu nije bilo zatvora ni pritvorenika dok je bila JNA , vojni zatvor se nalazio u Lori i kod je nesto napravio bio bi sproveden u Loru , sećam se jednog iz moje čete da je zbog tuče zaglavio neki dan u Lori i po pola dana je radio neke fizičke poslove u ratnoj luci.
Sad ne mogu da se setim jel to tako uvek bilo ograđeno ali mislim da jeste a zasto je tako ko zna.
 
Boja ograde, izgled ograde i starost ograde je još iz doba JNA.
Zato mislim da je ovaj prostor bilo ograđen sa visokom ogradom dok je tu bila JNA.
Zašto je taj prostor tako ograđen  nije mi poznato.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime22.10.13 23:57

Iskoristiću fotografiju vojnika graničara da bih obelezio strazarska mesta u kasarni bilo ih je četiri  od toga tri   osmatracnice  obelezio sam ih slovima  A ,B,C,D.

A - tu se nalazila stražarska kućica
B  - osmatračnica 1
C -  osmatračnica 2
D -  osmatračnica 3

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: JNA stražarska kućica i osmatračnice u kasarni "Dračevac"   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime23.10.13 8:48

flexi (citat):
Iskoristiću fotografiju vojnika graničara da bih obelezio strazarska mesta u kasarni bilo ih je četiri  od toga tri   osmatracnice  obelezio sam ih slovima  A ,B,C,D.

A - tu se nalazila stražarska kućica
B  - osmatračnica 1
C -  osmatračnica 2
D -  osmatračnica 3

Flexi.
Na stranici 8 sam označio da sam na poziciji "A" vidio da je za vrijeme JNA tu bila stražarska kućica.
Tu istu stražarsku kućicu je koristila i Hrvatska vojska kada je ušla u kasarnu "Dračevac".
Te stražarske kućice više nema.
Da li je razbijena, zapaljena, odnesena negdje, ...... pojma nemam.!
Pokušat ću vidjeti da li je na zemlji ostao bar betonsko postolje na kojem je ona stajala pa ću ti ga slikati.
A za ove osmatračnice pod oznakama B,C,D, još moram istražiti što je od njih ostalo.
Ako su bile od metala vjerojatno su razmontirane i prodane u staro željezo.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Objekt u kojem je smještena straža "Dračevac".    Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime23.10.13 8:55

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Objekt u kojem je smještena straža u kasarni "Dračevac" - pogled iz daljine sa pristupnim putovima.
Sada kad hodaš karasnom trebaš dobro paziti da ne naiđeš na šahtu na kojoj nema poklopca da ne upadneš u nju jer je potražnja za željezom takva da sakupljači željeza bez milosti skupljaju sve od metala na što naiđu.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Sponsored content





Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Split - Dračevac 1990/91   Split - Dračevac 1990/91 - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Split - Dračevac 1990/91
Na vrh 
Stranica 3/19Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next
 Similar topics
-
» Balasevic Split 1990
» DRAČEVAC - VEZA SEP 1989 MART 1990
» Delnice 90/91
» 1990
» Strumica 1988/1989

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: