FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Share | 

VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14
AutorPoruka
Veles 83
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
REPUTACIJA : 3
Član od : 2016-09-20

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   17.05.18 15:26

Pozdrav svima!
Vozdovac znam gdje, u kasarni nikad nisam bio. Ali smo se druzili intenzivno jedne divne jeseni 1983e na Krivolaku tokom vojne vjezbe "Jedinstvo 83".
Da li se iko od vas mozda sjeca ko je tada bio komandant jedinice? Bio je tada po cinu pukovnik a vodjenjem vjezbe je trebao da dobije cin generala (sto se i desilo).

Hvala unaprijed.
Na vrh Go down
dstefe
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
REPUTACIJA : 0
Član od : 2013-06-20
M(j)esto Škofja Loka

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   17.05.18 17:59

Možda ja to bio pukovnik Kranjc. Koliko se sjećam je tada bio komandant kasarne.
Na vrh Go down
Veles 83
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
REPUTACIJA : 3
Član od : 2016-09-20

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   17.05.18 20:53

@dstefe (citat):
Možda ja to bio pukovnik Kranjc. Koliko se sjećam je tada bio komandant kasarne.
Zdravo dstefe,

Hvala na javljanju i odgovoru. Nazalost ne trazim ko je bio komandant kasarne vec ko je bio komandant Oklopne brigade u Oktobru 1983e koju je doveo na Krivolak. Imao je tada cin pukovnika i polagao za generala.
Ime mu je bilo, ne znam vise kako se to kaze na nasem, istog korjena kao i prezime...npr Bogic Bogicevic, ili Bojan Bojanic, ili Marko Markovic.

Ako se neko sjeti, hvala unaprijed.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   

Na vrh Go down

VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd
Na vrh 
Stranica 14/14Idi na stranicu : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14
 Similar topics
-
» Kasarna '4. juli' Voždovac - Beograd, julska klasa 88-89
» VP 1552 i VP 4580 VOŽDOVAC - Beograd
» Beograd(Kasarna 4.juli) Vozdovac VP. 8556- artiljerija
» Kasarna ''4 Juli'' - ''Trnovo'' Ilirska bistrica,ono sto je ostalo od nje danas !!!
» Bihać