FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ljubljana, kasarna Boris Kidrič

Go down 
+78
goran9030
Lukic987
Vlado sabljić
Marusha26
Ljubam
Srsec
jozl52
Miner
vojniks
Mico R.
Toni bih
Cveto
pura moca
mirc88
erne
PORUCNIK
Sceka
Perica Jokić
Buco87
AK-Stanica
vlado972
Maxi
skuhravi
crepajac
zika jovic
NebojsaB
miodragl
Goran cata
tule
Dejan Bubulj
Neba
timotije puskar
2480-5/2
makedonac 87/88
bricoik'79
micogalonja
goncz
Nemanja Milanović
Osa osa
HrvojeV
laki22
Spomenko Maric
e74qg
triger
Colonelo54
Zoran I
vdrum
Gocanin
pecolovac
013gonzo
Gringo
primožplahuta
egon
Karaalmir
Zlatnik
BEOGRAD
6550/33 avgust 84
Kvajgon
shonex69
SZ
V.ceta
fant 79
selem
dpuric
korpus
božo
MLVODNIK
Max Blitz
komandir odeljenja
Pero™
zastavnik
tvsas
purger
SveJug
semsudin
Sekeres Dragan
Esmir
vladica
82 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorPoruka
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime16.09.14 13:55

Ja sam bio u vremenu izmedju vas dvoje, ali mi nista od toga nije u secanju. Doduse isuvise malo vremena sam tamo proveo pa mozda i zbog toga i brzo zaboravio.

Sto mi je u secanju je da za 29 Novembar 1978, kada smo trebali dati svecanu obavezu pao 1 m snega preko noci pa je bilo ciscenja. Neverujem da je ovde na severu pao odjednom tako puno odjednom kao tamo. Smile

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
egon
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2014-09-08

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime16.09.14 14:06

SveJug (citat):
Ja sam bio u vremenu izmedju vas dvoje, ali mi nista od toga nije u secanju. Doduse isuvise malo vremena sam tamo proveo pa mozda i zbog toga i brzo zaboravio.

Sto mi je u secanju je da za 29 Novembar 1978, kada smo trebali dati svecanu obavezu pao 1 m snega preko noci pa je bilo ciscenja. Neverujem da je ovde na severu pao odjednom tako puno odjednom kao tamo. Smile

Kad sam ja bio, stoposto se nije spominjala ta kuca duhova. To bih sigurno zapamtio:). Vjerojatno je onda jos i bila nastanjena pa nije bilo nikakvih cudnih zvukova...
Na vrh Go down
primožplahuta
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-09-18

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime18.09.14 14:57

Halo...

ja sam služijo vojsku u kasarni B. kidrič dec. 1988, do avg. 1989, u pozadinskom bataljonu (1132/32)...komandant je bio major Mihajlo Svorcan, a komandir intendantske čete Drlje Mario...

Najviše su mi u sječanju ostali:

Zoran Zlatković, Vranje
Vladimir Kostić, Beograd
Elkaz Rekanović, Bihač
Zlatko Aleksić
Radojica Đukić, Prnjavor
Zoran Šarović, Beograd

Na obuci sam bio u Maršal Tito, Ljubljana

od tamo su ostali u sječanju:

Aleksandar Milić, Niš
Ratomir Pešić, Niš
Stevan Mrenica, Bihač
Mate Karaula,

Ako to prati ko od njih neka se javi:face:
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime18.09.14 22:35

Pozdrav druže primož plahuta i dobrodošao.Sigurno ima interesantni priča iz tvog vremena pa slobodno raspiši se a možeš i slike postavljati nakon tjedan dana.Opušteno.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime19.09.14 20:52

Dobrodošao i piši tu ponešto!!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime19.09.14 21:46

Prelistaj teme i sigurno će se naći nešto što te zanima ili diskusija u kojoj želiš da učestvuješ!

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime01.11.14 11:39

SveJug (citat):
Max Blitz (citat):


Vojašnica 'Šentvid', ex-'Boris Kidrič'

Video sam ovu sliku na drugo mesto pa sam pomislio da je pogresno postavljena. Meni skroz nepoznata.  Embarassed Secam se onog starog dela gde smo bili mi, tehnicka sluzba (ima slika na strani 2).
Slika ponovo postavljena sobzirom da je nestala.

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime01.11.14 15:38

SveJug (citat):
Max Blitz (citat):
Vojašnica 'Šentvid', ex-'Boris Kidrič'

Slika ponovo postavljena sobzirom da je nestala.

Ova je u mojem postu na sedmoj stranici teme, a ima je i tamo... koliko vidim. Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime02.11.14 8:50

Max Blitz (citat):
SveJug (citat):
Max Blitz (citat):
Vojašnica 'Šentvid', ex-'Boris Kidrič'

Slika ponovo postavljena sobzirom da je nestala.

Ova je u mojem postu na sedmoj stranici teme, a ima je i tamo... koliko vidim.  Smile


 Embarassed  Hteo reci strana 4.

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
tvsas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-08-29
DOB : 53
M(j)esto Zrenjanin

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime05.11.14 1:12

Pozdrav za mog geneta primožplahutu,ja sam bio ceo svoj vojni rok u toj kasarni,u pocetku u tehnickoj sluzbi 2480-5/3,od 15.12.1988 pa sve do prekomande u pozadinu 08.03. u 1132/32 pa sve do skidanje 12.12 1989.Kapetan mi je bio Ljubisa,mislim da mu je prezime pocinjalo na slovo S.ako nije Stanojkovic,ali nemoj da me drzis za rec.Bili smo nedaleko od vas,sigurno smo se i vidjali,nemoguce da nismo,ali ja nemam fotografije iz vojske pa nemogu da ih stavim da pogledas.Radio sam u onim radionicama kad prodjes prijavnicu skrene se desno pa se islo dosta daleko,mozda i celih 300 metara.Tamo su bili puskari,pa jos malo dalje,automehanicari,i mi,nazivali smo se opsti radovi.Tu se varilo,brusilo,secam se da smo pravili prilican broj resetkastih vrata za vojne magacine od svake cete.....
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime11.11.14 19:34

MLVODNIK (citat):
Živeli,
 gde
ste svi dolazili i odlazili iz kasarne. Glavna kapija
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 

 



Promasio juce godisnjicu dolaska ovde. Crying or Very sad

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!

Zoran I voli ovaj upis

Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime11.11.14 20:13

A da li se SveJug sjećaš one pjesme koja se je pjevala  sa generacije na generaciju a glasila je otprilike ovako,OTVORI SE SMB KAPIJO DA IZAĐE KO JE ODSLUŽIJO A DA UĐE KO JOŠ NIJE BIO, Smile
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime11.11.14 21:55

semsudin (citat):
A da li se SveJug sjećaš one pjesme koja se je pjevala  sa generacije na generaciju a glasila je otprilike ovako,OTVORI SE SMB KAPIJO DA IZAĐE KO JE ODSLUŽIJO A DA UĐE KO JOŠ NIJE BIO, Smile


drugar, za ovo  +. Very Happy

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
pecolovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-11-13

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime13.11.14 16:29

Ja sam sluzio 90 91 vp 1132/12. Komandir voda p.por.Trajcevski Ljubco. Komandir cete Kulenovic Ahmed kapetan prve klase. Komandant bataljona Karavelic Vahid major cini mi se. A pukovnik Tomislav Sipcic je bio komandant kasarne ako se dobro secam. Ima li ko da mu je to poznato? Razvodnici Komazec Predrag cata, Marsicevic Marko, Cvenic Damir, Klancic Gregor, Lozanoski Dobre, Uka Veton, Petreski Vladimir, Rajakov Srecko, Bacic Vladimir...

Srsec and Ljubam vole ovaj upis

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime13.11.14 19:34

pecolovac (citat):
Ja sam sluzio 90 91 vp 1132/12. Komandir voda p.por.Trajcevski Ljubco. Komandir cete Kulenovic Ahmed kapetan prve klase. Komandant bataljona Karavelic Vahid major cini mi se. A pukovnik Tomislav Sipcic je bio komandant kasarne ako se dobro secam. Ima li ko da mu je to poznato? Razvodnici Komazec Predrag cata, Marsicevic Marko, Cvenic Damir, Klancic Gregor, Lozanoski Dobre, Uka Veton, Petreski Vladimir, Rajakov Srecko, Bacic Vladimir...

Pozdrav [You must be registered and logged in to see this link.] cheers

Dobro nam dosao u drustvo! Vremenski smo iz dosta razlicitog perioda. Neki su od nas vec opisali svoje dozivljaje pa i postavili slike. Opisi i ti tvoje dozivljaje pa sa vremenom imaces pravo i slike postavljati pa izvoli, podeli to sa nama.

Pozdrav

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
Gocanin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-07-01
M(j)esto Vrnjacka Banja

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime23.11.14 20:03

vladica (citat):
Javite se momci ako ste bili na istom mestu i u isto vreme kad i ja u 2480/6-1!!!


pozz...
U koje vreme si bio braca ja sam bio u 2480/6-1 od 28.06.91 do 10.09.91 komandir je bio KIK Miroslav Elezovic
Na vrh Go down
Gocanin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-07-01
M(j)esto Vrnjacka Banja

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime23.11.14 20:04

grska u godini nije 91 nego 90
Na vrh Go down
vdrum
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-11-30
DOB : 56
M(j)esto Lebane, Srbija

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime01.12.14 18:23

Drago mi je da sam našao stranicu onih koji su služili vojni rok u Šentvidu, čiji sam bio i ja pripadnik jer sam stažirao u 1131/47 (MAB) u periodu jun 87/decembar87.
Na vrh Go down
vdrum
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-11-30
DOB : 56
M(j)esto Lebane, Srbija

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime01.12.14 18:44

Video sam čitajući forum neke nejasnoće što se tiče komandnog kadra i formacijski sastav MAB-a:
Komandir baterije klk Milosavljević Ljubiša
Komandir voda p.por Martinović Nikola (unapređen od zastavnika u p.por)
U periodu mog dolaska na staž jun 87, na dužnost kom. komandnog voda sam zamenjivao komandira baterije do oktobra 87, kada je Milosavljević došao sa doškolavanja komandno-štabne škole, inače nikako ne bi mogao da bude unapređen u majora, samim tim i postavljen na dužnost komandanta diviziona. Događaj pogibije vojnika na straži nisam čuo, kako sam razumeo desilo se od prilike u vremenu kada sam ja bio tamo, da  je tako bilo Milosavljević ne bi mogao da se školuje niti napreduje siguran sam da bi i ja to morao da znam makar do decembra 87 kada sam se "skinuo".
Na vrh Go down
vdrum
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-11-30
DOB : 56
M(j)esto Lebane, Srbija

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime01.12.14 18:54

Zaboravih da pojasnim da je MAB: 
Mešovita artiljerijska baterija  koja je u sastavu imala komandni vod, dva vatrena voda na brdskom topu M48 B1 76 mm i jedan raketni vod na protivtenkovskim raketama 9K11 sistema 9M14.
Vatreni vodovi su imali po dva odeljenja (mirnodopski) u ratnom sastavu po tri odeljenja.
Na vrh Go down
komandir odeljenja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-09-19
M(j)esto Crepaja

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime22.12.14 16:13

Za stažu iz Lebana.Koliko je baterija imala odeljenja i koliko je odeljenje imalo vojnika 
u tvoje vreme  kada si stažirao
Na vrh Go down
vdrum
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-11-30
DOB : 56
M(j)esto Lebane, Srbija

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime30.12.14 12:33

Odgovor komandiru odeljenja, konkretno u Mab-u je bilo četiri voda, od toga je bilo četiri vatrena odeljenja (mirnodopski), tri odeljenja (izviđači, računači, vezisti) iz komandnog voda i nisam najsigurniji (ne sećam se) u raketnom vodu bilo je dva odeljenja. U proseku bilo je sedam-devet vojnika u vatrenom odeljenju, u komandnom nešto manji prosek zbog formacijskog postavljenja za određene službe. Raketni vod nije bio u mojoj ingerenciji tako da bi broj vojnika bio proizvoljan, netačan. Naravno ovo je brojno stanje ukoliko me sećanje dobro služi.
Na vrh Go down
Zoran I
Poručnik
Poručnik
Zoran I


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2521
ČLAN OD: : 2015-01-02
M(j)esto Izola

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: 30 let spominov   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime02.01.15 21:56

V kasarni Boris Kidrič oziroma v Šentvidu sem bil "novembrska klasa" in sicer od 04.11.1984 do 09.12.1985 v 1.četi, to je bila četa ŠRO VP 1132/42 Ljubljana, v kateri smo bili sami Slovenci. Tudi do drugih smo gojili prijateljske, tovariške vezi, vsaj z moje strani je bilo tako, da smo se spoprijateljili praktično z vsemi pripadniki iz veliko enot, na kar sem še danes ponosen.
Sedaj je od takrat že 30 let spominov, preko katerih se z lahkoto sprehajam tudi s pomočjo slik, ki jih je tudi v tem forumu veliko in nam vsem pomagajo podoživljati tiste dneve naše rane mladosti, prijateljstva, tovarištva, medsebojnega sodelovanja ter naše skupne države Jugoslavije.

Takrat tudi še nismo vedeli, da se bomo prav v tej vojašnici srečali z mnogimi komandanti, visokimi poveljniki, vojaškimi starešinami, borci, veterani, predsedniki, vladarji, tako, da nam je vse skupaj popestrilo, po drugi strani pa otežilo šolanje. Prav zato, ker so od nas pričakovali največ, smo morali biti vedno v pripravljenosti, vedno na preizkušnji s samim seboj in z vsemi skupaj, saj smo morali delovati kot eden.

K-dir čete ŠRO: por. Alojz Vertič
K-dir 1.voda: por. Vinko Pandurević
K-dir 2.voda: por. Tihomir Blaškić
K-dir 3-voda: por. Stipe

Takrat še nismo vedeli, da bo zima zelo ostra, tudi s temperaturami, ki so pogostoma presegle -20°C. Bili smo pred odhodom na 14 dnevno vojaško usposabljanje v Prestranek in se zbrali ob ranem jutru, pa je nekdo na zbornem mestu vprašal komandanta kasarne, da kaže termometer kar -22°C in da ni pogojev, da bi lahko odšli na "logorovanje", pa je takrat odvrnil komandant, da je ta zumanji termometer pokvarjen. Po PSu je bilo tudi določeno, ko temparatura doseže ali preseže -20°C, potem se "logorovanja" ne bi smelo izvajati. 

Tako nas je vlak peljal iz Ljubljane v Prestranek in naprej peš po približno polmetskem snegu, polno otovorjeni z vsem mogočim orožjem in opremo na položaje. To je bilo zelo težko zimsko usposabljanje, kjer smo se naučili veliko novega tudi o preživetju v naravi in s skupnimi močmi vzdržali težke preizkušnje, s katerimi smo se srečali prvič v življenju. Naš komandir Alojz Vertič nas je tudi oporil na tragični dogodek, ki se je pripetil na "logorovanju" eno generacijo pred našo, ko je en pitomac naredil samomor drevesu in to na "oprtačih".

Tako se spomnim usposabljanja na Počku, kjer se je bomba, kljub vsem opozorilom in previdnostim, od mraza zalepila "gušteru" na roko, tako, da je posredoval poročnik Alojz Vertič in dotičnemu s palico zbil bombo v za to pripravljeno zaklonišče in mu rešil življenje. To nas je še bolj opozorilo na to, da se z orožjem in bojno municijo ni za igrati, saj bi se ob tem lahko tudi drugi poškodovali. Na koncu smo šli ob Petelinjih jezerih vse do Bača in tam v domu in okoliških prostorih na koncu tudi počivali, kar me je ob gostoljubnost domačinov, spomnilo in opomnilo ob lanskoletnih velikih tamkajšnjih katastrofalnih poplavah.

Kasneje smo po usposabljanju velikokrat tako preigravali napad in obrambo, poti, pa so nas iz kasarne Šentvid po pol metra visokem snegu, peljale do Toškega čela ali pa kdaj še dlje.
Ponavadi pa je bil naše spremstvo tudi breztrzajni top, ki smo ga vlekli in porivali s skorajda že nadčloveškimi močmi, da smo uspeli končati zadano nam nalogo. Kot že omenjeno je bilo tisto leto v Ljubljani rekordno snega in nam je to bila vsakokratna delovna obveza in to smo počeli zelo temeljito in tudi zelo ponosno. Zgodba zase pa je bilo dopoldansko ali tudi popoldansko učenje ter ob tem taktične ter praktične vaje ob izhodih v kasarni ali na poligonih, saj smo imeli raje sneg, kot pa dež in zoprno mokroto. Znano je bilo, da so tudi najboljši vojaški škornji puščali vodo in zato smo jih še bolj loščili in negovali ter vtirali posebno svinjsko mast, ki smo jo dobili ob prihodu v kasarno. Tudi šinjel, ki nas je varoval pred mrazom in snegom je bil večkrat moker in po "puzanju" blaten ter umazan, tako, da smo imeli veliko dela z nego naše opreme in še posebej oborožitve, saj praktično ni smelo biti napak. 

Ker je bilo naše šolanje že samo po sebi zelo naporno, smo komaj čakali, da smo se ob raznih interesnih in športnih dejavnostih malo spočili, saj je bilo časa zelo malo, velikokrat pa se je učenje zavleklo tudi v noč. Imeli pa smo tudi privilegije, saj smo sodelovali z drugimi šolami ob raznih kulturnih prireditvah ter zanimivih športnih tekmovanjih, peljali pa so nas tudi v kino in na ogled raznih nogometnih in košarkarskih tekem. Po svoje smo bili doma v Sloveniji, toda iz vojašnice se ob izhodih nismo smeli oddaljiti več kot 20 km, to pomeni do Kranja. Pri tem, pa so nedvomno trpeli tisti, ki so bili iz oddaljenih krajev, saj so bile njihove možnosti za odhod domov na kmetije omejene.

Ob tem se spomnim, da je bila naša četa izbrana, da je šla na sprejem takratnega Tanzanijskega predsednika Julius Kambarage Nyerereja, kar nam je vzelo dober mesec priprav, saj smo morali uskladiti našo višino čelad z vrvico, vadbo natančnega in strumnega koraka, razmak in vrsto, ravnanje s puško ter konec koncev častni pozdrav ob prihodu predsednika iz letala na Brniku. To nalogo smo pod vodstvom namestnika komandanta kasarne Đilasom opravili z odliko, kar nas je spremljalo vse do konca usposabljanja. 

Ob vsemu zgoraj zapisanemu v forumu, sem opazil, da je o naših dejavnostih napisanega bolj malo, saj sem se zato tudi odločil, da napišem par doživetij, ki so nam koristila tudi kasneje v življenju, saj je bil prav to čar takratnega časa. Morda se bo še kdo naše generacije odločil napisati par vrstic, morda pa bomo izvedeli, kako je z našimi starešinami, ki so nas nenehoma vzpodbujali in z nami delili dobro in seveda tudi slabo. Kljub temu, da se je kasneje dogodila vojna na Balkanu in vse grozote, pa lahko tudi s takšnimi drobnimi dejanji pozornosti vsakodnevno dokazujemo, da lahko prav naša generacija s povezovanjem dokazuje in opozarja na pridobljene vrednote skupnega dela in življenja v naših rosnih in najbolj občutljivih letih življenja. Vse to pa tudi za spomin in v opomin vsem zanamcem.

Vsem želim tudi zdravja, sreče, družinskega razumevanja in poslovnih uspehov polno leto 2015! Very Happy

FINIS KORONAT OPUS. Idea
Konec krasi delo.

Rok V. voli ovaj upis

Na vrh Go down
Zoran I
Poručnik
Poručnik
Zoran I


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2521
ČLAN OD: : 2015-01-02
M(j)esto Izola

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: 30 let spominov - 3.del:   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime25.01.15 14:59

Spoštovani!

V nadaljevanju teme 30.let spominov - 2 .del: sem se dotaknil našega takratnega vodstva oziroma starešin v kasarni Boris Kidrič v Šentvidu in njihovih kasnejših usod ter poizvedovanja, zato me zanima, zakaj ste brisali ta prispevek oziroma vse zgodovinske povezave, ki so govorile o njihovi nadaljnji življenjski poti?
Takrat je bil komandant kasarne Boris Kidrič polkovnik Jovo Uzelac, namestnik komandanta je bil major Milan Đilas, namestnik za politično delo pa major Slobodan Lukić, saj so nas, kot že povedano veliko naučili o prijatejstvu, medsebojnih odnosih, velikemu tovarištvu, skupnih ciljih, predanosti in vztrajnosti, skratka vse tisto, kar odlikuje državljana in konec koncev človeka v njegovem življenju. Zato bi bilo lepo, da bi tisti, ki na tem forumu morda vedo kaj več o njihovih nadaljnih usodah, da bi o tem spregovorili, saj o tem pri nas ni bilo veliko govora, pa tudi ne potrebnih informacij.
Hvala lepa in lep pozdrav!

FINIS KORONAT OPUS. [You must be registered and logged in to see this image.]
Konec krasi delo.


Zoran I: komentar modifikovan dana: 27.01.15 18:17; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Zoran I
Poručnik
Poručnik
Zoran I


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2521
ČLAN OD: : 2015-01-02
M(j)esto Izola

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: 30 let spominov - 4.del:   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime25.01.15 18:38

VELIKE BLOKE

Tako kot mnogi študentje, smo tudi mi morali na obvezno 15.dnevno vojaško usposabljanje na Velike Bloke, ki je trajalo od 10.07. do 25.07.1980 in se naučili prepotrebnih veščin in teoretičnih predpostavk ter uspešne obrambne strategije. Na Velikih Blokah nas je bilo veliko,v prostem času pa smo pripravljali tudi kakšne kulturne programe ter sodelovali pri komisijah za moralnopolitično delo. Velikokrat pa smo pripravljali predavanje o mednarodnih odnosih ter o političnih vprašanjih in rešitvah v naši družbi.

Po končanih vseh programiranih aktivnosti smo se za spoznanja bogatejši vrnili domov, pred tem pa smo bili nekateri za svoje dejavnosti nagrajeni kot naprimer v obliki najvišjega priznanja "Primeran omladinac u obuci za sticanje vojnih znanja i veština", naredba Komandanta pukovnika Tomislav Biondić broj 769-1 od 24.07.1980 ter pripadajoče značke. Žal imam sedaj doma samo še "uverenje", značko pa sem žal izgubil, zato bi na tem forumu prosil, če bi se jo še vedno dalo dobiti ali kupiti, bi mu bil zelo hvaležen, saj je tudi to del naše mladosti in našega življenja. Hvala lepa in lep pozdrav!

[You must be registered and logged in to see this link.]

FINIS KORONAT OPUS. [You must be registered and logged in to see this image.]
Konec krasi delo.
Na vrh Go down
Colonelo54
Gušter
Gušter
Colonelo54


BROJ POSTOVA: : 46
ČLAN OD: : 2013-03-14

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime26.01.15 21:47

K-dir čete ŠRO: por. Alojz Vertič : poginuo u saobracajnoj nesreci u Postojni negde 1986-7.
K-dir 1.voda: por. Vinko Pandurević: general VRS
K-dir 2.voda: por. Tihomir Blaškić: postao gewneral HV, sudjen u Hagu
K-dir 3-voda: por. Stipe: radi se o Stipi Ezgeti: skinuo se iz JNA negde 1991 godine, zivi u Beogradu

_________________
Otvaraj se SMB kapijo da izadje ko je odsluzio

Rok V. ne voli ovaj upis

Na vrh Go down
MLVODNIK
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-12-28
M(j)esto Ljubljana

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime14.02.15 22:36

Zdravo drugovi,
krajem januara je snjeg opet pobelio Ljubljanu. Sjetio sam se na vas i vaše zimske slike. Prošetao sam oko kasarne i eto, što sam video.
Sam ulaz u nekadašnju vojarnu još uvijek je isti.

[You must be registered and logged in to see this image.]

tamo gde su stajale cisterne za mazut, kante za smeče i stražari danas stoje samo ostatci ograde, koji više ne služe svom namjenu

[You must be registered and logged in to see this image.]

ostalo je i malo bodljikave žice, preko koje je vojska obično bježala u grad

[You must be registered and logged in to see this image.]

ostala je i kuča strahova, koja više nije tako strašna, ali ipak...

[You must be registered and logged in to see this image.]

na poligonu ostali su neki stari objekti za vježbanje

[You must be registered and logged in to see this image.]

ali ima i nekih novijih - MUP ima čak avion

[You must be registered and logged in to see this image.]




tamo gde je nekada bila trpezarija i pomočni objekti, danas je katolički vrtič, koji je počeo, da radi

[You must be registered and logged in to see this image.]

glavni ulaz u kasarnu ostaje i dalje netaknut

[You must be registered and logged in to see this image.]

nekada je na drugoj strani kapije bila zgrada komande, danas na tome mjestu stoji katolička osnovna škola


[You must be registered and logged in to see this image.]


Toliko za danes, neka vam bude sretno. pozdrav iz "Bele Ljubljane".
Na vrh Go down
triger
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-02-17

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime17.02.15 21:21

pozdrav drugari.
drago mi je da sam pronasao forum i morao sam odmah da se prijavim
sluzio sam i ja na Sentvidu gen sep 89 VP 2480/6-3  do decembra 89 a posle toga aerodrom Pleso
prelistah na brzinu stranice i videh jedno poznato ime - Marinac Luka, bio mi je razvodnik 
Sutra cu se potruditi da pronadjem imena ljudi sa kojim sam sluzio
pozdrav
Na vrh Go down
tvsas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-08-29
DOB : 53
M(j)esto Zrenjanin

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime17.02.15 23:04

Pozdrav trigeru,ja sam sluzio od 15 decembra 88 pa do 12 decembra 89,znaci ceo vojni rok sam bio u kasarni Boris Kidric.Samo sto sam u prekomandu otisao 08.03. u pozadinu,VP 1132/32 a dok sam bio u tehnickoj sluzbi bila mi je VP 2480-5/3.Ako si nekad zalazio do prostorija V.cete,tamo je desetar bio mog klasic Loncarevic Kresimir,mozda ga znas....
Na vrh Go down
e74qg
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2010-04-06

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime18.02.15 21:39

Augustovska klasa (tada klasa fakultetlija) 1984/85 Tehnička služba -el mehaničar za izvore struje,VES-a se ne mogu sjetiti,čak ni čete ni voda,znam da je komandir čete tada bio Maljoku,a komandir voda Dragan (ziva maskota od čovjeka)...tu sam se zadrzao 2 mjeseca i 22 dana dok je trajala obuka...slika nemam jer su uništene u toku 90-ih,kasnije smo svi prekomandovani po raznim oblastima bivše ex-Jugoslavije.Eto sjetim se uvijek toga dana kad je bila prekomanda i kiselog osmijeha te maskote Dragana koji nam je bio komandir voda kada mi je kazao"Beganoviću ideš u toplije krajeve",dobio sam prekomandu u Rogoznicu kod Šibenika(kasarna Kruščica) to je bila kasarna i za stariješine a i za vojnike kao neki vid kaznene kasarne.Mnogih se likova iz voda sjetim ali imena ne,razlog je ipak je prošlo dosta vremena a i dosta toga je u životu protutnjalo preko čovjeka...pa ako ima nekog da je u to vrijeme tu sluzio bilo bih mi drago a i malo bih evocirali uspomene iz tog vremena.
Pozdravljam vas sviju!
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime19.02.15 7:26

e74qg (citat):
Augustovska klasa (tada klasa fakultetlija) 1984/85 Tehnička služba -el mehaničar za izvore struje,VES-a se ne mogu sjetiti,čak ni čete ni voda,znam da je komandir čete tada bio Maljoku,a komandir voda Dragan (ziva maskota od čovjeka)...tu sam se zadrzao 2 mjeseca i 22 dana dok je trajala obuka...slika nemam jer su uništene u toku 90-ih,kasnije smo svi prekomandovani po raznim oblastima bivše ex-Jugoslavije.Eto sjetim se uvijek toga dana kad je bila prekomanda i kiselog osmijeha te maskote Dragana koji nam je bio komandir voda kada mi je kazao"Beganoviću ideš u toplije krajeve",dobio sam prekomandu u Rogoznicu kod Šibenika(kasarna Kruščica) to je bila kasarna i za stariješine a i za vojnike kao neki vid kaznene kasarne.Mnogih se likova iz voda sjetim ali imena ne,razlog je ipak je prošlo dosta vremena a i dosta toga je u životu protutnjalo preko čovjeka...pa ako ima nekog da je u to vrijeme tu sluzio bilo bih mi drago a i malo bih evocirali uspomene iz tog vremena.
Pozdravljam vas sviju!

e74gg, dobro nam dosao cheers

Ima nas par koji smo bili u teh. sluzbu VP 2480 sa raznim vezovima. Procitaj postove pa ces se mozda i prisetiti nekih detalja iz tog vremena.

Pozdrav salutiranje

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
Spomenko Maric
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-02-21

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Kasarna Boris Kidric   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime21.02.15 21:12

Pozz svima sluzio sam vojni rok u ovoj kasarni Jun 89 Tehnicka sluzba 2480 2/3 VES 12108 Art. Mehanicar komandir voda bio je vodnik Pecnik Danilo komadanr cetre kapetan Milan Drekic a pomocnik mu je bio cinimise porucnik Ljesnjakovic Matija. Hvala
Na vrh Go down
laki22
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-03-03

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime03.03.15 16:35

Bio Sam Septembar 88 u kasarni Boris kidric .tehnicka sluzba do Dezembra .pa prekomanda u Tuzli. Komandir je Bio kapetan Drekic.Bice mi drago Ako se neko javi da ko me prepoznaje. Pozdrav Beka
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime03.03.15 23:05

laki22 (citat):
Bio Sam Septembar 88 u kasarni Boris kidric .tehnicka sluzba do Dezembra .pa prekomanda u Tuzli. Komandir je Bio kapetan Drekic.Bice mi drago Ako se neko javi da ko me prepoznaje. Pozdrav Beka
Pozdrav laki22 i dobrodošao.Sigurno ima nekih dogodovština iz te kasarne pa ih slobodno opiši.Ja sam bio tu prije tebe nekih 21mjesec i prekomanda kao i mnogi.Recimo možeš li šta kazati o streljani koja je bila u moje vrijeme kako sam opisao i tu se je išlo kad imaš vremena.
Na vrh Go down
HrvojeV
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-03-17
DOB : 53
M(j)esto Zagreb

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime18.03.15 23:04

Septembarska 89/90. Vojna policija.
Odslužio sam cijeli rok u toj kasarni.
Na vrh Go down
Osa osa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-04-07

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime07.04.15 11:45

Pozdrav!

Javite se momci iz generacije 90/91 VP 1132/13 Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.] ko zna šta je to?

Srsec voli ovaj upis

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime07.04.15 12:44

Osa osa (citat):
Pozdrav!

Javite se momci iz generacije 90/91 VP 1132/13 Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.] ko zna šta je to?

Drugar, dobro dosao na forum! Ja sam ti jedan od onih sto su bili u Borisu. Doduse VP2480, to jest tehnicka sluzba.

A ovo, mora da ti je djakce u koje si poslao civilku kuci!? Wink

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
Osa osa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-04-07

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime07.04.15 15:44

SveJug (citat):
Osa osa (citat):
Pozdrav!

Javite se momci iz generacije 90/91 VP 1132/13 Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.] ko zna šta je to?

Drugar, dobro dosao na forum! Ja sam ti jedan od onih sto su bili u Borisu. Doduse VP2480, to jest tehnicka sluzba.

A ovo, mora da ti je djakce u koje si poslao civilku kuci!? Wink

Drugar, tačan odgovor, častim piće Very Happy . Koja si ti bio generacija? vojničina
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime07.04.15 15:48

Osa osa (citat):
SveJug (citat):
Osa osa (citat):
Pozdrav!

Javite se momci iz generacije 90/91 VP 1132/13 Very Happy

 ko zna šta je to?

Drugar, dobro dosao na forum! Ja sam ti jedan od onih sto su bili u Borisu. Doduse VP2480, to jest tehnicka sluzba.

A ovo, mora da ti je djakce u koje si poslao civilku kuci!? Wink
Drugar, tačan odgovor, častim piće Very Happy . Koja si ti bio generacija? vojničina

Ako pogledas pod moj nik videces kada sam sluzio. Very Happy

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
Nemanja Milanović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-04-13
DOB : 31
M(j)esto Rekovac, Kragujevac, Jagodina, +38135/8427-017

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime13.04.15 17:00

Pozdrav svima koji prate ovaj forum, 
Moj otac je sluzio vojni rok u kasarni "Boris Kidrič", od polovine 1989 do polovine 1990 god. Ceo vojni rok je sluzio u ovoj kasarni kao vezista (radio-teleprinterista ili radiotelegrafista, ali pre mislim da je ovo prvo), bio je desetar a i odlikovan je diplomom i značkom primernog vojnika. Njegovo ime je Dejan Milanović iz Rekovca (mesto izmedju Kragujevca i Jagodine).
Na vrh Go down
http://e-mail: nmilanovic1993@gmail.com
Zoran I
Poručnik
Poručnik
Zoran I


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2521
ČLAN OD: : 2015-01-02
M(j)esto Izola

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: 30.let spominov   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime07.08.15 22:59

Kot že povedano je bilo zadnjič v kar nekaj medijih omenjeno, da so se ponovno zbrali vojaki oziroma pitomci, pripadniki vseh narodov in narodnosti v Jugoslaviji, ki so služili iz ŠRO v Bileči in je tja samo iz Slovenije prišlo 86 bivših pitomcev.

Zaželjeno pa bi bilo, da bi se zbrali vsi tisti iz vseh generacij, ki smo bili v šoli za rezervne oficirje ŠRO v Ljubljani v Kasarni Boris Kidrič, VP.1132/42 Ljubljana, saj so še dandanes nekateri na najodgovornejših položajih v naši družbi, tako, da bi večjih problemov ne smelo biti. Škoda bi namreč bila, da bi vsa naša prijateljstva, tovarištva utonila v pozabo, saj bi s tem pustili našim zanamcem celiko lepih spominov in neprecenljivih življenjskih izkušenj, ki nam še fandanes pomagajo, da se uspešno prebijamo skozi vse ovire in prepreke, ki jih pred nas postavlja vsakdanje življenje.

Vsi prav lepo pozdravljeni in vsem srečno!

BILEČA 2015 

[You must be registered and logged in to see this link.]


Zoran I: komentar modifikovan dana: 08.08.15 23:00; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 78
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime08.08.15 11:45

salutiranje

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
goncz
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2015-09-02
DOB : 52
M(j)esto Lendava,

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime03.09.15 1:23

Ljep pozdrav svim bivšim vojnicima kasarne B. Kidrič VP1132/12 naročito generaciji decembarskoj klasi 90/91.
kao gušter bio sam razpoređen v 1. vod, miraljesko odjeljenje - donosioc. Kom voda : por. Kaurin Ranko , desetar Šalamun Roman
Posle obuke za kom.odeljenja razpoređen v 2.vod  kao razvodnik a kasnije desetar..kom voda : por Trajčeski Ljupčo
Komandiri čete:
za čas mog prigoda pa do kraja obuke naše : Kap.I.klase Kulenović Ahmet,
Od marta-juna 91: Por. Kaurin Ranko
Od juna-odlazka iz jna:  kap.I.klase Jerkovič Brane
Komandant bataljuna : kap.I. kl.Karavelić Vahid a njehov zamjenik
                                       kap.I.klase 
Komandant kasarne: puk. Tomislav Šipčić

Srsec voli ovaj upis

Na vrh Go down
goncz
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2015-09-02
DOB : 52
M(j)esto Lendava,

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime03.09.15 1:31

Ako se dobro sečam bili još pripadnici ove jedinice:
Šimundič Zvonimir,
Topić Željko,vojnik, v junu prekomandovandovan v Mokronog
Nikolić Savo -ako se dobro sečam bio iz Beograda ili oko njega, desetar
Vrčković Davor - Zagreb il tu negde

Ljubam voli ovaj upis

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime03.09.15 7:19

goncz, dobro nam dosao.  cheers

Opisi nam tvoje dozivljaje a i rado postavi slike ako ih imas. Ima nas dosta koji smo sluzili u Borisu pa smo malo radoznali kako je bilo u tvoje vreme.  Smile

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
goncz
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2015-09-02
DOB : 52
M(j)esto Lendava,

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime03.09.15 11:22

E drugovi vojnici! 
Mada mlad kao i tada svi, uz osnovni dio obuke upoznali se i bili postali prijatelji. Bio sam jedan od onih iz Slovenije, koji smo otisli na služenje vojnog roka v vremenu, kada je bilo puno neizvjesnosti za buducnost..
A istovremeno moram da kažem:," Nije mi žao ni za jedan tren preživjeli tren". I drago mi je što je ovaj forum ovdje te ite kao računam sa time, da če se mi javiti kolege desetari, razvodnici, vojnici iz generacije, kao i oni koje sam/smo obučavali.
Malo da opišem, druga četa = drugi kat. Kako si se popeo na stepenicama ušao u proširenje,  kdje je bila i miza dežurnog čete.. Postroj čete se uvek vršio na tom djelu...
Na gađanja smo hodali, vozali se kamionima na "crn grob" nedaleko od Kranja. V vremenu putovanja bi li tko zaspao, dobio bi komandu za "otrove" ;-).
Na vrh Go down
goncz
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2015-09-02
DOB : 52
M(j)esto Lendava,

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime03.09.15 11:29

U vrijeme logorovanja, provedenog krajem II.mjeseca,  bili bismo izdvojeni iz zajednih vežbi,  te bili na vaspitanju za komandira odeljenja, pod komandom kap.I.kl.  Vinka  Pandurevica. Ukupno nas bilo za 2voda, komandiri voda bili su potporucnici iz sastava oficira bataljona motorizovane pešadije.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime10.11.15 12:39

Citat :
Citat :

 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Na danasnji dan pre 37 god sam prosao tu na odluzenje JNA.  Very Happy

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
micogalonja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-12-04
DOB : 53
M(j)esto Čelarevo

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime04.12.15 14:44

božo (citat):
Esmir (citat):
Ima li koga iz kasarne Boris Kidric, junska 88-89.
Ja sam bio u POV-u 1 ceta,
Komandir brigade je tada bio Karavelic Vahid

Pozdrav iz Osijeka,
Ja sam bio septembarska klasa 89-90
VP 2480/6
komandir čete kap.I klase Miroslav Elezović
komandir voda zastavnik I klase Ivan Mavrin

Ostao sam do kraja vojnog roka u Borisu Kidriču
Imali ko iz te generacije na forumu???

Lijepi pozdrav iz Osijeka,




Jbg, 
ne znam da koristim ovo sranje od foruma, ali znam da kucam na tastaturi.
Bio sam septembarska klasa 89/90. Druga četa, mehaničar za art. naoružanje.
Komandir voda st. vodnik Pečnik Danilo.
Komandir čete kapetan Milan Drekić, pa Zlatko Ilić.
Pozdrav.
Na vrh Go down
micogalonja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-12-04
DOB : 53
M(j)esto Čelarevo

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime04.12.15 14:49

božo (citat):
alo alo,
Vidim da je ovdje vrlo malo ljudi koji su služili u Borisu Kidriču,a posebno u V.P. 2480. Ali nema veze, mislim da ću i dalje biti redovit posjetitelj ovog foruma.
Volio bi naći nekoga od svojih bivših kolega sa kojima sam ovdje služio, i nadam se da će naletiti netko meni ovdje poznat.
Zvuče li kome poznata ova imena :
- Mario Simon - Đakovo
- Almir Karahodžić - Jelah BiH
- Radojica Pejanović - Zavidovići
- Senad Šuta - Mostar
- Mladen Pavić - Vinkovci
- Mićo Galić - Čelarevo
- Laslo Zlatimir - Sombor
- Zoran Janković - Loznica
- Luka Marinac - Gospić
- Željko Radaković - Podgorica
- Leonardo Klešković - Dubrovnik
- Željko Korpar - Zagreb
- Zoran Vagić - Beograd
- por. Milorad Živković
- Marko Vezmar - Beograd
- Saša Kučeković - Osijek
- Zoran Rožman - Ivanec
- Brdar - Zagreb, Sesvete
 
To su samo neki koji su mi trenutno pali na pamet a sa kojima sam služio rok u Ljubljani.
 
Zna li tko što o njima ?????
 
Lp,

Božo, brate.
Nije Galić nego GALONJA.
Evo me druže, tu sam.

Na vrh Go down
Sponsored content





Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 4 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ljubljana, kasarna Boris Kidrič
Na vrh 
Stranica 4/7Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič VP 1132/45 85/86
» Ljubljana kasarna Boris Kidrič - Šentvid decembar 88/89
»  Ljubljana, kasarna Boris Kidrič VP 1132/12 mart 91
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič VP 1132/45 BST vod 1984/85
»  VP 2480/6-2 LJUBLJANA, kasarna "Boris Kidrič" (Šentvid)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: