FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81

Go down 
+26
djordjo
b1zis76
ljubisa.tajson
Stazio
mbruck
Max Blitz
Minolovac
dpuric
Milan Savic
janeztrdi
Vjekkoslav
željko hr
janezmb
missar
challenger
vladimir
ZAGORAC
VBČ
lovac
Kemo Specijalac
kamandar
Vojnik Graničar
purger
Nik
alexandar
jakagrabec
30 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
AutorPoruka
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeFri Mar 02, 2012 2:15 am

Vojnik Graničar (citat):

Arrow I naj zadnje Ja i NIK ukidamo za tebe vize i dozvoljavamo ti ulazak na naše prostore.!!! sunny

Sto se mene tice ja sam pozvao Jaku Grabeca da bude moj gost,nadam se da ce se to i dogoditi! (resicemo problem za vizu) Very Happy Very Happy Very Happy
Moja vrata su mu uvek otvorena!
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Niš, V.P. 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeWed Mar 14, 2012 9:28 am

Arrow Arrow Arrow J a k a g r a b e c sunny bounce

[You must be registered and logged in to see this image.]


Arrow Znaš što me ovdje još zanima.!!! Twisted Evil bounce Rolling Eyes
Arrow Nigdje nisi naveo koji je kalibar ovaj protuavijonski top i možda koji domet metka.!?
Arrow Koliko u njegov "doboš" može stati metaka.!?
Arrow Jesi li imao priliku sa njim gađati i kako se izvodi gađanje sa tim topom, tj. u što gađate znam da niste u prave avijone.!?
Arrow Još jedno pitanje kako se puni taj "doboš" od topa, je li ručno metak po metak ili ima neka naprava za punjenje.!?


Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
jakagrabec
Gušter
Gušter
jakagrabec


BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2012-02-03
DOB : 62
M(j)esto Slovenj Gradec

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeThu Mar 15, 2012 9:38 am

Vojnik Graničar (citat):
Arrow Arrow Arrow J a k a g r a b e c sunny bounce

[You must be registered and logged in to see this image.]


Arrow Znaš što me ovdje još zanima.!!! Twisted Evil bounce Rolling Eyes
Arrow Nigdje nisi naveo koji je kalibar ovaj protuavijonski top i možda koji domet metka.!?
Arrow Koliko u njegov "doboš" može stati metaka.!?
Arrow Jesi li imao priliku sa njim gađati i kako se izvodi gađanje sa tim topom, tj. u što gađate znam da niste u prave avijone.!?
Arrow Još jedno pitanje kako se puni taj "doboš" od topa, je li ručno metak po metak ili ima neka naprava za punjenje.!?

- Kalibar mu je 20 milimetara, mislim, da su to bili Bofors topovi, proizvedeni kod nas po licenciji... tako nekako... Domet oko 2000 metara. Na toj tački došlo je do samouništavanja (eksplozije) granate, da nebi prilikom padanja na zemlju dolazilo do opasnosti. Inače granate bile su eksplozivne i aktivirale su se prilikom udara u cilj.
- Zaboravio sam kapacitetu doboša... jedno 30 sigurno u jedan doboš. Učili su nas, da mu je kadencija 11 ispaljenih granata u sekundi... znači 33 granate u sekundi ispalio je jedan top... meni se to činilo, da ipak nije tolika brzina, ali u svakom slučaju kod paljbe nije se čulo posamičnih pucnjeva, sve je više ličilo kao da si dao gas na motoru... ;-) rrrrrrrrrrrrrrr... :-D
-Da, gađali smo na mete nazemlji pojedinačnom paljbom, a i na mete u vazduhu, punom rafalnom... te su mete vukli avioni na oko 1000 metara dugoj saili. Meta je imala i montirane mikrofone, koji su beležili pogodak, a izgledala je slično kao što izgleda ona vreča za pokazivanje smera vetra na aerodromima...
- Doboše se punilo ručno, a vjerovarno postoji i neka sprava za punjenje, ali mi to nismo imali...

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Niš, V.P. 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeThu Mar 15, 2012 10:51 am

Citat :
Arrow J A K A G R A B E C.!!! sunny bounce

Arrow Da, gađali smo na mete nazemlji pojedinačnom paljbom, Arrow a i na mete u vazduhu, Arrow punom rafalnom... No te su mete vukli avioni No na oko 1000 metara No dugoj saili. No
Meta je imala i montirane mikrofone, koji su beležili pogodak, a izgledala je slično kao što izgleda ona vreča za pokazivanje smera vetra na aerodromima...

Arrow Arrow Uh....!!?? pale No Embarassed
Arrow Ne znam kakav su u tom trenutku imali osječaj Embarassed No pale piloti JNA avojona koju su vukli tu sajlu sa maketom-metom aviona kad su znali da vi sa zemlje gađate sa pravim mecima i da postoji mogučnost da promašite i da njih pogodite.!!!
Arrow Kad sam to već spomenio, prilikom gađanja je li vas netko nadzirao od oficira JNA da li nišanite i gađate u metu ili u pravi avion.!!!
Arrow Ili su u vas imali povjerenja.!!! bounce Very Happy Smile Laughing


[You must be registered and logged in to see this image.]

Arrow Arrow Arrow J A K A G R A B E C.!! Rolling Eyes Very Happy Smile Laughing

Arrow Misliš li da bi ovakvo što mogao pogoditi.!!???
Embarassed No pale



Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
jakagrabec
Gušter
Gušter
jakagrabec


BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2012-02-03
DOB : 62
M(j)esto Slovenj Gradec

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeThu Mar 15, 2012 12:52 pm

Pa znaš, da se dosta radilo na bezbednosti... Dužina sajle na kojoj je bila meta, bila je mislim između 1000 i 2000 metara (zavisi od režima naleta aviona). U praksi je to značilo, da nas je avion več preleteo, kad smo tek dobili uzbunu, skočili na topove i gađali metu, koje sa približavala, samo dok nije bila iznad nas. Nikad se nije pucalo za metom, koja se oddaljavala.
Nije bilo nikakve mogučnosti, da se nišani na avion. Da nadzirali su nas od komandira baterije, komandira voda, komandira topa... Unatoč tome mislim, da su piloti možda ipak bili malo zabrinuti, da koja budala ne opali rafal prema njima.
A mislim, da sama mogučnost pogodka aviona sa takvim topovima kod te brzine dosta je mala. Mislim, da treba u isto vreme da dejstvuje više topova, da stvori baražu granata u koju uleti avion... svi ostali pogodki mislim, da su puka slučajnost. Dosta precizniji su sigurno moderniji topovi, koji su navođeni radarom ili nekim drugim modernijim nišanskim spravama.
To što smo mi imali, po mome mišljenju imalo je više manje psihološki efekat na pilote, a sam pogodak bio je više manje igra slučaja... Smile
Jer ipak su se svi elementi još ručno unosili u nišansku spravu, a i da su bili tačno uneseni, avion je za vreme manevrisanja brzo mijenjao ugao, brzinu, rastojanje...
Pa kad smo opalili video se trag putanja granata (imale su ugrađene trasere), nišanđije je korigovao nišanjenje procenivši putanje granata i let aviona (slično kao da prskaš vodom po cviječu... ) Very Happy
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Niš, V.P. 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeFri Mar 16, 2012 9:53 am

Citat :
Arrow Arrow Arrow J A K A G R A B E C .!!! sunny bounce

Arrow Pa znaš, da se dosta radilo na bezbednosti...
Dužina sajle na kojoj je bila meta, bila je mislim između 1000 i 2000 metara (zavisi od režima naleta aviona).
U praksi je to značilo, da nas je avion več preleteo, kad smo tek dobili uzbunu, skočili na topove i gađali metu, koje sa približavala, samo dok nije bila iznad nas.
Nikad se nije pucalo za metom, koja se oddaljavala.
Nije bilo nikakve mogučnosti, da se nišani na avion.
Da nadzirali su nas od komandira baterije, komandira voda, komandira topa...
Unatoč tome mislim, da su piloti možda ipak bili malo zabrinuti, da koja budala ne opali rafal prema njima.
Arrow Arrow Arrow A mislim, da sama mogučnost pogodka aviona sa takvim topovima kod te brzine dosta je mala.
Mislim, da treba u isto vreme da dejstvuje više topova, da stvori baražu granata u koju uleti avion... Arrow Arrow Arrow svi ostali pogodki mislim, da su puka slučajnost.
Dosta precizniji su sigurno moderniji topovi, koji su navođeni radarom ili nekim drugim modernijim nišanskim spravama.
To što smo mi imali, po mome mišljenju imalo je više manje psihološki efekat na pilote, a sam pogodak bio je više manje igra slučaja...
Jer ipak su se svi elementi još ručno unosili u nišansku spravu, a i da su bili tačno uneseni, avion je za vreme manevrisanja brzo mijenjao ugao, brzinu, rastojanje...
Pa kad smo opalili video se trag putanja granata (imale su ugrađene trasere), nišanđije je korigovao nišanjenje procenivši putanje granata i let aviona (slično kao da prskaš vodom po cviječu... )

Arrow Pa, Arrow Arrow JAKAGRABEC.!!! bounce sunny Wink
Arrow Izuzetna mi je čast da ti Arrow u ime Foruma bivših pripadnika nekadašnje JNA (F.B.P.N. JNA) dodjelim Arrow ORDEN NARODNOG HEROJA.!!! Very Happy Smile Laughing


[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovaj ORDEN NARODNOG HEROJA si zaslužio jer si jedini od pripadnika JNA koji bar priznaje da nešto u toj JNA ne valja, da dosta toga što su radili nije dobro, bajno i divo, počevši od organizacije, oružja, taktike i pitaj boga čega sve ne.!!!
Uglavnom ovaj ORDEN NARODNOG HEROJA Arrow nosi na svojim prsima kroz Sloveniju i Arrow Slovenj Gradec i danju i noću i opet i svaki put i tako da ne duljim evo ti ga.!!! Very Happy Smile Laughing bounce


Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: Sat Mar 17, 2012 7:57 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeFri Mar 16, 2012 2:29 pm

Citat :
ja sam pozvao Jaku Grabeca da bude moj gost,nadam se da ce se to i dogoditi! (resicemo problem za vizu)

verovatno znate, i nisam rekao nista novo...Slovencima ne treba ni viza, ni pasos, za dolazak u Nis... 6 mojih rodjaka (2 odrasla, 4 dece) su nas posecivala ovih godina samo sa licnim kartama (tamo i deca imaju LK, zbog skole i sl)
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeSun Mar 25, 2012 2:45 pm

Kemo Specijalac (citat):
Citat :
ja sam pozvao Jaku Grabeca da bude moj gost,nadam se da ce se to i dogoditi! (resicemo problem za vizu)

verovatno znate, i nisam rekao nista novo...Slovencima ne treba ni viza, ni pasos, za dolazak u Nis... 6 mojih rodjaka (2 odrasla, 4 dece) su nas posecivala ovih godina samo sa licnim kartama (tamo i deca imaju LK, zbog skole i sl)

Naravno........ to je samo bila "mala sala" bas zbog toga sto Jaki nije potrebna viza Very Happy
Na vrh Go down
lovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-17

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeWed Apr 25, 2012 1:10 pm

Pozdravljam sve pantelejce i evo od mene koja slika:
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeWed Apr 25, 2012 3:45 pm

Dobrodosao Lovac..... cheers
Nisi nam rekao kada si sluzio vojni rok... Smile obzirom da ti je prvi komentar Wink
Na vrh Go down
jakagrabec
Gušter
Gušter
jakagrabec


BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2012-02-03
DOB : 62
M(j)esto Slovenj Gradec

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeWed Apr 25, 2012 3:51 pm

Krug kasarne isti je kao u moje vreme... samo je drveče dosta poraslo... :-)
 
Evo i nekoliko mojih slika kasarne u kojoj smo služili. Baš taj dio, gdje smo se najviše zadržavali...
Poslao mi jih je moj prijatelj Nik, a ja do sada nisam uzeo sebi dovoljno vremena, da jih stavim ovdje.
Hvala ti Nik!
Smile
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
lovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-17

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 26, 2012 8:38 am

aleksandar obradovic (citat):
Dobrodosao Lovac..... cheers
Nisi nam rekao kada si sluzio vojni rok... :)obzirom da ti je prvi komentar Wink
 
Bilo je toliko davno da se skoro i ne sjećam...najstariji sam ovdje sigurno.

Na vrh Go down
lovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-17

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 26, 2012 9:07 am

Kroz kapiju niz Čegarsku, desno pa preko mosta... i nedjeljna pijanka negdje u gradu može da počne.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Vlasnika ove burekdžinice smo mi zvali Pero Trovač. Bio je aktualan kada bismo se polupijani nedjeljom vraćali iz grada. Čovjek je to koristio i prodavao burek bez mesa, sirnicu bez sira itd.
Radnim danom bi sa korpom bureka kružio oko žice na Konjskom groblju i nudio vruće pite.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Jedan pogled na sportske poligone...

[You must be registered and logged in to see this image.]


Pogled na kasarnu iz tvrđave.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Kasarna je u odnosu na moje vrijeme malo promijenila firmu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 26, 2012 12:29 pm

Citat :
lovac
Bilo je toliko davno da se skoro i ne sjećam...najstariji sam ovdje sigurno.

Necemo te terati.......ali.... Wink
Na vrh Go down
jakagrabec
Gušter
Gušter
jakagrabec


BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2012-02-03
DOB : 62
M(j)esto Slovenj Gradec

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 26, 2012 3:57 pm

Very Happy Pera Trovač bio je i u moje vrijeme glavni prodavač kroz žicu... Very Happy
A nisam znao, da je ta burekdžinica bila njegova... Very Happy
Na vrh Go down
lovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-17

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeFri Apr 27, 2012 9:02 am

Nedjeljno prijepodne ispred vojničkog kluba (šef u moje vrijeme bijaše zastavnik Kitanovski)

[You must be registered and logged in to see this image.]


Nadam se da ovaj spomenik još stoji u produžetku piste za postrojavanje.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13114
ČLAN OD: : 2009-05-01

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeFri Apr 27, 2012 9:27 am

Vojnik Graničar (citat):
Izuzetna mi je čast da ti Arrow u ime Foruma bivših pripadnika nekadašnje JNA (F.B.P.N. JNA) dodjelim Arrow ORDEN NARODNOG HEROJA.!!! Very Happy Smile Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nisam upoznat da dodjeljujemo ordenje, ali hajde de!

Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Niš, V.P. 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeFri Apr 27, 2012 7:14 pm

Citat :
Arrow Arrow Arrow VOJNIK BEZ ČINA.!!! sunny bounce
Arrow Vršitelj dužnosti
Arrow Vrhovnog komandanta.

Arrow Nisam upoznat da dodjeljujemo ordenje, ali hajde de! bounce


Arrow Pa Vojniče Bez Čina.!!! Rolling Eyes Shocked No
Arrow Niste uzeli u obzir krizu u državi i svijetu.!!! Twisted Evil
Arrow Recesija na svakom koraku. Twisted Evil
Arrow Nezaposlenost također. Twisted Evil
Arrow Štednja u oružanim snagama također. Twisted Evil
Arrow A pošto smo imali u skladištu 10-ak sanduka takvih ordenja bilo je šteta to baciti. Embarassed Twisted Evil Rolling Eyes No
Arrow Pa smo odlučili da i to podjelimo bez obzira na zasluge i naziv ordena.!!! Twisted Evil Rolling Eyes Shocked
Arrow Štaje tuje.. Twisted Evil bounce
Arrow Znaš da smo se mislili između ovog ordena ili komada slanine pa je prevagnuo orden j.....!!!! geek scratch Very Happy Smile Laughing
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
jakagrabec
Gušter
Gušter
jakagrabec


BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2012-02-03
DOB : 62
M(j)esto Slovenj Gradec

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeFri Apr 27, 2012 8:43 pm

lovac (citat):
Nedjeljno prijepodne ispred vojničkog kluba (šef u moje vrijeme bijaše zastavnik Kitanovski)
 
Ahahaha... hvala, što si me prisjetio... mislim, da je taj zastavnik Kitanovski bio i za vreme mog služenja u vojničkom klubu. Mislim, da je njemu od tih starešina bilo najbolje...  Very Happy

Na vrh Go down
lovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-17

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeFri May 04, 2012 11:04 am



Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: SRBIJA - Niš, V.P. 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeTue May 22, 2012 12:12 pm

Citat :
Arrow Jakagrabec.!!! sunny bounce

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovako otprilike koliko se sjecam (prosle su mnoge godine... Smile )
Top se okretao ili ručno, ili pomoču benzinskog wankelovog motora.
U slučaju na slici, bilo je u režimu ručnog upravljanja... desnom rukom na upravljaču za pravac, a lijevom za elevaciju.
Vojnici na topu i oko njega su: nišanđija, (sjedi na topu), iza stoji komandir, koji i unosi elemente o kursu, brzini, uglu leta aviona u nišansku spravu, kako bi pomoču tih podataka došlo do odgovarajučeg preticanja... preostala četvorica su prvi i drugi dodavač i prvi i drugi punilac, koji su dodavali i punili top dobošima sa municijom.
Arrow Priolikom okretanja topa, pratili su top i okretali se sa topom. Suspect Embarassed No pale scratch
Pravac 12, bio je osnovni pravac topa, koji se definisao kod postavljanja topa na položaj.
Od tog pravca sedefinisao pravac od kojeg su se približavali avioni po pravcima kao na satu... (primjer ako bi nalet aviona bio sa leđa, to bi bio pravac 6... )
Kurs brzinu i ugao poniranja, morao je komandir topa da unese u nišansku spravu, a te elemente dobio bi preko veze od radarista ili vjerovatno u ratnoj situaciji radilo bi se o umječu komandirove procjene... možda sam to oko kursa pogrešno zapisao... u to nisam sasvim siguran... Embarassed ... a inače kurs 182 značio bi od prilike nalet aviona iz pravca juga... radi se o stupnjevima od 0 do 360... 0 ili 360= sjever, 90=istok, 180=jug, 270=zapad ... ali stvarno možda sam tu pogrešio... ne mogu da se sjetim, dali se radilo o kursu u odnosu na sjever ili o pravcu koji se odnosi na pravac postavljenog topa...
Da kod poniranja radi se o spuštanju pod određenim uglom...
Ja sam na slici kao nišanđija na topu, pa sam sakriven iza nišanske sprave... Very Happy

Arrow Jakagrabec, znaš što me još zanima na ovoj tvojoj slici iz JNA.!! Rolling Eyes Twisted Evil Very Happy Exclamation Question

Arrow Ovo sam te želio i prije pitati ali sve ono danas ću, sutra ću, prekosutra ću pa nikako, ali evo napokon prilike.!!!
Arrow Jakagrabec, kažeš ovo: Arrow Arrow Arrow "Priolikom okretanja topa, pratili su top i okretali se sa topom." Suspect ...!!!???
Arrow Kada bolje promislim, kada vidim ove vojnike na slici, ima ih bez nišanđije 5.!!!
Arrow Kada pogledan ovaj (hajdemo ga nazvati rov u kojeg ste ukopali protuavijonski top), tu se ispred topa u rovu sa lijeve strane vidi nekakav drveni sanduk i kad dobro pogledaš tu situaciju padne ti na pamet ova situacija.!!!
Arrow Avion leti u niskom letu, ovaj tvoj protuavijonski top se treba brzo okretati, ovih 5 vojnika oko topa bi trebali se okretati skupa sa tim topom.
Arrow Postavlja se pitanje da ti vojnici oko toga topa ne znaju Evil or Very Mad No u kojem ćeš ti trenutku i kojom brzinom i u kome smjeru okretati taj protuavijonski top.
Arrow Ja kada sebe zamislim u takvoj situaciji tj. da sam ja tu jedan od tih vojnika, ja se ne bih uspio pomaknuti tako brzo koliko bi ti brzo okretao taj top.
Arrow Nastala bi gužva, nastalo bi sudaranje, padali bi jedan preko drugoga Very Happy Smile Laughing , mislim da u pravoj ratnoj situaciji to jednostavno nije izvedivo.!!! Evil or Very Mad No Embarassed
Arrow Moje mišljenje ja da bi bilo naj bolje da njih oko toga topa nema Evil or Very Mad ili da oni zalegnu oko toga topa Twisted Evil dok ti top okrećeš uokolo brzinom koja tebi odgovara u tom trenutku...!!! Rolling Eyes


Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: Tue May 22, 2012 7:27 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeTue May 22, 2012 4:05 pm

Valjda su nekog vraga i uvježbali??? confused
Nisu valjda žmirili i čekali da im nišandžija "telefonira"na koju će stranu okrenuti top??? confused
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: SRBIJA - Niš, V.P. 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeTue May 22, 2012 7:41 pm

Citat :
Arrow Arrow Arrow ZAGORAC - KARAULA "DRENAK"...!!! sunny bounce

Arrow Valjda su nekog vraga i uvježbali??? confused
Arrow Nisu valjda žmirili i čekali da im nišandžija "telefonira"na koju će stranu okrenuti top??? confused

Arrow Zagorac, ma mogu onu to uvježbavati godinu dana, non-stop, ali stavi sebe u tu situaciju, da misliš u kome ći ja smjeru okretati top i kojom brzinom. Rolling Eyes No Suspect Embarassed
Arrow Pogledaj Zagorac Arrow ovu snimku Arrow aviona u niskom letu...!!! Shocked Shocked Shocked Embarassed No pale scratch
Arrow Pa onda stavi sebe u tu situaciju, to je brzina, grupa ljudi ne može tako brzo reagirati ako se top tako brzo može okretati.!!! No Twisted Evil Embarassed scratch
Arrow JNA je imala neka svoja pravila za rukovanje nekim oružjem ali u životu nije sve tako kako pišu knjige i kako bi oni željeli... Suspect No Embarassed




Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeTue May 22, 2012 8:19 pm

Ako su išta vrijedili,onda su mogli pratiti maksimalnu brzinu okretanja topa.
Što se pak smjera tiće,valjda su imali oći i uši, zakljućiti odkud dolazi i kamo ide,te učiniti što je moguće.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: SRBIJA - Niš, V.P. 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeTue May 22, 2012 8:38 pm

Citat :
Arrow Arrow Arrow ZAGORAC - KARAULA "DRENAK"...!!! sunny bounce

Arrow Ako su išta vrijedili,onda su mogli pratiti maksimalnu brzinu okretanja topa. Shocked
Arrow Što se pak smjera tiće,valjda su imali oći i uši, zakljućiti odkud dolazi i kamo ide,te učiniti što je moguće. Rolling Eyes

Arrow Baš me zanima što će kazati Arrow "JAKAGRABEC", da vidim kako je on to doživio iz prve ruke. Rolling Eyes Shocked
Arrow Da li je brzina okretanja topa i brzina okretanja vojnika za tim topom mogla da bude u skladu ili je bilo Arrow gužve, Arrow guranja, Arrow padanja ili Arrow odustajanja, ili je JNA to lijepo napisala u pravilniku a to nije bilo moguće provesti u praksi...!!! Suspect No Embarassed
Arrow Jer on kao nišanđija topa imao je priliku to vidjeti i doživiti... Twisted Evil Suspect Shocked Very Happy Smile Laughing
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
jakagrabec
Gušter
Gušter
jakagrabec


BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2012-02-03
DOB : 62
M(j)esto Slovenj Gradec

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeWed May 23, 2012 11:28 pm

Vojnik Graničar (citat):
Citat :
Arrow Arrow Arrow ZAGORAC - KARAULA "DRENAK"...!!! sunny bounce

Arrow Ako su išta vrijedili,onda su mogli pratiti maksimalnu brzinu okretanja topa. Shocked
Arrow Što se pak smjera tiće,valjda su imali oći i uši, zakljućiti odkud dolazi i kamo ide,te učiniti što je moguće. Rolling Eyes

Arrow Baš me zanima što će kazati Arrow "JAKAGRABEC", da vidim kako je on to doživio iz prve ruke. Rolling Eyes Shocked
Arrow Da li je brzina okretanja topa i brzina okretanja vojnika za tim topom mogla da bude u skladu ili je bilo Arrow gužve, Arrow guranja, Arrow padanja ili Arrow odustajanja, ili je JNA to lijepo napisala u pravilniku a to nije bilo moguće provesti u praksi...!!! Suspect No Embarassed
Arrow Jer on kao nišanđija topa imao je priliku to vidjeti i doživiti... Twisted Evil Suspect Shocked Very Happy Smile Laughing

Very Happy
Ovako...
I posada oko topa je pratila u kom pravcu leti avion i tako mogla predvidjeti u kom pravcu če se okretati top...
Pucalo se na avion za vreme približavanja... kasnije je ta brzina u prolazu na takvoj blizini zaista suviše visoka, da bi to moglo efikasno da se gađa...
Znači top se nije okretao ko ringlšpil, da bi posada trčala u krug... Very Happy
Nemam iskustvo u takvoj ekstremnoj situaciji... to što smo mi gađali, bilo je za vreme vježbi i bojevog gađanja... a šta bi bilo u pravom sukobu... valjda bi bilo svašta... ;-)
Gađali smo mete na večim visinama i tu se top nije okretao toliko brzo...
A gađanje Orla u takvom brisučum letu kao na tom snimku, bilo bi nemoguče ... slažem se ... a možda i nebi bilo neke svrhe... koliko sam čuo, orlovi su i sami padali sa neba... Šalim se... Very Happy

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: SRBIJA - Niš, V.P. 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeThu May 24, 2012 10:07 am

Citat :
Arrow Arrow Arrow JAKAGRABEC...!!! sunny bounce

Very Happy
Ovako...
I posada oko topa je pratila u kom pravcu leti avion i tako Arrow Arrow Arrow mogla predvidjeti u kom pravcu če se okretati top Suspect Embarassed pale No Rolling Eyes Shocked ...
Pucalo se na avion za vreme približavanja... kasnije je ta brzina u prolazu na takvoj blizini zaista suviše visoka, da bi to moglo efikasno da se gađa...
Znači top se nije okretao ko ringlšpil, da bi posada trčala u krug... Very Happy
Nemam iskustvo u takvoj ekstremnoj situaciji... to što smo mi gađali, bilo je za vreme vježbi i bojevog gađanja... Arrow Arrow Arrow a šta bi bilo u pravom sukobu... valjda bi bilo svašta... Very Happy Smile Laughing
Gađali smo mete na večim visinama i tu se top nije okretao toliko brzo...
A gađanje Orla u takvom brisučum letu kao na tom snimku, bilo bi nemoguče ... slažem se ... a možda i nebi bilo neke svrhe... koliko sam čuo, orlovi su i sami padali sa neba... Šalim se... Very Happy

Arrow JAKAGRABEC...!!! Very Happy Smile Laughing bounce
Arrow Vidim da opet priznaješ da knjige i pravila koja je pisala JNA za rad sa tim protu-avijonskim topom nije uvijek moguče izvesti tako kako su oni smislili.!!! Crying or Very sad Sad Rolling Eyes
Arrow Samo memam više ordenja da ti za to dam. Suspect Rolling Eyes Wink
Arrow Ali ti zato mogu Arrow povečati reputaciju i to sa Arrow 3 na Arrow 4.!!! Very Happy Smile Laughing


Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6157
ČLAN OD: : 2011-01-25

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Niš, V.P. 3038/4, Kasarna Pantelej,    Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeThu May 24, 2012 11:14 pm

knjige i pravila koja je pisala JNA za rad sa tim protu-avijonskim topom. proizvodjac oruzija propisuje nacin i upotrebu borbenih sredstava a ne armija koja ih koristi. gadjanje aviona u brisucem letu je sasvim moguce puca se ispred aviona( preticanje) na taj nacin su obarane i bespilotne letelice ali i rakete tomahavk.
Na vrh Go down
jakagrabec
Gušter
Gušter
jakagrabec


BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2012-02-03
DOB : 62
M(j)esto Slovenj Gradec

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeFri May 25, 2012 3:08 pm

vladimir (citat):
knjige i pravila koja je pisala JNA za rad sa tim protu-avijonskim topom. proizvodjac oruzija propisuje nacin i upotrebu borbenih sredstava a ne armija koja ih koristi. gadjanje aviona u brisucem letu je sasvim moguce puca se ispred aviona( preticanje) na taj nacin su obarane i bespilotne letelice ali i rakete tomahavk.

Slažem se. Moguče je gađanje aviona u brisučem letu uz određeno preticanje. Ja sam komentarisao gađanje aviona u onom videosnimku sa aeromitinga, gdje su visina, brzina i rastojanje eksztemna... tu bi bio pogodak manje vjerovatan nego pogoditi milijone na lotu...
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6157
ČLAN OD: : 2011-01-25

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Niš, V.P. 3038/4, Kasarna Pantelej,    Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeFri May 25, 2012 8:59 pm

ko neigra loto nemoze se nadati ni milionima.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: SRBIJA - Niš, V.P. 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeSat May 26, 2012 8:16 am

Citat :
Arrow Arrow Arrow VLADIMIR - RAZVODNIK...!!! sunny bounce

knjige i pravila koja je pisala JNA za rad sa tim protu-avijonskim topom.
proizvodjac oruzija propisuje nacin i upotrebu borbenih sredstava a ne armija koja ih koristi.
gadjanje aviona u brisucem letu je sasvim moguce puca se ispred aviona( preticanje) na taj nacin su obarane i bespilotne letelice ali i rakete tomahavk.

Arrow Bez obzira tko piše pravila o upotrebi borbenih sredstava da li JNA ili proizvođač oružja, bitno je da nije bilo uvijek moguče se držati tih pisanih pravila. Rolling Eyes Twisted Evil

Citat :
Kada sam JAKAGRABEC kaže:
Arrow Arrow Arrow a šta bi bilo u pravom sukobu... valjda bi bilo svašta...
Very Happy Smile Laughing

Arrow Mislim da je tu JAKAGRABEC sve rekao, on koji je rukovao sa protu-avijonskim topom naj bolje zna što bi bilo kad bi bilo, o pisanim pravilima, o praksi, o nepraksi, o oružju, o svemu. Very Happy Smile Laughing
Arrow Mi koji memamo nikakvoga iskustva sa protu-avijonskim topom možemo samo postavljati pitanja a JAKAGRABEC ako je dobre volje može samo da nam odgovara na pitanja, jer njegova je zadnja i točka........ Very Happy Smile Laughing


Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
jakagrabec
Gušter
Gušter
jakagrabec


BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2012-02-03
DOB : 62
M(j)esto Slovenj Gradec

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeSun May 27, 2012 8:17 am

Skrenuli smo sa teme komentarima tehnike i usposobljenosti. Želeo sam samo nači kontakte sa nekadašnjim vojnicima iz naše jedinice, pa ovdje o tehniki i tome slično ne želim više raspravljati. Smile
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeSun May 27, 2012 2:14 pm

jakagrabec (citat):
Skrenuli smo sa teme komentarima tehnike i usposobljenosti. Želeo sam samo nači kontakte sa nekadašnjim vojnicima iz naše jedinice, pa ovdje o tehniki i tome slično ne želim više raspravljati.  Smile
 
Naš Vojnik Granićar želi nešto naučiti,nemoj mu uskratiti to zadovoljstvo,bez obzira što on na sve gleda birokratski.  cheers
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: SRBIJA - Niš, V.P. 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeSun May 27, 2012 7:47 pm

Citat :
Arrow Arrow Arrow ZAGORAC - KARAULA "DRENAK"...!!! sunny bounce

Naš Vojnik Granićar želi nešto naučiti, nemoj mu uskratiti to zadovoljstvo, bez obzira što on na sve gleda birokratski. cheers

Arrow Zagorac.!!! Suspect Shocked Rolling Eyes Embarassed
Arrow Deder se ti vrati doli u Makedoniju na Karaulu "Drenak".!!!
Arrow Država nije sigurna kad tebe nema.!!!
Arrow A "Gavro" zbog toga ne spava nočima...
Arrow I zadnje forum je velik, doće još neki vojnik koji je rukovao protu-avijonskim topom.!!!

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeSun May 27, 2012 8:24 pm

Vojnik Graničar (citat):
Citat :
Arrow Arrow Arrow ZAGORAC - KARAULA "DRENAK"...!!! sunny bounce

Naš Vojnik Granićar želi nešto naučiti, nemoj mu uskratiti to zadovoljstvo, bez obzira što on na sve gleda birokratski. cheers

Arrow Zagorac.!!! Suspect Shocked Rolling Eyes Embarassed
Arrow Deder se ti vrati doli u Makedoniju na Karaulu "Drenak".!!!
Arrow Država nije sigurna kad tebe nema.!!!
Arrow A "Gavro" zbog toga ne spava nočima...
Arrow I zadnje forum je velik, doće još neki vojnik koji je rukovao protu-avijonskim topom.!!!



Čemu nervoza druže stariji vodniće? tongue
Nemoj se brinuti za Drenak i Makedoniju,ima tko će me zamijeniti. Suspect
Gavru bih sad mogao smijeniti,imam zvjezdicu više! king

Na vrh Go down
challenger
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2012-09-06

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 09, 2012 12:04 am

VP 4945/14D"Ribnica",Kraljevo,desetari Djuro Dodik i Trajkovski,komandir St.V. Radovic.Prekomanda 3038/14(komandni vod,artiljerija)"Pantelej"ili "Konjsko Groblje",Nis.KomandirZIKl Stefanovic,pa Por.Kocich(kad je izasao iz zatvora).desetari Ismet Ferati,posle Slavko(Slavc)Mitrovic
Juli21/`76-Okt20/77
Bog te blagi,proslo gotovo 13,000 dana od toga,a mi se mucili sa 457.`bem te zivote.

Life’s journey is not to arrive at the grave safely, in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting “Holy shit, what a ride!”

Ili,u slobodnom prevodu:"Zivotni put nije da dodjes do groba,u potpuno ocuvanom tijelu.Zivotni put je doci do groba klizeci se pobocke na guzici,u potpuno unistenom tijelu i u oblaku prasine i sve vrijeme
dernjajuci se:"BOK TE J.BO,KOJI DOZIVLJAJ."
Za neupucene,bio sam tamo prije 3+ godine,i niko me ne doceka
Ajd` da sada vidim pametnjakovice
LP iz Vankuvereta,Kanada od jednog sretnika
Challenger
P.S.Lovac,sjeti se kad si popi.dio za sir i kajmak i bacio manjerku u trnje u mislim Trubarevcu(istocno od Aleksinca,prije Soko Banje,pa na lijevo)Nadam se da si ti taj,i da je u sredini fotke "Bacho" i na dasnom krilu Shehovac,a dolje,drugi sa lijevo je Ferati.Ako sam pogrieso,oprostite

Na vrh Go down
lovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-17

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 13, 2012 11:29 am

Ako je nekome bitno na slici gore, koju spominje Challenger, stoje s lijeva na desno:
Lovac, Malinić (Vlasenica), +Subotić (Sl. Požega) , BAĆO (JNA), Radulović (Kladovo), Kvas (Jesenice), Šehovac (Sarajevo).
Čuče s lijeva na desno:
Grba (Plaški), +Singer (Osijek), Rakić (Bijeljina), Dolenc (Kranj).


lovac: komentar modifikovan dana: Thu Sep 13, 2012 2:31 pm; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
lovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-17

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 13, 2012 11:46 am

Challenger bi se trebao više sjećati ovih likova:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Stoje s lijeva na desno:
Ćosić P. (Sl. Brod), Šehovac V. (Sarajevo), Abdurahmani H. (Dragaš), BAĆO (zastavnik), Lokvančić (?), Dimitrijevski M. (Tetovo), Jurić A. (Žepče), Lovac, Peloz M. (N. Gorica).

Čuče s lijeva na desno:
Rakić N. (Bijeljina), Zifovski K. (Berovo), Berberović F. (Bijeljina), Mitrović S. (kaplar Bos. Dubica), Dolenc M. (kaplar Kranj), Malinić R. (Vlasenica).


lovac: komentar modifikovan dana: Mon Sep 17, 2012 7:49 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
challenger
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2012-09-06

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 14, 2012 2:41 am

U pravu si Lovac,sa druge slike poznajem mnogo vise ljudi.Lokvancic je Mehemed iz Hrasnice,a Kiro ti je danas koreograf u Skopskom Tanecu,cuo se sa njim prije nekoliko godina.Za Berberovica znam da je 2004 jos radio u Austriji, a i za tebe i Jurica znam gdje ste(pozdravi ga od mene).Ostala raja,pojma nemam,nadam se da su zivi i zdravi.
A Bacho mi je ostao u lijepom sjecanju,pogotovo ona njegova:"Stefanovicu,Berberovicu,mrs iz stroja,Bog vas blagi j.bo"a ja i Berba umiremo od smijeha.Mladost....
Poz.sa ove strane bare
Na vrh Go down
jakagrabec
Gušter
Gušter
jakagrabec


BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2012-02-03
DOB : 62
M(j)esto Slovenj Gradec

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 16, 2012 9:39 am

Sitnooooooo!!!
 
Very Happy
 
... u grad, da nabavim civilno odjelo ... pa autobusom kući...
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 16, 2012 11:31 am

jakagrabec (citat):
Sitnooooooo!!!

Very Happy

... u grad, da nabavim civilno odjelo ... pa autobusom kući...
 
Jakagrabec, kad si ovo sačuvao  svih ovih godina,   veliki "+" zasluženo    Smile
pozz    cheers

Na vrh Go down
challenger
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2012-09-06

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 16, 2012 6:51 pm

I od mene jedan +,svaka cast.
Znaci da si bio na lijevo od moje sobe(3038/14,komandni vod).Interesuje me,jesu li u ta vremena bili
kIkl Stoiljkovic,Radulovic(Jovovic? sigurno nije,jer je tada bio pred penziju),Kap.Jovic,koji je bio blizanac Lea Martina.Kad sam ga upitao jesu li rod,dobio sam negativan odgovor.Ali i danas se mogu kladiti da su braca blizanci.
I upit Lovcu,dali se sjecas Kap.Rusa,onaj zahebani,sto nam je uletio u ucionicu(podrum)i postrojio nas k`o kruske?
LP,Zeljo
Na vrh Go down
lovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-17

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeMon Sep 17, 2012 7:48 am

Kapetan Stanišić ? Bio je neki šef u pješadiji koliko se sjećam.
Na vrh Go down
lovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-17

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeMon Sep 17, 2012 8:40 am

Provedoh izvjesno vrijeme i na ovom poznatom vojnom poligonu pa da podijelim koju sličicu sa onima koji su također "imali čast". Dakle Petlovo bojište...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
jakagrabec
Gušter
Gušter
jakagrabec


BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2012-02-03
DOB : 62
M(j)esto Slovenj Gradec

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeMon Sep 17, 2012 8:30 pm

challenger (citat):
I od mene jedan +,svaka cast.
Znaci da si bio na lijevo od moje sobe(3038/14,komandni vod).Interesuje me,jesu li u ta vremena bili
kIkl Stoiljkovic,Radulovic(Jovovic? sigurno nije,jer je tada bio pred penziju),Kap.Jovic,koji je bio blizanac Lea Martina.Kad sam ga upitao jesu li rod,dobio sam negativan odgovor.Ali i danas se mogu kladiti da su braca blizanci.
I upit Lovcu,dali se sjecas Kap.Rusa,onaj zahebani,sto nam je uletio u ucionicu(podrum)i postrojio nas k`o kruske?
LP,Zeljo
 
Ne sjecam se zasto stoji na toj dozvoli vojna posta 13, jer smo mi bili LPA... vp 3038/4, a prostorije su nam bile dole desno... pored nas su bili pionirci, pa onda mi...

 
missar (citat):
Jakagrabec, kad si ovo sačuvao  svih ovih godina,   veliki "+" zasluženo    Smile
pozz    cheers
 
I evo... istog dana na autobus i kuci...
A na autobusu koji je dolazio mislim, da iz Skoplja, na mom "rezervisanom" sjedistu imao je i neki stariji covjek rezervaciju... (mislim, da je bio cak i oficir...)
ufff... jebote... stojeci sam se vozio do Zagreba... :-D
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeMon Sep 17, 2012 9:05 pm

Zasluzeni plus Jaka.... cheers
U to vreme su to bili oni , za ono vreme "cuveni" NIS-EXPRES,cini mi se crveni MERCEDES autobusi Smile
Na vrh Go down
challenger
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2012-09-06

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeTue Sep 18, 2012 12:48 am

lovac (citat):
Kapetan Stanišić ? Bio je neki šef u pješadiji koliko se sjećam.

Lovac,ne prestajesh da me iznenadjujesh.Umjesto 50 pluseva,kako bi bilo da te povedem u lov??Telegraph Creek ili Dease Lake,British Columbia,Canada.Ja idem pocetkom Oktobra,sa svojom tandzarom,pa sta mi Bog da.Jedino ne bih volio da raz.izdim grizlija i da se poljubim u gu.icu.Za ovu godinu je kasno,ali se nadam sledechoj sezoni,ja platim put???
Pa kad ti izadje medo cca 4 metra u visinu,kakav Kap.Stanisic,a plashili ga se k`o guje affraid
Poz.sa ove strane bare
Zeljo

Na vrh Go down
challenger
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2012-09-06

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeTue Sep 18, 2012 1:29 am

jakagrabec (citat):
I evo... istog dana na autobus i kuci...
A na autobusu koji je dolazio mislim, da iz Skoplja, na mom "rezervisanom" sjedistu imao je i neki stariji covjek rezervaciju... (mislim, da je bio cak i oficir...)
ufff... jebote... stojeci sam se vozio do Zagreba... :-D

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Jaka,od mene josh jedan +.
Lijepo je vidjeti,poslije toliko godina,autobusnu kartu.Nema veze sto si stajao do Zg,vazno je da si isao doma.
I ja cuvam voznu kartu i odijelo koje sam narucio davne `77,kao oko u glavi,i jedino sto me moze rastaviti od tog je smrt.
Poz.Zeljo
PS,i ja sam bio dolje,desno,komandni vod,sofer Podpukovniku Cokicu,ali sam uspjeo namoliti kIkl Bozica(tada kom.saobracaja)da me prebaci na neko "bolje"mjesto.I ja zaglavim u artiljeriji
kod Stoiljkovicha.Koja sreca???

Na vrh Go down
lovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-17

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 10:16 am

Challenger nisam vise siguran iza kojeg prozora smo stanovali...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
challenger
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2012-09-06

Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 23, 2012 12:43 am

lovac (citat):
Challenger nisam vise siguran iza kojeg prozora smo stanovali...
 
Lovac,peti i shesti "pendzer" na gornjem katu,gledano sa desno,trecha fotka.
Nego,ne rece nista za poziv u lov?ako si lovac?
I josh jedan upit,zashto mene nisu nikada tjerali na "Politicku nastavu".Jesam li ja neshto "njima"zgrijesio?
LP,Zeljo
PS,ovo za lov je najozbiljnije,jer iduce godine imam posjetu od tri Slovenca(Jedan poznat,dva nepoznata) i jednoga Hrvata(nikad ga u zivotu nisa vidio).Odlucio sam da odrijesim kesu,znajuci da od nashih ne moze biti pokvareno.Cast izuzetcima....
Moze i na PP.

Na vrh Go down
Sponsored content





Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81   Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81 - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81
Na vrh 
Stranica 1/3Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» V.P.3038/11 Pantelej Niš
» NIŠ-Pantelej VP 5775 i Leskovac VP 5300 - APRIL 1980 - JUN 1981
» Kasarna Pantelej 88-89 maj
» Generacija 86-87 Nis Pantelej
» VP 5812/4a RR četa kasarna Skopje april 1980.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: