FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad...

Go down 
+6
ercov54
flexi
janeztrdi
Goda
cxfan
alexandar
10 posters
AutorPoruka
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Empty
KomentarNaslov komentara: Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad...   Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Icon_minitime03.02.12 22:59

Ovu temu sam zamislio kao svojevrsnu galeriju fotografija vezanu za podforum Srbija u kojoj ce svakako i svako saznanje o vojnim objektima dobro doci,gde bi postavili fotografije ili slike iz licnih arhiva koje predstavljaju vojne objekte nekad dok su bili u sastavu JNA i sad svakako uz objasnjenje i saznanje koje imamo...Na to me je navela vest od pre dva dana , da je kasarna u Nisu (Bubanjski heroji) zvanicno prodata....a slike i komentar o tome...kasnije...Krenimo.... cheers
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Empty
KomentarNaslov komentara: Re:Kasarna Filip Kljajic-Nis   Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Icon_minitime05.02.12 0:56

kasarna Filip Kljajic u Nisu kazu jedna od najlepsih kasarni JNA.
Kasarna je sagradjena 1911.godine i bila je poznata kao inzinjerijska kasarna.Znaci gotovo 100 godina, generacije i generacije vojnika su stekle prva vojnicka iskustva, bas u njoj.Naravno najveci broj u vreme postojanja JNA. U toku 1.sv.rata je kompletna kasarna bila pretvorena u bolnicu, a negde sam nasao podatak da su je izmedju dva rata nazivali kasarna 365 dana.... Question Razlog je bio jer arhitektonski gledano moze se videti 365 vrata i prozora na njoj Exclamation Posle raspada JNA koristi je Vojska Srbije, a vec neko vreme je napustena i zatvorena. Gradska uprava Nisa iznalazi mogucnosti i planira da je obnovi i tu preseli neke srednje skole i jos neke institucije.Kasarna "Filip Kljajic“se prostire na povrsini od tri hektara, i u krugu se nalazi 10 objekata, cija je ukupna povrsina 9.204 kvadratna metra.


[You must be registered and logged in to see this image.]

komanda i sediste 16.puka.....fotografija koristena kao matrica za izradu razglednica 30-ih godina


[You must be registered and logged in to see this image.]

Verovatno ste primetili da nisam , pored sveg truda, uspeo naci fotografije gde su pripadnici JNA u kasarni ali, nadam se da ce nas clan GODA kada procita ovo dopuniti post fotografijama , jer je sluzio JNA u "Filip Kljajic"


Max Blitz: komentar modifikovan dana: 06.06.13 6:41; prepravljeno ukupno 2 puta (Reason for editing : .........zamenjene slike.....)
Na vrh Go down
cxfan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 48
ČLAN OD: : 2012-04-28
M(j)esto Mb

Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad...   Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Icon_minitime29.04.12 19:41

ne vide se fotke

janeztrdi voli ovaj upis

Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Icon_minitime29.04.12 21:02

cxfan...Dobrodosao na Forum... cheers
PS.........ispravljene slike.. Wink
Na vrh Go down
Goda
Gušter
Gušter
Goda


BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2011-08-27
DOB : 57

Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad...   Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Icon_minitime05.05.12 16:42

[You must be registered and logged in to see this image.]


evo, izabrao sam tri moje slike na kojima se vidi ova kasarna...na prvoj slici sam posebno trazio od drugara da fokusira kasarnu, a ne mene...
bilo mi je posebno drago da sam vojni rok sluzio u takvom istorijskom zdanju, iako su hodnici bili strahovito dugi kad ih je trebalo cistiti...

prosle godine sam posetio Nis i "moju" kasarnu, nazalost je ona danas prazna i ima nedefinisanu buducnost....
sad vidim da su je "prodali" ...
inace se sve moje slike nalaze na YouTube, u odgovarajucem filmu .... i ovde, u albumu:

[You must be registered and logged in to see this link.]

kao i na Facebook-u .....

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad...   Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Icon_minitime14.01.13 11:49

kasarna Petrovac na Mlavi- nekada

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad...   Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Icon_minitime14.01.13 11:52

i danas

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad...   Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Icon_minitime29.11.13 23:04

Čudi me da ova tema nije zaživela
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad...   Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Icon_minitime13.04.14 0:22

[You must be registered and logged in to see this image.]
Karaula -BITUSE-sad
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad...   Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Icon_minitime13.04.14 0:25

[You must be registered and logged in to see this image.]
Karaula -BITUSE-posle par godina po preuzimanju od vojske Makedonije
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad...   Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Icon_minitime09.04.15 16:22

Nije više država SCG, pa ne znam je li post sasvim odgovarajuć za podforum gdje je tema, iako jako odgovara naslovu.

Prostor bivšeg Mornaričko-tehničkog remontnog zavoda 'Sava Kovačević' u Tivtu sada je luksuzna marina Porto Montenegro s brojnim turističkim sadržajima.

Članak od prije koji dan:

Porto Montenegro na sajmu luksuza u Londonu
Tivatski nautički centar nastupa na novoj sajamskoj manifestaciji za superbogatu klijentelu


Prvi internacionalni sajam "London Yacht, Jet and Prestige Car Show", na kojem kompanija "Adriatic Marinas" predstavlja tivatsku marinu za superjahte i luksuzno nautičko naselje Porto Montenegro, počeo je jučer i trajat će do petka, 10.04.2015.

"London Yacht, Jet and Prestige Car Show" zamišljen je kao nova manifestacija za svjetske finansijske oligarhe i najimućniju klijentelu koju zanima luksuz. Probrana imena iz svijeta jahting industrije, avioindustrije koja proizvodi luksuzne biznis i privatne avione i helikoptere, te najprestižnija imena proizvođača brzih automobila, bit će izlagači u središtu britanske prijestolnice i jednom od najvećih centara svjetskog biznisa......


[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

MTRZ u Tivtu dok je bio vojni remontni zavod


[You must be registered and logged in to see this image.]


Naravno, ima i žestokih kritičara svega ovoga koji bi htjeli da se vrati.....
Zapravo ne znam što bi htjeli.

Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6132
ČLAN OD: : 2011-01-25

Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad...   Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Icon_minitime09.04.15 18:28

arsenal je bio jedan od retkih uzavoda za remont i odrzavanje torpeda u svetu. prosle godine je privatna firma angazovala majstore iz arsenala da remontuju torpeda za RM  Egipta.
Na vrh Go down
hajduk
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-08-09

Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad...   Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Icon_minitime01.05.15 9:58

veoma me interesuje kasarna hajduk veljko negotin gde sam završio graničarsku obuku pa  selo sikole kod negotina lp hajduk
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad...   Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Icon_minitime08.05.15 23:47

Max Blitz (citat):
Nije više država SCG, pa ne znam je li post sasvim odgovarajuć za podforum gdje je tema, iako jako odgovara naslovu.
Prostor bivšeg Mornaričko-tehničkog remontnog zavoda 'Sava Kovačević' u Tivtu sada je luksuzna marina Porto Montenegro s brojnim turističkim sadržajima.

Porto Montenegro i prestižna globalna jahting asocijacija MYBA (Asocijacija jaht brokera sa Mediterana) za kraj ljetne sezone najavljuju uzbudljivu nautičku manifestaciju – sajam nautike za superjahte MYBA Pop-Up Superyacht Show. Sajam će biti održan od 3. do 5. septembra 2015. u Porto Montenegru.

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6021
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad...   Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Icon_minitime18.06.22 18:17

Sarajevo, kasarna "Maršal Tito"
Ovo je sasvim sigurno jedna od posljednjih slika te kasarne sa vojnicima Jugoslovenske narodne armije u njoj.
Na slici se vide vozila iz Artiljerijskog školskog centra u Zadru nakon povlačenja iz Hrvatske.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sponsored content





Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad...   Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad... Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad...
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Vojni objekti - Nekad i sad
» Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA
» SISAK vojni objekti
» Vojni objekti - strogo čuvane tajne
» Bitola VP 4519

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: