FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Čapljina '89.

Go down 
+71
posavljak
Bcic
Maxi69
Milivojac
Brulc
Jovo Djurovic
alexandar
Brajan
Admir
ljupco
mikulaotpisani
Bojan Stražar
mikiboy
acasumadinac
corkovic
odaaaa
lacoš
zeljoni
Baljak
Aca vozač
Sasa jovanovic
Desetar Z
šole
JANEZ JUVANČIČ
Gringo
škvadra
p.slatina
Mirko_vt
11-07-2014
capa
Luka1986
more6
Milan Mudric
Vis 86-87
Flash
saban
Mirsad
selimovic
Emil S.
Savic-79/80
humka83
Crvenka
dpuric
Duca
Slatky
Stazio
Vita Vasiljević
Doda
Max Blitz
sime1
SlobodanO
capljina 1982 83
Boske
missar
mirko bratuš
flado
Macak69
jelen pivo
nebo70
purger
nac
decembarac
mrki pancevo
zagi
abho
mgalic2
kuvar iz Dretelja
muza
roker
mad-max
siki
75 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
p.slatina
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-07-23
DOB : 53
M(j)esto Beograd

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime23.07.14 20:59

Crvenka (citat):
Pozdrav svima,posebno Viti koga sam prepoznao po slikama.Ako se ne varam ,na pretposlednjoj slici Ti si peti sa desne strane stojis.Ja sam bio u komandi stana, saobracajac septembarska klasa i ako me pamcenje ne vara imao si i problema kod Simketa i Dzeme (bezbednjaka) zbog mog dugog jezika,zajedno sa jos jednim "juncem" ,cini mi se Petrovicem iz Petrovca na Mlavi.Puno je vremena proslo pa mozda i gresim.Sa mnom su jos bili Suta iz Tuzle,Mostrokol sa Cetinja,Kotnik iz Celja,Belina iz ZG...desetar nam je bio Mrsic negde iz okoline Kalesije,grebator I klase .
Moj brat Zeljko-The Frog... Mene se ne seti, a u celom garnizonu nas dvojica najproblematicniji... Veliki pozdrav.
Na vrh Go down
p.slatina
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-07-23
DOB : 53
M(j)esto Beograd

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime23.07.14 22:51

>>> VP 2469/3  KOMANDA STANA <<<  1989/90
U Komandu stana sam dosao 21.12.1989. a skinuo se 22.08.1990. Momci koje sam tamo zatekao, oni koji su dolazili posle mene, kao i oni koje sam upoznao u ANV 2469/2-2B (15.09.1989.-21.12.1989.), zasluzni su da mi vreme provedeno u JNA, ostane u prelepom secanju i bude jedan od lepsih perioda u zivotu. Nesto se zaboravilo, verovatno cu negde pogresiti, nekog izostaviti, naravno nenamerno, pa ko vidi i seti se, neka dopuni. Komandir: zast. Simic Adam, zamenik: zast. Lukovic Petko, /MART-JUN '89/ desetar Mrsic Safet, Luetic Mate, Stanic Dejan, Acimovic Dusko-Ledu, Zivanovic Milan-Zile, Pjevac Stevan, Jeremic Zeljko, Muskardin Sanjin, Milinkovic Radovan, Maurovic Igor, Popovic Nenad, Vasiljevic Vitomir, Topolic Rade, Tesanovic Dragan, Kovacevic Milenko, Bapic Hasim, Kovacevic Sretko, Ljuljdjuraj Nika, Dzebo Nedeljko, Bilbilovski Bosko, /SEPTEMBAR '89/ Mostrokol Predrag, Lucic Vitomir, Hodza Femija, Sedinic Mladen, Stevanovic Zoran, Jahic Safet, Tripkovic Dusan, Habic Brane, Murk Zeljko, Birovljevic Alan, Belina Ranko, Rodic Zeljko, Veljkovic Srdjan, Gorgiev Zoranco, Kotnik Gorazd, Simjonov Nikola, Nedic Veseljko, Suta Almir, Budrak Zdravko, Kostelnik Milorad, Mikovic Zoran, Stevic Sasa, /DECEMBAR '89-MART '90/ Prljevic Ivan, Rebac Davor, Juric Ante, Bacic Marko, Kljajic Branislav, Pepic Dragan, Delopst Bojan, Lazic Zeljko, Vukadinovic Zoran, Balabanic Zeljko, Petranovic Kreso, Matkovic Drazen, Kranjcic Marijan, Zahirovic Denijal, Uljan Branko, Hadzijaj Semsedin, Zambakovic Mirsad, Kovacic Vladimir, Sibanc Joze, Japelj Uros, Svete Petar, Kozikar Gorazd, Bostjan Ban, Lotinac Elvir, Petric Nenad, Krulj Milan, Burg Ivan...
Pozdravljam sve, bice i fotografija.
Sale
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime24.07.14 8:34

[You must be registered and logged in to see this link.],[You must be registered and logged in to see this link.] - dobro dosli na forum!
Na vrh Go down
11-07-2014
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2014-07-11
M(j)esto Ohrid

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime27.07.14 0:05

Zelim da pozdravim  mog komandanta Mirko Pukl i zelim mu mnogo srecne dane u penzii.Dime Rubanoski - Ohrid.
Na vrh Go down
škvadra
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-07-27
M(j)esto Crikvenica-Hrvatska

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime27.07.14 16:58

Poštovani,

ako ima neko od instruktora 88/89 1.bataljon zapovjednik voda stariji vodnik Borić

lp, škvadra
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime27.07.14 19:08

Pozdrav i tebi i Dobrodošao!!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
JANEZ JUVANČIČ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-08-05

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime05.08.14 10:53

Mirsad (citat):
Uh društvo ! Nemogu da vam opišem koliko mi je milo što ovaj forum postoji. Nije mi vojni rok prošao lako, ali neverovatno, sećam se samo lepih stvari. Valjda je i to vreme bilo tako...lepo.
Dakle, ja sam Mirsad Bahtijarević, došao u Čapljinu 18.9.1989 a ‚‚skinuo se‚‚ 12.8.1990. Obuku i kasnije komandir odeljenja bio sam u II vodu II čete I bataljona. Komandir čete podporučnik Dimitrov Rangel, komandir voda SVIK Mato Horvat. Na obuci komandiri odeljenja Joksimović (nemogu da se setim imena), Batar Dragan , Tanurdžić Predrag i Janez (neznam prezime). Stupio sam u kontakt pre par dana sa Tanurdžićem i on mi je ispričao za ovaj forum.
Od gentosa trenutno mogu da se setim (nije mi pri ruci adresar koji još čuvam, drugi put ću navesti više imena) : Pupačić Luka (krevet ispod mene), Cicmil Romualdo, Mujkić Emir, Kahrimanović Nedim, Milošević (brkica), Nenadović...
Mnogo ljudi, mnogo uspomena. Drago mi je što nisakim nisam imao konflikt.
Evo društvo tu sam i raspoložen za ćaskanja i evoluiranja uspomena. Imam i neke sličice pa ću ih ubaciti.
Živeli

Moje je ime Janez Juvančič, služio sam u Čapljini jun 1989 do maj 1990! Vrlo mi je drago što ovaj forum postoji i slučajno sam ga pronašao. Kao prvo, pozdravljam sve koji su služili vojsku u Čapljini u tom periodu. Imam izuzetno ljepe uspomene na taj period života.
Bio sam desetar  u 1-2 ! Moj komandir voda bio je Šolev Đoko. 

Znači, Mirsade, ja sam onaj Janez kojeg neznaš prezime, bili smo skupa u isto vrijeme sa Predragom Tanurdžičem i vrlo rado te se sječam, bili smo dobri, pravi i otvoreni  drugovi,sječam se, da si me ispratio do kapije kad sam se skidao i otišao u "civile".

Vrlo rado bi da smo ponovo u kontaktu ( molim te, da obavjestiš i Predraga), da popričamo i sjetimo se tih dana, tako da čekam na tvoj odgovor, kao i na bilo koji kontakt drugih "vojnika i oficira" iz tog perioda.

Sretno
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime05.08.14 14:18

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Milan Mudric
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 17
ČLAN OD: : 2014-02-15

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime10.08.14 21:05

Pozdrav za Rizu,reci mi u kojoj si bio četi.Da ti pomognem I četa Kutlača Milan II čini mi se Marković III Nikolovski.E sad kdiri vodova  Miljković,čini mi se velinović Aleksa,III četa Luković zvani Luka sad pokojni.Reci mi šta si vozio.Ne mogu sad da se sjetim koju sam dužnost obavljao jer sam u isto vrijeme imao obično dvije dužnosti u tehničkom vodu.Da me nemučiš reci mi marku vozila vod i četu a mene ćeš se sjetiti ja sam bio onaj vodnik koji je večito žurio nekud a na kraju od toga ništa.Danas kad se vratim u nazad ispada da nisam bio normalan ali mi ipak nije žao jer sam ipak bio srećan.Nije mi bilo teško vojniku prepraviti dozvolu kad mi pozvoni u 01 h ili kad razbije vozilo bio sam srećan da to znamo samo nas dvojica.Znao sam da nisam baš normalan ali sam prkosio i ppk.Rajačiću i Cukućanu.Sa Cukućanom sam imao zbog taga česte duele ali je on imao razumjevanje za moje postupke i nikad baš nikad nije posezao za nekim kaznama i ako je na to imao apsolutno pravo.Možeš reći lako je to sad pričati kad su pomenuti na onom svjetu ali ja sam i tada bio tvrd orah i imao sam i pored čina vodnika I kl da kažem svoje mišljene za razliku od drugih koji su zbog svoje nesposobnosti uvek dizali ruke u vis.Možda sam i nekad i bio strog ali ja u svojoj kratkoj vojničkoj karijeri nikad i nikad nisam nekog kaznio bez obzira na prekršaj koji je učinio jer sam uvek smatrao da kazna i nije baš vaspitna jer dokaz za to su povratnici.Da nedužim pozdrav svim starešinama i vojnicima VP 2469 Čapljina!
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime10.08.14 21:19

Nikar se ne opravičuj.To in vsako drugo delo zahteva disciplino in red. Kam bi prišli,če bi vsak vlekel voz na svojo stran?
Na vrh Go down
šole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 22
ČLAN OD: : 2014-08-15
DOB : 53
M(j)esto Sevnica

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime15.08.14 15:00

mrki pancevo (citat):
Cao svima ! Sluzio sam vojni rok u Capljini 89/90 septembarska klasa, instruktorski vod 2/2. Voleo bi da stupim u kontakt sa "gentosima". Srdjan Marković  Pencevo. Pozdrav
Zdravo.

I ja sam služio 89/90 u Čapljini...septembarska klasa na obuki i d "uverenju" do 15.12.89... Bio isto u 2/2...

Pozdrav
Na vrh Go down
Desetar Z
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-08-20

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime20.08.14 21:59

Za početak, pozdrav svim gentosima VP Čapljina, generacije septembar 1989. Ceo vojni rok 1989/90 sam proveo u Čapljini u 2. četi 2. bataljona, kod vodnika Miler Zorana.

Poseban pozdrav razvodniku Srđanu Markoviću.

Desetar Zlatko Panić
Na vrh Go down
Sasa jovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-09-02

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime02.09.14 18:29

Pozdrav svima, ima li koga iz VP 2469/2-3. Septembarska klasa 1981 (07.10 - 24.12. 1981).
Na vrh Go down
škvadra
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-07-27
M(j)esto Crikvenica-Hrvatska

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime07.09.14 21:00

Pozdrav,

septembarska klasa 88/89 ako ima neko od gentosa ili iz čete 1-2 instruktorski vod. Evo nekih imena kojih se sjećam. Anđelić Zlatomir Beograd, Šimić Krunoslav desetar Našice, Stanko desetar Pag, Hinić Nikola Vrhovine, Subašić Marjan Skopje, Marić i Vujić Split, Pejoski Borče desetar, Prskalo ćato, Javorović Vlado desetar, Bergant Robert Slovenija, Džogdanović, Vukoja, Čaušević pjevač. Komandir čete pporučnik Dimitrov Rangel. Vodnici Borić, Horvat. Nemam imena pa ako neko što više zna neka se malo javi.

lp, Dean Domijan Škvadra Crikvenica
Na vrh Go down
Aca vozač
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-11-13
DOB : 60
M(j)esto Mačvanska Mitrovica

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime26.11.14 12:05

Veliki pozdrav Mirku Puklu mom komandiru iz avgusta 1984 - 2469/2-3c
Na vrh Go down
Baljak
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-12-01

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime01.12.14 10:42

salutiranje
ja sam bio u Capljini..septembar 89....vp.2469 / 1-1.....porucnik Spahiu S....imam neka imena pa ako se neko prepozna nek se javi...desetar je bio Todorovic Marjan iz Gornje Toponice kod Nisa,Lukovic Predrag(Pozega),Sprem Veljavecki Denis(Varazdin),Borovina Ramiz(Sarajevo),tri beogradska frajera Pavlovic Sasa,Filipovic Igor,Jankovic Stanko...Strkonjic Emir(Zagreb)....Dubravica Mladen ?..Suzic,Nace,Kraljevic Josip,Burdzovic(Bijelo Polje)....u Novembru sam otisao u Sarajevo (Lukavica)...i konacna prekomanda u Doboj do septembra 1990
Na vrh Go down
šole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 22
ČLAN OD: : 2014-08-15
DOB : 53
M(j)esto Sevnica

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime01.12.14 11:20

Evo, generacija...jaz tudi september 89...2469/2-2... Zaboravio sva imena oficira...jedino Markovič mi je ostao u pamčenju...komandant kasarne mu bio stric, a ta Markovič bio junska klasa i bio razvodnik...
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime01.12.14 11:44

[You must be registered and logged in to see this image.]
Čapljina 67.Dimić,Mijatović I Bratuš,sa leva prema desni.
Nadam se,da se nađe neki,koji bi se setio ove trojice.
Šoferi v ABHO-ju.
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime01.12.14 14:57

[You must be registered and logged in to see this image.]
Še ena iz Čapljine. Vod avtočete kapetana Tasovčiča.
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime01.12.14 19:24

Gospodine Mirko te 68 kada ste izašli iz JNA neko se tek rodio . Hteo sam ustvari reći da su i mene u Celju 87 sačekali isti ovi šinjeli . Slike su Vam odlične , liče mi na one iz ratnih filmova hehe , mala šala. Very Happy
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime02.12.14 7:32

mirko bratuš (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Čapljina 67.Dimić,Mijatović I Bratuš,sa leva prema desni.
Nadam se,da se nađe neki,koji bi se setio ove trojice.
Šoferi v ABHO-ju.
Miri što ovaj momak desno stoji u stavu mirno? Very Happy

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime02.12.14 11:00

lacoš (citat):
mirko bratuš (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Čapljina 67.Dimić,Mijatović I Bratuš,sa leva prema desni.
Nadam se,da se nađe neki,koji bi se setio ove trojice.
Šoferi v ABHO-ju.
Miri što ovaj momak desno stoji u stavu mirno? Very Happy

Taj momak I danas stoji mirno...pred ženom,pogotovo ako luta prekovremeno. Very Happy
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime08.12.14 20:10

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ob Dodge-u.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime08.12.14 20:24

mirko bratuš (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ob Dodge-u.
Miri,koliko je trošilo ovo čudo od auta? Very Happy

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime08.12.14 20:29

lacoš (citat):
mirko bratuš (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ob Dodge-u.
Miri,koliko je trošilo ovo čudo od auta? Very Happy

Mislim,da je bil normative 25 kg na 100 km.Pri forsiranju Neretve,kjer je bila voda celo v kabini pa še precej več. Neverjetno uporaben in zmogljiv kamionček.
Na vrh Go down
odaaaa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2015-01-01

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime01.01.15 4:13

Zovem se Jusufagic Ademir i sluzio sam u Capljini septembar 89 zajedno u vodu sa Mirsadom Bahtijarevicem i Janezom Juvancicem ,a komandir mi je bio Horvat .Sjecam se jos Cicmila Velickovica,Lalosevica,Kahrimanovica,Batara,Pilja,Mijatovica,Milosevica.Pozdrav svima na ovome forumu
Na vrh Go down
šole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 22
ČLAN OD: : 2014-08-15
DOB : 53
M(j)esto Sevnica

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime01.01.15 9:15

Zdravo. Koji si vod bio? Ja sam isto septembarac 89, a bio sam o 2/2...
Na vrh Go down
odaaaa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2015-01-01

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime01.01.15 18:18

Ja sam bio sept89 i vod2-1 ili 1-2 uglavnom druga zgrada u prizemlju desno i desna spavaona do piste kod Horvata,a sa tobom je bio Miroslav Lovric iz Bihaca bio je dosta visok
Na vrh Go down
šole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 22
ČLAN OD: : 2014-08-15
DOB : 53
M(j)esto Sevnica

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime01.01.15 21:19

Druga zgrada bila je 1/2...ja sam bio u četvrtoj zgradi... Ne sječam se tog Miroslava... Bio je Mostič Goran samnom, išli smo zajedno na vikend posle mesec dana, desetar bio neki stariji makedonac... Ala sam zaboravio imena...
Na vrh Go down
Milan Mudric
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 17
ČLAN OD: : 2014-02-15

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime07.01.15 22:15

Da vas pitam momci šta ste imali od vozila,U moje vrijeme 68-71 bili su GMC,Dodge,Tam 4500 i5000,Fiat 615,Jep mahindra,Campanjola,Tam pionir 4 i 5 brzina i dizalica Diamon fiat mislim 1800 koji je vozio kta bataljona Cukućan Nikolu,Ne mogu sad da se sjetim da li je bilo idrugih vozila a nekih i danas pamtim reg brojeve,Ako ima neko da je bio u Čapljini u to vrijeme taj me sigurno zna jer sam ja bio onaj vodnik na pump,u radionic i u magacinu rezervnih dijelova a i kao dež,oficir u kasarni,Volio bih da mi se javi netko od instruktora koji me se sjeća,
Na vrh Go down
odaaaa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2015-01-01

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime07.01.15 23:56

U moje vrijeme bili su Tam 4500,5000,150,110 i Fap 12-13.Pozdrav
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime08.01.15 7:08

Milan Mudric (citat):
Da vas pitam momci šta ste imali od vozila,U moje vrijeme 68-71 bili su GMC,Dodge,Tam 4500 i5000,Fiat 615,Jep mahindra,Campanjola,Tam pionir 4 i 5 brzina i dizalica Diamon fiat mislim 1800 koji je vozio kta bataljona Cukućan Nikolu,Ne mogu sad da se sjetim da li je bilo idrugih vozila a nekih i danas pamtim reg brojeve,Ako ima neko da je bio u Čapljini u to vrijeme taj me sigurno zna jer sam ja bio onaj vodnik na pump,u radionic i u magacinu rezervnih dijelova a i kao dež,oficir u kasarni,Volio bih da mi se javi netko od instruktora koji me se sjeća,
TAM-pionira v tistih letih skoraj sigurno ni bilo v Ćapljini.Vsaj ne v ABHO-ju,ker so jih nam pobrali
za snemanje filma na Neretvi.A je bila črpalka še nekje v višini glavnega vhoda?
Na vrh Go down
Milan Mudric
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 17
ČLAN OD: : 2014-02-15

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime08.01.15 9:07

Mirko za snimanje filma jesu Tam Pionir ili "Prage" išle ali ne sve.Sećam se jedne koja je otišla sa zagipsanim hladnjakom koga smo kod predislokacije jedinica iz Modriče i Brčkog u Čapljinu u oktobru 1968 godine posle Hadžića pošto su ga vojnici skinuli sa prage a u nemogućnosti letovanja a pošto sam bio glavni na teh začelju došao sam na ideju da ga jednostavno zagipsujemo,Svedoci tog postupka bio je kdant Rajačić Nikola i teh kapetan Drobnjak radoman a ja sam bio ob,teh,vodnik,I još nešto kad je bilo slanje vozila za snimanje "Neretv2" Abh bataljon je već bio u Trebinju pa mi nije jasno od kud ti Mirko znaš za te događaje a neznam da si bio u vp 2469 Čapljina.Ispada da si pobrko neke događaje,
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime08.01.15 10:49

Milan Mudric (citat):
Mirko za snimanje filma jesu Tam Pionir ili "Prage" išle ali ne sve.Sećam se jedne koja je otišla sa zagipsanim hladnjakom koga smo kod predislokacije jedinica iz Modriče i Brčkog u Čapljinu u oktobru 1968 godine posle Hadžića pošto su ga vojnici skinuli sa prage a u nemogućnosti letovanja a pošto sam bio glavni na teh začelju došao sam na ideju da ga jednostavno zagipsujemo,Svedoci tog postupka bio je kdant Rajačić Nikola i teh kapetan Drobnjak radoman a ja sam bio ob,teh,vodnik,I još nešto kad je bilo slanje vozila za snimanje "Neretv2" Abh bataljon je već bio u Trebinju pa mi nije jasno od kud ti Mirko znaš za te događaje a neznam da si bio u vp 2469 Čapljina.Ispada da si pobrko neke događaje,
[You must be registered and logged in to see this image.]
V ABHO-ju v Ćapljini sem bil od tega datuma,do konca aprila 69.
4. zgradba,2. nad.(pod zgradbo kantine in radiostanice).
Garaže smo imeli skrajno levo,gledano proti reki Trebižat.
Vp 8697. Kar vprašaj,če ti ni kaj jasno.Lp Mirko
(a bife v Mogorjelu še obstaja?)
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime08.01.15 11:02

[You must be registered and logged in to see this image.]


alexandar: komentar modifikovan dana: 08.01.15 23:07; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
Milan Mudric
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 17
ČLAN OD: : 2014-02-15

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime08.01.15 11:48

U pravu si Mirko da ste bili  do proljeća jer sam se sad sjetio da sam sa tvojim starešinama igrao nogomet proljeća 69 na igralištu gdje je do novog mosta izgrađeno novo naselje,Sad se i sjećam vašeg jednog vodnika I kl tehničke službe jer sam od njega primao nešto.Moji vojnici su bili u zgradi gdje je kantina,
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime08.01.15 12:00

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ako cijeli svet laže,metar ne laže. Very Happy
Na vrh Go down
Milan Mudric
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 17
ČLAN OD: : 2014-02-15

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime29.01.15 21:04

Mirko ako si dobro pročitao autojedinica iz Modriče i Brčkog vp 2469 je došla u čapljinu početkom oktobra 1968 a da tada nije bilo Tam Pionira ili praga nije tačno jer je bar 1/3 vozila bilo Tam Pionir,A ti si iz Čapljine otišao 20,04 1968. godine a tada još nije bilo ni pojma o predislokaciji jedinica iz Brčog i Modriče u Čapljinu.Nije  mi jasana rečenica"Ako cijeli svet laže metar ne laže".Da se to slučajn o ne odnosi na mene,pročitaj moj  post  pa vidi u čemu je problem jer si ti u našem prvom kontaktu izjavio da me sigurno zanaš ali vidiš da je greška pa sad poturašvojnu knjižicu koja te demantuje,
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime29.01.15 21:30

Milan Mudric (citat):
Mirko ako si dobro pročitao autojedinica iz Modriče i Brčkog vp 2469 je došla u čapljinu početkom oktobra 1968 a da tada nije bilo Tam Pionira ili praga nije tačno jer je bar 1/3 vozila bilo Tam Pionir,A ti si iz Čapljine otišao 20,04 1968. godine a tada još nije bilo ni pojma o predislokaciji jedinica iz Brčog i Modriče u Čapljinu.Nije  mi jasana rečenica"Ako cijeli svet laže metar ne laže".Da se to slučajn o ne odnosi na mene,pročitaj moj  post  pa vidi u čemu je problem jer si ti u našem prvom kontaktu izjavio da me sigurno zanaš ali vidiš da je greška pa sad poturašvojnu knjižicu koja te demantuje,
"Ako cijeli svet laže metar ne laže".se ne nanaša na tebe. S tem sem ti hotel povedati,kdaj sem
šel iz vojske. Kaj se je dogajalo po mojem odhodu ,seveda ne vem in ne morem vedeti.
Govorim seveda o četi ABHO in njenem voznem parku.
Oprosti,če sem te nenamerno užalil. Lep pozdrav
Na vrh Go down
mrki pancevo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2011-10-31
M(j)esto Pančevo

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime16.02.15 11:54

Desetar Z (citat):
Za početak, pozdrav svim gentosima VP Čapljina, generacije septembar 1989. Ceo vojni rok 1989/90 sam proveo u Čapljini u 2. četi 2. bataljona, kod vodnika Miler Zorana.

Poseban pozdrav razvodniku Srđanu Markoviću.

Desetar Zlatko Panić
Zdravo Paniću, mnogo mi je drago što si se javio. Veliki pozdra i tebi. Mogli bi malo da se čujemo ako si raspoložen, preko FB_a ili Skyp_a  
 Evo ti jedna fotka, da se podsetiš tih vojničkih dana.  

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
šole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 22
ČLAN OD: : 2014-08-15
DOB : 53
M(j)esto Sevnica

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime16.02.15 12:07

Evo, i ja sam bio u 2/2 89/90 septembarac... Desetar neki makedonac...imali nekog starog vodnika...
Na vrh Go down
corkovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-04-22

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime22.04.15 19:21

Moje ime je Miroslav Corkovic.Sluzio ceo vojni rok u Capljini 88/89 kao "cata" kod Kapetana Mirka Pukla.Ako neko iz moje generacije ili vojnika koji su dolazili na obuku u tom periodu procita ovu poruku neka mi se javi.Pozdrav Puklu.
Na vrh Go down
JANEZ JUVANČIČ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-08-05

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime04.05.15 10:31

odaaaa (citat):
Zovem se Jusufagic Ademir i sluzio sam u Capljini septembar 89 zajedno u vodu sa Mirsadom Bahtijarevicem i Janezom Juvancicem ,a komandir mi je bio Horvat .Sjecam se jos Cicmila Velickovica,Lalosevica,Kahrimanovica,Batara,Pilja,Mijatovica,Milosevica.Pozdrav svima na ovome forumu
Pozdrav Ademir,

mislim, da se te sječam. Ne mogu vjerovat, kako vrijeme brzo prolazi. Uvjek se sa zadovoljstvom sječam na Čapljinu.


Janez Juvančič
Na vrh Go down
odaaaa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2015-01-01

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime04.05.15 22:49

Takodje gosp.Juvancic i strasno mi je drago sto sam vas cuo makar preko foruma ,a i dan danas se sjecam maloga fudbala i odlicnoga fudbalera.Dali se sjecate Mijatovica iz Obrenovca sto je mogao provuci loptu protivnickome igracu kroz noge kada je god htjeo i znateli sta bi sa njim?Veliki pozdrav iz Bihaca.
Na vrh Go down
JANEZ JUVANČIČ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-08-05

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime05.05.15 10:19

odaaaa (citat):
Takodje gosp.Juvancic i strasno mi je drago sto sam vas cuo makar preko foruma ,a i dan danas se sjecam maloga fudbala i odlicnoga fudbalera.Dali se sjecate Mijatovica iz Obrenovca sto je mogao provuci loptu protivnickome igracu kroz noge kada je god htjeo i znateli sta bi sa njim?Veliki pozdrav iz Bihaca.
Poznato mi je prezime. Moram da kažem, da mi je puno prezimena bivših vojnih prijatelja ostalo u sječanju, samo ne mogu tačno da se sjetim  lica, posle svih ovih godina. Kako bi bilo preljepo, da se za jedan dan svi okupimo u Čapljini, pa da ponovo vidimo ko je ko i da se sjetimo tih dana? Ja sam prvi za.

Ljepi pozdrav

Janez Juvančič
Na vrh Go down
odaaaa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2015-01-01

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime05.05.15 21:55

to moze i samo da je skupiti sto vise ljudi
Na vrh Go down
mrki pancevo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2011-10-31
M(j)esto Pančevo

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime15.05.15 14:11

šole (citat):
mrki pancevo (citat):
Cao svima ! Sluzio sam vojni rok u Capljini 89/90 septembarska klasa, instruktorski vod 2/2. Voleo bi da stupim u kontakt sa "gentosima". Srdjan Marković  Pencevo. Pozdrav
Zdravo.

I ja sam služio 89/90 u Čapljini...septembarska klasa na obuki i d "uverenju" do 15.12.89... Bio isto u 2/2...

Pozdrav
Puno pozrava za Šoleta. Pošalji neku sliku ne mogu da se setim svih likova. Ja sam okačio jednu sliku sa poligona Čuka, ja sam taj za volanom. Pozdrav
Na vrh Go down
acasumadinac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-06-26

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: sumadinac   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime26.06.15 20:23

jun89/90 2/2 kod harsanji mije ako se dobro secam
Na vrh Go down
acasumadinac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-06-26

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: sumadinac   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime26.06.15 20:25

jun89/90 2/2 kod harsanji mije ako se dobro secam
Na vrh Go down
mikiboy
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-09-29

Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime29.09.15 22:45

Veliki pozdrav za stare drugare iz JNA: Srđana Markovića, Zlatka Panića, Duška Bjelića i Žulj Miroslava od Milana iz Leskovca
Na vrh Go down
Sponsored content





Čapljina '89. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 4 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Čapljina '89.
Na vrh 
Stranica 3/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Capljina 88-89
» Čapljina avgust 1984.
» Čapljina - VIS
» Čapljina 12./1985.
» Capljina 1981

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR BOSNA I HERCEGOVINA-
Idi na: