FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ljubljana, kasarna Boris Kidrič

Go down 
+78
goran9030
Lukic987
Vlado sabljić
Marusha26
Ljubam
Srsec
jozl52
Miner
vojniks
Mico R.
Toni bih
Cveto
pura moca
mirc88
erne
PORUCNIK
Sceka
Perica Jokić
Buco87
AK-Stanica
vlado972
Maxi
skuhravi
crepajac
zika jovic
NebojsaB
miodragl
Goran cata
tule
Dejan Bubulj
Neba
timotije puskar
2480-5/2
makedonac 87/88
bricoik'79
micogalonja
goncz
Nemanja Milanović
Osa osa
HrvojeV
laki22
Spomenko Maric
e74qg
triger
Colonelo54
Zoran I
vdrum
Gocanin
pecolovac
013gonzo
Gringo
primožplahuta
egon
Karaalmir
Zlatnik
BEOGRAD
6550/33 avgust 84
Kvajgon
shonex69
SZ
V.ceta
fant 79
selem
dpuric
korpus
božo
MLVODNIK
Max Blitz
komandir odeljenja
Pero™
zastavnik
tvsas
purger
SveJug
semsudin
Sekeres Dragan
Esmir
vladica
82 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorPoruka
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime29.08.13 13:29

tvsas, prosaraj malo forumom i upoznaj se sa nacinom rada. Za par dana ces imati pravo da postavis slike pa prostudiraj uputstva uvezi toga. Bitce nam drago da vidimo nesto iz tvog vremena.Smile 

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime29.08.13 13:52

Esmir (citat):
Ima li koga iz kasarne Boris Kidric, junska 88-89.
Ja sam bio u POV-u 1 ceta,
Komandir brigade je tada bio Karavelic Vahid

Jesi li možda mislio "komandir čete"?
Brigada ima komandanta (u vreme JNA to je bilo FM čina pukovnika), a Vahid je '87 postao kapetan I klase, tako da je eventualno mogao biti komandant bataljona.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime29.08.13 21:44

Pozdrav za tvsas od tehničara iz istoimene kasarne i isto decembar ali 2 godine prije tebe.Koji je bio tvoj VES kad je tvoja vp 2480/5-3.Da li je i tebi ppuk Šaranović bio k-dant ili su bile promjene.Kod mene konkretno samo su dvojica ostajali da obučavaju mladu vojsku koja dolazi a ostali svi u prekomandu kako se kome posreći.Meni je bilo dobro jer sam došao u puno manju kasarnu u južnu srbiju tj. Prokuplje.Bio sam puškar u teh.radionici.
Na vrh Go down
tvsas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-08-29
DOB : 53
M(j)esto Zrenjanin

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime30.08.13 8:22

uh,tu ce biti malo problema jer sam jos 1991 izgubio vojnu knjizicu,nemam je,kao u zemlju da je propala,a niti sam to prijavio u vojni odsek,niti mi je ikada posle vojske ona i trebala.Mislim da sam po vesu bio mehanicar za ABHO sredstva,tj mehanicar za zastitne maske.Tu kod njenog remonta i nema bas neke filozofije,menjas filter sto je i logicno,menjas one trake sto ti je stezu oko lica i obrazinu ako je pocepana i to je sva mudrost.....
Koliko me secanje sluzi,i meni je Saranovic bio komadant,a za moju V. cetu komandir je bio jedan kapetan,relativno mali po visini,mislim da je imao brkove,zaboravio sam mu ime i prezime.Pricalo se da je on imao i cin kapetana I klase,ali je imao neki incident pa da su ga skinuli na cin kapetana,koliko je to tacno neznam.......
Ista situacija je i kod mene bila,ostajala su jedan ili dva vojnika,mislim dva ali nisam sto posto siguran,koji su dobijali prvo cin razvodnika,posle obuke a kasnije i desetara i oni su obucavali sledecu klasu koja bi dolazila.Zato je mene iznenadilo kad mi je destar,koji je bio iz BiH,Rahmanovic Nermin se zvao,bio je junska klasa,znaci jun 88,rekao da ostajem u kasarni.Mislio sam prvo da ostajem da budem unapredjen u razvodnika a kasnije desetara,a znao sam da nisam bio najbolji vojnik u vodu pa mi je to bilo jako cudno,kad ono ostao sam stvarno ali sam prekomandovan u pozadinu,VP 1132/32...
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime30.08.13 9:18

tvsas, jeli ste isli na kurs za desetare ili ste samo onako dobili cinove?

Kod nas u VP 2480 2/2 je bilo tako da su iz naseg voda (ca 34  vojnika) trojica izabrana za desetare i zamenili stare i automatski obucavali novu vojsku.
Jedan je bio specijalista za auto elektroniku, drugi je bio vise za fizicku spremu (sportista) a treci vise stalozen, miran, psihicki stabilan i lako "baratao" sa ostalom vojskom.

Sto se prekomande tice to se odredjivalo ko kako se pokazao za vreme obuke. Ja naprimer sam dobio prekomendu za Osijek u jednu malu, finu kasarnu u centru grada odakle imam jako, jako lepe i fine uspomene.  Very Happy cheers
Na vrh Go down
tvsas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-08-29
DOB : 53
M(j)esto Zrenjanin

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime30.08.13 13:25

U pozadini gde sam bio prekomandovan sam bio obican vojnik,znaci bez cinova,do kraja vojnog roka.Kasnije,mozda kad sam imao nekih 8-9 meseci su uveli da po jedan stariji vojnik dobije cin rezvodnika,pa je tako u puskarnici bio jedan s cinom,u odeljenjiu ABHO,u nasem u kojem sam ja radio,opsti raadovi,i u auto odeljenju.Mislim da je kod mene uticalo da me prekomanduju u pozadinu,to sto mi se zanimanje koje sam zavrsio vodi da metalske struke,ali je tako samo iz razloga sto je bilo u toj skoli,metalskoj,gde su isli varioci,metalostrugari,bravari,a opet nema nikakvih dodirnih tacaka sa njima.Verovatno su misili da znam da radim s bravarijom,da varim i druge metalske poslove obavljam a ja nisam znao bas nista od toga.Secam se da me jejednom prilikom major vorcan onako besno ,posle moje sitne vojnicke gluposti,obu sam bele civilne carape i zasukao nogavice do kolena da se vide,i tako setao poslepodne krugom kasarne,pa me dezurni oficir kasarne prijavio upitao kad neznam da radim metalske poslove sto sam dosao u pozadinu.Ja sam mu odogovrio iskreno,da mene niko nije pitao da li zelim i gde zelim prekomandu.....
I da sad sam se setio,desetar,gore pomenuti Rahmanovic mi je rekao da idem tamo u pozadinu da bi bio kurir kod komadanta pozadinskog bataljona,tada majora a kasnije podpukovnika Svorcan Mihajla.Secam se da me je on kad sam dosao u prekomandu posle par dana zvao na jedan razgovor,malo smo popricali i pitao me izmedju ostalog da li znam da kuvam kafu.Stvarno nisam znao da je kuvam a nisam ni voleo da budem kurir,a jedan decko,isto iz tehnicke sluzbe iz VI. cete.mislim da se prezivao Djukic je stalno govorio da je on dosao da bude kurir.Ja sam to iskoristio i preporucio ga majoru,na kraju je Djukic i postao majorov kurir i dobio znacku primernog vojnika a ja sam izmedju ostalog na cifri od 021 do kuce imao 4 nedelje prekorednog redarstva u WC  Razz

Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime30.08.13 14:44

Druže tvsas imali smo isti VES po onom šta si na obuci radio a to je ABHO uređaj za provjeru ispravnosti zaštitne maske tj.onaj manometar na koji se je stavljo filter kao i onaj pribor za opravke ostalih dijelova zaštitne maske.Kao što kažeš VES je taj ali si radio nešto drugo po potrebi naravno.Pošto nisi morao sa mladom vojskom raditi obuku mislim da ti nije bilo loše u toj našoj kasarni jer imali smo lijepo uređen vojnički klub u kojem sam bio svega 2 puta jer kao gušter nisi imao vremena da ulaziš,pa streljana,pa muzičari čini mi se ali nisam siguran da li su bili naši ili su bili iz druge kasarne,te jako dobar razglas gdje se pustala muzika za sve ukuse naravno od narodne,zabavne itd.Pošto si bio isti VES kao i ja nije li tvoj k-dir čete bio kažeš degradirani kapetan 1klase Topalović Amir.On je bio moj k-dir čete i jako dobar čovjek jer znao je doći i nedjeljom u posjetu i ručati sa nama tj.probati jelo.
Na vrh Go down
tvsas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-08-29
DOB : 53
M(j)esto Zrenjanin

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime30.08.13 16:18

Ne mogu se pozaliti ni na dane sa obuke a ni kasnije,kad sam presao u pozadinu.Obuka za tehnicku sluzbu je dosta lako,tj isli smo 4 puta na izvor Save,tamo vezbali vojnik u napadu i vojnik u odbrani i jos neke stvari,a uzbuna sam imao 3 ili 4 putadve mobilizacijske,od toga jednu sam isao na rezervni polozaj,kamionima ne znam gde,a drugo sam se izvukao jer sam bio pomocnik dezurnog cete pa sam ostajao u prostorijama.Pusku sam samo 3 ili 4 puta uzimao iz magacina,islim na period kada sam presao u pozadinu,moglo bi se reci da sam vise bio u funkciji radnika nego vojnika.Pred kraj vojnog roka smo u WC isekli sve one staklene kabine da bi ih ozidali,da mozes da se zatvoris kad vrsis nuzdu ali nisam stigao to da dovrsim,skinuo sam se a pre mene se skinuo i glavni majstor,jedan drugar rodom s Kosova.Ja sam bio njemu pomocnik,pravio malter za zidanje i nosio cigle na 2 sprat,sve u svemu nije mi lose bilo,ne zalim se......
Sto se tice kapetana,moguce da smo imali istog,ali da me ubije bog,nemogu se setiti njegovog imena i prezimena,znam samo price da je bio skinut za cin,ali nesecam se nesto ni da nas je posecivao vikendom,vise mi je u secanju kao strog oficir........
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime09.09.13 18:04

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Za drugove kojima je poznata kasarna u Šentvidu-Ljubljana i zimski uvjeti služenja JNA.Davno je to bilo iz januara 87. pozdrav..Smile


alexandar: komentar modifikovan dana: 27.07.14 14:00; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime10.09.13 8:01

semsudin (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Za drugove kojima je poznata kasarna u Šentvidu-Ljubljana i zimski uvjeti služenja JNA.
Davno je to bilo iz januara 87. pozdrav..Smile
 
 
 

 
 
Ako imas jos rado ih postavi. Smile


alexandar: komentar modifikovan dana: 27.07.14 14:07; prepravljeno ukupno 4 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime10.09.13 20:36

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pozdrav Sve Jug.Ovo je slika iz spavaone vjerovatno gdje si i ti možda spavao prije mene 8 godina.Prozori su vjerovatno isti, jedino su madraci na krevetima bili novi i iz jednog komada su.Smile

Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime10.09.13 20:51

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na ovoj slici iza nas vidi se i kuća koja je bila napuštena i pored nje je bila i stražarska kućica.Netko ju je zvao i kuća duhova.Na slici su sa uprtačima vojnik Šašek Andrej,sa druge strane do mene Gljiva Redžo, dok su dole Fuštin Zoran i Ahmetspahić Mirzet.


alexandar: komentar modifikovan dana: 27.07.14 14:09; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
tvsas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-08-29
DOB : 53
M(j)esto Zrenjanin

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime11.09.13 0:19

ja na zalost nemam ni jednu fotografiju za uspomenu,slikao se jesam,ali mi niko od kolega nije izradio i dao slike a ja nisam imao fotoaparat.Davao sam kasarsku strazu na stazarskom mestu br 3,to je tamo gde ja bio rezervar sa mazutom za grejanje,kontejneri za otpad i ona sklepana dascara gde su odlagali otpadke od hrane,pomijeNocu su se skupljale mckee da se hrane pa kad pocnu da se oglasavaju,jeza te prodje kad ih cujes........
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime11.09.13 11:28

Ha ha kad si spomenuo druže tvsas stražarsko mjesto kod smetlišta nasmijo sam se jer sam i ja bio na tom stražarskom mjestu i pisao sam o tome možeš pogledati pod rubrikom straža  i stražarska služba.Mogu ti reći da nije ugodno osjećati se kad tišinu u mrkloj noći poremeti nešto što krhlja a ne znaš šta je.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime18.09.13 15:41

semsudin (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Pozdrav Sve Jug.Ovo je slika iz spavaone vjerovatno gdje si i ti možda spavao prije mene 8 godina.Prozori su vjerovatno isti, jedino su madraci na krevetima bili novi i iz jednog komada su.Smile
 
Ti prozori, Evil or Very Mad Novembar/Decembar mesec, sneg pada, duva vetar, hladno a oni odskrinuti! Hladno da se smrznes! Kao sto sam i ranije opisao, rano ujutro postrojeni polu goli i trcecim koracima sa treceg sprata dole do drugog sprata gde su nam bile umivaone i normalno samo hladna voda. Evil or Very Mad 
 
Ako se necega loseg secam i za sta sam kritican, to su ti prozori i ta hladnoca. Hladno je bilo i ovde u Svedsku a doziveo sam dosta zime pre toga ali mi je to nekako bilo kud i kamo gore.
 
Nasi madrasi su bili u 3 dela.Smile


SveJug: komentar modifikovan dana: 18.09.13 19:36; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime18.09.13 18:08

tvsas (citat):
ja na zalost nemam ni jednu fotografiju za uspomenu,slikao se jesam,ali mi niko od kolega nije izradio i dao slike a ja nisam imao fotoaparat.Davao sam kasarsku strazu na stazarskom mestu br 3,to je tamo gde ja bio rezervar sa mazutom za grejanje,kontejneri za otpad i ona sklepana dascara gde su odlagali otpadke od hrane,pomijeNocu su se skupljale mckee da se hrane pa kad pocnu da se oglasavaju,jeza te prodje kad ih cujes........

Mečke ili mačke?

Ja sam u kasarni puno puta noču bio požarni kod odpada, pa su dolazili psi, tamo do skoro 20 kmada. Od početka je bilo malo neugodno, ali vremenom se navikneš.

Na karauli su dolazili vukovi, ali kad imaš M70 ne plašiš jih se lol!
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime18.09.13 18:41

Kod nas u Velikim Blokama su šetali medvedi, dolazili noću i preturali po kantama za pomije.
Na vrh Go down
tvsas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-08-29
DOB : 53
M(j)esto Zrenjanin

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime19.09.13 1:16

Bogu fala,nisu bile mecke,nego macke......
Sto se tice duseka ili madraca,bili su iz tri dela,moja V. ceta je bila na II spratu,i ja sam spavao odmah na drugom krevetu dole,jer sam sigao 15.12. treci po redu u vodu.....
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime19.09.13 1:35

Medvedi obično ne dolaze toliko blizu Ljubljane, vrlo retko. Ali i mačke mogu da puštaju čudne zvukove što noču mogu izgledati stravično. U strahu so velike oči, naročito kad radi mašta za one stvari što se ne vide.

Odgovor Zastavniku, Bloke su skoro bogu iza nogu. U okolini ima i dosta šume. U Sloveniji ima svake godine po koji napad medveda na čoveka, srečom samo sa manjim posledicama. Ali uposlednjih 100 godina nije bilo napada vukova na ljude. One vukove što sam jih ja video, bojali su se nas, valjda da su čuli da je tamo vukohebina. Nisu bili u grupama, uvek pojedinačno. Neko mi je rekao da su bili i medvedi, ali ja jih nisam video.
Na vrh Go down
tvsas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-08-29
DOB : 53
M(j)esto Zrenjanin

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime19.09.13 10:12

Da se razumemo,nisam se nesto jako bojao na strazi,jer je to ipak bila kasarska straza,no ona normalna doza straha je postojala.Ja sam pocetkom febtuara mececa,ako ne bas od 1. pa do 3. znaci tri dana davao sam strazu,secam se da je kisno vreme bilo skoro sva tri dana,oblacili smo kabanice i kad nocu oko 1 ili 2 sata onako pokislog i pomalo smrznuog,u stojecem stavu pocne san da te savladava,jer sam imao los raspored smena straze,ne znam da li sam skupio 5 sati sna zata tri dana,i kazem kad te onako stojecki zabunjenog presece urlik macke,to mi je u momentu licilo na tigrove krike,sva pretrnes,ali odmah se i rasanis,momentalno........
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime19.09.13 22:10

Druže tvsas je li i kod tebe bio šinjel na zimskoj straži ili je bio izašao iz upotrebe 89godine.Bio je nezgrapan za hodati u njemu ali topal svakako i koristan.
Na vrh Go down
komandir odeljenja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-09-19
M(j)esto Crepaja

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime20.09.13 0:44

Vojni rok sam služio kao decembarska klasa 87/88 u Ljubljani-Šentvid. VP1132/47 MAB (Mešovita artiljerijska baterija) a od juna '88 formira se divizion VP1132/22.Komandandi potporučnik Martinović Nikola i kapetan Milosavljević Ljubiša (vojnik mu se ubio na straži i skinuti su mu činovi.U to vreme trebao je da bude major)
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime20.09.13 0:55

komandir odeljenja (citat):
Komandandi potporučnik Martinović Nikola i kapetan Milosavljević Ljubiša. (Vojnik mu se ubio na straži i skinuti su mu činovi.)
 
Pozdrav Komandiru odeljenja i dobro došao na forum! Very Happy 
 
Ovo što si napisao me zainteresiralo, a slični slučajevi kojih je nažalost bilo, već su se spominjali na forumu.
Naime, po čemu je taj kapetan bio odgovoran što se to dogodilo, je li bio odgovoran nekim automatizmom i takvim pravilima ili je bilo posebnog razloga?
Hm, ako je taj vojnik to odlučio napraviti, ne znam tko ga je mogao spriječiti? scratch 
 
Možda i da netko od oficira na forumu kaže svoje viđenje takvih događaja.
Na vrh Go down
komandir odeljenja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-09-19
M(j)esto Crepaja

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime20.09.13 1:11

Kada sam otišao da služim vojni rok po priči to se već bilo desilo, gde neznam.Kapetan Milosavljević je bio poreklom iz Kragujevca i sve bi dao za svoje vojnike.Bio je dobar sterešina.Prepostavljam da je vojnik bio labilan.kap.Milosavljević je imao običaj da bane usred noći u bateiju-divizion i proveri šta se dešava.Bio ja pravedan
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime20.09.13 23:49

komandir odeljenja (citat):
Kada sam otišao da služim vojni rok po priči to se već bilo desilo, gde neznam. Kapetan Milosavljević je bio poreklom iz Kragujevca i sve bi dao za svoje vojnike. Bio je dobar sterešina. Prepostavljam da je vojnik bio labilan. kap.Milosavljević je imao običaj da bane usred noći u bateiju - divizion i proveri šta se dešava. Bio je pravedan.
 
 
Ovo je teža tema, ali je taj starješina možda postao dobar i pravedan nakon što se dogodio tragičan slučaj.
A za roditelje i rodbinu je uvijek bila kriva JNA, ma što bio razlog, to je isto razumljivo, oni nisu mogli bit objektivni.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime21.09.13 7:44

Ljudi nisu umirali samo zbog samoubistva, verovatno su se dešavali i nesretni slučajevi. Možda je bio dobar oficirima, ali i najboljima se dešavaju greške, pa bi možda on mogao/morao to sprečiti.

Samo moje nagađanje i misli oko tog slučaja.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime21.09.13 13:23

Pozdrav za komandir odeljenja.Pošto si cjeli vojni rok služio u Boris Kidrič kasarni vjerovatno si čuo i nešto više o tom nesretnom vojniku koji je učinio to što je učinio.Koja je on bio klasa,nacionalnost,itd.Da li je to bila kasarnska traža ili izdvojena jer bile su neke ekonomije ili ona Šentviška gora gdje su bili magacini.Ja sam tu bio dec 86-feb 87 na obuci teh.služba.
Na vrh Go down
komandir odeljenja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-09-19
M(j)esto Crepaja

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime21.09.13 22:34

To se desilo pre mog dolaska na odsloženje vojnog roka.Ofciri neumeju da čitaju misli vojnika šta smeraju da urade.Došao je dan kada i moja jedinica daje stražu u kasarni i kao mlad vojnik bio sam na straži u kasarni.Stražarsko mesto kod velikih betonskih magacina.Noć.Dolazi smena straže.Sve ide po proceduri.Svi su stali samo jedan se kreće prema meni.Stražarsko mesto je takvo da se videlo u mraku siluete.Prišao mi je desetar Kamberi Fuad i rekao mi da nikome ne govorim.Mogao sam da ga ubijem.Nije bio komandir straže već isto kao i ja stražar.Da li je komandant kasarne mogao da zna šta se dešava u glavama stražara?Bilo neponovilo se.Ulaz u moju jedinicu se nalazio tamo gde je mazutara.Desno se išlo u identaturu a desno je bio MAB.Gledam večeras Bing maps kasarnu i nema zgrade policije i pešadije.Nema kantine a izgradile su se nove zgrada.Prošlo je dosta vremena i sve nam se izdešavalo.Ponekadse pitam šta mi je sa Abdulahović Alagom iz Bihaća,Kajfeš Sašom iz Rijeke.....
Na vrh Go down
tvsas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-08-29
DOB : 53
M(j)esto Zrenjanin

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime22.09.13 12:09

secam se da sam strazu davao sa sinjelom.Tacno je da je bio nezgrapno hodati u njemu,barem u pocetku dok se malo ne priviknes,ali je bio toplo u njemu i jako mi je prijalo bas na strazi jer je skoro svake od te tri noci padala kisa.Kasnije,mislim s proleca smo razduzivali sinjele,sad nemogu da se setim da li sam ga razduzio pre prekomande ili kasnije,no imali smo posle one vetrovke,tako smo zvali one jakne.Secam se da nisu svi odmah menjali sinjele u vetrovke,mislim na celu kasarnu,bio je jedan manji HAD,haubicko artiljerijski divizion,oni su jos podosta posle nas jos uvek nosili sinjele,za pesadiju nisam siguran bas 100% ali mislim da si i oni kasnije razduzii sinjele od nas..........
Na vrh Go down
MLVODNIK
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-12-28
M(j)esto Ljubljana

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime24.09.13 12:54

Pozdrav svima iz Šentvida,
 
nema više problema. Možete se vratiti na stražu. Sve je očiščeno - cisterni više nema, kante za smeče ukrali cigani, prostor služi kao rezervno parkiralište. Za mačke znam, a o tome drugi put.
 
 
i "kuča strahova" još uvijek stoji na svom mestu - bez promjena.
 
 
Slike dolaze..

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime24.09.13 18:32

purger (citat):
VP 2480/1 Ljubljana Aprilska klasa! Ima li koga na forumu! Bliže objašnjenje,to je kasarna Boris Kidrič-Šentvid!

Nego druze generale, ti Embarassed  (vi) otvorio ovu temu i nista vise ? Exclamation  Reci nam nesto vise o tvojim dozivljajima. vojnik
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime25.09.13 8:22

Pozdrav za ml vodnik.Pošto vidim da si iz Ljubljane rodom vjerovatno znaš više o bivšoj kasarni   Boris Kidrič ili Šentvid kako smo je zvali od milja.Da li je ona danas u vlasništvu crkve tj.objekti i zemljište koje je zauzimala.A kuća duhova kako smo je zvali zašto je bila prazna i napuštena.Da li možda što nije imala papire za legalizaciju ili su vlasnici živjeli na nekoj drugoj lokaciji.
Na vrh Go down
MLVODNIK
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-12-28
M(j)esto Ljubljana

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime25.09.13 18:29

Zdravo,  
 
"kuča strahova" danas izgleda ovako. U Šentvidu stanujem od 85 godine i u ovoj kuči uvijek žive neki ljudi - preko dana se skoro ne vide, očitno se kretaju samo noču. I danas je isto.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
Stara zgrada kasarne je vračena katolički crkvi ( u njoj  se nalazi gimnazija, katolički dom za učenike i umirovljenike, radio Ognjište..... Zgrada je lepo adaptirana i izgleda ovako
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
Na onom čuvenom stražarskom mestu više nema cisterni za mazut i smeča. Prostor je očiščen i tamo je danas rezervni park plac.
  
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
Za sada toliko, lep pozdrav.

Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime25.09.13 21:44

Hvala na trudu prilikom slikanja nekadašnje kasarne koja vidim i danas je atraktivna građevina a stara je mislim preko 100 godina tj.građena je još za vrijeme Austro-Ugarske monarhije za potrebe vojske.Ako budeš u prilici poslikaj nešto i sa unutrašnje strane zgrade tj.bivša pista za postrojavanje,izlazna kapija ili nešto unutra ako je moguće.Vjeruj lijep je osjećaj kad pogledaš nešto u čemu si boravio i dijelio dobro i loše sa momcima iz svih krajeva bivše nam domovine.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime26.09.13 7:34

semsudin (citat):
Hvala na trudu prilikom slikanja nekadašnje kasarne koja vidim i danas je atraktivna građevina a stara je mislim preko 100 godina tj.građena je još za vrijeme Austro-Ugarske monarhije za potrebe vojske.Ako budeš u prilici poslikaj nešto i sa unutrašnje strane zgrade tj.bivša pista za postrojavanje,izlazna kapija ili nešto unutra ako je moguće.Vjeruj lijep je osjećaj kad pogledaš nešto u čemu si boravio i dijelio dobro i loše sa momcima iz svih krajeva bivše nam domovine.

Pridruzujem se zeljama. Smile I ja sam zainteresovan za ulaz/prijavnicu, ulaz u tu staru zgradu, pistu za postrijavanje i slike o kabinetima/barakama gde smo imali obuke, koje sam u celinu i zboravio, nazalost. Smile

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime26.09.13 9:42

Sobzirom da je ovo tema VP 2480/1 Ljubljana Aprilska klasa, predlozio bi da predjemo na temu:

Kasarna Boris Kidrič, [You must be registered and logged in to see this link.] koja obuhvata celu kasarnu a ne samo VP2480. Smile
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime26.09.13 9:48

Nasao ovo na internet o Boris Kidric:
[You must be registered and logged in to see this link.]
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
I ovo

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
MLVODNIK
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-12-28
M(j)esto Ljubljana

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime26.09.13 13:57

Zdravo,
 
za vreme služenja u JNA se je obično posle ručka pisalo pismo svojoj dragi. Današnje pismo namenjeno je svima, koji su vojni rok služili u Šentvidu.
 
Kasarna se do danas dosta promenila. Delimično je vračena katolički crkvi - od železničke pruge do prijavnice, izuzeta je ambulanta, koju još uvijek koristi vojska.
 
Ulaz sa strane železničke pruge danas koristi katolička Gimnazija i vojna ambulanta. Prijavnice na ulazu više nema.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
Pored tog ulaza ima još jedan ulaz, koji je bio zavreme JNA plombiran. Danas ga koristi Zavod Sv. Stanislava.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
izza tog ulaza još uvjek je šetalište i klupice, na kojih ste odmarali, se hladili, i razmišljali o kuči i svojoj dragi....  Danas su prefarbane u belu boju.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
malo dalje nalazi se čuveno stražarsko mesto. Cisterni za mazut nema više, nema smeča, mačurina... Danas služi kao rezervno parkiralište.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
pogled na "kuču strahova" skoro je isti.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
Toliko za danas iz sunčane Ljubljane.

Na vrh Go down
komandir odeljenja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-09-19
M(j)esto Crepaja

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime26.09.13 20:09

Kada u Ljubljani sija sunce u Postojni duva bura.Mart mesec a ja mlad vojnik.Prvi teren.U Ljubljani(Emona) sija sunce.Idemo negde a nemam pojma gde.Neki poligon Žeriblje.Vozimom se u kamionima TAM 110 i vučemo brdske topove 76mm.Žeriblje.Duva bura uvlači se u kosti a ona crvenica samo se lepi po uniformi.Gde sam ja došao.Ukopavamo topove.Teško se kopa a kamen do kamena.Mislim se šta bih dao za moje Banatsko blato.Dva ašova dubine i eto očas se ukopa top.Tada smo imali vežbu pa smo stigli i u Pivci, Postojni do Divače.Kada je lepo vreme vidi se u daljini savinjski alpi i avioni koje se spuštaju na aerodrom Brnik.Da ne kađžem da smo sa dvogledima gledali crkvu na brdu.Slabo sam izlazio u grad ali svaki pu kada je za večeru burek i ja ne dođem na red obavezno izlazak i pravac na burek.Krenem sa sirom,pa sa mesom ,sa jabukama ,i opet sa sirom i litar jogurta za kraj.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime26.09.13 21:13

Možda bi bilo najbolje ako bi se moglo ovo objediniti i da se piše ovako kasarna Boris Kidrič-Šentvid Ljubljana jer tu je bilo i drugih VP.
Na vrh Go down
MLVODNIK
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-12-28
M(j)esto Ljubljana

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime27.09.13 7:30

Dobro,

moje nove slike i komentare možete videti na Kasarni Boris Kidrič.

pozdrav
Na vrh Go down
MLVODNIK
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-12-28
M(j)esto Ljubljana

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime27.09.13 7:33

Obično se tamo kod Postojne menja vreme. ako je u Ljubljani sunce, tamo je magla ili kiša. Dosta puta kad smo se vračali prema Ljubljani, mogli smo videti kako od Postojne dalje - ništa ne vidimo, samo magla.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime27.09.13 7:37

MLVODNIK (citat):
Zdravo,

za vreme služenja u JNA se je obično posle ručka pisalo pismo svojoj dragi. Današnje pismo namenjeno je svima, koji su vojni rok služili u Šentvidu.

Kasarna se do danas dosta promenila. Delimično je vračena katolički crkvi - od železničke pruge do prijavnice, izuzeta je ambulanta, koju još uvijek koristi vojska.

Ulaz sa strane železničke pruge danas koristi katolička Gimnazija i vojna ambulanta. Prijavnice na ulazu više nema.



Toliko za danas iz sunčane Ljubljane.

Veliko hvala za ovo. Very Happy  cheers  Imas jedan + za ovo. Rado postavi jos sto sta .
 
Pozdrav iz daleke Svedske

Na vrh Go down
MLVODNIK
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-12-28
M(j)esto Ljubljana

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime27.09.13 13:52

Živeli,
 
ima još slika. Eto vam slike gde ste svi dolazili i odlazili iz kasarne. Glavna kapija ( danas se ne koristi)
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
a izpred kapije gostiona Rajh (još uvijek radi, samo da se je malo proširila)
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime29.09.13 10:15

VES 12121 Elektromehanicar za vozila tockase VP 2480 2/2 Sentvid, Ljubljana, od 10 Novembar 1978 do 02 April 1979 god.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
MLVODNIK
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-12-28
M(j)esto Ljubljana

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime30.09.13 14:00

Zdravo,
 
još nekoliko slika kasarne. Ovde se vidi da je skoro pola kasarne srušene i na tom mestu se gradi katolički školski centar.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
u lasti vojske ostale su nizke zgrade autoparka, servisa....
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
dalje prema hangarima ostali su objekti za terenske vežbe
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
i osnovna sredstva za razhod
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
hangari su ostali isti, koristi jih policija i vojska
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime30.09.13 18:01

Čestitka od mene za slike Šentvidške kasarne tj.ostatke bivše kasarne.Ako me sjećanje ne vara na mjestu  gdje se gradi zgrada katoličkog školskog centra je bila zgrada vojne policije i kantina je bila čini mi se tu.Što se tiče hangara na slici sjećam ih se ali nikad nisam imao prilike da u tih nepuna 3 mjeseca pogledam šta je tu a davali smo i stražu tu.Mislim da je tu bilo svega od topova, minobacača,pvo raznih kalibara do transportera i tenkova.
Na vrh Go down
MLVODNIK
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-12-28
M(j)esto Ljubljana

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime01.10.13 13:18

Tako je,
u prvom delu kasarne srušeni su svi objekti , to znači i kantina, vojnička trpezarija, restoran, zgrada VP, plavaca.... U hangarima bila je težka mehanizacija, uključujuči i PVO ( niso srušeni - zmleveni su na licu mesta, od objekata ostala je velika hrpa kamenja).
Do sada se dosta promenilo. Čak stražarske kučice niso više iste. Na donji slici je stražarska kučica, a stražar otišao na marendu.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
opomena na ulazu izgleda ovako (sve u cilju smanjivanja troškova)
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
komandir odeljenja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-09-19
M(j)esto Crepaja

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime01.10.13 14:25

Za mlađeg vodnika Ljubljana.Molim te ako je moguće da slikaš ulaz od mazutane,deo zgrade a to je odmah iza ulaza gde je bilo igralište za fudbal (nogomet), odatle i Šentvidsku crkvu a i ako možeš ulaz gde mi je bila jedinica.levo su bili itendanti a desno MAB.Neovisno od svega toga a ne tiče se vojske stari grad.Te godine se renovirao.Pokaži nam i tromostje.Pokaži nam autobusku i železničku stanicu i ostalo.I to je deo vojske.Tu smo došli i boravili ,da bi otišli i nikada se više nismo vratili.Inače LJubljana je lep grad.Ne tražim mnogo zar ne. Pozdrav
Na vrh Go down
MLVODNIK
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-12-28
M(j)esto Ljubljana

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime02.10.13 9:31

Pozdrav,
 
kako je bilo ranije zapisano je bilo žemljište od železničke pruge do prijavnice vračeno crkvi. U lasti vojske ostala je samo zgrada Garnizon ambulante.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
Sve zgrade koje spominjaš srušene su i na tom mestu se sada dosta gradi. Pogled od prijavnice prema GA izgleda ovako:
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
od prijavnice prema hangarima ostali su stari vojnički objekti, koji se danas koriste i praktično u istom su stanju ko nekada.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Sliker starog grada, crkve i ostalo dolaze.

Na vrh Go down
Sponsored content





Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 1 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ljubljana, kasarna Boris Kidrič
Na vrh 
Stranica 1/7Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič VP 1132/45 85/86
»  VP 2480/6-2 LJUBLJANA, kasarna "Boris Kidrič" (Šentvid)
» Ljubljana kasarna Boris Kidrič - Šentvid decembar 88/89
»  Ljubljana, kasarna Boris Kidrič VP 1132/12 mart 91
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič VP 1132/45 BST vod 1984/85

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: